Ajánlgassunk japán (hongkongi, koreai, egyéb) filmeket

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Akinek tetszett a Shaolin Soccer, annak ajánlom Stephen Chow újabb filmjét, a Pofonok Földjét. Én magyar szinkronnal néztem (csak az volt) de sokat lehetett rajta nevetni, a trükkök meg szintén nagyon jók voltak. Bár imho a Shaolin Soccer eredetibb.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Yuki
Profi
Profi
Hozzászólások: 302
Csatlakozott: 2005.03.22. 08:54
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Yuki »

AZ A KÉT FILM A KIRÁLYSÁG MAGA!!! :dirr:
Imádom....
Még egy szavazat oda..
.:SZERINTEM:.
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nem tudjátok, honnan lehetne letölteni a Nanát és a Kagen no Tsuki-t...? mondták már a seedlert, de onnan nem indul meg a töltés....
:sobsob:
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
Amaya
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 172
Csatlakozott: 2005.11.14. 22:18
Tartózkodási hely: mindenhol de seholsem

Hozzászólás Szerző: Amaya »

nemrég láttam a Kagent... jaj! T_T a manga ezerszer jobb!
lehet, hogy jobbantetszett volna, ha nem olvastam volna a mangát..
azért a Nana után még mindig keresgélek... nemrég letöltöttem de valami hibás volt, vagy nem tudom, mert nem nyitotta meg a gépem T_T
Kép
(* Take Me To Paradise...
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Biztos már sokan írták és ajánlották de azért én is leírom hogy az Oldboy nagyon nagyon nagy királyság!! Omg!!! Nagyon imádtam. Megvettem dvd-n és megnéztem az összes audio komentárral és még azon kívűl 3x-or. Családom ki nem állhatja! Párom utálta, apám szintúgy, anyámnak már meg se mertem mutatni :dirr:
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Akik szeretik a csöndes, csöpögésmentes, mégis megható romantikus drámákat,
azoknak ajánlom figyelmébe a Christmas in August című koreai produkciót....
Yuki írta:Ao no Honou
Nemrég kerítettem rá időt, hogy megnézzem... Tényleg nagyon jó film,
de a vígjáték rajongók kerüljék el messzire...
UI: A nyitó/záró Pink Floyd szám pedig nagyon el lett találva hozzá...
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A.Hidekai írta:Biztos már sokan írták és ajánlották de azért én is leírom hogy az Oldboy nagyon nagyon nagy királyság!! Omg!!! Nagyon imádtam. Megvettem dvd-n és megnéztem az összes audio komentárral és még azon kívűl 3x-or. Családom ki nem állhatja! Párom utálta, apám szintúgy, anyámnak már meg se mertem mutatni :dirr:
Én is megvettem DVD-n, még amikor kijött.
A többi részét láttad?
Simpathy for mr Vengeance, meg Simpathy for Lady Vengeance.
A mr Vengeance nem rossz, de nem üt akkorát mint az Oldboy, a Lady Vengeance meg egyszerűen szar... Pedig én sokat vártam tőle...
Az Oldboy a legeslegkedvencebb filmem.
(Meg még talán az Ichi the killer...)
Amúgy készül a remake Hollywoodban, de Bollywoodban már készen is van!
http://www.zindathefilm.com/
Piracy is charity.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

anubys írta:... most, ami érdekel, az Anyátlanok. Érdekelne, hogy látta-e valaki és hogy milyen...
Anyátlanok (aka. Nobody Knows)
Nagyon jó film, de csak erős idegzetűeknek (nem olyan értelemben, ahogy gondoljátok).

