Új animék - frissen, ropogósan =)

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:Téli szezon, valaki?
Ránézésre a szokásos bullshit, de azért lesz egy-két dolog, ami érdekel:

- Shouwa Genroku S2 mindenképpen (bár nem tudom, mennyire lesz erős ez az évad most, hogy a Bon-Shin-Miyo kapcsolathálónak annyi, ráadásul Juhtúró Yotarou sem tűnik valami kompetens MC-nek, de majd meglássuk).
- Chaos;Child = HÁÁÁTHA. Pár részt adok neki, de ha nem tud felmutatni semmi érdemlegeset (vagy olyan lesz, mint a Dick;Head), akkor reflexből kukázom.
- Onihei. Adaptáció egy seinen történelmi regényből, ráadásul a rendezője még az Aoi Bungakun is dolgozott? Rendben, hol a csapda? Biztos full-CG vagy rotoszkóp lesz, csak még nem volt labdájuk kiírni.

Úgy kábé ennyi.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rakugo 2 és Onihei kb. tuti. Ezen a Kuzu no Honkaion én is agyaltam, lehet inkább ezt csapom hozzájuk, mint a LWA-t. C;C-t még meglátom...
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Surci írta:Téli szezon, valaki?
Hosszú idő után megtörténik velem is, hogy talán 2-3 animét fogok követni a szezonban. Nem baj, legalább lesz időm a korábban leszedett, régebbi cuccok pótlására.

- Tales of Zestiria the X S2: alap, az első évada is tetszett.
- Little Witch Academia: kíváncsi vagyok, vajon mit hoznak ki belőle sorozatként.
- Ao no Exorcist S2: hű, jó rég volt már és annyira nem estem hasra a cucctól, de belenézek!

Ha esetleg valamelyiket idő előtt elkaszálnám, akkor ott van még a Granblue Fantasy. Anno a Shingeki no Bahamut is pozitív csalódás volt, egy próbát megérhet.

Ööö... Monster Musume, csak démonokkal/természetfeletti lényekkel?
Kép
Avatar
weingartia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 65
Csatlakozott: 2008.07.17. 07:18
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: weingartia »

Nem láttam a Monster Musume-t, de sejtem milyen. Na, ez nem olyan. :D A Demi-chan wa Kataritai egy feelgood cukiság. :) Van egy biosz tanár, aki még soha nem találkozott démonokkal. Pedig nagyon kíváncsi rájuk. Elég ritkák, nem ártalmasak (többnyire), normális családba születnek véletlenszerűen (kb. mint egy albínó gyerek).
A suliba most került 4 db ilyen demihuman, a tanár pedig segít nekik beilleszkedni, közben összebarátkozik velük. Néha tudományosan próbálja megérteni, hogyan működnek a demi-humanek. Mik igazak a legendákból, mik nem. A bakfis lányok közben kicsit belezúgnak a tanárba. Lényegében ennyi. Ami tetszik, hogy semmi nincs túltolva, mindent finoman adagolnak. Olyan 90-es évekbeli hárem (bár nem szívesen hívom annak), vagy még annál is enyhébb.
Amúgy a téli szezonból kb. semmi nem tetszik. A Demi-chant olvasom mangában, szóval animében már nem nézem meg. Talán a KonoSuba második évadába belenézek.
Avatar
paTKany
A 8. Aasu
A 8. Aasu
Hozzászólások: 803
Csatlakozott: 2003.07.16. 18:19
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Aasu residence

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: paTKany »

Moderátori közlemény:
Az új
Code Geass szezonról a saját topikjában legyetek szívesek beszélgetni.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Junchi »

(^Látom te is /a/-ról jössz... :D)
Avatar
Vree
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2006.03.06. 18:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Vree »

Mahou-Shoujo-Ikusei-Keikaku
Madoka utánérzős cucc, a szokásos "logolj be a telefonos játékba és superpávört kapsz" klisével pároztatva. Nem írok róla mert gondolom mindenki ismer minden új animét itt (meg amúgy annyira nem érdekes/lt), csak a nevet hogy ne felejtsem el.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vree írta:Mahou Shoujo Ikusei Keikaku
Emlékeztem valami mágikuslány trancsírshowra a szezonos csártról, persze ránézve a karadizájnokra azonnal pörgettem tovább. De most hogy eszembe juttattad, gondoltam Revenge Classroom analógiájára beiktatom két nagyobb project közé amolyan pihenőnek, az ilyen survival game-elgondolásoknak nem vagyok ellene derohadékvagyok.doc Madokához nem sok köze van azon túl hogy ebben is moelolikat kínlódtatnak, na nem baj, mert ha felidegesítenek a moéskedéssel, annál nagyobb élvezet lesz figyelni ahogy elhullanak :twisted: Hát annyira nem.

- Karadizájn ingerel, de nem rinyálok, tudtam mibe kezdek, bár úgyis csak addig kell elviselni őket míg kinyúvadnak.
- a karakterek plot device-ok rohadtul sablonosak, egynulldimenziósak és unalmasak
- genderbend shota, nagy csöcsökkel
- nyomi fanszervíz, amelyiknek nagy csöcse van, az fürdőruhafelsős vagy melltartós mahou shoujo rucit kapott, amelyik vasalódeszka az poncsót
- kretén kiegészítők
- moe nyekegések kiidegelnek (nyhyah, kyah, hyah.... YARGHH :tard: ) - de hátha lesz pár halálsikoly (nemlett -_-)
- seiyuu-játék is agyrohasztó
- gagyi gore
- a "plot" dettó
- szövegek dettó
- itteni Kyuubey-klón debil, és szívesen fejberúgnám. Na nem azért mert túl jól hozza a a szerepét, hanem mert fárasztó és idegesítő (ez is)
- mindenki hülye mint a segg
- úszószemüveges idiótát is szívesen felrúgnám
- igazából mindenkit (talán a kutyát nem, az csak simán eláshatná végre magát)

Két kérdés:
- Ez minek létezik?
- Minek nézem én ezt?
Utóbbira opciók:
1. Szórakoztat. De nem, ezt a 3 órát szinte bármivel hasznosabban el lehetett volna tölteni, még azzal is ha figyelem ahogy nő a körmöm vagy szemezek a kaszáspókkal a szoba sarkában.
2. Olyan szar hogy már jó. De nem. A Revenge Classroom igen, ellenben ez csak fáraszt és untat.
3. Hogy lefikázhassam. De nem, mert még ahhoz is messze-messze kevés hogy felhúzzon.
4. Mazochizmus. De ez is kilőve, nem szeretek szenvedni.
5. Kizárásos alapon marad az, hogy hülye vagyok. :dirr:

Még 2 ep van, azt már lenyomom. Ha csak addig el nem felejtem :P

Izetta ep. 9-10: Továbbra sem nagy szám, de továbbra is nézhető. Ep 9.-ben megint volt egy teljesen korrekt háborús jelenet, és az akciók is jók, ellenben az nem tetszett hogy a kényelmesebb megoldást választották a készítők.
SPOILER
- Sokkal jobb lett volna ha haditechnikával és intrkákkal próbálják elintézni Izettát, és nem behozni ezt a másik boszit. Berkman jobb főellenség lett volna.
- Klónozás WTF? Minek? Az volt a jó ebben a sorozatban hogy minden technológiát korhűen kezelt.
- 100 klón máris kész, remélem nem ezzel fog elmenni a finálé... Meh.
- A Birodalmi Sas Bagoly továbbra is ROFL. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Két AA-s - a sorozatokat nem követőknek teljesen értelmetlen - bejegyzésemet áthozom ide az utolsók közül, csak hogy érződjön teljes megőrülésem.

A Fune wo Amut, minden realitást kívánó, ínyencséget falatozó, josei-seinen-slice of life vonalra kiéhezett kedves fórumtársnak ajánlom.
A Yuri on Ice sorok pedig tömény nyáladzások, aminél maximum Rui-channak mondanak majd innen többet (bár mintha Scineram és Akosss is követné^^)... de egyszerűen lenyomatot kell hagynom.

Az évértékelős posztra megpróbálom összeszedni magam és értelmesen is nyilatkozni/ajánlani, addig gomenXD (de magam sem hittem, hogy kedvencekkel gyarapodom).
Fune wo Amu - random kiragadott utolsó ep. élményem írta:
Catrin írta:Remélem az utolsó részbe belefér még egy jelenet (amit fentebb is említettem) Nishioka családképéről, pl. Remivel, esetleg gyerekkel,
ÉS IGEN! :3 Két tündéri lány, érződött, hogy egy ilyen jelenet még hátra van.

A záró ep. fenomenális, a drámája, melankóliája is (uhh, sensei!! és Nishioka sms-ben kapta meg, ezt még külön is átérzem), a vidámsága is, az ünnepélyessége is. Szokásos hétköznapian kellemes és keserédes hangulata a maximumon! Hühh. (Végén a Kaguya-Majime détóra emlékezésnél a kézfogásuk, mint egy falat kenyérXD kvázi tetőpont!!!!)

Komolyan fel kell dolgoznom, hogy ezzel és a YoI-val két ennyire emlékezetes sorozatot is adott nekem ez a szezon!

