Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Moon Breaker írta:- Horrible Bosses

épp a múlt nap szemezgettem vele! Ezek szerint tényleg jó, nem csak egy vicc? Pár sort róla légyszi : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Ayla írta:
Moon Breaker írta:- Horrible Bosses

épp a múlt nap szemezgettem vele! Ezek szerint tényleg jó, nem csak egy vicc? Pár sort róla légyszi : )

http://www.youtube.com/watch?v=mh9cG5dzs-U


:3
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Mr. Popper Pingvinjei

Mindig is imádtam Jim Carrey-t, szóval alap volt, hogy végre lehúzom, és megnézem a filmet. Nem csalódtam. Kedves, kellemes film, remek kikapcsolódás, kiváló poénok, tálalás. Igazi családi film, amire az ember szívesen megy el, mert nem unja, nem butaság, és nincs tele közönséges poénokkal. Szerethető. Nekem bejött.

10/10
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Vad Magyarország

Talán évtizedek óta az első értékelhető magyar természetfilm (és meg merném kockáztatni, hogy kategóriáján kívül is leveri a honi többséget), legalábbis amit le is adtak kishazánkban.
A fő téma a vizes élőhelyek élővilága, főszerepben egy rétisaspár és fiókái, de persze számos egyéb állatfajt is láthatunk, bejárva az országot a gemenci erdőtől kezdve a Kis-Balatonon át a Hortobágyig.
Fontos megjegyezni, hogy a film világszínvonalú technológiával készült, nagysebességű kamerákkal stb. Német megrendelésre készült egy külföldön élő magyar természetfilmes által, és nem mellesleg kész csoda, hogy itthon is hajlandóak levetíteni, pedig a külföldiek zabálják: még Amerikában is volt díszbemutatója... ennyit a magyar igényekről. Mikor ismerősöknek is ajánlottam a filmet, letudták annyival, hogy "Majd letöltöm..." ^^" Akkor inkább hagyd a fenébe, gondotlam.

Na de a lényeg, hogy sikerült a készítő terve hogy bebizonyítsa, itthon is van olyan érdekes a természet, mint akár az afrikai szavannán. Én is sok érdekeset megtudtam a filmből, pedig én az átlagnál több bioszt tanultam, és érdeklődöm is, szóval relatív sokat olvasok a témában.
Na és a képek...! Na és a zene!!!!
De szavakkal ezt úgysem lehet, inkább nézzétek meg ti is. :)

(És nekem kell DVD! Remélem összejön a kiadás. :( )
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Na akkor ezt majd nekem lepasszolod legközelebb, ha találkozunk, mert hogy letöltést nem találok hozzá, az tuti...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6178
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:Vad Magyarország
Tényleg, hogy felejthettem el ide írni róla. Minden szavaddal egyetértek, gyönyörű film volt, 10/10.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kétlem, hogy lenne hozzá letöltés, de még szerdáig adják Debrecenben az Apollóban, minden délután 4kor. :wink:
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:
A mordályos nyul írta:Azért egy olyan látványt, mint az Avatár, nem sokan hagytak volna ki.
Én kihagytam.
Én is.
Titkos írta:District 9
Egyetértek a véleménnyel. Én a gyerekkori barátnőmmel láttam január végén, ezt választottuk ki az öccse gépén lévő néhány film közül. Előtte is hallottam már róla, hogy nagyon jó, nagyon rendhagyó sci-fi, de különösebben nem érdekelt. Aztán az elején pislogtunk, hogy ez most micsoda, de hamar letaglózott minket.
Andro írta:Holnapután
Nekem nem tetszett. Nem is írtam ki, hanem letöröltem a gépemről, pedig ilyet ritkán csinálok. De úgy látom, a régi fórumozók között sem aratott osztatlan sikert.
Andro írta:Mr. Popper Pingvinjei
De ezek számítógéppel animált pingvinek, nem? Legalábbis nekem úgy rémlik valami előzetesből, hogy igaziakkal aligha vehettek volna fel olyan jeleneteket.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A király beszéde

Érdemes volt megnézni, ha már olyan jó kritikákat kapott. Rászántam két órát, és egy percet sem bántam meg belőle. Szerintem, aki látta, egyet ért velem, hogy fantasztikus, kihagyhatatlan film, amely ugyan nem tudom mennyire hűen mutatja be a valódi eseményeket, de engem meggyőzött. A színészi alakítás remek, a történet gördülékeny, nem unalmas, és bár nem pergő, de magával ragad.

