Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

iskariotes írta:Egyik nap megnéztem a Közönséges Bűnözőket és nem bírtam rá jönni ez a film miért akkora kunszt? Nem láttam benne semmit amire azt tudtam volna mondani, na igen ez már döfi. Annyira rossz volt, hogy még a vége előtt bő félórával rájöttem, hogy ki is a hunyó az meg régen rossz film az amiben még én is rájövők a titok nyitjára. Csak azon csodálkozok, hogy sokaknak mennyire tetszik ez a közönséges film.
Gondold végig. Ha rájöttél ki a hunyó és arra is, miért és hogyan rájöhetnél arra, hogy akkor most mi az igaz a történetben és mi nem? Mi a kitaláció és mi a valódi. Ráadásul a film utolsó mondata: "Az ördög legnagyobb trükkje az volt, hogy elhitette az emberrel valójában nem is létezik." Felveti a kérdést, akkor most Keyser Söze (az Ördög) létezik, vagy csak egy kitaláció. :) Nálam favorit a film.

American Film Institute's 100 Years... 100 Heroes and Villains: 48# Verbal Kint (The Usual Suspects, Kevin Spacey)

http://www.afi.com/10top10/mystery.html

http://www.imdb.com/title/tt0114814/

http://www.imdb.com/title/tt0114814/awards

http://www.rottentomatoes.com/m/usual_suspects/
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Goofy írta:A Dreamworks-nek az animációs filmjeit nagyon rühellem én is. Ellentétben a Pixárral amik milliószor jobbak: Toy Story, Szörny R.T., Verdák, Wall-E
Azért tudtak jó filmeket is alkotni:

The Prince of Egypt
Chicken Run
Shrek
Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit
Flushed Away
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Ridley44Lev írta:Chicken Run
Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit
Flushed Away
Nah igen, de ezt a 3 gyöngyszemet azért elsősorban az Aardman stúdiónak köszönhetjük. ::jeye:: Éljen a gyurma-animáció~
Kép
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Jó hát mindenkinek egyéni ízlése, hogy mi tetszik és mi nem. Szereintem meg erős túlzás a rossz valódiságát vagy nem létét bele magyarázni egy ilyen filmben.

A listákról meg azóta nem figyelek oda amióta nem kaptam egy könyvet amibe felsorolták, hogy mit kéne látnom mielőtt meghalnék és mély megdöbbenésemre nem volt benne a Patyomkin Páncélos.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Stardust

Nem a TV-ben néztem meg, de a TV reklám keltette fel az érdeklődésem. Utánanéztem imdb-n, hát leesett az állam utólag, 7,9/10... ennyire túlértékelt filmet rég láttam.

Mi nem tetszett:
- a két főszereplő alakítása borzalmas volt! Egyszerűen semmi átélés, karakterrel azonulás, semmi. A főhős ráadásul még nem is volt olyan hű de helyes. Kevésbé ismert színészeknél általában ez szokott a döntő lenni, ha beteszik mégis valami mozifilmbe. Claire Danes meg egyszerűen idegesítő!
- a Csillag... Claire Daneshez abszolút nem illet a szerep. Nem egy különösen szép lány, legalábbis ehhez a szerephez hiányzik neki egy bizonyos fokú kisugárzás... Nem azt mondom, hogy extra szépségű nőnek kellett volna a szerepet osztani, hiszen ott lett volna az a lány, aki a vízilényt alakítja a Lady in the Waterben... ő sem a szó szoros értelmében szép, de van egyfajta földöntúli kisugárzása, ami egy Csillaghoz igencsak jól jött volna. Így olyan végig, mintha egy sima parasztlány lenne, akinek néha a digitális effektek hatására csillog a haja...
- történet: alapsztori nem lenne rossz, de egyszerűen hihetetlen mennyire unalmas, mennyire nem illenek egybe a mesei elemek, és úgy eleve az egész széthullani látszik... Néha tök értelmetlenül jönnek elő események (Unikornis a semmiből megjelenik, villámokat befogó Pán Péter hajó etc.)
- varázslat az nulla... egyáltalán miért van két világ, ha egyszerűen a "mi világunkból" származó emberek semmi sem lepődnek meg a másik világban? Nem tudom egyszerűen a varázst átérezni, ahogy a főhős meg az apja sem... minta tök természetes lenne egy angol embernek mindez... "Te vagy a Csillag, ugye?" Hát nagy meglepődést ez sem okozott a hősnek :wtf: Komolyan nem csodálkoznak ezek semmin? Ennyire természetesek ezek a dolgok?
- lovagiasság... LOL... egy éjszakát eltölt a királylánnyal az emberke, aztán hazahúz a világba, nem az ám, hogy megpróbálná az átkot megtörni, a boszorkányt megölni etc... Bármikor visszamehetett volna, de nagyon nem izgatták ezek a dolgok úgy látszik, a film végén meg mégiscsak de jó volt újra találkozni

