Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

American Gangster és Once upon a time in America: a műfaj kedvelőinek gondolom nem kell bemutatnom őket (főleg az utóbbit) - az American Gangster jó példa arra, hogy ha valaki akar, még ma is tud remek gengszterfilmet készíteni. Külön kiemelném, hogy a film annak ellenére kiváló, hogy az olaszok számát minimálisra csökkentették (Don Cattano-n kívül gyakorlatilag nincs is senki). Frank Lucas nevére pedig azt hiszem, még évekig fogok emlékezni. [9/10]
Ami pedig a Once upon a time in America-t illeti, egy szóval tudom csak illetni: zseniális, minden tekintetben. Ennio Morricone a tőle elvárt, és megszokott minőséget hozta éppúgy, mint Sergio Leone és a színészi gárda, amiben nagy örömömre szerepelt Joe Pesci is. [10/10]
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

Amelie csodálatos élete - huh, hát nekem nagyon bejött ez a film. nagyon élveztem, h keveredett a művészet (már h ezt ugy nevezik) a humorral. nagyon tetszett Amelie karaktere :) annyira imádnivalo volt az egész ember :) kicsit önmagamra emlékeztet, csak én kevésbé vagyok kreativ
Kép

life is pain, get over it
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Miss Potter

Nem mondanám egyértelműen, hogy jó film, de a rosszak közé sem sorolnám. Egyszer nézhetős, bár volt utána olyan érzésem, hogy kár volt rászánni az időt. A színészi játék nem igazán magávalragadó, igazából nincs benne semmi ami megfogott volna. Igaz, hogy életrajzi film, de abból is lehet ütősebbet alkotni. Viszont azt hallottam, hogy az eredeti hang nagyon sokat ad hozzá, úgyhogy elképzelhető, a szinkron is nagymértékben ludas....

6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Pepi, Luci, Bom y otras chicas del montón

Almodóvar 1980-ból :D ha jól tudom, ez a második filmje (és ha valaki esetleg tud segíteni, hogy hol juthatnék hozzá a Folle... folle... fólleme Tim!-hez, annak nagyon örülnék)

Hát már régen néztem spanyol filmet, elszoktam tőle, úgyhogy eléggé mellbevágott :D Egyébként hasonló, mint a későbbi '80-as évek Almodóvar filmjei, bár a későbbieknek több mondanivalójai is van (legalábbis azoknak amiket láttam), ez összvissz a szexuális felszabadulásról szól. Kisköltségvetésű filmnek tűnik a kinézete alapján.

Szóval vannak ennél sokkal jobb Almodóvar filmek, de ezt is meg lehetett nézni.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Szavak és érzések

Őszintén szólva nekem nem esett le. Először azthittem anyukánál a kielégítetlen libidója a probléma, de aztán mégsem. Fiúgyerek meg megunta a zsidó vallást. Kislány a végén nemtom miért ronott direkt. Szerintem egyáltalán nem volt érezhető apuka folytonos irányítási kényszere. Valahol pedig nagyon elfordulhattam a tv elől, mert egy ideig azt hittem, hogy apuka a kislánnyal a versenyre készül, de aztán mégis kisült, hogy itt az "Istennel való érintkezésre" hajtottak rá. De amúgy jó film volt, csak rohadt zavaros :'3

Indiana Jones és a kristálykoponya királysága

Hiányzott a fanszervíz :"( Amúgy nem volt olyan jó, mint előző három társa (bár az utolsó kereszteslovag alatt is rezgett már a léc, legalábbis részemről). De semmiképp nem rossz film. Modernizált Jones, "interdimenzionális lények". Azért érdekes volt a kicsit már pufókás árcú, ráncosodó, ősz Harison Fordot ostorral gerendákon áthintázás közben látni. És értem én, hogy a gonosz mindig pórul jár, de az a néni csak tudni akarta, miért kellett bántani és kiszívni az agyát? Namindegy, nézhető.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

The Golden Compass

avagy az Arany iránytű vagy ha úgy tetszik Északi fény.

Tegnap éjjel megnéztem, megsirattam, féltem és sajnálokztam. Mindenki óvott a film megtekintésétől, de én nemhagytam magam, mivel olvastam a trilógiát.

Nos, a film szerintem nagyon is jó. Az animáció érdekes, bár én nem így képzeltem el. Plusz számomra az összes színész valamiféle báb volt. Kivétel Lord Asriel és Serafina Pekkala.

Lyra tulajdonságait és személyiségét túlságosan felnagyították, nem volt erdeti. Történetileg nem vágták szét a könyvet, tetszett. =) a hátterek stb. is jó volt.

A könyv hangulata akkor sem volt meg, kivétel talán azok a jelenetek amikor Lyra Pantalaimonnnal beszélgetett.

Az hogy Mrs. Coulterből meg szőke lett felháborított, de nemvolt olyan szörnyű.

