Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

*Nagy lelkűen elengedi a füle mellett a Korra-s beszólást*

Na ja a Promise az jó fajta cucc. A The Search is egészen kellemes Azula Appas utazással meg miegymással. A The Rift szvsz a képregények "Nagy Szurdok" része, jó történik egy s más de azért lényegében nem ez a legerősebb story. A Smoke and Shadow OMG ez messze a legjobb képregény, de sajnos az istenért nem akarják tovább vinni a storyt helyette piszmogunk Kataraval meg a munkásosztály belharcaival. Where is Azula?

Egyébként van még pár kisebb képregény ahol olyan fontos eseményeket elevínetenek fel mint pl.: Bumi kontra Toph harc vagy milyen volt Mai és Zuko első randija még Ba Sing Se-ben. /Amit Azula rendezett meg, de csak azért mert úgy gondolta ezzel irtó kényelmetlen helyzetbe fogja hozni őket./
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

No a minap ki is olvastam Az Ígéretet. Érdekes volt ez a tűz gyarmatainak problémája, illetve a népek keveredése. Mondjuk egyből fel is merült bennem, hogy mintha még egyetlen olyan térképet se mutattak volna amin pontosan látszódnának az ország határok. Továbbá akkor hogy is van ez a idomítós képesség? Most akkor ha két különböző idomár összejön akkor a gyerekük mindkét elem idomítására képes lesz? Gondolom nem ilyen egyszerű a helyzet, mert akkor nem lenne értelme az avatárnak.
A két suli harcának szála nem igazán jött be, gondolom ez inkább a fiatalabb olvasók miatt került bele.

Mindent összegezve jó volt s várom a folytatásokat (ha már jönnek magyarul csak megvárom őket).
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

ZeroProcess írta: 2021.09.29. 19:35 No a minap ki is olvastam Az Ígéretet. Érdekes volt ez a tűz gyarmatainak problémája, illetve a népek keveredése. Mondjuk egyből fel is merült bennem, hogy mintha még egyetlen olyan térképet se mutattak volna amin pontosan látszódnának az ország határok.
Egyrészt javaslom eme posztomat hajlítás kérdésében:
viewtopic.php?f=11&t=1729&p=173339#p173339

Másrészt tessék egy közigazgatási térkép
Itt pedig a sorozatban használt atlasz
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

iskariotes írta: 2021.09.30. 16:14 Egyrészt javaslom eme posztomat hajlítás kérdésében:
viewtopic.php?f=11&t=1729&p=173339#p173339
A korábbi posztokra csak egy pillantást vettettem, mert láttam h egy-kettő spoiler-es a későbbi eseményekre. De az alapján amit írtál akkor elég random, h ki lesz az és ki nem.
iskariotes írta: 2021.09.30. 16:14 Másrészt tessék egy közigazgatási térkép
Kösz.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Three animated Avatar films in development.

Ha Aang-ékról lesz, örülök neki.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^

Igen összesen három film fog készülni. Azt tudjuk már, hogy az egyik Aang előtti időkben fog játszódni. Így elég sok minden szóba kerülhet. Yang-chen és Kyoshi avatarok életéről készül/készült regény. Bár Kyoshi népszerű karakter nem hiszem, hogy kapna egy külön filmet. Roku avatar és vagy a 100 éves háború benne a Garsai csata érdekes lehet, Iroh Ba Sing Se elleni ostroma és fia Lu-ten halála is ide kerülhetne. Ez a korszak nincsen nagyon kifejtve a sorozatban. Vagy kapnánk egy még soha nem hallott avatarról egy filmet.

A másik film pedig Zukora fog összpontosítani, de még az sincsen elárulva, hogy Zuko melyik életkorára kerülne a reflektorfény. Akár a képregényeket is füzhetnék kicsit szorosabbra is azt elmesélhetnék. Így azt miképpen tudta hatalmát megszilárdítani, a gyarmatokat felosztani,
SPOILER
Azula szökését és összeesküvését ellene, ahogyan May-jel való szakítását és tán újbóli egymásra találását.
De persze lehet valami tök random sztori is (hogyan szerezte meg a sárkányát) vagy miképpen harcolt a Vörös Lótusz ellen (fiatal Zaheer :taps: ) Aztán meg kitudja.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2022.06.16. 07:12 Three animated Avatar films in development.

