My Little Pony: Friendship is Magic

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

4 rész megnézése után én röviden annyit mondanék hogy maradt még remény. :D Hála a pajzsnak kicsit tanultak a 3. évad körüli rinyálásból Twilight Alicorn mivolta sem okoz komolyabb töréseket egyszerűen kapott egy plusz szárnyat.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nya csakhogy Titkos tudjon rettegni a spoilerektől legyártok most párat :wink:

5. rész
'Flight to the Finish'

Kép

Már mondjuk a 3. résztől észrevettem ,hogy próbálják újra ott fel venni a fonalat ahol 2. évadnál eldobták. Lehetséges volna esetleg bele néztek néhány rajongói videóba? :weh:

Spoiler:

Végül is mindegy.... a C.M.C. csapat hármasa megpróbál első lenni a falut népszerűsítő kristály birodalom arénájában megrendezett viadalon. Természetesen, mert ki más is lehetne, a két állandó vetélytársuk (csak simán büdös ribancok) alájuk tesznek ,hogy az élre kerülhessenek. Scootaloo önbizalma jó időre össze omlik míg a barátain is növekszik a nyomás...

Aranyos rész gyakorlatilag "Pony from the next door " filling nekem a régi szép időket idézte de már bosszantó hogy ennyire nem ismerik fel azt ,hogy miben jók.


6. rész
'Power Ponies'

Kép

Te jó isten ezt a részt úgy ahogy van imádtam az elég érdekes Flutter/Spoiler/Hulk-al egyetemben. :thumb:

Spoiler:
Klasszikus képregényhősös Pony remake ::^_^:: , Spike össze kukázik valami világ végi eladótól egy elvarázsolt képregényt és annyira imádja ,hogy éjszaka is azt olvassa azonban végére érve egy varázsigét talál amit nem átall azonnal kiolvasni és a végére érve egy mágikus vortex benyeli a díszes társóságot képregény országba ahol mindannyian szuperhősökként térnek magunkhoz (Flash Cupcake Pinkie Pie érted ^^) s csak gonosz The Mane-iac legyőzésével térhetnek haza...
Spike van igazából (nagyjából) a középpontban mely megrendült önbizalmának helyre pofozásával telik. Hát ez a rész Epic volt gyerekek... Oh Gosh!


7. Rész
Bats!

Kép

Vissza az alma farmra almazabáló denevérekkel és össze különbözött barátnőkkel...

Spoiler:

Fluttershy masszív metamorfózisban szenved ebben az évadban úgy látszik. ^^

Sztori rövid velős, de aranyos... AppleJack almáit gyümölcs denevérek állnak neki pusztítani s egyetlen megoldás az élűzésük tűnik s még a féltonnás dísz alma is veszélyben van tőlük. Flutter húgi persze hozza formáját és bőregereket védi és próbál érvelni de senki sem támogatja az alma farm megosztásának ötletét ezért fel is adja s segít a többieknek a "szuggeráló" nézésével amíg Hajni módosítja a denevérek étvágyát katasztrofális következményekkel...

Barátság/vélemény/ mi ami fontos/ egy kis vámpír sztorival fűszerezve. 'Goody'
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Kép
Avatar
Nyolc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2013.02.24. 01:49
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Nyolc »

Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Hú, én eleinte hogy utáltam ezt a sorozatot! Aztán láttam róla pár horror képet. Aztán megnéztem egy epizódot. Aztán vég néztem az első évadot. Közben pónikat rajzoltam. Közben póni karaktereim születtek. Aztán már a második évadot nézem. Aztán már fanfic-et írok belőle. Aztán már egy csomót beszélek róla. Aztán fan lettem. XD
A sorozatért továbbra sem rajongok (Nem szeretem az erőltetett tanulságokat és tanító szándékú környezetbe nem illő mondatokat), de a rajzstílust aranyosnak tartom, a karakterek kidolgozottak és aranyosak, és gyönyörű horror képeket rajzolnak róla. De a való életben nem igazán szeretem hirdetni , hogy szeretem nézni. :drop:
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Na, ha már az avámmal kapcsolatban szóba került a második film, gondoltam belinkelem ide az első "rendes" trailert, ha már a Hasbro így utolsó héttel a film premierje előtt volt szíves kihozni. XD (Mondjuk ez a trailer jóval WTF-ebb, ha előtte nem néztétek meg a négy darab sneak peek videót.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Mittyke írta:Hú, én eleinte hogy utáltam ezt a sorozatot! Aztán láttam róla pár horror képet. Aztán megnéztem egy epizódot. Aztán vég néztem az első évadot. Közben pónikat rajzoltam. Közben póni karaktereim születtek. Aztán már a második évadot nézem. Aztán már fanfic-et írok belőle. Aztán már egy csomót beszélek róla. Aztán fan lettem. XD
A sorozatért továbbra sem rajongok (Nem szeretem az erőltetett tanulságokat és tanító szándékú környezetbe nem illő mondatokat), de a rajzstílust aranyosnak tartom, a karakterek kidolgozottak és aranyosak, és gyönyörű horror képeket rajzolnak róla. De a való életben nem igazán szeretem hirdetni , hogy szeretem nézni. :drop:
Bár csak több ember lenne hajlandó végigmenni ezen az úton. :? Nem bírom, hogy sokan csípőből utálják az egészet, csak azért, mert póni és/vagy népszerű. Megkérdezném szívesen, mit szólnának hozzá, ha én húznám le látatlanban valami olyat, ami az ő csapjukból folyik. Nem kell szeretni, de látatlanban utálni primitív dolog.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

2. filmet kilátta? Vélemény róla? (én még nem de mostanában megnézem)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:2. filmet kilátta? Vélemény róla? (én még nem de mostanában megnézem)
Ahhoz előbb a Season 4-et is le kéne nyomnom és sajnos még annak is a legelején járok. :( Pedig nagyon érdekel a film, a promóvideók alapján hétről-hétre jobb véleményem volt róla.
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:
ViharTáncos írta:2. filmet kilátta? Vélemény róla? (én még nem de mostanában megnézem)
Ahhoz előbb a Season 4-et is le kéne nyomnom és sajnos még annak is a legelején járok. :( Pedig nagyon érdekel a film, a promóvideók alapján hétről-hétre jobb véleményem volt róla.
Most nézem a minilovasok (hunbrony) már össze kalapálták szombaton bár nekem nem kell aláírás de elég kényelmes onnan nézni s elég jó minőségű.

Úgy látszik én ugrom először a mély vízbe akkor. :D
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

bevégezve :D

Kép

Kicsit késő van majd holnap írok róla.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

nem FiM, de szórakoztam rajta, gondoltam átdobom, hátha más is
http://io9.com/12-strange-and-disturbin ... 1655543068
Külön kiemelném ezt: "The original My Little Pony cartoon featured a fucking Ram Demon Necromancer."
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Ja voltak ott érdekes dolgok. :)

Fluffle Puff-tól a Halloween kiadás se volt rossz. ::^_^::

https://www.youtube.com/watch?v=eyv1BipQI9w

PewDiepie és Luna :cool:

(ettől még én is szívgörcsöt kapnék)

https://www.youtube.com/watch?v=tmOxLVn9lCw
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Pinkie Pie Smile.exe - Csak saját felelősségre, tényleg. :wink:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:bevégezve :D

Kép

Kicsit késő van majd holnap írok róla.
LOL, Daft Rarity! XDDDD
Cruel Angel írta:nem FiM, de szórakoztam rajta, gondoltam átdobom, hátha más is
http://io9.com/12-strange-and-disturbin ... 1655543068
Külön kiemelném ezt: "The original My Little Pony cartoon featured a fucking Ram Demon Necromancer."
Jó volt. :D Tirek meg úgy látszik, annyira cool, hogy még az új sorozatban is "vissza kellett hozni", mint S4 végi főgonoszt. XD Btw, azokra a poszméhes részekre még emlékszem gyerekkoromból, én szimpatizáltam velük is. XDDD
ViharTáncos írta:Ja voltak ott érdekes dolgok. :)