(Btw "nagy problémám", hogy nem tudom eldönteni hány pontot adjak rá a 8-9-10-ből, mert objektíve? simán gondolom 10-esnek - komolyan - szubjektíve viszont nem dobnék rá annyit, nem fanolom annyira, 1-2 pont lehetett volna számomra még több - magam sem tudom, hogy mik... 9-et viszont azért nem adnék rá, mert a YoI-ra annyit adtam, és azt még durvábban imádom... zavarna, hogy nem teszek különbséget... De ez is annyira kiemelkedő cucc lett. Ajjj, lehet 9/10 lesz, a YoI pedig 10/10?? Egyelőre maradok a 8-9-nél, de rémes, hogy ezeken mit tudok "szenvedni". :knife: )
YoI utsó ep. utáni egyik ömlengésem írta:Áhh, én egyre többet alszom rá, egyre inkább hajlok a 10/10 felé. Yurio 1. helyét, produkcióját és viselkedését imádom, ahogy Viktor megölelte imádom (pedig az akadós livenál itt még húztam a számat), amit Yuuriból kiváltott az egész azt még inkább imádom, ahogy Viktor ettől még boldogabb és ezerrel csüng és még nagyobb jövő előtt állnak, azt pedig epicül imádom. Kezdem azt érezni, hogy mindegy, hogy lesz-e folytatás (lesz), ez a lezárás már így is teljesen jó. És hogy azért is ment végig inkább erre ki a játék, hogy Yuuri belássa, hogy nagggyon nem érdemes még visszavonulnia (egyúttal a majdnem első helye is remekül bizonyítja, hogy istenien teljesít, már eleve az anime elején is tök jó koris, és végre már ezzel ő is tisztában van!!). Sőt, lehet, hogy az elképzelhetetlen vágya már teljesült azzal, hogy Viktor így felkarolta, de az még mindig hátra van, hogy együtt álljanak a dobogón. És ahogy ezt mindkettő szeretné az valami isteni. Az egymás iránti érzelmeikről pedig még nem is beszéltem (OMG gála OVÁt!!!!!), annyira természetes, édes és egyértelmű (hihetetlen mennyi vak és önámító ember képes ezt ignorálni, de ő dolgukXD). Nem ömlengek tovább, blá visszaolvasva erősen hülyét kaptam a szövegemtől, nem vagyok én hozzászokva ehhez az érzelmes tobzódásomhoz. XD De épp hallgatom sokadjára az OST-t, és a'szem mégis el tud érzékenyíteni ez a dög YoI. Kész vagyok. XD

Annyi gondolatom van a sorozatról, a legapróbb részletekig belemerülve minden téren (plot, karakterek, megvalósítás, zene, graf, kapcsolatok, érzelmek, kori, kaják, helyszínek, uhh), de egyszerűen még nem megy a summázása. Nah, most be is szüntetem ezt a kitörésemet. Talán azért volt inkább eddig a minicsalódásom miatti 9/10, mert hiányzott a rendes kissu (XD), és mert a legutolsó jelenet lehetett volna kicsit jobb (oda feleslegesnek éreztem Yurcsit), szóval revaccs és átgondolás, de a zsenialitását semmi sem kérdőjelezi meg.
Szerk.:
- Be kell még fejeznem a Touken Ranbu és Keijo kettőst (melyek középszerű mivoltuk mellett mulattatóak).
- Chi cicát, Gundam Orphanst és DBS-t pedig lelkesen (XD) nézem tovább.
Akosss
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2016.10.22. 00:54

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Akosss »

Catrin írta: A Yuri on Ice sorok pedig tömény nyáladzások, aminél maximum Rui-channak mondanak majd innen többet (bár mintha Scineram és Akosss is követné^^)... de egyszerűen lenyomatot kell hagynom.
Ó igen, a YoI-ról pont most írtam le az összegző gondolataimat AA-ra, amik mondjuk pont a hiányosságokat és problémáimat fűzik össze a sorozattal kapcsolatban, de azért ömlengek is benne rendesen. :D Én mondjuk annyira nem fanolódtam rá, de bizonyos dolgait iszonyatosan értékelem és imádom. Nálam simán dobogós az év animéje kategóriában, hogy hanyadik helyre tenném abban még nem vagyok biztos. (Első biztos, hogy nem, az már meg van, a második hely már talán, de oda még pályázik más, köztük a Fune wo Amu is, majd pótolom nemsokára, de ott van a Rakugo, amit sajnos félbe kellett hagynom és nem tudtam folytatni azóta, azt is imádom, meg még van 1-2 ilyen cím, de majd az adott topicban, az adott időben kifejtem)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akosss írta:Ó igen, a YoI-ról pont most írtam le az összegző gondolataimat AA-ra, amik mondjuk pont a hiányosságokat és problémáimat fűzik össze a sorozattal kapcsolatban, de azért ömlengek is benne rendesen. :D
Láttam-láttam, öröm volt olvasni! :D De tényleg, én a problémáin is akárhányszor elagyalok, még jobban fanolni kezdem, annyira jó foglalkozni vele, és kreálni hozzá a további ötleteket. Nálam egyértelműen ez lett az év animéje :vigyor: , Fune wo Amu (tényleg ajánlom) egyelőre a 2., a 3.-on még nem gondolkodtam, na majd hamarosan.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Vége az őszi szezonomnak, jöjjön a verdikt:

Izetta: Érdekes módon a végéig tudta tartani magát ez a sorozat, viszont továbbra is tartom hogy harmatgyenge. Ez főleg karakterfronton mutatkozik meg, sajnos a szereplői túlzottan egydimenziósak ahhoz hogy itt bármiféle karakterfejlődés vagy komolyan vehető dráma kibontakozhasson. Az akciójelenetekre nincs panasz, a második felére behozott koncepció viszont szvsz hiba volt, és a végére már túltolták a mágiát is. Otaku-mágnes baromságokkal való telepakolásáért már rinyáltam -_- , de a korrekten visszaadott háborús jelenetei és a pontos korábrázolása miatt egészen a végéig úgy voltam vele hogy egy hatost talán így is rádobok, ám az utolsó két jelenet miatt ezt bukta. Sokat nem veszít aki kihagyja, viszont tényleg nem nevezném rossznak, military-fanoknak mindenképpen megéri rápillantani, akit pedig nem zavar hogy puskán repkedő boszikkal és egyéb moe lánykákkal akarnak háborús animét eladni, akár még élvezni is tudja. Jimnek mint háborús dolgok iránt érdeklődő kollégának is figyelmébe ajánlanám. 5/10

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku: csak befejeztem ezt is -_- . Nagy meglepetés nem ért, végig hozta az előző oldalon ismertetett "színvonalat", ráadásul amikor kiderült, hogy honnan jött ez a battle royale-koncepció, és mi is az "értelme", akkor toltam egy erős headdesket is. Vótmég: picopata 8éves tömeggyilkos kiscsaj, saját levágott karjával az ellenségre támadó csajszi, jó sok angst. Mindegy, felejtsük el minél gyorsabban. 3(alá)/10

Natsume S5: sok újdonságot nem tudok elmondani azon túl, hogy a szokott színvonalat ez a sorozat is tartotta. A flashbackeknek különösen örültem mind Natori, mind Touko-san oldaláról, Takiból és Reiko-ból lehetett volna több (meg Nyanko-senseiből is Reiko-alakban :D). Na nem baj, lesz még alkalom látni őket, mert a 6. évadot már be is jelentették. Btw csak én érzem úgy hogy jót tenne egy romantikus vonal ennek az animének? Natsumére ráférne egy barátnő, már jelöltem is van ^^ 7/10

Ja és volt még az O;N, az 1 ep után kuka.

Konklúzió: még mindig túl sok szezonost nézek :dirr: Megérzéseim a most sem hagytak cserben, ha nem valami bejáratott frencsájz folytatása érkezik, indokolt az igen erős szkepszis. Btw erről a Fune wo Amu-ról már több helyen nyilatkoztak pozitívan, így PTW-re került.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Surci írta:Vége az őszi szezonomnak, jöjjön a verdikt:
Mahou Shoujo Ikusei Keikaku: csak befejeztem ezt is -_- . Nagy meglepetés nem ért, végig hozta az előző oldalon ismertetett "színvonalat", ráadásul amikor kiderült, hogy honnan jött ez a battle royale-koncepció, és mi is az "értelme", akkor toltam egy erős headdesket is. Vótmég: picopata 8éves tömeggyilkos kiscsaj, saját levágott karjával az ellenségre támadó csajszi, jó sok angst. Mindegy, felejtsük el minél gyorsabban. 3(alá)/10
Meg kell mondjam ezt 2 részig bírtam, aztán dobtam. Pedig érdekelt, milyen egy mahou shoujo, aki fiú :vigyor:
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Látom Surci már hozzátette a maga húsz forintját az őszi szezonhoz, úgyhogy gyorsan hozzáteszem az enyémet is, mielőtt véget ér az idei év.

Brave Witches: a Witches széria gondolom valamennyire ismerős jelenség az itteni közönségnek, hiszen kvázi ez az a franchise (pontosabban a Strike szóval fémjelezte anime adaptációk), ami 2006-7 óta a köztudatba lökte a "lányok + haditechnika" receptet, és ennyi év után jutott el az animés pályafutása oda, hogy a más sztorivonalakkal foglalkozó etapokat is adaptálják, kezdésnek a Brave jelzővel bíró kivetülést. Személy szerint úgy vagyok a Strike vonulattal (pontosabban az S1/S2/Operation Victory Arrow OVA-val), hogy az OVA volt a legkorrektebb, legkevésbé fanservice/nyílt marhaság operálta ábrázolása a franchise-nak, és az innen-onnan utánaolvasott infók alapján a Brave vonal egy ehhez hasonló, de komolyabb irányt képvisel, ahol az olyan dolgok mint a sérülések vagy az utánpótlás hiány komolyabb hangsúlyt kapnak a sztoriban, és az általános stílus is legalább egy-két fokkal komolyabb hangvételt üt meg. Egy igazán kimondottan háborús drámát így sem vártam a BW-től, ellenben azért így is kíváncsi voltam, hogy mi tudna kisülni egy komolyabb Witches sorozatból (és az sem volt elhanyagolható tényező, hogy a Non Non Biyori-t is elkövető Silver Link követi majd el), és ha csak az első részt venném figyelembe, akkor a "komolyabb" helyett talán a "tisztességesebb" jelzőt aggadtam volna a sorozatra. Kissé (vagy inkább) régimódi sportanimés kezdést tudhatott magának a BW, de ettől függetlenül a Strike Witches kezdéséhez képest egy őszintébb, ha nem is formabontó módon indult útnak a BW, az idő múlásával azonban kezdtek gyűlni a sötét fellegek, és idővel tisztává vált az, hogy melyik az a pont, ahol a sorozat hiányt szenved. Az egy dolog, hogy a BW nem lett sokkalta komolyabb mint az SW volt (attől függetlenül, hogy direktbe fanservice nincs is), de az már inkább volt zavaró, hogy a dráma/komolyabb jelenetek sokszor voltak túl laposak és nem jól felvezetettek egy-két jobb pillanat ellenére is, ami azért is fájó pont, mert például a földönkívüliek szerepében tetszelgő Neuroik itt valamivel kreatívabbak voltak (akárcsak az ellenük használt módszerek is), és a szereplők között is volt nem egy, akiktől szívesen vártam volna több műsoridőt (pölö Nipa vagy Rossmann), és hiába volt jobb és belevalóbb főszereplő az itteni Hikari az SW-s Yoshika-hoz képest, talán pont az ő jelenléte kavart be a sorozatnak. Őt (és a nővérét is tudtommal) ugyanis direkt az animéhez találták ki, ami óhatatlanul járt azzal hogy nem tudták egy az egyben adaptálni a BW-t - állítólag, mert konkrétan nem olvastam spoilereket és miegymást, de az így is áll, hogy önmagában nem lenne *rossz* a BW, mert ha azt veszem, akkor még így is a legkevésbé öncélú Witches kivetülés eddig, még így is komolyabban veszi magát mint a Strike túlnyomó része. Az pedig már a dolog pikantériája, hogy a Brave-ben használt CG nagyon sokszor csak egy *nagyon* kicsi hajszállal van afölött a színvonal fölött, amit az idény nyári Berserk sorozat képviselt, és aki látott akár csak egy gif-et is abból a vizuális műremekből, az nagyjából tudja mire számíthat az itteni CG-t illetően.


