Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

Zodd írta:Most néztem végig a Kll Bill-t és nagyon de nagyon (rettenetesen) Rulez.
Ennél jobb samurai filmet már régen láttam, sajnos még ugye csak az első részét láthattam. De minden megvan benne ami egy jó filmhez kell.
Még egy rajzos (anime jellegű) betét is van benne.
Ehh, Tarantino megint azt csinalta mint osszes eddigi filmjénél, miszerintis megnezett egy rakat nem tul ismert, de nagyon jo filmet (ebben az esetben foleg japan dolgokat, de volt hongkongi is, mert pl. Uma kisasszony ruhája ugyebár Bruce Lee-töl lett kölcsönvéve) es azok jeleneteibol osszerakott egy uj filmet.
Az az ember életében egy eredeti képsort nem bírt filmre vinni..
Kill Bill elött érdemes megnézni olyan filmeket mint pl. Ichi The Killer, Fudoh, Dragon From Russia, régi japán vagdalkozós klasszikusoik mint pl. Hanzo, Lone Wolf vagy éppen a Lady Snowblood, stbstb.
Kár, hogy ezek a filmek nagyon nehezen hozzáférhetöek ázsián kívül és így sokan megint azt gondolják, hogy Tarantino eredeti filmeket csinál.. :(
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

"Kill Bill elött érdemes megnézni olyan filmeket mint pl. Ichi The Killer, Fudoh, Dragon From Russia, régi japán vagdalkozós klasszikusoik mint pl. Hanzo, Lone Wolf vagy éppen a Lady Snowblood, stbstb."
Miért szerinted Tarantino mit csinált? Nemcsakhogy megnézte (talán pont ezeket is...), hanem megnézette a stáb java részével is. A Mester egy percig sem állította, hogy ez a film eredeti, lépten-nyomon hangoztatja is, hogy klasszikus szamuráj -és jakuzafilmeket, spagetti westernt, stb. gyúrt össze, hogy nem túl eredeti sztorival alkosson egy olyan filmet ami _szerinte_ jó.
Az az ember életében egy eredeti képsort nem bírt filmre vinni..
pfff... nem vagyok QT rajongó (Kill Bill majd hétvégén, Jackie Brown baromi gyenge, Kutyaszorítóban elég jó, de közelsem mestermű), de a Pulp Fiction szvsz rendkívül eredeti és jó film. Ha életében több filmet nem csinál, akkor is több eredetit alkotott, mint a Hollywoodi rendezők (forgatókönyvírók) 95%-a.

Sajnos (bár kit érdekel) az USA-ban QT alkotásai a legeredetibbek (már megint ez a szó :D) közé tartoznak...
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

danig írta: Sajnos (bár kit érdekel) az USA-ban QT alkotásai a legeredetibbek (már megint ez a szó :D) közé tartoznak...
Én azért még Kevin Smith-t is az eredeti rendezők közé sorolnám....
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

danig írta:pfff... nem vagyok QT rajongó (Kill Bill majd hétvégén, Jackie Brown baromi gyenge, Kutyaszorítóban elég jó, de közelsem mestermű), de a Pulp Fiction szvsz rendkívül eredeti és jó film.
Kutyaszoritóban = a City On Fire címü Ringo Lam film (hongkong, ugye..) sztorijának/jeleneteinek lenyúlása egy-az-egyben. Tarantino nem csinált mást mint elnyújtotta a CoF utolsó fél óráját egy teljes filmmé és a maradék idöt kitöltötte primitív párbeszédekkel.
Pulp Fiction meg valóbban messze a legélvezhetöbb filmje, de az is tele van nagyon erös utánérzésekkel és szerintem csak magához képest jó a film, egyébként meg igencsak közepes.
danig írta:Ha életében több filmet nem csinál, akkor is több eredetit alkotott, mint a Hollywoodi rendezők (forgatókönyvírók) 95%-a.
Errmm.. ha egyszer semmi másból nem áll a karriereje mint, hogy mások filmjeiböl rak össze új filmeket akkor mitöl lenne eredetibb mint a többiek.. csak attól, hogy a filmjei mások mint az amerikai átlag?
Vannak Hollywoodban most is sokan akik (ha voltak is mellényúlásaik) tényleg eredetit alkottak pályafutásuk során és sokkal inkább megérdemlik a figyelmet, meg tiszteletet mint ez az elfuserált rendezö wanna-be.. ott van pl. David Lynch, Tim Burton, a Coen testvérek, Vincent Gallo, Abel Ferrera vagy éppen a fentemlített Kevin Smith, hogy az olyan klasszikusokat mint Scorsese ne is említsem.. :]
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

