Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Biiru Seijin
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.07.18. 15:13
Tartózkodási hely: ( ◕ ‿‿ ◕ )

Hozzászólás Szerző: Biiru Seijin »

Vissza a jövőbe nagyonsokadszor. Imádom :D
MOE - SERIOUS BUSINESS
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Biiru Seijin írta:Vissza a jövőbe nagyonsokadszor. Imádom :D
A fenébe lemaradtam. :cry: Elöbb is mondhadtad volna.
(Habár kivülről fujom a filmet :D de azért meg néztem volna)
Kép
Kép
Kép
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

Én a másikon az arcidegbénulásos seagal-t néztem amíg fel nem robbantották Dobó Katát. Komolyan a Húsvét szigeteki szobrok többet mozgatják az arcukat mint ő, bár Schwarzit még így sem tudja felülmúlni.
Kép
Avatar
freeknight
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.08.25. 13:45
Tartózkodási hely: Terminus City

Hozzászólás Szerző: freeknight »

Jah, a Vissza a jövőbe tényleg nagyon el van találva :) ! Azt a filmet egyszerűen nem lehet megunni! Miután vége lett, én a viasaton néztem egy Stephen King filmet. A Végítélet. Mit is mondjak... Ha a könyvvel hasonlítom össze, azt mondom rossz volt, de önmagában, mint mozi, egészen bejött. Mindig is érzékenyen érintettek az olyan filmek, melyben egy vírus elpusztítja a Földet :cool: . Egyébként a köv. része jövő szombaton lesz, ha valakit érdekel... Apropó, Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról? Milyen érzés egy könyvet a vásznon látni?
"Megyek már hercegem! Megyek a fejedért!"
Randall Flagg
"Hiába: egy tiszt a pokolban is tiszt!"
Diehard kapitány
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

freeknight írta:Apropó, Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról? Milyen érzés egy könyvet a vásznon látni?
Háát én megmondom, elég változatos érzés :osgrin: :osbleh: :osdob: :mrgreen:
Nem csodálom hogy nem sikeresek annyira a könyvadaptációk.
Ennek oka szerintem az, hogy amikor az illető olvas egy könyvet kialakit róla egy saját vizuális világot/képet a szereplőkrők, helyszinekről stb.
És amikor megjelenik a belőle készült film a mozikban, ezzekkel hasonlitja össze.
És a legtöbbször ilyen reakciók jönnek ki:fúúú, vaze mi ez, nem is ilyennek képzeltem el, elcsesztékstb.

ui.: A gyűrük ura film csak azért lett sikeres, mert a legtöbben utána olvasták el a könyvet. És igy már adott volt a vizuális világ, amihez alkalmazkodni kellett.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

1 órája Szakíts ha bírsz őszintén szolva a film vége lemaradt :mad: :mad: :mad:
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Akkor most én jövök a bejelentéssel! Megnéztem a Mackótestvér 2-őt (BrotherBear 2) magyar szinkronnal! Nem üti az egyet, de nagyon jó volt így is. Máris csináltam belőle egy bemutató klippet!
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Megint megnéztem a Scarface filmet.
Alapmű :cool:
Kép
Kép
Kép
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

freeknight írta:Apropó, Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról? Milyen érzés egy könyvet a vásznon látni?
nemtom.. ha pl.: gyürük urárol van szó, akkro szerintem jo volt.. a film sokkal látványosabb volt mint ahogy elképzeltem miközben olvastam a könyvet.. mondjuk nekem nincs vmi nagy fantáziám.. :?
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Hogy ti is lássátok itt van az általam készített bemutató klip a Macitesó kettőből:

http://rapidshare.de/files/30982667/Bro ... yWolfi.avi

U.I: Menj a Free-re ne ijedj meg a ha nem tölti azonnal csak várd meg míg visszaszámol és aztán add meg a leírt 3 tagó betüt és lehet letölteni!
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

freeknight írta:Apropó, Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról? Milyen érzés egy könyvet a vásznon látni?
Ezzel kapcsolatosan van is egy topic a könyveken belül; ha érdekel mások véleménye, javaslom olvasásra :wink:

Tegnap újranéztem a Minden6ót. Egészen élvezhető kis film, még így második megtekintésre is, mostanság pedig már ez is nagy dolog. Kíváncsi is leszek a jövő nyáron érkező folytatásra: Evan Almighty
Avatar
Adeline-Girl
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 181
Csatlakozott: 2006.05.02. 17:43
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Adeline-Girl »

anubys írta:
freeknight írta:Apropó, Nektek mi a véleményetek a könyvadaptációkról? Milyen érzés egy könyvet a vásznon látni?
Ezzel kapcsolatosan van is egy topic a könyveken belül; ha érdekel mások véleménye, javaslom olvasásra :wink:

