Made in Abyss

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
Junchi
Fórummániás
Fórummániás
Nem: Férfi

Made in Abyss

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.07.08. 06:57

Made in Abyss ep1

Már most látom lelki szemeim előtt, hogy két út áll ezelőtt az anime előtt: Vagy tényleg valami nagy durranás lesz végül, vagy megy a többi wasted potential közé.

A világa és az atmoszférája mindenesetre nagyon érdekes és hangulatos (kicsit Ueda Fumito videojáték-univerzumára hajaz), a karakterdesignt erősen szokni kell (itt meg az Alien 9 ugrott be), bár ez nem annyira gáz, legalább egy szűrőként funkcionál, leszórva vele a sok mainstream-huszárt. A hátterek viszont baromi szépek, az animáció is teljesen rendben volt, a zenei anyag szintén, kis fekete humor is jutott a bográcsba, úgyhogy a többi már tényleg csak a megfelelően adagolt mysteryn és a world-buildingen múlik. (Meg elvileg előkerül majd Sakamoto Maaya hangja is, úgyhogy yaay!)

tulokos
Profi
Profi

Re: Új animék - frissen, ropogósan =)

Hozzászólás Szerző: tulokos » 2017.07.10. 21:43

Junchi írta:
2017.07.08. 06:57
Made in Abyss ep1

Már most látom lelki szemeim előtt, hogy két út áll ezelőtt az anime előtt: Vagy tényleg valami nagy durranás lesz végül, vagy megy a többi wasted potential közé.

A világa és az atmoszférája mindenesetre nagyon érdekes és hangulatos (kicsit Ueda Fumito videojáték-univerzumára hajaz), a karakterdesignt erősen szokni kell (itt meg az Alien 9 ugrott be), bár ez nem annyira gáz, legalább egy szűrőként funkcionál, leszórva vele a sok mainstream-huszárt. A hátterek viszont baromi szépek, az animáció is teljesen rendben volt, a zenei anyag szintén, kis fekete humor is jutott a bográcsba, úgyhogy a többi már tényleg csak a megfelelően adagolt mysteryn és a world-buildingen múlik. (Meg elvileg előkerül majd Sakamoto Maaya hangja is, úgyhogy yaay!)
Az elmúlt napokban többet kalandoztam az AnimeAddictson és belenéztem ma ennek a sorozatnak a spoiler topikjába is. Bevallom, hogy jót nevettem (félig kínomban persze), mert azért az tényleg muris valahol, hogy szép reményekkel belevágtál ebbe a sorozatba és ilyen hamar szembesülnöd kellett a "japán valósággal". :D

Amúgy belepörgettem a mangájába, és bár szerintem valóban kínos, korántsem annyira durva a szexualizálás vonatkozásában, mint ahogy azt a "lolicon kedvelő" fórumozó állítja. Tehát egy értelmes rendező meg tudja úgy oldani, hogy az anime nézők ne feszengjenek. Viszont az tény, hogy a guro részek már-már fetisizálva jelennek meg a mangában. Voltaképpen a szokásos szélsőséges érzelmekkel operál: fullmoe chibi karakterek kalandja dark soulsos miliőben. Egyébként azért sem várnék tőle túl sokat, mert a próbatételes kalandregények formáját követi. Persze ez nem egy lesajnálandó műfaj, csak azt mondom, hogy sok ilyet láthattunk már az animepiacon, és főleg ezekkel a szokásos animés betegségekkel.
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.07.11. 17:08

tulokos írta:
2017.07.10. 21:43
Az elmúlt napokban többet kalandoztam az AnimeAddictson és belenéztem ma ennek a sorozatnak a spoiler topikjába is. Bevallom, hogy jót nevettem (félig kínomban persze), mert azért az tényleg muris valahol, hogy szép reményekkel belevágtál ebbe a sorozatba és ilyen hamar szembesülnöd kellett a "japán valósággal". :D
Innen még megnyílhat egy potenciálisan elviselhető route: nem adaptálják hűen a mangát és az összes loli-shota BS-t kiszedik. :D Persze tudom, hiú ábránd (hisz akkor nem vennék meg a BD-ket), de az bizonyos, hogy ha kezd már nagyon kínos lenni a fetisizáló erőlködések száma, akkor azzal a lendülettel dobom is a fenébe.