Case írta:Ehh, Tarantino megint azt csinalta mint osszes eddigi filmjénél, miszerintis megnezett egy rakat nem tul ismert, de nagyon jo filmet (ebben az esetben foleg japan dolgokat, de volt hongkongi is, mert pl. Uma kisasszony ruhája ugyebár Bruce Lee-töl lett kölcsönvéve) es azok jeleneteibol osszerakott egy uj filmet.
Az az ember életében egy eredeti képsort nem bírt filmre vinni..
Kill Bill elött érdemes megnézni olyan filmeket mint pl. Ichi The Killer, Fudoh, Dragon From Russia, régi japán vagdalkozós klasszikusoik mint pl. Hanzo, Lone Wolf vagy éppen a Lady Snowblood, stbstb.
Kár, hogy ezek a filmek nagyon nehezen hozzáférhetöek ázsián kívül és így sokan megint azt gondolják, hogy Tarantino eredeti filmeket csinál.. :(
Mondjál nekem valakit aki filmben a filmes teknikákon kívül ujjat alkotott....
Mert már a film előtt is írtak regényeket. És már ott is leírtak mindnet amit csak lehetett, csak a teknikák lettek ujabbak.
Tarantinonal csak annyi a különbség hogy ő filmek nézésével szerzi meg ugyanezt a tudást... És azért érzed ezt hogy semmí ujjat nem alkotott.
Pedig a látásmódja szerintem ritka...(nem mondom hogy egyéni mert ez nem biztos..) :!:
Na nem akarok vitatkozni csak leírtam én mit gondolok tarantinorol.. :thumb:
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Mondjál nekem valakit aki filmben a filmes teknikákon kívül ujjat alkotott....


Na várjunk csak, most mint forgatókönyvíró vagy mint rendező van szó QT-ről?

(kicsit összeszedem magam, és írok Kill Bill rivjút... :) )
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

danig írta:
Mondjál nekem valakit aki filmben a filmes teknikákon kívül ujjat alkotott....


Na várjunk csak, most mint forgatókönyvíró vagy mint rendező van szó QT-ről?

(kicsit összeszedem magam, és írok Kill Bill rivjút... :) )
Már láttad te is??
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Zodd írta:Már láttad te is??
Ja. Mától játsszák a magyar mozik.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Kill Quentin

Hozzászólás Szerző: Fry »

na Kill Bill: A véleményemmel valószínűleg egyedül leszek, de nem baj. Eszméletlenül unalmas és rossz, nem is tudom mikor néztem utoljára végig (azaz félig :) ) ennyire gyenge filmet... Sem történet, sem színészi alakítás. Vér az folyik rendesen, csonkolások ezerrel. Nekem ez nem jön be, attól nem lesz egy film művészi, ha 60000 liter tűzpiros művér elfolyik (ill. elspriccel), és művégtagok repkednek balra-jobbra... Szöveg az gyakorlatilag nincs, vagy ha van, felesleges, semmitmondó, ostoba közhelyek. (szándékos lehet?) A harcművészeti jelentek sem korszakalkotóak, láttam már sokkal jobbat is. (de legalább nincs bullet-time) A zenék hangulatosak (jó részük persze már más filmekben is elhangzott), egy egy mészárlást eléggé feldobnak. Rajzfilm betét ötletes, bár szvsz semmi szükség nem volt rá.
A mozijegy árát sem érte meg (bár kaptam pólót, posztert :)), a dolgok jelen állása szerint nemhogy a ázsiai uncut verzóra, de a Kill Bill vol.2-re sem vagyok kíváncsi...

Repülőgépre felengednek szamurájkarddal? (LOL a kezében szorongatta még ott is)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Zodd írta:Ennél jobb samurai filmet már régen láttam
inkább csak voltak benne szép csillogó kardok, meg elhangott néhány "bölcsesség" a kardkészítő mester (most nem jut eszembe a neve) szájából.