10/10

Rochester grófja - Pokoli kéj

Depptől nem ilyen filmet vártam, és igazán meglepett. A film a szókimondása ellenére igazán tanulságos, és engem meggyőzött, bár meg is botránkoztatott. Általában nem szeretem a túl szókimondó, nagyon káromkodós filmeket, de ez tetszett. És Depp ismét megmutatta, tud még újítani, mert itt ismét egy másik arcáról ismerhettem meg a kedvencemet.

10/10
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Hozzáteszek én is a topichoz, bár nem a "mostanában" kategóriából.

Ink
A film egy nagyon tehetséges amerikai magánvállalkozásában, a Double Edge studió filmjeként látta meg a napvilágot. Nincs benne eget-földet megrengető robbanás, lövöldözés, hősszerelmes.
Ha elcsendesül az est, és mindenki álomra hajtja a fejét, megjelennek azok, akik az álmainkat hozzák. Édes és rémálmokat hozók, a remény és az elkeseredés táplálói, a mesemondók és az incubusok. Minden éjjel csatákat vívnak a lelkünkért az álmokon keresztül. Egy éjjel egy különös csuklyás alak bukkan fel, se nem az egyik, se nem a másik másik táborba nem tartozó, s kezdetét veszi a harc egy kislány, Emma életéért, és apja, John lelkéért.
Gyönyörű film, könny-esélyes.
Tréler.
10/10

És ha már Double Edge Films:
Spin
Uncle Jack


Waking Life
Ha az Ink elgondolkodtató film, a Waking Life garantáltan a két lábon járó pszichológia/filozófia tananyag. Ettől persze nem válik unalmassá, sőt kifejezetten érdekes... már ha az ember nyitott a gondolati művekre.
A film ismételten az álmok világába kalauzol, és próbálja felfedni a lényegét, értelmét, működését. Eleinte csak a felszínt karcoljuk meg, később az élet-halál dolga is a terítékre kerül. Nagyon lebilincselő.
Kiemelném még a különleges technikát, amivel készült. A film félig animációs film. Először hagyományos technikával leforgatták, majd hol kicsit, hol jobban átrajzolták.
Tréler.
10/10
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Captain Amerika - aszittem zsír lesz, de szar lett...

Your Highness - Awsome !

Green Lanthern - 1X meglehet nézni

KungFu Panda 1,2 - zsír

Bunraku - nagyon jó

Hop - jópofa

New Kids Turbo - :3

Raging Phoenix - Chocolat jobb volt, de nem rossz

Attack the block - nem rossz

Ghost Rider - Nicolas Cage :)

Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten - :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:A király beszéde
Ez tényleg jó film, én moziban láttam, elcsábítottak rá.
Andro írta:Rochester grófja - Pokoli kéj
Ezen elaludtam, és azóta se néztem végig (sőt, elajándékoztam a CD-t, amire kiírtam XD). Lehet, hogy adnom kéne neki még egy esélyt? Igen, úgy érzem, mert alapvetően nagyon szeretem ezt a műfajt, nem tudom, mi üthetett belém.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan: A Rochester grófját én igazából csak Johnny Depp miatt választottam. Szerintem nem unalmas, inkább eléggé szókimondó. A vége megdöbbentett, az üt szerintem. Amúgy végre te is írhatnál valamit, ami szerinted jó, és láttad.


