Esetek "valódi" Japánokkal

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Lili.Lina
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.02.20. 17:42
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Lili.Lina »

Nincsen vkinek japán ismerőse?
Szívesen beszélgetnék egy "igazi" japánnal... :D
Kérlek, ha vkinek van vmi ötlete, hogy hogyan tudnék ismerőst szerezni, aki japán, írja meg nekem!!!
:ossad: Szeretnék megtanulni folyékonyan ::jnotes:: és ::kucc:: !!!
köcce előre is!!! :lol:
FFF
(Final Fantasy->FOREVER)
Cuppp...
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

http://www.japan-guide.com/local/

Itt regizel, és olvasgathatsz kis önjellemzéseket, vagy "reklámozhatod" is akár saját magad. Én innen levelezek egykét Japán csajjal, angolul.

Mondjuk tőlük nem hinném h megtanulsz folyékonyan, de szlenggel, meg egyék "kultúr" dolgokkal kapcs sokat tudnak mondani :)
Kép
Avatar
Cassidy
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2006.03.23. 00:47
Tartózkodási hely: in CLAMP's wonderland

Hozzászólás Szerző: Cassidy »

jaj olyan cukik:)a minap a buszon épp egy csapat japán fiatallal és tök helyesek voltak ahogy ott beszéltek:)De sajna japán ismerősöm nincs.Azaz van egy srác,de őt nem nagyon ismerem,csak köszönőviszonyból:/
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Egyszer egy pesti szórakozóhelyen belefutottam egy japán srácba,de nem jöttem be neki :(
Hanatarou desu.
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Kepzeld el: japan vagy kulfoldon, es minden masodik szembejovo ismeretlen lelkesen animerol meg mangarol meg Japanrol kezd el veget nem eroen faggatni. :roll:
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Szót se szóltam neki animéről/mangáról,Japán se nagyon jött szóba,ennyi eszem azért még nekem is van... :-P
Hanatarou desu.
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

gihi, a legjobb barátnőm féljapán^^(anyukája lévén) és iszonyat cukkkkancsXD az anyukája anno anno volt a tévében a tv2nek volt asszem ez a világjáró műsora (őő az is lehet h rtlklub volt :/) és abban ő szerepelt:]
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Karasu
Profi
Profi
Hozzászólások: 277
Csatlakozott: 2006.03.27. 19:49
Tartózkodási hely: Hueco Mundo

Hozzászólás Szerző: Karasu »

Nah,kezdtem levelezni egy japán sráccal,vagyis feliratkoztam egy listára,küldtem neki smiley-t,ő írt,én válaszoltam,most várok...ha kell begépelem ezt a penpal/friend/partner*kereső sitecímet.
Hanatarou desu.
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

Kepzeld el: japan vagy kulfoldon, es minden masodik szembejovo ismeretlen lelkesen animerol meg mangarol meg Japanrol kezd el veget nem eroen faggatni
Höh. Ha nem tévedek kb olyan érzés lenne mint ahogy amikor te a gaijin Japánban vagy, és egyfolytában az angolt akarják rajtad gyakorolni... LOL
(Hangarii: tschikoschgulasch, Pußta.... Nippon: manga, sushi.... )
.:SZERINTEM:.
Avatar
Schuldig
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2006.02.09. 16:43

Hozzászólás Szerző: Schuldig »

Nekem van egy Mayuko nevű japán ismerősöm.... 26 éves csaj, de mikor megláttam, azt hittem 13 :shock: Kb 2 éve volt nálunk nyáron egy kanadában élő magyar ismerősünkkel, aki tanítgatta Mayuko-t magyarul :D egész jól ment neki. Csak az a kár hogy nem tudom vele fölvenni a kapcsolatot, az e-mail fiókját se gyakran látogatja és nem is msn-ezik mert folyton utazgat. Most pl valahol Dél-Amerikában van.
pityoka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.05.05. 19:12

Hozzászólás Szerző: pityoka »

