Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Moon Breaker írta:Iron Man 3.
Ezt mi is a héten néztük meg Mordályossal, mindkettőnknek nagyon bejött. :D Szerintem az eddigi három részből messze ez volt a legjobb. :D Mondjuk ahogy Szirmai Gergő mondta: "gyerekek, ennek a trailere mindenkit átbaszott". :lol: Szóval ez tény, a trailer alapján valami "Vasember - A sötét lovag" stílusú filmet várna az ember, de szerencsére ez kamu volt, valójában legalább annyi poént raktak bele, mint az Avengersbe, ha nem többet és ez pont így van jól. :D Igen, tudom, hogy a képregény fanjai ki akarják végezni a rendezőt azért, amit a Mandarinnal művelt, de maradjunk annyiban, hogy nem ő volt az egyetlen olyan karakter, aki az eredeti verzióhoz képest totál másmilyen lett és mégis működött, másrészt meg nekem pont a csavar után lett a kedvenc karakterem, haláli volt az a fazon. XDDD Ja és a hagyományokban megfelelően ebben a részben is lehet keresni a Stan Lee cameo-t. :vigyor:
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Titkos írta:
Moon Breaker írta:Iron Man 3.
Ezt mi is a héten néztük meg Mordályossal, mindkettőnknek nagyon bejött. :D Szerintem az eddigi három részből messze ez volt a legjobb. :D Mondjuk ahogy Szirmai Gergő mondta: "gyerekek, ennek a trailere mindenkit átbaszott". :lol: Szóval ez tény, a trailer alapján valami "Vasember - A sötét lovag" stílusú filmet várna az ember, de szerencsére ez kamu volt, valójában legalább annyi poént raktak bele, mint az Avengersbe, ha nem többet és ez pont így van jól. :D Igen, tudom, hogy a képregény fanjai ki akarják végezni a rendezőt azért, amit a Mandarinnal művelt, de maradjunk annyiban, hogy nem ő volt az egyetlen olyan karakter, aki az eredeti verzióhoz képest totál másmilyen lett és mégis működött, másrészt meg nekem pont a csavar után lett a kedvenc karakterem, haláli volt az a fazon. XDDD Ja és a hagyományokban megfelelően ebben a részben is lehet keresni a Stan Lee cameo-t. :vigyor:

hát azért Downey -val rossz filmet elég nehéz lenne csinálni. Kb. mint Depp -el :)
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

No, azért nem egy színészen műlik, hogy a film jó lesz-e vagy sem.
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

hát nem tudom te melyik iron man -t láttad ,de amiben Downey játszik abban lényegében ő a lényeg ;)
ahogy többször is elhangzott a 3 filmben : " I'am Iron Man. " :)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Nem tudom, ez a "színész megmenti a filmet" dolog nálam sem működött soha, pedig vannak kedvenceim nekem is. Speciel pl. a Vasember 2 szerintem nem volt annyira jó, hiába volt benne Downey. Oké, nem is egy rossz, vagy nézhetetlen film, de a gyengébb forgatókönyvet, kevesebb akciójelenetet és hasonlókat nem pótolta az, hogy "de ebben is Downey van!", max a nagyon hardcore fanboyok/fangirlök számára. ^^" (Vagy pl. ha Deppről beszélünk: én imádom a Depp filmeket, de a Karib-tenger kalózainak a harmadik részét jó mélyre kéne ásni és soha elő nem venni, pedig Depp játéka abban is kiváló volt, de ettől még nem válik semmissé a film többi hibája.)
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Nekem semmi bajom nem volt a Vasemberrel, sőt! Csak általánosságban akartam ellentmondani. Pont amiatt, amit Titkos is mondott, csak nekem nem a Karib 3 ugrott be, hanem a Depp-es Alice. (Persze lehet vitázni, hogy az mennyire egyéni ízlés kérdése.) De biztos sokan ismernek olyat, hogy van egy jó színész, de vacak filmben játszik. Titkos emlegette például ezt az óriásölőt, amiben benne van Ewan McGregor.

(Titkos meg a forgatókönyvre keni azt, hogy nem jön be neki a SHIELD :P )
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Nekem is tetszett a Vasember 3, bár a lelki beteg Tony kicsit fura volt benne, de végül is érthető volt, hogy miért jutott ide. ::^_^::

