Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Ja, egyébként erősen gondolkozunk egy ázsiai filmes szekcsión, úgyhogy lehet, hogy tényleg leírás lesz róla, ill más filmekről is az aoianime-n.
obsolete
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.11.09. 20:41

Hozzászólás Szerző: obsolete »

Case írta:
imaginary boy írta:(Amit nem tudtam még beszerezni: Uzumaki, Ichi The Killer, Zatoichi, Azumi)
Uzumaki az kötelezö. :) Annál furcsább/szórakoztatóbb horrorfilmet keveset láttam.. :mrgreen:
Ichi viszont szerintem túl van értékelve (mint ahogy oly sok más Takashi Miike film is)
Uzumaki tényleg egy nem mindennapi horrorfilm, egyáltalán nem ijesztő, de annál viccesebb. A befejezés viszont elég értelmetlen lett, de ez megbocsájtható. Kedvcsinálónak: http://www.mandiapple.com/snowblood/uzumaki.htm
Az Ichi the Killer jól rendezett, elég szépen fényképezett darab, viszont a sokkoló jelenetek mögött igazából nincs semmi, ezért másodszori nézésnél már veszít erejéből.

Nem tudom megérteni miért vadászik mindenki a Kitano-féle Zatoichi-re. Még csak egy középszar minőségű kamerás változat tölthető le felirat nélkül, és a letöltők többsége nem Kitano vagy Shintaro Katsu rajongó.
danig írta:Én a Suicide Club és a BR2 között vacilálok már tegnap óta.
BR2-t nem láttam, de sok rosszat hallottam már róla, a Suicide Club egy popkultúra- és öngyilkosságellenes film, hihetetlenül nyomasztó, érdemes megnézni.
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

obsolete írta: BR2-t nem láttam, de sok rosszat hallottam már róla, a Suicide Club egy popkultúra- és öngyilkosságellenes film, hihetetlenül nyomasztó, érdemes megnézni.
Akkor most hallhatsz jót is róla (BR2) mert nekem nagyon tetszett.
Véletlenül nem amerikaiaktól hallottál róla rosszat???? :?

Mert nekik biztos hogy nem tetszik :twisted:

Na de ennyit, ne nyilatkozzon olyan róla aki nem látta, vitatkozni voszont szivesen fogok olyannal aki látta. :!:
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Nahh, Suicide Club mellett döntöttem, s nem kellett csalódnom, beteg film, de a jó értelemben... Óriási hangulata van! Emellett az első film, amit magyar felirattal néztem (kíváncsiságból, meg ha már vki veszi a fáradtságot és elkészíti, miért is ne), s nem bántam meg... Nomeg megtanultam, ha az ember leugrik 5 méter magasból, nem marad belőle más, csak 20 liter sötétvörös vér, meg egy fül. :P
Zodd írta:ne nyilatkozzon olyan róla aki nem látta, vitatkozni voszont szivesen fogok olyannal aki látta.
Holnap megnézem, oszt vitatkozhatunk. :D Egyébként én sem hallottam róla még jót (és nem amerikaiaktól), de ettől függetlenül megnézem, mert az első rész nagyon-nagyon bejött. :)
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Jan végén jelenik meg az Ichi the Killer anime DVD R2-ben
"A world exclusive anime companion to the infamous "Ichi The Killer";this animated feature is much more shocking and violent than it's live action counter-part.Underpinned with glorious blood-splattered battles and sadistic sexual debauchery,it makes way for a disturbing collection of rampant comic book violence."
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Jan 6.-án 00:30-kor, és 18-án 02:35-kor Fivér az HBO-n. Ez utóbbi időpont "kék", azaz utolsó vetítés. (most jól rá leszek kényszerítve, h végre megnézzem. :D)
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Hozzászólás Szerző: david-kun »

Sziasztok!
Nemtud valaki Bittorentes letöltést a Dolls-hoz? A suprnován, meg még még pár helyen néztem de sehol se találtam! :?
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

embeer írta:Sziasztok!
Nemtud valaki Bittorentes letöltést a Dolls-hoz? A suprnován, meg még még pár helyen néztem de sehol se találtam! :?
http://www.fantasticsuperclub.com/
reg n search
david-kun
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2003.08.02. 10:45

Hozzászólás Szerző: david-kun »

danig írta:
embeer írta:Sziasztok!
Nemtud valaki Bittorentes letöltést a Dolls-hoz? A suprnován, meg még még pár helyen néztem de sehol se találtam! :?
http://www.fantasticsuperclub.com/
reg n search
Thx! :D
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Na megnéztem a Returner-t és nagyon tetszett. A trailer után azthittem hogy még egy kis MAcross-t is belekevernek :D. A vége felé az a jelent amikor Miyamoto megmenti a lányt a "boss"-tól (elkezd futni, bekapcsolja azt a gyorsitó kütyüt :) és aztán..., na ott csak néztem). Ha lehet kölcsözni tékákban akkor mindenképp megéri kivenni, a remek magyar címe A Begyüjtő :)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Hátha vki még nem tudja: Január 29-től mozikban a Szigorúan piszkos ügyek. Nagyon jó film, megtekintése kötelező. (szerencsére nem szinkronizálták le)
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

