Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Melyik filmekre gondolsz pontosan?Én nem igazán szeretem a mozikat nekem sokkal kényelmesebb a DVD,CD meg sokkal olcsóbb néha otthon maradni és letölteni/letöltetni a filmeket... ::jthrill::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IloveRenji írta:Hat akinek a Silent Hill nem eleg parazos, az nezze meg a Hills have eyes cimu filmet---nem egy konnyu darab, sztem csak eros gyomorral (es halisten nem is volt klise parade, nem volt benne sok giccses jelenet..)
Csak nem készült végre egy igényes horror? Erre kíváncsi vagyok...
Chiigirl írta:Én nem igazán szeretem a mozikat nekem sokkal kényelmesebb a DVD,CD meg sokkal olcsóbb néha otthon maradni és letölteni/letöltetni a filmeket... ::jthrill::
Az igaz hogy olcsóbb, de más hatása van monitor előtt ülve végignézni egy filmet és más egy moziban, társasággal.
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Én is kíváncsi vagyok erre a Hills have eyes remake-re, majd megnézem. Bár eddig a nagy remake hullámban nem sok jó film készült.
Piracy is charity.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Es amikor uj filmet toltesz le, es kezikameraval vettek fel, es idonkent belerohognek, meg felallnak, meg hasonlok..meg nekem a Trojanal volt, h az egyik resznel elkezdtek hangosan sirni a gyonyorusegtol 10 percen at Brad Pitt kidolgozott felsotestetol, es emiatt nem lehetett semmit hallani a filmbol..nagy mak kell ahhoz h premierkozeli idopontban leszedj vmi jo minosegu peldanyt..
Ugyh inkabb maradok mondjuk olcso mozi napoknal, annyit kibirok..meg nehany film nem is olyan felelmetes monitor v tv elott nezve, nem jon at a parazos hatas..
Es aha, igenyes horror sztem, de mas mint a Kor, meg az Atok..de ajanlom..mondjuk en ki akartam menni a mozibol (ez masodszor fordult velem elo eletemben..), de sokan ultek a sorban, kenytelen voltam maradni.. :shock:
Mondjuk en nem lattam az eredetit, de allitolag erre meg Wes Craven is csettintett, h milyen jo..En meg kivancsi vagyok az erdetire :-P
Avatar
madfist
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 597
Csatlakozott: 2006.01.12. 13:42
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: The Vast Nothingness of Space
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: madfist »

kamerás mozi :lol: a mátrix2-ből láttam egy olyn változatot, hogy amikor neo repülve elrántja a kulcsost, meg morfológust kamion tetejéről, akkor az egész mozi megfulladt a röhögéstől. Amikor meg a bölcsász épp mondja a lényeget, akkor meg a "kameraman" izeg-mozog és nem hallani tőle. (hopsz lehet picit keverem a vektorral: neon-a kiválasztott a zárt wc ajtón is átmegy / bölcsész-szakadj meg!)
De olyan csodálatos alkotásoknál mint az Elektra vagy a Blade3, sztem bűn lett volna egy vasat is adni érte...
Kép
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Egy Gésa Emlékiratai
A könyv lerövidített, nagyközönség számára "előemésztett" változata... Egyesek már azon is felháborodtak, hogy miért kínai színészek játszák benne a fontosabb szerepeket, de szerintem ezen jóval könnyebb túllépni, mint az egyéb hollywoodi "ferdítéseken"...
A filmben szokás szerint több hangsúlyt fektetnek a kimondott dolgokra, mint, arra, hogy magunktól jöjjünk rá mi is történik... és persze megint az marad ki, hogy MIÉRT olyanok a szereplők, amilyenek... Egyik barátnőm pl. kijelentette, hogy "Micsoda szemét volt ez az Úritők", mert nem értette, hogy mi is vezettett odáig, hogy elárulja a legjobb barátnőjét...
Már megint kénytelen voltam végignézni, ahogy fekete-fehérre egyszerűsítenek valamit, ami közel sem szimpla Hamupipőke sztori... Az egésznek olyan "amerikaias" hangulata lett... Félreértés ne essék: nekem semmi bajom nincs az USA-val, csupán annyi a problémám, hogy ez a film NEM Amerikáról, az amerikai értékrendről, és az az amerikaiak Japánról alkotott képéről kéne, hogy szóljon...