A Per:

Főhősünket, K urat egy reggel letartóztatják. Nem tudja miért, nem tudja kik vádolják, mivel. Élheti nyugodtan az életét, úgy, ahogy eddig - tehát nincs korlátozva, se házi őrizet, se semmi -, ám mégis, valakik bevádolták valamivel, amiről nem mondanak semmit. K úr pedig hamarosan egy perben találja magát, amely teljesen megváltoztatja és összekuszálja eddigi jól megszokott, békés életét. Kafka regényéből készült film, és bár Kafkát nem kedvelem, adtam a filmnek egy esélyt. Nem bántam meg. Mesteri színészi alkotás, ügyes témaválasztás, remek rendezés és feszültséggel teli légkör. Én csak ajánlani tudom.

10/10
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2527
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

The Butterfly Effect

11/10

'nuff said!
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Junchi írta:The Butterfly Effect

11/10

'nuff said!
Ez tényleg egy kiváló film. :goodpost:
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Andro írta:Amúgy végre te is írhatnál valamit, ami szerinted jó, és láttad.
Mostanában nincs időm filmezni. Ha látok valami jót, amit említésre méltónak tartok, azt be szoktam írni ide, vissza lehet keresni a régebbieket.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Értem. Csak mert furának találtam, hogy csak válaszokat írogatsz.
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Junchi írta:The Butterfly Effect

11/10

'nuff said!
Nagyon sok évvel ezelőtt valakire ezt rá akartam tukmálni, említettem, hogy Ashton Kutcher játsza. Az ki? A Punk'd műsorvezetője, mondom. "Na jóvan haggyá" volt kábé a reakció.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:
Junchi írta:The Butterfly Effect

11/10

'nuff said!
Nagyon sok évvel ezelőtt valakire ezt rá akartam tukmálni, említettem, hogy Ashton Kutcher játsza. Az ki? A Punk'd műsorvezetője, mondom. "Na jóvan haggyá" volt kábé a reakció.
Én sem kedvelem ezt a színészt, de ez a filmje kifejezetten jó, és végre ebben színészkedik is.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Get Him to the Greek - nagyon jó

The Hangover Part II - :)

Mardi Gras Spring Break - jó
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Az amarillisz legendája (The Eyes of the Amaryllis)

Nagyon régen láttam, talán 15 év is eltelt azóta, de beleégett a memóriámba. Kerestem interneten, de a mai napig - amikor úgy alakultak a dolgok, hogy ismét eszembe jutott - nem találtam meg, most viszont újra megnézhettem. Igaz, hogy felirat nélkül és VHS-ről bedigitalizált minőségben, de az értékén ez mit sem változtat, hátborzongatóan jó film.
Avatar
bpetr
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.07.30. 05:33
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: bpetr »

Nemrég láttam és a jelenlegi kedvencemmé nőtte ki magát a Blind side nevű film (magyar címe a Szív bajnokai).

Igaz történetet dolgoz fel egy amerikai focisról, aki rendkívűl rossz körülmények között nő fel, drogos anya, bűnöző apa, szóval igazi utca gyerek, mégis jó akaratú, aki valahogy megvédte magát attól, hogy bűnözővé váljon.

Állati jó realisztikus részek vannak az elején pl olyan problémákkal hogy hogyan mossa ki a ruháit napról napra, de nem kell aggódni, nem olyan nyomasztó, mint pl a Grave of the Fireflies-ban, aztán rámosolyog a szerencse, egyházi iskolába kap felvételt, és egy családhoz kerül, puszta véletlenek sorozatával és itt ismételném, hogy ez nem egy csinált tipikus amerikai happyendes film, hanem truee storiii.

Ám a film még csak itt kezdődik és az út nagyon hosszú és tanulságos, érdemes megnézni és a végén a zene baromi jó a bevágott eredeti családi fotókkal-> nálam ez ütött a legjobban, hiszen az elején még azt sem tudtam, hogy életrajzi és még úgy is jónak találtam. : )
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Igazi tündérmese

A film megtörtént eseményeket dolgoz fel. Az I. világháború alatt Angliában egy kisvárosban két kislány szárnyas, éteri lényeket kap lencsevégre. A hír bejárja a világot, sokan elhiszik, hogy léteznek tündérek, sokan azonban csak egy ügyes trükknek tartják a képeket. Még Sir Arthur Conan Doyle és a szabadulóművész Houdini is meglátogatja a lányokat. De, hogy mi az igazság? Ki tudja?

