Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Nem rég láttam a Spilert /Rock'n Rolla/ szerintem eszméletlen jó film. Végig tele van pörgéssel izgalommal feszültséggel és meglepetésekkel szóval soha nem lehet tudni, hogy épp mi fog jönni :D Illetve a zenét is megkell jegyezni ami szintén végig nagyon ütősre sikeredett. Illetve a karakterek is mind jól ki lettek dolgozva. Azoknak ajánlom főleg akinek tetszett a Ravasz az agy és a füstölgő puskacső.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ben X

Történet egy autista kamaszról, aki a valóság egy szeletén, az Archlord nevű online játékon kívül nemigen érzi jól magát a világban, főleg, mivel az iskolában keményen megalázzák nap mint nap. A filmben az ő szűrőjén keresztül láthatjuk a dolgokat: fel-felbukkannak a játékokból jól ismert fegyverválasztási lehetőségek, opciók, az Archlord karakterei - az intro zseniális a maga online játékos jellegével például. Sztem nagyon ötletesre sikeredett. A filmet átszövik a családtagok, tanárok beszámolói, mentegetőzései, amelyek nagy tragédiát sejtetnek, és mindvégig borús hangulatot keltenek. Felmerül a dilemma is, h mit kellene csinálni egy ilyen gyermekkel, hol tanuljon, a diagnózis problematikái, a címkézés, stb. Mindezekről Ben véleményét is meghallgathatjuk, ami megvilágítja a modern pszichiátria hibáit, a vizsgálatok embertelen jellegét, a környezet idegenségét. Ráadásul még a történet is csavaros.
Nálam 10/10, mondjon bárki bármit.

Isten hozta, Őrnagy Úr!

Örkény: Tóték karikatúrája. Aki szerette, nézze meg ezt is, nem fogja megbánni, nagy film.

Holnap pedig The Wrestler és The Curious Case of Benjamin Button a program. A Milk és a Gettómilliomos is érdekel, sztem azokra is sort kerítek a közeljövőben.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

The Wrestler

Jó volt.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ricky-Oh! (1991)

Hősünk, Ricky, a feddhetetlen mintalegény bekerülvén a sittre (nyilván nincs ebben ambivalencia, csak én érzem így), mindenki 1/2-ének elnyeri csodálatát és tiszteletét, míg mindenki maradék 1/2-e ki akarja csinálni. Ricky-nek tehát fel van adva a lecke: meg kell védenie mindenki 1/2-ét, akik szintén feddhetetlenek és szerencsétlenek, mindenki másik 1/2-étől, akik tudomást szerezvén Ricky überbrutál harci technikájáról arra használják a többi nyomorék satnya kis életét, h hősünket sarokba szorítsák. A totál egyedi történet, jellemek, felállás tehát adott. A filmben mindunataln felbukkanó nyálas flashback-ek mindunataln a South Park idevágó részét juttatták eszembe, mert totál olyan hangulatot árasztottak. De Mr Adler visszaemlékezéseit legalább nem gondolták komolyan. :knife:

Hogy miért nézze meg mindenki, aki él és mozog?

Ricky olyan kemény, h ha vkit tarkón csap, annak kiesik a szeme, ha vkit hasba vág, annak a hátán jön ki az ökle a belei kíséretében, és a többi. A trükkmesternek meg kijárna egy Oscar a csodálatos megjelenítésért. Ez a korszakalkotó gyurmatechnika, amivel minden egyes bunyós jelenet készült, még a Wallace és Gromit világát is alulmúlja, holott az igazi gyurmamese.

Ezerpertíz.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

zebra írta: Örkény: Tóték karikatúrája. Aki szerette, nézze meg ezt is, nem fogja megbánni, nagy film.
Háromba? Nem. Négy egyforma darabba... :vigyor:
Sokan nem szeretik, de én a könyvön is annyit tudtam röhögni, persze nem erre számítottam, de utána már örültem, hogy ilyen. Azért az utolsó sorokat többször elolvastam, majd kinyitottam az irodalomkönyvet is, hogy ne de tényleg???
A film is nagyon tetszett. :) Rövid történetet könnyebb feldolgozni :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