Fluffle Puff-tól a Halloween kiadás se volt rossz. ::^_^::

https://www.youtube.com/watch?v=eyv1BipQI9w
Amúgy ahhoz képest, hogy kezdetben mennyire erőltetettnek éreztem ezt a "csináljunk egy fanmade sitcomot egy értelmi fogyatékos rózsaszín fluffy pónival, meg Queen Chrysalissal", mostanra már egész megszerettem ezt a sorozatot. XD
ViharTáncos írta:PewDiepie és Luna :cool:

(ettől még én is szívgörcsöt kapnék)

https://www.youtube.com/watch?v=tmOxLVn9lCw
Péter írta:Pinkie Pie Smile.exe - Csak saját felelősségre, tényleg. :wink:
Ezeket viszont inkább kihagyom, ha nem gond, amennyire bírom a horrorfilmeket, annyira nem bírom a horrorjátékokat, épp elég volt, hogy egyszer haver áthozta ezt a Lunásat meg Pinkie-set, persze már amikor kezdett "darkulni", akkor sejtettem, hogy mire megy ki a dolog, szóval mondtam neki, hogy onnantól ő játszik vele, én max csak nézem. XD (Más dolog egy filmben nézni, hogy egy szereplő hogy kerül egyre inkább veszélybe és más dolog egy játékban "magadtól" önként belesétálnod. ^^")
Kép
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Titkos írta:
LOL, Daft Rarity! XDDDD
Várj mig a kőgazdag Vynil kiáll a mezőre a verdájával :D
Titkos írta:
Amúgy ahhoz képest, hogy kezdetben mennyire erőltetettnek éreztem ezt a "csináljunk egy fanmade sitcomot egy értelmi fogyatékos rózsaszín fluffy pónival, meg Queen Chrysalissal", mostanra már egész megszerettem ezt a sorozatot. XD
Ja nekem is egy kicsit furcsa volt de nem volt nehéz megszeretni. :)

Péter írta:Pinkie Pie Smile.exe - Csak saját felelősségre, tényleg. :wink:
Agybeteg feldolgozásokat imádják Pinkyvel össze kapcsolni mondjuk nem véletlenül , azt csodálom hogy nővéréről nem készült, az is durva horror figura lenne a kavicsával.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:Agybeteg feldolgozásokat imádják Pinkyvel össze kapcsolni mondjuk nem véletlenül , azt csodálom hogy nővéréről nem készült, az is durva horror figura lenne a kavicsával.
Ő is fanboykedvenc lett, csak amíg Pinkie-t valóban ezekkel a pszichopata dolgokkal szeretik összekapcsolni, addig Maud-ból "cooderét" csináltak, aki bármivel is foglalkozik, még a szeme sem rebben közben. XD Ja és persze kőmániás. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Ezeket viszont inkább kihagyom, ha nem gond, amennyire bírom a horrorfilmeket, annyira nem bírom a horrorjátékokat, épp elég volt, hogy egyszer haver áthozta ezt a Lunásat meg Pinkie-set, persze már amikor kezdett "darkulni", akkor sejtettem, hogy mire megy ki a dolog, szóval mondtam neki, hogy onnantól ő játszik vele, én max csak nézem. XD
Pedig ez még mondhatni semmi, igazából csak azért ijesztő, mert nem számítasz rá, hogy hirtelen az arcodba nyomnak egy vörös, démonira fotoboltolt képet, rohadt hangos sikollyal kísérve. :D (Más téma, hogy az ilyesmi mindig csak egyszer működik.)