Aki egy "egzotikus" gésás szerelmi sztorira vágyik (és nem akad fenn az olyan hülyeségeken, amik az én csőrömet piszkálják), azoknak szívesen ajánlom a filmet:
A színészek ügyesek, a látvány gyönyörű, a zene is szuper, de a szereplők nem annyira hitelesek, mint a könyvben voltak és így az eredmény valahol félúton elakad Japán és Amerika között...
Kép
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

kukurbuki írta:Én is kíváncsi vagyok erre a Hills have eyes remake-re, majd megnézem. Bár eddig a nagy remake hullámban nem sok jó film készült.
Ha rátalálsz valahol,segíts pls.Nem találok csak nagyon rossz TS változatot...
Kép
Kép
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Pal-chan írta:Silent Hill..Ennek köszönhetően merem állítani, hogy teljesen elrontották a filmet és nevetségesen pocsék volt a vége..
Hat, na nekem is volt "szerencsem" megtekinteni, de komolyan mondom, ennel meg az Underworld 2 is jobb volt..arra ugy megy be az ember a moziba, h ez egy rakas hulladek ugy is, meg hat nincs mire momentan kidobni a penzem, stb, szoval nincsenek elvarasaid..de ezt a szemetet amit volt kepuk ilyen cimmel elenk tolni, azert ez nagyon gaz..a vegere valoban a bot illik, semmi nincsen megmagyarazva, minden log erthetetlenul a levegoben, es ugy egyaltalan nem lehet erteni semmit (pl h ki az a pacak a furi maszkkal, meg a nagy kessel :weh: , meg h azok az izek tulkepp mik amik neha elomaszkalnak)..meg olyan remrossz jelenetek vannak benne (a foszereploknek egesz hamar sikerult azon tuljutni h kinyirtak azt a voros haju kislanyt aki segitett nekik!..az egyetlen ami jo, h igenyesen van nehol megcsinalva, dehat ez vajmi keves...szal regota ez az elso film amirol ugy jovok ki h ez egy hatalmas csalodas, valojaban meg mindig nem tertem napirendre folotte..
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

IloveRenji írta:ki az a pacak a furi maszkkal, meg a nagy kessel :weh: , meg h azok az izek tulkepp mik amik neha elomaszkalnak
Azok a csúnya, gonosz ellenségek, akiket üthetsz bottal a játékban és nélkülük a film egy nagy kalap **** lenne. :-P
IloveRenji írta:az egyetlen ami jo, h igenyesen van nehol megcsinalva, dehat ez vajmi keves...szal regota ez az elso film amirol ugy jovok ki h ez egy hatalmas csalodas, valojaban meg mindig nem tertem napirendre folotte..
Hát igen, ezzel így voltam én is. Igényes és kidolgozott a látványt tekintve, amit elnéz az ember 1x, úgymond eye candy. Én ugyanezt éreztem a Narnia után is. Hülye történet, szépen megcsinálva. :roll:
Kép
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Pal-chan írta: Én ugyanezt éreztem a Narnia után is. Hülye történet, szépen megcsinálva. :roll:
Mivel a könyv gyerekeknek készült direkt. A film is ezt a sémát követi. Menj be a moziba gyerek fejjel és nézd meg úgy. :D Mivel én nagyon szeretem és gyűjtöm a Walt Disney filmeket, nekem ez nem okozot gondott. És lám a film nagyon tetszett. :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Narniára én is úgy ültem be hogy ez mese habbal, és bejött, és tetszett :) Néha kicsit idegesítettek a gyerekszínészek, de amúgy nekem nagyon bejött. Nem hasonlítgattam GYUhoz ahogy azt sokan tették. Ez Narnia és ez tetszett.
Kép
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Mayer írta:Narniára én is úgy ültem be hogy ez mese habbal, és bejött, és tetszett :) Néha kicsit idegesítettek a gyerekszínészek, de amúgy nekem nagyon bejött. Nem hasonlítgattam GYUhoz ahogy azt sokan tették. Ez Narnia és ez tetszett.
Erről beszélek én is. :D Ez egy mese!
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Nekem sem a mesékkel van bajom, mert a mai napig szívesen nézek rajzfilmeket (legyen az Walt Disney vagy bármi más), hanem a történet végével. Miért kellett a gyerekeknek visszakerülniük? Már felnőttek voltak, de amikor újra átmentek a valódi világba ismét gyerekek lettek. :o_O: Arról már nem is beszélek, hogy a 'szél majd elviszi az üzenetet' meg a halott oroszlán feltámad, ehh...
Kép
Avatar
yetithebeast
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2006.04.26. 14:29
Tartózkodási hely: Banlieue 13