Jó dolgok:
-szellemek... :vigyor: haláliak voltak, nagyon bírtam őket... valami hasonlót egy jó filmben is használhatnának
- végefőcím zene, most is azt hallgatom ^^

Kb . 6/10... egyszer meg lehetett nézni, bár alig vártam, hogy vége legyen... se izgalom, se igazi érzelmek, se varázslat...
Megj.: rájöttem, honnan volt ismerős az a transzfesztita jellegű tánc ^^ Bárányok hallgatnak ^^"""
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nálam a Stardust kapott 7 pontot. Előbb a könyvet olvastam, az egy árnyalatnyit jobb volt, viszont sehogy nem értem azt az ajnározást, ami körülötte van. Az egekig magasztalják (persze a borítón), ahhoz képest egy éppen, hogy közepes könyvhöz volt szerencsém. Amiben viszont nagyon elért a film a könyvtől, az De Niro karaktere. Az eredetiben csak felvette őket, oszt annyi. A filmben viszont szerintem nagyon jól eltalálták. A többi viszont tényleg felejtős. Tényleg ritka mód túlértékelt film, de nem egyedi eset az imdb-n. Legutóbb a District9 volt hasonló élmény számomra.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Azt hiszem, már volt szó a 10 000 BC-ről. Ez tényleg rossz. Nagyon... :knife:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Szerintem vem volt az olyan vészes,csak igazi bugyuta, hállivúdi akciófilm. Szerencsére én úgy álltam hozzá, hogy egy gagyi filmet fogok látni, így nem is csalódtam. :dirr:

De hogy a témánál maradjunk:

Tintaszív


Tipikus példája annak, hogyan lehet egy amúgy remek alapötlet összes ziccerét kihagyni. Minden tekintetben félresikerült. Elbaltázott sztori, siralmas színészi teljesítmény.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Szerintem vem volt az olyan vészes,csak igazi bugyuta, hállivúdi akciófilm. Szerencsére én úgy álltam hozzá, hogy egy gagyi filmet fogok látni, így nem is csalódtam. :dirr:
Jahh, azóta iszonyat jókat röhögtünk öcsémmel a hülyeségeken, amiket felvonultat ez a film. Azt pl. még mindig nem tudtam feldolgozni, h az egyiptomiak hh mamutokkal (manakokkal) és ősemberekkel építették a piramisokat. :knife:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Szerintem azok nem egyiptomiak voltak, hanem egy fiktív ősibb civilizáció.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Szerintem azok nem egyiptomiak voltak, hanem egy fiktív ősibb civilizáció.
Remélem is, mert az már tényleg gáz volna. :wwall:
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:
Yuriko-chan írta:Szerintem azok nem egyiptomiak voltak, hanem egy fiktív ősibb civilizáció.
Remélem is, mert az már tényleg gáz volna. :wwall:
Ha visszaemlékeztek, akkor Atlantisziak voltak. Van egy jelenet a filmben ahol a női szereplő azt hiszem ránéz egy térképre a király termében és látja, hogy középen az Atlanti Óceánon van egy hatalmas sziget. A legenda szerint Atlantisz itt volt, de egyesek Szantorini szigetére tippelnek, már amennyiben Atlantisz a valóságot takarja Platón leírásai alapján.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sorra került a 2012.
Számítottam rá, hogy nem lesz egy nagy szám, na de hogy ennyire?! :roll:
A látvány nagyon a helyén volt (valamire csak elszórták azt a 200 millát), de minden más tekintetben pocsék. Ismét kaptunk egy demonstrációt, milyen látványt tudnak ma összehozni.

2/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:A látvány nagyon a helyén volt (valamire csak elszórták azt a 200 millát), de minden más tekintetben pocsék. Ismét kaptunk egy demonstrációt, milyen látványt tudnak ma összehozni.
A trailere is ezt sugallta, szóval nem lepődök meg, h ezt írod... Amúgy külön poén, h nemrég készült film ugyanezzel a címmel, és sokan tévedésből azt szedik le ehelyett. :vigyor:
(Öcsém kölcsönkapott egy 2012-t, csak éppen az a kevésbé látványos verzió volt.)
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

X-Men Origins: Wolverine

0/10

Mivel nemrég estem át egy műtéten így a DVD kölcsönzőt sűrűbben látogattam a kelleténél, és próba alapján neki estem ennek a filmnek. Nekem semmi nem tetszett benne. Az extrákban Hugh jackman azt mondja csak azért vállalta el a szerepet megint mert egy jobb, ütősebb, akció dúsabb, drámaibb forgatókönyv készült. Na lássuk: Skip Woods korábban a Hitman-t írta, David Benioff meg a Tróját és bár írtak jó filmekhez is (Kardhal, Papírsárkányok) ezzel a filmmel csúfosan tönkre tették az X-Men világot, amit Brian Synger felépített az első 2 részben.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:X-Men Origins: Wolverine0/10
Akkor, gondolom, a Hannibal Rising sem tetszett, ha bírtad az eredeti Hannibal filmeket...

