Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos, ülj le és nézd meg Pán Péter sztorija isteni és Pán Péter is badass. Good assel : D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Titkos, ülj le és nézd meg Pán Péter sztorija isteni és Pán Péter is badass. Good assel : D
Annyira még nem lettem közel sem függője a cuccnak, egyelőre az S4-et fogom követni, meglátjuk, hogy egyáltalán ez tetszik-e annyira, hogy végignézzem a teljes szezont, aztán ha igen, akkor majd a végén eldöntöm, hogy megéri-e a korábbi három szezont is lenyomni. :wink:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

The Flash

*insert kiejthetetlen fangörcs here*

Új Sherlock, friendzoned, klisés és mindezekkel együtt SZUPER. Avagy ,,Cool" <-- idézet az Arrowtól a Flashben : D

Arrow season 3

olyan mint volt. CSAK ÉPPEN A VÉGE BAZDMEG meg a közepe! meg az eleje!! *liheg*
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Csak, hogy trollkodjak:
The Flash első két rész
Az első részt még tavasszal néztem meg, hála az internet csodáinak, a másodikat teganp. Egyelőre még nézni fogom, de néha nagyon butának érzek dolgokat. ... Igen, értem, hogy ez egy camppy teljesen comic sztájl sztori, de ... pl.
- Hogy tudják megütni a Flash-t? ... és amikor összeszedi magát miért az épület mögé fut, ahelyett, hogy egyszerűen sorban fejbe vágná őket mire magukra eszmélnek? ... Könyörgöm látjuk, hogy golyó elől el tud hajolni, akkor nehogy már 6 muksó okozzon neki nehézséget.
- Magát klónozó bácsi miért klónozza magával a bakancsát és a bőrszerkóját tessék mondani? ... Főleg akkor amikor nem is szándékosan klónozódik, hanem a laborban osztódtatják pár sejtből.
Ami miatt mégis követném még az a Tolószékes bácsiféle történet, mert kiváncsi vagyok mi lesz belőle.

Arrow harmadik évad első két rész
Sara halála nem tudott meghatni, egy olyan rész végén amiben pont a Felicity × Ollie párost akarják előretolni. Amanda Waller terveit meg még mindig butának tartom. és az első részben Detective Lance is a kb. megérdemli, h meghaljon kategóriában volt számomra
Mindezek ellenére azért követem tovább, mert kiváncsi vagyok mi lesz itt is. :dirr: (Főleg Ray Palmer (Brandon Routh tökéletes választás volt) egománsága szórakoztat... mikor lesz belőle Atom? :3)

Agents of SHIELD új évad első 4 rész
*insert kiejthetetlen fangörcs here* :dirr:




Poént félretéve, a cucc most kifejezetten jó. Jót tett neki az előző szezon végefele történt fordulat. Kevesen vannak, mindenki el van nyűve (főleg szegény Fitz *-*), két-három oldalról is támadva vannak. Ilyennek kell lennie egy MCU univerzumban játszódó kém/akció/szupernaturál sorozatnak. ... Ha bárkinek kétsége van efelől (vagy esetleg dobpta volna a sorozatot az első szezon elején, amely valóban a középszer csúcsa volt), nézze meg minden kontextus nélkül a 2×03 epizódot és mondja, h nem volt jó.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na, akkor már én is!

Supernatural 10. évad 1-2. rész
*insert kiejthetetlen fangörcs here* :lol:
A 9. évadnak úgy lett vége, hogy a fandom egyként ejtette ki a száján: WTF? Persze korábban is fejeztek be úgy szezonokat, hogy mindenki fogta a fejét, de ez most valahogy más volt. Most spoilerekbe nem mennék bele, még kifehérítve sem. Castiel is újra középpontban van, ráadásul az első részben megint alakított. XD Crowley szintén hiányozna, de szerencsére van elég lehetősége szerepelni.

A szuperhős sorozatokat egyelőre hanyagolom, a Smallville óta nem igazán tudok velük mit kezdeni. Helyette találtam mást és azt is teljesen véletlenül.
Az Álmosvölgy legendája
Már a főszereplő miatt is megéri nézni. A sztori amúgy nem bonyolult, az 1700-as években Ichabod Crane lefejezett egy lovast, de az nem halt meg, mert nem e világi teremtmény volt. Csakhogy közben megsérült és a felesége úgy tudta megmenteni, hogy egy varázslattal álomba küldte. Elég hamar kiderül, hogy a feleség jó boszorkány volt és a sötét erők ellen küzdött. Na már most, Ichabod egyik pillanatról a másikra feltámad és hipp-hopp a 21. században találja magát. Itt kerül a képbe a másik főszereplő Abbie, aki Álmosvölgy rendőreként dolgozik. A seriffet pont a szeme láttára fejezi le a fej nélküli lovas, szóval ő is belekeveredik a dolgok sűrűjébe.
Tipikus fantasy cucc, ahol bármilyen eseményt, személyt vagy csoportot be tudnak úgy állítani, mintha a gonosz ellen harcolna, vagy épp ellenkezőleg, azt szolgálja.
Azzal kezdtem, hogy a főszereplő miatt már megéri követni. Adott egy ember, aki úgy 250 évvel a saját kora után ébred fel és egy csomó technikai vívmány új neki. Pl. a kocsi elektromos ablakával ahogy játszott, meg a fej, amit vágott, amikor rájött, hogy a hajszárító egy remek dolog. :vigyor: Vagy, amikor először kóstolt energiaitalt, hát az priceless volt. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Cruel Angel írta:Csak, hogy trollkodjak:
The Flash első két rész
(...)
- Hogy tudják megütni a Flash-t? ... és amikor összeszedi magát miért az épület mögé fut, ahelyett, hogy egyszerűen sorban fejbe vágná őket mire magukra eszmélnek? ... Könyörgöm látjuk, hogy golyó elől el tud hajolni, akkor nehogy már 6 muksó okozzon neki nehézséget.
- Magát klónozó bácsi miért klónozza magával a bakancsát és a bőrszerkóját tessék mondani? ... Főleg akkor amikor nem is szándékosan klónozódik, hanem a laborban osztódtatják pár sejtből.
Ami miatt mégis követném még az a Tolószékes bácsiféle történet, mert kiváncsi vagyok mi lesz belőle.

Arrow harmadik évad első két rész
Sara halála nem tudott meghatni, egy olyan rész végén amiben pont a Felicity × Ollie párost akarják előretolni. Amanda Waller terveit meg még mindig butának tartom. és az első részben Detective Lance is a kb. megérdemli, h meghaljon kategóriában volt számomra
Flash egyelőre nem szokta meg, hogy nem tudják megütni, mert egyelőre meg van szokva vele, hogy folyton megütik. Pszihológia, ennyi.
A ruha klónozást én meg Naruto kage-bunshin no jutsujaként raktároztam be a fejembe és úgy már mindjárt lenyelhető volt. Csak akkor nem kellett volna a laborban magyarázni a sejtjeit ... nah, igen attól mert még fizikát próbál magyarázni meg kémiát, attól még fiktív izé marad, de hát úgysem ez a lényeg. :)

Arrow
engem sem hatott meg a csajszi. Inkább, na végre. A Felicity x Ollie párost meg olyan szarul csinálják, hogy mindjárt kiábrándulok belőle. Tessék már felmenni fanfiction.net-re ha nem képesek értelmes jelenetekkel előállni, nah!
És igen, valaki nyírja már ki a muksót. Mit hősködik itten. Az Ollienak való :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

elnézést a dupla posztért, de

Flash új rész
Nemrégiben közölték velem, hogy Felicity abszolút új karakterként mozog az Arrowban és a Flashben is így mindennemű románc a sorozat originálja. NÖE. Így muszáj lesz ezen izgulni ^^

Ettől függetlenül az e heti rész amúgy is gázabb volt. Indokolatlanul sok volt benne a bambulás. Ugyan kérem. Amikor egy részen belül hangzik el az, hogy mindazok ellenére amin eddig mindkeresztülmentünk és a MIT CSINÁLJAK MIÉRT CSINÁLTAD az nekem nem történeti haladás.

Erre mondom én, hogy fillerszagú és lám Felicity filler is, de mégis főleg miatta nézem mindkét sorozatot.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Doctor Who-ról most sokat nem tudok írni, mivel egyrészt most két résszel le vagyok maradva (de szerintem még ma pótolom XD), másrészt most minek írjam ide minden epizód után, hogy "király volt, mint mindig"? XD (Főleg amit most láttam legutóbb, a vonatos-múmiás, fú, az mennyire ütött! *___*)

Ellenben beszélnék a Once upon a time-ról, ha már így öt rész óta benne vagyok. XD Egyrészt addiktív a cucc, megértem, hogy miért függtek rá ennyien, ez a "keverd össze a mesefigurákat", egyfajta "Fairytail Avengers"-feelinget kölcsönöz a sorozatnak, vagy nem is tudom, mi lenne rá a jó példa. XD (Mondjuk a Kingdom Hearts, de azt már mondtam korábban. XD) Ugyanakkor viszont fájdalmasan amerikai. ^^" És ezt nem csak úgy értem, hogy mondjuk egy animéhez képest az, de pl. a brit DW-ben is jóval értelmesebben (de legalábbis csavarosabban) van megírva 1-1 rész, pedig annak is megvannak a maga hülyeségei. Az egyik, ami zavar benne, hogy sokszor mintha valami brazil szappanoperát néznék mesekarakterekkel. Esküszöm, a konfliktusok felét (ha nem több részét) az teszi ki, hogy:

-jajj, visszajött a szerelmem exnője, ezért most nem lehetünk együtt

-jajj, a csajom elhidegült tőlem

-ha nem segítesz nekem, elmondok mindent a feleségednek!

