Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Érdekességek a japán életről. :lol:
http://www.cracked.com/article_20118_5- ... japan.html

Ez az írás akkora! XD Nem csak totál igaz, hanem ilyenekkel van tele: "Hi! My name is Vanillaface McCheeseburger! My hobbies include 'not being Japanese'!"
:LOL:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

És én ebbe az országba akarok menni egy informatikai céghez dolgozni. Kell ez nekem?
Ha ez tényleg ilyen mélységig igaz, én tényleg nem hittem volna, hogy Magyarország ennyire jó hely.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mondjuk én tudtam késő este kórhézba menni, mikor nagyon megijedtem egy hirtelen jött erős szédüléstől, és nem is volt különösebb macera, leszámítva, hogy taxiznom kellett, hazafelé meg még éppen elcsíptem az utolsó vonatot. Szóval biztos van olyan kórház, ahová lehet menni sürgős esetben este is vagy hétvégén, még ha az nem is a legközelebbi.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:Érdekességek a japán életről. :lol:
http://www.cracked.com/article_20118_5- ... japan.html
Ez rosszabb mint gondoltam...

Magyarország szeretlek :vigyor:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Mondjuk én tudtam késő este kórhézba menni,
Azért reméltem, hogy a fűtést emeled ki...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Fűtésre általában légkondit használnak. A legnagyobb probléma általában a régi építésű, hagyományos házakkal van: papír és fa falak vannak, és ott tényleg max kerozinos fűtést lehet használni, azt is csak nappal.
A délebbi részeken egyébként télen sincs olyan rémesen hideg, én legalábbis jól bírtam, pedig rendkívül fázós vagyok. Az északabbi területekre azonban még ideiglenesen sem szívesen mennék. Na jó, rövid időre túristaként igen. Egyik ismerősöm is azért jött hamarabb haza Aomori prefektúrából, mert a hagyományos albijában már aludni sem tudott a hidegtől.
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

És belegondolok, hogy apám itthon téli esténként úgy felfűti a vegyestüzelésűt, hogy nehéz megmaradni a melegtől.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A mordályos nyul írta:Fűtésre általában légkondit használnak. A legnagyobb probléma általában a régi építésű, hagyományos házakkal van: papír és fa falak vannak, és ott tényleg max kerozinos fűtést lehet használni, azt is csak nappal.
A délebbi részeken egyébként télen sincs olyan rémesen hideg, én legalábbis jól bírtam, pedig rendkívül fázós vagyok. Az északabbi területekre azonban még ideiglenesen sem szívesen mennék. Na jó, rövid időre túristaként igen. Egyik ismerősöm is azért jött hamarabb haza Aomori prefektúrából, mert a hagyományos albijában már aludni sem tudott a hidegtől.
Mi ehhez nem vagyunk hozzászokva, ők meg igen. Nekem is a szobában légkondi volt, de még januárban sem volt olyan hideg amikor én kinn voltam, hogy fűteni kelljen éjjel. Jó, én Tokióban voltam. Mikor én meséltem odakinn, hogy nálunk gázzal szokás fűteni, sok japán csak nézett, hogy hol élünk, talán a középkorban? Arról nem is beszélve, mikor megemlítettem nekik a zsíroskenyeret. Arra meg felhördültek, hogy hogy lehet a zsírt a kenyérre kenve megenni. Nekik ez elképzelhetetlen dolog. De hát ugye, más ország, más szokások.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ők azért sem fűthetnének gázzal, mert a földrengések miatt túl veszélyes lenne.
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Andro írta:Nekem is a szobában légkondi volt, de még januárban sem volt olyan hideg amikor én kinn voltam, hogy fűteni kelljen éjjel.
Nézd, alapvetően nem feltétlenül rossz módja az a fűtésnek: virágnyelven levegő-levegő hőszivattyúnak nevezik, ha jól van megcsinálva, miért ne? :) Anno nézegettem pl. a Mitsubishi Zubadan cuccokat, szinte csak az a bajuk, hogy pont akkor esik le a hatékonyságuk (COP), amikor a leghidegebb van, gondolom -20 fokban nagyon könnyen lefagy a külső hőcserélőjük...