Egyébként van még ilyen pár, például Sonic.exe, de az elég komolytalan.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Pedig ez még mondhatni semmi, igazából csak azért ijesztő, mert nem számítasz rá, hogy hirtelen az arcodba nyomnak egy vörös, démonira fotoboltolt képet, rohadt hangos sikollyal kísérve. :D (Más téma, hogy az ilyesmi mindig csak egyszer működik.)
Tény, de ez kvázi olyasmi, mint azok a screamer videók, tudod, amikor pl. tök messziről, teljes csöndben mutatják, ahogy megy az autó a hegyi úton, majd hirtelen közvetlen közelről egy démonmaszkos pali beleüvölt a képernyőbe. Másodjára már szinte röhögsz rajta, de elsőre azért ugrassz egy nagyot székestől. Megjegyzem, én pont ezt a fenti autósat láttam screamer videókból is először, haver volt olyan "kedves" és közvetlen közelről nézette meg velem, "koncertes" hangfalakat maxra véve... (Sőt, akkoriban még nem is létezett ilyen, hogy "screamer video", eleve ez sem az volt, hanem egy külföldi energiaital reklám, valami "felpörög benned az adrenalin!" szlogennel, szóval duplán megijedtem, mert abszolút nem tudtam, hogy mire számítsak. XD) De amúgy látnád a másik haveromat, az kapásból fel is szokta ezen húzni magát és percekig képes nyomni a szöveget róla, hogy "A készítő szerint ez vicces? És ha a hülye videója miatt áll meg valakinek a szíve, akkor vállalja is érte a felelősséget?" stb. (Mondjuk egyébként egyetértek vele, de most nem ez a lényeg. XD) Szóval én még "lightos" vagyok ebből a szempontból, szimplán elkerülöm őket. XD Meg más az, amikor mondjuk tudod, hogy horrort fogsz nézni és úgymond "mindenre fel vagy készülve" már előre (de persze ha jó film, még így is megijedsz XD), vagy pedig nem is vagy abban a hangulatban és eleve egy alapvetően totál más feelingű dolgot kezdesz nézni és akkor a semmiből jönnek a különböző parás hülyeségek.