És egyetértek Mordályossal és Titkossal, egy sz@r filmet még nemhogy egy, de egy tucatnyi jó színész sem képes kihúzni a gödörből. ^^'
Kép
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hacsi, a leghűségesebb barát (Hachi: A Dog's Tale)
Nem tartom magam egy kifejezetten érzelgős gyereknek, ha valamicskét sikerül is elérzékenyülnöm, azt általában olyan filmek váltják ki, mint a Warrior, de most férfiasan bevallom, hogy majdnem legördült egy könnycsepp. Ez pedig külön fura, mert már másodszor nézem meg a filmet, és elsőre kifejezetten nem tetszett. Most sem tartom egy kifejezetten jó alkotásnak, mert vontatott, erőltetett, és talán egy picit hatásvadász is, de... a francba is, egy kutya, ami 10 évig várt a gazdájára hűségesen, egy megrögzött állatbarátnak azért elég megható.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A mordályos nyul írta:(Titkos meg a forgatókönyvre keni azt, hogy nem jön be neki a SHIELD :P )
Ha csak annyi gond lett volna a filmmel... ^^" Az még beleférne, mert bár valóban zavart, hogy egy "Vasember 2" című film második felében szinte végig a SHIELD dominál, de ráfoghatjuk, hogy egyéni szoc problémám, lépjek túl rajta, sokan fanolják őket, stb. Viszont amik szerintem a forgatókönyv hibái voltak:

-Újrahasznosított történet az első részből. A gonosz megint a Vasember-technológiát lopja el és azzal próbálja legyőzni Tony-t, de mivel ő maga találta fel, a néző már sejti, hogy ahogy az előző részben a jegesedéssel szívott a faszi, úgy most is lesz valami, ami miatt végül Tony győz. (Bár itt igazából még nem is rémlik semmi pontos ok, szimplán elég hamar szétverték a fickót ketten Rhodey-val.)

-Maga a főgonosz. Úgy volt kissé előadva, mint a Mandarin most a harmadik részben: fú de kemény, ez itt igazi bosszúhadjáratra készül Tony ellen, itt valami nagy akciózás jön a végén, stb. Ehhez képest tök könnyen elintézték a fináléban. A fickót az mentette meg, hogy jellemre bírtam, tök poén volt, jókat röhögtem a madaras jelenetein, sőt, még kiderült, hogy nem is akkora állat, mint amilyennek be lett állítva, de azért valami zúzást a végén előadhatott volna. (Konkrétan a film eleje felé lévő versenypályás akciója izgalmasabb volt, ott tényleg paráztam, hogy a versenyautóval együtt kettévágja Tony-ékat, de persze miután felkerült a Vasember páncél, egy perc alatt lenyomták. Néztem is amúgy, hogy "Ez az a faszi, aki elvileg évekig készült Tony ellen és kb. olyan váratlanul érte a Vasember páncél, mintha akkor látná először? Mindezt úgy, hogy maga is ezzel a technológiával kísérletezik?") Külön lol, hogy mindkét veresége után ott röhögött a földön fekve, hogy "Veszítel, Stark!", mint aki abszolút nem tudja különválasztani az agyában a realitást a fantáziájától. XD

-Az előzőből jön a következő: a finálé is elég gyenge volt. Whiplash rájuk küld egy csomó robot-Vasembert (vagy mik akartak azok lenni), akiket Tony egy laza piruettmozdulattal kettévág egy másodperc alatt, majd megjön Whip, őt is viszonylag hamar lenyomják és a nagy meglepetés az lenne, hogy bomba van a robotokban, de azok sem zavarnak túl sok vizet. Ahogy a fickó mondaná, aki Whipet pénzelte: "Nem erre kapta a támogatást!" :-P

-Valahogy eltűntek a poénok. Vagyis voltak, de valahogy jóval kevesebb és nem mindig jókor. Az első Vasember azért tetszett nagyon, mert régen röhögtem ennyit szuperhősfilmen, már ha egyáltalán. A 2-ben ezt sajnos nem sikerült megismételni, talán a legnagyobb poén az lett volna, amikor Tony részegen parádézik és a páncéljába vizel, de az is inkább kínos volt, mint vicces, helyette is én éreztem magam szánalmasnak. ^^"

-Az emós részek is megszaporodtak, szerintem a film fele arra ment el, hogy Tony szenved a mellkasában lévő "meghajtótól", ami mérgezi, Tony alkoholba fojtja bánatát, Tony a SHIELD-nél lábadozik, stb. Nem azt mondom, hogy ne legyen komoly szál, de túlzásba vitték, és túl sok játékidő ment el rá a filmből. Összehasonlításképpen: a harmadik részben tök jól megcsinálták a pánikrohamos jeleneteket (sőt, még a Pepperrel való "házastársi veszekedés" jeleneteket is, amibe pedig sok film bicskája bele szokott törni), nem ment el rájuk sok idő, sőt, néha (pl. a kisfiúnál XD) még poént is csináltak a dologból. XD

