Anime openingek, endingek

Általánosságban az animékhez kapcsolódó témák.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Ga-Rei: Zero FULL Opening. 4 napja megy loop-ban folyamatosan és nem tudom megunni. :D
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Surci írta:Ga-Rei: Zero FULL Opening. 4 napja megy loop-ban folyamatosan és nem tudom megunni. :D
Annak a TV size verziójának az első 10 mp-t szeretem valamiért nagyon az animációval együtt. Van egy ilyen "Na akkor most ellenőrízzük, hogy minden klappol, a gép mozog, akkor vágjunk bele" hangulata. .... Nem tudom, talán aShakugan no Shana második szezon első openingjének a kezdetéhez tudom hasonlítani, ami amúgy szintén pont ezért bejövős nekem.


New Dominion Tank Police opening
https://www.youtube.com/watch?v=6uefxfZtY9Q
Nem láttam az animét, valszeg közeljövőben nem is fogom, csak véletlenül találtam rá a zenére, és bejött. Nem kicsit. Retró, de tetszik.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

Cruel Angel írta:New Dominion Tank Police opening
https://www.youtube.com/watch?v=6uefxfZtY9Q
Nem láttam az animét, valszeg közeljövőben nem is fogom, csak véletlenül találtam rá a zenére, és bejött. Nem kicsit. Retró, de tetszik.
Ezer éve nem hallottam :D

Retróról jut eszembe: Russian Roulette.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Kayama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2007.04.11. 17:32
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Kayama »

Surci írta:Ga-Rei: Zero FULL Opening. 4 napja megy loop-ban folyamatosan és nem tudom megunni. :D
Van ilyen verzió is. ::^_^::
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kayama írta:
Surci írta:Ga-Rei: Zero FULL Opening. 4 napja megy loop-ban folyamatosan és nem tudom megunni. :D
Van ilyen verzió is. ::^_^::
Nájsz, megjegyezve.

Addig is, mai szakdolgozat fejlesztgetés eszembejuttatta a Bokura no opening refrénjét, kénytelen voltam meghallgatni. :v
https://www.youtube.com/watch?v=8SGmjBrHArQ
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:Retróról jut eszembe: Russian Roulette.
És ha már Dirty Pair:

OVA opening (Bocs, a TV size csak ilyen "kettéosztott képernyős" formában volt fenn.)

Movie opening

Egyik haver is azzal jött, hogy a Russian Roulette "az igazi", mert az jó pörgős, de valahogy nekem ez a két szám jobban visszaadta a feelinget. :)ű

És még mindig a retró témánál maradva: Re: Cutie Honey endingje (Oké, ez csak ilyen "fél-retró", mert bár a franchise baromi régi, ez speciel annak az OVA-nak az endingje, amit a Gainax csinált 2004-ben.)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Első látásra szerelem: Saiunkoku Monogatari!!!! Csak nem lesz ismét egy nő karakter, akit a kedvencek közé tehetek? ::hehe:: Dettó az opening és az ending. Gyönyörűek és hangulatosak (nyálas szöveg ellenére is)! ::jsmile::
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Surci »

a Kőkapu openingje nagyon tetszik.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Surci írta:a Kőkapu openingje nagyon tetszik.
Tényleg, azóta kivégezted? Csak mert érdekel ám róla a véleményed. :3

(Most mondanám, hogy kompenzálom a mondandómat valami ON-tartalmúval is, de mostanság egyik OP sem bűvölt el annyira, hogy reklámozzam itt. Ha mégis kéne mondani egyet, mondjuk az idei évből, akkor az mindenképp a Ping Pong MEGAGAR nyitánya lenne.)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Surci írta:a Kőkapu openingje nagyon tetszik.
Én is nagyon szeretem, pedig a sorozatot még mindig nem láttam. :) XD
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

^ *Heavy breathing*

Nekem Steins;Gate-ből a 23. rész ED-je tetszik. Ha jól tudom eredetileg a játék zenéje volt.
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Rui-chan írta:Nekem Steins;Gate-ből a 23. rész ED-je tetszik. Ha jól tudom eredetileg a játék zenéje volt.
Jaja, a visual novel openingje (képileg is nagyon szeretem^^). A 22. rész endingje is a játék egyik zenéje, ami szintén jóféle, de nekem az endek közül az alap első szám tetszik a legjobban.
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Jé, dupla.

