Általános anime társalgó

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta:
SPOILER
Az Oidipusz párhuzamot azért nehéz itt értelmezni, mert abban a drámában a hős nem tudta, hogy az anyját veszi el. Woody Allen magánélete már jobb példa lenne... :D
Igazából a lényeg a szindróma neve, de közben meglett az is: Elektra-szindróma, mikor a kislány szexuálisan vonzódik az apához vagy életében az apafigurát betöltő személyhez. Igaz, hogy itt is az állt fenn, mint az Oidipusz-komplexusnál (nem tudott róla), de a lélektani szakirodalomban attól még ez a neve, és nem tesznek különbséget tudatos és nem tudatos vonzalom közt. :drop: sak erre kívántam vele célozni.
Titkos írta:Ricz: a Witcher nálam még amúgy simán belefér a fantasy-ba. :) Most attól, hogy Sapkowski a szokásos nyugati elemeket vegyítette "keleties" szörnyekkel, illetve hogy mondjuk Tolkiennél jóval kevésbé "naivan" áll hozzá a saját univerzumához, még bőven ott vannak azok a bizonyos "kötelező" fantasy elemek benne, ami nálam ahhoz kell, hogy valami "kiérdemelje" ezt a címet. :D Persze lehet mondani, hogy "de ha kiszednénk az elfeket, törpöket, varázslókat, druidákat, papnőket, strigákat, meg a dzsinnt a végéről, akkor akár más is lehetne", na de akkor már nem is ugyanarról a történetről beszélünk. :D
Nem ugyanaz lesz, de elég ha a szörnyek helyett rémeket alkalmazunk, olyanokat, mint mondjuk az Elefántember is volt, akiket egy időben cirkusz látványosságként is mutogattak. Elég csak meghagyni az ellenszenvet az ilyen és ehhez hasonló "szörnyszülöttek" irányába, és egy lényegi elem átmentésre került. És egyelőre tényleg szigorúan csak az első kötet alapján véve mondom, mert a másodikkal még nem végeztem (közben jött más befejezendő olvasmány), illetve abból a legkönnyebb lefaragni, hogy belépjen ebbe a keretbe. Ehhez mondjuk a druidákat nem is kell leszedni, mert voltak egyes helyek, ahol az ehhez hasonszőrű természeti vallások a középkorban éltek még Európában, ahogy a nem épp a keresztény istenhez imádkozó papok/papnők is. Nem feltétlen az érett középkorban, annál inkább a "sötét" részében.

De ha nagyon középkorosat akarunk, a klasszikus séma szerint játszót, akkor Arslan Senki, Guin Saga és Lodoss War jutnak igazából az eszembe, amelyk tényleg élnek ezekkel a jellegzetességekkel. A Maou Yuusha is egy darabon, de az inkább a reneszánsz, vallásháborúk idejét (13. sz.-1648) lövi be nagyjából azok filozófiai-teológiai-technológiai fejlődéseivel együtt, némi Camp David és II. világháborús utóérzésekkel (Kapuváros felosztása egy az egyben Jeruzsálem felosztása; az első partraszállási kísérlet a Ragyogó Fény Szigetén Dieppe, a második pedig a D-nap.) De az a sorozat is egy extrákkal tarkított history replay, mint rendes fantasy.
Catrin írta:Eleve van pl. tudományos fantasy (meg még kitudja hány al)műfaj (dark, jelenkori, szvsz a steampunk is aláfér), ami nem egyenlő a kimondottan sci-fivel, csak vegyíti vele, mint a fent említett Star Wars.
Erről (mármint a sci-firől, tudományos fantasztikumról) a most volt Bernard-jou Iwaku.-ban elég sokat töprengenek, hogy milyen oldalhajtásai vannak. Erre mi itt lenyomjuk ugyanazt a fantasy kapcsán. :lol:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Junchi írta:Jáááááj, az Ilyáról meg is feledkeztem, hogy te meg simán visszatudod nekem azt dobni. :hammer: Nem voltam elég előrelátó? Lehetséges volna? Szóval... ha erről lenne szó, a Gundam Seedet még "ingyen" is bevállalnám.
Én naggyon szíííívesen vállalom ám azt az AgK! mangót, ha cserébe te azt a bizonyos Sors/világvonalat :dirr: Nem olyan rossz az, mint amilyennek tűnik :D Csak az a baj hogy amennyire én tudom, kb. Akame anime 18. ep körülig mangahű adaptáció, addig meg mindenkit utáltam benne. Szal ilyen Tomuci, Escsöcs, Najedzsa Alluijeva Robotkarova, Mine és a TÖKe, Seryu és SvarciDog meg a többi retard nem hiszem hogy túl sokat változnának a szememben papíralapon sem. Egyedül Kurome került ki ebből a gárdából, de ő is csak azért mert
SPOILER
olyan szépen feldíszítette az általam leginkább rühellt Chelsea szép kis fejecskéjével azt a póznát hogy simán No1 jelenet volt számomra az egész sorozatban :mosoly:
Szal az a baj hogy 99%-ig ugyanúgy valid lesz az összes jelenlegi AgK!-topicos postom a mangó abszolválása után is. De ha van bármi szarság ezen kívül amit le akarsz gyömöszölni a torkomon vagy nagyon érdekel a véleményem, én tényleg bevállalom az Illyákért cserébe, annyit simán megér nekem (50 epizódig mehet). Úgyis olyan üres a PtW-listád, nem árt egy kis vérfrissítés a sok krém de lá krém közé :D

Viszont a Cross Game a Seed-ért cserébe jöhet, nagyságrendileg is hasonló. Időpontot nem tudok hirtelen, mondjuk legkésőbb február-március környéke...?
Junchi írta:
Ricz írta:Usagi Drop
tulokos írta:Usagi Drop
Ti miről beszéltek amúgy? Az az Usagi Drop manga, amire ti gondoltok, az nem létezik. Kép
:goodpost: EZ.