Na, a fentiek már gondolom eléggé rákenhetőek a forgatókönyvre. :-P Persze ezekkel együtt sem mondanám, hogy rossz film volt, inkább csak azt, hogy Vasember filmnek egy pöttyet gyenge és helyenként unalmas, de persze ettől még bőven nézhető. Csak a rendező nem igazán strapálta magát vagy nem mert eltérni nagyon az első rész formulájától, ezért tényleg ilyen újrahasznosított/újramelegített feelingem volt nézés közben. A SHIELD meg tényleg zavart, de mondjuk értem, hogy ez a film már erősen az Avengersre gyúrt, ezért egyre többet kellett őket szerepeltetni, hogy a nézők majd a Bosszúállóknál ne csak lessenek, hogy "Kik ezek a Man In Black koppintások és hol voltak eddig?" Viszont, hogy megérthessük, miért is volt nekem eleinte ellenszenves a film, tudni kell, hogy nekem a Thor volt az első olyan Marvel cucc, amiben találkoztam velük, és ott majdhogynem másodlagos negatív karaktereknek is elmennének Loki mellé. Először hőseinket hátráltatják (elveszik a dokinő kutatási adatait, nyomják a "köcsög amcsi kormányügynök" dumát, stb.), majd a film közepe körül Thor szét is ver párat, mert egyszerűen nem akarják a kalapácsához engedni, sőt, majdnem lelövetik Hawkeye-al, majd pedig a credits utáni jelenetben is echte gonosznak tűnnek, az alapján még azon sem lepődtem volna meg, ha valamelyik későbbi filmben Nick Furry lesz az új főgonosz. (Mondja a doki a végén idegesen nevetve, hogy "Már azt hittem, azért hoznak ide, hogy megöljenek.", erre Nick csak kussol és mereven néz rá... Basszus, én is összecsinálnám magam, ezekkel kéne szimpatizálnom? O_O) Persze utána a későbbiekben már helyükre kerültek a dolgok, főleg az Avengersben, de azért értitek... (Bár az a lol, hogy az Avengersben meg kiderül, hogy Nick is jelent valami "még felsőbb köröknek", úgyhogy továbbra is megvan rá az okom, hogy ne bízzak bennük teljesen, arról nem is beszélve, hogy Tony meg Steve is nyomoztak a film közepe körül titkos SHIELD fegyverek és hasonlók után.)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Titkos 2013.08.31. 19:45-kor.
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az Álmosvölgy legendája revaccs

Még zsenge ifjonc koromban láttam ezt a filmet és már akkor is nagyon tetszett, így gondoltam, újranézem, immár felnőtt fejjel.

És GWAH! *o* Az egész filmből csak úgy sugárzott a Burton-feeling, és ha milliomos lennék, 100, hogy építtetnék magamnak egy saját Álmosvölgyet. :3 Johnny Deppen mondjuk látszott, hogy bele kell kicsit rázódnia a szerepbe, de ez szerencsére hamar megtörtént.

Persze volt egy-két dolog, ami zavart, pölö a végén miért vesződött a nő azzal, hogy megidézze a lovast, mikor ő is könnyen letudta volna csapni Katrina fejét, főleg, hogy utóbbi nem is volt magánál? Jó, tudom, máskülönben nem lett volna film, de akkor is... Azt is súgja már meg nekem valaki, hogy egy malomban mi olyat lehet tárolni, ami ennyire gyúlékony lenne, ráadásul még robban is? ^^" A vége meg kicsit MEH.

8/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

D-D-D-Double post (kamimashita!)

Az árvaház

A [REC] első(!) részével komolyan bizonyítottak nálam a spanyolok, hogy érdemes odafigyelni a horrorként (vagy thrillerként) felcímkézett filmjeikre. Így jutottam el az Árvaház cö darabhoz is, és azt kell mondjam, le lettem nyűgözve. Piszkosul!

Az árvás/árvaházas/különös gyerek témák mára már agyonhasznált közhelyekké léptek elő, így mostanra már inkább az a kérdés, fel lehet e használni ezeket a kliséket valahogy ahhoz, hogy valami maradandót alkossunk? Az árvaház választ is ad erre a kényes kérdésre: igen. Elképesztő, milyen igényesen lett ez a film összerakva, a sztori megírva, a színészek összeválogatva és ahogy a végére összeáll az egész, de nem is kimondottan bennünk, hanem a főszerepben ténykedő nőben, az valami egészen pazar. Hardcore mindfuck-nak mondjuk nem nevezném, ahogy azt sokan teszik, lévén kellő odafigyeléssel ki lehet gobozni, hogy mi is a konklúzió, de nekem valahogy a hideg futkosott a hátamon. Sokkoló és drámai (+ az egyik jelenetnél még meg is ugrottam).

Ami mondjuk zavart, az helyenként a kamerajáték (főleg az az idétlen pörcsizés ott a pincében...) és az általam kimondottan rühellt médium-szál bevonása. Most komolyan, nem bírnak ettől az ooooooverused klisétől szabadulni? >___>

Horror fanoknak annyira nem ajánlott (pláne azoknak nem, akiknél a műfaj ott kezdődik, hogy Végső ÁlLOLmás, meg Shitkoly), lévén imho nem kimondottan az, de aki tud értékelni egy jól megírt drámát és az IQ-ja lehetőleg valami háromjegyű szám környékén jár, az bátran próbálkozzon vele. Részemről erősen ajánlott. (Talán még egy filmes top20-ba is beraknám.)