Drifters: már anno, a szezon kezdetekor furcsálltam, hogy nem volt nagyobb felhajtás a Drifters körül tekintve, hogy a Hellsing fölött bábáskodó Hirano keze nyoma van rajta, és habár azóta mintha kapott volna egy kisebb combosítást népszerűség terén (nyugaton legalábbis, Japánban állítólag jó a kereslet a BD iránt), még így sincs akkora felhajtás körülötte mint anno a Hellsing esetében volt, bár ehhez az is hozzátartozik, hogy a Drifters már nem egy olyan időszakban tűnt fel, amikor az anime még "misztikusabb" volt a nyugatiaknak, és amikor még erősebben megvolt az "anime sokkal felnőtesebb, mint a nyugati dedós mesék" hozzáállás. Ezt már csak azért is hozom fel, mert röviden akár egy Hellsing/Fate keverékkel is lehetne körbeírni a sorozatot, de egyrészt az Illya S1-én kívül nincs sok fogalmam a Fate-ről, másrészt így jobban tudom összehasonlítani a Hellsing-el, konkrétabban jobban rá tudok mutatni arra, hogy mi választja külön Hirano két gyerekét, és nekifutásból az "alapfelállásból származó lehetőségek, és azok kihasználása" ideális is lenne. Azt gondolom senkinek se kell különösebben ragozni, hogy Hirano mennyire kihasználta a "vámpír nácik vs. fanatikus keresztények" témakört már csak a pózolás és az "edgy" tartalmat illetően, és ebből a szempontból a Drifters sincs elmaradva kvázi semmivel. Itt is mennek a beállások, az eszelős tekintetek, a vérontás és a többi Hiranós velejáró, viszont a Drifters kapcsán lényeges külömbség, hogy a Fate-hez hasonlóan (gondolom) itt is létező történelmi személyiségek esnek egymásnak két csapatba tömörlve (egy fantasy világban egyébként), de egyrészt itt ténylegesen róluk szól a dolog és nem mesterekhez vannak kötve, másrészt a különféle nációjú és múltú/személyiségű szereplők révén az itteni szereplőgárda szerintem jóval sokszínűbbre sikeredett a Hellsing-es brigádnál, és nem csak azért, mert nem az angolok gyakják a németeket és oda-vissza. Gyakás itt is megy persze, de szerintem látszott a sorozat egésze alatt, hogy Hirano keze nem volt megkötve annyira az alapfelállás miatt, hiszen egyrészt a szereplőgárdának (pontosabban a Drifters csapatnak, mert van egy Ends névre hallgató "gonosz" brigád is) több lehetősége volt arra, hogy a marharépa és a komoly oldaluk egyaránt megmutatkozzon, másrészt egyik-másik szereplő (pölö Nobunaga) stratéga oldalának is több szerep jutott, ami amellett hogy a Hellsingnél változatosabb szituációkat eredményez, még a történelmi fanservice is megvan egy bizonyos fokig, szóval nem csak Hirano, de a néző is kap így egy (valamilyen szintű túlzással) Hellsing 2.0-át.

Ez persze azt is eredményezi, hogy maga a sorozat nem feltétlenül lesz vonzó azok számára, akik Hiranót eddig is gyerekes "edgy" ripacsnak tartották, és ezen az se segít a legkevésbé se, hogy a Hellsing-hez képest itt több a poénosnak szánt szituáció a Hellsing esetében is használt "marhaság orrba-szájba SD fejekkel" mederben csordogálva, ami az első három-négy rész alatt eléggé ingadozó színvonalat képvisel az "elviselhető" és az "úristen de gáz" kategóriák között. Utána sem változik a humor stílusa alapvetően, de legalább a minősége egységesebbé válik, viszont ezzel együtt is szerintem egy kellemes, 7/10-re taksálható sorozat kerekedett ki, javarészt köszönhetően annak, hogy nem szó szerint egy Hellsing 2-ről van szó, hanem egy kiegyensúlyozottabb és csiszoltabb változatának a Hirano-féle iskolának, aminek több esélye van megnyerni az egyszeri nézőt, mint amilyennel a Hellsing rajtnak állt. A hetes nem véletlen, mert így sincs szó egy nagyon mélyenszántó valamiről, és a humor ahogy mondtam hagy kívánnivalót maga után, de jobban ragadja üstökön azt az "kúlos/edgy" stílust amibe Hirano annyira bele van szerelmesedve, arról nem is szólva, hogy a stílusa kis túlzással ódivatúnak is mondható a mostani körülmények között. "Kissé" bizarr módon a stílusa amolyan "univerziális" konstansnak is tekinthető mostanra, hiszen amíg az SAO/Madoka/varázsiskola ecchi koppintás a mostanában éppen népszerűbb vonulat, addig a Drifters 15-20 évvel ezelőtt is kijöhetett volna és a vizualitáson kívül egy cseppet se lógott volna ki a sorból. Mondjuk erre rá lehetne vágni azt, hogy Hirano stílusa egy bizonyos kor fölött már inkább kínos semmint szórakoztató, de a Drifters a Hellsing 2.0 jelzőhöz méltóan nem *annyira* egyoldalúan megy rá Hirano-ságokra, és ezért is tartom jobbnak a Hellsingnél, legalábbis annak a mangás/Utimate kivetülésénél.


Keijo!!!!!!!!: ha jól láttam az őszi szezonos animék közül egyedül ennek volt eddig saját topikja, és ha ezt az észrevételt csak erre a hozzászólásomra vonatkoztatnám, akkor találónak is nevezhetném, mert -jó előre lelőve a poént- ez volt nálam a szezon (egyik) animéje, ami már csak azért is érdekes alakulása a dolgoknak, mert látatlanban nem mertem volna fogadni rá, hogy ténylegesen jó végeredmény fog kisülni belőle. Azt azért reméltem, hogy valamilyen szintű tényleges élvezhetőségi faktor lesz benne, de inkább arra mertem volna fogadni, hogy inkább ironikus módon lesz kedvelhető a sorozat, hiszen az alapfelállás (női sport, amiben a résztvevőknek a fenekükkel és opcionálisan a melleikkel kell kiütniük az ellenfelet a ringből, akár 1v1 vagy csapatmérkőzéseken belül) plusz XEBEC párosítás láttán/hallatán inkább adott okot óvatos reménykedésre, amit aztán az első epizód stílszerűen ütött ki. Anno az első szóvirág, ami beugrott a sorozatról a fejemben, az a "Hajime no Ippo, ököl helyett seggel" volt, és akármennyire volt változatos az epizód fogadtatása a nézők között, abban szerintem a pozitívan csalódó réteg egyetértett velem (és talán most is), hogy a szóvirág valamelyest megállta a helyét az agymenéses alapfelállás és a dinka humor ellenére is, nem véletlenül. Az az első epizód tipikus esete volt annak, amikor egy látszólag olcsójános/igénytelen koncepció mögött igenis van annyi spiritusz és kreativitás, hogy ne csak kifogás legyen a fanservice-re, és ez leginkább akkor csúcsosodott ki szerintem, amikor az első részbeli mérkőzés egyszerre késztetett nevetésre a különféle "elmés" nevekkel és stílusban kivitelezett támadásoknak köszönhetően (amikhez hozzátett az, hogy a XEBEC meglepően jól odatette magát még a hanghatások terén is), és ténylegesen le tudott úgy kötni mint egy igényesebb sportanime, megvolt benne a "hype" ahogy az angélusos illető mondaná. Innentől persze az volt a kérdés, hogy ezt a kreativitást és pihentségi faktort meddig-mennyire fogja tudni fenntartani a sorozat, és tizenegy héttel később ezt a választ adta ki a gép: igen, képes volt, noha nem 1:1-ben olyan szinten, ahogy azt a nyitány csinálta.