danig írta:Hátha vki még nem tudja: Január 29-től mozikban a Szigorúan piszkos ügyek. Nagyon jó film, megtekintése kötelező. (szerencsére nem szinkronizálták le)
jaja, az tényleg nagyon jó darab, az utóbbi évek egyik legjobb hongkongi filmje.. Nomeg márcsak a föszereplök miatt is érdemes megnézni: Anthony Wong és Tony Leung egy filmben, az már alapból nem lehet rossz :vigyor:
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Story of Ricky
A film egy mangából készült, és igen brutálisra sikerült. A történet röviden: Ricky gyilkosságért börtönbe kerül, látja hogy a helyi gang milyen szemét modon bánik a többi rabbal és a védelmükre kel. Innen kb annyi a film, hogyvan pár "boss" és mindegyikkel elég brutális módon végez. Az egyik boss nem adja fel, mikor látja hogy vesztésre áll egyszerüen felvágja a saját gyomrát és a bensöségeivel akarja megfojtani Ricky-t.. :shock:

Aki bírja a durvább filmeket tegyen vele egy probát :)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Failan újranézve DVD-ről... Nem nagyon tudok (akarok) róla mit írni, kategóriájának egyik legjobbja (ha nem A legjobbja), látni kell... A színészi alakítások (is) tökéletesek. =) Ezért a poszterért meg egy óriási pirospont! :D

Kép

http://www.kfccinema.com/reviews/drama/ ... ailan.html

http://imdb.com/title/tt0289181/
Avatar
Pala
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 67
Csatlakozott: 2003.09.05. 20:55
Tartózkodási hely: Elm Street

Hozzászólás Szerző: Pala »

Ong Bak
Thaiföldi martial arts movie. Csak lestem ahogy a srác verekedett, vmi eszméletlen. Aki szereti szereti a "verekdös" filemeket azoknak kötelező.
És egy kis izelítő http://fabdial.free.fr/ong-bak/ong-bak_clip.avi
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Nah, most láttam életem első japán filmjét, aminek semmi köze nem volt a zenerajongáshoz (a Moonchild volt az első, ami azért nem volt az igazi :^_^: ). Ugyanis kaptam egyik barátnőmtől egy CDt még karácsonyra, aztán az most került megnézésre (sok volt a visual videó és az anime ::^_^:: ). És nem tudtam magáról a filmról semmit, csak annyit, hogy a csaj, aki adta, anna nagyon tetszett, és mondta, hogy nekem is nagyon fog tetszeni. Hát nem tévedett (Jézus haver, már ilyen kiismerhető vagyok........ :P ).
Hát megnéztem a Battle Royalet, és nekem nagyot ütött. Nem valami lightos darab, mit ne mondjak, dehát azoknak nem is vagyok kedvelője. Iszonyatosmód tetszett, és alig várom, hogy több beteg japán filmhez is hozzájussak! 8)
Ajállani csak a hozzám hasonló beteg emberkéknek tudnám :vigyor: . Hajrá! Hetedikes tinik gyilkolják egymást halomra, mert kényszerítik őket rá. Nézzétek, de csak saját felelősségetekre :dirr: !
Kép
Avatar
imaginary boy
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2003.12.07. 17:31
Tartózkodási hely: "Nyugat-Azsia" ;)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: imaginary boy »

Kép
Close the world,txEn eht nepO
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

mayu írta:Hát megnéztem a Battle Royalet, és nekem nagyot ütött. Nem valami lightos darab, mit ne mondjak, dehát azoknak nem is vagyok kedvelője. Iszonyatosmód tetszett, és alig várom, hogy több beteg japán filmhez is hozzájussak! 8)
Asszem neked a Jisatsu circle nagyon bejönne :)
Eroguro hentai girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 135
Csatlakozott: 2004.01.24. 21:44
Tartózkodási hely: room 304.

Hozzászólás Szerző: Eroguro hentai girl »

Fry írta:Asszem neked a Jisatsu circle nagyon bejönne :)
Köszönöm a tippet, majd utánna járok! :wink:
Kép
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nem ajánlok, hanem kérdezek: (lehet, hogy már említette itt valaki, túl régen olvastam már el elejétől a topicot) ismeri valaki a Tetsuo: Iron Man (by Shinya Tsukamoto) c. filmet? Esetleg a folytatását (Tetsuo II: Body Hammer)? Mert ha igen, akkor érdekelne az illető véleménye. Ugyanis én most olvastam róla az IMDb-n, és felkeltette az érdeklődésemet. Eléggé vegyesen nyilatkoztak róla az emberek. Szóval mondjatok róla valamit, vagy ha esetleg valakinek meglenne... (még mindig nem használok fájlcserélőket :^_^:)
Avatar
k3y
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.02.02. 22:38
Tartózkodási hely: Sárga busszal kurva messze és onnan már csak kicsit kell gyalogolni...
Kapcsolat:

filmek

Hozzászólás Szerző: k3y »

No, megtaláltam ezt a topikot is, nem menekültök. 8)
Tehát 1-2, ami szerintem jó:

Postman Blues: 1997, japán dráma. Leginkább a Memories/Stink Bomb animéhez hasonlít. Egy unalmas postásról (Tsutsumi Shinichi( Good Luck)) bizonyos véletlenek miatt azt hiszik a rendőrök, hogy jakuza nagykutya. Megismerkedik egy lánnyal, és nem sejti, hogy a nyomában van Tokyo összes rendőre.