Hozzászólás Szerző: yetithebeast »

Takeshi Kitano- Brothers

Jó kis yakuzás film... Kitano saját maga játsza a fő szerepet.
[url=http://agito_pk.mindenkilapja.hu/]Kép[/url]
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Pal-chan írta:Már felnőttek voltak, de amikor újra átmentek a valódi világba ismét gyerekek lettek. :o_O: Arról már nem is beszélek, hogy a 'szél majd elviszi az üzenetet' meg a halott oroszlán feltámad, ehh...
Ugyanis amíg Narniában voltak addig a valódi világban csak percek teltek. Ez visszafele is igaz lesz. Ugyanis majd a Narnia 2-ben (ugyanis 2007-ben lesz majd a mozikban) amikor a testvérek visszakerülnek egy év múlva Narniába addig ott több mint 1000 év telt el.

Én szerintem nem a szélnek mondta az üzenetet hanem a fáknak. Szerintem. :D Jah és az oroszlán jogosan támad fel. A szerződést balul értelmezte a boszi. :D Meg különben is Walt Disney stúdió keze is benne van a filmben vagyis 100% happy-re kell végződnie. :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Pal-chan írta: meg a halott oroszlán feltámad, ehh...
Dehát már mondtuk hogy ez Mese... nem halhatnak meg csakúgy a szereplők. Most képzeld bele magad kisMayer helyébe, aki látja amint a Transformers Movie-ban meghal Optimus Prime... SÍRTAM!!! :D Aztán a soroztban mikor visszatért Prime az maga volt az Öröm tengere :)

A gyerekek nem szeretik ha a fontos karakterek csakúgy kimúlnak, ezért sem halhatnak meg csak úgy lazán. Visszatérésük meg egyenest csodálatos élményt nyújt nekik :) Ez mese, ahol a JÓ győz a ROSSZ felett. Ezt így kell nézni :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

wolfi írta:Ugyanis amíg Narniában voltak addig a valódi világban csak percek teltek. Ez visszafele is igaz lesz. Ugyanis majd a Narnia 2-ben (ugyanis 2007-ben lesz majd a mozikban) amikor a testvérek visszakerülnek egy év múlva Narniába addig ott több mint 1000 év telt el.
Erről nem tudtam, így már valamivel több értelmet nyer a film. Viszont azt a jelenetet, amikor a szél vagy a fák vitték el az üzenetet én még mindig hülyeségnek tartom. Addig nem hoztak híreket, akkor hirtelen hogy eredt meg a nyelvük? :lol:
Mayer írta:A gyerekek nem szeretik ha a fontos karakterek csakúgy kimúlnak, ezért sem halhatnak meg csak úgy lazán.---Ez mese, ahol a JÓ győz a ROSSZ felett.
Namármost én azt hiszem 8 éves lehettem amikor először láttam az Oroszlánkirályt, és igaz hogy zokogtam amikor meghalt Mufasa, de mégis úgy éreztem, hogy ez a történet teljessége szempontjából elkerülhetetlen volt. Szerintem a dráma is szükséges --egy bizonyos szinten-- a gyerekmesékbe, így lesz életszerűbb és kerek a történet.
:)
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