Összességében egy jó film, bele tudtam élni magam.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hanon írta:Amúgy nem volt olyan jó, mint előző három társa (bár az utolsó kereszteslovag alatt is rezgett már a léc, legalábbis részemről). [...] Azért érdekes volt a kicsit már pufókás árcú, ráncosodó, ősz Harison Fordot ostorral gerendákon áthintázás közben látni.
Nekem nem tetszett az Utolsó keresztes lovagos rész, mármint egyszer megbírtam nézni, másodjára már úgy sem, hogy rajzoltam közben :-P . Én a plakáton röhögtem annyit, mindig amikor megláttam a metró aluljáróban azon csodálkoztam, hogy vajon ezek a ráncok már átestek photoshoppoláson? :lol: Nem kell félreérteni, HF elég sexy még így is, de azért ismerni kell a korlátokat ilyen korban már :cool: .
Amúgy moziban szeretném megnézni, de majdegyszertalán :D most vizsgák :(
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Ki voltál, lányom?

Nem egy kiemelkedő dráma, de azért nem volt rossz. Igaz egyáltalán nem sajnáltam a kislányt, sőt, szerintem egy világ járt jobban azzal, hogy meghalt. A barátai közül pedig csak Shawn volt szimpatikus egy lehelletnyit. Hogy lehet egy rakáson ennyi barom? Hihetetlen, hogy egymásra találtak. Teljesen megértettem az anyát, én sem kedvelném a lányom haverjait, ha ilyenek lennének. De micsoda jpop számot hallgatott a csaj :'D Szóval olyan 7/10

Erőpróba

Mégegy "mi niggerek vagyunk és bármelyik pillanatban lelőhetnek minket az utcán egy Merciből", de most kivételesen nem tánccal vezették le a feszültséget, hanem focival! Komolyan, ekkora megkönnyebbülést :'DD Először azt hittem a "sima" focira gondol a csávó, néztem is nagyokat, hogy ezekkel? Az amerikai-foci valóban testhezállóbb, jobban illik pár fiatalkorú bűnözőhöz x) A legvégén mikor sorolták, hogy melyik kölyökből mi lett miután kikerültek, nagyon nem kellett volna, hogy a kis vízhordófiút lepuffantották =( 7,5/10
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Delicatessen

Jean-Pierre Jeunet '91-es őrülete. "Csodálatos" poszt-apokaliptikus feketehumor, zseniális karakterek és helyzetek, ráadásul igen erős látványvilággal, szóval akinek tetszett a Brazil és az Elveszett gyerekek városa, az ezt is szeretni fogja.

10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Hanon
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2007.09.15. 14:55
Tartózkodási hely: At pinball

Hozzászólás Szerző: Hanon »

Szex és New York

Rosszabbra számítottam, de hozta a sorozat színvonalát. Igaz a cselekménysorozat elindítása kicsit sablonos volt, de mit várjunk egy sorozatból készült filmtől, jó ez így. Samantha beszólásai megtint ütöttek x') Plusz ott volt az a Dante gyerek, khmm, hát ő nagyon kellett bele :'333 És még szívem csücske Charlotte is meg lett szivatva x')) Miranda pedig enyhén túreagálta a megcsalás dolgot, amúgy is, Steve olyan is esetlenül mondta el, kis drága, meg kell zabálni. Szóval nem volt rossz 7.8/10
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Narnia - Caspian herceg

Nem tudok értelmes hozzáfűznivalót mondani, nekem tetszett. (Nem ismerem a könyvet.) És annyira tudtam, hogy Susan és Caspian smárolni fognak. Fanszörvisz köll bele. x)
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Egy makulátlan elme örök ragyogása.

K.O. Nem emlékszem, mikor láttam utoljára ennyire erős atmoszférájú filmet. Miután vége volt, csak néztem körül, hogy hol is vagyok. A színészek is nagyon jók, a sztori meg egyszerűen zseniális.
Többször nézendő!

9/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rainman

Most láttam először, ezt a most már lassan klasszikusnak mondható filmet (idén 20 éves), és bár a színészi játék meggyőző, mégsem volt számomra túlzottan meghatározó.
Tom Cruise alapból irritáló , a jellemfejlődése meg valahogy hiteltelen volt számomra.
Igazából nem volt benne semmi olyan momentum, ami miatt a szívembe zárnám...

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Lol, akkor miert ide irtad? :dirr:
En is regi klasszikust lattam a minap, Tank Girl...nekem nagyon bejott, olyan nekem valo film, ertelem semmi, joarc foszereplo es kenguruszerelem ftw
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Azért, mert attól még, hogy számomra nem egy meghatározó film, jónak tartom, mint ahogy azt az "osztályzatom" is mutatja.
A Tank Girl-t még anno jó régen láttam, akkoriban mondjuk nem tetszett, de hát vagy 10 évvel fiatalabb voltam. És ha jól emlékszem, a "zseniáis" Tank Aranka címet adták neki. :troll:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mitsu
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2008.03.30. 15:34
Tartózkodási hely: egy basszusgitár(os) mellett

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mitsu »

Húgom nyomában

Bevallom mikor elkezdtem nézni volt bennem egy olyan 'á hülye családi krimi lesz' érzés, de hamar megváltozott. Attól függetlenül, hogy tényleg családi krimi még egész jól lefolyt benne a cselekmény, és a rendező (szerintem) nem késleltette a dolgokat. Bár nem esett le, hogy miért 16-os karikát dobtak rá... Elég lett volna egy 12-es is szerintem. :roll:
Gazerock is not dead!
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

