Animéből film

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Hogy fogadnád kedvenceid, élő szereplők képében?

Végre, hogy észreveszik az animékben rejlő lehetőségeket! Nagyon várom már őket!
13
16%
Mindenképp érdekesen hangzik; majd meglátjuk...
39
48%
Inkább kihagyom
3
4%
Rossz ötlet, nem tartom valószínűnek, hogy képesek lennének a hangulatot visszaadni.
24
30%
Már maga az ötlet is vérlázító!!!
2
2%
 
Szavazatok száma: 81

Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Animéből film

Hozzászólás Szerző: anubys »

Úgy látszik, Hollywood kezdi felfedezni magának az animét, mint alapanyagot a filmjeihez. Úgy látszik, kezdenek lessan kifogyni a könyvekből, és a folytatásokból (:roll:) és most új alapanyag után néz...

Próbálkozásra már volt példa, a Crying Freeman képében és volt BD film is :tard:
Anno vagy 8-10 éve terveztek Sailor Moon filmet is Geena Davissel a főszerepben, ami aztán a süllyesztőbe került ( azt hiszem hálásak lehetünk érte ), valamint egy 2007-re tervezett nagyszabású DB film is meghiusult, ennek miértjéről nincs információm, bár Roland Emmerich személye, mint rendező garancia lett volna egy-két látványos csatára és New-York lerombolására.

Előfordult olyan is, hogy nem kifejetetten adaptáció volt, mégis az volt az ember érzése ( legalábbis az enyém ), mintha animét nézne. Ilyen volt a Kill Bill első része, vagy az Azumi.

További célok most a Ninja scroll, a Blood, a Battle Angel ( James camerontól 200 millából :shock: ), és most legújabba tervként a Star Blazers megfilmesítése. természetesen a lista nem végleges, ahogy telik az idő, egyre több címre fognak lecsapni.

A téma arra irányulna, ki hogyan viszonyul kedvenceinek vászonra viteléhez.
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Hát én a DB filmehez tudnék most hozzászólni.
Úgy tudom hogy a szereplögárda miatt lett beszüntetve a project de azóta mozielözetes oldalon láttam olyan kiírást hogy 2008-ra tervezik a filmet és az Akira Toriyama az egyik producer és az egyik forgatókönyvíró és még nincsenek meg a szereplök.

Hát én mondjuk örülnék egy jól megcsinált DBZ filmnek. Goku és Vegita küzdelme a látványos efektekkel nagyon ütős lenne egy moziban megnézve.
Szereplökkel kapcsolatban a készítők helyében én ismeretlen színészeket tennék a filmbe akiknek az arcát a nézők nem kötnék más filmes szereplőhöz. Az sem ártana ha néhány harcművészetben jártas egyén is lenne.( Ilyen szempontból a Ray Park-Vegita szerep jó lett volna).

De a legrosszabb ha sztárokkal akarnak egy anime filmet megcsinálni.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
Mimette
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 178
Csatlakozott: 2006.02.04. 12:43
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mimette »

Nekem nem tetszik az ötlet.
Eléggé nevetséges,hogy az ötlethiányukban már az Animéket is "Amerikásítani" akarják. Biztos megnéznék éppen egyet-kettőt,és nem is mondom azt,hogy az összes k*kash*t lenne,de most kicsit elszörnyülködtem,amikor olvastam,hogy mennyi mindenre le akarnak csapni. Én a Japán élőszereplős Sailor Moon-tól is beteget kaptam,nemhogy Amrikai módra! :tard:
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Elrettentésképpen közölném, hogy amikor Hollywood számítógépes játékokból próbált meg filmadaptációkat készíteni, már azok is borzalmasan sikerültek. Mire lennének képesek legkedvesebb anime sorozatainkkal? ::argh::
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

mondjuk én kíváncsi lennék rá. de nem akarom hogy "amerikai gagyi live action" legyen... köszönöm de nem kérünk belőle... :mad: ígyis olyan bénán csinálták meg a Narniát meg még a mittudjam én mit.... lehet hogy jó a grafikája meg a számítógépes izék belőle de ez azt még nem jelenti hogy coolos mangákat elszarják. csesszék csak el a saját "dolgaikat". (könyveiket képregényeikat stb...) az X-3is furcsa lett... szóval amerika befuccsolt az utóbbi 1 évben... a filmjeik 70%ka szánalmas lett....
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Újabb info: Stephen Norrington rendezésében ( A szövetség ) készülne el az Akira élőszereplős változata :crazy: :sniper: :gun: :tard:
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Vicces lenne ahogy Eikichi Onizukát megpróbálná eljátszani mondjuk Marshall B. Mathers. (Eminem)
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Hogy ti mennyit tudtok nyavalyogni...