Tegnap újranéztem a Minden6ót. Egészen élvezhető kis film, még így második megtekintésre is, mostanság pedig már ez is nagy dolog. Kíváncsi is leszek a jövő nyáron érkező folytatásra: Evan Almighty
wow nem is tudtam hogy lesz folytatás! :-P
evan almighty? ehh.. én nem birtam az evant ha ez az az evan aki az elsö részbe volt :shock:
nah de mind1, ha jim carrey lesz ebben is az jooo :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Jim Carrey-ék teljesen kimaradnak belőle és bizony az-az Evan lesz a főszereplő. Gondolom, ő kap majd isteni hatalmat. Éljen Hollywood :roll:

Mozistart jun 22. Mozgalmas egy év lesz a 2007 :D
Avatar
Goshujin-sama
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2006.08.25. 07:38
Tartózkodási hely: valahol ott

Hozzászólás Szerző: Goshujin-sama »

Tegnap láttam a Surface-A mélység nevű sorozat befejező részét a Pro7-en vagy min, és nem tudja vki hogy honnan lehet letölteni :?: :?: :?:
Az életben a legfontosabb a chips és az Ecchi... és a Hentai...
Avatar
Ryou
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 457
Csatlakozott: 2006.07.15. 10:10
Tartózkodási hely: Unknown
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ryou »

Most láttam:
Hangyák a gatyában I,II és Péntek esti gáz + nézem a A szökés c. sorozatot.
-Shirogane Anime Fórum-
"Dad, is Heaven near China?
It might be closer to Africa."
"Can you see in the darkness of heart?I want to keep it Dark. Remember: I'm inside of you!"
Avatar
freeknight
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2006.08.25. 13:45
Tartózkodási hely: Terminus City

Hozzászólás Szerző: freeknight »

Még nem jelent meg de én baromira kíváncsi vagyok egy Snakes on a Plane nevezetű produktumra! Ajánlom mindenkinek figyelmébe a honlapot (http://www.snakesonaplane.com). Rengeteg érdekes dolog van ott, de én főleg a trailert és a videoklippet ajánlom. Ja, a film az USA-ban már kijött, de csak moziból kamerázott verzióban tudom megszerezni :knife: . Hát, ez van...
"Megyek már hercegem! Megyek a fejedért!"
Randall Flagg
"Hiába: egy tiszt a pokolban is tiszt!"
Diehard kapitány
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A Karib-tenger kalózai 2. - Holtak kincse

Most pihenés gyanánt összegyűjtöm azokat a gondolatokat, amik a film közben/után megfogalmazódtak bennem:

(Spolier-veszély!)

Az első részt is moziban láttam, igaz nem nagy kedvvel ültem le nézni; de végül kellemesen csalódtam benne, mégha nem is az évszázad filmje a szememben. Tetszik benne, hogy helyesen állapítja meg az arányokat - kaland, akció, humor, romantika terén. Captain Jack Sparrow figurája és Depp alakítása elképesztő, ha másért nem, emiatt mindenképp megnéztem többször is a filmet. Aztán úgy voltam vele, ha már van folytatás, megnézem; igaz nem vártam sokat tőle - és annyira nem is kaptam.

Szerkezet: mondják, hogy hasonlóan Wachowskiékhoz (Matrix), itt is előre trilógiának volt tervezve a film. Sajnos, mint a Matrix esetében, itt sem érezni ezt... Még akkor sem, ha valamelyest megpróbálják az első részt a másodikhoz kapcsolni: egyből az esküvővel indítanak; s maga a bonyodalom is az első rész végi kis akcióból fakad. A film elején a történet még nem teljesen áll össze, de lassan kibontakozik, s amikor már ott vagyunk, hogy minden érthető, minden remek, megszakad a film... na ezt én nem tudtam előre. Abban reménykedtem, hogy ahogy az első részben, itt is lehet egy normális befejezésre számítani. Mert vagy csinálják azt, mint a Gyűrűk Ura triológia, hogy akkor már az első rész is lezáratlan legyen (ami persze itt nem volt megoldható, mert nem volt garantálva a siker); vagy akkor próbálják meg a történetet úgy göngyölíteni, hogy valami lezárásféle legyen benne. Mert így mit kapunk? Egy lezárt, komplett filmet, és egy olyan folytatást, ami olyan hosszú lett, hogy kétrészre szedték, és a trilógia címszót akasztották az egészre... egy trilógia szerintem akkor jó, ha képes 3 olyan filmet összehozni, amiknek van közük egymáshoz, de külön is élvezhető komplex filmet alkotnak; vagy akkor tényleg egy egész, hosszú történetet dolgozzon fel, s már az első rész is legyen lezáratlan (LOTR). Így viszont két történetünk van 3 filmre, ami valahogy - ahogy a Matrix esetében is - zavaró. Főleg, hogy a 3. részre még 1 évet kell várni. De ha már nagyon ezt a történetet szerették volna beletenni az utolsó két részbe, legalább jobb helyen választották volna el...

