Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Ridley44Lev írta:Egyébként a film vége felé lévő "üldözési jelenet" ami 6:18-ig tart valójában 3 felvétel, ebből kettő több kilométerre van egymástól.
Nem is vettem észre! :shock:

Amúgy, igen, azt már egy ideje tudom, h a legtöbb valóságteremtős, cyberteres, vallási kérdésekkel foglalkozó anime és film Dick-től merített ötleteket. Sokan nem is gondolnák, de így van. Nekem ez nem újdonság, mivel egy-két kevésbé sikerült regényétől eltekintve minden magyarul megjelent könyvét megvettem és elolvastam. 2004 óta nagy favorit. :)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Harry Potter és a Félvér Herceg

Gondolkodtam, hogy most melyik témába írjam (jó vagy a rossz filmek közé), de végülis ide tettem, mert egyébként nem lenne rossz, vannak benne jó poénok, és lehet rajta röhögni. Épp csak annyi, hogy semmi köze a könyvhöz. Átvették a neveket, beletettek pár, a történet fő szála szerint tök jellegtelen jelenetet, amitől eladhatóvá teszik a filmet, és ennyi. Próbáltam úgy neki menni, hogy ez csak egy alternatív változat, és már nem vártam el semmi különöset. Ahhoz képest, hogy pl. az első filmnél szinte szó szerint idézik a könyvet, itt már nyoma se volt. Sőt, olyan jeleneteket is beleraktak, ami sose történt meg (pl. Weasleyék házának felgyújtása karácsonykor, WTF?). Sz'al LOL. No meg a szerelmi szálak. Állandóan ide lyukadtak ki. A végén is, gyászolják Dumbledore-t, de azért megjegyzik, hogy Ron nem bánja, hogy Harry Ginnyvel jár... Öcsém. xD
Tehát erről ennyit. Le se pontozom, nem tudom hova rakni. De a poénokért érdemes megnézni, meg jó esti kikapcsolódás volt, de a könyv hangulata sehol sincs benne... :P
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Másnaposok

Négy haver elmegy legénybúcsút tartani Las Vegasba. A buli olyan jól sikerült, hogy másnap csak hárman ébrednek egy luxus hotel első osztályú lakosztályán, egy tyúk, egy tigris és halomnyi alkoholos ital kiürített üveg társaságában. A történet nagyjából arról szól, hogy hogyan kerítik elő elveszett barátjukat (felelevenítve ezzel helyszínről helyszínre haladva az elmúlt éjszaka eseményeit :knife: ), akinek harmadnap reggel Kaliforniába kell mennie az esküvőjére.

Rég láttam ilyen jó vígjátékot moziban. Olyan film, amit sokszor is megnézhet az ember, és nem unja meg a poénokat századszorra sem.
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Harry Potter és a Félvér herceg... igazából nem

Sikerült eljutni moziba pár hete és megnézni. Nem hittem volna, hogy valaha visszasírom az 5-ös filmet. Az egy dolog, hogy az olyan volt, mint egy hosszúra nyújtott előzetes, de ez olyan szinten unalmas volt, hogy valahányszor feltűntek a gyerekek, alig vártam, hogy végre továbblépjünk a következő jelenethez.
Én eleve úgy próbáltam leülni elé, hogy rossz lesz, hátha kellemesen csalódok, de úgy éreztem, hogy még így is sikerült meglepniük.
Narumi írta:Gondolkodtam, hogy most melyik témába írjam (jó vagy a rossz filmek közé), de végülis ide tettem, mert egyébként nem lenne rossz, vannak benne jó poénok, és lehet rajta röhögni.
Én se tudom még igazán hová tenni, úgy néz ki, hogy Yates-nél a "lehetne rosszabb" dolog megtörténhet, ezért még megvárom az utolsó két filmet és aztán átértékelem a sorozatot.
Ami a vicces jeleneteket illeti, néhány ilyen tinikomédiás jelenetnél hangosan nevettek mögöttem páran, ilyen csajbanda lehetett, esküszöm, nem értettem, hogy min nevetnek. Voltak azért tényleg jó részek, de nagyon sok humorosnak szánt benyögés inkább csak erőltetettnek tűnt (néha kínosnak éreztem, hogy én ezt nézem). A hányós jelenet zseniális volt, meg a szöveg, amit utána Piton levágott.
A felnőttek jók voltak, a Weasley-ház felgyújtása meg hülyeség volt, gondolom azt akarták, hogy azért legyen harc és be akarták mutatni a Ginny-ék közti kapcsot, ami a könyvben szerintem vérszegény volt, ez nem is lett volna gond, ha az 5-ös végére teszik, ahol már láthattuk ugyanezt a kergessük Bellát jelenetet és akkor az még meg is alapozta volna a 6-os hirtelen szerelmi részét.
Sajnálom, mert ez volt a 2. kedvenc könyvem és félve várom, mi lesz a következő kettőben, miután a mászkálós rész már könyvben is unalmas volt, és ezt a filmet is sikerült úgy megcsinálniuk, hogy legalább másfél órát átaludtam volna belőle.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mar vartam Tenshi, hogy velemenyezd. Na fix hogy nem nezem meg, en nalad sokkal kritikusabb vagyok, szoval most mar teny, hogy megvar a DVD(rip :P).

