Japán elmebajok

Japán, az anime országa. Minden, ami Japánnal kapcsolatos

A japok

állatok!
20
14%
jó fejek!
49
36%
szélsőséges viselkedésformák alapján nem ítélhetők meg/el.
69
50%
 
Szavazatok száma: 138

Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Köszi a cikket Mordályos, nagyon érdekes volt. ::^_^::

Szerintem a probléma oka ott keresendő, hogy a nemi szerepek valahol az 50-es évek tájékán ragadtak náluk, és a nőknek még mindig tradícionálisan alárendelt szerep jut a házasságban/párkpcsolatban, ezt pedig az iskolázott, saját egziszteniciával rendelkező nők már nem igazán vállallják fel, csak a butácskák, akik önálóan nem tudnak és/vagy nem is akarnak érvényesülni. Az utolsó bekezdés legtanulságosabb ahol a csaj leírja, hogy a pasija ezért dobta, mert nem szeretni az olyan nőket, akik elmondják a véleményüket. ^^'
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ide írom, mert máshol nagyon offtopic lett volna. Surci emlegeti szívesen az autista életcsászárokat, ehhez lenne némi hozzáfűznivalóm.
Ajánlgattam én a megfelelő topicban egy könyvet a japán társadalomról, és abban volt egy rövidebb idevágó szakasz. Előre szólok, hogy majdnem egy fél éve olvastam a könyvet, és eléggé összetett, szóval semmiképpen nem tudom pontosan/megfelelően visszaadni a lényeget, de azért megpróbálkozom vele. Továbbra is ajánlom a könyvet azoknak, akik szeretnék szakszerűen és összefüggéseiben olvasni a jelenségről.

Tehát.
A japán irodalomban a jellemző főhős az unatkozó átlagember. A könyv leírja, hogy ez az unalom nem egyenlő az orosz irodalom-féle unalommal, az ideálokból való kiábrándultsággal, illetve hogy ez egyébként is jellemző a japán társadalomra. Ha azonban ezek az emberek találnak valamilyen közvetlen életcélt, akkor kimozdulnak ebből az állapotból.
Tehát emiatt úgy gondolom, hogy az autistaéletcsászár típus nem véletlenül lett az animékben is jellemző főszereplő. De hátha ennek (vagy inkább a teljes verziónak) az ismeretében máshogyan tekintetek majd ti is erre a karaktertípusra. Szeretni nem kell... de elfogadni lehet.

Éééés.... sajnos ennyiben merülnek ki az emékeim a könyvnek erről a részéről. :( Lehet, hogy előkeresem a könyvet is átszerkesztem a posztot (ha addig nem érkezik ide válasz, mert akkor új kommentet írok), de nem tudom, mikor veszem rá magam. Sajnos túlságosan ideális halogatási kifogásnak tűnik, hogy csak úgy be merjem vállalni. :D
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

:goodpost:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Mondjuk ahogy én tapasztaltam, nem is feltétlenül azért utálják az "autista életcsászárokat" azok, akik utálják őket, mert olyanok, amilyenek (na ez eddig egy értelmes mondat volt... :dirr: ), hanem azért, mert onnantól nem fejlődnek semmit a legtöbb esetben. Szóval amit te is írsz, hogy "unatkozik, de ha talál egy életcélt, az kimozdítja ebből a fásultságából", az sok karakternél sajnos nem következik be és jöhetnek nekik angyalok az égből, természetfeletti superpower, stb-stb., sokszor továbbra is "zombulva" merednek bele a semmibe 20+ részen át, vagy éppen egy másik karakter vonszolja őket végig a sorozaton, miközben ők végigrinyálják a show-t. ^^"
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mordályos, Titkos: Ide válaszoltam, hogy ne legyen nagyon OFF.