-fenyegeted a házasságomat? akkor én is elkezdelek a nőddel zsarolni!

stb-stb. :dirr: Komolyan, itt egy egész bandányi "X-men", az egyik jeget csinál, a másik energianyalábokat lődöz, a harmadik erejének szinte nincs felső határa, a negyedik kalóz (ez már önmagában táp... XD) és akkor ilyen Esmeralda-szintű problémákról szól az életük? XD Tudom, hogy amcsi sorozatokban/filmekben fontos a szerelmi szál, de ebben szinte csak az van. (Jó, azért epizódonként legalább egy "cool magic scene"-t raknak bele, hogy ne dobjam. XD)

Ugyanilyen a sztori is. Azt még elnézem, hogy rengeteg ilyen "a szeretet megold mindent", "sikerül, ha igazán hiszel benne!" és hasonló "asspull" megoldásokkal szolgál, mert hát végülis ez egy Disney sorozat, alap, hogy ilyenek lesznek benne. De sokszor ettől függetlenül is úgy folyik a történet, hogy csak nézek, hogy "ezt most miért kellett?" Erre jó példa a Bo Peep-es epizód, ahol mintha a készítők sem beszélték volna át a sztorit előre, mielőtt leforgatták: Anna megérkezik Echanted Forest-be, ahol ilyen "földesúr" szerű nő tartja rettegésben Swan apját (mármint Swan apjának akkori énjét XD). David képtelen lázadni ellene, fél tőle és el is mondja neki, hogy egyrészt "hatalmas serege van" (igen, ez így szó szerint elhangzik!), másrészt elmond egy történetet az apjáról, ami csak még tovább erősítette benne a "ne lázadozz!"-érzést. Anna persze nyomatja neki a Disney-rizsát és azt mondja, hogy ha mégis meggondolná magát, menjen reggel a pajtába, mert segíthet neki vívni (amiről szintén mondta David, hogy nem igazán ért hozzá), amit ő elsőre elutasít. Reggel meg is jelenik ott és mondja, hogy jobb, ha megy, mert ne haragudjon, de továbbra sincs kedve kiállni a "pásztorlány" ellen. Erre jön a "nagy twist", mert Bo Peep ott terem és közli, hogy Annát elfogták, a másik ház emeletén túsz és egyébként is mindannyiuknak vége lesz. Oké:

1. Honnan tudott erről az egészről a nő? Neki is kristálygömbje van, mint Rumpelnek, vagy mi? Igazából egy közepesen gyenge mágusnak tűnt (nem véletlen, hogy Storybrooke-ban csak a hentesi állásig vitte XD), akinek minden második táposabb varázsló röhögve elkenné a száját, de persze itt mindenkit zsarol, meg mindent előre lát, aha...

2. David, akit előző nap még Anna is megvert vívásban, most lenyomja Bo Peep két katonáját, aztán magát Bo-t is! ÖCSÉM, talk about Disney spirit! :D XDDDDD Ilyen szerintem még a rajzfilmjeikben sem volt. XD

3. Ezután Bo-t lazán valami kerti teraszhoz kötözi, aki innentől le van rendezve. Sem vele nem lesz már több bajuk, sem a seregét nem hívja és ki sem derül, hogy ennek a sztorinak mi a vége. Fú, ettől a nőtől paráztak ennyi időn át?

4. Ezután felrohan a ház emeletére, mert ugye Anna még mindig túsz és meg kell menteni. Ehhez képest nem talál ott senkit Bo emberei közül, csak Anna ugrik elő ninjaként a semmiből, majd miután majdnem megkéseli Davidet, közli, hogy "ja bocs, csak azt hittem, hogy Bo emberei azok!" Mi a franc van már megint? Most akkor a csaj mégsem volt fogoly? De akkor honnan tudta, hogy Bo a tanyán van, ha "várt az embereire"?


Amúgy nem szoktak feltűnni nagyon a történeti bakik, de itt a fejemet fogtam, hogy valaki átnézte a forgatókönyvet egyáltalán, mielőtt elkezdték felvenni az egészet? Vagy ugyanilyen, de kisebb mértékű hülyeség volt, amit Hook rendezett a kezével a negyedik részben és az egész csak egy olcsó húzás volt arra, hogy ne csak ő zsarolhassa Rumpelt, hanem ő is visszakapja ugyanezt.

Ja, apropó, még Rumpelről: ez a karakter a semmiért kavar folyton? Az összes többi szereplőn (még ha szerep szerint gonoszak is, pl. Hook, vagy Regina), látom, hogy legalább próbálnák a jó oldal felé nyitni és ha csinálnák is rossz dolgokat, az a saját emberi gyarlóságukból fakad. Rumpel ellentétben az élet császára lehetne (van már feleség, nagy ház, minden... XD), de nem, neki még ennél is több kell, ezért állandóan hajszolja a hatalmat (noha szüksége már nem nagyon lenne rá, hiszen így is Dark One), az összes többi szereplő vagy halál nem érdekli, vagy kifejezetten szívózik velük és még Belle-nek is hazudik, pedig elvileg ő a "nagy szerelme".

Persze ettől még nézni fogom továbbra is, de lassan úgy vagyok, hogy remélem Annát, Elsát, meg a Jégkirálynőt kiírják ennek a szezonnak a végére, mert lehet, hogy a következőt már miattuk sem nézném meg. ^^"
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Jaj Titkos. :D

Egyrészt a sztorinál igeni sokmindent lehet látni, csak oda kell figyelni. Másrészt mesékről beszélünk és igenis félelmetes egy olyan semmilyen boszorkány is annak, aki egyáltalán nem ért sem a varázslathoz sem a kardhoz, hanem szimplán PARASZT. Őszintén nekem nagyon tetszett az a rész. Végre nem volt annyira elszállva, inkább reálisabb volt. A zsarolás attól akinek egy picikével is jobb mint a másiknak. Ez elég hétköznapi, nem gondolod?

Anna végig túsz volt. Nem értem mit nem értesz, hiszen te is leírtad XD

És még jó, hogy szappanopera. Ja hogy nem mondtam korábban? :D Nagyon bejövős a Disney Avengers kifejezésed is. :D Igen, nagyon fárasztó, nagyon nagyon fárasztó ugyanazt nézni és nekem ez már a negyedik szezon, de annyira vagányul mesebeli, hogy ezért addiktív.

Rumple az egyik legjobb karakter, pont azért mert neki nincsenek kilengései, mert ő a legjobban megírt most és mindörökké mesekönyv szereplő. Bár mostanság elkezdtek írni arról, hogy neki ez ugye már happy ending, pontosan azért nem az és nem is lesz amiket folyton csinál.

Már nem tudom, hogy animében, mesében vagy könyvben olvastam/láttam/hallotam, de van egy olyan fact, hogy a mesehősök egyszerűek, mindig kiszámíthatóak és mindenre képesek, ÁM SOHA NEM VÁLTOZNAK, mert EGYféle karakterre és szerepre és történetre lettek megírva. Ezért éppen most óriási dolog, hogy előjött az író gondolata, mert lásd a Gonosz Boszi ezt tudja. Mindenkinek meg van a szerepe és ugyanazt játszák míg világ a világ. :)

Amíg meg olyan szexuális szereplőket pakolnak bele mint a boszi, a kalóz vagy pán péter addig folytassátok csak gyermekeim, ártani nem árt. :D

juteszembe a múlt heti részt még nem is láttam...
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Egyrészt a sztorinál igeni sokmindent lehet látni, csak oda kell figyelni. Másrészt mesékről beszélünk és igenis félelmetes egy olyan semmilyen boszorkány is annak, aki egyáltalán nem ért sem a varázslathoz sem a kardhoz, hanem szimplán PARASZT. Őszintén nekem nagyon tetszett az a rész. Végre nem volt annyira elszállva, inkább reálisabb volt. A zsarolás attól akinek egy picikével is jobb mint a másiknak. Ez elég hétköznapi, nem gondolod?
Azt értem, hogy a parasztnak ijesztő a boszorkány, de nem csak a mágiát említette, hatalmas seregről beszélt, ami végül rohadtul nem jelent meg. XD Akkor ne mondta volna, simán megoldható lett volna azzal, amit te is írsz, hogy a varázstudománya miatt félnek tőle és ennyi. Szerintem az írók szimplán próbáltak egy egyepizódos gonoszt fú, de táposnak bemutatni, hogy a néző is legalább annyira parázzon tőle, mint David és az anyja, csak nálam nem nagyon jött össze. A rész mondanivalója amúgy nekem is tetszett volna, csak akkor ne lenne tele lyukakkal...
Ayla írta:Anna végig túsz volt. Nem értem mit nem értesz, hiszen te is leírtad XD
És ezek úgy tartják a túszt, hogy rázárják az ajtót kívülről, vagy mi? XD A házon belül teljesen szabad volt, azért szúrta le majdnem Davidet is, mert közben rákészült, hogy mi van, ha jönnek az őrök. Most akkor eleve nem is kapott maga mellé őröket? Vagy azokat már elintézte? XD Ha már mese, meg klisék, ha én lennék a főgonosz, maradtam volna a jól bevált "kötözd egy székhez zoknival a szájában, aztán állíts mellé két őrt" módszernél. (Főleg, ha "hatalmas seregem" van, két embert biztos tudok nélkülözni belőle.)
Ayla írta:És még jó, hogy szappanopera. Ja hogy nem mondtam korábban? :D Nagyon bejövős a Disney Avengers kifejezésed is. :D Igen, nagyon fárasztó, nagyon nagyon fárasztó ugyanazt nézni és nekem ez már a negyedik szezon, de annyira vagányul mesebeli, hogy ezért addiktív.
Ezt bizony nem. XD Jó, azt tudtam, hogy valamilyen szinten jelen lesznek a szerelmi szálak, a lelki gyötrődések, stb., de azt hittem, hogy csak másodsorban a sztori mellett. Ehhez képest kb. ezeket helyezik előtérbe, a fősztori meg ilyen "ha marad rá idő" szellemben van belepakolva. Ez a legutóbbi rész is kb. arról szólt, hogy:

Swan: De Regina, mér' nem vagyunk öri barik?

Regina: Mert elcseszted a szerelmi életem, noha nem szándékosan tetted és ezzel én tisztában vagyok, de azért utállak!

Swan: De Regina, én...

Regina: NEM!

Aztán a rész végén:

Swan: Regina, öt perc múlva vége a résznek, tudom, hogy az egész epizód alatt tisztára köcsög voltál velem és minden próbálkozásomat úgy lefagyasztottad, mint Elsa Storybrooke-ot, de lassan ki kéne békülnünk, még a műsoridő vége előtt! Úgyhogy most elmondok neked egy sztorit a gyermekkoromból, ami semmivel sem lesz kevésbé szentimentálisabb (sőt!), mint az összes többi duma, amit a 45 perc alatt végig toltam neked, de ez most hatni fog, mert így van a forgatókönyvben!