Kellemes családi film, ami igaz történeten alapul. Bár, hogy mennyi az igazság, és mennyi a kitaláció a filmben, nem tudom. Nem mintha hinnék a tündérekben, vagy ilyesmi, de hát aztán már ki tudja.

10/10

Narnia krónikái - Caspian herceg

Szerintem remek, mint az első rész is. Izgalmas, a történet cselekménye nézeti magát, nem unalmas, a színészi játék is kiváló.

10/10
Kép
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

Csizmás, a kandúr (2011)

Csak idő kérdése volt, hogy a Shrek legjobb mellékszereplője mikor kap egy saját filmet, és bár Chris Miller rendező a Harmadik Shrekkel igencsak felsült, itt már kiválóan teljesített.
Mivel a korábbi filmekben már az összes ismertebb mesehőst ellőtték, ide csak olyan mondókaszereplők maradtak, mint a tojásember Humpty Dumpty (akinek itt is van több nagy esése), Jack és Jill, a történet pedig az égig érő paszuly meséjére építkezik.
Persze a legnagyobb sztár továbbra is a Csizmás Kandúr, Antonio Banderas hangjával, nagy ártatlan szemekkel, és persze a legtöbb poén arra épít (filmes utalások helyett, ami már úgyis kezdett unalmassá válni), hogy egy Zorro-szerű latin macsó karakter egy macska bőrében érvényesül. Ráadásul még egy csinos nőstényt (Salma Hayek, ismételten WIN) is kap társául. De azért egy-két filmes idézetet el lehet csípni ("A Bab Klub első szabálya: senkinek egy szót se a klubról" :thumb: )

Egyáltalán nem eredeti, a történet is könnyen kiszámítható, de végig szórakoztató családi film. DVD-n kötelező vétel lesz!

8/10
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

-OJ- írta:Csizmás, a kandúr (2011)

Csak idő kérdése volt, hogy a Shrek legjobb mellékszereplője mikor kap egy saját filmet, és bár Chris Miller rendező a Harmadik Shrekkel igencsak felsült, itt már kiválóan teljesített.
Mivel a korábbi filmekben már az összes ismertebb mesehőst ellőtték, ide csak olyan mondókaszereplők maradtak, mint a tojásember Humpty Dumpty (akinek itt is van több nagy esése), Jack és Jill, a történet pedig az égig érő paszuly meséjére építkezik.
Persze a legnagyobb sztár továbbra is a Csizmás Kandúr, Antonio Banderas hangjával, nagy ártatlan szemekkel, és persze a legtöbb poén arra épít (filmes utalások helyett, ami már úgyis kezdett unalmassá válni), hogy egy Zorro-szerű latin macsó karakter egy macska bőrében érvényesül. Ráadásul még egy csinos nőstényt (Salma Hayek, ismételten WIN) is kap társául. De azért egy-két filmes idézetet el lehet csípni ("A Bab Klub első szabálya: senkinek egy szót se a klubról" :thumb: )

Egyáltalán nem eredeti, a történet is könnyen kiszámítható, de végig szórakoztató családi film. DVD-n kötelező vétel lesz!

8/10
Mióta várok erre a filmre! Tuti megnézem. ::hehe::

Narnia krónikái - A Hajnalvándor útja

Kis csalódás a második részhez képest, mivel közel sem olyan izgalmas, mint az első két rész. Sajnos, Susan és Peter nagyon hiányzott, az új srác meg nem jött be. Viszont a látvány és a csatajelenetek megint remekek voltak, szóval, megérte megnézni.

8/10
Kép
Válasz küldése