Animéből film

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Hogy fogadnád kedvenceid, élő szereplők képében?

Végre, hogy észreveszik az animékben rejlő lehetőségeket! Nagyon várom már őket!
13
16%
Mindenképp érdekesen hangzik; majd meglátjuk...
39
48%
Inkább kihagyom
3
4%
Rossz ötlet, nem tartom valószínűnek, hogy képesek lennének a hangulatot visszaadni.
24
30%
Már maga az ötlet is vérlázító!!!
2
2%
 
Szavazatok száma: 81

Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

elképzelni el lehet, de aztán arra ébredünk hogy bilibe lóg a kezünk.....
a battle angel alitáról hallottam hogy filmet csinálnak, de a kedvenv művem, azzal kezdtem mangás pályafutásomat.....túl szép ahhoz, hogy normális filmet csináljanak belőle.....
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

A bilibe csak akkor lóg a kezünk, ha valaki valamit nagyon elrontott.
Valójában nincs összefűgésben az anime a film minőségével, csak és kizárólag a készítők képzetségével, de leginkább a forgatókönyv íróval.
Legjobb példa erre nem egy anime, hanem egy klaszikus, egy legenda,

egy ISTEN.......................Garfield

A stílusos sztorikat lecserélték egy egyszerű, jellemtelen, 2 órás filmre. Ezért tartom tán a legfontosabbnak a forkatókönyvet. Nem csak ezen bukhat a dolog, de nagyon nagyon nagy hatással van a film sikerére vagy bukáséra.
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Egy 3 képkockás képregényt, egyszerűen lehetetlen visszaadni a filmvásznon. Teljesen más feelingje van. A Garfield egy családi (gyermekeknek való...) film lett, miközben a képregény inkább a felnőtteknek szól, mintsem a kiskölyköknek. Sokkal intelligensebb mű ez mint amit kihoztak belőle... és amit kifognak hozni (Garfield 2 jön nemsokára....)

De pl Animék között is vannak olyanok ahol nem igazán kell egy igen jó forgatókönyv. A lényeg h adaptálni tudják, és ne térjenek el a történettől, a szereplők jellemétől. Pl. Naruto, meg Bleach, és az ilyen nem kifejezetten intelligens animékat (de akkor mondjuk inkább mangákat) könyebb adaptálni mint a Garfield-ot. Ilyenkor jön előtérbe a látvány, mint hangulat. Itt ez a fontos.

Hogy mi adja egy ANime/manga/képregény hangulatát? Látvány, vagy történet, vagy szereplőábrázolás, vagy netán az intelligens poénok és gondolatok... ezeket kell a maguk módján adaptálni. És ez egy nehéz dolog...

Próbálkozni lehet, de azt kifejezetten utálom mikor még a fáradtságot sem veszik h maradjanak az eredeti világnál. SUper Mario film-et ezért baxták ez nagyon...
Kép
Avatar
liache
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 533
Csatlakozott: 2006.03.22. 23:30
Tartózkodási hely: Hidden LDTS village :]

Hozzászólás Szerző: liache »

Mayer írta: "...épregény inkább a felnőtteknek szól, mintsem a kiskölyköknek..."
mondjam hogy a majdnem 30 éves osztályfőnökünkkel a legegyszerűbben akkor lehet egyeztetni egy dolgozat elmaradása felől, hogy egy köteg garfield-ot és néminemű túrórudit csusztatunk az asztalára?:D


szerintem mindenki elvárásokkal indult neki annak a filmnek, és ez már alapvetőzen gagyi...én pl már nem várok semmilyen adaptációból jó filmet, igyexem külön, magában értékelni, és esetleg akkor meglepődök, hogy hajj, jó film lett, vagy anyázok hogy nem lett jó....

tény, hogy nehéz 3 képkockából valamit is kihozni....ismereteim szerint garfield egy otthonülős dagadt macska.... a filmben meg valahogy nemegészen így volt...(már ha jól emléxem, nemtom má:D)
Kép
.:[LDTS]:. kiwi! :cry:
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Nemis várom el, hogy 3 képkockából csináljanak számomra egy 100% Garfield filmet, de vaze, ne az legyen, hogy egy 5 évesnek csinálnak filmet egy olyan műböl, amiben sokkal több rejlik. A sztory olyan lapos lett, mint egy palacsinta és jelen esetben ez megbocsájthattalan. De az egész nálam csak a történeten bukott, mert az animáció király lett, a szereplők....hát...nem volt elég nagy a fejük, de ez megbocsájtható. Esetleg még Odie-t animálhatták volna, de már az sem zavar.