Fantasy-témában inkább Isk és Titkos álláspontját osztanám, szal mondjuk egy FMA-ról vagy Haibane Renmeiről alapból nem ez a műfaj ugrik be, ellenben mondjuk a Re:Zeroval vagy a Gate-el. A kihívás-kérdésnél inkább tipikus high fantasyra gondoltam eredetileg, de úgy tűnik nem jár egy rugóra az agyunk ^^ De pl. a Kara no Kyoukai, Fate/izék vagy pl. a Durarara! meg simán azok, csak elé kell tenni az urban szócskát, és máris más a leányzó fekvése, de pont itt eszembe nem jutott volna fantasyként említeni őket.

Ejj de meg van ez csavarva-kavarva, ahelyett hogy a régi "kruplileves legyen krumplileves, elvtársak!"-metódust követnénk :D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Surci 2017.01.03. 23:25-kor.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Konkrétan a dráma történetéről is beszéltél, és én erre céloztam elsősorban:
Ricz írta:
SPOILER
és érdekes, Oidipusz király sztoriján senki se horkan már fel, hogy megdugta az anyját, aki még le is babázott neki. Úgy fest, ha egy 1000+ éves sztorinál nincs ilyen, ennél se lesz ennyi idő múlva, csak ne lenne a sok álszent, akik még azt is irigyelhették, hogy a vén Faludy milyen fiatal pipit vett el anno.
A fantasy műfajban én sem vagyok annyira jártas, de lassan ki fog itt derülni, hogy minden modern regény előtti kalandregény ide tartozik, sőt, Cervantes után nem is beszélhetünk fantasyról, hiszen a Don Quijotéval csúcsra járatta és végleg leszámolt a lovagregények mítoszával. :D
(Egyébként ajánlom ezt a filmet, zseniálisan és szórakoztatóan összeszedi a klasszikus kalandregények minden kliséjét: http://www.imdb.com/title/tt0093779/ )

Szerk.: https://hu.wikipedia.org/wiki/Fantasy :D

Szerk 2.: erről beszéltünk (ha már így belejöttem a linkelgetésbe :D ) https://myanimelist.net/manga/3468/Usagi_Drop
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

tulokos írta: Szerk 2.: erről beszéltünk (ha már így belejöttem a linkelgetésbe ) https://myanimelist.net/manga/3468/Usagi_Drop
Mondom én hogy nincs ilyen, nekem be se tölti az oldalt :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Hehe. Junchi, neked bejön? És többiek, ki nem látja még? :D Mert olyan jó lenne hinni abban, hogy csak az én készülékemmel van a baj, és amúgy tényleg nem létezik! :lol:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta:Konkrétan a dráma történetéről is beszéltél, és én erre céloztam elsősorban:
Ricz írta:
SPOILER
és érdekes, Oidipusz király sztoriján senki se horkan már fel, hogy megdugta az anyját, aki még le is babázott neki. Úgy fest, ha egy 1000+ éves sztorinál nincs ilyen, ennél se lesz ennyi idő múlva, csak ne lenne a sok álszent, akik még azt is irigyelhették, hogy a vén Faludy milyen fiatal pipit vett el anno.
Igen, de a dráma sztorija után kapta a szindróma a nevét, amit a mondat első (nem idézett) felében céloztam, majd rátértem erre, mert azért valljuk be: valóban elég érdekes, hogy senki se horkan fel magán a sztorin (függetlenül attól, hogy tudott-e róla vagy se a szereplő). Vagy azon, hogy ezt az iskolában is tanítják irodalomból (ha máshol nem, akkor az Antigoné esetében, mint közvetlen előzményeit). Gondolom, rálegyintettek, hogy "ókori klasszikus irodalom, hagyjuk már nyugton", miközben volt többek közt ez a Faludy dolog, vagy most Trump is a jelenlegi feleségének lazán lehetne az apja is, olyan köztük a korkülönbség.