Van egy ismerősöm aki dolgozott kinn Japánban, keményen kellet dolgoznia ugyan is fizikai munkát vállalt, ő úgy ment ki hogy nem volt pénzte szóval nem "turistaként". Ami még nagyon durva, hogy nem tudodtt Japánul egyálltalán, ott tanult meg gyorstalpalóval. Nos ő mesélte, hogy a nőkkel a férfiak nagyon jól bánnak, legalábbis az idegen nőkkel mert , hogy a feleségeikkel igen durvák. A másik ami érdekes, hogy ott az ebéd szünetekben a japán ficko gugolva aludt(...nah a Japánok ténnyleg tudnak dolgozni.)
Avatar
sesam
Profi
Profi
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2005.04.09. 02:37
Tartózkodási hely: Kobe, Japán
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sesam »

Yuki írta:Pußta
Ez kész... sírva röhögtem... :D

ON: Nem dolgoznak keményen, az csak a látszat. Ülnek az irodában és meresztik a hátsójukat, mert kötelező bent lenni, munka viszont nincs.
「そこには熊が人より多い」--北の零年
http://www.sesam.hu/
pityoka
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.05.05. 19:12

Hozzászólás Szerző: pityoka »

Jó de én nem az irodai munkáról beszéltem..."fizaikairól". Nem hiszem, hogy egy gyárban növesztik a feneküket.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

11 éve még mindig ugyan ott lakok, de csak fél éve derült ki hogy végig volt egy japán szomszédom. :D Mitnemondjak az utcára alig megy ki. Nah a lényeg hogy egyik nap rászántam magam hogy megismerkedjek vele és hát elég furcsán fogadta a dolgot. Azóta voltam már nála vendégségben is, hát az előtérben levetett cipőket stb el lehet felejteni :) Azért sajnos ez mégiscsak Magyarország. Itt egy japán sem lehet igazi japán. Jah és többek között azért él itt mert egy focicsapatban játszik aminek cenzúrázom a nevét :D
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Ilyen topik is van ~desu?
Nemrég egy japán hölgy Mo-ra, kérte a segítségemet, mert sajnos a legtöbb helyen nem értenek angolul ~desu. Ez mondjuk Japánra is igaz ~desu.
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Tőlem is kért segítséget egy japán muki, nem is olyan rég. Egy "neves" cég őrzését megnyerte de nem volt tisztában a magyar cégek hierarchiájával, minek örülnek, mi az amire figyelnie kell ha tárgyal velük, mivel nyerheti meg a bizalmukat hosszú távon.
Az egészben csak azt sajnálom a legjobban hogy énis legalább olyan hülye voltam hozzá mint ő XD azért egykét tippet adtam neki
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Japán ismerősöm szerint nagyon sok japán tanul a Liszt Ferenc Zeneakadémián ~desu. A baj az, hogy csak japánul beszélnek a legtöbben, és ezért csak egymással kommunikálnak ~desu. Felmerült, hogy esetleg össze kéne ismertetni őket japánul beszélő magyarokkal, érdekel vkit ~desu?
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Hát ha pesti lennék bezony rábólintanék az ötletre.
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

desu írta:Japán ismerősöm szerint nagyon sok japán tanul a Liszt Ferenc Zeneakadémián ~desu. A baj az, hogy csak japánul beszélnek a legtöbben, és ezért csak egymással kommunikálnak ~desu. Felmerült, hogy esetleg össze kéne ismertetni őket japánul beszélő magyarokkal, érdekel vkit ~desu?
Engem alapvetően érdekel, különösen, hogy nagy komolyzene-fan is vagyok. :)
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
Joseph
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.10.16. 13:42
Tartózkodási hely: itt is ott is

Hozzászólás Szerző: Joseph »

Nekem vannak japán ismerőseim, együtt járok velük edzésre és szoktam is beszélgetni velük, persze japánul amennyire megy.
.(\_/)
(='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
(")_(") signature to help him gain world domination
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