Az meg már az egyéni szoc problémám, de Pónival eleve nem sokszor szoktam díjazni az ilyen horror/gore képeket, videókat, mert mondjuk úgy, hogy eléggé távol esnek a source material hangulatától. Van persze pár kivétel, ami pont azt a morbiditási szintet üti meg, ami még nekem is bejön (pl. a "Smile HD" nevű videó, amit egyébként mindenki csak saját felelősségre nézzen meg XDDD), de a többségtől inkább csak a húzni szoktam a számat, hogy "ezt most miért kellett? :/" (Jó példa erre pl. a "Hotdiggedydemon" nevű fazon teljes "munkássága", ami sajnos annyira népszerű lett amcsiban, hogy már conokra is abból öltöznek be emberek, meg Hotdögöt meghívják conra "sztárvendégnek" stb...) Persze van pár olyan, ami némileg a canonból táplálkozik és persze belemagyarázás, de legalább van alapja (pl. ennek a pszicho-Pinkie-nek, vagy a yandere-Fluttershy-nak), csak azokat meg úgy túlerőltették, hogy amíg az első 2-3 alkalommal viccesek voltak, most már inkább "beating a dead horse" kategóriások, hogy stílusos legyek. XD
Kép
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Tény, de ez kvázi olyasmi, mint azok a screamer videók, tudod, amikor pl. tök messziről, teljes csöndben mutatják, ahogy megy az autó a hegyi úton, majd hirtelen közvetlen közelről egy démonmaszkos pali beleüvölt a képernyőbe.
Ja, arra a régi német kávé reklámra én is emlékszek. Anno engem is átkúrtak vele, utána meg is kergettem a srácot, a számtech teremben. =D
Titkos írta:(pl. a "Smile HD" nevű videó, amit egyébként mindenki csak saját felelősségre nézzen meg XDDD)
Kösz, ez tényleg ott volt, mentettem is le. =D
Titkos írta:(Jó példa erre pl. a "Hotdiggedydemon" nevű fazon teljes "munkássága", ami sajnos annyira népszerű lett amcsiban, hogy már conokra is abból öltöznek be emberek, meg Hotdögöt meghívják conra "sztárvendégnek" stb...)
Emlékszem rá, nem volt rossz, pláne az első néhány, de aztán ez is elég hamar kifáradt. Meg jött a sok gagyi poop belőle.
Titkos írta:Persze van pár olyan, ami némileg a canonból táplálkozik és persze belemagyarázás, de legalább van alapja (pl. ennek a pszicho-Pinkie-nek, vagy a yandere-Fluttershy-nak), csak azokat meg úgy túlerőltették, hogy amíg az első 2-3 alkalommal viccesek voltak, most már inkább "beating a dead horse" kategóriások, hogy stílusos legyek. XD
Vettem észre. =D Van most ez a Pinkamena vagy micsoda, ami ha jól vettem ki, valami hírhedt fanficben szereplő dark pszicho Pinkie. Na ebből most készül például mugen karakter, a Touhous Sakuya mintájára (késes loli).
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Péter írta:Ja, arra a régi német kávé reklámra én is emlékszek. Anno engem is átkúrtak vele, utána meg is kergettem a srácot, a számtech teremben. =D
Ugye, hogy ugye? XD Mondom, az mindenkit felhergelt, miután túlélte az ember az első szívrohamát, a második gondolata az volt, hogy megöli az illetőt, aki megszívatta ezzel. XD
Péter írta:Kösz, ez tényleg ott volt, mentettem is le. =D
Szívesen. :) Amúgy a fazon többi videóját is nézegettem, hátha találok még hasonlót, de a többi eléggé ilyen öncélú, gore baromság volt, ebben viszont minden összejött: eleve a dal egy híres brony zenész remixe, aztán ott van a negyedik falat áttörős poén, amikor Pinkie magával a dalszöveggel veri képen Fluttershy-t (ez egyébként canonban is jellemző a karakterére, mármint a negyedik fal áttörése, a fizika meghazudtolása, stb. XD), majd a végén már átmegy az egész harc Dragonballba... XD Szóval ez a "koktél" így mindennel együtt nálam is beütött. XD De amúgy elég megosztó videó, eddig talán csak két embernek mutattam rajtad kívül, az egyik rühellte, a másik imádta, szóval úgy néz ki, hogy eközött a két szélsőség között mozognak a reakciók, ha erről a videóról van szó. XD
Péter írta:Emlékszem rá, nem volt rossz, pláne az első néhány, de aztán ez is elég hamar kifáradt. Meg jött a sok gagyi poop belőle.
Engem már az elejétől fogva fárasztott, pl. az is, hogy szállóige lett ebből a "hey, stay out of my shed!"-ből. ^^" Oké, egyetlen jó poén azért eszembe jut ezzel kapcsolatban: amikor conon lehetett a meghívott szinkronhangoktól kérni, hogy olvassanak fel fanok által kért szövegeket a karakterük hangján és Fluttershy szinkronhangja kapta ezt, aki persze a karakter normál hangján olvasta, mivel eleve nem ismerte, hogy miből van a mondat. XD Na, az legalább aranyos volt. :) (Bár szegény nő már képben lehetett valamennyire a fandom sötét oldalával kapcsolatban, mert amikor először megkapta a szöveget, elsőre visszakérdezett, hogy "ez ugye nem valami perverz többletjelentésű izé?", mire a fanok: "Á, nem, nem, dehogy!", ja, tényleg nem, nem perverz, csak guro, az máris "jobb"... :dirr: )