A sorozat becsületére váljon mondjuk, hogy ez az idézőjeles eltérés inkább a XEBEC-nek tudható be, ugyanis egy idő után látszott, hogy a büdzsé nem fogja tudni száz százalékosan kiszolgálni a harcok követelményeit, aminek az eredménye lett eg kissé kompromisszumos megoldás: a QUALITY jelenetek gyakrabbak lettek ugyan, de például az audio vonulat továbbra is kvázi 10/10-es munka maradt (mert amilyen ütéshangokat itt használtak, azt bármelyik igényesebb sportsorozat magának mondhatná), ahogy meglepő (és egyben szerencsés) módon a kreativitás és a marhaság-o-faktor sem fulladt le. Szinte minden meccs produkált legalább egy olyan támadást amivel egyszerre voltam elégedett és néztem mint borjú az új kapura, és a hypre faktorra sem volt különösebb panasz - pölö a sorozat környékén már DBZ szintű harc is volt, de az "intenzitási skála" fokozása ezután nem abból állt, hogy akkor az összes többi harc legyen még inkább DBZ-sebb lett, hanem inkább a "miként lehet még pihentebb támadásokat és technikákat kitalálni" mederben haladt tovább, ebből a szempontból pedig szerintem nem érhette szó a ház elejét még a legutolsó meccsen sem. Már csak azért sem, mert -ahogy utaltam rá- van kreativitás a cuccban, még olyan szempontból is, hogy a legtöbb esetben meg vannak magyarázva ezek a technikák és támadások, és hiába verdesi a valósághűség például a Captain Tsubasa szintjét, a sorozat kontextusán belül ez még így is működik. Nem csak azért, mert az ötletgazda valóban szánt időt arra, hogy ezeket a (fél) marhaságokat kitalálja, de azért is, mert akármilyen agymenéses az egész sorozat, mégis megvan benne egy olyan szintű őszinteség, ami kis túlzással tenyérbe mászatja magát és megggyőz arról, hogy a sorozat nem fog az ecchi/fanservice gif/webm tárhelyet mélyére sülyedni. Pedig a képlet alapvetően nem lenne túlbonyolított, hiszen lecsupaszítva a dolgot mégis "csak" egy sportsorozatról van szó, de pont ez a képlet szól szerintem részben arról (is), hogy a megvalósítás milyensége is sokat számít, és ebbe a szereplőgárda is beletartozik. Non-t mondjuk a végére sem kedveltem meg különösebben (mégha nem is utáltam), ellenben szinte mindenki hozni tudta azt a kedvelhetőségi/őszinteségi/marhaság faktort ami elvihet a hátán egy ilyen sorozatot - Nozomi pölö nem egy világmegváltó karakter, de egy shounen MC-hez képest a jó oldaláról ragadja meg a műfajtól "elvárt" főszereplő milyenségét (amin segít, hogy amennyire meggondolatlanul tud kibökni dolgokat és dinka lenni, ahhoz képest kis túlzással egy jó értelemben vett tyúkanyó/jókisgyerek veszett el benne, akinek helyén van a szíve ha arról van szó), Miyata egy előzetesen elkönyvelt Rei klón helyett pedig egy aranyosabb/társaságot igénylő "kiskirálylány". De a nem-főszereplők között is vannak említésre méltó nevek (például a "tényleges tyúkanyó" Hanabi, vagy az egyik kedvencem Fujisaki, aki aranyos, magának való kő-fujóból növi ki magát nem-annyira-fujo, másokkal már ismerkedni akaró illetővé), és az ellenfelek részéről sem feltétlenül igaz az, hogy kőgonosz lenne az összes.

Nozomi-val kapcsolatban az ellenfelek részéről mondjuk rendszeresen előkerül a "Nozomi révén megtanulják 100%-ig élvezni a sportot" vonás, de szerencsére ezt sem viszik el ezt egy "utálom mint a sz*rt, csak a szüleim miatt csinálom" irányba, látszik a sorozat egészén ebből a szempontból is, hogy a kiagyaló szerette volna belevinni a sport szeretetét a sztoriba (pontosabban szólva: lehet "javakért" is sportot űzni, de ne az legyen az elsődleges prioritás), és ahhoz képest, hogy milyen sportról van szó a sorozatban, ez a fajta keverék a meglepően őszinte megközelítéssel az, amit az első epizód megszellőztetett, és szerencsére nem is csendesedett el. Ez persze ahhoz is hozzájárult, hogy a "firkászok" és a botrányos cuccokra kiélezett tábor rávesse magát a sorozatra már az elején az ilyenkor boritékolható megállapításokkal, de egyrészt ők szerintem a borító alapján ítélték meg a könyvet, másrészt anno Titkos linkelt egy olyan cikket, ahol Miyata-t lényegében egy 12 évesnek állították be a nagy lökhárítók hiánya miatt, harmadrészt ugyanez a tábor pölö nem fedezte fel magának nyáron az éppen futó új Prisma Illya évadot, szóval nem volt egyszerű a sorozat körül a levegő az első hetekben. Mostanra már lecsendesedett az idézőjeles vihar, viszont természetes módon a sorozat látatlan benyomása még így sem kelti egy matiné látszatát, ami kapcsán abszolút megértem a kétkedőket, ahogy azokat is, akik próbálkoztak a sorozattal, de nem jött be nekik. Azt szerintem senki nem fogja tagadni, hogy kell egy bizonyos hangulat/mentalitás a sorozat teljes körű élvezhetőségéhez, és ugyan ez nem von le nálam semmit a sorozat értékeléséből, ez mégis egy olyan pont aminek van alapja, függetlenül attól, hogy a nap végén határozottan kellemeset csalódtam a sorozatban. Először vaciláltam is, hogy egy 7-7.5 vagy egy 8 menjen-e rá, de végül maradtam a 8/10 mellett: nem azért (egy kicsit, talán), mert így pont kijön a nyolc felkiáltójel a címben, hanem azért mert egy önmagában korrekt, de nem különösebben formabontó sportsorozatot emelt meg az, hogy az alkotó ténylegesen ötletelt és törpölt a munkája felett, és a pihent ötletek/jelenetek olyan "egyenes" stílusban vannak előadva, amiből még a karakterinterakciókra és a háttérsztorikra is futja. Ami azért nem rossz dolog, ha azt nézem, hogy ebből simán lehetett volna a következő XEBEC fanservice-fieszta, ehelyett viszont egy olyan sorozat kerekedett ki belőle, ami az idei év egyik meglepetése szerintem (bár ezt egyértelművé teszi a hozzá kapcsolódó karaktermennyiség a többi, kommentben felhozott animéhez viszonyíta), és amiből méltánytalanul kevés BD ment el az első "kötet" esetében (ezer alatt).


Kiitarou Shounen no Youkai Enikki: ha van olyan sorozat ebben a szezonban (vagy akár az évben), ami több figyelmet érdemelt volna mint amennyit kapott utólag is, akkor nálam ez lenne az. Részben azért, mert a két évvel ezelőtti Tonari no Seki-kun óta nem volt olyan rövid anime, ami nem csak végignézette magát de jó végeredmény is kerekedett ki belőle, másrészt pedig azért, mert egy olyan sorozatról van szó, amire az őszintén pajkos/aranyos" jelzőt bárminemű szívfájdalom nélkül rábiggyeszteném, pedig közel sincs arról szó, hogy a sorozat, vagy akár az alapfelállás (youkai-kat látó srác kalandjai az őt körülvevő, és az életébe betévedő egyedekkel egyaránt) kimondottan az aranyosságra/"cukrosságra" menne rá. Nem is arról van szó persze, hogy titokban a Mushishi új évadát takarja a sorozat, de nem is van szó egy Teletubbie színvonalról - pont megüti azt a mércét, amely akár a fiatalabb közönségnek is megnyerővé tudja magát tenni (még az alkalmanként "ECCHI/HENTAI" beszólások is inkább dinkábbak), de az idősebb és (/vagy) érettebb közönséget sem zárja ki a szórakozásból, nekik is kínál egy olyasféle megközelítést, amibe nem kell mondhatni "beinvesztálnia" magát az embernek. Ezen mondjuk az is segít, hogy Kiitaro maga is pont az a fajta kissrác főszereplő, aki animés kollégáinak nagy részével ellentétben nem illetlen/ész nélküli vakarék, de az ugyancsak segít, hogy hiába nincsenek benne kimondott drámázások, ha egyszer érzelmesebb pillanatok így is akadnak benne (mégha így sem egy szemet kisírós módon, inkáb csak olyan "ó de aranyos" módon), ami azért is jó dolog, mert maguk a részek nem többek négy percnél. Ez első olvasatra gondolom nem hat valami hosszúnak, és bizony vannak olyan részek, amik mehettek volna tovább legalább plusz egy percet, de a sorozat mentségére legyen szólva, hogy szerintem ez "csak" azért van, mert van olyan jó a színvonal, hogy ebből a sorozatból több is jöhetne, ilyen téren pedig nincs annyira lemaradva az említett Seki-kunhoz képest (ott 7-8 perc volt egy rész, és pont elég ahhoz, hogy ne legyen túl rövid vagy hosszú egy rész). Rangsorolást véletlenül sem akarok felállítani az idei évben lement rövid animék között (főleg, hogy olyan sokat nem is láttam), de nem lepődnék meg, ha végül a Kiitarou-t az élvonalba helyezném, mert egy 8/10-re simán taksálnám az epizódok hossza ellenére is, és a Keijo mellett ez volt nálam a szezon sztárja.


Shuumatsu no Izetta: ...és most jönne az a rész, amikor tördelmesen bevallom, hogy még nem fejeztem be a sorozatot, és szerintem nem is fogom. Nem arról van szó, hogy bűnrossz lenne (kvázi semmivel sem gyengébb, mint a Brave Witches), inkább arról van szó, hogy túlzottan jól fedi le az "elvesztegetett potenciál" fogalmát. Pedig az elején még nem is indult rosszul, köszönhetően annak, hogy az első három-négy rész alatt még meg tudott ütni a sorozat egy olyan második világháború/"medzsik" keveréket, ami jellegében valamelyest a Valkyria Chronicles-re emlékeztett, viszont ahhoz képest a háborús hangulat jobban ott volt a szeren, annyira mindenképpen, hogy a "földhözragadtabb", de meglepően jól ábrázolt világképhez a boszorkányok (pontosabban Izetta, a címszereplő utolsó) valóban úgy jöttek le mint egy rég letűnt, tisztelni-félni való jelenség, és az amúgy ugyancsak meglepően korrekt módon ábrázolt hagyományos harcmodorhoz képest hatásos kontraszt volt Izetta feltűnése. Ez bizonyos szinten a sztoriban is ott volt, hiszen "jó" szokás szerint a kirekesztésen alapuló múlt Izettában is hagyott nem kevés nyomot, és ha nem is húdenagyonmély szinten volt előadva, de a másik főszereplő Fine személyében feltűnő kapocs is viszonylag korrekt volt, ekkor még tényleg nem volt különösebben olyasmi, amiért húztam volna a számat.