De a vegenek jonak kell lenni ha ilyesmi meserol van szo..h nezett volna ki ha mondjuk nem gyozi le a Simba a Zordont, es meghal? Vagy ha a Hofeherket "elfelejti" megcsokolni a csavo, es ott aszalodik szet az aranykoporsoban? Vagy ha Bambit is lelovik, vagy meghal a tuzben? :shock:
Persze h kell drama, de a vege nem lehet rossz az ilyen torteneteknek..drama meg kell is bele, annal meghatobb a vege..annal tobbet sirsz rajta..(mint pl en, aki minden Disney rajzfilmen mar nem latok a zokogastol..)
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jaje, egyébként bennem is az Oroszlánkirály motoszkált ezidáig, de a kivétel erősíti a szabályt :D

És igazad van a dráma hozzá kéne h tartozzon már a gyermekmesékhez is, csak sajna nem mi rendezzük ezeket a filmeket :)
Kép
Avatar
Pal-chan
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 620
Csatlakozott: 2005.10.02. 16:27
Nem:
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Pal-chan »

Teljesen igazad van, azt én sem mondtam, hogy szomorúan fejeződjön be egy mese!
IloveRenji írta:..drama meg kell is bele, annal meghatobb a vege..annal tobbet sirsz rajta..(mint pl en, aki minden Disney rajzfilmen mar nem latok a zokogastol..)
Pontosan, bár ez a hatás a Mackótestvér óta nem igazán érzékelhető Disney filmeknél. Ezek a mostani, Madagaszkár és társai... nem tudom hogy gyerekes felnőtteknek vagy felnőttes gyerekeknek készülnek, de az biztos hogy meg sem közelíti egy Bambi vagy Hófehérke színvonalát. :roll:
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Jaja, ez teny..de mondjuk ezek mar nem is kezzel rajzolt mesek, hanem szamitogepes grafikaval keszultek, es ez is mas..bar en meg a Mackotestveren is sirtam, meg voltak benne vicces reszek, de pl egy Madagaszkar meg az a tehenes telleg meg sem kozelit egy Oroszlankiralyt (mondjuk nalam az az etalon) vagy egy Aladdint..es ez nagyon szomoru :cry:
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Jó, de a Madagascár már egész más stílus, még rajzfilmen belül is :D Én Spec imádom a Madagascar-t, a Humora miatt, és a grafikája miatt. A Madagascar inkább a poénokra gyúr, míg mondjuk egy Bambi és egy Hófehérke nem arra gyúr kifejezetten. Van iylen MESE is és olyan MESE is.

Ezért is nem hasonlítanám össze az Oroszlánkirállyal. Sajna vagy nem sajna, ma ez a trend. Ilyet lehet eladni, ennek van piaca, vagy inkább ennek csinálnak Piacot.
Kép
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

Mindkettő igaz.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én csak azt sajnálom, hogy egyre több Walt Disney rajzfilm készül számítógépes grafikával. Nem tom ki hogy van vele, de én sokkal jobban szeretem a megrajzolt rajzfilmeket. Számítógépesek sem rosszak csak én a rajzosokon nőttem fel. Talán ezért tetszenek jobban. :D Madagascár-ron tényleg sokat lehetett nevetni. Kedvenceim a pingvinek. :D Van egy kiegészítő filmje a Madagascár-nak (úgy 10 perces) ami csak a pingvinekről szól. Éppen karácsonyoznak. :D
Kép
Avatar
Mayer
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1207
Csatlakozott: 2006.01.03. 01:15
Tartózkodási hely: The Banbury Coffeeplant
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mayer »

Igen a hagyományos grafikájú RAJZfilmeket én is hiányolom. Sajna búcsút inthetünk az olyan minőségi alkotásoknak mint a Hófehérke, Oroszlánkirály...

A CG-ben van a jövő, mindenki ezt mondja. És igazából sztem CGnek nem áll jól a drámázás. Szóval nemtudok elképzelni egy Hófehérke vagy egy Oroszlánkirály CG filmet.
Kép
Válasz küldése