Ha Aang-ékról lesz, örülök neki.
Én is, plusz elvileg idén, vagy jövő év elején végre az élőszereplős sorozatot is kapjuk majd.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Az első film Aang-ról és barátairól fog szólni. Csak nem a képregényeket fogja adaptálni?

Amúgy ha már képregényt szóba hoztam, a Szukits oldaláról eltűntek a A Keresés és Repedés adatlapjai. Remélem csak ideiglenesen.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2022.07.23. 14:09 Az első film Aang-ról és barátairól fog szólni. Csak nem a képregényeket fogja adaptálni?

Amúgy ha már képregényt szóba hoztam, a Szukits oldaláról eltűntek a A Keresés és Repedés adatlapjai. Remélem csak ideiglenesen.
A képregényeket nem annyira ismerem. De a filmet várom. Elvileg lesz egy a felnőtt korszakukból is.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2022.08.25. 13:12 Elvileg lesz egy a felnőtt korszakukból is.
Erről a mondatról most ez jutott eszembe :D
ZeroProcess írta: 2022.07.23. 14:09Amúgy ha már képregényt szóba hoztam, a Szukits oldaláról eltűntek a A Keresés és Repedés adatlapjai. Remélem csak ideiglenesen.
Már újra elérhető az adatlapjuk a szukits-nál.

Mellesleg én még a konzolos avatar játékra vagyok kíváncsi. Sztem jó játékot össze lehetne hozni ebben a világban, akár olyat is ami a sorozat történetét követi végig.
Kép
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

A semmit mondó teaser után kiraktak pár képet a karakterekről. Így arcra egész jól eltalálták őket.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2023.06.18. 20:16 A semmit mondó teaser után kiraktak pár képet a karakterekről. Így arcra egész jól eltalálták őket.
Igen, én is láttam. Ha ilyen lesz a sorozat, már megéri megnézni. De állítólag összesen 8 epizód lesz. Ez mennyire lehet igaz? Meg hogy 20 perces részek lesznek. Remélem, nem ennyivel akarják kiszúrni az emberek szemét!
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2023.06.26. 15:12Igen, én is láttam. Ha ilyen lesz a sorozat, már megéri megnézni. De állítólag összesen 8 epizód lesz. Ez mennyire lehet igaz?
Valid lehet. Netflix élőszereplős sorozatok 10 rész körüliek szoktak lenni per évad. Illetve nemrég az epizód címek listája is kiszivárgott. A 20 perces epizód hosszban erősen kételkedek. Úgy nem lenne sok értelme akkor a sorozatnak.
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nyolc rész lesz egyesével 60 percesek lesznek: 8 x 60 = 480 az eredeti sorozat pedig 20 x 24 = 480. Tehát percre ugyan annyi lesz.

Zuko egyenruháját megváltoztatták, domináns színe a fekete lett a vörös helyett. És ez már a negyedik szettje lesz az első részben. A pilotban viselt páncélja, majd a klasszikus utána a MNS fajta variáns ami közelebb van a mostani Netflixes verzióhoz.

Sokkanak az első évadban gyakorlatilag két ruhája volt a téli és a mondjuk nyári(?). Szerintem a movieban egészen vállalható volt a kinézete. A Netflixes verziója pedig egészen barokkos legalábbis a korábbi megjelenéséhez képest.

Katara jelmezét nehéz megítélni mivel nagyon keveset lehet belőle látni.

Aang az nagyon eredeti hű lett a Netflixes verzióban, bár a mozi szerintem egyetlen igazán jó döntése pont Aang tetoválásának a megváltoztatása volt.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Leara
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 573
Csatlakozott: 2017.02.11. 20:26
Nem:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: Leara »