Samurai Jack jobb :D (mai részt nem láttam sajna, pont a Kill Bill mozi miatt)

[EDIT] kardkészítő mester=Hattori Hanzo. Olyan ismerős a neve...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fry 2003.10.17. 12:24-kor.
Avatar
Zodd
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2003.08.16. 00:02
Tartózkodási hely: SZázhalombatta
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Zodd »

danig írta:
Zodd írta:Ennél jobb samurai filmet már régen láttam
inkább csak voltak benne szép csillogó kardok, meg elhangott néhány "bölcsesség" a kardkészítő mester (most nem jut eszembe a neve) szájából.

Samurai Jack jobb :D (mai részt nem láttam sajna, pont a Kill Bill mozi miatt)
Na akkor mondjál nekem olyan Samurai-os filmet ami tetszett neked mert kiváncsi vagyok arra is. Lehet te láttál jóval jobbakat mint én, szóval tényleg kiváncsi lennék néhány filmre, mert akkor megnézem én is azokat és utána nyilatkozok. :?:
A harcművészeti jelenetekről meg csak akkor lehet (szerintem) nyilatkozni ha valamennyit konyítasz is hozzá, én anyira nem értek a karforgatáshoz, szóval inkább nem értékelem.
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Zodd írta:Na akkor mondjál nekem olyan Samurai-os filmet ami tetszett neked mert kiváncsi vagyok arra is.
Ennek így nem sok értelme, mert vagy százat fel tudnék sorolni, köztük régi nagy _klasszikusokat_ is, mint pl. (a teljesség igénye nélkül) Seven Samurai, Ran, Yojimbo (ennek a rimékje egyébként a Leone Fistful of Dollarja, ami az egyik kedvenc filmem jelenleg is), vagy a fentebb is említett Lady Snowblood... A nemrég látottak közül hirtelen a Musa és a Dragon Inn ugrik be. Vagy hogy az anime témánál maradjunk Rurouni Kenshin OVA.
Sőt még amerikai filmeket is tok: Szellemkutya (annyira szamurájfilm, mint a Kill Bill), Teenage Mutant Ninja Turtles (múvik is, kiskoromban annyira imádtam! :D), Samurai Jack... De ennyire szamurájos még a Star Wars is van ;)
Zodd írta:Lehet te láttál jóval jobbakat mint én, szóval tényleg kiváncsi lennék néhány filmre, mert akkor megnézem én is azokat és utána nyilatkozok. :?:
Sajnos nekem is rengeteg olyan film van még az... ööö... polcomon ;), amit, idő hiányában nem bírtam megnézni, köztük jópár (kábé 80%-a) ázsiai múvi...
Zodd írta:A harcművészeti jelenetekről meg csak akkor lehet (szerintem) nyilatkozni ha valamennyit konyítasz is hozzá, én anyira nem értek a karforgatáshoz, szóval inkább nem értékelem.
Mennyi az a valamennyi? Lehet hasonlítani más filmekben látottakhoz is. (szvsz)

Amúgy a film mindössze _szerintem_ rossz, ahogy láttam az emberek nagy részének tetszett, sőt, odavoltak érte. Tehát biztosan bennem van a hiba, de ez ilyenkor zavar a legkevésbé.

písz! ::beer::
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Last Samurai is ígéretes(ebb)nek tűnik...

Kép

trailer letölthető innen (is)
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Returner (félig-meddig spoiler :!: )

Kúl bőrkabátos, tésztazabáló főhős (aki ügyesebben kerülgeti a golyókat, mint Neo. Bár erre itt van magyarázat), jövőből érkezett, jópofa, vicces kislány (aki sírvafakad örömében, annyira ízlik neki a spagetti :D ), idióta hajú főgonosz (aki minden harmadik percben belelő valakibe, legyen az akár a főhős, a kislány, az ufó, a dögös tudósnéni, stb...:) ), meg egy jóindulatú alien. Látványos akciófilm, tele poénokkal, nekem tetszett.