Aztán szépen jöttek ki a hátralévő részek, és olyan érzésem támadt, mintha valami itt sutyiban kisiklott volna, és erre már az ötödik rész is jó példával szolgált, amikor elkezdtek előjönni az "animés ecchi" poénok is - aztán jött a hatodik rész és annak úgy kvázi a háromnegyede egy kalap matériát nem ért (=viselkedjenek furcsán/hülyén/nem hozzájuk méltóan a karakterek csak hogy legyen poén), hogy aztán jöjjön a hetedik rész, és végképp összezavarja a sorozat képét. Az a rész már inkább volt méltó a sorozat kezdeti képéhez, de talán pont emiatt tűnt fel az, hogy egyszerűen szólva valamelyest kifulladt a sorozat lendülete. Az említett poénok csak egy része a dolognak, de legjobban pont az Izetta-Fine pároson tűnt fel az, hogy jóformán megtorpant az ő ábrázolásuk, mintha egy 24 részes sorozatot nyestek volna feleakkorára, de a páros "tempóját" elfelejtették volna ehhez igazítani, így a negyedik rész után lényegében stagnálnak mindketten, legyen szó egymagukban, vagy az egymáshoz való viszonyukban (yuri rajongók valószínű nem örülnek majd ennek). A nyolcadik-kilencedik részben látszott beindulni a tényleges plot, de ahogy teltek a hetek, úgy ment el egyre inkább a kedvem a sorozat követésétől, és most úgy néz ki, hogy egy jó darabig nem is fogom befejezni. Nem tartom kizártnak, hogy a záró akkord egységesen jobb színvonalat fog képviselni, de egyelőre úgy vagyok vele, hogy a sorozat szépen elvesztegette mindazt, amit az elején még magáénak mondhatott. A zenei részt mondjuk nem, mert nem csak a számok maguk, de a használatuk és a dinamikájuk is inkább egy movie-t idéznek egy TV sorozat helyett, de amondó vagyok, hogy az első kilenc rész alapján maximum egy 5/10-re konstallálnám az animét. Jobb pontszám, mint amit például a Guilty Crown-ra adnék (mert igen, annak a rendezője dirigált itt is), de azon nem változtat, hogy ettől bizony többet vártam volna, mint ami kikeredni látszik belőle.


Apró adalékként megemlíthetném a Flip Flappers/Yuri on Ice/Euphonium S2 hármast is, de ezekből nem jutottam tovább a negyedik résznél (pontosabban az Euphonium esetében, a másik kettőnel csak két rész volt meg), amik kapcsán magyarázom is most a bizonyítványt:

- A Flip Flappers esetében azért nem haladtam vele tovább, mert olyan érzésem volt, mintha egy tipikus anime expo-s (egyébként tényleg jól kinéző és animált) rövidfilmet akartak volna nyújtani egy teljes sorozattá, aminek így se íze-se bűze nem lett; míg a Yuri on Ice esetében "csak" arról van szó, hogy a stílusa nem az én asztalom. Egyáltalán nem rossz, de ahogy teszem azt a Keijo bugyuta stílusa se fog bejönni mindenkinek, úgy nekem a YoI stílusa olyan, amit ugyan nem utálok, de nem is kelti fel különösebben a figyelmem vagy a humorérzékem (függetlenül attól, hogy az időközben szerzett népszerűségét az alapján a két rész alapján nem vitatom egy percig sem).

- Ezekhez mérten az Euphonium S2 mondhatni az Izetta testvérsorozata is lehetne, annyi eltéréssel, hogy a minőségi törés sokkal nagyobb hatást fejtett ki: arról van ugyanis szó, hogy a negyedik részben tetőző dráma annyira túlspilázottnak és rosszul előadottnak jött le (majdnem olyan rossznak, mint egy KEY cuccban), hogy csírájában vette el a kedvem és a bizalmam a franchise további kivetüléseitől. Az S1-et illető, "viszonylag korrekt módon kivitelezett iskolai zenekar dráma" véleményemen szerencsére egy cseppet sem változtat, de a dráma része a dolognak már akkor sem jött le egy mesterműnek, és mivel az S2 általánosságban is próbált nagyobb hangsúlyt helyezni erre a vonalra, gondolom nem nehéz kitalálni, hogy az a bizonyos negyedik rész mennyire vágta agyon nálam az évad további részét. Ez különösen az Amagi Brilliant Park-hoz viszonyítva válik érdekessé, hiszen -ahogy észrevettem- a külföldi animés szcéna jelenleg a Hyoukától számítja a KyoAni munkásságát, és ahhoz mérten, hogy az ABP a Full Metal Panic Fumoffu-s korszakát idézi fel a stúdiónak a mostani "szofisztikáltabb"/aranyosabb beütés helyett, az a sorozat sokkal jobb nyomott hagyott maga után nálam, mint az Euphonium általánosságban tette. Az S2-ről nem is szólva természetesen, de lényeg a lényeg, ez az évad hatalmas csalódás a számomra, függetlenül attól, hogy "hivatalosan" nincs alapom leírni az egész évadot négy rész alapján.
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Egyre jobb hírek 2017-re, az Uchouten Kazoku második évadot kap. ::jthrill::
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Surci »

Úgy tűnik 2017 a Sors/frencsájz éve lesz. Pár napja jött ki a Fate/Grand Order első része, elvileg a Mennyei Érzés mozi első filmje is idén érkezik, trailere mindenesetre már van (Ufóék csinálják Kajiura zenéivel). Aztán itt a Fate/Shaft Last Encore, ami TV lesz, új trailer is jött pár napja, az új Illya mozi (remélem sorozat is lesz, nembaj ha filler :D), most meg ez: Fate/Apocrypha. Nézem a trailert, 12-1tucat schőnendizájn, látom a stúdiót: A-1. Jóvan -__- Azé persze megnézem, mer mé'ne, meg Tájp/Hold is meg minden, de nemtom mennyire akarnak ebben darkoskodni, mert az még Ufóéknak se mindig jött össze, nemhogy ezzel a bemutatóban látott gagyifantasy látványvilággal... akkor már inkább a Sors/Szaft.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Surci írta:Úgy tűnik 2017 a Sors/frencsájz éve lesz.
Ja, ezt beszéltem is a lektorommal pont. A GO játékot pont ketten játszuk, illetve hamarosan megszerzi a Fate/Extella játékot is, ami asszem holnap jelenik meg. Típus-HOLDék nagyon belendültek ennek kapcsán, miközben a Holdhercegnő (Tsukihime) és az Olvadékony Vér (Melty Blood) parlagon hever.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Mai Onihei hírt figyeltétek? A karakter dizájn tetszetős, a seiyuuk is.^^
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Kuzu no Honkai ep. 1
Más, de talán a School Daysnél pusztult utoljára ilyen formában az agyam... kész kihívás lesz végignézni. XD (Mondjuk valahogy ezt vártam.)
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: scineram »

Oké, már nem igazán frissek, még kevésb ropogósak, de azért álljon itt néhány gondolat az ősz egy részéről, ha nem bánjátok.

Udon no Kuni no Kiniro Kemari - Nagyon jó kis családi hangulatú cucc lett, nagyon szépen elkülönítette magát műfajtársaitól. Ugyanis sokkal kevésbé szólt gyereknevelés viszontagságairól, mint a kábé hozzánk hasonló korú főszereplők életbeli útkereséséről. Szépen átérezhetőek voltak Souta gyötrődései mind a jelenben, mind a múltban flashbackek által. Meg kellett küzdenie apjával, amikor más szenvedély talált magának, mint a családi vállalkozás továbbvitele, aztán pedig hogy visszatérjen-e gyökereihez, szülővárosába. Mert hiába mondta magának, hogy utálja azt a porfészket, hazatéréskor egyből kerültek a régi kapcsolatok, emlékek, amik hatására elkerülhetetlenül átértékeli életét az ember. Poco mindennek volt roppant imádnivaló katalizátora. Nem volt túlzásba vitt mézes-mázas cukorfalat, mint ahogy az Amaama vagy Usagi Drop esetén éreztem, hanem pont kellően aranyos és rosszcsont egyszemélyben.

Gi(a)rlish Number - A Shirobako egyfajta ellenpontjaként kicsit cinikusabb betekintés az ipar működésébe, ezúttal néhány küszködő seiyuu szemszögéből. Már az első részekben megadta a hangot, amikor alaposan beolvasott sokaknak, főleg a sok szemét fényregény szerzőinek. Itt kevésbé az álmaik megvalósításán volt a hangsúly, mert egy szaron dolgoztak, ezt a seiyuuk is tudták. Meg is lepődtek, amikor a sorozatuk tényleges rajongójával találkoztak. Érdekesek voltak a karakterek útjai. Kazuha hideg professzionalizmusán evez, önlealacsonyító attitűdjére apjával való kapcsolata is ráerősít. Momoka látszólag élvezi a népszerűséget, mégis legbelül anyja árnyékában vergődik. És ott van Chitose, hatalmas arcával, minimális tehetségével és szorgalmával, akinek előbb-utóbb szembe kell néznie egója deflálódásával.

Hibike! Euphonium 2 - A szezon első fele nem ért fel az első sorozat súlyához. A nagy melodrámázás a másodikosokkal nem igazán hozott lázba, ezért komolyan aggódni kezdtem a sorozat maradékáért. Szerencsére a végére előkerülő Asuka szál már sokkal erősebbre sikerült, és a Reina vonalnak is korrekt elvágása lett. Magának a versenynek a végjátéka is szépen sikerült. Ügyes húzás volt, hogy az ottani performanszukat már nem mutatták meg, helyette a harmadikosok búcsúztatásán kaptuk meg a végső előadást, amely így nagyon meghatóra sikerült. Összeségében a KyoAni jobbik művei között tartom számon.

Touken Ranbu: Hanamaru - Öcsém, ez a fujoshit már nagyon tesztelte a nincs dobás stratégiámat. Igazából elég hamar már csak a háttérben mentek a részek, amikre fél szemmel ránéztem néha, de szinte soha nem láttam semmi említésre méltót. Jobban kellett volna megválasztanom, mibe kezdek bele.