Néha eszembe jut, hogy haladjak az SD Gundam sorozattal, így megint rájöttem, hogy a második ending mennyire jópofa. Mármint a zene, mert képileg ciki. XD

A Cross Ange jobban tette volna, ha nem váltja le az op-ed zenéit. Az újak már nem jönnek be annyira (a képek sem passzolnak már úgy a zenéhez-.-), az a pár új kép viszont okés.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin írta:A Cross Ange jobban tette volna, ha nem váltja le az op-ed zenéit. Az újak már nem jönnek be annyira (a képek sem passzolnak már úgy a zenéhez-.-), az a pár új kép viszont okés.
Na, most már méltó az OP/ED páros is a sorozat színvonalához. :dirr: Az ED jó lenne...openingként és rajzolva hozzá egy pörgős animációt. XD Ami pedig az OP-ot illeti: az végképp röhej, semmi kapcsolatban nincs szinte a képekkel, tiszta "out of sync" az egész, ráadásul nem volt elég, hogy ahogy az endingben, úgy itt is újrahasznosították a teljes opening animációt, de még "fel is vizezték" és próbálták új jelenetekkel kiegészíteni, de valahogy ezek legtöbbje is iszonyú hülyén lett betoldva, miközben gondosan vigyáztak arra, hogy még ezek se passzoljanak a dalhoz ritmusban. XD Komolyan, ilyenkor inkább hagynák meg végig ugyanazt az OP-ot 26 részen át, nem szégyen az (annyira... XD) és inkább legyen végig egy jó dal, mint egy ilyen izzadságszagú, erőltetett "új OP", aminél a néző tényleg elgondolkodik, hogy "Lehet, hogy ez az egész Cross Ange igazából egy baromi nagy fandom-trollkodás a Sunrise részéről?" (Nekem legalábbis már frankón átfutott ez is az agyamon. XD) Amúgy ha az OP és ED dalát szimplán megcserélték volna, már attól is jobb lenne, de a Sunrise eldöntötte, hogy most nagyon vetélkedni fog a Pierrottal színvonalban. :dirr:
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Titkos írta: "Lehet, hogy ez az egész Cross Ange igazából egy baromi nagy fandom-trollkodás a Sunrise részéről?" (Nekem legalábbis már frankón átfutott ez is az agyamon. XD)
Én továbbra is azt mondom, hogy elsőre látszott, hogy az. Kaptunk egy trailert amiben egy mechán lovagló félpucér picsához társul egy halom másik maca. Ezért furcsáltam is, hogy miért akad ki mindenki a fanservice-n és miért várt mélyebb sztorit? Jó az egy dolog, hogy baromság az egész és találni értelmesebb ecchiket, de egy ilyen elé eleve úgy ülsz le, hogy oké, most csöcsöket, gyilkolást/akciót és szexet fogok nézni! A Sunrise teljesen tudatosan nyomatja az emberek képébe ezt a yuri hegyet a sok mechás önlopással együtt és direkt nem gyakorol vagy épp így gyakorol önkritikát (kissé önparódia formájában is). Nem feltétlen hülyék a készítők, sőt. Amíg a japán hikikomorik nagy örömmel nyáladzanak a stúdió minden egyes újabb húzására, addig teljesen okos döntés, egy ilyen "nesztek" sorozatot is kiadni. Persze az lenne a legjobb, ha egy kiváló animét készítenének, de úgy néz ki nem igazán erőlködnek, elvégre 30(?) éve el tudják adni a teljesen egysémára épülő mecha cuccaikat... Igen ez egy troll sorozat, így reklámozta magát és hozza is ezt a szintet, én eleve ezzel a hozzáállással nézem, és jókat szórakozom rajta.^^