9 (alá)/10
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Meg voltam győződve arról, hogy ezt a rossz filmek topicjába fogom írni, de tévedtem.

Akkor hát Pacific Rim. :)

Azt előre leszögezném, hogy 3D-s filmet csak akkor nézek, ha a barátaim nagyon erőszakosan rábeszélnek, tehát ezt is teljesen hagyományos mozivásznon néztem végig. Gyorsan az elején annyit, hogy itt azt éreztem, megérte kiadni a mozijegy árát. Az előzetesek alapján már jól lehúztam magamban, de végül kellemeset csalódtam. Az a jó, hogy pont annyira veszi magát komolyan a film, amennyire kell. Nem próbál OMG DEEP! szintre lemenni, és a dedós poénokat szintén hanyagolja.
Az elején a felvezetést kicsit rövidnek éreztem, hirtelen bedobják a sztorit, és nagyjából 10-15 perc után ugrunk is 7 évet az időben. Amit nagyon fontos volt tudni, azt természetesen közölték, csakhogy egy kicsit több információ nem ártott volna. Ezek után jött a csata, amit részben már az előzetesnél ellőttek, de a javát szerencsére nem mutatták meg. Ezen kívül még két nagyobb és pár kisebb szörnyirtás van. A csatákkal csak egy bajom volt, szinte mindegyik éjszaka és ráadásul a tengerben játszódott, ami miatt néha nem igazán lehetett jól látni. Ugyan próbáltak fényekkel rásegíteni, de nem mindig sikerült. A szereplők eléggé sablonosak voltak, de sikerült a film alatt megkedvelnem őket. Talán a két tudós volt idegesítő, meg az ausztrál sztárpilóta. A második időugrás is elég hirtelen jött, akkor 5 évet tudtak le egyetlen mondattal. A vége lehetett volna másmilyen, de betudom, hogy mégiscsak Hollywoodi produkció. Szerencsére erőltetett szerelmi szálat se raktak bele, ami miatt hálás voltam. Az mondjuk látszott a filmen, hogy animék inspirálták, viszont lehet, pont emiatt tetszett jobban.
Innentől elég komoly részelteket is megemlítek, szóval inkább spoilerbe rakom.
Az nem tudom, hogy poén vagy beszólás akart-e lenni, de az elején, amikor az emberiség nyerésre áll, akkor a főszereplő narrációjából kiderül, hogy jó üzlet lett a háború és ezért mindenféle játékokat kezdtek el gyártani. Még egy kisgyereket is mutatnak, ahogy a játékszörnyekkel ott babázik. ^^" A siker egyébként nem tart sokáig, miután jönnek újabb szörnyek, amiket nagyon "ötletesen" kaijuknak neveznek el, leállítják a Jaeger programot. Az új terven majdnem lehidaltam, kitalálták a nagyokosok, hogy óriási falakat húznak fel és azok fogják ellátni a védelmet. (Akik hiányolták a Shingekinél a falakhoz tartozó magyarázatot, itt nézhetik, ahogy szépen épülnek a falak. :vigyor: Mellesleg közel álltam hozzá, hogy hangosan felvinnyogjak, amikor meghallottam a fal építésének tervét. XD) Ahogy lenni szokott, kiderül, hogy ez sem jó megoldás. Sydney-nél az egyik kaiju szépen lebontja a cuccot, mindössze pár óra alatt. ^^" Pech!
Természetesen Raleigh és Chuck (fsz és az ausztrál mecha fiatalabb pilótája) között kellett az ellentét, mert így egy jó kis bunyót bele lehetett rakni, ami kivételesen emberek között zajlott. Persze miután Raleigh megmentette a hátsóját, már hálás volt neki. Aztán az apa-gyerek konfliktus is szerepet kapott, bár azt elég hamar lerendezték. Mako háttérsztorija érdekes volt, sejtettem, hogy történt vele valami, ami miatt csatlakozott a programhoz. A főszereplő tesóját viszont elég hamar kinyírták, úgy kb. az első fél óra letelte előtt. Ron Perlman karaktere vicces volt, és vele kapcsolatban két fordulatot is beleraktak a filmbe. Habár az utóbbi a facepalm kategóriába esett. Ja, és kutya az kellett, csak azt nem tudom, hogy minek!
Az összekapcsolódást érdekesnek találtam, hiszen a két pilóta teljesen megnyitotta az elméjét egymás előtt. Ezt elnevezték driftnek. Amikor először megemlítik a filmben, fogalmam sem volt, mégis hogyan kapcsolódhat az autós drift egy mecha vezetéséhez. XD Az első csatánál kiemelték, hogy a Jaeger sérülése esetén a pilóták is éreznek fájdalmat, de később mintha már nem lett volna érdekes. Ez vagy figyelmetlenség volt, vagy az öt év alatt fejlesztettek a technológián. A mechanikus, számlálós óra szintén "érdekes" volt, azt nem tudtam hova tenni. 2025-ben kicsit fejlettebb technológiát vártam.