http://www.aoianime.hu/forum/viewtopic.php?f=27&t=1669
A mordályos nyul írta:Ajánlgattam én a megfelelő topicban egy könyvet a japán társadalomról, és abban volt egy rövidebb idevágó szakasz. Előre szólok, hogy majdnem egy fél éve olvastam a könyvet, és eléggé összetett, szóval semmiképpen nem tudom pontosan/megfelelően visszaadni a lényeget, de azért megpróbálkozom vele. Továbbra is ajánlom a könyvet azoknak, akik szeretnék szakszerűen és összefüggéseiben olvasni a jelenségről.:D
A Krizantém és kardhoz annyit hogy alapmű. Mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklődik a japán nép, vagy inkább a néplélek iránt, el kell olvasnia. Olvasmányos, érdekes, érthető. Nekünk anno japán szakon kötelező is volt. Különben egy csomó olyan dolog is érthetővé válik utána, ami animékben, és főleg japán filmekben, live actionokben, doramákban eddig sokszor európai szemnek furcsának hat, pl. miért olyan kevés a happy end, és hogy miért szeretik annyira a szenvelgős-kínlódós cuccokat (KENSHIN OVA :dirr:) a japánok. De emellett a teljes társadalomról, néplélekről, pszichológiáról is szó van benne, nagyon ajánlom mindenkinek.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Minden japán kislány álma egy gyönyörű, rongyrázós esküvő, amely után végre visszavonulhat, és jó feleségként családjának és háztartásának szentelheti életét. No de mi van akkor, ha Japán szupertempós mókuskereke nem teszi lehetővé az ismerkedést? Ha nem jött be az omiai? Vagy csak felnőve az ember rájön, hogy talán mégsem lenne intellektuálisan kielégítő, ha egyik napról a másikra a bentókészítés válna a fő feladatává?
Egy szemfüles vállalkozás felismerte ezt a feszültséget, úgyhogy most már lehetőség van egyszemélyes eskövőre. Nem kell többé aggódni, ha az ember elmúlt harminc, vagy szeretne dolgozni, így is beválthatja gyermekkora álmait!
A szolgáltatás nem tartalmazza a szervezéssel járó stresszt.

Ez a rész meg WTF:
"the women mostly invited their boyfriends to join them in the honeymoon suite after the 'wedding' was over." Persze lehet, hogy az élettársi kapcsolat kezd elterjedni arrafelé... bár nehéz elképzelni.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nekem ez kép és társai jutottak eszembe:
https://img.4plebs.org/boards/pol/image ... 583398.jpg

Sajnálom ezt japán generációt ,hogy ilyen pótlékokra vannak rászorulva ahhoz hogy maguk köré megteremtsék egy boldog élet illúzióját. Mondjuk lehet ,hogy ők is választó víz előtt állnak s ezután kezd el újra rendeződni a társadalmuk.

Elég nehéz kisilabizálni éppen náluk merre haladnak a dolgok.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A Frozen film egy éves évfordulójára a Triumph japánban kiad e-ink melltartó párokat, kifejezetten lánytestvéreknek (big sister/little sister megnevezéssel), mely a lánytestvérek közötti szeretetett hivatott szimbolizálni. Ezen szimbolikus kapcsolat demonstrációja pedig az, hogy a melltartók szinkronban mintát váltanak, ha egymás közelségét érzik. Ez természetesen akkor látható, ha a két lánytestvér egymás közelségében melltartóban van.
Forrás: http://io9.com/frozen-inspires-bizarre- ... 1657013164

Gondolkoztam, hogy ide valami frappáns kommentárt fűznék, de rájöttem, hogy a tény maga önmagáért beszél.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem tudom én ezt inkább amolyan aranyos poénnak érzem. Tesók között még belefér a keretben ha jó közöttük a kapcsolat.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:Gondolkoztam, hogy ide valami frappáns kommentárt fűznék, de rájöttem, hogy a tény maga önmagáért beszél.
Just let it go! :lol:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Japánban volt egy vita: szólásszabadság vs. gyűlöletbeszéd. Öhm, vannak arrafelé érdekes dolgok, mint pölö hogy miket mond következmények nélkül az oszakai polgármester. :drop:
Ha valakiben felmerült volna mostanra, hogy imádom ezt a gyereket, annak igaza van.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Egyes feministák szerint viszont pozitívum, ha az olvasók azt látják, hogy fiatal lányok foglalkoznak hagyományosan férfiasnak tartott dolgokkal.
Ja, biztos. :roll:
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Japan Has a Cute Problem
Sajnos a helyzet nem újdonság. Gáz. ... Már már azt mondanám, hogy nem is ez a topik, ahol erről beszélgetni kéne, mert a "Japán elmebajok" inkább marhulásra, mint mélyen gyökerező, az egész társadalmukat érint problémák megvitatásáról. Mennyire van arra fele egyáltalán valamilyen értelmes nő jogi szervezet? Mert az egy dolog, hogy kívülről kicsit rugdosva van az ország, de hogy sem az ottan élő nők/lányok jelentős része nem tesz lépéseket ezen helyzetből való kimozdulás felé (cikk írta, hogy sokan háziasszonyok szeretnének lenni) és nincs legalább egy kisebb, de hangos szervezet, ami esetleg fel tudná hívni a helyzet többé-kevésbbé tarthatatlanságára hosszútávon akkor semmi esély, hogy ez bármit változzon. Which is sad.