Péter írta:Vettem észre. =D Van most ez a Pinkamena vagy micsoda, ami ha jól vettem ki, valami hírhedt fanficben szereplő dark pszicho Pinkie. Na ebből most készül például mugen karakter, a Touhous Sakuya mintájára (késes loli).
Uhh. XD Amúgy van ez már az első szezon óta, de akkor elmesélem, mert ez megint egy olyan helyzet, amikor a canon meg a fanon már eléggé összemosódott. (Póniban van amúgy sok ilyen. XD) S1 25. részében ("Party of one") az a sztori, hogy Pinkie-nek (pontosabban a házi aligátorának XD) titokban szülinapi bulit szerveznek, de ezt ugye el akarják előle titkolni, így amikor ő (aki közben szintén szervez egyet... XD) hívná őket a saját bulijába, mindenféle átlátszó indokokkal lemondják azt, de pont azért, mert közben a sajátjukat szervezik. XD Na, a lényeg az, hogy Pinkie-nek ez úgy csapódik le, mintha a barátai már nem szeretnék, direkt kerülnék, stb. és elkezd egyre inkább becsavarodni. XD Kezdésnek az alapból vattacukor-formájú haja tökegyenes, hosszú lesz, az egész színe rózsaszín helyett mélyebb tónust kap, ezután meg elkezd derp-fejeket vágni, idegrángások lesznek az arcán, bulit szervez, ahol liszteszsákok, meg teáskannák helyettesítik a barátait és közben egyre inkább ellenséges/agresszív az igazi barátaival szemben is. Persze amikor a rész végén minden kiderül, "visszaváltozik" normálissá, de a fanok ezt a "pszicho énjét" úgy megkedvelték, hogy elnevezték "Pinkamena"-nak és írtak egy rakat fanficet, meg rajzoltak egy rakat fanartot, amikben ő a főszereplő, vagy Pinkie újabb becsavarodását mesélik el. XD Az egyik ilyen fanfic, amire te gondolsz, a Cupcakes, amit még nem volt lelki erőm végigolvasni, de a sztoriját ismerem, egy elég beteg guro baromság, aminek a lényege, hogy Pinkie titokban a Sugarcube Corner nevű cukrászda pincéjében, ahol dolgozik, kvázi vágóhidat üzemeltet, egyenként túszul ejti a barátait, majd miután feldarabolta őket, a darabjaikat cupcakes-be süti. Ennek megint csak annyi alapja van, hogy volt ez a becsavarodott Pinkie epizód, meg tudjuk, hogy az egyik kedvenc kajája a cupcakes, de sokan ezt a fanficet is kb. úgy kezelik, mintha minimum canon lenne. Leginkább azért lett ilyen "alapmű", mert még a fandom korai szakaszában íródott, talán még csak az első szezon volt kész a sorozatból.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

És azért Pinkamena, mert elvileg ez az igazi (nem bece-) neve, a gyerekkori flashback jelenetében így szólítja az anyja. És tény, hogy akkor még a haja is egyenes volt, és nem is volt ilyen vidám alaptermészete.
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

A mordályos nyul írta:És azért Pinkamena, mert elvileg ez az igazi (nem bece-) neve, a gyerekkori flashback jelenetében így szólítja az anyja. És tény, hogy akkor még a haja is egyenes volt, és nem is volt ilyen vidám alaptermészete.
Ja ezt én is így tudtam. :)
Kérdés csak akkor az melyik a valódi természete...
Avatar
Péter
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 787
Csatlakozott: 2010.07.17. 14:29
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Péter »

Titkos írta:Engem már az elejétől fogva fárasztott, pl. az is, hogy szállóige lett ebből a "hey, stay out of my shed!"-ből. ^^"
Nekem mondjuk pont az a rész tetszett a legjobban (nem véletlen, hogy lényegében ez után vált igazán híressé) de nem pusztán a gore miatt, hanem mert az egész egy Fat Albert mintájú éneklős, zenélős koncepcióban lett kivitelezve. :D
Titkos írta:Ennek megint csak annyi alapja van, hogy volt ez a becsavarodott Pinkie epizód, meg tudjuk, hogy az egyik kedvenc kajája a cupcakes, de sokan ezt a fanficet is kb. úgy kezelik, mintha minimum canon lenne. Leginkább azért lett ilyen "alapmű", mert még a fandom korai szakaszában íródott, talán még csak az első szezon volt kész a sorozatból.
Ja az eredeti részt azt láttam, amúgy kösz a rövid összefoglalót, így már értem, mire fel hadonászik késsel. =D
A mordályos nyul írta:És azért Pinkamena, mert elvileg ez az igazi (nem bece-) neve, a gyerekkori flashback jelenetében így szólítja az anyja. És tény, hogy akkor még a haja is egyenes volt, és nem is volt ilyen vidám alaptermészete.
Na ezt se tudtam, úgy hogy neked is kösz! :vigyor:

Amúgy igen, ezzel jár ha valami népszerűvé válik, főleg az idősebb hímek körében. Előbb-utóbb jönnek az egyre elborultabb, betegebb fanworkök. Némelyik közülök nagyon epic lesz, a többi meg inkább csak a hardcore rétegnek szól.

Emlékszem régen, még általános suliba jártunk, és egyik osztálytársam, Norbert, szünetben odasúgta nekünk, hogy ő kapott az egyik haverjától, SM-es szex képeket CD-n. Na most mi ezt persze (kis naivak) simán kamunak tartottuk, és csak legyintettünk rá. Erre a srác ezen úgy megsértődött, hogy másnap kinyomtatta fekete-fehérben az egyik meztelen Minakot, és megmutatta. Mondanom se kell, nem hittünk a szemünknek, hogy ilyen tényleg van. :D Ehhez képest miután felszabadultam a netre, már kéretlenül is kaptam az arcomba a Berylel csókolózó Endymiont, aki Usagi levágott fejét tartja a kezében. Internet... én így szeretlek! :vigyor:
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: My Little Pony: Friendship is Magic

Hozzászólás Szerző: Titkos »

ViharTáncos írta:
A mordályos nyul írta:És azért Pinkamena, mert elvileg ez az igazi (nem bece-) neve, a gyerekkori flashback jelenetében így szólítja az anyja. És tény, hogy akkor még a haja is egyenes volt, és nem is volt ilyen vidám alaptermészete.
Ja ezt én is így tudtam. :)
Kérdés csak akkor az melyik a valódi természete...
Ja, igazatok van, ez a jelenet tényleg kiment a fejemből. (Már én is keverem a canont a fanonnal néhány esetben. ^^" XD) Sőt, nem is csak simán "Pinkamena", hanem "Pinkamena Diane Pie", szép hosszú név. :lol: Hogy melyik a valódi természete, az jó kérdés, bár ugye ha figyelembe vesszük, hogy a bulizás hatására jött elő a Cutie Mark-ja, akkor kvázi az lenne élete értelme, szóval a vicces Pinkie az "igazi" Pinkie, csak előtte ezt ő magam sem tudta, amíg a kőfarmon élt. XD

Ja, amúgy a fanok megint túlzásba estek: rákerestem, hogy "Pinkamena" és kapásból az egyik első link a "Villains Wiki" volt, tudjátok, ahol filmek/sorozatok negatív karaktereit listázzák. Könyörgöm, hol volt Pinkie negatív szereplő? Még amikor abban az említett szülinapos részben "Pinkamena-módba" váltott, akkor sem bántott másokat, csak magát emésztette. (Jó, az tény, hogy egyre agresszívabban kezdte vallatni a barátait, de szerintem ez még messze áll egy villain-tól, még az MLP-ben is.)
Péter írta:[...]Ehhez képest miután felszabadultam a netre, már kéretlenül is kaptam az arcomba a Berylel csókolózó Endymiont, aki Usagi levágott fejét tartja a kezében. Internet... én így szeretlek! :vigyor:
:lol: Jó, ezen most így röhögtem egy jót, mert annyira morbid. XD Meg én is keresgéltem anno SM-es cuccokat a neten, de valahogy úgy látszik, hogy ennél szerencsém volt, mert persze, hogy a hentai engem is megtalált, de legalább a guro nem, legalábbis nem ezzel a sorozattal kapcsolatban. XD
Kép
Válasz küldése