Regina: Hmmm...oké, asszem máris jobban kedvellek valamivel, mert csak.

:dirr:
Ayla írta:Rumple az egyik legjobb karakter, pont azért mert neki nincsenek kilengései, mert ő a legjobban megírt most és mindörökké mesekönyv szereplő. Bár mostanság elkezdtek írni arról, hogy neki ez ugye már happy ending, pontosan azért nem az és nem is lesz amiket folyton csinál.
Fangirlszagot érzek! XD Amúgy akkor a spoiler engem igazol: ez már egy önsorsrontó hülyegyerek lett, hiszen amúgy már sínen lenne az élete, csak ezt a hatalom iránti hajszát kéne abbahagynia. (Pedig ahogy olvasgattam a múltját, szopott ő már emiatt rendesen...)
Ayla írta:Már nem tudom, hogy animében, mesében vagy könyvben olvastam/láttam/hallotam, de van egy olyan fact, hogy a mesehősök egyszerűek, mindig kiszámíthatóak és mindenre képesek, ÁM SOHA NEM VÁLTOZNAK, mert EGYféle karakterre és szerepre és történetre lettek megírva. Ezért éppen most óriási dolog, hogy előjött az író gondolata, mert lásd a Gonosz Boszi ezt tudja. Mindenkinek meg van a szerepe és ugyanazt játszák míg világ a világ. :)
Jó, de ha meg ezt a szabályt próbálnák követni a készítők, akkor maguk alatt vágják a fát azzal, hogy Hook itt már jófiú, Regina is jókislány próbálna lenni, Robin Hood Marian helyett a Gonosz Bosziba szerelmes, stb.
Ayla írta:Amíg meg olyan szexuális szereplőket pakolnak bele mint a boszi, a kalóz vagy pán péter addig folytassátok csak gyermekeim, ártani nem árt. :D
De ez a baj, hogy téged pár fanservice karival máris meg lehet vásárolni, aztán onnantól a fangirlség úgy elködösíti az agyadat, hogy sokszor a hibák már fel sem tűnnek, ha meg valakinek mégis, annak még el is magyarázod, hogy "nem baj, jó ez így". XD

Amúgy a szappanopera jelleg mellett még az is zavar, hogy oké, hogy mese a sztori, de mintha a jó öreg "mese = bugyuta, óvodásan egyszerű történet" értelmezést kapták volna elő, amikor ezt az egészet írták. Szóval sokszor az események tényleg nem haladják meg mondjuk egy Piroska és a farkas sztori bonyolultságát, pedig azért nem úgy tűnik, hogy a TV sorozat célközönsége az 5-6 éves gyerekek lennének, mert annál meg sokszor jóval darkosabb. Lehet csak az fáj, hogy amíg a My Little Pony-tól kezdve a Marvelig minden igyekszik megújulni, meg haladni a korral, addig a Disney még mindig az 50 éve agyonhasznált sémáit próbálja újra és újra lenyomni a nézők torkán. (Pedig pl. a legutóbbi "triójuk", az Aranyhaj-Rontó Ralph-Jégvarázs pont azt mutatta be, hogy lehet úgy is modernizálni a történeteiket, hogy azért a "Disney spirit" ne vesszen ki belőlük. Ez a Once upon... viszont sztorira még mindig olyan, mintha egy amcsi sitcom lenne a 80-as évekből, vagy nem is tudom. ^^") Na mindegy, ezt a szezont még tuti végignézem, aztán meglátjuk. :) Lehet nekem ez lesz olyan, mint Mordályosnak a Trónok harca: minden részre jut majd pár facepalm, de mégsem bírom lerakni. XD

Edit: Ja, még az menti a sorozatot, hogy legalább tudja magáról valamilyen szinten, hogy milyen és szerencsére nem veszi magát túl komolyan. XD Eszembe is jutott, hogy "na, annak a bűnrossz Grimm sorozatnak is hasonlónak kéne lennie a Grimm mesék terén és akkor még talán nézhető lenne, de az vérkomolyan próbálja előadni a bugyutánál bugyutább ötleteit". Most is jót röhögtem pl. a járkáló seprűn, meg ezért van az, hogy még az olyan történeti elemek is szórakoztatnak, mint hogy a hatalmas Dark One-ok minden vágya megszerezni Mickey Egér csillagos varázslósapkáját. :lol: Full komolyra véve ez iszonyú gáz lenne. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Titkos írta: Azt értem, hogy a parasztnak ijesztő a boszorkány, de nem csak a mágiát említette, hatalmas seregről beszélt, ami végül rohadtul nem jelent meg. XD Akkor ne mondta volna, simán megoldható lett volna azzal, amit te is írsz, hogy a varázstudománya miatt félnek tőle és ennyi. Szerintem az írók szimplán próbáltak egy egyepizódos gonoszt fú, de táposnak bemutatni, hogy a néző is legalább annyira parázzon tőle, mint David és az anyja, csak nálam nem nagyon jött össze. A rész mondanivalója amúgy nekem is tetszett volna, csak akkor ne lenne tele lyukakkal...
Hát... nem. Most ha te gonosz level egyes szintű senkiházi boszi lennél, egy egyszerű adóbevalláshoz meg egy kis lányrabláshoz vinnéd az óriási sereged? Annyira még ez a ,,boszi" sem idétlen. Ha volt sereg, ha nem (máskülönben az én szememben egy ilyen semmirekellő boszi szájából a sereg az azt jelenti, hogy kb három tucatnyi zöldfülű kardforgató) egyszerűen nem volt mit keresniük egyik jelenetben sem, szóval nem értem a felháborodásod. Szerintem az írók egyáltalán enm próbáltak hűdetápos gonoszt összerakni, csak pont ennyit amennyit itt megbeszéltünk. Ja és kezdem úgy érezni ezt a beszélgetést, mint akármelyik vers elemzést középsulis koromban....
Titkos írta: És ezek úgy tartják a túszt, hogy rázárják az ajtót kívülről, vagy mi? XD A házon belül teljesen szabad volt, azért szúrta le majdnem Davidet is, mert közben rákészült, hogy mi van, ha jönnek az őrök. Most akkor eleve nem is kapott maga mellé őröket? Vagy azokat már elintézte? XD Ha már mese, meg klisék, ha én lennék a főgonosz, maradtam volna a jól bevált "kötözd egy székhez zoknival a szájában, aztán állíts mellé két őrt" módszernél. (Főleg, ha "hatalmas seregem" van, két embert biztos tudok nélkülözni belőle.)
Mire David rátalált, akkora már teljesen szabad volt. Én három variációt is kinézek az egész túszosdiból: azaz igen, csak rázárják az ajtót, vagy volt ott őr, de mi az Annának... ^^ Szal ha meg is volt kötve azt már nem láttuk. De ez megint olyan verselemzős, hogy kezd elmenni a kedvem az egésztől.

Titkos írta: Jó, azt tudtam, hogy valamilyen szinten jelen lesznek a szerelmi szálak, a lelki gyötrődések, stb., de azt hittem, hogy csak másodsorban a sztori mellett. Ehhez képest kb. ezeket helyezik előtérbe, a fősztori meg ilyen "ha marad rá idő" szellemben van belepakolva. Ez a legutóbbi rész is kb. arról szólt, hogy:

Swan: De Regina, mér' nem vagyunk öri barik?

Regina: Mert elcseszted a szerelmi életem, noha nem szándékosan tetted és ezzel én tisztában vagyok, de azért utállak!

Swan: De Regina, én...

Regina: NEM!

Aztán a rész végén:

Swan: Regina, öt perc múlva vége a résznek, tudom, hogy az egész epizód alatt tisztára köcsög voltál velem és minden próbálkozásomat úgy lefagyasztottad, mint Elsa Storybrooke-ot, de lassan ki kéne békülnünk, még a műsoridő vége előtt! Úgyhogy most elmondok neked egy sztorit a gyermekkoromból, ami semmivel sem lesz kevésbé szentimentálisabb (sőt!), mint az összes többi duma, amit a 45 perc alatt végig toltam neked, de ez most hatni fog, mert így van a forgatókönyvben!

Regina: Hmmm...oké, asszem máris jobban kedvellek valamivel, mert csak.

:dirr:
Felvilágosítás: ez megy részenként mióta megtörte az átkot. Nem ezért nézem.

Titkos írta:Fangirlszagot érzek! XD Amúgy akkor a spoiler engem igazol: ez már egy önsorsrontó hülyegyerek lett, hiszen amúgy már sínen lenne az élete, csak ezt a hatalom iránti hajszát kéne abbahagynia. (Pedig ahogy olvasgattam a múltját, szopott ő már emiatt rendesen...)
Jó a szaglásod, ám Hookot fangirlölöm, nem Rumplet. Mondd meg nekem miért várod el ezektől a mesehősöktől, hogy úgy értékeljék az életüket mint mi? :D Szerintem az önsorsrontó hülyegyerek nagyon erős kifejezés. FYI: élőben volt szerencsém pár emberhez akik valamilyen tulajdonságuknak köszönhetően folyton keresztbe tettek maguknak. Vannak ilyen emberek, de tudod pont ettől saját maguk. Máskülönben én úgy gondolom az ember mindig csak olyasmit csinál amitől jobban érzi magát = Rumple mazo. :dirr:

Titkos írta:Jó, de ha meg ezt a szabályt próbálnák követni a készítők, akkor maguk alatt vágják a fát azzal, hogy Hook itt már jófiú, Regina is jókislány próbálna lenni, Robin Hood Marian helyett a Gonosz Bosziba szerelmes, stb.
Igen, hallom ahogy reccsen a fa... -.-
Ayla írta:Amíg meg olyan szexuális szereplőket pakolnak bele mint a boszi, a kalóz vagy pán péter addig folytassátok csak gyermekeim, ártani nem árt. :D
Titkos írta:De ez a baj, hogy téged pár fanservice karival máris meg lehet vásárolni, aztán onnantól a fangirlség úgy elködösíti az agyadat, hogy sokszor a hibák már fel sem tűnnek, ha meg valakinek mégis, annak még el is magyarázod, hogy "nem baj, jó ez így". XD
Na de kérem! Mondtam én neked valaha, hogy ezt a sorozatot azért nézem, mert minőségi? Vagy mert kiemelkedően hozzájárul a mentális fejlődésemhez?
Nem.
Ez a sorozat pontosan megfelelő nekem arra, hogy legyen min nyáladzani és minden rész után szétzúzni a twittert egy 10 percre, majd átvonulni fanfic.net-re és értelmesen megírt sztorikat olvasni erről a sorozatról. NAH ERRE TÖKÉLETES. : D
Titkos írta:Ez a Once upon... viszont sztorira még mindig olyan, mintha egy amcsi sitcom lenne a 80-as évekből, vagy nem is tudom. ^^") Na mindegy, ezt a szezont még tuti végignézem, aztán meglátjuk. :) Lehet nekem ez lesz olyan, mint Mordályosnak a Trónok harca: minden részre jut majd pár facepalm, de mégsem bírom lerakni. XD
Látod, te is rájössz miért olyan élvezetes ilyesmit nézni, in the end :D Szerintem közös hobbink olyasmit nézni ami nem segíti az IQ szintünket, viszont tökéletes fórummateriál : D

Na most úgy hangzok, mint valami Barátok közt -kórban szenvedő.