Shuumatsu no Izetta - No, igen. Ígéretes kezdés utána jó adag középszerűséget kaptunk, némi álvilágháborús drámával és leszbi fogdosással. Na jó, ez utóbbi túlhangsúlyozták a kritikusok, és élveztem a leányzók telt vonalait. De nem mondhatom, hogy bármi is igazán kiemelkedővé tette volna. A mozzanat, ami kifejezetten tetszett, a Ricelt küldetése volt. Amikor ütköztek Biancával, az szép pillanat volt, az egész csúcspontja. Sajnos ezek után már nem ért ilyen magasságok közelébe. Kár az elvesztegetett potenciálért.

Watashi ga Motete Dousunda - A ritka élvezhető bishounen hárem só egyike. Nagyon jó poén volt már a sorozat premisszája, a fiúk barátságos vetélkedése pedig egy a szokásos hárem bullshitektől mentes, könnyed romantikus komédiát eredményezett. Voltak ugyan gyengébb részei (Mutsumi bátyó WTF!!??), de összességében nagyon jól szórakoztam a főként fujoshi poénkodáson. Kobayashi és Sawashiro alakítása pedig hab volt a tortán.

Drifters - Oh, yes! A legendás Hirano alkotás. Személy szerint sosem merültem el anno a Hellsingben, ami töredéket magyarul láttam belőle, nem szippantott be. Ez viszont, már pusztán az első cour alapján, rohadt szórakoztatóra sikeredett. A három főszereplő perpatvarait, és kissé zakkant történelmi alakok hülyeségeit konzisztensen végigröhögtem. A akciójelenetek és Nobunagáék stratégiázásai is nagyon bejöttek. Különösen nagy hangsúly fektettek a körülmények és harcok nyersességére, a puskaporkészítéstől a beszarozott nyilakig. Nagyon várom már a folytatást, ahol remélhetőleg a többi elhurcolt híresség is állandó szereplő lesz.

Mahou Shoujo Ikusei Keikaku - Tarantino The Animation? Szóval a menetrendszerű darkos mahó sódzsó só. Bárhova néztem az interneten, mint minden hasonló jellegű sorozat esetén, azonnal a Puella Magikhoz hasonlítással kezdett neki mindenki. Én sem voltam különb, ezért az első pár rész alatt jómagam is viszonylag negatív véleményt építettem róla. Aztán rájöttem, mekkora hülye voltam másokkal együtt, és mennyire rosszul néztem a cuccost. Miután megvilágosodtam, már csak annyi volt vissza, hogy lazán hátradőljek, és élvezzem a gyakást. Minden más megvilágításba került hirtelen. A brutális, sallangmentes battle royal, amibe a tizenötök keveredtek, fergeteges szórakozást nyújtott innentől. Mi nem élvezetes abban, ahogy varázslányok egymás torkának esnek? Ahogy elárulják csapattársaikat, szétloccsantják az ellenfél fejét egy kőtömbön, vagy éppen darabokra lövik, és betonba öntve a tengerbe borítják egy hordóban? Közel sem volt a Puella Magik tematikus mélységeihez, mert nem is érdekelte ilyesmi! De ez nem jelenti azt, hogy a sztori nem volt szépen, átgondoltan felépítve. A karakterekből ugyan a számukra és a rövidségre tekintettel nem mindenkinek juthatott sok fejlődés, többen kaptak igen korrektül kidolgozott hátteret. Ezen felül is a szereplők sokszínűsége már a legelejétől erőssége volt a sorozatnak. Itt ugyanis bárki lehetett mágikus lány, iskolás fiútól kezdve egészen alkoholista ex-családanyáig. Külön figyelmet vívott ki magának a nagyon aranyos leszbikus pár is. Ezt a kavalkádot a karakterdizájnok is tükrözték, a hagyományos varázslány szereléstől boszorkányon és androidon át western fegyverforgatóig. Az egész csúcsa pedig a valóságos SEIYUUGAZMUS volt. Ki gondolta volna, hogy Inoue Kikukót, Kobayashi Yuut, Arai Satomit és Ogata Megumit(!!!) varázslányként fogjuk még hallani 2016-ban!!??

A Saiki Kusuo no Ψ-nanról is akarok majd írni, de azt majd másik topikban teszem majd. :wink:
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Ricz »

Akiba's Trip the Animation

*sóhajt* Hát... Ha a GONZO ezzel ünnepli a 25. fennállási évét, akkor lelkük rajta. Animáció és design tekintetében kissé FLCL- és Kyousougiga-szerű: elnagyolt, művies mozdulatok, meg a nem tudom hova tenni típusú, erős elrajzolásnak, hibának tűnő dolgok, mint az, hogy a piciny arc egy fennhéjázó mondat elejtése közben lefedi az az arc alsó felének kvázi egészét, és még ki is lóg az arcról.

Na, de eléggé vártam, mert a játékokból a 2. epizódot (Undead and Undressed) eléggé kedveltem. Mondom, mi a közös a játékszériában és az animében:
- Akibában jászódik,
- magas otaku tartalom, olykor koncentrátum,
- visszafogott ecchi,
- a magaimono, vagyis átváltozottak (a játékban szintízerek [synthizers]), akiket vetkőztetni kell a legyőzésükhöz.

És kábé ennyi. Minden más repült ki az ablakon, szép nagy szárnyakon elribbenve, mint a költöző madarakként viselkedő női bugyik. Teljesen mások a szereplők, a sztori körítése is, illeve jó pár indoklást is kihajítottak. A legjobban zavaró az, amikor Mayo azt mondja, hogy "az átváltozottak érzékenyek a levegőre, ezért kell őket a ruhájuktól megfosztani". Gondolom érezhető ezzel mi is a probléma. Jó, arra céloz, hogy a szabad levegő minél nagyobb felületet érint, de ez akkor is WTF. Főleg, hogy a játékban ez a napfényre volt igaz: minél nagyobb testefületet érint, diszkólabdaként felragyogva enyésznek el. Itt csak lesz egy "paff", sötét füstfelhő, és egy kiütött emberke marad hátra egy szál lenge fehérneműben.

A másik bajom egyelőre, hogy a magas otaku tartalom mellett nincs meg a játékokra jellemző főhajtásos paródia. Gondolok itt arra, hogy a srác olyan bullshit szuperhősök figurái után kutat, akiket úgy hívnak, hogy Májkék, Fülszőrlila, Vastagbélsötét. Tipikus Power Rangers és sentai paródia (lévén Anatomy Rangers-ként ismertek), de ez eléggé ötlettelen így a félutalással. És egyelőre igazából ennyi a játékra jellemző rengeteg referálás ismert művekre. Képi szinten. Mert szövegre semmi. Még annyi se, hogy "Tedd meg ezt és ezt és ezt!", amire azt válaszolná valamelyik, hogy "Persze, és a robotba ne szálljak be véletlenül?".

Egyelőre nem tudom hova tenni a sorozatot, mert az alapmatériát túl lazán kezeli, de eddig eléggé "miss", mellément. Szerencsére nem akarják tovább húzni egy szezonnál. Bár még mindig jobb, mint a gyermetegen összeállított és alibiző Gunslinger Stratos.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Hikari
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 743
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:05
Nem:
Tartózkodási hely: Norvégia
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Hikari »

Csak nekem tűnik úgy, hogy a téli szezon borzalmas gyengére sikerült? Még jó hogy a 3 gatsu no lion még folytatódik, mert egyébként alig tudnék mit nézni... Egyedül a Kuzu no honkait fogom nézni (Edit: bár most első rész nézése közben elbizonytalanodtam, elég retek az art, niichan-téma már megint, a nyálcsorgatós csók meg minek? Namindegy :P), és ahogy néztem az ANN season preview-jét, ők sem voltak elájulva a felhozataltól... ennyi egyes kettest régen láttam már.
A nyertes egyértelműen Ez :p
Kezdek arra gyanakodni, hogy az általam nem túl preferált Guilty Pleasure műfaj újabban annyira népszerű lett a fanok között, hogy egyes stúdiók direkt őket tűzik ki célközönségnek...
Ezúttal is köszönöm nektek, hogy emlegettetek nézhető darabokat, amivel pótolhatom a szezon ürességét. (Fune wo Amu, Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu)
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

^Ahhoz képest, hogy szezononként általában össze szokott nálam jönni a legalább 2-3 néznivaló, és ez alól a mostani szezon sem kivétel, szvsz nem igazán van eltérés az átlaghoz képest. A tavalyihoz viszonyítva mondjuk nincs benne tudtommal egy ERASED szintű nagyágyú várományos (azt a sorozatot tekintve lehet jobb is, mert nem egy itteni fórumozó járt vele pórul anno), és szerintem az őszi szezon jobb kezdéssel indított már csak a Drifters és a Keijo miatt is, de nem hiszem, hogy lenne különösebb panaszom erre a szezonra amíg nem lesz olyan mint a tavaly tavaszi volt, aminél egy idő után szerintem túlnyomórészt lefelé mozdult az a görbe semmint felfelé. Na de hogy konkrétumokról is szó legyen az első benyomások alapján:


- Gabriel Dropout: avagy a Dogakobo mostani sorozata, avagy a "ne a karadesign alapján ítéld meg az animáció/jelenetrendezés milyenségét" járat kurrens állomása, avagy "remélhetőleg a minőség-o-méter egy olyan forrás sztorinál áll meg, amit nem a vizualitás fog elvinni a hátán". A harmadikat tekintve picit össze-vissza tud lenni a Dogakobo felhozatala, mert pölö tavalyról a tavaszi Sansha Sanyout inkább az animátorok és társaik tehetsége mentette meg attól, hogy totálisan a feledésbe merüljön, míg a nyári New Game!-t tekintve már határozottan jobban állt a széna (a tizedik rész második felétől eltekintve, arról nem beszélünk), a GD pedig egy rész alapján inkább az NG-re látszik hajazni, ami már csak az alapfelállás miatt is megérte. Aki látta a Panty & Stocking-ot, és emlékszik az angyalok és ördögök közötti jellembeli ellentétekre (angyalok = lusta "közösségi hölgyek", ördögök = szabály- és rendmániások), annak hellyel-közzel ismerős lehet a szituáció, hiszen a GD négy főhőse (két angyal-két ördög) sem kimondottan fedi le 100%-ig a megszokott szerepeket, és gyakorlatilag erre épül(ni látszik) az egész sorozat mint humor forrás, a P&S-féle alpári humortól azért elhatárolva magát. Ami szerintem az első alapján működni is fog: van annyira bugyuta/alapfelállást kihasználó hogy viszonylag szórakoztató tudjon lenni, a Dogakobo animáció/jelenet beállításai pedig hozzák a szokásos, az alapanyagba még több életet csiholó színvonalat, úgyhogy ebből nem hiszem, hogy egy Sansa Sanyou lesz.


