Élnél-e Japánban?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Az még hagyján, de csak van valami való életbeli barátja, akivel elmehetne. Még nekem is akadna olyan.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Olyan aki kifizetne egy útért ennyi pénzt ?

Hát nincs...

Olyan aki lejön a balcsira olyan van aki eljön japánba olyan nincs.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: paTKany »

JimRaynor írta:Ha nem akarnék nagy luxust kb mennyire rugna szerintetek egy ilyen túra? (Yen/Ft/Eur)
Jövőre megyek negyedszerre. A jelenlegi tervezett költségvetésem:
Repülőjegy: 190.000 Ft - ezt már megvettem
Szállás 18 napra: 120.000円 (320.000 Ft jelenlegi árfolyamon)
Vasúti bérlet: 120.000 Ft
Költőpénz: 80.000円 (210.000 Ft jelenlegi árfolyamon)
Ez összesen valamivel több, mint 800K HUF, de én szeretem az olyan luxust, mint a saját fürdőszoba meg a kényelmes és gyors utazás Shinkanzenen. Szóval a szálláson és a Japánon belüli utazáson spórolva, meg cupramenen élve be lehet nyomorítani 500K környékére.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: scineram »

paTKany írta:de én szeretem az olyan luxust, mint a saját fürdőszoba meg a kényelmes és gyors utazás Shinkanzenen.
Hú! Ahogy Spenótpapa mondta, "Nem olcsó, de jó!"
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én szerintem határozottan jól gazdálkodtam a pénzemmel, 160k volt a repjegy (sztornó biztosítással), plusz ehhez jött hozzá a költöpénz. Végül 80k yenbôl jöttem ki egy hónapra, ebben benne volt minden kiadásom (hazahozott ajándékok is), de én azt mondom, hogy a legtöbben jobb, ha többel számolnak, tényeg fapados módon voltam kint. :vigyor:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Attól függ mennyi időre mész ki. Én most 280-ért láttam odaútra repjegyet.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Már visszatértem. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Már visszatértem. :D
Én általánosságban értettem. Én viszont lehet januárban, vagy legkésőbb tavasszal költözöm ki. Remélem sikerül, mert évek óta gyűjtögetek rá. Suliba nem könnyű kijutni, mert fél évvel előre kérik a jelentkezést, meg az előleget.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Amikor legutóbb néztem a repjegyeket (talán két hete), akkor azt láttam, hogy olyan 200 körül most is ki lehet hozni illetékekkel együtt.

Egyébként egy hónap kintlét után sem változott a véleményem. Szeretnék valamikor ismét kilátofatni, de kint élni nem. (Dolgozni meg pláne.)

A kiköltözést véglegesre tervezed?
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én véglek ki akarok menni. Amúgy a munkamorált nem említve, nagyon jól meg lehet élni. A fizetések normálisak és ki lehet belőlük jönni, nem úgy, mint itthon. Bár melózni azt kell, viszont diákként nem engednek túlórát. Az nagyon be van szabályozva, meg az is, hogy mit lehet dolgozni. Mi anno suliban kaptunk is egy füzetecskét hogy mit lehet és mit nem.
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Péter »

Ahogy a blogomon is megfogalmaztam: Ha 2-3 hetet kéne egy japán családnál eltölteni abból az oldschool külvárosi fajtábó, én tuti vérszemet kapnék a kommunikációjuktól, a mindennapi rutinjuktól, nameg a hobbijaiktól. Bár lehet, hogy én hamarabb készíteném ki őket kezdve azzal, hogy nem tudnák semmivel se rám erőszakolni azt az iskolai egyenruhát. Már a látványától is egy falanszter tábor jut az eszembe… és jöhetne az ellenérv, hogy az egyenruha fegyelmet tanít, hát nem úgy néz ki. :)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én már túlkoros vagyok az egyenruhákhoz, de szívesen hordanék. Mellesleg már nem minden japán suliban kötelező az egyenruha. Másrészt ha együtt élsz valakivel, vendégként neked kell alkalmazkodni az ottani szokásokhoz!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Eltöltöttem pár napot Japánok társaságában, de nekem semmi furcsa tapasztalatom nem volt.
Szerintem minden népnek megvannak a maga baromságai, de még ezeket sem lehet annyira általánosítni, hogy mindenkira igazak legyenek.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Pont ez az. Én együtt éltem japánokkal egy évig. Tök aranyosak voltak, és igen, ők is meglepődtek az én stílusomon eleinte, hiszen magyar embert még nem láttak. Főztem gulyást, meg paprikás krumplit, és ízlett nekik. Mondtam hogy ez magyar kaja. És imádták. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Én mondjuk nem a japánoknak, hanem az amerikai házigazdámnak fôztem töltött káposztát. És nagyon ízlett neki. Még tejfölt is sikerült szerezni hozzá. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Én mondjuk nem a japánoknak, hanem az amerikai házigazdámnak fôztem töltött káposztát. És nagyon ízlett neki. Még tejfölt is sikerült szerezni hozzá. :D
Én a zsírt pl. olajjal pótoltam, amitől nem lett egészen olyan amilyennek lennie kellett volna, de nem volt baj. Csirkepörköltet is csináltam, de nekem tejfölt nem sikerült szerezni, de jó az anélkül is.