Számomra érdekes volt látni Farkas személyes tragédiáját, történetét. Az ilyen előzményesdi nagy divat, sokszor el is szúrják, szóval én rosszabbra számítottam. Nekem ez pozitív csalódás volt. Hozzá kell azonban tennem, h nem vagyok trú fan, mivel a filmeken kívül semmilyen formában nem követem nyomon az X-MEN univerzumot. (Gondolom, iszonyú mennyiségű képregény, játék- és rajzfilmadaptáció készült már ebben a témában.)
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:
Ridley44Lev írta:X-Men Origins: Wolverine0/10
Akkor, gondolom, a Hannibal Rising sem tetszett, ha bírtad az eredeti Hannibal filmeket...

Számomra érdekes volt látni Farkas személyes tragédiáját, történetét. Az ilyen előzményesdi nagy divat, sokszor el is szúrják, szóval én rosszabbra számítottam. Nekem ez pozitív csalódás volt. Hozzá kell azonban tennem, h nem vagyok trú fan, mivel a filmeken kívül semmilyen formában nem követem nyomon az X-MEN univerzumot. (Gondolom, iszonyú mennyiségű képregény, játék- és rajzfilmadaptáció készült már ebben a témában.)
Valóban nem tetszett a Hanibal Rising, bár Gong Li szereplése számomra üdítően hatott, mert szerelmes vagyok a hölgybe. :)
Nekem a második rész (Hannibal) a nagy kedvenc mert akkor "világosodtam" meg és indultam el a filmes pályán. Ridley Scott rendezése adta meg nekem a löketet.

Egyébként az előzményt is elszúrták v. átírtak annyiban, hogy Farkasnak nincsen testvére az X-Men univerzumban, legalábbis nem az a mutáns aki a filmben volt, és nem a szerelem miatt lett belőle az igazi Farkas. A második film jobban mutatja a dolgokat igaz ott meg az a baj, hogy nem mondanak el sokat. :)
Ne értsd félre nem vagyok fan, nincsen képregényem csupán már korábban utánajártam.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Interjú egy vámpírral

a könyv után kiábrándítóan sz*r volt. Igazából végig sem néztem a filmet, csupán az első egy órát, meg az utolsó 7 percet...

Még a színészek haggyán, persze Claudiát neméppen így képzeli el az ember, hanem sokkal ártatlanabbnak, a könyv után.

De volt néhány extra effekt (pl levágja ahaját és visszanő) ami viszont tetszett. Vagy a helyszínek, azok még jók meg a zene.

De kiábrándító. Kíváncsiságból megéri megnézni, de én nem ajánlom senkinek.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:Egyébként az előzményt is elszúrták v. átírtak annyiban, hogy Farkasnak nincsen testvére az X-Men univerzumban
Ez nekem is sántított, akkor ráéreztem.
Ridley44Lev írta:nem a szerelem miatt lett belőle az igazi Farkas
Azért az sem kizárható, h még a készítők sincsenek tisztában a kari teremtésmítoszával - ld. Joker esete. Farkaséval mondjuk én sem, de ez egy jó sztori volt attól függetlenül, mennyire hiteles/nem hiteles.

A Dark Knight tetszett amúgy?
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:A Dark Knight tetszett amúgy?
A Dark Knight? A legjobb képregény adaptáció, nálam az első helyen van. Sőt ez nem is képregény adaptáció hanem egy maffia film. Minden stimmel benne, és az a zene amit Joker témájához írtak, az-az egy hang. :)
Sokáig azzal kergettem az őrületbe a szüleimet. :)
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:A Dark Knight? A legjobb képregény adaptáció, nálam az első helyen van. Sőt ez nem is képregény adaptáció hanem egy maffia film. Minden stimmel benne, és az a zene amit Joker témájához írtak, az-az egy hang. Sokáig azzal kergettem az őrületbe a szüleimet.
::beer::
Avatar
outsyder
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 863
Csatlakozott: 2006.05.05. 14:00
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: valahol a dimenziók között...
Kapcsolat:

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: outsyder »

Ayla írta: Kíváncsiságból megéri megnézni, de én nem ajánlom senkinek.
imho ez azért kicsit erős^^;
a könyv olvasása után, még csak-csak megértem, de azt azért el kell ismerni, h mint film kimondottan jó lett, sőt...^^;
ha már Anne Rice, és sz*r film, akkor A kárhozottak királynője... azt se olvastam, de annak a filmje mindenhogy pocsék...
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen rossz filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:(Öcsém kölcsönkapott egy 2012-t, csak éppen az a kevésbé látványos verzió volt.)
Az az Asylum-féle verzió lesz.
Van egy amerikai cég, ami arra szakosodott, hogy nagy, hollywoodi produkcióknak készíti el a gagyi változatát. Hátha véletlenül valaki azt veszi meg. :dirr:


Ayla:
Az Interjú a vámpírral számomra minden idők legjobb vámpíros filmje. Hozzá teszem, hogy az eredetijét nem olvastam, így nem is voltak annak idején elvárásaim felé.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése