Élet Japánban, de milyen áron?

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én is azt hiszem jól döntöttem. Amúgy visszamentem a klubbhoz, de nem mentem be. Amióta egyszer már Pesten átvertek, óvatos vagyok. De ha lesz elég pénzem, lehet hogy elmegyek ide, mert most már tudom hol van az a hely. Amúgy egy óra 3000 yen, ami azért nem kis összeg, legalábbis nekem, aki szegény diák vagyok. Amúgy úgy döntöttem, hogy ha majd meg tudom engedni magamnak, akkor nem fogok megtagadni semmilyen szórakozást (mármint ami normálisnak számít).

Amúgy poén volt hogy én japánul nem tudok eléggé a srác meg angolul nem beszélt nagyon. De azért nagy nehezen megértettük egymást. Na jó, ez kb. 10 percbe telt, mire kihámoztam a mondanivalójából, hogy mit is akar (a japán akcentus tényleg fura, de már kezdem megszokni). :)Aztán lehet hogy tényleg tetszettem neki, különben nem kiált utánam hogy "Hey, kimi!" Amúgy tök udvarias volt, de látszott hogy nagyon próbál meggyőzni én meg nem álltam nagyon kötélnek. De nem volt erőszakos, vagy ilyesmi. Szóval nem akart arra rávenni, hogy mindenképpen menjek vele. És még tetszett is külsőre, bár elég válogatós vagyok ami a pasikat illeti. Még az ázsiai pasik terén is, de ő pont az esetem volt.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

mufurc írta:Btw, a mai kettes számú érdekesség:
http://www.debito.org/index.php/?p=192 (És nem, a fordítások nem túloznak.)
Egy kis follow-up: http://heiseidemocracy.com/2007/02/01/p ... inal-file/
Haha!
Asszem megvan a japán idegengyűlölet kulcsa:
You sluts really think foreign guys are so great, huh!!
そりゃあ日本人は小さいけど。。
We know Japanese guys are small, but..
Ezért niggerezik le szegény feka srácot! Rájuk különösen haragszanak! :D
Lehet a szerző csaja is egy jólfelszerelt bantuval lépett meg... :D
Piracy is charity.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Most találtam 105 yenes zacsis édességet és nagyon sokféle van és nagyon finomak. Szóval azért nem minden olyan drága.
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

100 yen bolt? :)
Van egy-két jó, de a többsége...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

100 yenes boltba ritkán járok, bár ott vettem ceruzát meg füzetet. Ezt a nasit is egy élelmiszerboltban szúrtam ki.

Minek a többségére értetted, hogy nem jó?
Kép
Avatar
desu
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.09.08. 11:43

Hozzászólás Szerző: desu »

A 100 yenes édességek többségére. Egy-két jó azért van köztük.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Hát én még nem kóstoltam végig őket mind, de amit eddig vettem az finom.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jól jönne egy kis segítség.
Kb mekkora kiadással számoljak napi szinten, ha nem szeretnék éhen halni (ez nálam napi háromszori étkezés). Részben Tokióban leszek, de csak cirka 4-5 napot, utána Nara, Kiotó, Osaka.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Rossi »

anubys írta:Kb mekkora kiadással számoljak napi szinten, ha nem szeretnék éhen halni (ez nálam napi háromszori étkezés).
Hmm, attól függ hogy mennyit és milyen dolgokat szeretnél enni?

Normális kategóriájú étteremben számoljunk ebédre és vacsorára 1000-1000 yent egy étkezésre, bár többnyire ennél azért kevesebbre jön ki valamivel (600-800 között). Pl a Yoshinoya, Sukiya, Miyamoto Munashi mind olyasféle hálózatok, mint a McDonalds, de messze jobbak annál. (Amúgy McDonaldst nagyon nem ajánlanám, kb 600 yen egy menü és tudjuk, hogy attól nem lakunk jól...) Reggelire meg... hát, ha kávézóba mész reggelizni, az kb annyiban lesz, mint egy ebéd. Ha elmész a "sarki fűszereshez" (Lawson, Family Mart, stb) és veszel egy szendvicset, az pár száz yenből megvan, egy zacskó (egyébként elemi erővel kalácsra emlékeztető) szeletelt kenyér is 100 yen.

Vmi ilyesmi... :D
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

McDonalds veszély nem áll fenn, ittthon is vagy 8-10 éve jártam utoljára felé. :D
Mivel tényleg kevés pénzbôl kell majd, hogy gazdálkodjam, így az se gond, ha közértben kell vásárolnom valami olcsóbb (de azért ehetô) cuccot.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tegnap kiszámoltam, minden kiadásommal együtt (repjegy is) 385 000 Ft-ba került az egy hónap kintlétem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Tegnap kiszámoltam, minden kiadásommal együtt (repjegy is) 385 000 Ft-ba került az egy hónap kintlétem.
Főleg hogy kb. 250-300 ezer forint egy odaút repülővel. HOgy számoltad ki a 385-öt? Mert egy kis szoba is 60 ezer yen + utazás + kaja. Eleve minimum fél milla.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy számoltam ki, hogy a repjegy adott volt (kereken 160 ezer a Storno-biztosítással együtt). Aeroflottal mentem, Moszkvai átszállással. Érdekes, hogy mindenki grimaszolt, ahogy megemlítettem, hogy orosz légitársasággal utazom, de mint kiderült, senkinek nem volt saját tapasztalata, és valójában tényleg csak sztereotip vélemények voltak, semmi gondom nem volt velük. Ôk is javarészt Airbus/Boeing gépekkel dolgoznak, kaja is rendben volt, reptéren belül szépen átbuszoztak, még sétálni sem kellett. Ami furcsa volt, hogy még a lábujjközes papucsomat is levetették velem átviágításra, pedig abba aztán tényleg problémás lenne bármit is elrejteni. (A teljes képhez tegyük hozzá, hogy nemzetközi járattal utaztam, hallottam olyan tapasztalatot, hogy abelföldi járatok tényleg ramatyabb állapotban vannak.)
Ezen kívül vittem magammal 10 ezer yen készpénzt, hogy be tudjak jutni Tokióba, ha problémás/drága lenne a váltás a reptéren. Ezen felül volt nálam 500 euro, amit két részletben váltottam be Tokióban, valamint az egy hónap alatt valamikor félúton még kivettem 40 ezer yent a bankszámlámról, amibôl aztán 20 ezret haza is hoztam, mert nem költöttem el.

Szóval összesen:

160 000 Ft (repjegy)
500 EUR ( jelenleg 136 500 Ft)
30 000 Yen (jelenleg 71 400 Ft)

Jelenlegi árfolyam mellett már csak 367 900 Ft lett volna, de sajnos akkor gyengébb volt a forint.

Amúgy az utazást Seishun Juhachi Kippu-val oldottam meg, a lakás meg sehol nem került pénzbe. Így összességében csak a kajára/ajándékokra kellett költenem.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Akkor hol laktál kint? Meg úgy milyen volt a szállás minősége?
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én nem Tokióban laktam, hanem Shikiben - ez egy kisváros -, ami vonattal úgy kb. fél órára van Tokió Ikebukuro állomásától. Nekem a bérlet havonta volt olyan 45 ezer forint (diákbérlet) átszámolva. Ikebukurotól még három megálló vonatozás volt Shin-Okubo, ahol a sulim volt. Amúgy melóztam. Angolt tanítottam és a nyelvtanárok nagyon jól keresnek. Főleg a külföldiek.

Nekem a repjegy fél milla volt oda-vissza. Havonta 65 ezer forint volt a lakbér a szobára, bár ebben benne volt a szobaár, fűtés, víz, internet, kábeltévé, gáz. Csak a kaja nem. Szóval így mondva nem olyan drága. Tokióban drágább. Én amúgy motelben laktam, amit ott guesthouse-nak hívnak. Egy rendes lakás persze eleve drágább, de megéri ilyen helyen lakni. A kaja havi 35-50 ezer yen volt amúgy, attól függ, mit és hol vettem. 7Elevenben ugye készkaja van, de ott elfogadnak bankkártyát is. Amikor én kinn voltam, Family Marktban nem fogadták el a dombornyomásos bankkártyát sem. Azóta nem tudom hogy van.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