És spec. örülnék mondjuk egy GUNNM élőszereplős filmnek. Kíváncsi volnék, mit hoznak ki belőle, James Cameron egyáltalán nem a trágya filmjeiről híres...

A verekedős játékokból talán meg azért nem készültek jó filmek, mert a sztorit, meg az elemeket már a játékban sem lehetett komolyan venni... ? A bunyós játékok anime átiratai sem sikerültek éppen fényesre...
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

To Őrnagy: kinek só kinek bors! :dirr:
anubys írta:Újabb info: Stephen Norrington rendezésében ( A szövetség ) készülne el az Akira élőszereplős változata :crazy: :sniper: :gun: :tard:
:osdob: :wtf: :wwall: "WTF? WTF!? WTF!!!!!!"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kyssifur írta:Vicces lenne ahogy Eikichi Onizukát megpróbálná eljátszani mondjuk Marshall B. Mathers. (Eminem)
Bazz, még hasonlítanak is! :D
Mondjuk szerintem a GTO-ból lehetne jó filmet csinálni. De ha már animét akarok adaptálni, akkor valami jellegzetesebbet, meg szélsőségesebbet választanék.
Piracy is charity.
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

Tudom, hogy hasonlítanak, azért is írtam. De nem feltétlenül kell szélsőséges dolgot megfilmesíteni, ha jól meg van csinálva, egy GTO is lehet pl. kasszasiker. De mi számít jellegzetesnek? Ez itt a kérdés!
Bahfec
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2006.06.12. 16:36

Hozzászólás Szerző: Bahfec »

A Dragonball-ból én mindenevő vagyok. Annak idelyén a kártyáktól kezdve a pár számra korlátozott képregénykönyvig sok cuccom volt. Ezeket már kinőttem, de a filmeket még mindig megnézem, ha van rá lehetőségem. Kár hogy nem adták le a teljes DBZ-t a TV-ben, és letöltött verzióban is csak ugyanaddig sikerült látnom. Szóval én maximálisan egyet értek azokkal, akik szorgalmazzák az élő szereplős film elkészítését, biztos hogy nagyon sokan várják. Talán emiatt nem akarják elkapkodni. És siker valóban csak akkor lehet, ha ismeretlen, de legalábbis nem világsztár színészek formálják meg a karaktereket. Leginkább egy japán-amerikai vállalkozásban tudnám elképzelni. Messze van még 2008.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kyssifur írta:Tudom, hogy hasonlítanak, azért is írtam. De nem feltétlenül kell szélsőséges dolgot megfilmesíteni, ha jól meg van csinálva, egy GTO is lehet pl. kasszasiker. De mi számít jellegzetesnek? Ez itt a kérdés!
Úgy értem, hogy mechás, kamehamehás, vagy ilyesmi. Amiben több az anime sablon. Mert a gto eléggé kerüli ezeket.
Piracy is charity.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Arról nem is beszélve h GTO-t nem lehet visszaadni egy egészestés filmben...

Egy kamehames stuff: Matrix Revolutions utolsó nagy harcjelenete ami kicsit megmutatja, kb hogy is nézne ki mindez élőszereplősen. Szerintem jól :) Csak nagyon veszélyes dolog ez, könnyen átcsúszhat a szupi ratyiba.