AyaDid írta:Háromba? Nem. Négy egyforma darabba...
:thumb:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

zebra írta:The Wrestler

Jó volt.
Osztom a véleményt. Kellemesen csalódtam.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Attila, Isten Ostora - még mindig jó
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Igen, jó lenne, ha nem kapott volna új szinkront. De így elpazaroltam egy 240 perces kazettát, pedig csak ezért mentem el tegnap délután a Tescóba, miután reggel megláttam, hogy jópár év után megint lesz az Attila a tévében, de nem volt mire fölvennem. Először fel se tűnt, hogy most a TV2 fogja leadni, de aztán beugrott, hogy régen a karakterek neveit olvasgattam a teletexten, de a TV2-én csak felsorolva írják ki a főszereplőket, nem szerep szerint, az RTL Klubén viszont igen. Csodálkoztam is, hogy a TV2 megvette a filmet az RTL Klubtól - az eszembe se jutott, hogy át merték volna szinkronizálni. Jól pofára is estem. Először Galen hangja volt gyanús, aztán amikor máshogy ejtették N'Kara nevét, hátrafordultam a tévéhez, és pont akkor szólalt meg Attila, de nem Széles László hangján... Nagyon csalódott voltam, számomra illúzióromboló volt ez a szinkron, és szerintem semmi értelme nem volt megcsinálni, hiszen már van egy sokkal jobb szinkronja a filmnek. Csak hát a kereskedelmi adók közti versengés sokszor a minőség rovására megy... Nem baj, a film beszerzés alatt áll, és remélem, hogy ezúttal a régi hangokkal fogok találkozni. A kazettát pedig eldugom valahova a polc mélyére...
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hajjajaj...
Nekem az volt gyanús, hogy Budát nem Budának hívták, és azért voltak olyan részek, amikre határozottan emlékeztem 'méhed nem fog kis Budákat adni' valami ilyesmi meg még azért jó pár emlékezetes jelenet.
Nagyot néztem , amikor nem az volt a szöveg Oo pedig nem vagyok a film rajongója, de azért tényleg beugrik ilyenkor, hogy valami nem stimmel..
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Banlieue 13 - anno eredeti francia hanggal láttam, és bele is szerettem. A magyar szinkron viszont úgy látszik csak ritkán bánik igazán jól a francia filmekkel (még mindig).
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Khaos írta:Banlieue 13 - anno eredeti francia hanggal láttam, és bele is szerettem. A magyar szinkron viszont úgy látszik csak ritkán bánik igazán jól a francia filmekkel (még mindig).
Én két szinkronnal láttam a filmet. Még anno a másodikat az RTL Klub adta le ha jól tudom, szóval ez a film is a Bad Boys első része és a Nekem 8 újra szinkron áldozata lett. De A Jó, a Rossz és a Csúf című film is így járt a TV2-n december 31-én.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A 101 kiskutyát is átszinkronizálták :( Senki ne lepődjön meg a DVD-n... úgyhogy angolul néztem meg, nem volt kedvem hallgatni a kutyaPRÉMbundát.... nem lenne rossz az új szinkron, de ha valaki a régiben él, mert 1000-szer látta, annak nagyon szokatlan. Akkor is megérte a duplalemezes extra változat :-P (gyereknapra kaptam ^^')
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Stay Alive
Nem nagyon szeretem a horror, mert általában végigröhögöm... de ez jó volt :) . Báthory Erzsébet visszatér, hogy gyilkolhasson egy számítógépes játék segítségével, amit Ő készített - kíváncsi vagyok mikor tanulta meg, bár volt ideje rá bőven :) .

Miss Potter
Egy nagyon aranyos történet Beatrix Potterről és a meséiről :D . Először csak bele akartam nézni, de aztán annyira megtetszett, hogy nem tudtam felállni.

Csokoládé
Rengetegszer láttam már, de imádom. A színészek nagyon jók, főleg Juliette Binoche és Johnny Depp :) .

Gettó Milliomos
Azt mondták meg kell néznem, mert nagyon jó... ezért talán túl nagyok voltak az elvárásaim. Nagyon jó volt a történet (szomorú is), már ezért megérte megnézni. De néha sajnos késztetést éreztem arra, hogy megnézzem, hogy még mennyi idő van vissza a filmből. Bár semmi képp se írnám azt, hogy rossz volt, csak nekem túl hosszú.

