Japán kertek

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

Szeretnél a hátsó udvarba saját japán kertet?

Igen, minden vágyam!
29
76%
Inkább csak botanikuskertekben nézegetném...
9
24%
Rosszul vagyok tőle, túl giccses.
0
0 szavazat
 
Szavazatok száma: 38

Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Japán kertek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ilyen téma még nem volt, aztán gondoltam, miért ne lehetne. ^^ Rajtam kívül van még valaki, aki szereti ezeket a gyönyörű egzotikus "műalkotásokat"? Mert ha egyszer őrült milliomos leszek, biztos, hogy ilyen kertem lesz...

Találtam 2 honlapot, ahol nagyon szép képek vannak:

http://academic.bowdoin.edu/zen/index

http://www.hetenynet.hu/bamboo/fooldal.html
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Jaj annyira szééépek ^^ nagyon imádom őket ^^ és az a tény, hogy rengetegféle variáció létezik, még érdekesebbé és színesebbé teszi az egészet... nagyon sok japán kertet láttam már és nekem személy szerint a kyouto-i Kinkakuji és a toukyou-i Meiji Jingu környéke tetszett a legjobban. És amit még megemlítenék ebben a témában az az, hogy eldugott utcákban bandukolva bukkanhatunk a legszemetgyönyörködtetőbb kertekbe, amikt közel 100 éves nénikék/bácsikák ápolgatnak ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Juj, ilyenekről nálunk föci szakkörön esett szó, és tényleg nagyon szépek! Meg a föci tanárunk is mutatott képeket, ott olvadoztam a dia előtt. :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Tényleg nagyon szépek *___*
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

nekem is minden vágyam hogy legyen egy ilyen kertem...! *____*
annyira szépek és harmónikusak meg nyugtató hatásúak *______*
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akit esetleg érdekel valami leírás-flée, az nézzen körül a http://www.terebess.hu oldalon, azon belül is az Ázsia lexikonnál! :D
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Midoo
Profi
Profi
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2005.04.20. 15:32

Hozzászólás Szerző: Midoo »

ILYET AKAROOOOOOOOOOOK! *_________________*

Olyan szépek: a rusztikus elemek, a változatos növények, a hidak, tavak, és a természetes anyagok...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én is szeretnék, ha lenne kertem. De hát tömblakásban...
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Nekem ha lenne kertem, akkor se szeretnék. Annyi baj van az ilyen növényekkel, állandóan gondozni kell, sok vele a munka, alig marad másra időd... Ráadásul gyanítom, hogy a növények fele meg se él Magyarországon az éghajlat miatt... =/
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ezért úgy ahogy Magyarországon, Japánban is a nyugdíjasok rendelkeznek a legszebb kertekkel, ugyanis nekik van elég idejük eleget bogarászni a kertben ahhoz, hogy rendben tudják tartani... a tapasztalatról már nem is beszélve... ^^
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Akkor nézd meg mamám tanyáját odakint. Ki se látszódnál a gaz mögül. Lehet, hogy a nyugdíjasoknak több idejük van rá, de az egy másik kérdés, hogy mennyi energiájuk van csinálni.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Vagy inkább mennyi kedvük hozzá.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Narumi írta:Nekem ha lenne kertem, akkor se szeretnék. Annyi baj van az ilyen növényekkel, állandóan gondozni kell, sok vele a munka, alig marad másra időd... Ráadásul gyanítom, hogy a növények fele meg se él Magyarországon az éghajlat miatt... =/
Erre szoktam azt mondani, hogy azk kell nézni, hogyan lehet, és nem azt, hogyan nem lehet valamit megcsinálni. Ilyen kertem nekem úgyis csak akkor lesz, ha sok pénzem lesz, akkor meg már tudok fogadni egy kertészt, hogy tartsa rendben a dolgokat.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Bonsai-t elvileg lehet nevelni, az megél nálunk, nem? Én azt akarok, azok olyan aranyosak.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ja, csak előtte olvass el róla 800 könyvet, meg kérdezz meg néhány tapasztalt bonsai-nevelőt, mert különben garantáltan kipusztul, ha nem, akkor meg vagy irtó nagy máker vagy, vagy pedig veleszületett skilled a minifagondozás ^^;;
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen, azt hallottam/olvastam hogy kissé kényes a drága. Asszem egy ideig még úgysem lesz, hiszen se helyem, se időm, se pénzem nincs jelenleg rá.
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Hely pedig nem is kell sok XD elvégre miniatűr...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Majd ha saját lakásom lesz, vagy legalább albérletem. Addig semmiképpen nem veszek növényt. Keveset is vagyok itthon és anyám még a kaktuszokat sem gondozza. Mi lenne akkor szegény kis fácskámmal?!
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ezek a fák mindennapos gondozást igényelnek. Kell nekik, hogy minden nap gügyögj neki [attól garantáltan kiegyensúlyozottabb lesz XD] és hogy eleget foglalkozz vele >> Bonsai.lap.hu
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen. Akkor még meg kell gondolnom a dolgot.
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Ja, akkor egy-egy kis fácskát még a lakásban is lehet tartani, ugye?
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
kawai neko
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 180
Csatlakozott: 2004.10.17. 15:19
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: kawai neko »

