Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Wá, én is ezt néztem fél szemmel a hétvégén! De a régebbieket én is jobban szeretem. Ez már túl modern volt. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Tegnap előtt néztem meg már vagy 10000xre a Die Hard 3-t, és még most is hihetetlenül tetszik, bármilyen pocsék is az első két rész :) csak már rongyosra néztem a videót, dvd-n meg nem találom sehol :(
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Húúúúú azt én ovis koromban láttam először... vagy az nem a három volt? LOL már nem is emlékszem...
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Na megnéztem ezt a Világok harcát... és azt kell mondanom, hogy a végét leszámítva teljesen korrekt film. Végig tapintható volt a feszültség, teljesen jól átjött a világvége-feeling és a pánik, és volt néhány elég ütős dolog (a lángoló vonat nagyon ott volt). Igaz, időnként már túl sok volt a csimmbummpiffpuff, a vége pedig enyhén szólva összecsapott (ilyen "és akkor az összes alien meghalt, vége" - btw az asszony milyen jól kibírta a világvégét elvetélés nélkül), de aki el tud vonatkoztatni az eredetitől, és nem arra készül, hogy szóról szóra azt kapja, az két óráig jól fog... hát, szórakozni, vagy vmi ilyesmi. :)

De Spielberg legjobb filmje akkor is a Párbaj.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Kerub
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2004.07.21. 18:06
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kerub »

Este megnéztem a HBO-n a Mona Lisa mosolyát. Eleinte nagyon unalmasnak és felületesnek találtam. Az alap történések színhelye egy közép iskola 1954ben. Egy olyan iskola ahol tini lányokat arra nevelnek, h miként lehetnek a férjük kedvére, hogyan lehetnek tökéletes házi anyák és feleségek, hogyan és hol fogjanak maguknak férjet. Röviden így lehet jellemezni a konzervatív Wesley kollégiumot. Egy új tanár érkezik aki világéletében itt szeretett volna tanítani. Katherine Watson (Julia Roberts) művészet történet tanár aki abban a reményben jön ide, h a jövő női vezetőit fogja oktatni. Hamar rá kell döbbennie, h erről szó nincs. Ezeket a lányokat nem arra képzik, h karriert csináljanak, hanem arra, h minél jobb háziasszony váljék belőlük. 4 diáklányról és a tanárnőről szól a film.
A filmben ami igazán tetszet, h elgondolkoztató és rákényszeríti a nézőt a további gondolkodásra a film után.
Ami eleinte kicsit uncsinak tűnt az később egy érdekes és színes drámába bontakozott ki. Akinek tetszett a Holt költők társasága az ezt is szeretni fogja.
A filmet Mike Newell rendezte aki olyan alkotásokért felelős mint a 4 esküvő és 1 temetés, Fedőneve: Donnie Brasco és a novemberben moziba kerülő Harry Potter 4.
Viszont akit a téma bővebben érdekel annak még ajánlom a Stepfordi feleségeket :D

10/8
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Dracula 2000.

Túlzás jó filmnek nevezni, az elején még tetszett, aztán jöttek a új generációk... onnantól kezdve nem annyira. Na meg ezek az erőltetettt magyarázatok XDD (Van Helsing meg a piócák, Júdás meg az ezüst... stb). A vége meg kb. olyan elkapkodott lett, mint a Queen of the Damned-é. Mondjuk a rossz vámpírfilmek élén még mindig az áll...
A Dracula 2000-t Gerard Butler miatt néztem meg elsősorban, nem fűztem hozzá sok reményt...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Ayanami írta:Dracula 2000.
azt a sz*rt! az volt ráírva 18éven felülieknek...meg erős idegzetűeknek... a rémisztő sztem a főszereplő csaj lehetett... _ _"""
Konomi írta:Reszkessetek betörők 3.
azt nagyon szeressük^^
jó film... Troja!!!! :D az jó!!! ma megfogom nézni vagy holnap :cool:
nemrég néztem meg a Bérgyilkos a szomszédom című filmet^^ Bruce Willis-el *______________________* Bruce Willist szeressük!!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