Super Mario meg egyenesen borzasztó. Gyermekkorom hőse egy ilyen filmben.....pffffffffffff...no coment!
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Theonyn
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2006.06.27. 17:38
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Theonyn »

Én Trigunból látnék szivesen valami jó filmet...de tényleg JÓ filmet! ami visszaadja a sorozat hangulatát...színész már van is rá :wink:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Szerintem nem kéne...az animéban Vash néha olyan meredek dolgokat csinál, hogy azt egy filmben viszontlátni kész (tragi)komédia lenne...
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

kukurbuki írta:Az alkotói filmadaptációk elég gagyik szoktak lenni... Pl ragyogás stephen king rendezésében, vagy a nightbreed clive barkertől... Szóval nem feltétlenül jó, ha az eredeti készítő csinálja a feldolgozást.
Ellenben a Hellraiser-t is Clive Barker rendezte, az meg ugyebár zseniális volt minden szempontból.

Egyébként pedig amig nem amerikában csinálnak filmet az animékböl, addig akár még jók is lehetnek, habár azért japánok is tudnak elszúrni ilyesmit nagyon durván (mint pl. a minösíthetetlen rossz 'Tokyo, The Last Megalopolis).
Mondjuk az meg vicces, hogy az engem leginkább érdeklö mangákból amúgysem készül anime, csak film, tehát nálam fordítva áll a kérdés.. Engem inkább az érdekelne, hogyha a kedvenc mangáim valamelyike egyszer nem filmként lenne feldolgozva, hanem animeként az milyen lenne. De erre kb esély sincs, tehát végülis felesleges ezen gondolkodni.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem éppen anime, de nem akartam külön topicot nyitni.
Már elkészült a DOA film, idén talán hozzánk is megérkezik, valamint készül és jövőre érkezik a Tekken film is. :?
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Ha az amerikaiak csinálnak anime-ből filmet az káosz :? :? De ha a japánok, abból talán valami jó is kisülhet. De nem repdesek az örömtől ::jumph:: ::japhaha:: ::japhaha::
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Újabb adaptáció a láthatáron. Az 1967-68 között vetített Speed Racerből készít filmet Andy és Larry Wachowski. Jövő nyáron kezdődik a forgatás, maga a film 2008 nyarán kerül a mozikba (a tervek szerint)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Animéből film

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Úgy látszik, Hollywood kezdi felfedezni magának az animét, mint alapanyagot a filmjeihez. Úgy látszik, kezdenek lessan kifogyni a könyvekből, és a folytatásokból (:roll:) és most új alapanyag után néz...



Előfordult olyan is, hogy nem kifejetetten adaptáció volt, mégis az volt az ember érzése ( legalábbis az enyém ), mintha animét nézne. Ilyen volt a Kill Bill első része, vagy az Azumi.

.
Csak hogy pontosítsunk, az Azumi eredetileg manga és nagyon is japán.

Amúgy ha már filmnél tartunk én leginkább a Kenshin-ből vagy a Lain-ből látnék szívesen filmet.
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Én személy szerint kíváncsian várom a Battle angel-t. Mivel a Gunnm az egyik kedvenc magám, nagyon érdekel, hogy fogják megvalósítani. Viszont azt szomorúan olvastam, hogy a film csak az első néhány (azt hiszem 2 ) kötetet fogja feldolgozni. Ezek nagyon jók, persze, de a történet csak utána kezd igazán érdekessé válni :( És már megint nem lesz Desty Nova :(
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Az első 3 fejezetet ás állítólag rettentően megakarja szerezni Cameron California kormáynyóját (Schwarzenegger) Ido szerepére...annyira ragaszkodik hozzá, hogy még képes leállni a forgatással is évekre omg haxor James...bezzeg a T3 rendezői székéhez nem ragaszkodott ennyire...
Kép
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

A.Hidekai írta:Az első 3 fejezetet
Első 3 kötet...