Némi fenntartással várom ezt a sorozatot, mert az eredeti készítők kiszálltak, de meglátjuk, hátha azért nem lesz rossz.
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

iskariotes írta: 2023.06.27. 23:08A Netflixes verziója pedig egészen barokkos legalábbis a korábbi megjelenéséhez képest.
Úgy tűnik a netflixes változatban szimplán kapott egy páncélt/mellvértet, de sztem alatta az az egyszerű hacukája lehet ami az eredeti sorozatban is van. Kinézetre sztem oké, viszont kicsit problémás az, hogy a csóró déli víztörzsnek egy ilyen páncélja van.
iskariotes írta: 2023.06.27. 23:08Aang az nagyon eredeti hű lett a Netflixes verzióban, bár a mozi szerintem egyetlen igazán jó döntése pont Aang tetoválásának a megváltoztatása volt.
Ez igaz a filmes tetkó jobb.
Mellesleg én a mozit láttam először és csak jóval később a sorozatot és bár én is osztom azt a véleményt, hogy az eredeti sorozat jobb, de sztem a film sem rossz. Csak a sorozathoz viszonyítva hagy egy kis keserűséget az emberben. Szal a netflixes változattól azt várom, h a film és a sorozat erősségeit kombinálja. Pl remélem a sorozat lesz olyan látványos (vagy legalább megközelíti) és rendelkezni fog olyan erős aláfestésekkel, mint a film. Lásd pl a fináléból ezt ami sztem még mindig ütős.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Akkor megnyugodtam, hogy nem 8X20 perccel szúrják ki a szemünket. De az egy órás epizódok már jónak tűnnek. Abba lehet anyagot pakolni. Mellesleg, én a filmet a rajzfilm után láttam és hatalmas csalódás volt. Megértem, hogy bukás lett, mert nyomokban sem tartalmazta a rajzfilmet. Én bizakodó vagyok a Netflixes verzióval kapcsolatban annak ellenére, hogy tudnak ők rengeteg vadhajtást csinálni
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Megjött a netflix-es sorozat első előzetese. Látvány terén nem lesz panasz. Mondjuk pont a elemek idomításáról/hajlításáról nem sokat mutatott, pedig ugye a filmnél anno azon voltak kiakadva sokan, hogy az miként lett átültetve. De egyelőre ígéretesnek tűnik.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2023.11.10. 10:39 Megjött a netflix-es sorozat első előzetese. Látvány terén nem lesz panasz. Mondjuk pont a elemek idomításáról/hajlításáról nem sokat mutatott, pedig ugye a filmnél anno azon voltak kiakadva sokan, hogy az miként lett átültetve. De egyelőre ígéretesnek tűnik.
Na, így kellett volna kinéznie a filmnek is! A színészek pont úgy néznek ki, mintha a rajzfilmből léptek volna elő. Ahogy látom, a Zukoékhoz ázsiai színészeket castingoltak, Katarához és Sokkához pedig inuit színészeket. Appa és Momo tökéletesen néz ki. Az idomítás sem olyan béna, mint a filmben. Ami a legjobb, Iroh bácsi végre nem úgy néz ki, mint egy elfuserált, kivénhedt, idegbeteg vénember. Zukón kívül ő volt a másik nagy csalódásom a filmben. Aangot és a többieket még lenyeltem úgy-ahogy.
Legyen már február! Még három hónap!
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Avatár – Az utolsó léghajlító (Netflix) 1. évad első 4 része:

Alig vártam, h munka után neki ülhessek. Kissé meglepett, hogy a teljes évadat elérhető lett, de talán ez a Netflix-től nem áll messze. Persze így mi nézők jól járhattunk más kérdés, hogy a sorozat és a Netflix ezzel a húzással mennyire járt jól. Így azért szerintem nem sokáig lesz közbeszéd tárgya és tartja a rajongókat lázban.

Maga a sorozat eddig tetszik még ha nem is feltétlen hibátlan. A látvány felemás lett, a nagy totálok, a díszletek, a harcok, az idomítás mind-min jól néznek ki, de amikor a képen egyszerre vannak a szereplők és digitális háttér az borzalmasan fest. Annyira látszik olyankor, hogy a színészek csak egy green screen előtt állnak.

Az első részt magyar szinkronnal néztem meg de aztán átálltam az angolra. Kihagyott ziccer, hogy nem az animációs sorozat magyar hangjait hozták vissza. De még nem is lett volna ez baj, ha az új szinkron nem lenne gyengébb. Pontosabban fogalmazva kevésbé passzolnak a magyar hangok a karakterekhez. Kiváltképp Katara és Iroh magyar hangja nem jó. Előbbinek túl idősnek hangzik, mint utóbbinak túl rekedtes és kevésbé bohókás a magyar hangja.