K@e-chan írta: azt a sz*rt! az volt ráírva 18éven felülieknek...meg erős idegzetűeknek... a rémisztő sztem a főszereplő csaj lehetett... _ _"""
Jaja XDD tegnap/ma 16-os karikával vetítették...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
K@e-chan
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 911
Csatlakozott: 2005.01.02. 15:56
Nem:
Tartózkodási hely: United Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: K@e-chan »

Ayanami írta:Jaja XDD tegnap/ma 16-os karikával vetítették...
off:megértem őket ::jumph::
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Csibefutam :lol: nagyon tetszett!
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Mr. and Mrs. Smith
Tipikus amcsi akciófilm, semmi különleges. Egyszer megnézhető.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Valmont


Ha jól olvastam ez úgy 1 évvel a Veszedelmes Viszonyok után készült, elég merész vállalkozás volt, s ha jól tudom bukott is...
Nekem nagyon tetszett, pedig én is 4-5-ször láttam a Veszedelmes Viszonyokat (az elmúlt évben ^^'). A története annak vontatottabb, néhol még unalmasnak is tűnik, nagyon oda kell figyelni rá, mert minden szónak lényeges szerepe jut. A Valmont ezzel szemben gördülékenyebb, könnyebb az eseményeket követni benne, érdekesebb(-nek tűnhet). Ami nem tetszett a Valmont történetében, az a Valmont-de Tourvel kapcsolat, viszont a zenetanáros részek jobbak voltak ^^.
A szereplők viszont... leszámítva a zenetanárt, az összes többi sokkal jobb a Veszedelmes Viszonyokban. Annette Bening Merteuilként kifejezetten nem is tetszett, Glenn Close viszont tökéletes alakítást nyújtott. Colin Firth elég jó volt, de az ártatlan szemei nem illenek annyira Valmonthoz ^^' Malkovich rulz. de Tourvel eredetileg tetszett, de aztán annyira hülyén lett megcsinálva a Valmont és közte lévő kapcsolat, hogy maradok inkább Michelle Pfeiffer-nél, pedig nem igazán bírom magát a színésznőt, s emiatt az általa alakított karaktert sem.
Danceny Reeves-sel nem igazán tetszett, ezzel az új emberkével már annál inkább, meg több időt szenteltek neki a Valmontban. A kiscsaj jó mindkettőben. (illetve egyikben se szimpatikus :dirr: ).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Most láttam a tévében a Tehetséges Mr Ripley-t... hát mit mondjak, az egyik legjobb film, amit valaha láttam, az egyik legszebb, legsötétebb és legkegyetlenebb. A színészek remekelnek, a látványvilág gyönyörű, a rendezés szinte tökéletes. A szereplők mind igazi, hús-vér emberek, főleg főszereplő, aki minden hibájával együtt egy rettentően emberi figura, és szinte fájdalmas végignézni, hogyan kavarodik bele a saját hálójába, a végkifejlet pedig egyszerre visszataszító és szívettépő.

Akik szeretik a "pszichofilmeket", azoknak nagyon ajánlom ezt a filmet is - szerintem a 90es évek egyik legjobbja.
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayanami:

érdekes módon nekem tetszett a kiscsaj... mert már annyira hülye volt sztem, hogy az már hihető és emberi XD úgy egyébként a filmet én mindenkinek ajánlom, még hozzá egyetlen ok miatt: leköti az embert! Én nem vonzódom tulságosan a romantikus kosztümös filmekhez, de asszem a duna tv vetítette nem oly rég, leültem elé, és bárhova is kapcsoltam el, mindig újból és újból itt kötöttem ki.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Cruel Angel írta:Ayanami:
a kiscsaj... mert már annyira hülye volt sztem, hogy az már hihető és emberi XD
Egyetértek XDDD. Amúgy a Valmontot láttad?
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