MirrorMask
Ilyen látványban is ritkán gyönyörködhet az ember... csodálatos történet és grafika... megérte hónapokig keresni a felirathoz a filmet :LOL:

Őrült és Gyönyörű
Olyan volt mintha a Step Up-ot néztem volna tánc nélkül... ez is jó volt, de túl sok másik filmre emlékeztetett.

Míg a jackpot el nem választ
Tipikus vígjáték Cameron Diazzal - akit szeretek-, és Aston Kutcheral -akit utálok-. Jó sokat röhögtem rajta.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Hét év Tibetben

A legkevésbé sem voltam kíváncsi a szőke Brad Pittre, de szerencsére pozitív csalódást okozott a film. Nem egy világmegváltó alkotás, de megtekintésre feltétlenül érdemes.

7/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

A Donnie Darko az egyik kedvenc filmem, szal kissé lelombozott, amikor megláttam egy posztban a videodrome-on, h elkészült a folytatás S. Darko címmel. :knife:
Avatar
Kumiko
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2007.10.08. 19:21
Nem:
Tartózkodási hely: Dombóvár
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kumiko »

Nem is tudtam, hogy a Donnie Darkonak csináltak folytatást... pedig ilyen filmeket nem szoktak folytatni. Nekem is a kedvenc filmem, és majdnem sírva fakadtam, amikor olvastam zebra a kommented :?
Azt olvastam róla, hogy nagyon rossz lett... szóval semmikép se fogom megnézni (nehogy roncson valamit a Donnie Darko feelingjén).
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

The Fall
Azt hiszem Zuhanás címmel jelent meg nálunk DVD-n. Amikor ezt megtudtam rögtön kíntről megvettem kékben.
Előzetes itt: http://www.youtube.com/watch?v=iO0LYcCoeJY

A filmet 26 helyszínen 18 országban forgatták és A Sejt (The Cell) rendezője készítette.

10/10
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

The Fall:

"Ezúttal a valóság még kevesebb szerepet kap, viszont még jobban módosítja a "mesét", így még többet. Bevallom, nekem tetszett a folyamatos váltogatás a fantázia színpadiassága és a valóság között"
"ártatlan kislány borzalmakat lát a kórházban, ahogy Roy egy bűntettre veszi igénybe a segítségét, korrumpálva az ártatlan lelket, meg a ilyesmik. Na meg persze a csodálatos képek. Nem lehet eleget hangsúlyozni, hogy milyen fantasztikus látványvilágot sikerült ide összehozni. A fantáziavilágban tébláboló 5 hős furcsa kalandjainak megvalósítása egyszerűen a képzeletet birizgálja."

- filmbuzi.hu-

Az egyik kedvenc témám! Jöhet!

Kumiko:

Gondolom, a címben az S. a shit szóra akar utalni. :vigyor: Szégyen-gyalázat, mivel a sztori egyfajta megismétléséről van szó - csak ezúttal fantáziátlanul, más szereplőkkel. Ha nem kaparnám magam össze nagy valószínűséggel a megtekintése közben, Isten biza, megnézném. Már csak azért is. Brrr.

Bezzeg a Jay és néma Bob visszavágból nem készülnek folytatások, holott azt a két barmot szívesen elnézném még pár önálló filmben ezen kívül. :)
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Az S. a Donnie Darko folytatásában a Samantha név, mely Donnie kis húgára utal, aki a folytatásban lesz a főszereplő és ugyanaz a lány játssza el aki az első részben. A színésznő Daveigh Chase neve onnan lehet ismerős, hogy ő volt Samara A Kör című filmben és a Lilo & Stitch Disney filmben Lilo angol hangja volt.

Egyébként ha igazán jó filmet akartok nézni akkor Blade Runner +10/10

Kritika:
http://www.filmvilag.hu/xista_frame.php?cikk_id=4989
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:Az S. a Donnie Darko folytatásában a Samantha név, mely Donnie kis húgára utal
Nekem is volt egy hasonló következtetélsem, de ezt nem hagyhattam ki. :twisted:
Ridley44Lev írta:Egyébként ha igazán jó filmet akartok nézni akkor Blade Runner +10/10
+1. A könyv zseniális volt, amiből készült (Philip K. Dick: Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal?), és én is olvastam már a filmről sok-sok pozitívumot. Mindenképpen megnézem. ::^_^::
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Sajna nálunk nem jelent meg a The final Cut verzió a Blade runner filmből, pedig az-az igazi. De a Director's Cut is jó, csak Ridley Scott 2007-ben kapott még 1 millát ás felturbózta a kép és hang minőségét, és ráadásul sok bakit digitálisan ki is javított. Plusz a akik a trükköket készítették anno, a 3 felelőst visszahozta asszisztensként.