Megnéztem az új részt, és kötöm az ebet a karóhoz! JÖJJÖN A TWITTER. ::jsmile::
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Én viszont ízig-vérig Rumple-fan vagyok. Hookot addig szerettem, míg ki nem h*rélték a karakterét és nem csináltak belőle nyálas jófiút. Azóta valahogy, ha meglátom egy epizódban, már húzom a szám. Számomra amúgy az EmmaXHook kapcsolat is kissé erőltetettnek tűnik, mintha kizárólag a rajongók miatt hozták volna össze őket. De lehet, hogy csak én látom így.

Amúgy a legutóbbi epizódban végre fény derült Ingrid, azaz a Hókirálynő "NAGY" tervére. Én mondjuk valami nagyobbat vártam, de így is meglepődtem. És tetszett, hogy végre Belle sem volt a tipikus jókislány, neki is megmutatkozott a sötétebb oldala. Mondjuk, még mindig jobban csípem az FTL Belle-t a storybrooke-inál.
Amúgy észrevettétek, hogy mintha Emilie de Ravin (Belle) egyre rondább lenne? Talán a túl erős smink teszi, de az első két évadban még nagyon csinos volt, a harmadik évad második felétől viszont egyre erősebb sminket kap a karaktere. Olyan, mintha a színésznő vagy tíz évvel látszana öregebbnek a valódi koránál, pedig ha jól tudom, alig múlt 30 éves.

Regina meg... nos, nem érdekel hogyan, de hozzák össze megint Robinnal! Marian meg szerintem abszolút nem érdekel senkit, hiszen Robin sem őt szereti már.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Hát... nem. Most ha te gonosz level egyes szintű senkiházi boszi lennél, egy egyszerű adóbevalláshoz meg egy kis lányrabláshoz vinnéd az óriási sereged? Annyira még ez a ,,boszi" sem idétlen. Ha volt sereg, ha nem (máskülönben az én szememben egy ilyen semmirekellő boszi szájából a sereg az azt jelenti, hogy kb három tucatnyi zöldfülű kardforgató) egyszerűen nem volt mit keresniük egyik jelenetben sem, szóval nem értem a felháborodásod. Szerintem az írók egyáltalán enm próbáltak hűdetápos gonoszt összerakni, csak pont ennyit amennyit itt megbeszéltünk. Ja és kezdem úgy érezni ezt a beszélgetést, mint akármelyik vers elemzést középsulis koromban....
Röviden: Én (miután kiszabadulok a kötelekből, vagy értem jönnek, vagy valami... XD) felégetném az egész tanyát anyával-fiával együtt, amiért ilyen arcátlanságra vetemedtek ellenem, ha már én vagyok a helyi főgonosz. XD Ergo Davidnek ezután élnie sem lett volna szabad, ez volt nekem a fura. XD Vártam a beszélgetést, hogy:

David: Köszönöm, hogy biztattál, hogy álljak ki magamért!

Anna: Szívesen, kár, hogy holnap visszajön hatszor ennyi emberrel és anyáddal együtt kinyírat majd. :dirr: (Vagy a helyhez kötő átkot megtörte azzal, hogy legyőzte? Mindegy, akkor is csomagolhat... XD)
Ayla írta:Mire David rátalált, akkora már teljesen szabad volt. Én három variációt is kinézek az egész túszosdiból: azaz igen, csak rázárják az ajtót, vagy volt ott őr, de mi az Annának... ^^ Szal ha meg is volt kötve azt már nem láttuk. De ez megint olyan verselemzős, hogy kezd elmenni a kedvem az egésztől.
Ha igazi fan vagy, akkor is tarts ki rajongásod tárgya mellett, ha épp rámutatok a hülyeségeire. XD
Ayla írta:Felvilágosítás: ez megy részenként mióta megtörte az átkot. Nem ezért nézem.
Úristen... XD Amúgy én sem, de kérdés, hogy fogom-e továbbra is, ha ez még sokszor visszatér majd. XD
Ayla írta:Jó a szaglásod, ám Hookot fangirlölöm, nem Rumplet. Mondd meg nekem miért várod el ezektől a mesehősöktől, hogy úgy értékeljék az életüket mint mi? :D Szerintem az önsorsrontó hülyegyerek nagyon erős kifejezés. FYI: élőben volt szerencsém pár emberhez akik valamilyen tulajdonságuknak köszönhetően folyton keresztbe tettek maguknak. Vannak ilyen emberek, de tudod pont ettől saját maguk. Máskülönben én úgy gondolom az ember mindig csak olyasmit csinál amitől jobban érzi magát = Rumple mazo. :dirr:
Hookot amúgy én is bírom, a hülye kezes húzását leszámítva (amivel most Rumple "hűbéresévé" tette magát) az egyik legszimpibb szereplő az egészben, legalább nem veszi magát komolyan a legtöbb helyzetben és a szerelmi életét is képes teátrális szenvedés nélkül élni. XD Nem azt mondom persze, hogy Rumple/Gold rossz karakter lenne, de a jelenlegi helyzetében szerintem feleslegesen kavar, vagy tényleg mazo, vagy "függő" és a múltbéli sok gonoszkodás után már nem bír leállni. XD Az egyetlen érv, ami azóta kiderült, hogy a tőrhöz fűződő viszonyát szeretné megszüntetni, de mintha azt sem azért akarná, mert akkor végre igazán szabad lenne, hanem mert zavarja, hogy van egy gyengesége, ő ugyanis ilyen "allmighty mage" szeretne lenni. Holott már így is majdnem félisten erő szempontjából, bőven beérhetné ennyivel. XD (A tőrt meg mit tudom én, "varázsolja bele" a földbe mondjuk pár száz méter mélyre és akkor nem kell félnie, hogy "jajj, ki mikor fog irányítani vele, ha a kezébe kerül!" Ja, a tőrcsere meg jó nagy kamu, ráadásul a legutóbbi részben lévő foreshadowing után már szinte borítékolható, hogy le fog bukni, aztán Belle-nek is jó nagy csalódást okoz majd.) Amúgy azt a részét megértem, hogy vannak ilyen emberek, akik kvázi saját maguk legnagyobb ellenségei (sőt, bizonyos értelemben én is ilyesmi vagyok ^^" XD), de azoknál általában látszik a vívódás magukkal, vagy azért nem tudják "legyőzni magukat", mert van valami, ami miatt "kényelmesebb" nekik megmaradni a szokásos kerékvágásban. Rumplenél nem értem, mi okozza ezt, mintha semmi oka nem lenne rá, csak ilyen "mert megtehetem" stílusban csinálná folyton a feszkót. XD Reginában pl. pont az tetszik, hogy ahogy látom, őt is folyton "kísérti a sötét oldal", de próbál küzdeni ellene, ha nem is magáért, de legalább a többiek "üdvéért", hogy elfogadják végre, nem mint "Gonosz Királynőt", hanem mint személyt. Rumple mintha meg sem próbálná, sőt, igazából mintha tenne is rá, hogy a többiek mit gondolnak róla és mintha kicsit le is nézné őket, amiért annyival táposabb, mint az átlag. (Pl. ott van az S4 első vagy második része, amikor Hookék mennek hozzá, hogy szedje ki Emmát a jégből, erre lenyom egy olyan kamut, hogy "csak Emmával együtt tudnám eltüntetni a jégfalat". Aha, jó duma, ehhez képest Belle-el lazán teleportálgat össze-vissza. :P Fogadjunk, akkor is hazudott, kényelmesebb volt megtagadnia a segítséget, mert "leszarom tablettát" szed állandóan. :dirr: ) Amúgy mondasz valamit, hogy lehet, hogy ők másképp látják az életet, mint mi, de akkor meg nem kéne olyan szappanoperás dolgokba keverniük magukat, amit sokszor pont a varázshatalmukkal simán megoldhatnának, vagy eleve nem is kéne, hogy zavarja őket.
Ayla írta:Na de kérem! Mondtam én neked valaha, hogy ezt a sorozatot azért nézem, mert minőségi? Vagy mert kiemelkedően hozzájárul a mentális fejlődésemhez?
Nem.
Ez a sorozat pontosan megfelelő nekem arra, hogy legyen min nyáladzani és minden rész után szétzúzni a twittert egy 10 percre, majd átvonulni fanfic.net-re és értelmesen megírt sztorikat olvasni erről a sorozatról. NAH ERRE TÖKÉLETES. : D
Ez nem is lenne zavaró, ha mondjuk lennél te, meg Andro, akik fanolják, de netszerte akkora fantábora van, hogy állítom, hogy a jelenleg futó amcsi sorozatok közül, ha nem is éri el a Walking Dead/Breaking Bad szintet, de a "második ligába" már simán beférne. És csodálom, hogy egy "Rosalinda with magic"-szintű történetvezetéssel ért el ekkora magasságokat. Azt értem, hogy jó Twitter, meg tumblr alapanyag, de igazából ezt akármelyik sorozatra el lehet szerintem mondani, olyanokra is, amik akkor is megállnák a helyüket, ha internet nem is létezne, mert önmagukban is vannak annyira jók, hogy ne csak úgy nézze őket az ember, hogy "hát, ez ilyen félgagyi izé, de majd a fangirlökkel megbeszélem utána, hogy Hooknak hány kétértelmű, szexuális tartalmú mondata volt egy részen belül, a sztori meg kit érdekel". XD
Ayla írta:Látod, te is rájössz miért olyan élvezetes ilyesmit nézni, in the end :D Szerintem közös hobbink olyasmit nézni ami nem segíti az IQ szintünket, viszont tökéletes fórummateriál : D
Ja, amúgy van pár ilyen nekem is, de azok inkább vagy animesorozatok (lásd a mostani felhozatalból a Cross Angét... XD), vagy élőszereplős filmek (mert azok akármilyen rosszak, max két óra és végük van XD). Élőszereplős sorozatból viszont ritkán szoktam azért bevállalni ilyeneket, mert a "for the lulz" faktor kevés alkalommal képes elnyomni a sorozat "ez de gáz volt..."-feelingjét. XD Meg hogy mondjam, még akkor sincs gond, ha ez a helyzet, csak én a Once upon...-tól azért annál többet vártam, mint hogy majd ilyen "guilty pleasure" sorozat lesz nálam belőle, de lehet, hogy végül oda jutunk. ^^"
Androsama írta:Én viszont ízig-vérig Rumple-fan vagyok. Hookot addig szerettem, míg ki nem h*rélték a karakterét és nem csináltak belőle nyálas jófiút. Azóta valahogy, ha meglátom egy epizódban, már húzom a szám. Számomra amúgy az EmmaXHook kapcsolat is kissé erőltetettnek tűnik, mintha kizárólag a rajongók miatt hozták volna össze őket. De lehet, hogy csak én látom így.
Hookot én pont azért bírom, igaz, hogy én S4-el kezdtem, így a korábbi "gonosz" énjéből keveset láttam. (De amúgy mintha ott is ez az "easygoing" típus lett volna, szóval jellemre nem sokat változott, csak "oldalt váltott". XD) Az Emma x Hook viszont tényleg olyan, mintha túl sok fangirllevelet kaptak volna, hogy "ez a Neal tök halovány, Hook viszont olyan szexi!", mire gyorsan öhm... "átcsoportosították" volna a szereplőket. :dirr:
Androsama írta:Amúgy a legutóbbi epizódban végre fény derült Ingrid, azaz a Hókirálynő "NAGY" tervére. Én mondjuk valami nagyobbat vártam, de így is meglepődtem.
Igazából ez az "én csak egy családot szeretnék" eléggé ilyen "...seriously?" reakciót váltott ki belőlem is, viszont a kivitelezése már izgibb egy fokkal. XD Még az érdekelne, hogy most akkor milyen kapcsolatban van ő Emmával pontosan és mire szolgált a memóriatörlés? XD
Androsama írta:És tetszett, hogy végre Belle sem volt a tipikus jókislány, neki is megmutatkozott a sötétebb oldala. Mondjuk, még mindig jobban csípem az FTL Belle-t a storybrooke-inál.
Amúgy észrevettétek, hogy mintha Emilie de Ravin (Belle) egyre rondább lenne? Talán a túl erős smink teszi, de az első két évadban még nagyon csinos volt, a harmadik évad második felétől viszont egyre erősebb sminket kap a karaktere. Olyan, mintha a színésznő vagy tíz évvel látszana öregebbnek a valódi koránál, pedig ha jól tudom, alig múlt 30 éves.
Én a korábbi szezonokban nem nagyon láttam még, viszont bevallom, amikor ebben először feltűnt, valahogy az volt az első gondolatom, hogy "komoly, hogy ő Belle? ^^"" A többi "Disney hercegnőhöz" azért igyekeztek tényleg szép színésznőket válogatni és a fangirlöknek sem lehet okuk panaszra Hook meg David mellett, de Belle mellettük valahogy tök átlagos. Mondjuk nem vészes, csak furcsa. Illetve ha már itt tartunk: csak én képzelem, vagy Hófehérke tényleg felszedett pár kilót mondjuk az S2-es kinézetéhez képest? XD (Ami egyébként tök oké lenne, mert a sztori szerint azóta szült egy gyereket, csak nem értem, hogy a színésznő is direkt meghízott volna picit csak ezért, vagy valahogy máshogy próbálták picivel kövérebbnek láttatni, esetleg csak én képzelem ezt? XD)
Androsama írta:Regina meg... nos, nem érdekel hogyan, de hozzák össze megint Robinnal! Marian meg szerintem abszolút nem érdekel senkit, hiszen Robin sem őt szereti már.
Egyetértek, kivételesen egy olyan páros, ahol mindkét karakter elég szimpatikus, legalábbis a jelenlegi formájukban, szóval ezt az egész Marian-szálat nem erőltetném túlzottan. (Már szinte szurkolok, hogy többé ne olvadjon ki, de fogadjunk, hogy helyette majd Robin valahogy ismét szerelmes lesz belé, csókkal kiolvasztja, Reginának meg így megint lesz oka miért gonosznak lennie.)