- Little Witch Academia: igen, ez az az LWA, amiből eddig készült két, nagyjából fél órás szösszenet, amik ugyan a Gainax-os/Triggeres stílus hangulatos, de még könnyebben felvállalható fajtáját képviselték, abban viszont már a TV sorozat bejelentésekor kételkedtem, hogy ez a koncepció meg fogja-e majd állni a lábát egy teljes évadon keresztül. Annál is inkább, mert például a Kill La Kill-ben és a Space Patrol Luluco-ban pont az volt a közös, hogy mind a kettő PONTOSAN a felénél kezdett tönkremenni, és habár az LWA kapcsán még nehéz messze menő következtetéseket levonni, de különösen rosszat mondani rá úgyszintén: mint afféle "kicsit reboot", ez a kezdés abszolút hű volt az említett két szösszenet stílusához, ami meglepő módon a vizuális oldalt is jelenti. Egy *picit* érezhető csak hogy ez egy TV sorozat lesz, de még így szinte egy az egyben hozza azt a rajzfilmes, dinka, de egyben nem egyszer marha látványos minőséget amit az elődök produkáltak, annyira hogy már most izomból rá van mozdulva a sakuga közönség. Mondjuk az epizód egészét tekintve nem kimondottan valószínű, hogy a korábbi "nem tetszett" táboron hittérítést fog elkövetni, de egyelőre amondó vagyok, hogy még hiszek egy esetlegesen jó végeredményben.


- Kono Subarashii Sekai ni Shukufuku wo! S2: ahogy a Rakugo, úgy a Konosuba is visszatért a DEEN stúdióból egy év után egy második évadra, ami valahol nem meglepő, tekintve hogy egy határozottan népszerű sorozat volt és valamelyest ma is az, és valahol már anno sem lepett meg a körülötte lévő, hirtelen jött felhajtás. Azt most is aláírom, hogy egy Slayers S1-2-3 hármashoz képest nem annyira erős ha fantasy-vígjáték cuccokról van szó, de ha figyelembe veszem azt, hogy az "egy csapat kétballábas, nem egyszer gyökér szerencsétlenség szenvedései" féle humor egy decensebb képviselőjéről van szó, úgy még inkább említésre méltó vélemény az, hogy az elmúlt évek SAO-os divatkövetői közül a jobbak közé tartozik, amit az S2 kezdése sem hazudtolt meg. Az előbb említett humor és szerencsétlen szereplőgárda a helyén van, az elsőre QUALITY-nek látszó, de a humorhoz *nagyon* sokat hozzátevő, nem egyszer gumiszerű animációs stílus úgyszintén, ahogy az is, hogy számomra a humora egynegyedrészt túlzottan buzgómócsing, háromnegyedrészt pedig vagy csak kedvet csináló vagy direkt megnevettető, szóval egyelőre nincs kétségem afelől hogy ez a szezon is decens lesz. A Slayers felsőbbrendűségét a humor terén most se rengette meg mondjuk, de ha az SAO-t, vagy például a "csöcsmadzagos" sorozatot veszem figyelembe, azokhoz képest még így is egy említésre méltóbb cuccról van szó, ami ráadásul a DEEN saját maga alkotta hátulgombolós képen is javít valamelyest a Rakugohoz hasonlóan. Ja igen, ha már Rakugo: tudom, hogy annak is most megy a második évada, de az S1-et anno a nyolcadik rész környékén félreraktam egy "eh, majd megnézzük ha vége lesz", ami jó szokásomhoz híven ezúttal se történt meg, úgyhogy az S2-ről sem tudok érdemben nyilatkozni.


- Onihei: már a látványvilágában is eléggé elüt az Onihei az eddigi három felsorolt címtől, és ha tartalmat nézzük, akkor ja, azon szempontból pedig még inkább, hiszen egy valósághoz hűbb vizuális hozzáállással megvert történelmi dráma-szerűségben utazó sorozatról van szó, szóval már maga az előadásmód is eltér. Ilyen téren hozza a stílusra jellemző kicsit "betokosodott" stílust a drámát illetően is, viszont ez nem jelenti azt, hogy a sorozat teljes mértékben egy karótnyelt valami lenne: a zenei részen a jazz az uralkodó műfaj, az OP-je valószínű a szezon legjobbjai között lesz, maga a hozzáállás pedig alapvetően komoly, de így sem veti meg az emberien nyugodtabb, vagy akár a kicsit humoros vonalat sem, vagyis az a bizonyos tokozódás nem nyomja rá annyira a bélyeget a sorozatra. Annál is inkább, mert a címszereplő fickó leginkább a Patlabor-féle Gotou egy jóval kevésbé álmosabbnak/bugyutábbnak kinéző változatának tűnik a kezdés alapján, szóval a részemről erre sincs panasz.


- Kobayashi-san Chi no Maid Dragon: ha ezt a sorozat felsorolást direkt a nekem tetsző stuffokkal kezdtem, akkor nem hiába hagytam a sor végére a Maid Dragon-t, ugyanis ennek a sorozatnak kell a legjobban megerőltetnie magát ahhoz, hogy megkedveltesse magát velem: nem csak a szubjektív minősége miatt, hanem azért is, mert az KyoAni legújabb címéről van szó, ami első látszatra inkább a számomra bejövős Nichijou/Amagi Brilliant Park kettőst jutatta eszembe az Euphonium S2 helyett például. És habár közel sem olyan mű-melodráma mint amilyennek az Euph S2 lejött az első négy része alapján, még így sem mondhatnám hogy ez a kezdés kifejezetten meggyőzött volna. Nem egy jeleneten látszik hogy a KyoAni keze nyoma van rajta, és a humor dinamikája is nem egyszer az említett jobb kettőst idézte fel, de ha van egy szófordulat amit rádobnék a sorozatra, akkor az a "nem pörög elég jó fordulatszámon" lenne: heti fél órát úgy néz ki, hogy el lehet verni a sorozattal, de ennél jobb reakciót nem igazán váltott ki egyik jelenet sem, ami már csak azért sem jó dolog, mert például a Nichijou a leghétköznapibb dolgokból tudott felfújt jeleneteket csinálni, míg az Amagi szimplán az FMP Fumoffu-féle KyoAni-t idézte fel. Ezekhez képest az MD eddig tökéletesen olyasmi, ami lefedi a téli szezonok másod- vagy harmadrendűségét hirdető berögzült képet, és habár még hajlandó vagyok esélyt adni neki (mert a Nichijou-t első körben köptem mint a földet, másodjára meg szinte pálfordulást okozott), az előző négy sorozathoz képest még így is le van maradva sajnos.


- Idol Jihen: ...de nem annyira mint például ez a sorozat, ami hogy-hogy-nem a komment azon szekcióját is megnyitja, amely a kevésbé pozitívabb benyomást keltő címeknek van szentelve. Az IJ pedig már csak azért is rászolgál erre, mert: a.) látványra eleve egy ordas nagy Love Live koppintásnak jön le, ami amúgy sincs a bögyömben, b.) hiába lenne egy kevésbé földhözragadtabb alapfelállása (politikus idol-ok megmentik Japánt) ha ez a kezdés gyakorlatilag olyan szinten nem épít rá, hogy bármelyik jött-ment idol sorozatnak "becsületére" válna az átlagossága, és c.) mert az idol cuccok nagy részével van egy egyéni szoc problémám, amit az IJ tökéletesen képvisel, vagyis nincs igazi lélek/élet mögötte. Az egy dolog, hogy az ilyesféle idol animék pozitívnak/aranyosnak/motiválónak vannak szánva, az általam elkövetett próbálkozások rendre ott végződtek, hogy egyszerűen nem elég szórakoztató módon voltak tálalva, aminek köszönhetően életelennek/érdektelennek jöttek le. A 2011-es Idolmaster TV sorozat volt eddig az egyetlen olyan kivétel, ahol az általa közvetített mentalitás/stílus nem csak hogy átjött, de tényleg kedvelni tudtam és szórakoztatni tudott a viszonylagos bugyutasága ellenére is (vagy éppen pont ezért), ehhez viszonyítva pedig az IJ "öléggé" el van maradva.


- Akiba's Trip: The Animation: látom Ricz már írt hosszabban erről a sorozatról, és mivel én nem ismerem ennyire behatóan a játékokat (a másodikból láttam valamennyit, de azon kívül nuku), így nincs hozzá hasonló rálátásom a cuccra. Annál inkább van rálátásom az egyik ANN-s írnok véleményére, miszerint az AT ellopta a Konosuba vizuális stílusát, ami szerintem úgy fals, ahogy van: leginkább azért, mert a DEEN nagyjából "szándékos QUALITY" hozzáállásával ellentében a Gonzo itteni stílusa inkább hat ténylegesen igénytelenebbnek, mégha így is tud produkálni látványosabb pillanatokat is. Ugyanakkor ez még így is említésre méltóbb mint a sorozat maga, aminek a helyzetét leginkább a Maid Dragonhoz tudnám hasonlítani: azzal ellentétben nincsenek olyan elődök amik alapján sokat várnék ettől a sorozattól, ugyanakkor így is igaz az AT-re, hogy egyszerűen nem pörög olyan fordulatszámon, ami arra késztetne, hogy hetente, vagy később egészben megnézzem. Marhaságnak marhaság, de nem olyan módon ami nekem bejönne, az LWA-hoz viszonyítva pedig még inkább érződik rajta az, hogy inkább amolyan "otaku tini" humorral operál, amit nem utálok élből, de az AT kivitelezése nem is valószínű, hogy változtatna a szituáción. *Talán* később megpróbálkozok a sorozattal még egyszer, de most inkább a könnyesnek nem mondható búcsú marad.