Egyébként a film teljesen más a könyvhöz képest, kb 20% egyezik a könyvel.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Hmm, akkor egy Final Cut-verziót meg kell nézzek! Igen, gondoltam, h nem nagyon egyezik a könyvvel, mert az eléggé komplex. Ha jól emlékszem, a bemutatott vallás egy az egyben kimarad a filmből. Viszont a Sikoly képes jelenet felkeltette az érdeklődésem, amikor olvastam róla. Az a kép számomra is szimbolikus jelentéssel bír meg alapból közel áll hozzám az expresszionizmus.

De, h ne legyek annyira off, ajánlok egy nagy kedvencet, amit mostanában néztem meg újból, a címe: Az ember gyermeke (Children of Men).
Egy olyan fiktív jövőben játszódik, ahol majdnem az összes anya meddő már vagy 18 éve. Hála az égnek, az engem igen ritkán meggyőzni tudó kötelező sci-fi kellékek elmaradnak. :) Ebben a rohamosan elöregedő és kétségbeesett Angliában a bevándorlóknak helye nincs. Ebbe a környezetbe kerül be egy várandós bevándorló leány, akit a bevándorlók emberi jogaiért harcoló "Halak" nevű titkos szervezet próbál eljuttatni a "Human Project-be", ahol megmenekülhet.
Izgalmas történet, fordulatos cselekmény, nyugtalanító társadalmi kérdések, amelyek, ha nem is ennyire, de igenis veszélyeztetik az emberiséget. Megdöbbentő és megható is egyszerre. Érdemes belenézni.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:De, h ne legyek annyira off, ajánlok egy nagy kedvencet, amit mostanában néztem meg újból, a címe: Az ember gyermeke (Children of Men).
Egy olyan fiktív jövőben játszódik, ahol majdnem az összes anya meddő már vagy 18 éve. Hála az égnek, az engem igen ritkán meggyőzni tudó kötelező sci-fi kellékek elmaradnak. :) Ebben a rohamosan elöregedő és kétségbeesett Angliában a bevándorlóknak helye nincs. Ebbe a környezetbe kerül be egy várandós bevándorló leány, akit a bevándorlók emberi jogaiért harcoló "Halak" nevű titkos szervezet próbál eljuttatni a "Human Project-be", ahol megmenekülhet.
Izgalmas történet, fordulatos cselekmény, nyugtalanító társadalmi kérdések, amelyek, ha nem is ennyire, de igenis veszélyeztetik az emberiséget. Megdöbbentő és megható is egyszerre. Érdemes belenézni.
Ismerem a filmet, nekem is nagyon tetszett a sztori, de főleg az operatőri munka benne. Egyébként a film vége felé lévő "üldözési jelenet" ami 6:18-ig tart valójában 3 felvétel, ebből kettő több kilométerre van egymástól. Amikor a filmet néztem azonnal kiböktem, hol vannak a vágások. haverok mondták mekkora nagy ez a jelenet, pedig én mondtam, hogy nem igaz. A neten olvastam utána igazam volt. :lol:
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:Hmm, akkor egy Final Cut-verziót meg kell nézzek! Igen, gondoltam, h nem nagyon egyezik a könyvvel, mert az eléggé komplex. Ha jól emlékszem, a bemutatott vallás egy az egyben kimarad a filmből. Viszont a Sikoly képes jelenet felkeltette az érdeklődésem, amikor olvastam róla. Az a kép számomra is szimbolikus jelentéssel bír meg alapból közel áll hozzám az expresszionizmus.
Egyébként ha megnézed a Blade Runner filmet, majd fel fogsz üvölteni bakker ez az anime innen lopott, meg az is!!!!! Bakker az EVA is innen vett dolgokat!!!!!!!!!!!!!
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Válasz küldése