Ugye az előzetes anyagok alapján a casting már látható volt és azok nem rosszak. Talán egy valaki esetén lehetett volna más színészt találni. Kis spoiler: ez pedig Azula. Szerintem rendben van, hogy már ebben az évadban behozták a karaktert, de a színésznő arca túlságosan kerek, kissé pufók hatást kelt. Pedig az eredeti sorozatban inkább keskeny, szexi arcvonásai vannak ami miatt félelmetesebb is tud lenni. Itt meg inkább aranyos feje van a csajnak.

Na de a külsőségek után essen pár szó a tartalmi részről. Vannak változások amik eddig rendben vannak és vannak amik nem. A nyitány így szerintem kevésbé lett hatásos. Az eredeti szériában azért jobb, mert ott az elején van így egy misztikum, illetve mi nézők a karakterekkel együtt tudja meg mi történt. Ami változás leginkább nem tetszett, hogy túlságosan előre hozták azt, hogy Aang képes elődjei szellemével kommunikálni. De szó se róla Kyoshi avatar manifesztációja és harca ütős lett. A harmadik részben lévő események mixelésével különösebb problémám nincsen.
Én örülök, hogy a humort is visszafogták, mert szerintem élő változatban nem működött volna olyan jól.

Eddig a 4. rész tetszett a legjobban, pontosabban Iroh jelenetei. Az ellenséges katonával folytatott párbeszéde érdekes volt, és a flashback-ek igen érzelmesek lettek.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

ZeroProcess írta: 2024.02.22. 21:17 Avatár – Az utolsó léghajlító (Netflix) 1. évad első 4 része:



Ugye az előzetes anyagok alapján a casting már látható volt és azok nem rosszak. Talán egy valaki esetén lehetett volna más színészt találni. Kis spoiler: ez pedig Azula. Szerintem rendben van, hogy már ebben az évadban behozták a karaktert, de a színésznő arca túlságosan kerek, kissé pufók hatást kelt. Pedig az eredeti sorozatban inkább keskeny, szexi arcvonásai vannak ami miatt félelmetesebb is tud lenni. Itt meg inkább aranyos feje van a csajnak.
Én csak az első két részt láttam eddig, de nekem Azulával sincs bajom a képek alapján. Attól, mert kerekebb az arca a színésznőnek, mint rajzfilmbeli másának, még lehet egy szemét karakter. Hozhatja azt az Azulát, akit ismerünk. Nem a külső számít. Bár számomra az eredeti Azula kissé nyeszlett volt, túl szögletes arcú. Szóval, most talán egy másfajta, de nem kevésbé törtető és kegyetlen hercegnőt láthatunk majd.

Ami azt illeti, sokan kiakadtak azon is, hogy Sokka jelleméből elhagyták azt a jellegzetességet, hogy lenézi a nőket az elején. De ha maga az eredeti szerzőpáros döntött így, én nem emelek kifogást. Sőt, szerintem jobb is volt, ide nem illett volna, Sokka így is
SPOILER
megkapta a magáét Sukitól.
Sőt, Zukót is vegzálták, amiért nem dühösebb az előzetesekben. Pedig volt benne düh eddig is, de ott van benne a kétségbeesés, a honvágy, amit szerintem a színész nagyon jól hoz.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

GentleRain írta: 2024.02.23. 15:58 Sőt, Zukót is vegzálták, amiért nem dühösebb az előzetesekben. Pedig volt benne düh eddig is, de ott van benne a kétségbeesés, a honvágy, amit szerintem a színész nagyon jól hoz.
Túl vagyok a 6.részen is és azt kell, hogy írjam Zuko és Iroh viszik el a show-t. Az eredeti sorozatban Zuko-t annyira nem csíptem, csak Iroh komáltam, de itt az ő párosuk messze jobban szerethető, illetve az ő színészi játékuk szerintem jobb, mint a főszereplő trió-é.