Mindezek ellenére kifejezetten szórakoztató a film, csak nem szabad túl sok mondanivalót várni tőle. Hátra kell dőlni, kikapcsolni az agyat és élvezni, ahogy óriási robotok püfölnek még nagyobb szörnyeket! :D

A magyar szinkron nem volt rossz, különösen Mako hangját találták el. Néhány mondatot japánul mond és ott lehet hallani, hogy eléggé hasonlít a kettő. Kivételesen az oroszoknak sem adtak béna akcentust. Mondjuk nem is beszéltek olyan sokat. Egyedül azon akadtam ki, ahogy a program nevét ejtették ki. Amikor meghallottam a Jááááger (igen, ilyen megnyomott á hanggal) kiejtést, majdnem felvisítottam, hogy "jáááj". A robotok nevét szerencsére nem magyarosították, így a Cigány Veszély kimaradt. XD
A zene epic lett, nem is tudom utoljára mikor hallottam amcsi filmben ilyen jót. A jelenetekhez illett, a hangulatot pedig rendkívüli módon fokozta.

Talán meglepő lesz az értékelésem, hiszen elég sok negatív dolgot hoztam fel, de tőlem megkapja a 7.5/10-et. Gondolkoztam a 8 ponton, bár az már lehet erős lenne. Nem igazán szoktam ide írogatni, de ebben az évben ez az első olyan Hollywoodi produkció, amire ilyen magas pontszámot adtam.
Kép
Moon Breaker
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2011.07.08. 06:32
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Moon Breaker »

Coffee.Town.2013

http://www.imdb.com/title/tt2234025/

kiváló, lájtos komédia és ami fontos - tényleg lehet rajta nevetni nem úgy mint sok mai komédiának titulált szennyen.

érdemes megnézni :)
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

Pár napja sikerült megnéznem a James Bond Skyfall filmet. A zenéje nagyon tetszett, ahogyan a nyitó klip is. Maga a történetet is jónak találtam. Nyugodtan állíthatom, hogy ez lett a kedvenc JB filmem.

Egy valami sajnos nagyon nem tetszett, hogy már szinte fájdalmasan a néző szájába rágják, hogy ezzel a filmmel újjá akarják teremteni James Bond világát és karakterét.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Hogy ne csak a másik threadbe írjak...

Audition (Meghallgatás)

Kevés az igazán jó, emlékezetes japán film, de bátran állíthatom, ez bizony köztük van. Leginkább a hangulata az, ami megfogott, még ha a tempó miatt fújtam is rá párszor, de összességében véve nem éreztem unalmasnak még a lassabban csordogáló első harmadot sem.

Maga a film egyébként egy meglehetősen érdekes kompót, lévén az első két harmad inkább ilyen dráma + "slice-of-life" hibrid, viszont a végére átcsap hardcore thrillerbe és még egy elég durva kínzás is befigyel a legvégén. Persze most látom magam előtt, hogy mondjuk a Cannibal Holocaust nevű izét dicsőítők jól lehurrognak, hogy "hööö, ez nem is IGAZI kínzás, mert nem olyan brutális", mire én csak azt tudom erre mondani, ez legalább nem pozőr, öncélú és erőltetett.

Ami érdekes, hogy a rendezés meglehetősen ambivalens képet ad, gondolok itt elsősorban arra, hogy az elején inkább ilyen tök standard az egész (néha csak lepakolták a kamerát valami tökrandom helyre és onnan "figyeltük" a karakterek dialógusait, de például a vágások is hasonló cipőben járnak), a végére meg átcsap művészibe. Ami viszont igencsak szemrevalónak bizonyult. Megmondom őszintén, annyira nem ismerem Miike Takashit, szal lehet ez valami védjegye a fazonnak vagy én nem tudom, de mindenesetre nekem nagyon bejött.

Ami a forgatókönyvet illeti... Igazából teljesen rendben van, bár IMHO lehetett volna kicsit alaposabb is, a végére pedig be-bekúszik egy-két zavarosabb rész.

Leginkább azoknak ajánlom, akik bírják a lassú sztorivezetést, nem rettennek vissza egy kis brutalitástól, illetve szeretik megdolgoztatni az agyukat. Nekem mindenesetre bejövős volt.

7/10
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

D-D-Dupla...

A Faun Labirintusa

Röviden:
Kép

Hosszabban: Igazából elég nehezen megy az írás, lévén még mindig keresem a szavakat, de az, amit ez a film adott, azt még szavakba önteni is nehéz. Nem győzöm hangsúlyozni a spanyol filmipar zsenialitását - amit ezek az emberek alkotnak, az a kifinomult elegancia, amit a filmjeik közvetítenek, az több mint lenyűgöző, és ez alól a Faun Labirintusa sem kivétel.