Visszatérve, hogy mennyire nem illenek a képek az új zenékhez az tényleg döbbenet... hátha ezen még változtatnak, de ez egyigazán buta naivkodás. :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta:Visszatérve, hogy mennyire nem illenek a képek az új zenékhez az tényleg döbbenet... hátha ezen még változtatnak, de ez egyigazán buta naivkodás. :D
Pedig fognak. :D Magát a részt még ugyan nem néztem meg (1 hét alatt kell túlesnem az összes vizsgámon, mivel végzős vagyok, oh yeah!), de ez a második OP-ED páros nem lett túl jó. Egyébként ebben az a vicces, hogy Takahashi Yokot nagyon is kedvelem, de itt mintha olyan semmilyen lenne a dal.
(Csak úgy zárójelben megjegyzem, hogy a 14. rész előzetesén lemartam az arcomat. :dirr:)
Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

^ \o/ Még sem volt annyira buta gondolat. :D
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Catrin: Mondasz valamit, de igazából reméltem, hogy az alapvetően hülyén kezdő koncepcióból is kihoznak majd valami relatíve jót. XD Emlékszem, amikor anno a Code Geass startolt, sokan kibuktak azon is, hogy "Lol, mi ez? Anorexiás herceg megmenti a bishoujót, aki a szemébe varázsol valamit, miközben mindenki *product placement* Pizza Hutból zabál, a britek meg valamilyen oknál fogva elfoglalták az egész világot? Gimme a break!", aztán mégis milyen király lett. :D Vagy hogy ne csak mindig a CG-vel jöjjek, ott a Mai HiME, ahol az első rész ilyen hardcore-abb school life kezdés, yuri meg ecchi subtexttel és nem mondom, hogy ez a későbbiekben teljesen eltűnt, de a sztori miatt mindenki pont letojta. :D Szóval reméltem, hogy majd Ange is úgymond "túlmutat önmagán", de sajnos nem így lett. Illetve amit Pétert írt egyszer, hogy "az vele a baj, hogy komolynak túl komolytalan, komolytalannak viszont túl komoly". Szal ha tényleg ilyen szándékos hülyeségnek szánta a Sunrise, akkor csinálták volna olyan hangulatúra, mint pl. pár éve a Bones a Star Driver-t. Az végig röhejes volt, magassarkús mechákkal, meg "Galactic Pretty Boy"-al és a fanservice-t sem nélkülözte (sőt XD), mégis, itt Aoin relatíve mindenkinek tetszett, mert végig érződött rajta, hogy a készítők kb. valami péntek esti sörözés közben, egymást röhögtetve találják ki az epizódok egyes jeleneteit. XD Az Ange is lehetne valami hasonlóan "light stuff", ahol max úgy mutatóba van valami gonosz szervezet (és az is komolyan vehetetlen... XD), de ezzel a "rapinggel indítunk, később sárkány által megkajált moe csajokkal folytatjuk, majd jön a tolószékes kishúg, aki Rambo" húzásokkal nem nagyon tudja az ember hová tenni. (Mindez full komolyan előadva ugye...)

Ehhez a "megbántam az OP/ED-et!" témához: Na, azon ritka pillanatok egyike, amikor a készítő is érzi, hogy ez már vállalhatatlan. :dirr: Amúgy én elhiszem, hogy nagy volt a hajtás év vége felé (a pénz meg kevés), de nem értem, miért nem lehetett egyetlen hétig akkor még meghagyni a régi OP/ED párost, aztán jövő hétre kihozni az újakat normális köntösben. (Mondjuk az megint jellemző, hogy a pali azt emeli ki, mint fontos újítást, hogy "sajnos a TV változatban fel kellett öltöztetnünk a csajokat, de nyugi, a BD-n lesz egy jelenet, ahol tök meztelenek lesznek!" :dirr: )
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Yuri Kuma Arashi ED
Igazából az egész csak egy állókép, viszont a jobb alsó sarokban táncoló medve mindent visz. :D Az OP-ot inkább nem linkeltem be, mert kicsit extrém, de ha valaki nagyon kíváncsi, akkor utána nézhet.
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Bocs, dupla, de ezt ki kell emelnem. Tegnap ugye már írtam arról, hogy mennyire megfogott a Death Parade openingje és úgy éreztem itt is külön meg kell említenem. Páran már írták, hogy mennyire elüt az egész sorozat hangulatától, meg hogy lehetett egy ilyen táncos valamit berakni pszichológiai thriller nyitányának. De nekem pont emiatt tetszik, egyáltalán nem ezt vártam és emiatt teljesen lehengerelt. Jó a zene, a videó tökéletesen passzol alá ritmusban, szóval ennél többet nem is kellene várni tőle. Ez nálam olyan kategória, ami első látásra megdobogtatja a szívemet és tudom, hogy biztos helye lesz a lejátszási listámon, amint kijött a teljes verzió.
Kép
Avatar
Dodgers
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2011.03.07. 09:00
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Dodgers »