Bár jobban belgondolva, lehet a Hells mangát/animefilmet kellett volna mondanom. Az fogja az Ádám és Éva, kiűzetés sztorit, Káint és Ábelt és szépen ledarálja, hogy aztán összerakja. Spoilerbe is teszem, mert ez ellövi a film/manga egyik fordulópontját:
SPOILER
A kiűzetés után az első ember pár lebabázott, megszülettek az ikrek. Felnőttek, de nőből csak az anyjukat látták, senki mást. A manga/anime szerint ez a gyújtópont, mert mindketten vonzódtak az anyjukhoz, és az eegyikük több figyelmet, pozitív visszacsatolást kapott, ami végett az idősebb testvér, Káin megölte Ábelt. A túlvilágon Káinból lett Hellvis, az purgatórium/pokol iskolájának igazgatója, Ábel pedig a diáktanács elnöke, aki bosszút esküdött, puccsra készül, ami akár a túlvilágot is elpusztíthatja. Csak addigra a saját anyjuk reinkarnálódott egy fiatal 12-14 éves csaj bőrében, és lekerült hozzájuk...
Na most ebben a felállásban kábé hány hasonlóan meredek dolgot vélünk felfedezni az alapanyag elég szabados használatán kívül? :)
Amúgy komolyan, ahhoz képest mennyi ilyen pontja van, nagyon csendben maradtak körülötte a népek.

Szerk. 1: Nekem bejön a link, csak a Tsukihime animéhez nem. :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Ricz
SPOILER
Értelek, de még mindig úgy gondolom, hogy az Oidipusz történetben erősebb az a tragédia, ami akkor csúcsosodik ki, amikor a hős megtudja az igazságot. Az olvasó/néző sokkal inkább megdöbben, és ez a hatás elnyomja a vérfertőzés tényét. Ezzel szemben az Usagi Drop mangában nem egy drámát építettek fel ebből, hanem odafércelték mint "happy endet", amit ráadásul tudatosan választottak a szereplők. (Persze lehet, hogy most mellé lövök, mert nem olvastam, csak hallomásból ismerem a mangát.) Mindez pedig azért lesz különösen zavaró, mert az animéből sehogyan sem következik ez a befejezés, illetve megint csak egy példa a japánok "furcsa szokásaira". Mert nem az a baj, hogy előkerülnek ehhez hasonló témák, hanem a gyakoriságuk megdöbbentő, és mintha szükségszerű/törvényszerű lenne, hogy ahol egy felnőtt és egy gyerek (apa és lánya; báty és lánytestvér stb) kettesben marad, akkor ott előbb-utóbb... :hammer:

Szerk.: A Száz év magányt az egyik legjobb regénynek tartják/tartom, noha abban aztán tényleg "minden" van. De hát azt is tudjuk, hogy egészen más jelentőséget kap benne a vérfertőzés. Véletlenül sem valamiféle slusszpoén... persze tudom, hogy az Usagi Dropban a két szereplő nem vér szerinti rokon, tehát nem lesz köztük vérfertőzés, ugyanakkor egyértelmű, hogy az ilyen aktusnak az izgalmával operál. Többek között ezért is gagyi húzás... :drop:


A Hells animefilmet kevesen látták (legalábbis a MAL adatai szerint), valamint a nézők nem szoktak felháborodni olyan dolgokon, amit nem tudnak megfejteni. :lol:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Akinek van kedve, szavazzon, avagy "gyerünk elitisták, javítsunk valamit az arányon, mert végül még a Boruto jön ki az év filmjének Mondóéknál, vagy ilyesmi!" :lol:
Kép
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Elvtársaim az egyetlen igaz és üdvös ügyben, ne figyeljetek oda, egy elitista nem alacsonyodik le olyannyira, hogy a czőczhelékkel együtt szavazzon bármilyen kérdésben! Hagyjuk meg az alantas tevékenységet a tömegeknek! :lol:
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Anime peasantoknak nem ártott volna egy képes verzió mert üveges tekintettel olvastam a kérdőívet, képtelen vagyok japán címeket/neveket megjegyezni amit nem hallok legalább kis billioszor.. ::^_^::
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

tulokos írta:Elvtársaim az egyetlen igaz és üdvös ügyben, ne figyeljetek oda, egy elitista nem alacsonyodik le olyannyira, hogy a czőczhelékkel együtt szavazzon bármilyen kérdésben! Hagyjuk meg az alantas tevékenységet a tömegeknek! :lol:
:lol:
ViharTáncos írta:Anime peasantoknak nem ártott volna egy képes verzió mert üveges tekintettel olvastam a kérdőívet, képtelen vagyok japán címeket/neveket megjegyezni amit nem hallok legalább kis billioszor.. ::^_^::
Mondjuk az tényleg nem ártott volna, én is gondolkodtam, hogy vajon hány címet ismernék még a listáról, ha mondjuk legalább egy képet odabiggyesztettek volna róluk. Vagy a rövidítésüket is odaírhatták volna zárójelben. Szal ha már egyszer divat lett úgy pár éve ez a "ki tud hosszabb címet adni az animéjének?" dolog, akkor a fanmade rövidítésüket is melléírhatnák, mert pl. nekem a Watamote soha a büdös életben nem lesz Watashi ga Motenai no wa Dou Kangaetemo Omaera ga Warui!, meg sem bírom jegyezni az utóbbit. :lol:
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Titkos írta:...ha már egyszer divat lett úgy pár éve ez a "ki tud hosszabb címet adni az animéjének?" dolog...
Mert a rövid címek már elfogytak :hammer:
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

alvaro írta:
Titkos írta:...ha már egyszer divat lett úgy pár éve ez a "ki tud hosszabb címet adni az animéjének?" dolog...
Mert a rövid címek már elfogytak :hammer:
K, C ya... :dirr:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Junchi »

tulokos írta:Hehe. Junchi, neked bejön? És többiek, ki nem látja még? :D Mert olyan jó lenne hinni abban, hogy csak az én készülékemmel van a baj, és amúgy tényleg nem létezik! :lol:
Hát, engem továbbirányított ide, úgyhogy feltételezem, jó a link.

>Surci

Ööö, február-március kicsit korai lenne hirtelen, meg mondom, minden attól függ, hogy a Zeta után mennyire fogok ujjongva tapsolni (amit amúgy el is kezdtem ma). A Cross Game - Gundam Seed viszont valóban fair trade-nek tűnik.
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Ricz »

tulokos írta:A Hells animefilmet kevesen látták (legalábbis a MAL adatai szerint), valamint a nézők nem szoktak felháborodni olyan dolgokon, amit nem tudnak megfejteni. :lol:
Nagyon nincs is mit megfejteni, mert kimondják az egészet. :dirr:
Legalább is azt, amelyik a zsidó-keresztény alapokon nyugszik. A kínai univerzalista részt a végén már nem árt Buddhává válva figyelni (már csak azért is, mert nagyon lelassul ott a film), szóval érdemes a töményet bekészíteni.
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

alvaro írta:
Titkos írta:...ha már egyszer divat lett úgy pár éve ez a "ki tud hosszabb címet adni az animéjének?" dolog...
Mert a rövid címek már elfogytak :hammer:
Dehogy, csak gondolom nehezebb olyan frapáns címeket kitalálni manapság, mint Gyakók (Slayers), vagy Félőrült (Berserk), ezért most már nem is próbálkoznak és kvázi szinopszisnak használják az animék címeit, úgyhogy jöttek az ilyenek, mint "Az gáz, ha csajokat próbálok felszedni kazamatákban?", vagy a fentebb említett "A ti hibátok, hogy nem vagyok népszerű!"

A kihívásos topicból átemelve:
alvaro írta:
Ricz írta: Kimondottan comedy, paródia és imádtam még, az a Haiyore! Nyarlko 1. évada. Cthulhu-mítosz imádó ismerősöm hallani se akar a létezéséről (hrm, nem ismerős ez a dolog valahonnan? :dirr: ). Ha valami tényleg elgurult itt, az a készítők gyógyszere. Egy rakás geek (gamer és filmes, sci-fi egyaránt), otaku referencia (főleg mechás, sentai, de van Pokémon, Shakugan no Shana), nem beszélve, hogy az X1 és a PS3 konzolháborúját is pár részben kifigurázták...
Ezt lehet, hogy meg kéne néznem, elég nagy marhaságnak tűnik, ráadásul Touhou-módra mindenféle mitikus szörnyeteg, istenség, bármi aranyos kislánynak van ábrázolva, ha az emlékeim jól csalnak :D
Amúgy ez pont egy olyan cím, aminél a mai napig nem értem, hogy minek kellett az egészbe belekeverni Cthulhu-ékat. Simán lehetett volna egy afféle "lightosabb Excel Saga", az azóta megjelent újabb animék paródiáival. Aztán egye fene, legyen mellé még pluszba moeloli, leszbiloli, trap, meg ami még kell, ha már egyszer ez a divat manapság, ennyi még belefért volna. De neeem, be kellett hozni ezt az egész Lovecraft-dolgot, hadd lépjenek rá vele minden jóérzésű fan tyúkszemére. :dirr: Amúgy lövésem nincs erről az univerzumról, mielőtt valaki azzal jönne, hogy "betalálták a fanboyt", de attól még nem értem, hogy minek kellett megint a japóknak keverni a szezont a fazonnal. Oké, nem annyira gáz, mint a Moe Csótánycsajok Kalandjai, de azért na... Tipikusan az a cucc, ami még szórakoztató is lehetne, de ilyen "dupla ellenállás réteg" alatt (moebaromság + a Lovecraft mítosz megalázása) tényleg csak a legelszántabbak tudják rávenni magukat a nézésére. Illetve az, akinek szokás szerint tökmindegy, hogy mit néz, amíg lolik vannak benne, de én most a normális nézőkre gondoltam. :dirr:
Catrin írta:Detroit Metal City - ami annyira szar, hogy már annyira szar, hogy már LOL.
Nem tudom, miről beszélsz, ez egy 10/10-es paródia a zenei életről/szubkultúráról. :D
Kép
Avatar
Ricz
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1158
Csatlakozott: 2016.12.24. 01:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sajnos a Föld nevű bolygón
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Ricz »

alvaro írta:Egyébként (nem voltam 100%-ig biztos benne, így inkább megnéztem), az X360 volt a PS3 ellenfele. Nekem ugyan sose volt konzolom, de retróhardver-geekségem mián valamennyire érdekel a dolog. PS/2 alaplap pl. van is a vitrinben, az EE CPU (MIPS alapú, 128 bites SIMD utasításokkal lásd SSE) és tsai tök jól néznek ki. :banan:
Kicsit átnyálaztam a poszt előtt a régi feliratomat, és csak annyi volt, hogy "Xoth és HS3". Utóbbi elég beszédes, az előbbinél nekem a Xone/X1 rövidíések ugrottak be hirtelen, talán ezért néztem be. Amennyire én értek a konzolgenerációkhoz, jobb, ha nem kommentálom őket. :roll:
"Egy dolog irracionalitása nem kérdőjelezi meg a létét, csak leírja az állapotát." (Friedrich Nietzsche)
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta:
Catrin írta:Detroit Metal City - ami annyira szar, hogy már annyira szar, hogy már LOL.
Nem tudom, miről beszélsz, ez egy 10/10-es paródia a zenei életről/szubkultúráról. :D
Haha, tudod, amikor az ember elkaraokézza a Satsugai seyót, akkor masszívan ez az érzés tőr rá, legalábbis nálam fixen, aki nem egyszer megtettem már ezt (igen). :hammer: Talán akaratlanul is ez az érzés vezérelt annál a mondatnál. :D

Amúgy tényleg jó paródia, de nálam a 10/10-től azért messze van (és kimondottan fárasztó is időnként), viszont nem véletlenül mertem az elvileg kedvenc vígjátékaim végére odabiggyeszteni.
Avatar
tulokos
Profi
Profi
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2016.09.04. 18:11
Nem: Férfi

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: tulokos »

Titkos írta:Dehogy, csak gondolom nehezebb olyan frapáns címeket kitalálni manapság, mint Gyakók (Slayers), vagy Félőrült (Berserk)
Azért a "frappáns" rövid címek is megérnének egy misét, vagy talán még többet is. :D
Szembetűnő például az erőltetett akarás, hogy kúlosnak tűnjenek, amikor ilyen címeket találnak ki, hogy Re:Zero, Fate/Sub-Zero, Fate/stay night Unlimited Fullmetal Steins;Gate: Brotherhood... az xxxHolic sorozatok címét látva pedig inkább egy hentaira tippelne az ember első ránézésre. Ha már "x"-nél tartunk, akkor szerintem a Hunter x Hunter is elég béna.
Hú, komoly képpel egy ilyen címet se lehet leírni szerintem (legalábbis "normális nézőkre" gondolva :lol: Látom, ragadós az "elitizmus". :D ): Girls und Panzer der Film, ezt csak úgy kiszúrtam, miközben átnyálaztam gyorsan a MAL toplistát. :D
"Mi az, amit megismerhetünk? Avagy miről tudhatjuk biztosan, hogy ismerjük, vagy miről tudhatjuk bizonyosan, hogy tudjuk, hogy ismerjük, ha ugyan egyáltalán megismerhető. Vagy lehetséges, hogy egyszerűen elfelejtettük és nem merjük bevallani?"
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1541
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Offtopic

Hozzászólás Szerző: scineram »

Titkos írta:Akinek van kedve, szavazzon, avagy "gyerünk elitisták, javítsunk valamit az arányon, mert végül még a Boruto jön ki az év filmjének Mondóéknál, vagy ilyesmi!" :lol:
Nem erre találtuk ki az általános anime társalgót? Amúgy bejelöltem úgy 30-40 címet az elsőn, de a második oldalon meguntam.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Surci »

Mod: OFF-ból áthozott animus postok fentebb ^
Titkos írta: Amúgy ez pont egy olyan cím, aminél a mai napig nem értem, hogy minek kellett az egészbe belekeverni Cthulhu-ékat. Simán lehetett volna egy afféle "lightosabb Excel Saga", az azóta megjelent újabb animék paródiáival. Aztán egye fene, legyen mellé még pluszba moeloli, leszbiloli, trap, meg ami még kell, ha már egyszer ez a divat manapság, ennyi még belefért volna.
EZ. Én pont a Lovecraft-féle vonal miatt kezdtem bele, de pár kretén utaláson túl nem sok mindent találtam benne, ugyanaz a tizenkettő-egytucat eccsi-comedy, mint amiből jön 10 minden szezonban. Persze lehet hogy másnak az animés-filmes-játékos poénjai bejövősek, de nekem nagy csalódás volt. Viszont a 2nd season openingje továbbra is ISTEN :D
Junchi írta:
tulokos írta:Hehe. Junchi, neked bejön? És többiek, ki nem látja még? :D Mert olyan jó lenne hinni abban, hogy csak az én készülékemmel van a baj, és amúgy tényleg nem létezik! :lol:
Hát, engem továbbirányított ide, úgyhogy feltételezem, jó a link.
324488845415545515/10 :thumb:
Junchi írta: >Surci
A Cross Game - Gundam Seed viszont valóban fair trade-nek tűnik.
Akkor ezt meg is beszéltük. De látványosan próbálod sunnyogni a kihívás másik részét, arra majd még visszatérünk :dirr:
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Mivel többen is dogmatikusnak és ortodoxnak tartják az én fantasy definiciómat így ime egy lista mely alapján könnyebben ellehet igazodni ebben a kérdéskörben.

A fantasy-k táplálkozhatnak vagy legalábbis bizonyos részeket átemelhetnek a legendákból (példa: Mushishi), mítoszokból (példa: Ayakashi Ayasha - történetek a Tempu korból), regékből (példa: Kaguya Hime no Monotogari) folklór (példa: Hell Girl) vagy népmesékből (példa: InuYasha).

Bár vannak, akik szerint létezik kimondottan gyerekeknek készült fantasy, de szerintem azt szimplán elég mesének nevezni.

Mik egy „klasszikus fantasy” tipikus kliséi.
1, Mágia/varázslat: Tehát valamilyen természetfölötti erő segítségül hívása, amivel egy tárgyra, élőlényre vagy akár egy eseményre befolyással lehet a mágia használója.
#Ezt kiegészítheti, vagy akár az egész épülhet egy kitalált vallásra, esetleg a mágia és a vallás olyan kötelékben szerepelnek, hogy már nem lehet kibogozni melyik ered melyikből. Gyakori jelenség, hogy a kitalált világok több istenhitűek, a vallások és követői egymással versengenek. Példa: FMA-ban az Ishval tisztelői
#Gyakori elem, hogy pont a mágia eltűnésével romlik meg a világ. A story középpontjába pont az kerül, hogy ezt az elveszett mágiát/technológiát újra a hétköznapok részévé tegyék. Példa: Földtenger Varázslója

2, Mitikus Lények: A mai ismert fajoktól eltérő lények népesítik be az adott élővilágot. Mivel nehezen megszámlálható, hogy mennyi létezik így csak a legnagyobb csoportokat sorolom fel és egy-egy példával, hogy hol lehet velük találkozni. Ezek lehetnek:
#Állatok: Guin saga
#Félig humanoid teremtmények: Centaur no Nayami
#Emberi hüllők: Dorohedoro
#Humanoidszerű lények (törpök, elfek, tündék stb.): Suikoden
->hosszú életet élő lények: 3x3 Eyes
#Nem élő - lények
->élőhalottak/zombik stb. High School of the Dead
->mesterséges lények, tipikusan gólem (Soul Eater)
->Az értelmes lények általában külön élnek, eltérő kultúrát esetleg civilizációt is képviselnek, más a vallásuk és az identitásuk-moralitásuk stb. nagyon különbözik a többi fajtól.
#Van olyan történet is ahol a különböző fajok keverednek (Claymore)
#Elfpunk: A történetben egy alternatív faj veszi át az irányítást a Földön. Példa: TTGL (?)
#Léteznek olyan történetek is ahol nem humanoid lények a főszereplők (példa: Pompoko Tanukik Birodalma)

3, Erőszakos nem e transzcendens létsíkon élő lények (Angyalok menedéke). Megjegyzendő, hogy az alkotok gyakran nyúlnak a skandináv mitológiából lényeket (Oh My Goddess!)

4, Halál kijátszása: gyakori, hogy az adott világban a halál nem egy végleges forma mindösszesen egy állomás a karakter életében, illetve a halálból még vissza lehet térni (Yu Yu Hakusho)

5, Szent/nagy erővel bíró tárgy(ak) (Campione)

6, Karakterek: mindegyikben szerepel egy hős, egy erőre alapozó harcos, egy tolvaj (ő adja az ügyességet), egy gyógyító/varázsló és egy sötét nagyúr.

A fanatsykat csoportosíthatjuk aszerint, hogy térben hol játszódnak:
1, Epikus/Global/Nagy fantasy: Saját külön álló világgal rendelkezik. Így általában van saját állat és növényvilága, akár saját fizikai törvényei is lehetnek. Sajátos politikai berendezkedése is van. Nem ritka a kitalált nyelv, szimbolika és írás használata is. (Slayers univerzum)
#Hős fantázia: Leginkább ez szokott európai környezetben játszódni. A lényeg itt mindig a hősön van, az ő fejlődését kísérhetjük végig a fantasy környezet csupán háttérként szolgál. A hősnek mindig van valamilyen nagy erővel bíró kardja/nyila stb. A fő karakterről általában kiderül, hogy szülei vagy ősei a helyi ország elitjéhez tartoztak, ha nem maguk az uralkodok, voltak illetve gyakran kapnak titokzatos jóslatot/próféciát saját jövőjükről. (Übel Blatt)
#Magical Girl: Talán leginkább ez a hős fantasy női megfelelője, már ami a nemek terén illeti. (Magical Girl Lyrical Nanoha)
#Kard és varázslat/boszorkányság: A történetekben mindig a csatákon van a hangsúly illetve a harcok alatt használt varázslatok és fegyverek a lényegesek. Az adott világ háttértörténete itt mellékes. (Fairy Tale)
#Kis fantasy: Bár a történetben, szerepelnek nem emberi lények és némi varázslat is szerepet kap, a világ leginkább inkoherens. Nincsen elmagyarázva a varázslat miben léte vagy a lények közti viszony sem egyértelmű (sokan az Alkonyatot hozzák fel példaként)
#Minden napi fantasy: A varázslat vagy más élőlények jelen vannak, de az embereknek ez fel sem tűnik, gyakran egy-két karakterre korlátozódik a „fantasy” (Doraemont)

2, Párhuzamos/transzcendens a mi világunkkal, az átjárás a két világ közt általában valamilyen jelképes kapun, ajtón vagy kúton satöbbin át lehet megközelíteni. (Gate: Jieitai Kano Chi nite, Kaku Tatakaeri.
#Létezik egy alverziója is úgy, mint a tükör univerzum. (Gunslinger Stratos)

3, A mi világunkkal együtt élő, de mégis rejtett világ (Chihiro Szellem országban)
Megjegyzendő, hogy az 1-es számú világot szokás zárt világnak, míg a 2-es és a 3-as világokat nyitott fantasynak is hívni.