Akosss
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: Akosss » 2017.07.12. 12:45

A Made in Abyss-al kapcsolatban én máshol is olvastam már problémás dolgokat, szóval ha csak sanzenin véleménye alapján kéne döntenem, akkor én sem bíznék meg benne, mert amennyire túloz a lolik kevés szexualizációjával kapcsolatban, pont annyira túloz a nagymellű nőkkel és a shotákkal kapcsolatban, hogy az meg mennyire sok meg durva. :drop: De több helyen is olvastam azokról a dolgokról, amiket írt, úgyhogy egyelőre én is csak fél szemmel és nulla elvárással követem a sorozatot, nehogy pofáraesés legyen a vége.

A Ballroom-mal kapcsolatban meg én sem hallottam BL szálról, eleve egy shounen magazinban jelenik meg a manga és én meg pont attól félek, amit Risa írt, hogy nagyon shounenes lesz. Olyan egyedi a táncos téma, jobban örülnék, ha visszafogott lenne a tálalása.

Kayama
Gyakorlott
Gyakorlott

Hozzászólás Szerző: Kayama » 2017.07.15. 09:15

Made in Abyss ep02

Ebben a részben főleg a világ és bemutatásán volt a hangsúly, illetve Riko anyukája múltjába nyerhettünk rövid betekintést. Na és persze Reg beilleszkedése sem maradhatott el. Ez az elején ez érdekesen ment... :LOL:
De most, hogy mindenki letette a vadász vizsgát készen áll, indulhat a kalandozás: Keressük meg Riko anyukáját, aki a mélység mélyén tűnt el és úgy mellesleg penge vadász kalandor volt. :D

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.07.16. 17:55

Dodgers írta:
2017.07.16. 16:25
- Mahoujin Guru Guru
Bevallom, ezen töprengtem egy keveset, hogy hátha el kéne kezdeni, szal még az animés pályafutásom kezdetén bele-belebotlottam a régibe szinte állandó jelleggel (talán a német RTL 2-n is adták, de erre mérget már nem vennék). Megvárom, mi lesz róla az overall vélekedés, hátha tényleg megér egy próbát. Hátha.

A Made in Abyss viszont remekül tartja magát (bár ebben az epizódban előkerült egy bizonyos, számomra nem túlságosan imponáló jelenet, de ha csak ilyen cameók szintjén maradna meg a dolog, akkor talán eltudnék menni mellette ércesebb kifejezések használata nélkül is), a világa engem csuklóból beszippantott és a mystery része is nagyon működik eddig. Meglátjuk, mi lesz belőle. Állítólag a rendező nyilatkozott, hogy szeretne minél mangahűbb adaptációt készíteni, szal, hogy ez most pozitív vagy negatív végkicsengésű lesz-e, az majd elválik.

Junchi
Fórummániás
Fórummániás

Re: Made in Abyss

Hozzászólás Szerző: Junchi » 2017.09.08. 21:02

Ep10

Elkezdődött AZ a szegmens.

Kayama
Gyakorlott
Gyakorlott

Re: Made in Abyss

Hozzászólás Szerző: Kayama » 2017.09.12. 21:49

Azért elég kemény, hogy még csak a harmadik szinten vannak és máris ilyen nehézségekbe ütköznek. Kíváncsi leszek, hogy innentől mennyire lelkesen fognak majd haladni. Az, hogy Regő csak félig kaszabolta le Riko karját, olyan "félmunka" érzést keltett. Vagy mentsék meg rendesen, vagy vágják le és kapjon valami automail relicet, de ne álljanak már meg közben. Mi lesz így azzal a kölökkel? :weh:

Válasz küldése