Eleinte nem értettem, hogy mit szándékoznak kihozni ebből az egész alapfelállásból, I mean, hogy van egy földhözragadt, fegyveres konfliktusokkal tűzdelt, ideológiákra építő setting, amivel párhuzamosan halad egy természetfeletti... nem is, fantasy-szál (persze lehet vitatkozni, hogy tényleg létezett-e ez a rész vagy csak a symbolism miatt volt jelen, de én azt mondom, is-is). Aztán haladt mindkét történet a saját medrében, egymástól elizoláltan; az egyetlen összekötőkapocs a főhős lány volt. A legérdekesebb rész talán az volt, hogy ez a két szál még a végén sem kapcsolódott úgy igazán össze, max nagyon haloványan súrolták egymást, de ennyi. És tudjátok, mi volt az igazán érdekes az egészben? Ahelyett, hogy kioltották volna egymást, inkább kölcsönösen erősítették a másikat, így alakítva ki egy szokatlanul briliáns koncepciót.

Ami a megvalósítást illeti, szintén csakis szuperlatívuszos kifejezések ugranak a számra. Profi munka az egész, legyen szó akár az operatőri munkáról, akár a színészi játékról, akár az effektekről. (Azt a tenyeres-szemes monsztát külön kiemelném - valami egészen félelmetesre sikeredett.) Talán a zenékkel egy kicsit jobban is megerőltethették volna magukat, illetőleg a vége egy kicsit mehh, de ezt bőségesen kompenzálja a film non-happy end jellege.

Megfordult a fejemben, hogy az említett kis csetlő-botló dolgai miatt levonok végül egy pontot az értékelésből, de aztán villámgyorsan lebeszéltem magam róla, ellenkező esetben életem végéig lelkiismeret furdalásom lenne.

10/10
Avatar
-OJ-
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 621
Csatlakozott: 2011.04.08. 09:48
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Otaku Odú
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: -OJ- »

The World's End

Öt jóbarát egykor a fejébe vette, hogy az iskola végeztével bejárják a kisvárosuk összes kocsmáját és mindenhol isznak egyet. Akkor ez nem sikerült, de most 25 évvel később ismét összejönnek, hogy végrehajtsák a nagy tettet. Ez az alapszituáció és a sziporkázó párbeszédek már önmagukban eladták volna a filmet, de miután a 35percben bejön a bonyodalom (ami a kitűzött célon, vagyis a féktelen kocsmázáson semmit nem változtat), onnantól egy teljesen eszement és fergeteges szórakozásba megy át az egész. Az Edgar Wright - Simon Pegg - Nick Frost hármas ezúttal is odatette magát. Zseniális angol humor, szarkasztikus párbeszédek, jól megkoreografált kocsmai verekedések (némi trancsírozással kiegészítve), végén pedig egy kegyetlen nagy beintés az egész univerzumnak :lol: amire az epilógus csak hab a tortán :thumb:
És a kerítés-átugrás most sem hiányozhatott :drop:

9/10

Megtekintése szigorúan kötelező!

Van akkora oltás, mint a Shaun vagy a Fuzz :LOL:
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Ezzel is tartoztam már magamnak egy ideje. ^^

Boszorkányvadászok

Már maga a történet is olyan abszurdnak tűnt, hogy elhatároztam, amint lesz lehetőségem letölteni, meg is nézem. Ehhez képest jó sokáig húzódott a megnézése. ^^" Mondjuk az is közrejátszott benne, hogy Az óriásölő nem kicsit húzott fel, szóval féltem, hogy ugyan azt kapom, csak ezúttal boszorkányokkal. Szerencsére nagyon tévedtem. Ugyan messze van a tökéletes filmtől, de elszórakoztatott és jókat röhögtem rajta, plusz az akciójelenetekkel sem volt különösebb bajom.
A neveken mindig mosolyogtam, bár nem azért, mert meghagyták a Jancsi és Juliska fordítást, hanem mert mindig olyan komolyan mondták, hogy János és Júlia. Egy picit jobban örültem volna, ha meghagyják az eredeti Hansel és Gretelt, de ritkán szoktak megmaradni a nevek. (Erre mondjuk jó ellenpélda a Pacific Rim mechák nevei. ^^) Azon túl, hogy vicces, szerintem eléggé klisés és pozőr, de nem veszi magát komolyan a film. Talán pont ezért bírtam, hiszen volt benne cukorbetegséggel küszködő főhős, aki kvázi lőtte magát, mert gyerekkorában túl sokat evett a banya sütijeiből. XDDD Ez már egy olyan pont volt, ahol tudtam, ha komolyan veszem a filmet, csak szenvedni fogok rajta. Viszont számomra a legviccesebb mégis a troll neve volt, vagyis Edward, amiről ugyan nem tudtam eldönteni, hogy ez csak véletlen egybeesés, vagy szándékos Twilight paródia. János beszólása ütött: "Ki a tököm az az Edward?" :lol: Júlia pedig a szokásos kemény csaj sztereotípia, aki lever mindenkit, aki csak a közelébe jön. Egyébként a film tele volt jó beszólásokkal, az egyik kedvencem az volt, amikor János mondja Minának, hogy "Nálad van a... tököm.", vagy a végén odabökte a srácnak, hogy "Bármit is csinálsz... a k*rva kalácsból ne egyél!". XDDD
A véres jelenetekkel sem volt semmi bajom, kellően fröcsögött a piros lé a filmben, szóval ezt egyértelműen nem gyerekmesének szánták. A boszik irtása a végén nagyon jó lett, előkerült a gattling gun és a badass puska, amit egészen találóan megáldottak előtte. Az még külön tetszett, hogy a boszik nem csak kimaszkírozott nők voltak, hanem tényleg igazi rondaságok, akiktől a hideg is kiráz. A mellékszereplők ugyan nem sokat tettek hozzá a történethez, viszont a nem teljesen happy endingnek örültem. Kicsit féltem, amikor János és Mina (aki egyébként jó boszi) között elkezdett kialakulni a szerelmi szál, hogy ő a végén kiszáll, mert boldog életet akar élni szíve választottjával, de ebből nem lett semmi. A végén ugyan úgy megmaradt az alapfelállás, de jó is volt ez így. Ben pedig tipikusan az a creepy fanboy, aki minden cikket eltett a két boszorkányvadászról és a házában ott lógott a falon egy kép Júliáról. XD
A zenék tetszettek, különösen ami vége főcím alatt szólt. Volt benne egy-két "Mátrixos" lassítás, de ezt már majdnem filmben ellövik, szóval azon lepődtem volna meg, ha ebbe nem rakják bele. A CG-vel nem volt bajom és mintha a magyar szinkron nem lett volna annyira borzalmas, mint némelyik másik film esetében.