És ennyi Once upon után jöjjön egy kis Doctor Who is, ha már elérkeztünk a szezonzáró fináléhoz. :D

MEGA SPOILER! Yay, visszatért az egyik kedvenc szereplőm! (Mondjuk az sem lett volna rossz húzás, ha nem őt, hanem mondjuk a Ranit hozza vissza Moffat, de talán majd egyszer annak is eljön az ideje. XD) Ezek után nagy bulira számítok a következő részben. XDDD (Meg kíváncsi vagyok, hogy vajon ezt a történetszálat lezárják a következő részben, vagy át fog nyúlni még a karácsonyi részre is? Főleg úgy, hogy a pletykák szerint Clarától búcsúzunk év végén és szerintem itt lenne az ideális alkalom Dannyvel együtt kiírni őket a sorozatból. Szegényeknek amúgy nem jósolok tiszta happy endet, de majd meglátjuk... ^^")
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Titkos: Nem, Ginnifer Goodwin (Hófehérke) valóban meghízott, ami nem is csoda, mert a harmadik évad forgatása után nem sokkal született meg az első közös gyereke Josh Dallasszal (David). Igen, a két színész a való életben is egy pár, nemcsak a sorozatban. Gondolom Ginninek még nem volt ideje visszafogynia, de nekem személy szerint tetszik a ducibb Hófehérke. :)

És jobb lett volna az első évaddal kezdened, mert így elég sok mindent nem értesz gondolom.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:És ennyi Once upon után jöjjön egy kis Doctor Who is, ha már elérkeztünk a szezonzáró fináléhoz. :D