A történet [némi spoilerrel]:
Egy nő új lakásba költözik a 12 éves fiával. Mindketten szép illedelmesen bemutatkoznak a háziúrnak, majd megkezdik a kipakolást, a bőröndökből pedig előkerül még 3 gyerkőc. Az anya rövid szerelmi kalandjaiból ugyanis összesen 4 gyerek született, persze mindegyikük más-más apától. Az előző otthonukból kirakták őket, mert rájöttek, hogy 1 helyett négy gyerek strapálja a lakást, így most a három kicsinek bújkálnia kell, nehogy megint kiderüljön a turpisság. Nem járnak se oviba se iskolába, sőt a legidősebb (12 éves) fiút - Akirát - leszámítva még az erkélyre sem mehetnek ki, nehogy meglássák őket.
Az anya még mindig az elveszett fiatalságát keresi, reggel korán elmegy, későn (és részegen) jár haza, miközben Akira intézi a bevásárlást és idősebbik húgával vacsorát készít a többieknek.
Telnek-múlnak a napok... Egy szokványosnak induló reggelen Akira egy köteg pézt és egy levelet talál az étkezőasztalon, amiben anyja közli vele, hogy egy időre el kell mennie és rábízza a 3 testvérét... A 12 éves fiú korát meghazudtoló felelősségtudattal veszi át a család irányítását, de lassan rá kell jönnie, hogy a feladat túlnő rajta... A teendők csak sokasodnak, a pénz fogytán, Anya pedig sehol...

A többit azt hiszem el tudjátok képzelni... Miközben néztem, folyamatosan a Grave of the Fireflies járt az eszemben, azt hiszem nem véletlenül... (bár az alaphelyzet teljesen más mégis rengeteg a hasonlóság...) Engem személy szerint ez a film jobban megrázott, mint az anime...
Kép
Avatar
DarkstaAaR^.^
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2004.06.25. 00:05
Tartózkodási hely: Dujv

Hozzászólás Szerző: DarkstaAaR^.^ »

kukurbuki írta: Simpathy for mr Vengeance, meg Simpathy for Lady Vengeance.
A mr Vengeance nem rossz, de nem üt akkorát mint az Oldboy, a Lady Vengeance meg egyszerűen szar... Pedig én sokat vártam tőle...
meg kell védenem a két Vengeance-t, sztem azok is jók
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A lady vengeance-ben nincs a világon semmi csavar. Az oldboy kegyetlenül beüt a tetőponton, a lady vengeance-nek meg nincs is olyan. Az oldboy és a mr. vengeance is 2 egymásba fonódó bosszúról szól, a lady vengeance-ben viszont csak egy történeti szál van, az is csont egyszerű. Ráadásull túl hosszú.
Piracy is charity.
Avatar
Ensi
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.03.06. 13:02
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ensi »

A mostani filmek nekem bejönnek Jet Li, Jackie Chan is talán, de pfhu azok a régi japó-kínai filmek, amikor ott repkedtek, attól hányok...

bocs, h. nem ahhoz irok, amiről éppen duma van 1000 sry, majd beilleszkedek talán :D
"Az Úr nevében, azok, akiket önhibájukon kívül magához ragadott a sötétség, ítéltessenek végsõ pusztulásra. Ámen."
t-motion
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2005.02.25. 15:17
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Gödöllő
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: t-motion »

Nos én ezt néztem meg nem is olyan rég. Annyira nem rossz. (de megcsinálhatták volna jobbra is)
(nem is horror,csak egy kicsit ijesztő)


Fertőzés (Kansen) 2004

Színes, szinkronizált, japán horror, 95 perc
Szereplők: Koichi Sato, Mari Hoshino, Yoko Maki .
Rendező:Masayuki Ochiai

Lions Gate (Budapest Film)

A Fertőzés helyszíne egy régi, omladozó falú kórház, amit csak nehezen tudnak fenntartani, köszönhetően a gyógyszerek, az orvosi eszközök és a megfelelő személyzet folyamatos hiányának. A kórház hangos a betegek fájdalmas szenvedésétől, az orvosok és a nővérek fizikai és lelki igénybevétele túllépte a kritikus határt. Amikor az egyik orvos gondatlansága miatt meghal az egyik beteg, a felelősségvállalástól megrémült személyzet úgy dönt, hogy eltusolja a műhibát, halálos események láncreakcióját indítva el ezzel. A rohammentő új beteget hoz a kórházba, akit egy olyan szörnyű és undorító vírus támadt meg, amitől a belső szervei felbomlanak. Az orvosok mindent elkövetnek, hogy feltartóztassák a vírus terjedését, de a beteg megszökik, gondoskodva arról, hogy az elátkozott kórházépületben mindenki a járvány ellen és az életéért küzdjön.
----
Az Anyátlanok-at én is meg akarom nézni
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

t-motion írta:Az Anyátlanok-at én is meg akarom nézni
Csak ajánlani tudom... de készülj fel: szörnyen megviseli az embert lelkileg (pedig a film egyáltalán nem hatásvadász... Nincs benne egyetlen ránk eröltetett "sírunkzokogunk nagyjelenet" sem...)