Holt koltok tarsasaga

Na vegre, befejeztem! Multkor csak a feleig neztuk meg, aztan egyik filmben feljott ez a film, es h milyen gaz mar, hogy ongyilkos lesz a vegen a gyerek, na mondom, csesszek meg, de azert felkeltette az erdeklodesem. Imadom ezt a pasit (RW), meg az egesz film filozofiajat.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Van itt valaki aki látta a Baraka vagy a Chronos dokumentum filmeket? Vagy csak az egyiket?
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Narumi írta: Ahhoz képest, hogy pl. az első filmnél szinte szó szerint idézik a könyvet, itt már nyoma se volt. Sőt, olyan jeleneteket is beleraktak, ami sose történt meg
Nem vagyok oda HP-ért, de ez azért durva... A készítőknek elege lett belőle vagy mi?

A Holt Költők Tárasaságát de szeretem! :)
Paff, elspoilolják egy másik filmben a HKT-t? Jófejek. :/

Hansel & Gretel
2007-es koreai thriller. És jó! A klasszikus Jancsi és Juliska sztorit dolgozza fel, mese elemekkel, sötét hangulattal.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Angyalok és démonok

Nekem jobban tetszett, mint a Da Vinci-kód.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Bár nem 100% hogy ide passzol a dolog, de tegnap a National Geographic csatornán az Apokalipszis: a második világháború című sorozat zenéjét Kenji Kawai szerezte. Mellesleg nagyon jó a sorozat.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Nőies játékok (Stage Beauty)

Kellemesen csalódtam benne, és nagyon jó a zenéje.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

HP6

Gyanítom, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem ez a rész (is) tetszett. Nem éreztem erőltetettnek a poénokat, unalmasnak sem találtam (pedig kétszer is megnéztem), úgyhogy teljességgel elégedett vagyok.
Természetesen megvannak a maga hibái. Pl aki nem olvasta a könyvet, nem volt érthető, miért ez egyáltalán a címe. Ezzel a vonallal gyakorlatilag - az említésen túl - nem is foglalkozott a film. Furcsa volt, hogy a Malfoy-jal való (amúgy elég haloványra sikeredett) párbaj után csak úgy hagyták Pottert elsétálni, valamint túl gyorsan kiheverték Dumbledore halálát is.

A sok esemény miatt szerintem már a harmadik könyvtől kezdve mindegyiket ketté kellett volna vágni, így túlságosan követhetetlen azok számára, akik csak a filmet nézik meg.

8/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

anubys írta:Gyanítom, hogy egyedül vagyok a véleményemmel, de nekem ez a rész (is) tetszett.
Nem. Nem vagy vele egyedül.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Báthory (Bathory)

3 és fél hónapja láttam először, és már akkor is nagyon tetszett. Most azért néztem meg, hogy elnyomjam a másik film által okozott "élményt"...
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:Nőies játékok (Stage Beauty)

Kellemesen csalódtam benne, és nagyon jó a zenéje.
Hú, pont ma olvastam róla a pinkvanilla.hu-n (a szakdogatémám miatt sok ilyen oldalt böngészek), gondoltam, h jó lehet. :)

Mostanában a legjobb filmek, amiket láttam, a Meztelen ebéd és a Légy voltak Cronenberg Mestertől.
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Sunshine - Napfény

Danny Boyle, aki idén a Gettó milliomos filmért kapott rendezői Oscart, előtte ezt a kis thrillert forgatta le. Nekem nagyon tetszett és tudom, hogy sokan nem így vannak vele. Most volt az HBO-s premierje, de én már láttam korábban. John Murphy zenéje óriási. Jó volt újra nézni.

Az Alien, Halálhajó és a 2001 nyomdokaiban a film.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Kontroll

Mestermű.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

UP!

Életem első 3d élménye volt, de nem csak ezért volt remek szórakozás. Animáció és történet szintjén is hozza a Pixar színvonalat, egyedül a kutyák voltak néha már zavaróak. Éppen ezért nem ez a kedvencem a stúdiótól, de a Ratatouille és a WALL-E után ott van a helye a dobogó alsó fokán.