Amúgy ettél kinn ilyen fagyis és gyümölcsös palacsintát? Én igen. Imádom, főleg mikor végre sikerült kanállal kiszedni az epret belőle. Az muris. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Zsírt én sem találtam, de itthon is olajjal szoktunk fôzni, úgyhogy nem volt gond. Ami kritikusabb volt, az a fûszerek. Szerencsére a káposztához borsot és paprikát (!) is sikerült szerezni, viszon amikor krumplifôzelékkel próbálkoztam (egyébként az is finom lett, csak nem hasonlított az otthonira) sem babérlevelet, sem rozmaringot nem találtam.

Palacsintát nem ettem, viszont kipróbáltam a zöldteás fagyit. Ráadásul a Häagen-Dazs-ból (vicces, hogy még a Family Marktban is kapni ilyen, itthon elit cuccnak számító dolgot), mert gondoltam egyszer kipróbálom már, mitôl annyira jó. Finom volt, nem nem találtam meg benne azt a pluszt, amiért itthon kifizetném érte a normál ár többszörösét.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én itthonról vittem ki pirospaprikát, meg néhány fűszert és fokhagymát. Azt kiengedték. De minden mást ott vettem. Bár a hús az baromi drága - kivéve csirke meg tengeri dolgok -, na és a gyümölcs se semmi árban van. EGy szem alma volt olyan 250 yen (kb. 500 forint). Meg láttam mangó 20 ezer (!) yenért. Egy szemet. Az eper olcsóbb volt, az 150 yen volt 25 deka.
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Andro írta: EGy szem alma volt olyan 250 yen (kb. 500 forint).
Huh, és te azt megvetted? :D Sztem 100 yen környéke még elfogadható ár egynek. De pl a nashi-körte, ami gyenge pontom, sajnos ritkán meg 150 yen alá... :(
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nagyon ritkán vettem gyümölcsöt. Inkább joghurtot ettem, meg eprestejet ittam. Ja meg ugye sokféle gyümölcs-és zöldséglé van. Amúgy igen, gyümölcslevesbe vettem párszor meggyet. A körtét nem szeretem egyáltalán. Mellesleg ott szinte minden gyümölcs drága, mert szinte mind import.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Lawson 100 yenesben gyümölcsöket is lehetett kapni, idônként onnan vettem egy-egy szemet. :D
Mondjuk a legdurvább, amit láttam, az egy fürt szôlô volt 22000 forintnyi yenért. Érthetôen nem sokat ettem gyümölcsöt. Most pótlom is. :)

Én inkább úgy döntöttem, hogy semmit nem viszek ki, mert ki tudja, mit vesznek el. Bele is túrtak a táskámba, pedig nem vagyok egy gyanús alak. Találni persze nem volt mit. Viszont az utánam érkezô srác vitt volna a házigazdának spéci spanyol sonkát (hammon, rettentô drága), és azt elkobozták tôle. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

és megették gondolom....
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ha igen, szerintem az még mindig jobb, mintha kidobták volna.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Lawson 100 yenesben gyümölcsöket is lehetett kapni, idônként onnan vettem egy-egy szemet. :D
Mondjuk a legdurvább, amit láttam, az egy fürt szôlô volt 22000 forintnyi yenért. Érthetôen nem sokat ettem gyümölcsöt. Most pótlom is. :)

Én inkább úgy döntöttem, hogy semmit nem viszek ki, mert ki tudja, mit vesznek el. Bele is túrtak a táskámba, pedig nem vagyok egy gyanús alak. Találni persze nem volt mit. Viszont az utánam érkezô srác vitt volna a házigazdának spéci spanyol sonkát (hammon, rettentô drága), és azt elkobozták tôle. :(
Mert a sonka romlandó élelmiszernek minősül. A fűszer, illetve konzervgyümölcs, konzervzöldség nem. De az ilyenek, mint sonka, sajt, illetve más romlandóak, azok igen.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Élnél-e Japánban?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én pár napja 138 yenért vettem egy nagyon szép almát, és nagyon jól esett, szóval megérte. :)

Amúgy nekem azt mondták, hogy idézem "10 után kell menni vásárolni, mert akkor majdnem mindent féláron is megkapsz!" *nyersfordítás* Ezt egyszer próbáltam ki még eddig a Maruetsu-ban, de félárat nem tapasztaltam, max pár dolgot 20-30%-kal vittek le. (Lehet követnem kellett volna tartósabban az átcímkéző fickót...)
Ti hogy tudjátok amúgy? Milyen boltokban érdemes így próbálkozni?
Válasz küldése