The golden compass: Én úgy néztem meg, hogy nem olvastam előtte a könyveket, sőt semmit nem is tudtam az egészről. Egyből megfogott ez az ember-daimón (vagy micsoda) kapcsolat, meg tetszett a történet is. Eddigi tapasztalataimból kiindulva a könyv biztos még jobb, de azért óvatosan megkérdezem, hogy inkább gyermek- ifjúsági történet, vagy 20 éves fejjel is izgalmas és élvezhető?
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

[OFF]
@Shizu: én a film premier környékén olvastam újra, és egy picit gyermeteg volt, de azért élvezhető. Bár én 22 éves vagyok.
[/OFF]

WANTED:
Bár az eredeti képregényhez nem sok köze volt (És ezt most tényleg szó szerint tessék érteni, ott gumiruhás szupergonoszok rohangáltak.) kifejezetten élvezhető volt a film. Az öncélú látvány lövöldözés 10/10 pont, sztori talán szórakoztatóbb volt az átlagnál, még ha az ominózus "Én vagyok az apád" mondat el is hangzik benne. Meg egyébként is melyik holywoodi filmben látunk olyat, hogy a dekoratív főhősnő egy kiöregedett Ladával (Zsigulival?) repül be egy vonatba?
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

@Cruel Angel: köszi, bele fogok olvasni, aztán majd meglátom.

Devdas
: az egyik legnagyobb költségvetésű bollywoodi romantikus film. Rég nem láttam már ennyire szépet, és ennyire "mást", mint az amerikai/európai filmek. Az alacsonyabb rangú lány és a rangosabb fiú egymásba szeretnek, de a fiú szüleinek ellenállása miatt nem házasodhatnak össze és a lányt máshoz adják férjhez. Happy end nincs, csak egy megrázó és szomorú történet egy olyan első szerelemről, ami a halálig tart. És azok a csodálatos indiai ruhák és díszletek... Azt hiszem, nekiállok bollywoodi filmek után kutatni ::jsmile::
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Egy gésa emlékiratai nagyon-nagyon teccett ::jeye::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: shizu »

A Gésa nekem is tetszett anno, annyi (nem elhanyagolható) problémám viszont volt vele, hogy nem értettem, miért használják néha a japán nyelvet, mikor a filmben legtöbbször beszélt nyelv egy japán akcentusos angol volt, ha jól emlékszem. Tök indokolatlannak tűnt, hogy mindenki angolul beszélt (külföldiek japánokkal, japánok japánokkal, gésák gésákkal, stb) és közbe teljesen random módon bedobtak pár japán mondatot... Természetesen az tetszett volna (szerintem az is lett volna a legreálisabb), ha a japók japánul beszélnek egymás között, a külhoniakkal meg mondjuk angolul, és aztán a végére angol feliratot raknak a film alá (amit persze nem tudtam volna levakarni, hogy odarakjam a magyart :dirr:)
Tudom, ezt egy hollywoodi filmnél nem nagyon csinálják meg, de mégis, tök jó lett volna ::jsmile:: (vagy már az is, ha szimplán csak angolul beszélnek, mindig)
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Nemrég láttam Londonban a The Dark Knight című filmet (Premier előtt, nagyon nagy szerencsével). Hát mit mondjak, az évtized egyik legnagyobb filmje. Én a Batman Beginset is szerettem de ez. Ez már nem is képregényadaptáció ez már szinte művészfilm. Remek. Én titokban odaadnám a legjobb rendezés, operatőr és férfi mellékszereplő (Heath Ledger) Oscar díját, de ez én vagyok. Szerintem ez a film alapjaiban lépte át a képregény adaptációt, és javában túllépet rajta. Én a Keresztapa II és a Szemtől Szemben flmekre hasonlítanám. Ledger nagyon jó kérem odafigyelni.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
a-ki
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2008.07.16. 10:54

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: a-ki »

Elephant, Into the Wild, Hana-bi...mindegyik remek alkotás, bár kicsit elfogult vagyok, mert mindegyik nagy kedvencem. Ha valaki könnyed kikapcsolódásra vágyik ázsiai film "személyében" akkor a Shimotsuma Monogatari (gothloli fanok előnyben :) és a Taste of Tea az ajánlatom. Bár ezeket nem mostanában láttam, hanem alkalomadtán előkapom őket remélem nem voltam off, és szerzek pár kellemes délutánt a fórumozóknak ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

1000 BC

Emmerich kivételesen nem rombolta le New Yorkot, de sebaj. Majd a 1012-vel ezt bepótolja. :D
Kikapcsolódásra nem rossz, csak annyi a fontos, hogy nem szabad tőle semmit sem várni.

6/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Goofy
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2007.10.03. 10:46
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Goofy »

Chiigirl írta:Egy gésa emlékiratai nagyon-nagyon teccett ::jeye::
és azt észrevetted, hogy japánok helyett kínaiak szerepeltek benne? lol...
Válasz küldése