Történet: én azt vártam volna - ahogy már írtam -, hogy vagy az első rész lett volna folytatva normálisan; vagy egy újabb, egész estét betöltő - és lezáró! - kalandos-humoros történethez legyen szerencsénk. Ehhez képest valami olyasmivel rukkoltak elő, aminek köze van az első részhez, annak szereplőihez, de ugyanakkor valami teljesen újjal jön elő - és sajnos nem zárja a történetét. A történet kibontakozása elég furcsa, ahogy már korábbi hozzászólást olvastam, nem teljesen lehetett az elején érteni, hogy most mit miért, meg hogy most ki mit akar. Aztán hál Istennek Davey Jones feltűnik, és kezd összeállni a cselekmény, ami szerintem az első részéhez képest határozottan erőltetettebb (mintha mindent bele szeretnének zsúfolni ebbe a 2 és fél órába). És az, hogy váratlanul feltűnik ez is - az is, s kiderül, hogy még ez is megmenthető, attól függetlenül, hogy már elátkozták/meghalt stb... valahogy olyan érzésem van, mintha tök mindegy, kivel mi lesz, úgyis feltámad...:/

Arányok: nagyon sajnálom, hogy ebben sem képes tartani a lépést az első résszel. Teljesen félrecsúszott minden. Igaz, hogy továbbra is törekednek az akció-kaland-humor-romantika négyesének fenntartására, de sajnos nem teljesen sikerül nekik élvezhető formában visszaadni. A humor már az első részben is sokszor erőltetett, de valahogy mégis úgy esik le, hogy azért tud az ember röhögni rajta. A második részben is bár azért elmosolyodik az ember, nevet néha, de valahogy a közönségen is azt vettem észre, hogy amit a rendezők sok helyen irtó poénosnak gondoltak, azon a közönség csak a száját húzza, hogy na ez már röhejesen-erőltetett. A kalanddal nincs probléma; az akciók viszont szintén néhol unalmasak (3-as kardcsata; kerekes-verekedés). A romantikából határozottan kevesebb van, mint az első részben (de nem hiszem, hogy a nagyobb romantikázás mentené meg a filmet).

Szereplők:
Sparrow: adja a formáját, de valahogy az első részes Sparrow jobban tetszett (ahogy a matróza is megjegyezte, baj van Sparrow kapitánnyal); bár egyértelmű választ akkor tudok adni, ha megnézem angolul is. Sajnos ugye, ha van figura, akit tényleg angolul szerettem volna megnézni, az Sparrow. Depp alakítása nagyszerű, de ebbe beletartozik az a remek beszéd-stílus is, amit a magyar szinkronszínész nem tud úgy visszaadni. Will: örülök, hogy nem annyira idegesítően zöldfülű már, mint az első részben. Elizabeth: nem változott. Akit sajnálok, az a volt kapitányka, aki egyik napról a másikra egy lezüllött figura lesz, s mindezt csak azért, hogy sikerüljön a történetbe egy ilyen kulcsszereplőt becsempészni, és milyen jó már, ha az első részből vesszük... na meg, akkor most a helyét vegye át valaki más. A halpofákról később.

Látvány: háááááát... sajnos megint az az érzésem - mint sok mai film esetében - hogy olyasmi jeleneteket akarnak összehozni, amikben csillogtathatják a számítógépes trükközők a tudásukat, és csak utána gondolkodnak valami cselekményen. A szörny még Ok, nem is erőltetett a jelenléte, hisz csak kalózfilmről van szó. Na de ezek a halpofák... addig nem volt semmi bajom a filmmel, amíg meg nem jelentek. Az első részben is voltak ilyen félholtak, persze azok se voltak túl gusztusosak, de azért nem volt olyan vészes az a pár csonthalom. Na de ezek a tengeri-herkentyűkkel teletűzdelt szörnyek... egyszerűen gusztustalanok... nem tudok mit mondani rájuk. Nem félelmetesek, hanem guszutstalanok. Először azt hittem, valami science-fictionos földönkívülit látnak szemeim, aztán rájöttem, hogy nem, ez egy tengeriherkentyűs bácsi lesz :D. Davey Jones meg az orgona... komolyan, mintha a Kis hableány féle koncerten lennénk :D.