scineram írta:Akkor hol laktál kint? Meg úgy milyen volt a szállás minősége?
Három helyen töltöttem több idôt.
Tokióban, itt egy spanyol srácnál voltam. Ez is amolyan guesthouse-féleség lehetett, mint amit Andro is említett. A srácnak egy külön szobája volt egy kétszintes házban, javarászt külföldiek laktak ott. Hely nem sok volt, gyakorlatilag csak egy ágynyi szabad hely a földön, ott volt a lakrészem. :D
Tomiokában (kb félúton Tokió és Sendai között) egy amerikai lánynál voltam, neki saját lakása volt, Tokióhoz képest tágas is volt, valószínûleg azért is, mert vidék volt.
Sendaiban (észak felé) pedig egy magyar lánynál laktam. Neki egy kollégiumban volt saját lakása.

Amúgy az egész szállás-ügyet a CouchSurfinggel oldottam meg. Az elképzelés lényege, hogy ha van szabad helyed, rendelkezésre bocsáthatod utazók számára. Persze mielôtt utaztam volna, mi is vendégül láttunk embereket. Zseniálisnak tartom az egészet, és már megtapsztaltam, hogy nagyonis mûködôképes. :)
Andro írta:Én nem Tokióban laktam, hanem Shikiben - ez egy kisváros -, ami vonattal úgy kb. fél órára van Tokió Ikebukuro állomásától.
A Tokiói szállásom Shin-Otsuka megállónál volt, ez csak egy állomásra van Ikebukurotól. Elég sok idôt töltöttem arrafelé, általában 8-10 perc séta alatt oda is értem.
Egyébként arra ettem a legjobb Rament. Címet értelemszerûen nem tudok mondani, de körül tudom írni, hogy kell odajutni. Egy gasztronómiai orgazmussal felért az élmény. Igaz, 800 yen volt egy adag, ami jó kétszer annyi, mint amit egy normál ramen-shopnál kell kifizetni.
Andro írta:7Elevenben ugye készkaja van, de ott elfogadnak bankkártyát is. Amikor én kinn voltam, Family Marktban nem fogadták el a dombornyomásos bankkártyát sem. Azóta nem tudom hogy van.
Engem felkészítettek rá, hogy nem használnak kint bankkártyát, úgyhogy csak arra használtam egyszer, hogy készpénzt vegyek ki egy postán. Jobbára Family Marktban vásároltam, a végén maradt még pénzem a Suica-mon, úgyhogy volt, hogy azzal fizettem, de amúgy kp-vel. Aztán találtam egy jó is Lawson 100 yenes boltot is, és akkor ráálltam arra. Hoztam is haza pár csomag soba-, meg udon tésztát, mert itthon horror áron adják ôket. Na meg ôrölt mennyiségû onigirit ettem, volt, hogy agész nap azokon életem. Meg ha találtam nem éjjel-nappalit, akkor volt, hogy a leárazott cuccokkból is jól be tudtam vásárolni. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Én szinte mindenhol kártyával fizettem, kivéve ha bérletet vettem, meg Family Marktban vásároltam. De máshol elfogadják. Citi bankos vagy Raiffaisenes kártyát ajánlott vinni, mert abban van dombornyomásos. Szállásomat meg utalással intéztem minden hónapban, mert mikor először mentem el bankban fizetni, azt hittem megőrülök, de sikerült. Utána soha többé nem mentem bankba, max néha Citibe pénzt kivenni, mert az elfogadja a nem japán kártyákat is. Külföldiekkel szerintem úgy vannak, hogy azok mások.

Én nem szeretem a rament, de egyszer ettem Shinjukuban, még az első héten. Mellesleg, ritkán jártam étterembe, max ha meghívtak, mert az drága mulatság.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tokióban én azt láttam, hogy nem jöttem volna ki sokkal olcsóbban, ha a szálláson fôzök magamnak. Mondjuk a körülmények sem voltak a legideálisabbak.