Am az utóbbi 3 részben igencsak ugrálnak térben a karakterek rövid idő alatt, ami zavaró, olyan mintha tök kicsi lenne ez a világ.
Kép
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nekem a rajzfilmben is Zuko és Iroh párosa az abszolút favorit. Zuko akkora jellemfejlődésen megy át a három évad alatt, hogy még! Egy dühös, megkeseredett, arrogáns tiniből igazi hőssé és vezetővé válik. Szerintem Ozai még jót is tett vele, hogy száműzte. Mondjuk ezt Zuko a harmadik évadban a képébe is vágja, hogy hálás érte, amiért elküldte. Ha otthon marad, simán elnyomják, nem lett volna lehetősége kibontakozni. És igen, talán kevésbé tehetséges, mint Azula, de kemény munkával szerintem túlszárnyalta a húgát. Ráadásul benne van emberség, ami az apjából és a húgából hiányzik.


Egyébként egyértelműen itt tényleg Zuko és Iroh párosa simán elviszi a hátán az egész évadot. Mindig is nagyon bírtam a köztük levő kapcsolatot. Szerintem Zuko inkább őt tekinti apafigurának, mert valljuk be, Ozai sz*r apa. Meg lássuk be, a főszereplő trió jórészt kezdő színészekből áll, de látszik, hogy az igyekezet megvan. Nem rossz ez a sorozat, van benne potenciál. De bővebben akkor, ha majd végig néztem.
Szerintem Azula sem rossz itt, megvan benne a karakter. Bár fura volt, hogy
SPOILER
íjászkodik.
Mait és Ty Lee-t viszont csak a ruhájuk miatt ismertem meg. Mai még hagyján, a színésznő hozza a nemtörődöm karaktert, de Ty Lee szerintem nem elég optimistán vidám. Kissé visszafogottabb.
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
GentleRain
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2022.07.08. 13:29
Nem:
Tartózkodási hely: Tata
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: GentleRain »

Nagyon-nagyon-nagyon-nagyon vártam már ezt az adaptációt, mióta pár éve be lett jelentve. Kissé aggódtam, hogy mit fogunk kapni, de maximálisan elégedett vagyok. Ugyan nem tökéletes, vannak hibái, de egyébként is lehetetlenség olyan adaptációt csinálni, ami mindenkinek maradéktalanul megfelel.
A történetet itt-ott megnyirbálták, néhány történetszálat összevontak, máshol jobban kibontottak pár dolgot. Meg volt, amit megváltoztattak. Szerintem még simán elbírt volna 1-2 epizódot, én simán megnéztem volna dupla ennyit is. De mint tudjuk, a Netflix mai közönsége nem tud 10 epizódnál tovább figyelni.

A látvány szép volt, a csaták, az idomítás látványos – főleg az utolsó részben –, a kosztümök, helyszínek, épített környezet is nagyon jó volt. Meglepő volt, hogy a rajzfilmsorozat zenéit kaptuk, de nagyon örülök neki. Történetileg sem nagyon tudok belekötni, csak rövid az évad! Ez nagy hiba, mert néztem volna még tovább. Túl hamar fogytak el az epizódok.

A színészeket is remekül válogatták össze, de mindenképpen Zuko és Iroh párosa vitte a hátán az évadot. Zuko is átment némi fazonírozáson, mert bár vannak dühkitörései, de jóval kevesebb. Inkább egy megkeseredett, fájdalmakkal teli fiú, aki csak haza akar menni. Viszont van benne emberség, sokszor önzetlen, még ha nem is mutatja ki. Meg azt sem, hogy törődik ő másokkal, mert hát mégiscsak ő a koronaherceg, vagy mi. Néha még Aangról is lemond, ha úgy hozza a sors. Iroh pedig Iroh, róla nem tudok mit mondani. Tök olyan, mint a rajzfilmben.
A mellékszereplők is remekek voltak, de sajnos fájó pont, hogy pont a főszereplő trió tagjai elég gyengén muzsikáltak. Oké, Katara és Aang idomítása látványos volt és Sokka is jól forgatta a fegyvereit, de a színészi alakításuk igencsak amatőr volt sokszor. Én nem bántam, hogy Sokka jelleméből kivettek pár elemet, mert még így is nagyon jó karakter volt. Csak nem volt szexista, de ennek a Sokkának az nem állt volna jól.
Aang karaktere is jóval komolyabb, kivették belőle a gyerekes részt. Sokkal felelősségteljesebb lett, de mégsem lett koravén. Viszont túl sokszor hajtogatja, hogy minden az ő hibája, holott úgysem tehetett volna semmit száz éve sem.
Katara meg… látszik, hogy kezdő a színésznő, reméljük, fejlődik majd.