Mechás: Gundam féle mechás filmet nem nagyon tudok elképzelni. Bár nem anime, de jövőre érkezik a Transformers, aminek Teas-erét nagyon várom, mert kiváncsi vagyok hogy teszik élethűbbé az autobotokat. De pl, (már megint :-P ) Matrix Revoban a Mechás harcijelenetek tetszettek. De az is egy más féle mecha és egy Gundam is más féle mecha :)
Kép
Avatar
amcsi
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2004.05.09. 20:34
Tartózkodási hely: in America
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: amcsi »

milyen amerikáról beszéltek? én úgy értelmeztem ezt a topicot, hogy japán animéből japán élőszereplőst. Válasz: igen :D miért ne
Kép
Kép
Kép
"Americans ALWAYS wear sunglasses." - Bandit Keith - Yu-Gi-Oh! The Abridged Series
Máj anime liszt
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Szem ha a japánoknak ez megfordult a fejében és ilyen filmek gyártását kitalálták biztos h amerika is lecsap/ott? az ötletre :-P
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Az amik mindenhol ott vannak, biztos megpróbálnák...
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

Szerintem 1általán nem lenne gond ha az amerikaiak megpróbálnák...
Próbálkozni lehet, csak nem éri meg annyi pénzt belefektetni a filmbe, ha nem lesz sikeres...
Ha pénzt ölnek bele akkor legyen igazán jó, és ha igazán jó, akkor miért ne néznénk meg? :-P
"...Nézd, ez az én harcom és csak nekem ég az arcom,
A remény bennem csak addig él, ameddig én életben tartom..."
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Játékadaptációk... képregényadaptációk... filmadaptációk (remakek) most mindenki adaptál mert elfogyott az ötlet (Originality is Power yo! :D)

Eljön az ideje az Anime Adaptációknak is, de azt hiszem egy Animét nehézkes átvinni a nagyvászonra (ahogy a képregényeket is)... egyedül a Matrixokban éreztem valamiféle animés beütést.

A Pénz nem minden, rengeteg überhollywoodi produkcióba ölnek rengeteg Money-t mégis iszonyat szarok lettek (Nagy Sándor... Életadaptáció :dirr:)
Kép
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Adeline-Girl írta: Ha pénzt ölnek bele akkor legyen igazán jó, és ha igazán jó, akkor miért ne néznénk meg? :-P
a haverom mutatott egy eva filmekből készült képeket.... hát azok valami kukába valóak voltak... és elméletileg sok pénzt fogtak bele.... szerencsére szüneteltetik a forgatását....
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Legfeljebb a japánok tudnának jó adaptációt készíteni, mivel ők az animék megalkotói is :wink: (KNOWLEDGE is the power, Mayer :D ).
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Az alkotói filmadaptációk elég gagyik szoktak lenni... Pl ragyogás stephen king rendezésében, vagy a nightbreed clive barkertől... Szóval nem feltétlenül jó, ha az eredeti készítő csinálja a feldolgozást.
Piracy is charity.
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Az hasznos ha az eredeti alkotó segédkezik... de igen: A Rendező rendezzen, az író írjon...

De gondolom Xelloss arra gondolt, h ne amerikaiak csinálják, hanem akkor Japánok. És az eredeti alkotók csak segédkezzenek.

De akkkor kicsit továbbviszem a dolgot: Animéből film... ugyebár az animék hatalmas százaléka tulajdonképpen Manga adaptáció (kivéve Bleach fillerek, khm... kthx) akkor beszéljünk a Manga adaptációkról, mert ilyen már van, és nem is kis sikerű mű: OldBoy (mondja meg valaki ha tévednék, de az OldBoy ugye Koreai manga adaptációja?)
Kép
Avatar
Link
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2006.05.29. 09:29
Tartózkodási hely: somewhere in time

Hozzászólás Szerző: Link »

Igen Koreai...Azt hiszem :-P

Mindegy, hogy amicsi vagy jamcsi ( :dirr:) csinálja, csak maradjon meg az ami a manga alapját képzi. Ne sűrűn változtassanak azon amin nem kell ,vagy amin nem szabad és akkor minden OK, ha nem akkor meg minden K.O.

Ja....sírjatok ti is, mert én is sírtam (ez csak egy Fake...sajnos.)


http://kepfeltoltes.hu/060703/Lupin_www ... es.hu_.jpg
Kép
Fáj a fogad? Könnyen elbánok vele! :dirr:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Hát, még ami sztem eléggé fontos az a kamerakezelés és a látványvilág. Legalábbis az ANiméknek van ilyen jellegzetes kamerakezelése, jelenethasználata. Ha ezt sikerül átültetniük, és a story is kerek egész, és marad mangahű, akkor minden okés szerintem :) (és sajna ez nagyon ritka eset :( )
Kép
Válasz küldése