Rossi írta:
desu írta:Japán ismerősöm szerint nagyon sok japán tanul a Liszt Ferenc Zeneakadémián ~desu. A baj az, hogy csak japánul beszélnek a legtöbben, és ezért csak egymással kommunikálnak ~desu. Felmerült, hogy esetleg össze kéne ismertetni őket japánul beszélő magyarokkal, érdekel vkit ~desu?
Engem alapvetően érdekel, különösen, hogy nagy komolyzene-fan is vagyok. :)
Meglátom, mit tehetek, a hölgyet nem vmi könnyű elérni.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Lili.Lina írta: Nincsen vkinek japán ismerőse?
Szívesen beszélgetnék egy "igazi" japánnal... :D
Kérlek, ha vkinek van vmi ötlete, hogy hogyan tudnék ismerőst szerezni, aki japán, írja meg nekem!!!
:ossad: Szeretnék megtanulni folyékonyan ::jnotes:: és ::kucc:: !!!
köcce előre is!!! :lol:
Én úgy találtam magamnak lev.társat, hogy beírtam google-be, hogy "japanese penpal" és utána rámentem arra hogy Penpal net Penpal. Itt sok emberrel futhatsz össze, sőt te magad is regisztrálhatsz. Sok sikert.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

desu írta:Japán ismerősöm szerint nagyon sok japán tanul a Liszt Ferenc Zeneakadémián ~desu. A baj az, hogy csak japánul beszélnek a legtöbben, és ezért csak egymással kommunikálnak ~desu. Felmerült, hogy esetleg össze kéne ismertetni őket japánul beszélő magyarokkal, érdekel vkit ~desu?
Majd ha már tudok japánul én is rábólintok, meg csatlakozom, meg ilyenek (na már megint fáradt vagyok, hülye suli+munka).
Kép
Ritsuryo
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2006.10.20. 10:43
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Ritsuryo »

Ha japánokkal szeretnétek ismerkedni, ennek semmi akadálya...
A Zeneakadémián és máshol nálunk tanuló japánok majdnem mind nyelvet és mást is tanulnak, mégpedig a Balassi Bálint Intézetben. Itt van sok rendezvény meg egyéb más program is, tulajdonképpen itt futnak össze a szálak. Én kb. szemben lakom az épülettel, éjjel-nappal japán szöveg megy, ki hogy van, hova megy este stb.
Itt az Intézet linkje:
http://www.bbi.hu/index.php?id=1

Aki ismerkedni szeretne / levelezőpartnert találni stb, nézze folyamatosan a programokat, és menjen el bátran bármelyikre, japán tutira mindenhol lesz, NEM CSAK KÜLFÖLDIEKNEK LEHET. Ez egy óriási épület, de az fix, hogy az itteni iszonyat mennyiségű japán nemcsak angolul, hanem magyarul is beszél valamennyit.
Pár hónappal ezelőtt volt egy óriási rendezvényük, japán vonatkozású lehetett, a Gellért-hegy nemzetiségi összetétele kicsit megváltozott (mármint a japánok javára), szerintem mindenki itt volt, aki japán, és nálunk él/tanul/dolgozik.
Az épület a XI. ker, Somlói úton van, a Móricz Zs. körtérről induló 27-es busz majdnem pont előtte tesz le.
Ha már ott vagytok, érdemes nézni a hirdetőtáblákat, plakátokat, hogy hol, milyen rendezvény van, és mivel nagyon sok japán tanul magyarul, szerintem rájuk férne némi kis segítség ... (Amúgy pár japán eszméletlenül jól megtanult, ahogy hallom, kb. olyan színvonalon, mint mondjuk egy határainkon túli magyar, tehát csak a kiejtésén lehet észrevenni, hogy nem native, le a kalappal...).
Ahogy néztem a commenteket, mindenki az ellenkező nemmel szeretne kapcsolatot teremteni lehetőleg, hát választék van bőven :) :) :)
Egy utcával lejjebb van a Daikichi étterem, ott tutira minden japán megfordul, ha esetleg többen mentek érdemes megnézni, én még sose voltam, de kiváncsi lennék rá, hogy milyen... (bocsi, tudom hogy az étterem téma kicsit off...).
Jó témaindítás beszélgetésnél (már ha valaki elment az Intézetbe), hogy a Daikichi étterem előtt miért van két oldalt mindig só kiszórva a bejárati ajtó mellé, ahogy elnéztem, elég hagyománytisztelő hely lehet, full japán alkalmazottakkal.

Ha valaki rászánná magát, és elmegy megnézni, annak sok sikert :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

De jó. Csak kár, hogy nem tudom, hogy juthanék el oda. Pedig nem lenne rossz pár japánnal összefutni. :P
Kép
Válasz küldése