Fate/Apocrypha

Egyes anime sorozatok, filmek, OVA-k megtárgyalása
wwhite
Szakértő
Szakértő
Nem: Férfi

Re: Fate/Apocrypha

Hozzászólás Szerző: wwhite » 2017.08.05. 17:57

Az utóbbi néhány rész még áttekerve is érdektelennek tűnt (ezt a relatív hype-státuszhoz képest meglehetősen alacsony időszaki értékelések is megerősítik), szóval a továbbiakban maradok a fontosabb jelenetek YT-on való csemegézésénél.

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.08.09. 10:38

6. rész

A főszerepben ismét Mordred és Sisigo, ami jó, mert tényleg elég Dinamikus Duó a kettő. Részkezdésnek megkapjuk a camlanni csata végét, majd előzménybe tekintően mikor Morgana Le Fay a kis Mordrednek megmutatja a királyt, majd elülteti a bogarat a fülébe, hogy mi köze hozzá. Aztán a szembesülés, amit eléggé rövidre fogtak, nem magyarázták túl, lévén "ismered a legendát".
SPOILER
Amúgy, figyeljetek majd a lovagok vonulására: Arthurt sorban ők követik: Merlin, Bedivere, Lancelot, Trisztán, Gawain, Agravain. Lancelotot most láthatjuk először tisztán a Berserkerek "Mad Enchantment"-je nélkül. Bedivere már volt a 2006-os legvégén, aki búcsúztatja Arthurt. Gawain meg majd egy esetleges Extra CCC adaptációban jöhet vissza, ha a sima Extra elég jól muzsikált. (Bár az Shaft lesz már, szóval tuti fényleni fog a képernyő, mint Salamon töke.)
Ami ez után jött, az még egy felvezető a második felében lévő Hasfelmetsző vs. Mordred párbajra, amiből lesz egy Kheirón vs. Mordred, illetve Sisigo vs. Kheirón mestere. Annyit azért megvillantott, hogy lehet testileg fogyatékos, de a tolószéke se dísztárgy. Ami kár az egészből, hogy elég rövid volt az összecsapás, és jó eséllyel a következő rész első 5 percében (OP-t nem számítva) lezárják, majd megint expozícióznak.

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.08.14. 23:19

7. rész

Ahogy sejtettem, a mesterek és a szolgák csatározását Sighisoarában/Segesváron hamar lezárták, aztán apróságokat tudtunk meg... Jeanne-nak vlt egy látomása Kotomine Shirou-ról, amiről meg se próbálták titkolni, hogy a 3. Grál-háború egyik pillanata volt. Minthogy mire készült Szemirámisz, illetve megtekinthettük a gyönyörűségét, amivel elindultak a vörös szolgák a Millennia várhoz. Elpotyogtattak egy rakás sárkányfogharcost, a feketék felkészültek... és kábé ennyi a mostani rész történései. Viszont nagyon úgy fest a következő résztől beindul a totális háború, aminek ideje volt.

wwhite
Szakértő
Szakértő

Hozzászólás Szerző: wwhite » 2017.08.31. 19:06

Nem tudom, ilyesmire érdemes-e figyelni, de a gyors átpörgetések során is bőven feltűnik, hogy teljesen mindegy, épp energianyaláb, fegyverek ütközése vagy levegőbe írt mágia van-e soron, minden hangeffekt alá bekeverték ugyanazt a recsegő-ropogó sávot, ami egyrészt baromi zavaró, másrészt szó szerint fejfájást tud okozni. Eh, pedig az utóbbi két rész amúgy egész jópofa volt, Szemi a legutóbbi részben már nem úgy nézett ki, mint egy rosszul sikerült goth fanart (ki rontotta el így a fejét, te jó ég...), és végre volt is valami alibi action. Az meg továbbra is vicces, hogy Jeanne eddig nyugodtan lehetne Ruler helyett Runner, mert azon kívül, hogy késésben van, menekül, üldöz, és körbe-körbe szaladgál, nem nagyon van szerepe.

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.08.31. 21:37

A hangeffektre nem lettem figyelmes, hogy recsegne vagy ropogna, viszont ami azt illeti, a rajzolásnál érdemes a 9. résznél csak Frant megnézni. Látszik rajta, hogy nagyon zöldfülű bagázsnak szervezték ki az őrjöngéses jeleneteit. Na, az szarul nézett ki. A dicső kulcskockák egyike. Mint akinek szorulása van. De a többi sem jobb, egyenesen a Tom és Jerry-t idézik, mikor Tomnak valami irdatlan nagy fájdalma van.
wwhite írta:
2017.08.31. 19:06
Az meg továbbra is vicces, hogy Jeanne eddig nyugodtan lehetne Ruler helyett Runner, mert azon kívül, hogy késésben van, menekül, üldöz, és körbe-körbe szaladgál, nem nagyon van szerepe.
Sose néztél focimeccset? Szerinted a bíró mit csinál úgy 90 perc játékidő 99,99%-ában? :lol:
Amúgy nem tud háromfelé szakadni. Egyszer ki kéne vizsgálnia a Függőkertet, de elment onnan a pap, aki kapcsán vannak az ómenszerű látomásai, és mellé még a viadalokat felügyelni.

