Viccek

Minden, ami nem illik máshova. A szabályok itt is érvényesek.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

amcsi választási mizériára reagálva:
Kép
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ez utóbbi meg azért rulez, mert nem csak "Amcsi elnökválasztás", hanem "minden politikus valaha". :lol:
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nemtom mennyire ismeritek ezt. Szintén DN fanképregények, de csak az olvassa akit nem zavar a spoiler vagy már látta a sorozatot. Szerintem iszonyatjók, asszem a topicjába még annak idején postoltam is.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Nemtom mennyire ismeritek ezt. Szintén DN fanképregények, de csak az olvassa akit nem zavar a spoiler vagy már látta a sorozatot. Szerintem iszonyatjók, asszem a topicjába még annak idején postoltam is.
Ez tök véletlenül nem ugyanaz, aki a Code Geass-est is "vitte?" :lol: Csak mert mintha eléggé hasonló lenne a kettő stílusa. XD
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem, ez a DN Silentreaper neve alatt fut, a geassos cuccok meg FoxxFireArt alkotásai. Sztájlra sem hasonlítanak túlzottan, a DN inkább chibis, a CG-sben meg nyújtottabb alakokat, arczokat használnak.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Nem, ez a DN Silentreaper neve alatt fut, a geassos cuccok meg FoxxFireArt alkotásai. Sztájlra sem hasonlítanak túlzottan, a DN inkább chibis, a CG-sben meg nyújtottabb alakokat, arczokat használnak.
Értem, köszi! :)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Ring Squad. Jöhet még! :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Ring Squad. Jöhet még! :D
Rulez! :lol:
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Sh*t Otaku Say
Ez az igazság. :D

Más: Tanuljunk japánul!

Illetve rájöttem, hogy Saitama legnagyobb fegyvere nem is a One Punch-a!
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

:wwall: :lol:

A Saitmasról jutott eszembe eme két régi kép:
Brok vs Code Geass
Tobi vs Light
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