Kép
StabWest
Profi
Profi
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2003.08.14. 16:54

Hozzászólás Szerző: StabWest »

Ma, okt. 31-én, az ARTE-on 23.10-kor lesz a Sumiko, a lány - Miért tette ezt? című japán némafilm (1929-ben készült). Sajnos, nálunk nincs ez a csatorna :cry: ...
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Izééé HERO egy japán, v. kínai (már nem emlékszem) film. A bemutatója alapján nagyon jó lehet, de sajnos csak azt láttam. Azóta viszont nem hallottam róla semmit... Pedig nagyon várnám... :cry:
The last Angel...
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

danig írta:Last Samurai is ígéretes(ebb)nek tűnik...

trailer letölthető innen (is)
Sajna nem vágom, hogy TC mit keres egy Japán filmben... Szerintem nélküle 100szor jobb lett volna...
The last Angel...
Avatar
Pharaoh
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2003.04.06. 19:08

Hozzászólás Szerző: Pharaoh »

nagyp írta:
danig írta:Last Samurai is ígéretes(ebb)nek tűnik...

trailer letölthető innen (is)
Sajna nem vágom, hogy TC mit keres egy Japán filmben... Szerintem nélküle 100szor jobb lett volna...
Mert a film abban az időbne játszódik mikor százával hívták japánba a nyugati mestereket, stb, hogy ellessék tőlük a nyugati technikákat. TC is azért megy japánba.
Kép
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

nagyp írta:Izééé HERO egy japán, v. kínai (már nem emlékszem) film. A bemutatója alapján nagyon jó lehet, de sajnos csak azt láttam. Azóta viszont nem hallottam róla semmit... Pedig nagyon várnám... :cry:
Hero kínai film, de a stáb jórésze meg hongkongi. Különben nem lett egy jó film.. :? Föleg az akciókoreográfia lett elszúrva benne szerintem.. o_o
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Nekem Hero nagy kedvencem (annál talán csak a Musa jobb), TC-t meg annyira nem kell utálni jó színész (Interjú a vámpírral, Jerry Maguire), különbenis, van nála nyálasab is. :D
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

És hol lehetne beszerezni a Herot?
The last Angel...
obsolete
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2003.11.09. 20:41

Hozzászólás Szerző: obsolete »

Holnap 20:45-kor leadja az ARTE a Cure című filmet.
http://www.arte-tv.com/programme/index. ... 13&lang=de
Jó film, aki tudja nézze meg!
Avatar
Case
Profi
Profi
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2003.03.06. 14:11
Tartózkodási hely: bp
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Case »

obsolete írta:Holnap 20:45-kor leadja az ARTE a Cure című filmet.
http://www.arte-tv.com/programme/index. ... 13&lang=de
Jó film, aki tudja nézze meg!
Jaja, az viszont tenyleg egy egeszen kivalo kis film. :] Nempicit sotot es nyomaszto, de zsenialis. :thumb:
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Szóval.
Én egy olyan filmet szeretnék megtalálni, amit a magyaron is leadtak egyszer, és egy professzorról és a kutyájáról Hachi-ko ról szólt. A kutya mindig elkisérte a profot a vasútállomásra reggel, és mindig hazakisérte du, mikor hazajött. Egyszer csak meghalt a prof, de a kutya olyan hűséges volt, hogy 9 egész éven keresztül kiment az állomásra és várta a profot. Aztán pedig ő is elment . Azóta japán egyik jelképévé vált a kutya, és szobrot is emelte neki Tokyo egyik terén. :D

Na ez a film kellene nekem. Az emulén fent van de 2 naponta jön 100kb-ot úgyhogy nemsok az esély. Nagyon hálás tudnék lenni annak aki megkeríti A címe:Hachi-ko Monogatari:D.
Kép
Avatar
Yukimura
AoiAnime szerkesztő
AoiAnime szerkesztő
Hozzászólások: 201
Csatlakozott: 2003.02.17. 19:59
Tartózkodási hely: Wired
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yukimura »

Egyébként tegnap néztem meg Hideaki Anno(NGE) élőszereplős filmjét Shiki-Jitsu/Ritual.
Inkább érdekes volt mint jó, de érdekesnek nagyon érdekes :D .
Kép
Válasz küldése