jah ^^' Valmont

ártatlan nagy bociszemekkel: De most ugye csak levelet írunk.
lol....
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Az Egy motoros naplója. Oda vagyok meg vissza. Akik szeretik az életrajzi filmeket azoknak ajánlom, nem a leggyorsabb és nem feszeget világrengető, filozófikus Tmákat,de felvázol egy idealista embert aki elindul egy úton amit helyesnek tart...hogy hová vezet, azt tudjuk, de azért szép film ez a kezdetekről... Nagyon nagyon beleszerettem ebbe a filmbe.
Kép
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Batman: keződik.
Nem vagyok egy nagy Batman-rajongó (ami azt illeti, egyáltalán nem), de ez a film nagyon tetszett. Pörgős (az eleje kicsit talán tulságosan is), akciódús, látványos, ijesztő, és feltárja előtted egy ember belső félelmeit, és azt, hogy hogyan néz szembe velük. (Ezek után csodálom, hogy korhatár nélküli besorolást kapott. Engem, 21 éves horror-rajongó létemre, a frász kerülgetett helyenként. Mögöttem meg tízéves kislányok ültek popcornnal a kezükben.)
"Gods fade away by my curse."
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Batman-t én az előző hétvégén láttam és nagyon bejött. Talán az eddigi legjobb Batmant film. Tegnap néztem meg a Gépész című filmet. Na ez valami eszméletlen jó volt. Nagyon durva ahogy Christian Bale lefogyott a szerep miatt. Aki látta aBatman-t és azután belenéz ebbe tutira eldobja az agyát...a csávókám van vagy 50 kiló =p Szal visszatérve a filmre. Sztem ezév egyik legjobb filmje. Szenzációsan felépített sztori, karakterek. Bale színészi játéka egyszerűen zseniális. Nagyon jó film.
A másik amit meg tegnapelőtt láttam a Bujócska De Niro-val. Egész jó kis kikapcsolódás de már láttunk ilyet talán még jobb kivitetlezéssel (Titkos Ablak)....de azért jó volt.
Avatar
Zsan
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2003.11.22. 17:23
Tartózkodási hely: Kaposvár

Hozzászólás Szerző: Zsan »

Végre láttam a Madagaszkárt és mint a legtöbb animációs film, ez is földön fekvös röhögös fajta lett. Nagyon bejött. A magyar szinkron ismét fergeteges lett, bár én kíváncsi vagyok az angol szóviccekre is, úgyhogy megszerzem eredeti nyelven is. :D
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Tudom, hogy kicsit le vagyok maradva, de tegnap láttam Öcsivel a 'Ragyogás'-t életemben először... Még most is azt próbálom emésztgetni :D
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Most néztem meg a Szem 2-t és egész jó volt. Bár az első rész sztem jobban sikerült. Azért volt egy-két durva rész ami odavágott^^
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Mi pár hete láttuk az első részét. Sajnos már rögtön rájöttünk rengeteg dologra, de azért így is tartogatott meglepetéseket... Legjobban a hangulata tetszett. Ha ezt a 2-ben is megtartották, akkor szívesen megnézem...

------

Tudom, nem új darab, de láttátok a Szörnyek Keringőjét? Nekem nagyon tetszett.
Kép
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Az első rész jobb szal..hát nem tudom..azért nézd meg. Sztem ez is egész jó lett. :)
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

A balszerencse áradása

A film alapjáull szolgáló 3 könyvet nem olvastam, de a film szerintem így is élvezhető volt (bár a könyvek felkerültek az elolvasandók listájára nálam). Nem az évszázad alakotása, de határozottan jó film. A látványvilága nagyon tetszett, és ami irtó jópofa volt, a stáblista - nagyon ötletes! Összességében adnék olyan 7,5-et a 10-ből rá, ha értékelnem kéne.
Kép
Válasz küldése