Más:
Nemrég láttam az il Mare [ 시월애 ] c. koreai romantikus drámát... Nagyon aranyos kis film. Az ötlet ami köré a cselekmény épül nem egy hatalmas újdonság (1999 végén az 'il Mare' nevű tengerparti házikóból kiköltöző lány a postaládában hagy egy üzenetet a leendő tulajdonosnak, amit történetesen a legelső tulaj talál meg 1997-ben), de a rendező nagyon szépen kibontja a történetet. A szereplők abszolút szeretetreméltóak és a hangulat is kellemesen borongós, nem depresszáló... A szerelmi szál kifejezetten ügyesen meg lett oldva, főleg, ha azt nézzük, hogy a főszereplőket egy világ (2 év) választja el egymástól. Az egész amolyan melankólikus "You've got c-mail from the future" :wink: Kifejezetten érdemes megnézni...

Megint más:
Vertical Ray of the Sun [Mua he chieu thang dung]
Az első (és eddig egyetlen) vietnámi film amit láttam.
A film 3 nővér és a családjaik, barátaik életéről szól. A fő hangsúlyt a szereplőkre fekteti, a történet csak abszolút mellékszerepet kap, így aztán nincs is túlbonyolítva fölösleges fordulatokkal. Egy olyan film amiben tulajdonképpen nem sok minden történik, de ettől még egy cseppet sem unalmas. Képes nosztalgiát ébreszteni olyan emberekben is, akik sosem voltak részei a világnak, amiben játszódik... A szereplők érdekesek, a hangulat kellemes, a vietnámi nyár pedig gyönyörű... (Hé, Lien! Várjatok meg, jövök én is! :mosoly:)
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Amit én ajánlok mindenkinek az A szigoruan piszkos ügyek I. része.
Az eddigi legjobb Honkongi film amit láttam (néhány Jackie Chan filmet leszámitva). A II. rész is jó de az csak mixelt változata az elsönek. A III. rész meg előzmény.
Nagyon jól megirt Honkongi rendör sztori, ami simán lepipálja a hasonló amcsi filmeket. Mindenkinek ajánlom, legalább az első részt.
Kép
Kép
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Oasis:

Kép

Egy újabb különös szerelmi történet... A film ezúttal az átlag ember sztereotípiáit szedi ízeire, amikor bemutatja egy együgyű, "normális" életre szinte képtelen srác és egy cerebralis paresis-es lány kapcsolatát... A téma és a megvalósítás egyeseket biztosan el fog rettenteni, megint mások mélyen el fognak gondolkodni rajta... (Külön figyelmet érdemelnek, a főszereplők hozzátartozói.)
Száz szónak is egy a vége: Akit érdekel egy kegyetlenül őszinte film a társadalom megbélyegzettjeiről annak az Oasis kötelező darab...

[SZERK.]: Cerebralis paresis = cerebral palsy -> "...A gyermekkori agybénulás mozgáskorlátozottsághoz vezető, változó súlyosságú motoros funkciózavar, amelynek hátterében az agy fejlődésének korai szakában lezajlott károsodások állnak. ...."
[Forrás: http://www.medical-tribune.hu]
"...A korai agykárosodás nem állítja meg és nem is késlelteti az agy fejlődését, hanem eltorzítja, kóros irányba tereli, azaz a fejlődés a "normál úttól" eltérő lesz: abnormális, kóros izomtónus, az izomtevékenységek, mozgások koordinációjának zavara (ez súlyosan zavarhatja a testtartást, a különböző helyzetekben való egyensúlyozást vagy egyáltalán a mozdulatok, mozgások kivitelezését), abnormális testtartási reflexek jellemzik...
[Forrás: http://www.oki.hu/]
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nem látta valaki véletlenül az Ichi the Killert? Már sokat hallottam róla, de csak úgy távolról, személyes élményt még nem hallottam róla...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Jó film, nekem az egyik kedvencem. Nézd meg.
Piracy is charity.
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Én ajánlanám Jet Li legújabb filmjét a Fearless-t ami egy fantasztikus eposz egy valós kínai hősröl( Huo Yuan Jia) az 1900-as évek fordulójáról.
100 %-os mínőségi Kung-fu érdekes szituációkban.(pl megküzd angliai boxbajnokkal, európa legjobb kardvívójával, lándzsaforgatóval, amerikai bajnokkal... többit meglátjátok :)).
Érdekesség hogy Jet Linek 95-ben volt egy Fist of legend filmje(amit az egyik legjobb filmjének tartok) , ami egyébként a Bruce Lee:Tomboló ököl film remakje és abba a tanítványát alakította ennek a bizonyos mesternek.
Ugyhogy a két filmel teljes a történet.