MEGA SPOILER! Yay, visszatért az egyik kedvenc szereplőm! (Mondjuk az sem lett volna rossz húzás, ha nem őt, hanem mondjuk a Ranit hozza vissza Moffat, de talán majd egyszer annak is eljön az ideje. XD) Ezek után nagy bulira számítok a következő részben. XDDD (Meg kíváncsi vagyok, hogy vajon ezt a történetszálat lezárják a következő részben, vagy át fog nyúlni még a karácsonyi részre is? Főleg úgy, hogy a pletykák szerint Clarától búcsúzunk év végén és szerintem itt lenne az ideális alkalom Dannyvel együtt kiírni őket a sorozatból. Szegényeknek amúgy nem jósolok tiszta happy endet, de majd meglátjuk... ^^")
Ez a gif itt is tökéletes lesz.
Kép
Voltak már ötleteim, hogy ki lehet ez a Missy, de őszintén, erre számítottam a legkevésbé. Mondjuk ez nem baj, így jóval nagyobb volt a WTF-faktor és pislogtam utána rendesen. Amúgy olvastam egy cikket, hogy páran nekimentek a sorozatnak, amiért ennyire darkosabb irányt vett, mivel ez alapból családi sorozatnak indult. Igazából ezzel úgy vagyok, hogy szerintem a DW pont a húszhoz közelebbi fiatalokat célozza. A fiatalabbaknak ott van a Sarah Jane kalandjai, a felnőtt rajongóknak meg a Torchwood. Utóbbit nem is nagyon merném ajánlani 18 év alatt, bár még csak az első évadból láttam pár részt. XD Ebből azt akartam kihozni, hogy nem feltétlenül baj, ha picit durvább dolgokat raknak bele, szerintem egy 17-18 éves lazán fel tudja fogni már az ilyeneket. Különben is, az a hangfelvétel a halál utánról tuti, hogy csak Missy félrevezetése volt! Igazából úgy maga az évad kissé sötétebb tónust kapott, a Listen és a Mummy on the Orient Express részek konkrétan a frászt hozták rám, főleg úgy, hogy este néztem mindkettőt. A Flatline se volt éppen a hű de vidám epizód, vagy a Kill the Moon is elég durva morális töltést hordozott magában.
Clara távozásának nem örülök, de emlékszem anno Amy is akkor kezdett "megkergülni", amikor behozták mellé Roryt társnak. Még ha nem lesz teljesen happy end, lezárhatnák a szálát Dannyvel.
Szerk.: Na várjunk csak! A Listen alapján nem biztos, hogy happy end nélkül fog végződni Clara és Danny kapcsolata. Orson Pink rémlik?
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Rui-chan írta:Yay, visszatért az egyik kedvenc szereplőm!
És hogy tudják ölni egymást a fanok, hogy mi az, hogy nő lett...? Nekem oké, teljesen alkalmasnak tűnik! Az vet fel csak bennem kérdéseket, hogy ha simán tudnak nemet váltani regenerálódáskor, eddig miért nem tették?
...a pletykák szerint Clarától búcsúzunk év végén és szerintem itt lenne az ideális alkalom Dannyvel együtt kiírni őket a sorozatból. Szegényeknek amúgy nem jósolok tiszta happy endet, de majd meglátjuk... ^^")
Hmmm, lássuk csak... volt Amy... van Clara doll... most ki jön? Charlotte, akit az ismerősei csak Bebének szólítanak? :LOL:
...páran nekimentek a sorozatnak, amiért ennyire darkosabb irányt vett, mivel ez alapból családi sorozatnak indult.
Nekem ez nagyon jó. Csak egy kicsit több megalapozottságot szeretnék, de úgyse fogok kapni, ez nem hard science fiction :drop:
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Androsama írta:Titkos: Nem, Ginnifer Goodwin (Hófehérke) valóban meghízott, ami nem is csoda, mert a harmadik évad forgatása után nem sokkal született meg az első közös gyereke Josh Dallasszal (David). Igen, a két színész a való életben is egy pár, nemcsak a sorozatban. Gondolom Ginninek még nem volt ideje visszafogynia, de nekem személy szerint tetszik a ducibb Hófehérke. :)
Awww, ezt nem tudtam, de tök aranyos és így már érthető. :) Amúgy persze, így sem rossz, csak feltűnt és nem tudtam az okát. :)
Androsama írta:És jobb lett volna az első évaddal kezdened, mert így elég sok mindent nem értesz gondolom.
Igen, Once upon a time Wikiről, meg YouTube-os korábbi szezonos random jelenetekből rakosgatom össze a teljes képet. XD Amúgy eredetileg ez úgy volt, hogy amikor még csak az első szezon ment le, egyik barátom totál ráfüggőt (és mellette Rumbelle shipper lett XD) és mondogatta, hogy szerinte nekem is el kéne kezdenem, mert tök jó a sorozat. Én meg úgy voltam vele, hogy egyelőre nem izgat, hogy csinált a Disney egy élőszereplős sorozatot, amiben ugyanazokat a sztorikat szándékozik újra eladni, amiket az elmúlt 20 évben rajzfilmformában már megtett, másrészt meg várjuk ki a végét, mert sok olyan amcsi sorozat volt már, amelyik az ígéretes első szezon után látványos mélyrepülésbe kezdett később. Félig igazam is lett, mert a második szezon első pár része után ugyanez a barátom azzal fogadott, hogy "kár, hogy így elcseszték, pedig én imádtam anno az első szezonját" és állítólag mások is háborogtak miatta. (Részben az általam is már említett "szappanoperás történetvezetést", részben meg az olyan történeti baromságokat hozták fel, hogy pl. az első szezonban bemutatott Regina karakterfejlődés a másodikban egy laza mozdulattal kukázva lett.) Így még kevésbé éreztem ingert rá, hogy valaha is belekezdjek ebbe, csak aztán jött a Jégvarázs, majd később a hírek, hogy a negyedik szezon Elsával és Annával indít és úgy voltam vele, hogy "oké, még ha olyan rossz is, amilyennek mondják, miattuk legalább ezt a szezont látnom kell!" XD Aztán végülis felemás érzéseim lettek, mert egyrészt nem tartom annak a nézhetetlen katasztrófának, amilyennek sokan beállították S1 után, ugyanakkor viszont abban igazuk van, hogy hol szappanoperás, hol hülye, hol meg csak "fájdalmasan amerikai", szóval az sem teljesen igaz, hogy ne érteném meg a fanyalgóit. Most egyelőre az van, hogy a Jégvarázs-szál miatt ezt a szezont még mindenképpen végignézem, aztán utána majd eldöntöm, hogy megszerettem-e ezt az egész társaságot annyira, hogy folytassam-e a továbbiakban. (Meg persze az sem lesz elhanyagolható, hogy Elsáék visszatérnek-e az ötödikben, vagy pedig az ő sztorijuk ezzel a szezonnal le is zárul majd?) Ha úgy döntök, hogy folytatom, akkor valszeg a korábbi szezonokat is végig fogom nézni.
Rui-chan írta:Voltak már ötleteim, hogy ki lehet ez a Missy, de őszintén, erre számítottam a legkevésbé. Mondjuk ez nem baj, így jóval nagyobb volt a WTF-faktor és pislogtam utána rendesen.
Bevallom, a fan-elméletek közül én ezt tartottam a legvalószínűbbnek, szóval kicsit még dühös is lehetnék Moffattra, amiért a legegyértelműbb verziót valósította meg, de mivel legalább annyira imádom a Mestert, mint a Doktort, ezért inkább örvendezek. XD Meg az eddigi jelenetei alapján Missy inkább tűnt nekem is Mesternek, mint bárki másnak. Ja, amúgy fanreakciók, amik már az eleje óta szövődtek arról, hogy vajon ki lehet Missy:

1. A Mester

2. A Rani

3. Romana

4. Clara jövőbeli énje XD

5. Egy teljesen új szereplő

Erre mondtam, hogy ez volt a legegyértelműbb, igazából ha jól rémlik, volt olyan fan, aki már a legelső Capaldis rész végén levezette ugyanúgy, ahogy a mostani részben Missy is, hogy "Missy - Mistress - Master". XD

Persze Moffat itt arra játszott, hogy kevesen gondolják, hogy az időlord regeneráció során nemet is válthat és emiatt majd senki nem számít rá, de igazából én már régóta vártam valami ilyesmire, azon sem lepődnék meg, ha egyszer a Dokinak is valamelyik inkarnációja nő lenne. XD
Rui-chan írta:Amúgy olvastam egy cikket, hogy páran nekimentek a sorozatnak, amiért ennyire darkosabb irányt vett, mivel ez alapból családi sorozatnak indult. Igazából ezzel úgy vagyok, hogy szerintem a DW pont a húszhoz közelebbi fiatalokat célozza. A fiatalabbaknak ott van a Sarah Jane kalandjai, a felnőtt rajongóknak meg a Torchwood. Utóbbit nem is nagyon merném ajánlani 18 év alatt, bár még csak az első évadból láttam pár részt. XD Ebből azt akartam kihozni, hogy nem feltétlenül baj, ha picit durvább dolgokat raknak bele, szerintem egy 17-18 éves lazán fel tudja fogni már az ilyeneket.
Höhö, ők sem látták akkor a régit, vagy legalábbis a híreket nem hallották felőle. XD A régi miatt alakult ki a brit Behind the sofa kifejezés, mert oké, hogy mai szemmel talán már gagyinak tűnnek a Classic Who gumiszörnyei, de a 60-70-80-as évek gyerekeinek azok is olyan ijesztőek voltak, hogy sokan a kanapé mögé bújtak előlük. XD Szóval maga a darkosság szerintem kisebb-nagyobb részben mindig a Who szerves része volt, inkább csak az az érdekes, hogy a BBC úgy sorolja be "családi sorozatnak", hogy közben hol horrorba hajló szörnyek, hol meg enyhe szexuális utalások vannak a részekben. XD De ők tudják... XD (Vagy nem XD) Igazából itt inkább arról lehet szó, hogy voltak az Új Who korábbi részeiben is darkos elemek, de mivel eddig inkább fiatalosabb/vidámabb Doktoraink voltak az új sorozatban, ezért ők már pusztán a stílusukkal ellensúlyozták ezeket a durva jeleneteket. Capaldival viszont jött egy idősebb, mogorvább Doktor, aki sokszor maga is eléggé darkos és nem mindig jön ki annyira jól és "tisztán" az eseményekből, mint elődei. (Ami szintén nem gáz, mert a Doktornak is van egy sötét oldala, épp csak nem minden inkarnációjánál jön elő egyértelműen, de pl. a régi sorozatban volt Capaldinál "szemetebb" Doktor is.)

Amúgy szájhúzásokat én is olvastam a mostani szezonnal kapcsolatban, de érdekes módon ez a "túl darkos sztori, túl öreg Doktor!" viszonylag 1-2 rész alatt lecsengett, helyette voltak idiótább/furcsább érvek:

1. "MOFFAT SZAR ÍRÓ!" Na most ez egyrészt szerintem nem igaz, elég csak megnézni pont ebben a szezonban pár olyan részt, amit ő írt, pl. a zseniális Listen-t. Nem vagyok Moffat-fanboy, megvannak neki is a maga hibái, de ez a lassan divattá váló Moffat-fikázás már kezd nevetségessé válni, másrészt inkább nézem az ő kissé régimódibb, "mesésebb", de legalább Classic Who-ra hajazó epizódjait, mint anno Russel T. Davies George Lucas-féle "nem az a lényeg, hogy értelmes legyen, csak minél látványosabb, érzelgősebb, hollywoodibb!"-stílusú epizódjait. Mondjuk én eleve nem vagyok híve annak, hogy "válasszunk magunknak egy kedvenc írót, a többit pedig fikázzuk le", de egy csomóan ezt csinálják most a fandomban. Ezen emberek legtöbbje persze nem ismeri a régi Who-t, mindössze megszokták a Tennant-éra alatt "Rusty" stílusát és emiatt találják Moffatot rossznak/furcsának. Igen, fura, hogy nála a Sontaranok lassan comic relief ellenségek lesznek, fárasztó néha, hogy Jenny-n és Vastrán éli ki a yuri-shipping hajlamait és még ide írhatnék pár dolgot, de a "Rusty érában" meg ott ugyanúgy ott volt a fanservice csak mondjuk Captain Jack-el, voltak idióta fingós alienek (Slitheenek), amik még a DW randomságához képest is kissé erősek voltak, meg ott volt az egész Új Who eddigi leggázabb jelenete, ahogy Tízes ott zokog, hogy "I don't wanna go! T___T" (Igen, tudom, hogy a fangirlök ezt imádják, de történetileg hatalmas marhaság volt, sőt, asszem még Tennant is mondta utólag, hogy ő sem érezte odaillőnek azt az egész mondatot és a jelenet is túl volt dramatizálva. Matt regenerációja is szomorú volt, de azért Moffat meg tudta úgy írni, hogy a Doktor közben ne veszítse el a méltóságát, hiszen azért ő már eléggé hozzászokott az átalakulásaihoz és elég ideig élt ahhoz, hogy ne úgy élje meg, mint aki meghal, ezért sem értették az ős-fanok, hogy Tennant Doktora miért borult ki ennyire a végén.) Elnézést, szerencsére ez a téma itt még nem jött elő, de Indey fórumtól Facebookig mindenhol ezzel találkozom és ez már odáig fajult, hogy egyik ismerősöm nem igazán meri folytatni a hetedik szezont, mert "úgy hallottam, hogy az író nagyon elcseszte". Pedig akik nézzük, látjuk, hogy ez nem igaz, csak másmilyen lett, de ahogy mondtam, Moffatot már divat lett fikázni. -___- Russel-t sem utálom, de nevetséges, hogy őt meg sokan istennek állítják be, mintha nem csak "remakelte" volna a Who-t, de ő is találta volna ki. Mellesleg ez mindegyik fandomban elég fárasztó, My Little Pony-nál sem bírom, amikor mindenki Lauren Faustnak nyal és közben a többi tehetséges és okos írót semmibe veszik, akik pedig szintén azért dolgoznak, hogy a sorozat ne süllyedjen el a fenébe. (Ami lehet, hogy már S2 körül megtörtént volna, ha Fauston múlik...) Jó, tényleg abbahagyom. ^^"