Én az utazás elôtt igényeltem a bankomtól (K&H) dombornyomásos kártyát. Nem vontak amúgy vészes jutalékokat vásárlás esetén? Én azért igyekeztem egyszerre kivenni a pénzem a számlámról, mert nem tudom, mekkora összeget szednek le csak azért, mert pénzt vetem ki...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Egyáltalán nem. Én is ezt néztem, hogy kevés jutalékot vontak le, mert a Citibank ugye amerikai bank és nem német. Sokkal kevesebbet vesznek le, de ha van elég pénzmozgás a számlán, akkor meg ingyenes. És nekem volt elég. Bár ugye én melóztam heti 20 órában. Többet nem is engednek diákmelóként és mivel én diákként mentem ki, ennyi volt a maximum. Mellette meg suliba jártam heti 5 nap. Nem egy leányálom, de meg lehet csinálni. + legalább mindkét nyelvet gyakoroltam. Még egy pasim is lett, bár rövid ideig tartott, de ő meg angol nyelvsuliba járt, mellette énekelt egy bandában - azóta feloszlottak -, és tőlem meg magyarul tanult. Szóval a végén három nyelven karattyoltam össze-vissza. XDDD

Amúgy a tanárokat és a többi közalkalmazottat jól fizetik. Hiszen a tanárok nemes munkát végeznek, meg kell őket becsülni. Szóval, ott érdemes tanárnak menni. Az átlagfizetés olyan 250-300 ezer yen/hó volt akkor, ami nagyjából fél milla havonta. Én ennek kb. a 60%-át kaptam. Megnézném itthon hány tanár keres ennyit. Persze, az ottani élet is drágább, a fizetések pedig ehhez igazodnak.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Persze, az ottani élet is drágább, a fizetések pedig ehhez igazodnak.
Errôl jut eszembe, hogy láttam valamelyik állomáson árlistát shinkansen-bérletekre. Azt már nem tudom, melyik útvonalra szólt, de volt olyan, aminek a havi díja 250ezer yen volt. Azt azért elég durva havonta, csak utazásra kifizetni. Akkor már olcsóbb egy kocsit bérelni/venni még ott is. Vagy egy második lakást fenntartani a munkahelyhez közel.

A munkáról még az jutott eszembe, hogy a tokiói házigazdám építészmérnôkként dolgozik ott, minden nap déltôl éjfélig. Meglehetôsen beteg idôbeosztás. Viszont mesélte, hogy igen meglepôdve tapasztala, mikor elôször látta maga amellett eldôlni a munkátarsakat. :D Én sem gondoltam volna, hogy bárhol a világon legális munkaidôben aludni. :dirr:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nézd, aki megteheti, itt is a drágábbat választja. Ahogy ott is. Amúgy meg ott is inkább az emberek bérlik a lakást, mert jobban megéri, mint megvenni. Kocsit dettó. Meg ha nem tetszik, akkor könnyű költözni. Gondolom ott sem legális amúgy munkaidőben aludni, de a főnökök nem mindenhol nézik szerintem. Ha az időbeosztás beteg, akkor a munkaszabályt inkább nem részletezem. Ott tényleg él az utolsó vérig-elv.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem tudom, mi a helyzet pontosan a munkahelyen alvással, de ô rákérdezett a dologra és neki azt mondták, hogy senki nem szól érte. A lényeg, hgy bent vannak. :dirr: Gondolom, hogy lehet némi igazságalapja, mivel elmondása alapján nem egyedi esetrôl volt szó.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Na igen. És kifizetik a munkát, mert az el van végezve. Ugyanis ott senki sem megy haza addig, míg kész nincsenek az aznapi adaggal. Ezt viszont én tudom tanusítani.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megkaptam a bankszámla-kivonatomat. Kiderült, hogy a jófej K&H nem közvetlen váltotta yenre a forintjaimat, hanem elôször dollárra. A dupla váltás miatt 290 forintomba került minden 100 yen, így jobban jártam volna, ha inkább itthon váltom be. Ja, és ezek mellé még egy 2500 forints tranzakciós jutalékot is levont. Jó kis lehúzós bagázs. :evil:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Élet Japánban, de milyen áron?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

LOL, és vajon miért nem tudták közvetlenül yenre váltani? Nem hinném, hogy az olyan nagyonbonyolult pénzügyi művelet lenne. :roll:
Kép
Válasz küldése