:LOL: Észbentartom arra az esetre, ha akadna egy érményi feketelyukam. :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:
:LOL: Észbentartom arra az esetre, ha akadna egy érményi feketelyukam. :D
Engem ért a megtiszteltetés ,hogy segíthettem eme komoly probléma orvoslásában. :vigyor:
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Tizensok év után ütött a felismerés, hogy ez az Animánia szösszenet gond nélkül megüti azt a mércét, amikor egy alapvetően gusztustalan koncepcióba annyi odafigyelést ölnek, hogy abból kis túlzással arany lesz (gondolok itt pölö arra, hogy hányféleképpen tudtak böfögést animálni, hogy magának az animációnak mennyire van dinamikája, vagy hogy Wakko köszönet helyett elnézést kérve zárja a produkciót).
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Dodgers írta:Tizensok év után ütött a felismerés, hogy ez az Animánia szösszenet gond nélkül megüti azt a mércét, amikor egy alapvetően gusztustalan koncepcióba annyi odafigyelést ölnek, hogy abból kis túlzással arany lesz (gondolok itt pölö arra, hogy hányféleképpen tudtak böfögést animálni, hogy magának az animációnak mennyire van dinamikája, vagy hogy Wakko köszönet helyett elnézést kérve zárja a produkciót).
Az egész Animánia rohadtul epic volt, szvsz kicsit meg is előzve a korát a poénok terén, illetve tetszett, hogy bár elsősorban gyerekeknek készült, egy csomó olyan felnőtt poént raktak bele, amire nincsenek szavak. XD Szóval pl. erre nem lehet mit mondani... :lol: Vagy emlékszem, amikor egy egész epizód szólt arról, hogy Skippy megnézte a Bambit és mivel nem tudta feldolgozni, hogy meghal a filmben az anyja, ezért a nagynénje kínjában elvitte valami sivatagi lakókocsiparkba, mert hát a rajzfilmsztárok ugye nem halnak meg, így "Bambi anyja" is csak egy szerep volt, aztán ott bemutatja neki a kiöregedett őzt, aki 50 vagy hány évvel ezelőtt játszotta Bambi anyját. XD Közben az egész epizód az ilyen "golden age" hollywoodi színésznők sorsának a paródiája, akik később kiöregedtek. XDDD Hatalmas bónusz, hogy a magyar szinkronja is zseniális volt a cuccnak, pedig ha valamit, akkor ezt nem egy hálás feladat lefordítani, már csak a rengeteg, kifejezetten amcsiknak szánt kiszólás miatt sem. De sokszor az ilyeneket is ügyesen fordították át magyarra, pl. az egyik részben maga a Sátán tart Yakóéknak stand-up comedyt a pokolban (imádom ezt a cuccot, mondtam már? XD), mire ők beordítanak neki a közönség soraiból, hogy "Ismered a Hacsek és Sajót?" XDDDDDDD Gondolom eredetiben valami amcsi stand-up comedys vagy hasonló lehetett ott, de így is teljesen átjött a poén. XD Szóval ja, ezekhez képest nekem a böfögőverseny kevésbé volt kedvenc, de ahogy mondod, még az ilyen jellegű poénokba is sok munkát öltek. Ja, meg ilyen epic oktató részek is voltak...
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Titkos írta:
Dodgers írta:Tizensok év után ütött a felismerés, hogy ez az Animánia szösszenet gond nélkül megüti azt a mércét, amikor egy alapvetően gusztustalan koncepcióba annyi odafigyelést ölnek, hogy abból kis túlzással arany lesz (gondolok itt pölö arra, hogy hányféleképpen tudtak böfögést animálni, hogy magának az animációnak mennyire van dinamikája, vagy hogy Wakko köszönet helyett elnézést kérve zárja a produkciót).
Az egész Animánia rohadtul epic volt, szvsz kicsit meg is előzve a korát a poénok terén, illetve tetszett, hogy bár elsősorban gyerekeknek készült, egy csomó olyan felnőtt poént raktak bele, amire nincsenek szavak. XD Szóval pl. erre nem lehet mit mondani... :lol: Vagy emlékszem, amikor egy egész epizód szólt arról, hogy Skippy megnézte a Bambit és mivel nem tudta feldolgozni, hogy meghal a filmben az anyja, ezért a nagynénje kínjában elvitte valami sivatagi lakókocsiparkba, mert hát a rajzfilmsztárok ugye nem halnak meg, így "Bambi anyja" is csak egy szerep volt, aztán ott bemutatja neki a kiöregedett őzt, aki 50 vagy hány évvel ezelőtt játszotta Bambi anyját. XD Közben az egész epizód az ilyen "golden age" hollywoodi színésznők sorsának a paródiája, akik később kiöregedtek. XDDD Hatalmas bónusz, hogy a magyar szinkronja is zseniális volt a cuccnak, pedig ha valamit, akkor ezt nem egy hálás feladat lefordítani, már csak a rengeteg, kifejezetten amcsiknak szánt kiszólás miatt sem. De sokszor az ilyeneket is ügyesen fordították át magyarra, pl. az egyik részben maga a Sátán tart Yakóéknak stand-up comedyt a pokolban (imádom ezt a cuccot, mondtam már? XD), mire ők beordítanak neki a közönség soraiból, hogy "Ismered a Hacsek és Sajót?" XDDDDDDD Gondolom eredetiben valami amcsi stand-up comedys vagy hasonló lehetett ott, de így is teljesen átjött a poén. XD Szóval ja, ezekhez képest nekem a böfögőverseny kevésbé volt kedvenc, de ahogy mondod, még az ilyen jellegű poénokba is sok munkát öltek. Ja, meg ilyen epic oktató részek is voltak...