2. "Clarát túlzottan előtérbe nyomták, ez már nem is a Doctor Who, hanem a "Clara Show a Doktorral"." Ebben még lenne is valami, ha S7 második felében meg nem azért ment volna a fikaáradat, hogy "Clara micsoda egy semmilyen karakter, sokszor semmi szerepe, csak úgy ott áll a Doktor mellett, észre sem venném, ha eltűnne". Erre most Moffat S8-ban masszívan rágyúrt a karakterére, bemutatta, hogy még a Doktor nélkül is képes dolgokra, sokszor pont szembeállította őt a Dokival, stb. Erre most meg emiatt megy a fikázás. XD Ez már tényleg az a kategória, hogy nem értem, miért nézik, mert láthatóan mindennel bajuk van, tökmindegy, hogy Moffat mit csinál. XD Csinál egy dolgot, szidják, megcsinálja azt előző dolog ellentétét, még jobban szidják. XD

3. "ÚRISTEN, A MESTER NŐ LETT, THIS CAN'T BE!" Hogyne lehetne. XD Ahogy Kilences is mondta, nem tudja, hogy mi lesz a regenerációja után, lehet két feje lesz, vagy éppen egy sem, vagy ahogy River Song feketéből fehérré regenerálódott, miért ne tudnának nemet is váltani? Vagy ugye Tennant átment Mattbe és elsőre a hosszabb haja miatt azt hitte, hogy nő lett. XD Vagy ott volt a Corsair, akiről beszélt Tizenegyes, hogy volt már női regenerációja, sőt, ugyanezt a karit Négyes is említette a régiben, szóval az is hülyeség, hogy ezt a "férfi time lord nővé is változhat" dolgot Moffat találta volna ki. Ő csak megvalósította, hogy lássuk is, ne csak beszéljenek róla a szereplők. XD (Sőt, azt is el tudom képzelni, hogy ez egyfajta "béta teszt", ha a női Mestert elviselik a fanok, akkor lehet lesz majd valamikor a jövőben egy női Doktorunk is. XD)
Rui-chan írta:Különben is, az a hangfelvétel a halál utánról tuti, hogy csak Missy félrevezetése volt! Igazából úgy maga az évad kissé sötétebb tónust kapott, a Listen és a Mummy on the Orient Express részek konkrétan a frászt hozták rám, főleg úgy, hogy este néztem mindkettőt. A Flatline se volt éppen a hű de vidám epizód, vagy a Kill the Moon is elég durva morális töltést hordozott magában.
Nekem amúgy ezek voltak a kedvenc részeim az évadból, most, hogy így visszatekintek rá. A múmiás talán a legjobb volt az egészből, a Listen szintén egy nagyon jó rész (avagy mi van, ha kivételesen a Doktor téved és nincs is ott semmilyen szörny? XD), a Flatline-t szintén imádtam (és végre jött egy újabb olyan szörny, ami creepységben talán vetekszik a Weeping Angelekkel), a Kill the Moon pedig tényleg a moralitása miatt volt nagyon jó (fú, azt is mennyien támadták, hogy "micsoda hülyeség, hogy a Hold valójában egy sárkánytojás!", de szerintem ilyesmin a DW-ben nem érdemes fennakadni XD).
Rui-chan írta:Clara távozásának nem örülök, de emlékszem anno Amy is akkor kezdett "megkergülni", amikor behozták mellé Roryt társnak. Még ha nem lesz teljesen happy end, lezárhatnák a szálát Dannyvel.
Én igazából már elképzeltem, hogy amolyan Amy-Rory stílusban ők is együtt halnak meg és ismét az lesz, hogy Clara mondjuk feláldozza magát, hogy odamehessen, ahol most Danny van, mint ahogy Amy is hagyta, hogy az Angyal visszavigye a múltba, csak hogy ismét Roryval lehessen. ^^" Mondjuk örülnék, ha nem ez lenne, még ha band endre is hozza ki Moffat, legalább ne az legyen, hogy egy az egyben lemásolja az előző companionjai végzetét, de remélhetőleg a hétvégén kiderül.
Rui-chan írta:Szerk.: Na várjunk csak! A Listen alapján nem biztos, hogy happy end nélkül fog végződni Clara és Danny kapcsolata. Orson Pink rémlik?
Hoppá, tényleg! :D Akkor elvileg meg kéne úszniuk, csak éppen azt is mindig elsütik, hogy "time can be rewritten" és nem mindig a jobbik irányba, szóval még akár az egészet "törölhetik" is... ^^" Mondjuk azt már a Doktor is kimondta pont a legutóbbi rész Clarás árulása után, hogy "Danny és a te idővonalad különös kapcsolatban van egymással", vagy valami ilyesmi, szóval kicsit olyan, mintha ők "egymásnak lennének rendelve", így még azt is el tudom képzelni, hogy ha meg is halnak, utána is összejönnek, vagy "feltámadnak", vagy valami... XD
alvaro írta:És hogy tudják ölni egymást a fanok, hogy mi az, hogy nő lett...? Nekem oké, teljesen alkalmasnak tűnik! Az vet fel csak bennem kérdéseket, hogy ha simán tudnak nemet váltani regenerálódáskor, eddig miért nem tették?
Igen, ahogy fentebb is írtam, láttam, hogy "felrobbant az internet" amiatt, mert a Mester most XX kromoszómájú, de ezen max az akad ki, aki nem ismeri a régi sorozatot és az újat is elég figyelmetlenül nézte. ^^" A másik meg Missy stílusa: egész S8 alatt, de főleg a legutóbbi részben teljesen úgy viselkedett, hogy igazából semmelyik másik karakter nem lehetett volna, csak a Master van a Doktorral efféle kapcsolatban. XD (Állítólag még a régi sorozatban is olyan párbeszédeket, meg nézéseket nyomtak le egymással, ami simán elmenne shipping fuelnek, pedig akkor még mindkettő férfi volt, de az újban sem volt semmi, amikor Tennant felhívja mobilon és a Mester lenyom neki valami "Szeretem, amikor így hívsz! :3" dumát... XDDDDD Úgyhogy nekem nem volt fura ez a flörtölés, a csók, meg "a Doktor a fiúm!" duma. XDDD) Ja, ha már Mester: az érdekelne, hogy ezúttal hogyan jött vissza, mert ugye legutóbb meghalt, sőt, Missy is mondta a Doktornak, hogy "az a time lord/lady vagyok, akit hagytál meghalni". Mondjuk remélem, hogy ebből is valami olyasmit hoznak majd ki, hogy Gallifrey kezd visszajönni a mi dimenziónkba, mivel ha jól rémlik, a Mester legutóbb vagy ténylegesen meghalt, vagy Rassilonékkal és Gallifrey-vel együtt visszakerült az időzárba, amit viszont a Day of the Doctorban kiderült, hogy "máshogy használtak", szóval... :D Meg ugye ha Mattnek megnyílt az ég és átküldték rajta a time lordok a plusz 13 új regenerációt, akkor Mester is átjöhet ugyanúgy. Ja, illetve még nem lehet tudni, hogy Mester most ténylegesen regenerálódott, vagy pedig beleköltözött valaki más testébe és úgy lett nő. (Ilyet csinált a régi sorozatban, meg a TV movie-ban is, csak akkor mindig férfiak voltak az áldozatai. XD) Ja, meg kérdezed, hogy miért nem láttunk eddig time lord nemváltást: szerintem azért, mert csak a Doktort és a Mestert láttuk gyakran, mint visszatérő time lord szereplőket, náluk viszont pont ezért nem nagyon merték meglépni ezt a dolgot, mert már férfiaknak szoktuk meg őket. XD Beszélni beszéltek róla mindkét sorozatban, hogy volt már ilyenre példa, de bemutatni nem merték. (Esetleg úgy lehetett volna, ha van valami pár szezononként néha-néha visszatérő haver time lord és az egyik alkalommal nőként jött volna vissza. XD)
alvaro írta:Hmmm, lássuk csak... volt Amy... van Clara doll... most ki jön? Charlotte, akit az ismerősei csak Bebének szólítanak? :LOL:
Félek, a Madokás háttértudásom nem elég nagy ahhoz, hogy ezt a poént dekódoljam. XD Explain!
alvaro írta:Nekem ez nagyon jó. Csak egy kicsit több megalapozottságot szeretnék, de úgyse fogok kapni, ez nem hard science fiction :drop:
Jaja, ez ilyen űr-mese, csak varázspálca helyett csavarhúzóval... XD (Vagy ahogy Tizenegyes mondta: "I'm a space-Gandalf!" XDDD)

Amúgy szóljatok rám, ha már DW topicot csináltam a Sorozatok topicból, mert akkor lehet több értelme lesz nyitnunk egy sajátot neki... ^^" XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:Explain!
Ha ilyen szépen kéred :lol:

Amy a macska az openingből:

Kép

A sorozatban ugye szó se esik róla, és egy időben a'szitték egyesek, hogy Homura macskává tud változni. De nem, Amy egy tényleges macska, a nevét pedig Yuuki Aoi (Madoka hangja) macskájától kölcsönözte. Neki az első drama CD-n ásták meg a sírját a szerzők.