Collage of Our Life / Love Collage: 2003, japán dráma. Egy fotós története, a barátnője New Yorkba megy, és egy idő után megszakad vele a kapcsolat. Hősünk utána megy megkeresni. Megismerkedik egy japánbolond művésszel, összeverik, kirabolják, fotózik. Nagyon jó, hogy angolul beszél a japán is, nem holmi szinkron. Gyönyörű fényképezés. A két főszereplő: Hirosue Ryoko (Long Vacation, Beach Boys, Summer Snow, Wasabi) és Ryuhei Matsuda (Tabu).

Full Time Killer: 2001, hongkongi/japán akciófilm. A világ legmenőbb bérgyilkosa, "O" (Sorimachi Takashi (GTO, Beach Boys, Cheap Love)) vérprofi, de kezd beleunni a szakmába, és szeretne visszavonulni. A feltörekvő hongkongi, Andy Lau (kismillió film Jackie Channel, a legjobb a Tűzsziget), elhatározza, hogy megöli "O"-t, hogy ő legyen a legnagyobb. Van még egy lány is, és egy-két csavar a sztorin. Ez is sok nyelvű film, japán, kínai, angol, koreai, de szerencsére feliratos.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Oppla, két dolgot kifelejtettem. Amit eredetileg keresek (előző oldal), 1988-ban készült, és - amennyire a user commentekből kivettem - egy ember kiborggá(?) válásáról szól, helyenként "enyhén" naturálisan ábrázolva (érts: keményen beleesik a horror műfajba + sci-fi & dráma).
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Shanghai Triad az Europa Europa-n MOST! =)

http://us.imdb.com/title/tt0115012/
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

JAFO írta:Nem ajánlok, hanem kérdezek: (lehet, hogy már említette itt valaki, túl régen olvastam már el elejétől a topicot) ismeri valaki a Tetsuo: Iron Man (by Shinya Tsukamoto) c. filmet? Esetleg a folytatását (Tetsuo II: Body Hammer)? Mert ha igen, akkor érdekelne az illető véleménye. Ugyanis én most olvastam róla az IMDb-n, és felkeltette az érdeklődésemet. Eléggé vegyesen nyilatkoztak róla az emberek. Szóval mondjatok róla valamit, vagy ha esetleg valakinek meglenne... (még mindig nem használok fájlcserélőket :^_^:)
A Tetsuo imho az egyik legjobb film ami valaha keszult. Mikor mindenki azt bizonygatta (foleg a fáradt sablonokat ismetelgeto, feldolgozast feldogozasra halmozo amerikai filmek védelmében) hogy mar nem igazan lehet filmekben ujat nyujtani, mert mindent megcsinaltak, ami a mufajbol kihozhato, akkor jon Shinya Tsukamoto es nevetsegesen kis koltsegvetesbol fekete-feherben leforgat egy olyan filmet ami semmihez sem hasonlithato, képi vilagat, megoldasait es tortenetet tekintve is olyat nyujt amit meg soha senki.
Bizonyios szempontbol olyasmi mint egy David Lynch film: Tsukamoto, ugyanugy mint Lynch nyilvanvaloan kicsit bolydult, jellegzetesen az örület és zsenialitás határán egyensúlyozó emberke, aki a fejében kavargo orult viziokat tokeletesen képes atultetni a vaszonra. ^^
Az mondjuk igaz, hogy a Tetsuo abszolute nem egy tomegfilm, mert szelsoseges eroszakossaga, meg a nehezen emesztheto sztori miatt nagyon nem fog bejonni olyanoknak akik a kozonsegfilmekhez vannak szokva, de ha valaki kicsit is nyitottabb, annak szerintem kotelezo.
A Tetsuo II mar relative nagyobb koltsegvetesbol es szinesben keszult es vegulis inkabb az eredeti sztori mas szempontbol torteno ujragondolasa mint folytatas, de az is nagyon, nagyon jo film.
Ami még szinten kotelezo darab Tuskamoto munkassagabol, az a Tokyo Fist, ami ket rivalis bokszolo megintcsak extrem brutalitasba torkollo parharca.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Case írta:Bizonyios szempontbol olyasmi mint egy David Lynch film: Tsukamoto, ugyanugy mint Lynch nyilvanvaloan kicsit bolydult, jellegzetesen az örület és zsenialitás határán egyensúlyozó emberke, aki a fejében kavargo orult viziokat tokeletesen képes atultetni a vaszonra. ^^
...minek következtében 10 emberből 9 a Lynch-féle Eraserhead-hez hasonlította. Ebben annyi a ciki, hogy még egyik filmet se láttam. Nem baj, a remény hal meg utoljára, azután már csak az ember :roll:.
Válasz küldése