4, A mi világunk, de van benne egy kis csavar (Sailor Moon)
#Alternatív jelen (Code Geass)
#Városi/urbánus fantasy: a cselekmény erősen egy városra koncentrálódik, illetve urbánus jellege miatt itt nem szent fák vannak, hanem templomok, sírhelyek stb. Gyakran a város múltja predesztinálja arra, hogy ott paranormális esetek történjenek. (Tokyo Ghoul)
Könnyen össze lehet téveszteni a paranormális románccal, mint műfajjal, pedig a kettő nem ugyan az. A paranormális románcban a hangsúly magán a párkapcsolaton van, ahol a paranormális tevékenység próbára teszi a kapcsolatot. Ezzel szemben az urban fantasyban a, párkapcsolatok másodlagosak és inkább magára az adott paranormális jelenség viszi előre az eseményeket. (Vampire Knight)

5, Bangsian fantasy: Van arra is példa, hogy egy köztes helyen játszódjanak az események (Bleach)
Természetesen van arra is példa, hogy egy alkotásban egyszerre több helyszínen játszódjon (Baccano)
+1
Mediterán fantasy: Leginkább a Latin-Amerikában és az olaszok szeretik így megkülönböztetni saját fantasy történeteiket, amikben az a közös, hogy ebben a térségben játszódnak. (A titokzatos Aranyvárosok)

Időben
1, Múltban játszódik (Angyo Onshi)
#Történelmi fantasy: A sztoriban a lényeg maga a múlt, az alkotó jobban odafigyel a világ történetére és hátterére, mint magára a cselekményre (Teito Monogatari).
# Lehet, a jelenből való visszatekintés szerintem ide tartozik a Fate Stay egyes részei
# Elveszett világ példa (Cage of Eden)
# Tudjuk, hogy a cselekmény a múltban játszódik esetleg valós eseményekkel és személyekkel teszik hihetőbbé a storyt (Ninja Scroll)
# Alternatív történelem (Zipang)
# Őskori fantázia (Dinosaur King)
# Szandál és kard: Ezt a kifejezést kimondottan olyan fantasykra érthetjük melyek az ókorban játszódnak. Különös képen az ókori görög (monda) világban, bibliai történeteknél, gladiátor történetek, Római Birdalom esetében (Thermae Romae )
# Arab fantázia (Magi)
# Kelta/ír/brit fantázia Entaku no Kishi Monogatari Moero Āsā
# Wuxia, keleti fantasy (Qin Shiming Yue sorozat)
# Középkori fantázia (Vadon Hercegnője)
# Puskapor fantázia: a történetek legtöbbször a 17-19. században játszódnak. A környezet leginkább az első ipari forradalom szintjén van (vagy előtte egy kicsivel vagy utána egy kicsivel XD) Példa: Le Chevalier D'Eon
# Weird Western: A történet leginkább a klasszikus western korában játszódik, de vannak benne fantasy beütések (Wild Arms)
# Steampunk a történet általában a Viktoriánus és az Edward korabeli Angliára emlékezett (Gőzfiú)

2, Jelenben történek az események (Blood+)
#Alternatív jelen (Full Metal Panic!)
#Modernkori tündérmesék: cselekményükben inkább a mesére emlékeztetnek, csak éppen már a modern környezetben játszódik (Digimon)

3, Jövőben
A legnagyobb különbség a fanatsy és a sci-fi között, hogy az előbbi a problémáira folyamatosan a múltban keresi a válaszait, míg a sci-fi-k inkább a jövőre gondolnak, mindig újabb és újabb masinákkal akarják megoldani a problémákat. Gyakoriak benne a parapszichológiai jelenségek illetve a varázslatot átnevezik pszihikus/pszichés energiává (Aldnoah.Zero)
#Techno-fantázia: A technológiai fejlődés a mágián alapszik (Final Fantasy)
#Poszt apokaliptikus (NGE)
#Haldokló Föld/öko fantasy (The Drifting Classroom, Nausicaä)
#Planetáris Románc: amikor két idegen faj képviselője romantikus kapcsolatba lépnek egymással (Dragon Ball Z)
#Kard és bolygó: Gyakorlatilag két vagy több bolygó csatározása egymással vagy éppen egy bolygó gyarmatosítás elleni harc zajlik. A fegyverek, a ruházatok stb. inkább középkorinak tűnik. Sok történet merít a planetáris románc és az űr opera stílusaiból. (Saint Seiya)

Van olyan saga is ami több időben is játszódik (Jojo). Illetve van időutazós fantasy is (Charlotte)