Clara doll: Homulilly csatlósai, egyiküket itt láthatod balra :)

Charlotte, aki Bebe: Mami nevezi Bebének a Rebellionban a sajt- és szőkefej-kedvelő kis plüss (és nagy kukac) boszorkányt, nem tudva a nevét (mert rövid mahou shoujo életük alatt nem fejtették vissza a rúnákat, bizonyára. Vagy kisebb dolguk is nagyobb volt annál.)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Rumplestriztcin vagy kimár szerepelt már Disney filmben? *Még mindig nem bírja feldolgozni, hogy van egy disneymesealapú-fantasysorozat*
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

A mordályos nyul írta:Rumplestriztcin vagy kimár szerepelt már Disney filmben? *Még mindig nem bírja feldolgozni, hogy van egy disneymesealapú-fantasysorozat*
Olybá tűnik, hogy nem
https://en.wikipedia.org/wiki/Rumpelstiltskin#Film
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel Angel írta:
A mordályos nyul írta:Rumplestriztcin vagy kimár szerepelt már Disney filmben? *Még mindig nem bírja feldolgozni, hogy van egy disneymesealapú-fantasysorozat*
Olybá tűnik, hogy nem
https://en.wikipedia.org/wiki/Rumpelstiltskin#Film
Valóban nem, de amelyik mese-kariról még nem készült Disney film, azt úgy rakták bele a sorozatba, hogy "ráhúzták" más Disney-filmszereplők szerepét. XD Rumple pl. egyszerre a Szörnyeteg (ha a Belle-el való kapcsolatát nézzük), illetve a Krokodil, aki leharapja Hook kapitány kezét (csak itt karddal csapja le XD). (Mondjuk ez utóbbi számomra elég erőltetettnek tűnik, nem is igazán vágom, hogy Hook miért hívja "Krokodilnak", kissé ilyen kényszeredett reklám íze van, hogy "Hehe, ugye te is láttad a Pán Pétert?") Meg persze akik Disney rajzfilmből lettek belerakva a sorozatba, azoknak sem mindig egyezik a háttértörténetük/jelenlegi sztorijuk a filmből ismert verzióval. (Pl. Belle kapásból hercegnő, nem egy francia falu feltalálójának lánya. XD)
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Sonic Boom

Avagy a legújabb nyugati próbálkozás a Sonic franchise tévére ültetésére, és ahhoz képest hogy milyen elvárásokkal kezdtem neki az első epizódnak, ahhoz mérten jóval elégedettebben álltam fel előle. Akármilyen pitiáner okfejtésnek is hangzik ez de maga a címválasztás sem volt bíztató amiatt, hogy egy kissé "lekenyerezős" szaga volt eleinte (gondoltam így próbálnak hízelegni a öreg motorosoknak, azoknak akik a Sonic CD egyébként meglepően kellemes amerikai nyitószáma hallatán nosztalgiázásba merülnek), és az sem volt bíztató hogy franchisenak sosem volt igazán szerencséje ha mozgóképes adaptációról volt szó (AoStH viszonylag kellemes volt Robotnik miatt, illetve az OVA is kellemes eresztés volt, de pölö a Sonic X nem volt megnyerő), az SB preimerje viszont ha nem is teljesen, de meggyőzött róla hogy igenis életképes a koncepció.

Maga a sorozat attitűdje offkorsz annyira "hétvégi matinés" ahogy kell annak minden (nem feltétlen negatív!) hozadékával együtt, viszont a poénok és szereplők közötti kémia nagy része ülnek annyira hogy szórakoztató legyen az epizód, és mostanra már teljesen megbarátkoztam a karakterdizájnnal is (jó, egyedül a "szteroidoktól felfújt" új Knuckles zavart anno a karakterdizájnok felfedésekor, de mostanra már ezt is megszoktam), szóval minden adott egy (eddig) bőven fogyasztható matinéhez. Egyedül talán Sticks karaktere az a pont, amivel nem voltam megbékélve az epizód kapcsán: valamiféle íratlan törvény lehet az hogy szinte minden CGI filmnek kötelező szerepeltetnie egy olyan figurát aki viccesnek van szánva, de ehelyett félelmetesen idegesítő és oda nem illő, Sticks pedig teljes mértékben megfelel ennek (Amy *elvileg* szintúgy megfelelhetne a "különc, minden lében két kanál csaj" jelleg miatt, de nála ez működik mert valahol mindig is ilyen karakternek volt szánva).

Egy epizód alapján persze elég nehéz messzemenő következtetéseket levonni, de ha legalább ezt a színvonalat képesek lesznek megtartani az illetékesek, akkor nem tartom elképzelhetetlennek hogy talán ez lesz a leginkább emészthetőbb TV-s kivetülése a franchisenak. Arra mondjuk kíváncsi vagyok hogy egy bizonyos fan-csoportnak mennyire fog tetszeni az SB, hiszen vannak olyanok akik a Sonicot csak komoly sztorival tudják elképzelni, és egyrészt az SB eddig úgy látszik hogy bottal sem fog megpiszkálni egy komolyabb sztorivonalat, másrészt a "komoly sztori" és a "Sonic" frázisok szvsz sohasem eredményeztek jót. Egyáltalán nem.
Kép Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Egy kicsit még OUAT, nem, Rumple nem kapott még se saját Disney rajzfilmet, se sorozatot. Viszont a Grimm tesók feldolgozták a sztoriját. A magyar változatokban a karakter amúgy Krumplirózsa, vagy Tűzmanó néven szokott szerepelni, ezért nem ismerős a magyrok számára.

Nekem egyébként tetszik, hogy ő a Szörnyeteg és a Krokodil is (Hook egyébként az arcbőre miatt hívja így, ami zöldes és rücskös, mint a krokodil bőre). Belle egyébként az eredeti, francia mesében sem hercegnő, hanem egy gazdag kereskedő lánya (nem feltalálóé, ahogy a Disney mesében) + eredetileg volt két nővére és három bátyja is. Nem bánom, hogy őket egyébként elhagyták.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Öcsém unszolására Breaking Bad

Biztos nekem túl alacsony az ingerküszöböm, de néha percenként is leállítom, mert nem bírom a feszültséget.
Kép <-- simán levágok ilyeneket közben.
A cliffhanger-alkotáshoz is nagyon jól értenek a készítők, de ennek ellenére maradok a max. napi egy epizódnál, mert eskü idegronccsá lennék többször annyi izgalomtól. :shock: Olyan hajszálhíja jelenetek vannak, hogy ááááááááááá, muszáj pótcselekvéseket végezni két snitt között!!!!
(Második évadot kezdtem tegnap, az első évadot pár hónapja fejeztem be, és nem azért maradt félbe, mert nem tetszett. ;) )
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Sorozatok

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Once Upon a Time

nagy ÍGY kell befejezni egy sztorit , nem úgy mint Kishi...!!

The Flash és Arrow
Jelenleg ezek a kedvenceim. Míg a OUAT meseszerű szappanopera, addig ezek ízig-vérig képregények :D :D Ajánlani tudom mindenkinek.
A múltheti részek crossoverek voltak és milyen gyönyörűen!
Az Arrow sokkal vontatottabb, mint a Flash, a Flash egyelőre tipikus egyrészes gonoszokkal dolgozik és természetesen a főhös itt maximálisan jófiú, így sokkal rajzfilmsorozatosabb, mint az Arrow.
A crossovertől borsódzott a hátam és végig az Avengers járt a fejemben, meg az, hogy ez is pont ugyan olyan jó.

és nekifogtam a Doctor Whonak

Első két szérián vagyok túl (9-es dokitól) és a harmadikból két részt láttam.
Évek óta mondják, hogy nézzem, nem néztem mert ufós, az meg nem szimpi. De ez olyan édesen gagyi volt, hogy pont azért nem ijjedtem meg annyira és tudtam nézni. Sőt! Nagyon kis könnyű szórakoztató sorozat, tömény brittséggel (amiért természetesen odavagyok) és néha a sok fiktív izé mellett egy-egy olyan gondolattal, hogy napokig gondolkodtam rajta.
És akkor megkérdeztem, amikor már majdnem kivégeztem az első sorozatot, hogy EDDIG MIÉRT NEM MONDTA NEKEM SENKI, HOGY EBBEN NINCS ROMANSZ? Mert, jajjdejó végre valami amiben nincs nyál! ^^
Örömömben lerohantam vagy 3 igazán jó barátom akik Doctor fanok évek óta, hogy ezt hogyhogy eddig nemmondták és mitcsinálnak? Hát, hogy nem lényeges szerintük és hát ja. <-- képembe hazudtak.
Második évad vége óta depressziós vagyok, nem értem miért kell egy ilyen kis könnyű sorozatból ekkora drámát írni!!!!!!!!!!4?????? Megint lerohantam a veteránokat akik nemes egyszerűséggel közölték, hogy Rose az egyik legrosszabb útitárs volt és, hogy én Moffat-fan leszek, nem RTD.

*tücsökciripelés*

Természetesen ezek után, a könnyebb emésztés végett szétszpojlereztem magam, ami Rose-t illeti és folytattam a sorozat nézését, maximálisan vakon nézve: jééé van 10th a képernyőn :D :3 de, hogy mi történik körülötte azt egyelőre még nem látom ^^
Egyszerűen nem hiszem el, hogy Rose HŰDEROSSZÉSKIBÍRHATATLANVOLT.
Nekem nagyon tetszett, hogy nem szupertökéletes és érett és, hogy úgy amúgy tele volt hibákkal, pont attól lett ANNYIRA ember és ANNYIRA szerethető, főleg az olyan nézőknek, mint én is aki esetek többségében naponta utálja magát mindenestől és kijelenti, hogy nála tökéletlenebb ember kevesebb van. :D tudom, szánalmasan hangzik, de én ezzel indoklom, azt hogy annyira ragaszkodom Rose-hoz.

Mindazért, hogy ellentmondjak ismerőseimnek és jóbarátaimnak (akik mind anti-Rose csapat) nekiestem a világhálónak általános felmérést végezve, hogy miből van több fanolás :'D Na mi az első cím fanfic.neten ha Sort by favourites-re állítjuk? :D What if Rose never got stuck in the parallel universe? : D nánánánáná *táncol*

Nos, lehet nekem esni ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Válasz küldése