Szinkron:
na emiatt még nem teszek pontot a film megítélésére. Mert azért csak másabb eredetiben nézni. Legfőképp Sparrow az, akit egyszerűen el sem tudtam volna képzelni, hogy nem Depp hangján szólal meg... és sajnos tényleg nem is nyerte el tetszésem. Túlságosan is megszoktam az eredeti stílusát...

Összességébe én azt mondom, nézze meg az ember, ha van lehetősége, mert remek délutáni/esti kikapcsolódásnak, de készüljön fel arra, hogy sok helyen erőltetett, túl látványcentrikus, s nem képes a történetnek normális lezárást adni. Nem azt mondom, örültem, hogy megnéztem, meg tetszett végül is, s a 3. részt is biztosan meg fogom nézni, de nem az év filmje... részemről semmiképp.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Pata
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 907
Csatlakozott: 2003.09.08. 07:28
Tartózkodási hely: Otthon / Mister Sör / Károli BTKn

Hozzászólás Szerző: Pata »

Halálos Iramban 3-at láttam tegnap a moziban. Nem vagyok egy nagy auto fanatikus, és a kocsikhoz sem értek, de ennek ellenére nagyon tetszett a film. A fény technológia benne nagyon tetszett, meg volt egyfajta hangulata is. Érdemes megnézni, nagyon jó kis film.
Kép
Avatar
JSaN
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 158
Csatlakozott: 2006.03.11. 23:54
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: sugárzó monitor elött

Hozzászólás Szerző: JSaN »

Tegnap vettem meg Chihiro szellemországban dvd-t.
Amit a zegi plázában találtam (igaz egy kicsit kellet kotorászni mire megtaláltam :D ).
Már kétszer megnéztem, nagyon jó film. A dvd felépitése is tökéletes, figyelembe véve 990 forintos árát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

TÁVKAPCS - CLICK - with Adam Sandler

Úgy ültem be erre a filmre h egy egyszermegnézhetős tipikus Sandler film lesz... nos egyeseknek az is fog maradni de nekem nagyon tetszett és nem bánnék még egykét ingyenjegyet az előadásra :)

A Történet olyasmi amiről mindenki élmodozik egyszer, és most megkapjuk minden széppel és rosszal. A Poénok habár nem a legjobbak, mégis a beszólások hihetetlenül sokat dobnak a filmen :) Sandler a szokásos figurát hozza, ami egyeseknek uncsi lehet de én pont bírom ezt a jellemet.

A Végét lehet sejteni, tudni lehet h merre tart a sztory. A Végső szálak elvarrása mindenképpen nagyot lendít a végén, de nem bántam volna ha a szomorú endinget kapjuk.

Összességében: JÓ EZ A FILM! Méghozzá NAGYON! :) Nézzétek meg :)
Kép
Avatar
Urzu7
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 733
Csatlakozott: 2006.03.09. 20:14
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Monor

Hozzászólás Szerző: Urzu7 »

Bunyó karácsonyik egyszerűen nem tom megunni ezeket a filmeket ::japhaha:: ::japhaha:: ::japhaha::
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

JSaN írta:Tegnap vettem meg Chihiro szellemországban dvd-t.
Amit a zegi plázában találtam (igaz egy kicsit kellet kotorászni mire megtaláltam :D ).
Már kétszer megnéztem, nagyon jó film. A dvd felépitése is tökéletes, figyelembe véve 990 forintos árát.
Ez most a magyar felirat nélküli amit csak azért tudok eredeti japán hangon élvezni, mert már fejből tudom a szöveget?
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Igen az... nekem is meg van ::jhihi::
----------
Tegnap láttam a Tolvajtempót (sokadszorra) és még mindig jó :mrgreen:
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
Misu
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2005.10.27. 23:18
Nem:
Tartózkodási hely: Budapöst
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Misu »

Pata írta:Halálos Iramban 3-at láttam tegnap a moziban. Nem vagyok egy nagy auto fanatikus, és a kocsikhoz sem értek, de ennek ellenére nagyon tetszett a film. A fény technológia benne nagyon tetszett, meg volt egyfajta hangulata is. Érdemes megnézni, nagyon jó kis film.
Hááát....Misu nem így gondolja...semmi sztori,a kocsik jók,de attól még nem nagy durranás :/
De a japcsi bishik után csorgattuk a moziban a nyálunkat,ezért megérte elmenni ,a közönség mellesleg nagyon hálás lehetett jelenlétünkért :dirr:
Kép trolololo lolllolo loolllolo loooo~
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Én tegnap megnéztem a Tolvajtempót... láttam már ugyan, de az autós részek miatt nem bírtam kihagyni, főleg, amikor az utolsó kocsival háborús övezetet csinált a fél városból... :D
Válasz küldése