Egyébként a Tony Jaa: Tom Yum Goong filmjét is nézzétek meg ha akratok valami különlegeset látni a harcművész filmek terén ( csak sajna a sztori az szinte 0 :()

Egyébként a Fearless trailerjét itt megnézheti akit érdekel:
http://www.youtube.com/watch?v=VJAUFE3UADc
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Ssj2Viko 2006.07.08. 15:34-kor.
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Save the Green Planet
Mostanában rá vagyok kattanva a koreai filmekre...
Na szóval... ha akartok egy olyan furcsaságot, ami az összes filmtípust összemixelve, egy paranoiásan elmebeteg, brutális, néhol vicces, néhol véresen komoly, esetenként egyenesen nevetséges filmet eredményez... nos, hát akkor ez a mestermű Nektek való!
Ha engem kérdezek: Kihagyhatatlan!
Kép
Avatar
Lione
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 78
Csatlakozott: 2006.05.15. 18:42
Tartózkodási hely: Za Warudo
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Lione »

*ajánlgat*

egy éjjel anyámmal sokáig fenn voltunk... és kapcsolgattuk a tv-t... egyszer csak... japánok *_* amikor még volt HBO-nk... Returner (http://www.returner.net/)
sajna hogy nem az elejétől láttuk... de nagyon édes kis sci-fi film volt :D anyuval jó filmet nézni, jók a kommentelései XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Oldboy

Jó régi hiányosságomat pótoltam és mondhatom, megérte az a két óta, amit rááldoztam. Komolyan ilyen beteg minden ember arrafelé? :? Nagyon súlyos volt. Azóta is beugrik egy-egy jelenet a filmből.

A trilógia másik két részét sajnos még nem volt szerencsém látni, bár azt hallottam, meg sem közelítik ezt a szintet. :(
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A mr vengeance nem rossz, de a lady vengeance nagyon gagyi.
Piracy is charity.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

*Sír-sír.. Zokog-zokog*
Az Il Mare c. kedves, csöndes és visszafogott koreai romantikus melodrámából hollywoodi feldolgozás készül... :wwall:
___________________________
kukurbuki írta:A mr vengeance nem rossz, de a lady vengeance nagyon gagyi.
Az utóbbiról nem tudok nyilatkozni, a Mr. Vengeance viszont tényleg jó...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára DinkaMailer 2006.07.11. 20:02-kor.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Megjelent magyarul, szinkronosan, duplalemezes kiadásban az Azumi ( !!! ) ; akinek letöltött változat nem elegendő, erre kattanjon:
http://www.xpress.hu/dvd/film.asp?FILMA ... 2279852749

2005-ben elkészült a második rész is; Imdb szerint le is adták nálunk idén május 3-án :weh:
Avatar
Ssj2Viko
Profi
Profi
Hozzászólások: 208
Csatlakozott: 2006.05.28. 09:26
Tartózkodási hely: Dunakeszi

Hozzászólás Szerző: Ssj2Viko »

Tony Jaa -nak a Tom yum goong című über látványos filmjéből készítettem egy music video-t. Ebben a filmben Tony aki a Muay thai stílust képviseli megküzd pl egy capoeira mesterrel , teakwondossal és rengeteg emberrel nagyon,nagyon jó. :D
Nézzétek meg remélem tetszik majd :wink:
http://www.youtube.com/watch?v=Xs4vjZY4xac
Kép

Jackie Chan 4ever :D
Válasz küldése