Amin viszont mindezek mellett megakadt a szemem a cikkben az az alábbi volt:
It turned out her research was disproven, and her papers were retracted. Her supervisor even, tragically, committed suicide to “take responsibility.“
DAFUQ? Mármint, értem, bushido, meg munkamánia munkamorál, meg minden, de ez mi ez már? Volt egy kutatás. Elb*sztuk. (És a cikk semmi módon nem jelezte, hogy ennek komolyabb következményei lettek volna, tehát ember életekbe feltételezhetőleg nem került.) Errefel ez egy hétköznapi életben megtörténő megoldás még mindig?
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Az ilyenekről mindig kiderül, hogy igazából csak késő esti műsorsávban fordulnak elő speciális csatornákon, csak nagyobb bulvárértékkel bír, ha úgy adják elő, mintha ez egy mindennapos délutáni program lenne. :)
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Hát de akkor is, nálunk nincs ilyen baromság. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kivételesen most szóhoz sem jutok... :lol:
Kép
Avatar
Shirosaki
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2013.11.24. 04:03

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Shirosaki »

Ez megvan mindenkinek?

https://www.youtube.com/watch?v=80xdbDrWQDQ

Fincsi ropogós.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Shirosaki írta:Ez megvan mindenkinek?

https://www.youtube.com/watch?v=80xdbDrWQDQ

Fincsi ropogós.
Blöe... :dirr: Az egyetlen jó hír, hogy a csótány már döglött (sőt, az egyik kommentelő szerint nem is igazi), szóval legalább állatkínzásról nem beszélhetünk, de az emberek helyette is szenvedtek, úgy látom. :dirr: ^^"
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Cruel Angel írta:
A mordályos nyul írta:Japan Has a Cute Problem
Sajnos a helyzet nem újdonság. Gáz. ... Már már azt mondanám, hogy nem is ez a topik, ahol erről beszélgetni kéne, mert a "Japán elmebajok" inkább marhulásra, mint mélyen gyökerező, az egész társadalmukat érint problémák megvitatásáról. Mennyire van arra fele egyáltalán valamilyen értelmes nő jogi szervezet? Mert az egy dolog, hogy kívülről kicsit rugdosva van az ország, de hogy sem az ottan élő nők/lányok jelentős része nem tesz lépéseket ezen helyzetből való kimozdulás felé (cikk írta, hogy sokan háziasszonyok szeretnének lenni) és nincs legalább egy kisebb, de hangos szervezet, ami esetleg fel tudná hívni a helyzet többé-kevésbbé tarthatatlanságára hosszútávon akkor semmi esély, hogy ez bármit változzon. Which is sad.
Mivel még mindig nem nyitottunk "Komoly társadalmi problémák Japánban" témát (nem is biztos, hogy amúgy van rá szükség), ezt is idelinkelem, mint egy amolyan folytatást a cukis cikkhez. Ez is olyan, hogy "tudtuk, hogy így megy, de látni durvább".
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

The West Japan Hamburgirl Z. Nem, nem anime. :shock: Ez a rideg valóság.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Japán elmebajok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem értem, hogy hogy "nem számítottak ennyi vendégre", simán jobb, mint a Pokémon Go. :lol:
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Risa írta: 2017.07.09. 10:44Azért mondom, hogy néha, mert még mindig vannak értelmes hozzászólók és hozzászólások, csak most már alapvetően nagyítóval kell őket keresni a diszgráfiás és látens pszichopata emberek között (ami egyébként az oldal és a látogatói bázis elhatalmasodott méretét tekintve nem is olyan meglepő).
A diszgráfiás fickó pakolja be a legérdekesebb híreket az offtopikba. Legutóbb például erről: https://www.rt.com/viral/394916-virtual ... des-japan/ . Jellemző, hogy senki sem kommentelt hozzá, pedig egy animés oldalnak leginkább ezzel kellene valamit kezdenie. Tehát például azzal a ténnyel, hogy miért van az, hogy a virtuális feleség a mainstream animék karakterdizájnját kapta? Eleve miért animés/mangás/fényregényes világból kerülnek ki ezek a virtuális csajok?

Tehát az animeiparnak, illetve ennek a szubkultnak valóban nincs semmi bűne ebben a mélységes nyomorúságban, ami Japánban terjed? Egy olyan faszi aztán, akinek ilyen felesége van, hogy fog egy nőre nézni az utcán, aki lehet, hogy fásult a munka miatt, vagy szar kedve van, mert megint nem tudott aludni az éjszaka a hasfájós kisgyerek miatt stb., egyszóval semmi moe nincs benne, miközben a férfi megtanulta, hogy a jó feleség mindig minden körülmények között moe?

És egyébként a japán nők is ugyanitt tartanak: http://hvg.hu/gazdasag/20161128_nok_mag ... dseg_uzlet .
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Válasz küldése