10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

zebra írta:Kontroll

Mestermű.
Most láttad a Kontrollt? Persze nem rosszallva kérdem, csak meglepődtem, ugyanis anno, erről dumált mindenki, én nekem 3-szor kellet megnézni a haverokkal.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Életem első 3d élménye volt
Akkor mégsem nézted meg a Coraline-t 3D-ben?
Ridley44Lev írta:Most láttad a Kontrollt? Persze nem rosszallva kérdem, csak meglepődtem, ugyanis anno, erről dumált mindenki, én nekem 3-szor kellet megnézni a haverokkal.
Nem vagyok egy up-to-date ember, mindent akkor nézek meg, olvasok el, ha nekem kedvem van hozzá, nem érdekel, mit hype-olnak éppen.
Most egy animut követek és egy mangát, nálam ez nagy ritkaság.

Tegnap a Kontroll után beiktattam egy igazán bizarr és beteg magyar művészfilmet, a Taxidermiát is.
Vmi hihetetlenül groteszk darab ez a zabálásról, középpontban egy férfival, aki mindennél jobban élvezi az evést, saját testi határainak tágítását, és a fiáról, aki pont az ellentéte: preparátorként kiüríteni szereti a testeket, majd megörökíteni őket az eredeti formájukban. A film erénye, h megörökíti a disznóvágást, mint magyar hagyományt, egyébként senkinek nem ajánlanám semmilyen körülmények között.
Nekem ugyan tetszett, de ez már egyéni pszichopatológia. :vigyor:
Számomra az volt még baromi érdekes, ahogyan a preparátor srác saját magát kipreparálta a film végén.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

zebra írta:Akkor mégsem nézted meg a Coraline-t 3D-ben?
Nem, az végül kimaradt, sőt, egyenlőre a 2d-s pótlása sem történt meg...

Akkor én csak halkan jegyzem meg, hogy a Kontrollt mind a mai napig nem láttam. Viszont a Taxidermia tényleg egy zseniális film, elképesztően groteszk paródia. (Csak annyira durva, hogy nem biztos, valaha újranézem-e?)

12 dühös ember

Ez egy nagyon régi elmaradásom volt. Igen régi remekmű, de az évtizedek semmit nem vettek a színvonalából. Egyedül pár technikai megoldás van, ami mára már avíttnak hat, de ezekkel együtt is lebilincselő.
Igazi filmtörténeti klasszikus.

10/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

anubys írta:Nem, az végül kimaradt, sőt, egyenlőre a 2d-s pótlása sem történt meg...
Én sem néztem meg végül, mivel inkább a művészfilmek felé fordultam mostanában. Majd később. :)
anubys írta:Akkor én csak halkan jegyzem meg, hogy a Kontrollt mind a mai napig nem láttam.
Pedig érdekelt volna a véleményed. :) Mindenképpen nézd meg egyszer, sztem tetszene.
anubys írta:Viszont a Taxidermia tényleg egy zseniális film, elképesztően groteszk paródia. (Csak annyira durva, hogy nem biztos, valaha újranézem-e?)
Bizony az (zseniális és durva). Bár nem gondoltam volna, h rajtam (és haveromon) kívül tetszik másnak is. :D Annyira nagy hatással volt rám, h később szeretnék összehozni egy átfogóbb tanulmányt a zabálásról pszichológiai, kultúrális háttérrel, irodalmi, filmtörténeti megjelenenésekkel együtt.
A honlapját láttad? Iszonyat jó!
anubys írta:12 dühös ember
Eddig kimaradt, de érdekesnek tűnik wikipedia alapján.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Plunkett & Macleane (a magyar címét nem vagyok hajlandó leírni X) )

Köszönet a Filmmúzeumnak, amiért felhívta a figyelmemet erre a filmre. Hogy én miért nem hallottam róla idáig...? (Mert a filmkatalogus.hu tévesen thrillernek írja, ezért nem is listázza a történelmi filmek között.)
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Yuriko-chan írta:a magyar címét nem vagyok hajlandó leírni X
Nem is értem, mi bajod a Doktor zsiványokkal, haha. (Magyarok és a címadás... :o_O: )

Délután megnéztem a Kockát. Zseniális darab. (Persze, kellett még belőle két movie :knife: minél több gore-ral, de azokat nem is nézem meg, asszem.)
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Avatar

Tegnap néztük moziban, 3D-ben, és annak ellenére, hogy volt benne elég sok klisé, meg ki is számítható volt a történet, nekem nagyon tetszett, érdemes megnézni. :)
Nagyon tetszett a sztorija, meg úgy egyáltalán ez az egész őserdei világ... minden világított, olyan szép volt. :')
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: zebra »

Narumi írta:ez az egész őserdei világ... minden világított, olyan szép volt
Igen, azt hallottam róla, h iszonyúan szép a látványvilága. Én viszont inkább kihagyom, nem az én műfajom.

Múlt héten megnéztem az X-MEN új részét, tetszett. Aki bírja az X-Men univerzumot, ne hagyja ki!
Mostanában került sor a Katasztrófafilmre, nos az már nem aratott nálam osztatlan sikert, de azért rossz filmnek sem mondanám... Túl sokat akart a szarka-effekt, de egyébként voltak benne nagy poénok.
Válasz küldése