Japán kardok

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Kagain
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2005.10.19. 15:30
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: Kagain »

Köszönöm a válaszokat.
I'll let some air come in the window
Kind of wakes me up a little
I don't turn on the radio
Coz they play shit, like... you know
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Khaos írta:Viselni oldaladra csapva övön bármikor használatba állíthatóan nem lehet.
Még szép, hogy nem. Használat alatt azt értettem, hogy edzéseken, amik nyáron a szabadban vannak, vagy gyakorláskor, amikor a panel mögött vagyok. :-P
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Ha jól tudom a szabadban is lehet de ugyanúgy szervezett formában, felelősségvállalással, és feltüntetve hogy az adott területen veszélyes ténykedés folyik.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Khaos írta:Ha jól tudom a szabadban is lehet de ugyanúgy szervezett formában, felelősségvállalással, és feltüntetve hogy az adott területen veszélyes ténykedés folyik.
Ezek közül nem mindig teljesülnek a feltételek.
Ha az ember egyedül gyakorol kicsit nehéz csoportba szerveződni.. :roll:

Feltüntetni, hogy veszélyes? Akinek van egy kevés felelősségérzete, nem fog odajönni hozzánk vagdosás közben a Stadionoknál / Népligetnél. Akinek meg nincs az
a)egy fogyatékos csoport vezetője mellet néz ki a fejéből
b)fehér botja van, és nem látja az amúgy fel sem tüntetett táblát(vagy bármit, amire gondoltál :weh: )
c)részeg csőlakó


Habár nem tudom, hogy egy faágra fellógatott Klánzászló mennyire, ragadja meg egy sétálgató fantáziáját, hogy vajon mi is lehet....
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A szervezett forma annyit tesz, hogy felhívtátok mások figyelmét arra hogy ti ott csináltok veszélyeset, és nem engedtek mást a ti eszközeitekhez nyúlni. Nagyon lebutítva persze. Meg lennie kell egy nyilatkozatnak mindenkitől (18 év alatt szülői engedéllyel) hogy ti magatok felelősségére csináltok mindent, és ha okoztok bármit ti lesztek az elsődleges felelősök, gondolkodás nélkül.
Egyedül ugyanez a helyzet mert te ott vagy és te bajt okozhatsz, akármennyire is 0.01% az esélye.

Az általad említett helyzetekről pedig annyit, hogy ha a nyilatkozatot megírtátok, és bajt okoztok 'a' esetben ti és a fogyik vezetője, 'b' és 'c' esetben pedig ti kizárólag ültök a vádlottak padjára és a dutyiba, mert nektek a látható figyelmeztetésen túl figyelnetek kell azokra akik ezt nem érik fel ésszel vagy szemmel, esetleg tudattal ugyebár. Ez is része a szervezett formának.

U.i.: Az e lehetőség nem él, hogy "akkor nem írunk nyilatkozatot osz jóvan" mert úgy meg nem lehet. (Azaz mindent lehet, de ha rájönnek büntethető.)
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Khaos írta: Meg lennie kell egy nyilatkozatnak mindenkitől (18 év alatt szülői engedéllyel) hogy ti magatok felelősségére csináltok mindent, és ha okoztok bármit ti lesztek az elsődleges felelősök, gondolkodás nélkül.

U.i.: Az e lehetőség nem él, hogy "akkor nem írunk nyilatkozatot osz jóvan" mert úgy meg nem lehet.
Természetsen van! 3 18. életévét betöltő tanú aláírásával, ha az illető még kiskorú, amint azt te is említetted.

Lemaradtam, mi volt a 'd' lehetőség?
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Volt egyáltalán 'd'? mert sehol nem látom egyikünk hszében sem... :weh:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Nem volt, azért kérdeztem, mert te mondtál 'e' lehetőséget :)

De nem is ezért írok, hanem, mert azt elfelejtettem mondani, hogy a Passport-ot önmagában nem elég felmutatni, ha szállítod a fegyvereket, és igazoltatnak. Kell hozzá egy Távol-Keleti Harcművészetek Egyesülete nevű műanyag kártya, amin az egyesület neve van, a tulajdonos alíárása és kyu/dan fokozata.

Önmagában egyik sem érvényes :!:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Eddy0803
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2008.03.17. 21:28
Tartózkodási hely: Iszkaszentgyörgy

Hozzászólás Szerző: Eddy0803 »

DeluksZ írta:...
FONTOS:
Amennyiben ismer valaki magyar kovácsot, aki a kardkészítés melett szamuráj kardokat is kovácsol az adja már meg az elérhetőségeit vagy honlapcímet vagy bármit, ahonnan infót tudok szerezni. előre is thx
DeluksZ, én hallottam/láttam itt fejér megyében egy kardkovácsot.(lehet, h már nem aktuális, mert már több éve írtad, de ahogy végigolvastam a topikot, nem láttam, h már csináltattál volna kardot) Amit megemlítenék vele kapcsolatban, h ő is megcsinálta a kardtesztet puskagolyóval. Volt szerencsém pár szót váltanom vele. Ha vkit érdekel, szoljon, részletezem a tesztet is, és talán tudok elérhetőséget adni. :roll:
KExy
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2009.07.26. 19:00
Nem:

Re: Japán kardok

Hozzászólás Szerző: KExy »

Sziasztok,
Én egy dolgot szeretnék hozzáfűzni ehhez az egészhez, főleg a kardra "sóvárgóknak":
A kard mint minden mértéke a hasznossága, ne essetek abba a hibába hogy egy tényleg minőségi, kézzel kovácsolt, élezett, fényezett /nem mellesleg drága/ kardot dísznek akartok. Csak mert hogy japán.. erre jó egy 15e forintos tömeg gyártott replika.

Aki Iaidozik vagy Iaijutsuzik azok tudják hogy nem csak nincs értelme pl egy vágó kardot venni ha nem vágsz, de veszélyes is.
Nekem egy sima felélezetlen, egyszerű replika élezetlen kardom van.. megfelel tanuláshoz, gyakorláshoz sőt bemutatózni is. (mivel a jónép aztán végképp nem ért hozzá, csak azt látja hogy fényes huuuu =D)
Az árát nem mondom meg mert kiröhögtök :hammer:, de a célnak megfelel :)
Válasz küldése