Összességében adok rá egy 7/10-et, és még az is előfordulhat, hogy újranézem valamikor. A sok lehúzó kritika után azt hiszem, hogy nekem valami kifacsarodott ízlésem lehet, de nem baj, guilty pleasure-nek elmegy ez a film.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Rui-chan írta:Összességében adok rá egy 7/10-et, és még az is előfordulhat, hogy újranézem valamikor. A sok lehúzó kritika után azt hiszem, hogy nekem valami kifacsarodott ízlésem lehet, de nem baj, guilty pleasure-nek elmegy ez a film.
Nos, akkor nekem is ízlésficamom van. XD (De lol már, teljesen ugyanaz a helyzet, mint múltkor az óriásos filmnél, még a pontozás is stimmel megint... :lol: )
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Nos, akkor nekem is ízlésficamom van. XD (De lol már, teljesen ugyanaz a helyzet, mint múltkor az óriásos filmnél, még a pontozás is stimmel megint... :lol: )
A napokban kivételesen konstatáltam, hogy írtál róla, de gyorsan át is görgettem a hozzászólásodon, mert nem akartam semmit lelőni magamnak a filmmel kapcsolatban. ::^_^::
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Gravity megnézve

+ Minden olyan ember számára akik hozzám hasonlóan kiskorukban masszívan űrhajósok akartak lenni egy óriási élmény. A méretek, az eszközök, az űrhajók és űrállomás belterek, az űrséta stb. Mindezek működése, aprólékos kidolgozottsága. Baromi jó.
+ Fentihez kapcsolódóan baromi geek dolog olyan katasztrófa filmet nézni, amiben nem a Fehérház hanem az ISS roppan űrtörmelékké a szemed láttára
+ A két színész játék kifejezetten jó (bár nem éreztem a "csodát", amit sokan emlegettek)
- Egy idő után beütött nálam a katasztrófa filmek túlműködő murphy-törvény üzemmódja, és csak röhögni tudtam, hogy ez is tönkrement, az se működik úgy ahogy kéne, amott sincs már egy élő személyzet sem. stb. XD Pedig az elején tényleg együtt lehetett érezni a főhősnővel. (Főleg a végén fogtam már a fejem, amikor végre földet ért a csaj, akkor elkezd víz áradni a kabinba, és nem tud kiúszni, és jaj most mi lesz.)
- A film háromnegyedénél lévő Deus Ex Machina "hamissága" annyira evidensen nem valós, hogy na.

Végezetül egy semleges megjegyzés: Kb. film felénél az anyaméh szimbolika borzasztó mód volt szájbarágós. Igen. Értjük. Magzatpóz, végre egy kis nyugalom és biztonság, levegő, szabad lebegés de hogy még a kötél is itt tekergőzik középen, csak hogy köldökzsinór meglegyen. Mindez mondjuk egy percig, szépen megvárva, hogy a közönség minden tagjának leessen a szimbólum, mellyel igazából nem kezd semmit szerintem a film. Hát izé