Jojo's Bizarre Adventure: Stardust Crusaders Egypt-Hen OP

Valahol megértem azokat akik szerint ez az OP nem annyira jó mint a 2012-es sorozat második, vagy az első Stardust Crusadersnek az OP-ja, de szerintem egy pár hét múlva már jóval pozitívabban fognak nyilatkozni róla a kezdeti fanyalgók: először nekem se tetszett valami miatt, de a második résztől kezdve valahogy megtaláltam vele a közös nevezőt és jó pár(/sok) újranézés után úgy gondolom hogy bőven van olyan jó mint az eddigi Jojo OP-k voltak. A zene szempontjából gondolom sokaknak az volt furcsa hogy nem igazán követi a szokásos anime OP szerkezetet hanem helyette inkább "csapong", de ez a dramatikus, kicsit "operás" beütéshez szerintem kimondottan jól passzol, arról nem is szólva hogy egyrészt kicsit hasonlít ebben a tekintetben az 2012-es sorozat első OP-ának stílusához, másrészt a történethez is jól illik ha azt vesszük alapul, hogy voltaképpen a franchise legelső arcjában megkezdett sztorinak a végső felvonásáról lenne szó (az meg már csak apró slusszpoén hogy a mostani Jojo adaptáció mindhárom OP-jának az énekese jelen van ebben a számban, amolyan megerősítésként arról hogy valahol egy fináléról van szó).
Kép Kép
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

LOL Yona... Egész váratlanul ért, hogy ezt a lájtos, viszonylag hangulatos, ének nélküli openinget leváltották erre a pop-diszkós számra. Okés, de lol. Az end váltás viszont nem lett drasztikus (kellemesen felejthetőt egy kellemesen felejthetőre).

Kis szerk., hogy ne duplázzak: A Fafner új opja tetszik, képileg nem maradt ki senki, Angeláék pedig hozták magukat. :D Bár az endingben már nem sikerült nekik... közelében sincs a Separationnek. :?
Avatar
Catrin
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1262
Csatlakozott: 2008.08.12. 11:00
Nem:
Tartózkodási hely: Hualian egyik szentélyében
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Catrin »

Ehe, megint én... igazából ez a szám nagyon lájtos, kellemes, különösebben nem izgatott. De így az anime fele utánra sikerült belezúgnom a varázsába. Olyan mint maga a sorozat: békés mese. Allison to Lillia opening.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1648
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Anime openingek, endingek

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Catrin írta:Kis szerk., hogy ne duplázzak: A Fafner új opja tetszik, képileg nem maradt ki senki, Angeláék pedig hozták magukat. :D Bár az endingben már nem sikerült nekik... közelében sincs a Separationnek. :?
Az OP szerintem is nagyon jó, különösen teljes verzióban szerettem meg. Egyébként amikor először hallottam, akkor komolyan azt hittem, hogy az elején "Dovakin-t" énekelnek benne. (Pedig csak egyszer játszottam a Skyrimmel és a hivatalos, Lindsey Stirling-Peter Hollens dalát se hallgattam mostanában.) Aztán persze kiderült, hogy az "Follow you, follow me". XD

Nekem egyre jobban tetszik a Seven Deadly Sins második openingje. A Man with a mission ezúttal egész normális dalt ütött össze, a többi elég wtf érzést kelt.
Kép
Válasz küldése