Ami még visszatart ettől a fűtési módtól, az a bonyolultság (hibalehetőségek, esetleges karbantartási igény) meg a magas bekerülési költség. Most, hogy fent van a 16 centi grafitos polisztirol (a tetőben meg 25 centi kőzetgyapot), gyakorlatilag megvagyunk egy 1.7kW-os ventilátoros hősugárzóval (2800ft volt a tecsóban), amit éjszakai árammal hajtunk :cool: Kaptam még karácsonyra anyámtól egy 700W-os zseb-olajradiátort, azzal együtt főleg jók vagyunk. Ehhez még sütünk-főzünk, több se kell. Ja, meg van még 300W, amit a párátlanító fogyaszt - a 40 tonna friss beton úgy ontotta magából a párát, hogy minden csurom víz lett bent, meg penészedtek a bútorok :?

Aztán kíváncsi vagyok, mi lesz nagy hidegben, mert ezen a télen eddig még a -10-et se értük el (viszont a december ezzel együtt is egy picit hidegebb volt a sokévi átlagnál).

Egyébként eredetileg hőtárolós villanykályhákat akartunk éjszakai árammal etetve (később lehetne szélgenerátorral is, hmmm...), de egyelőre simán kihúztuk nélkülük (ami pillanatnyilag nagyon jó, mert 100 ezer ft fölött van darabja).

Gáz itt nem játszik, vezetékes nincs, a palackos meg kicsit drágább, mint az éjszakai áram. Fa volt, de tavaly kicsi volt a (szigeteletlen) házhoz a kályha, idén meg kiszedettük a bánatba', mert nem lehetne vele rendesen fűteni, csak a "sehogy" meg a "mint az állat" közül lehetne választani, viszont lenne egy kémény nevű lyuk a tetőn, ahol szökhet a belső hő.

Na, de ami ontopik, hogy nem tudom, a japánok környezettudatosak, tökösek, netán fatalisták, amikor hidegben ülnek. Illetve mennyire hideg. Mert amikor novemberben még nem volt emeleti ablakunk, és 14 fok volt a házban, azt azért nem élveztük kicsit se. Most 18 körül tartjuk, ez viszont kellemes. De a levegőt könnyű felnyomni 20 fölé is, ha épp fázós kedvünkben vagyunk, nem vész kárba az se, megy be a falakba, meg az emlegetett betonba.

Szóval most nem fázok, de egy kotatsu vicces lenne. Egyszer csinálok egyet.

A japánok meg nyomjanak 10 centi kőzetgyapot a falra, azzal nincs baj katasztrófa idején se, mert nem éghető. Ha most elvannak a télen nélküle, azzal még élvezni is fogják az élet.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nálam nem volt gond, mivel egy panzióban voltam, ahol a szobaárban benne volt a fűtés, a karbantartás, a net (ha volt laptopod, vagy gépet, kaptál külön internetkábelt is, de amúgy voltak rendes gépek is lenn), tévé (ami lenn volt az étkezőben) hideg-melegvíz, szóval minden. Csak a kaja és a takarítás nem. Azt a kettőt magadnak kellett fizetni. Főzni meg lehetett, mert volt egy baromi nagy konyha, ami mindennel fel volt szerelve.
Kép
Avatar
Bogi27
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2013.01.19. 21:04
Nem:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Bogi27 »

De szupppppppppppppiiiiiiiiiiiiiii te tényleg voltál Japánan, úgy irigyellllllllllllllllllek. ::jvic::
majd én is el szeretnék menni. ::hehe:: ::hehe:: ::hehe::
Kép
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Térkép, hogy mindenki el tudjon tájékozódni, ha kimegy! :LOL:
http://i.imgur.com/15Fhl.png
Válasz küldése