Narumi írta:Ja, akkor egy-egy kis fácskát még a lakásban is lehet tartani, ugye?
sőt, még űrhajón is (cowboy bebop)
Kép
Avatar
Lord Sesshoumaru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.12.05. 15:24
Tartózkodási hely: A középkori Japánban

Hozzászólás Szerző: Lord Sesshoumaru »

Yo!
Szerintem nagyon szépek, Főként ha tó és híd is vann benne!
Szerény véleményem szerint nagyon megnyugtató lehet egy ien kis kertben üldögélni és kikapcsolni! ::jthrill:: ::hehe::
Shiroi Inu Youkai :: Lord of Western feudal Japan !!!
Az önbizalom az az érzés ami a hasraesés előtt töt el minket!!
Avatar
MaKo
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1129
Csatlakozott: 2004.02.01. 21:35
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: MaKo »

Nem'tom, sztem egy bonsai-t gondozni nem nagy vasziszdasz, bár tény, hogy ha nem vagy bonsai-fan, akkor nem lesz olyan csodálatos a fád, mint ahogy a nagykönyvekben van (vagy mint pl. a múltkori Camponás kiállításon... *_*). Én amúgy birom a bonsaiokat (nekem is van egy *_* idén lesz pont karácsonykor 9 éves ^^), és ha majd egyszer lesz pénzem, meg időm, akkor úgy szeretnék egy olyat, ami japán fenyő *_* (eh, tennyo-fenyő xD). A kertek meg tényleg szépek tudnak lenni. Meglepő, hogy vidéken még a legeldugottabb kis utcákban is akadnak fantasztikus kertek. Kicsike, de gyönyörű, és teljesen tökéletes. No persze ez azért is van, mert jó sok minden jó sok mindent szimbolizál egy kertben, és messze nem csak az eye-candyról szól a dolog... semmi se véletlenül van odavetve az esetek 60%-ban ^^.
Surci írta:. Ilyen kertem nekem úgyis csak akkor lesz, ha sok pénzem lesz, akkor meg már tudok fogadni egy kertészt, hogy tartsa rendben a dolgokat.
O_o nem'tom, sztem egy kertben akkor leled igazi örömödet, hogyha te válogatod össze a cuccokat bele, te gondozod, és egyáltalán, ha az a te kis műved... Ezzel nem azt akarom mondani, hogy ne tarts kertészeket, vagy nem gyönyörködhetsz csak simán kertekben, de sztem ha kertészkednék (és nekem lenne ennyi pénzem), akkor tuti saját magam (vagy vkikkel együtt) csinálnám. Mert... nem tudom, az úgy jó. ^_^
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Én is pont ma kaptam egy Serissa foetida-t. Olyan kis szép meg minden, már utána is néztem,hogyan kell gondozni, nehogy az első héten kinyúvasszam.
Egyetértek Mako-val. A kertnek pont az a lényege, hogy te dolgozz vele, akkor lesz igazán szép, mert akkor lesz a Te kerted. Valahogyan az egésznek kell hogy köze legyen hozzád mint emberhez,egyéniséghez, az álmaidhoz,elképzeléseidhez vagy hozzátok, a családhoz aki a kerttel él...ha így érthető...és nem túl szentimentális amit mondani akarok... :wink: Úgyhogy ha sok időm lenne, meg egy kertes házam, hát akkor valszeg kertészkednék...
Kép
Válasz küldése