Akadnak olyan történetek is amelyeket nem a helye vagy az ideje határoz meg sokkal inkább a stílusa.
#Dark fantasy: A horror és a gótika uralja ezeket a történeteket. De itt is két részre lehet osztani a társaságot (XxxHolic).
#Bizar fantasy: A történet lényege, hogy minél inkább sokkolja az olvasóját és nézőjét, célja érdekében a brutális erőszaktól elkezdve az abszurd humorig mindent bevett (Elfen Lied).
#Misztikus fantázia: Ezekben a történetekben egy fikciós helyen járunk, ahol varázslat épp a megmaradásáért küzd, vagy legalábbis újra kell értelmeznie saját maga határait (Vándorló Palota.
#Fantasy és a szuper erő egymásra találása (One Pice)
#Romantikus fantázia: Általában romantikus a történet, de hogy a két szereplő egymáséé legyenek, át kell hámozniuk a szigorú és merev hierarchián (RomeoXJuliete)
#Ecchi-erotikus fantasy: Amikor a fantasy körítés cak ürügy az idomok domborítására (Monster Musume).
#Humoros fantasy: Ilyenkor a fantasy elemeit állítják görbe tükör elé. (Bikini Warriors)

Természetesen vannak olyan történetek, amelyek egyszerre több fantasy jegyét is magán viselik, így a Shin Sekai Yori-t egyszerre lehet nevezni dark és jövőbeli fantasynek is.

Hibákat, észrevételeket kérem jelezni!
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^Uhh, hogy összeszedted.
Rui-chan a kihívásnál írta:A gore maximálisan jelen van, a sorozat első felének a lezárása konkrétan ilyen hentfeszt. Pislogtam is rendesen, főleg mert a másik fele még hátra volt akkor. A szereplők hullanak, mint a legyek, de ezen annyira meg se lepődtem.
Nah igen, ott vette kézbe a dolgokat Urobutcher...XD Amúgy tényleg jó példa, emlékezetes darab! :D Bennem már ez is mindig így fog megmaradni: *amiben mindenki meghal. kétszer.* XDXDXD
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Akosss a kihívásban írta:(Catrin: deeee, tegnapra terveztem, csak úgy el voltam havazva, hogy végül azt a 3 soros kis semmit sem sikerült éjfél előtt bepötyögni, ti meg nyomatjátok itt a wall-of-text postokat, én meg kezdem szégyellni magam. XD köszi a jelölést MAL-on :3)
Remek, én köszi... ::^_^:: Mellesleg jó, hogy írtad a Clannadot, az eszembe sem jutott pedig rendesen tudtam utálni, az AS-t főleg és mégsem. Szóval nálam talán nem GP, csak önellentmondásos, mert kifejezetten rossznak nem gondolom, mégis rémes hangulatot váltott ki belőlem (és jelentem nem fogyott el egy zsepi csomag sem - pontosabban meg sem könnyeztem -, inkább ritkult az amúgy sem túl sűrű hajamXD). Szumma viszont akármennyire kiidegel ha rágondolok, vagy mikor barátaimnak ecsetelem az élményemet, a konklúzió mindig az, hogy nem egy dolga miatt tetszett is.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Általános anime társalgó

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta: 2017.01.10. 09:58SerGAY Wáng
Ezt a mai napig az egyik legnagyobb mellényúlásuknak tartom a japánoknak romanizáció terén (a másik ilyen ugye a Code Geass-es "Karen-Kallen" dolog, illetve múltkor eszembe jutott még egy harmadik látványos blama, csak mostanra elfelejtettem :dirr:), szal annyira röhej, amikor adná magát a helyzet, hogy egy normális nyugati nevet hozzanak ki az adott szereplőnek, de ők egyetlen máshogyan írt karakterrel elcseszik, vagy legalábbis nevetségessé teszik az egészet. Ennél a fazonnál is egyszerűen nem bírtam, hogy ne "Szergejként" hivatkozzam rá, mert az legalább egy létező orosz név, erre a sorozatban végig "Gayezték" szerencsétlen fazont. :dirr:
Surci írta: 2017.01.10. 09:58illetve személyes kedvencem Natsuki KRÜGER (FREDDIE KRÜGER BASZKI!!!!4444 ÁÁÁÁÁ)
Oké, akkor nem én vagyok az egyetlen, aki szintén kapásból Freddy-re gondolt, akárhányszor kimondták Natsuki Otomés nevét. :D Mondjuk itt meg szvsz egy baromi nagy ziccert hagytak ki, ugyanis igaz, hogy nem az Otomében, hanem még a HiME-ben, de olyan Freddy-s fegyvere pont Naónak volt, szóval én belőle csináltam volna a "folytatásban" Nao Krügert, de most már mindegy. XDDD
Surci írta: 2017.01.10. 09:58Még egy, mert azóta se tudom mi a hivatalos, de a Berserkben soha nem fogom Guts-nak hívni a fődarálóembert, mert nemcsak hogy röhejes, de annál azért messze többe nézem mint karaktert minthogy Bélként hivatkozzak rá (na jó, a Zsiger még belefér :dirr:). Első feliratban Gatts-ként szerepelt, ez jobban is tetszik és ez is maradt meg.
Ezzel meg örökké bajban vagyok, először én is Gattsként tanultam meg (sokat vitáztam a sorozatról/karakterről Mufinnal és ő is mindig így írta XD), aztán később láttam, hogy elvileg a "Gutts" a hivatalos és mindenhol így írják, oké mondom, akkor tanuljuk újra, most meg már végképp nem tudom, hogy mi van. Mondjuk nekem ez a forma is belefér, végülis a karakter tetteinek 90%-a a sorozat folyamán valóban belezésben merül ki. :dirr:
Kép
Válasz küldése