Surci
Fórummániás
Fórummániás

Hozzászólás Szerző: Surci » 2017.09.09. 15:52

wwhite írta:
2017.08.05. 17:57
Az utóbbi néhány rész még áttekerve is érdektelennek tűnt (ezt a relatív hype-státuszhoz képest meglehetősen alacsony időszaki értékelések is megerősítik), szóval a továbbiakban maradok a fontosabb jelenetek YT-on való csemegézésénél.
Most mondjam hogy csak neked van eszed? :D

Fúú ez a cucc gyerekek... a leggyengébb Sors/izé valaha, komolyan ennél még a Grand Order is "jobb" volt, mert az legalább kiváltott belőlem valami érzelmet (értelmet nem tudott), még ha negatívat is. Viszont pozitívumai közé egyedüliként feljegyezhető hogy csak 40 percig roncsolta az agyi szinapszisaimat, ellentétben ezzel. Ha nem látnám MAL-on hogy CW-n van, eszembe se jutna hogy basszus ezt is követem... Lassan 3 hónapja.

Mondjuk az elmúlt 3 ep a fájtok miatt még so-so nézhető is volt, de csak azért mert addig sem a totál értelmetlen "történettel" kellett foglalkozni, ami valami félelmetesen érdektelen, az összes egy szóval jellemezhető karakterrel együtt. Ám ez is csak addig tart míg a szereplők ki nem nyitják a szájukat, mert akkor jön az összes nagy(zoló, de leginkább szánalmas sablonkeménykedő) fájt-duma a kreténsónen-repertoárból. És azok az idétlen ruhák, plusz az a gáz fanszervíz: nekomimi az egyik ÁCSÁÁÁ, asszem a pirosaké, Semiramis úgy ahogy van, Astolfo idióta csöcsdomina leszbiyandere májsztere, az a killerloli kisbugyiban meg egy szál semmiben, áh... -_- Az Illyában a legalább nem volt a picsatangás lolik mellé vérbentocsogás és edge és hasonlók, mert minek, de itt...

Gondolom mindenki unja már hogy ebben a topicban csak így szoktam megnyilvánulni, de érzem mire vége lesz én is (apo)kriptába kerülök - az unalomtól.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL

Ricz
Profi
Profi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ricz » 2017.09.09. 19:44

Surci írta:
2017.09.09. 15:52
az a killerloli kisbugyiban meg egy szál semmiben, áh...
Hasfelmetsző Jack a Fate-lore szerint a viktoriánus londoni prostituáltak elvetélt, megölt gyerekeinek szellemeinek bosszúálló manifesztációja. Egyedül azon csodálkozom, hogy a picsatangán és a killerkedésen kívül az állandó királyi többes, amiben magára hivatkozik (mindig "mi", sose "én") nem szúrt szemet. A macskaügyességű Atalantán nem meglepő a nekomimi.
Szemirámiszon nem lepődök meg, a fandom eléggé sztárolja, holott inkább csak egy tündefüles goth domina.Astolfo mesterét senki se szereti, de ha neked ő csöcsdomina, akkor Flatt[?] (Jack mestere) nem tudom mibe sorolható... Ő engem jobban zavar, hogy szó szerint nem tudunk semmit róla, még a nevét se (ezért bracketeltem a kérdőjelet, mert ha nem turkálok a wikin, akkor még az se lenne), vagy hogy mi a célja, mert Jacket ráküldi a Szövetség és az Yggdek embereire és homunkuluszaira egyaránt. Plusz az az erősen affektáló yandere anyuci hangvétel...

Ja, és ha már asspulloskodunk, nekem azért Siegből pszeudo-szolgává avanzsálódni újabb Siegfriednek... Na az az volt. Mondjuk elég vicces, hogy Shirou atya és Szemirámisz mondja, hogy ez nem lehetséges, de közben ott van Ruler, aki egy francia parasztlány, Lethicia testét birtokolja. ez meg különösen vicces pont Shirou-tól, aki már a 3. háborúban is harcolt a visszaemlékezései alapján (egyébiránt, ha bővebben elmondom, az spoiler nuke).

Legalább, amit faszán megcsináltak a legutóbbi részben, az Fran kiírása volt.

Válasz küldése