Na igen, az Animánia szvsz simán a '90s-es évek egyik éllovasa volt ha olyan rajzfilmekről van szó, amik gyerekfejjel is abszolút élvezhetők, de felnőttként nem hogy kopnak, de kapnak egy plusz dimenziót mondhatni a sok-sok kikacsintás és rejtett vicc képében, és ahhoz képest, hogy egy modern Bolondos Dallamoknak volt szánva, ahhoz mérten nem is hozott szégyent a névre. Jobbnak nem feltétlen mondanám (mert a BD-t nagyon nehéz lekörözni még ennyi év után is), de az mindenképpen a javára írható, hogy a különféle karakterek köré épülő epizódok különféle jelleget is kölcsönöztek a sorozatnak, például a Warner tesóké a "hagyományos" cukortúladagolásos marhulás (amibe ha jól emlékszem a legtöbb pikáns vicc is szorult), a Goodfeathers-nek megvolt a maga kis "maffiózós" beütése (amitől persze még vicces maradt), vagy a Slappy-Skippy szegmensek voltak gyakorlatilag a leginkább családcentrikusabb pillanatai a sorozatnak (ami szvsz felnőttfejjel még jobban is működik), és közben mégis megvolt a maga egységessége az egésznek a minden korosztálynak belőtt, nem egyszer tényleg ötletes poénok révén, szóval a WB tényleg aranyat csinált ezzel. Többek között emiatt a sorozat miatt sem tartottam olyan jónak teszem azt a Ren és Stimpy-t, ami elviekben még inkább megcélozta a "gyerekeknek és felnőtteknek egyaránt" vonalat, csak ott már inkább azon volt a hangsúly hogy minél groteszkebb és pukkasztóbb legyen a végeredmény (ami az is volt), és személy szerint azt már célon túllövőnek éreztem, hiszen az már olyan ízlésfüggően volt belőve, ami egy Animániához képest már veszít egy pár pontot. Teszem azt olyan téren, hogy az Animániában, a Freakazoidban vagy akár a Rocko's Modern Life-ban sokkal érdekesebb felnőttként visszakeresni a felnőtteknek szánt vicceket, hiszen egyrészt egy látszólag gyerekes stuffban voltak elrejtve, másrészt nem mindig arra mentek rá hogy akkor most legyen a lehető legundorítóbb és tirpák az egész. Például ez a Freakazoid poén is jobban ül, ha az ember legalább egy kicsit tisztában van azzal, hogy rajzfilmet készíteni nem egyszerű, de ehhez a Rocko jelenethez sem árt tisztában lenni bizonyos dolgokkal.
Hatalmas bónusz, hogy a magyar szinkronja is zseniális volt a cuccnak, pedig ha valamit, akkor ezt nem egy hálás feladat lefordítani, már csak a rengeteg, kifejezetten amcsiknak szánt kiszólás miatt sem. De sokszor az ilyeneket is ügyesen fordították át magyarra, pl. az egyik részben maga a Sátán tart Yakóéknak stand-up comedyt a pokolban (imádom ezt a cuccot, mondtam már? XD), mire ők beordítanak neki a közönség soraiból, hogy "Ismered a Hacsek és Sajót?" XDDDDDDD Gondolom eredetiben valami amcsi stand-up comedys vagy hasonló lehetett ott, de így is teljesen átjött a poén. XD
Őszintén megmondom, alig emlékszek a magyar szinkronra hiába néztem minden hétvégén a sorozatot, de ez valóban jó példa arra hogy nyugodtan lehet "lokalizálni" poénokat ha úgy jobban átjön a lényeg az adott szinkron nyelvén, ami azért se utolsó szempont, mert manapság már előfordulnak olyan esetek, hogy például egy Japán film/anime/akármi lokalizációja pusztán azért rossz egyesek szemében, mert a szinkronban nem szólítják egymást -kun/-san/stb. végződéssel a szerepők.
Kép Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na igen, a Ren & Stimpy-t én pl. mindig is kifejezetten rühelltem (gyerekként és felnőttként is), mivel ahogy te is írod, az már kifejezetten "undorító és tirpák" volt és ez a hangulat/ábrázolásmód sajnos nálam a készítők összes kreatív próbálkozását elfedte. A Rockót bírtam, emlékszem, ennél a telefonos résznél tizenvalahány évesen néztem is, hogy "Ez most az akart lenni? :D" XDDD A Freakazoid meg egy érdekes téma, valahogy mindig elkerült, de amikor 1-1 részt el is csíptem, nem igazán fogott meg. Persze nem rossz, csak mindig úgy éreztem, hogy nagyon próbál ilyen "Animánia 2" lenni, viszont azt sosem értettem, hogy ha a készítők ugyanazok, akkor miért nem azt folytatták, ahelyett, hogy indítottak egy új sorozatot, amit nagyrészt ugyanazokkal a "random, de megalol" típusú poénokkal próbálnak feltölteni, amivel az Animánia is tele volt, csak ügyesebben. Persze így sem rossz, csak részemről mindig ilyen "kistesó, aki bár ügyes, de nem tud kilépni a bátyusa árnyékából" cucc volt. ^^"
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Poén 1: Bizony, emlékszem még azokra az időkre, amikor az 56k-s modemes netkapcsolat miatt még az Aois "isteneknek" is csak ez volt az online multiplayer játékok csúcsa. :lol: (Viccen kívül, ez már a sokadik Aoi chatről "lenyúlt" beszélgetés Meglivel, Muffinnal és a többiekkel a főszerepben, ami Bashon szembejön velem, úgyhogy szerintem egy komoly "tégla" lehetett a csapatban...XDDD)

Poén 2: Interjú METÁL Zoltánnal

(Igen, szerintem is elég volt mára az internetből, megyek aludni. XD)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Sírok! X'DDDDD Avagy az egyetlen "értelmes" dolog, amibe hosszú idő után belefutottam AA-n. XD
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Rui-chan írta:Sírok! X'DDDDD Avagy az egyetlen "értelmes" dolog, amibe hosszú idő után belefutottam AA-n. XD
jó volt újra nézni :)

Monthly social quota

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a8 ... 00b_v1.jpg
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Viccek

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

ViharTáncos írta: Monthly social quota

http://img-9gag-fun.9cache.com/photo/a8 ... 00b_v1.jpg
::daisuki:: kell
Válasz küldése