Viszont, aki nagyon megjárta, az Mai és Ty Lee, akiket a ruhájuk nélkül nem ismertem volna fel. Abszolút gyengék, Azulával ellentétben, aki szerintem, ha nem is a legjobban sikerült karakter itt, de a színésznőben van potenciál. Az meg, hogy itt Azulát egy kerekebb arcú színésznő játssza, szerintem nem hátrány. Vannak nagyon olyan megmozdulásai, amiktől tényleg megijedtem. Ozai pedig nemcsak egy szemét dög, hanem itt egy kifejezetten karizmatikus vezető, akitől jobb, ha az ember tartja a távolságot.

És ami a lényeg! Ez nem egy gyerekes sorozat. Itt nem félnek halált mutatni, vérengzést, népírtást, vagy élve elégetést. Le is sokkolt rögtön az elején a dolog, de aztán hamar túltettem magam rajta. Ez egy darkosabb verzió, mégis megtartja a sorozat jellegzetességeit. Szóval, nekem bejött, nagyon várom a második évadot. Remélem, nem kaszálják el!
"Ne gondoljuk, hogy valaki túlságosan tökéletes!"
Avatar
ZeroProcess
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2019.03.27. 21:45
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: Avatár sorozatok - Aang, Korra és minden egyéb

Hozzászólás Szerző: ZeroProcess »

Megnéztem az utolsó 2 részét is és a fentebbi véleményem / megállapításaim az változatlanul helytállnak a teljes évadra. Csak néhány gondolattal kiegészíteném a 7. és 8. résszel kapcsolatban.

Bevallom én reménykedtem benne, hogy inkább a filmhez hasonló szofisztikáltabb és nem a vizi godzillás megoldásnál maradnak alkotók. A filmnek az volt az egyik olyan eleme amit jobban preferálok. Ennek egyik oka az, hogy nagyon epikus az a rész úgy, egyszerűen nagyon fel tud csigázni mind a mai napig. Ez az amit sem az eredeti sem a mostani első évados finálé nem tudott elérni nálam.
És ez az egyik kritikám a mostani sorozattal, hogy míg a drámát nagyon jól át tudja adni lásd Zuko - Iroh párosát, addig az epikus/felemelő pillanatokat már kevésbé. Igazából az évadnak egy olyan pillanata van amikor felállt a szőr a hátamon, méghozzá mikor Kyoshi avatar kiosztott pár sallert a 2. részben. Az a néhány perc nagyon ütött. De lehetett volna több ilyen pillanat is, mégsem sikerült valahogy összehozni az alkotóknak.

Hogy miért? Talán a rendezés lehetett volna jobb, de ami biztos az aláfestésekkel nem hozták ki a maximumot. Így pedig rá is térnék a másik nagyobb problémára, hogy nincs új igazán emlékezetes dallam a már meglévőek mellett. És ez a másik olyan dolog amiben a film jobban jeleskedik. Vártam volna legalább egy Flow Like A Water kaliberű számot.

Azonban mindezen negatívumok mellett ez az első évad tetszett és jó volt. Ha a fentebb említett dolgokban (ebből és a korábbi kommentjeimből) javulni fog a sorozat a folytatásokban, akkor majd nyugodtan ki tudom jelenteni, hogy ennél jobb már nem lehet.

Nagyon remélem, hogy a Netflix nem követi itt a rossz szokását és kaszálja el ezt az ígéretes adaptációt. Mondjuk lehet kell egy kis idő, mire kellően sokan megnézik. Ha abból indulok ki, hogy magyar viszonylatban nem volt annyira reklámozva / hypolva a sorozat. A baráti körömben nem csak engem érdekelt az adaptáció, mégis én voltam az aki szólt, hogy már kint van az első évad, mert ők nem voltak annyira képben a premierrel. Persze csak én tapasztalom azt, hogy kissé radar alatti a show és valójában amerikában dübörög a hype. Mondjuk ha így van, akkor már jövő héten várom a hírt a berendelt 2. évadról.

Mindenesetre csak ajánlani tudom ezt a változatot az eredeti széria kedvelőinek és a franchise-al ismerkedőknek.
Kép
Válasz küldése