A.Hidekai írta:ás állítólag rettentően megakarja szerezni Cameron California kormáynyóját (Schwarzenegger) Ido szerepére...
:shock: Uhh... Na neee :)
Az ilyen abszurd pletykákat csak a rajongók riogatására találják ki XD
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Természetesen 3 kötetre gondoltam..nemtom,hogy tudtam így elírni =S
Sajna az a Scwarzi cucc nem pletyka =/ Bár örülnék ha végül az lenne mivel nagyon lol lenne ha ő lenne Ido =S
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez van, ezt kell szeretni. Lehet, hogy még a végén jól fog elsülni a dolog és a film is tetszeni fog a közönségnek.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Szerintem schwarzenegger nem lenne rossz ido.
Ugyanolyan krumplifejű figurát, hiába kerestek, az csak rajzolva működik. :)
Piracy is charity.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Japánban már vetítik a Mushishiélőszereplős változatát, Katsuhiro Ôtomo tolmácsolásában.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Szacsi
Profi
Profi
Hozzászólások: 238
Csatlakozott: 2006.09.12. 14:44
Tartózkodási hely: Buon Viaggio
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szacsi »

Ez az, amit mindenképp meg akarok majd nézni ::^_^::
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én mindenkeppen kiváncsi lennék, hogyan valosítanak meg egy animét filmben. habár kicsit félek, hogy nagy csalódás érne, de mindenképp megnéznék egy ilyen filmet.

nagy a vaszínüságe hogy nem ugyanaz a feeling jönne le, de sztem ha a rendező és a színészek megnéznek pár animét akkor talán sikerül átadniuk ugyanazt a hangulatot.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

A japánok tudnak jó adaptációt készítenihisz ők ismerik magát az animet,,de főleg a mangat is. Amikor tervbe veszik, hogy az x anime/mangat élőszereplősre teszik át tudják, hogy akkora bukta nem lehet mert ha más ne a rajongok elmenek. Más részt nem kell a háttér infokat adni, mert úgy is mindenki ismeri már. De ezek a filmek/sorozatok sajna nem jutnak el hozzánk.

Ha nem japánok készíték hanem amcsik akkor jönnek az igazi bajók. Egy ismeretlen közegnek kell vonzová tenni a dogot és hát ezért itt ott kikell hagyni egy két dogot stb. A nagy közönség nem biztos, hogy megértene minden egyes kis utalást, ha pedig nincsenek kis utalások akkor meg a rajongok fanyalognak.

Végezetül: Az anime animáció=>képzeletnek nincs határa míg a filmeknél van. Igy sok mindent már alapból nem lehetne elkészíteni.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

Én nem nagyon támogatom ezt az anime-ből film dolgot. Nekem illúzióromboló.
Avatar
Nausicaa
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.11.02. 20:17
Tartózkodási hely: valahol , a világ egy távoli zugában , egy számítógép elött ...

Hozzászólás Szerző: Nausicaa »

hát nekem mindenesetre igen furcsán hat , hogy animéből / mangából film ...
miztos érdekes lenne / vagy már most is az :S /

akkor milyen film is készült animéből / mangából ??
az igazán reménytelen szerelem az , amikor egyik sem szereti a másikat ... :D
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

hát pl vannak animékl amiböl csináltak dorámát. pl GTO. nem néztem bele.. de láttam youtube-on h fent van. van lovely complexből is, meg death note film posztert is láttam már. ha rákeresek google-en v imdb-n akkor sztem találsz
Kép

life is pain, get over it
Válasz küldése