Összességében én tudom ajánlani. De főleg azoknak, akiket lázba hoz, hogy láthatják a Szojuz műszerfalát. XD
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Now You See Me

nagyon jó, csak nincs vége.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Cruel Angel írta:Gravity megnézve
Szintén. Engem főleg egy dolog zavart: a plot egyik fő eleme, amikor Kowalski feláldozza magát, és Ryan egyedül marad. Tökéletesen megalapozatlannak tűnt, fölösleges áldozat, az együttérzést csírájában elfojtva. Addig az egész film a "fizikai engine" demója volt (utána is), de ott mintha ez kihagyott volna... amikor Kowalskit megfogta a csaj, neki épp úgy vissza kellett volna pattannia, mint minden megrántott dolognak előtte, nem volt semmi rejtélyes démoni erő, ami húzta volna elfele, hogy veszélyes lett volna tartani: nem volt se forgás (szépen állt a Föld a képeken), se gyorsulás. Mert ha még bedöglött volna a jetpack-je (ja, hogy az már korábban kifogyott), vagy valamelyik egység hajtóműve bekapcsol, és nekiáll tolni az ISS-t, esetleg épp jön egy törmelékdarab, és becsapódva ellöki az egész miskulanciát... de nem, az ISS szépen "állt" a pályáján. Szóval nem értem, mi szükség volt az egészre. Még egy dolog volt nagyon rendező ex machina: ha egy állomáson kicsit nyugvópontra jutott a sztori, mindig pont akkor telt le a 90 perc, és jött egy hullám űrszemét.

Összességében egynek elment. Látványos volt a fizika (azért a tűzzel még játszhattak volna egy kicsit :D) meg a 3D, meg hatásos volt ránézni, hogy "vazz egy ilyet túlélni", de ennyi.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Hobbit - Smaug pusztasága (nem olvastam a könyvet. Még)
És sajnos nem a pusztulása

Oké, szép volt a látvány, jó volt a történet, sokat nevettünk, állatul nézett ki a sárkány és bírtam is, és marha jól nézett ki a sok arany. Nagyon fílinges volt a víziváros (tiszta Gilneas). A harcok látványosak, és kellemesen sokszor viccesek is voltak, tetszett. Orlando Bloom meghízott (arcra?), vagy legalábbis meglátszik rajta az a - hány év is? Az egyik barátosném, akivel néztük, utólag nem is akarta elhinni, hogy ugyanaz játszotta Legolast, mint korábban. A Csónakos viszont Orlando Bloom eltitkolt ikertestvére, de minimum az unokatesója.

DE!

Mi a kénköves sárkánytakonyért kellett ezt 161 percen át húzni!!!!??!?!?!?!??!?! Kábé amikor kijöttek az erdőből, akkor szólalt meg a belső "Mindjárt vége a filmnek" órám (amit a kaptafafilmek állítottak be mondjuk), bár feltűnően nem történt még akkor semmi, de hát na, láttunk mi már ilyet. És akkor jött még egyszer ennyi. Haverok közül többen is azt mondták, hogy ők nem unták, de szerintem nagyon sok helyről lehetett volna lecsípni úgy, hogy semmi lényeges nem sérült volna vele.
Vagy tudjátok mit?
Ki lehetet volna hagyni az egész - amúgy cukimuki, de teljesen felesleges - szerelmi szálat. Ó, hogy utálom ezért a mániákus görcséért az amerikai közönséget. :?

Mert oké, hogy szép látvány, meg elmerülünk Tolkien agyában, de... de... valahogy nekem ez ilyen szempontból már sok volt. Túl hosszú. A mellettem ülő haver is kábé a "Gandalf meredek helyeken kapaszkodik" résznél kérdezte meg, hogy szerintem mennyi van még hátra, tartogassa-e még a problémáját... hát, még sok volt hátra.
A vicc a végén az volt, hogy ránézek az órámra: "MÁR ÉJFÉL!? 5-től ilyen sokáig tartott? Nem gondoltam volna..." Csak azt felejtettem el, hogy a belső órám megszólalásakor megpróbáltam csekkolni a valódi órámon az időt, és keresgéltem a világítós gombját, de nem találtam meg. Szóval nyomtam rajta kettőt, és helyreállt az idő folyása, elnézést mindenkitől a kellemetlenségekért! ::japtoun:: (Igen, meglátszik, hogy haverokkal voltam, még úgymaradtam kicsit)

Még egy kis spoiler: Sauron igazából nő! Nagyon érdekes történeti fordulat, én nem vártam volna! :D
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

A mordályos nyul írta:Mi a kénköves sárkánytakonyért kellett ezt 161 percen át húzni!!!!??!?!?!?!??!?!
Hogy mi? O___O *gyorsan rákeres IMDb-n* Tényleg 161 perc, ez valahogy teljesen elkerülte a figyelmemet. Jó tudni, akkor erre fogok készülni.
Nekem már az furcsa volt, hogy eleve 3 filmben akarják feldolgozni a könyvet. Ennek mégis mi értelme? (Jó, több pénzt hoz a konyhára, de azon kívül!?) Az első rész felét is untam, remélem ez azért valamivel izgalmasabb lesz.
Kép
Válasz küldése