- Fuuka: habár ezt a sorozatot hagytam a legvégére, ennek meg is van a nyomós oka, ugyanis talán a legfurcsább az itteni kavalkádból. Annyit előirányzok már most, hogy a Suzuka-t nem láttam és nem is olvastam, így a Fuuka kapcsán onnan jutott fülembe a sorozat létezése, hogy szinte minden kontextusban egy olyan címként került elő, amely egyesíteni fogja a nézőket azáltal, hogy egy emberként fognak majd az író vére után kiáltani, és mivel az első (dupla)epizód megtekintése egy kicsit sem leplezett spoiler aknákra való lépéssel is párosult, már kezdem érteni hogy miért. Nem csak azért, mert nem egy későbbi "csavar" kávéfőzőt csinál az agyamból, hanem azért is, mert ezek a csavarok ehhez a sorozathoz tartoznak, ami már amúgy is egy érdekes állatfaj. Azzal eleve sokat mondanék, hogy már a nyitány tartalmaz nem egy olyan jelenetet, amin az ember a fejét foghatja becsülettel az általuk prezentált WTF/kínos faktornak köszönhetően, azzal meg még inkább, hogy ennek ellenére van a cuccnak egy olyan esetlen, de valahol mégis "kedvelhető" (idézőjel, mert a szó anélküli értelme félrevezető lenne) "bája" (lásd az előző zárójeles hozzáfűzést), ami miatt még nem tudok teljes mértékben haragudni a cuccra. Jó, mondjuk az se segít, hogy a címszereplő kiscsaj egy az egyben lefedi ezt a szárba szökő anomáliát Lynn tolmácsolásában (aki az őszi szezonban Nozomi-ként tűnt fel a Keijo-ban), és a hímnemű főszereplő sincs sokkal lemaradva mögötte attól függetlenül, hogy a kínos-o-faktor nagyobb részét ő szállítja, de a lényeg az, hogy a sorozat már most egy olyan bizarr jelenség ami mellett nincs szívem szó nélkül elmenni: nincs kétségem afelől, hogy a jövőbeni részekben is lesz nem egy olyan jelenet, ami megérdemli a ráöntendő vödör savat, viszont afelől sincs (még) kétségem, hogy ennek ellenére is bizarul tenyérbemászó fog majd lenni, aminek az effektjéről "objektíve" ajánlást nem feltétlenül mondanék. Könnyen el tudom képzelni, hogy ezzel a véleménnyel kisebbségben fogok maradni, de ha azt nézem, hogy mekkora agyfaszokat fog generálni a sorozat a spoiler-ek alapján, lehet én is csak ideig-óráig leszek abban a bizonyos táborban.

(ja igen: lett volna szó a Seiren-ről és a Schoolgirls Strikers-ről is, de az előbbi omnibus-os természete miatt inkább kivárom az első arc-ot, míg az utóbbinál még várok "világszerte" olyan véleményekre, amik alapján vagy őszintén, élvezhetően ostoba lesz, vagy olyan rossz, hogy az már jó, úgyhogy ezekhez nincs mit hozzátenni természetesen)
Kép Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Na igen, tényleg lapos ez a téli szezon, de remélem a tavaszi majd valamennyire kárpótolni fog. Egyébként annyira nem bánom, mert most megint élőszereplős sorozatokra kattantam rá, illetve megpróbálkozok majd pótolni néhány régebbi elmaradásomat animék terén.

Végül kemény négy sorozatba néztem bele, plusz van még a Trickster tavalyról. Érdekesség, hogy ezek közül egyik sem új cucc, vagy folytatás, vagy kapcsolódik másik animéhez.

Tales of Zestiria The X S2
Mint fanatasy sorozat és Ufotable eye-candy, mindenképpen érdemesnek találtam folytatni. Az első évad bejött annyira, hogy a második előtt is ott ragadjak. Az első rész inkább átvezetésnek tűnt, kissé lassabb tempóval és olyan említésre méltó, nagy dolog sem történt benne. Tény, hogy nyáron nagyobbat ütött a felvezetés, bár ott a néző be lett dobva a mély vízbe abból a szempontból, hogy elég sok mindent pakolásztak bele. Kíváncsi vagyok, innentől merre fog haladni a történet, hiszen a csapatot összeszedték, nagyjából meg is szokták egymást. Eddig csak kisebb ellenségeket győztek le, vagyis a második évad előtt áll a feladat, hogy bevezesse a nagyobb halakat. Az ősi legendákkal sem foglalkoztak még annyit, vagyis remélem ezt szintén pótolni fogják. Rose a bestgrill, szóval nagyon remélem többet fog szerepelni. Sorey naivitását és túlságosan fehér jellemét tökéletesen ellensúlyozza a vöröske. :D

Ao no Exorcist S2
Fú, na ezzel baj vagyok rendesen! Már idejét se tudom, mikor ment az első évada és szezonosként néztem azt is. Halványan derengenek emlékek, illetve tudom, hogy a korlátozott epizódszám miatt anno anime original befejezést kapott. Úgy tűnik mégis tudják folytatni, mert ez egy teljesen más szál és az eddigi 2 rész alapján mintha elfelejtették volna a filler betoldásokat. Egyébként szokásos shounen cucc és most még rátettek egy lapáttal, hogy azon pörögnek, "OMG Rin egy szörnyeteg, bármikor megvadulhat", stb., stb. Jót vigyorogtam magamon, mert az első rész végén pár perces zene ment és egyből felismertem Sawano Hiroyuki munkáját. XD Ebből is még bármi lehet, viszont heti egynek bőven jó, annyira elszórakoztat, hogy ne dobjam.

Little Witch Academia
Megmondom őszintén, féltem ettől az egész sorozat mizériától, mert az első OVA minden szempontból zseniálisra sikerült. Fogalmam sem volt, mégis hogyan lehet ezt hosszabb animeként megoldani. Az első rész a három szereplő első találkozásáról és kalandjáról szólt. Ebből gondolom, hogy inkább az iskolai életük részleteit mutatják majd be, illetve a boszorkány tudás megszerzését. Ha a 3 főszereplő továbbra is hozza a kissé különc és dork stílusát, akkor úgy érzem nem lesz akkora baj. Mindenki érdekes ahhoz, hogy ne laposodjon el a történet. Arra nagyon kíváncsi leszek, hogy viszonylag összefüggőbb sorozatot kapunk, vagy teljesen különálló részek lesznek. A grafika szép, de közben Triggeresen elnagyolt néha, amit szoknom kell, régen néztem ettől a stúdiótól animét.

Chaos;Child
A topicjában majd írok bővebben, ha egyáltalán rá tudom magam venni, hogy megnézzem a második részét. Lehet csak rossz hangulatban kapott el, mert olvastam Junchi beszámolóját, szerinte annyira nem volt rossz. Engem viszont kvázi minden idegesített benne. :knife:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Hikari írta: 2017.01.14. 16:03 Kezdek arra gyanakodni, hogy az általam nem túl preferált Guilty Pleasure műfaj újabban annyira népszerű lett a fanok között, hogy egyes stúdiók direkt őket tűzik ki célközönségnek...
Jó is, hogy mondod, vártam picit, hátha valaki ír majd erről a csodáról, de egyenlőre ez nem történt meg, úgyhogy most már konkrétan rákérdezek: valaki esetleg elkezdte? :D Túlzás lenne azt mondanom, hogy "kinéztem magamnak", de ez olyan igazi "szezon legjobb clusterfuckjának" ígérkező sorozat. :lol: Már akkor néztem, amikor megláttam a plakátot, na mondom, remek, árja diktátor loli, ebből is kellett már egy moeloli verzió, mert hát miért ne? :dirr: Na, de aztán kijött a MAL leírás, ott kezdtem el a nevetéssel küszködni. XD Tehát az a szinopszis, hogy egy profit- és teljesítményorientált salaryman feldühíti az Istent (MÁR JÓ! XDDD), emiatt büntetésből ÁRJA LOLIKÉNT (!!! XD) kell újjászületnie (méghozzá Tanya Degurechaff néven... XDDD) valami "háborúban" (nem definiálják, hogy melyik, a PV alapján annyi tudtam leszűrni, hogy elvileg poroszok harcolnak valamelyik másik nemzet ellen), ahol "a birodalmi sereg legveszélyesebb varázslója lesz". Fú, ez a "koktél", durván üt... XDDD Aztán megnéztem itt a fentebb linkelt PV-t (mindenkinek erősen ajánlom, az első fél percét nyugodtan át is lehet tekerni, na de AMI UTÁNA JÖN...!!!444 XDDDD), oké, ha már ilyen félporosz/félnáci, biztos valami okkultizmussal foglalkozó dolog lesz ez a "varázsló", ahogy pl. az FMA movie-ba is belerakták a Thule Társaságot... Aha, a francokat! XDDD Ezek nem aprózták el, Vissza a jövőbés világító légdeszkákon repkednek a harctér fölött és onnan lődöznek varázslatokat, akkora világító rúnákkal, hogy Doctor Strange is állva tapsolna. :lol: Ja, el ne felejtsem: külön bónusz, ahogy a kemény vonású, reális fizimiskával megrajzolt férfi katonák közül ordítóan kilógnak a moe lánykák, na de a telitalálat kétségkívül hősünk/hősnőnk, aki már a PV-ben is elkezd Lulu/Kira fejeket vágni. :D Komolyan, csodálom, hogy még csak említés szintjén sem került elő ez a sorozat a mostani szezonból itt senkinél, én már lassan ott tartok, hogy for the lulz alapon belenézzek... XDDDD
Kép
Válasz küldése