Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ez tripla poszt lesz már... holnap egybevágom, most lassú vagyok, bocsi.

A szövetség avagy The League of Extraordinary Gentlemen

Nem is tudom miért nem néztem meg akkor amikor kijött! Pedig ajánlották. ÁÁÁh volt benne Dorian Gray és Moriarty főgonosz és ahh az egész film, szuper volt, nagyon tetszett.

Jó kis CG, tetszett a szereplőválogatás és olyan mesteriek voltak a beszólások. Megmaradtak. :)

Szerintem ezt is újranézem majd vagy négyszer ötször. Kár, hogy most újranézhetnékem lett a kettes Sherlock Holmes-ot, de nincs pénzem megint mozira....
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Az egy jó film, ezer éve nem láttam, meg kéne nézni megint.
Bár ha Dorian Grayről van szó, mindig olyan jókat tudok rajta háborogni... Dorian szőke volt, annyira kiemelték a könyvben, hogy a szőke haj-kék szem kombináció mennyire angyalivá tette az arcát...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azt az eredeti képregény fanjai rendesen gyűlölték, és nem is szeretnek róla beszélni azóta se. :vigyor:
Szerintem egyszernézős kategória, egyedül azért maradt meg az emlékeimben, mert a fordítói kontárkodás egyik durva példája található benne. Moziban angolul láttam, aztán egyik ismerősömtől megkaptam lemezen a szinkronos verziót, és lefejeltem az asztalt...

Ha valakit érdekel: Eredetileg a láthatatlan ember foglalkozása tolvaj, így nem csoda, hogy egyből rá gyanakodnak, mikor eltűnik pár dolog a hajón. A szinkronos verzióban meg képesek voltak azt mondani rá, hogy "szemfényvesztő"? Így értelmét veszti az egész. Mivel elég sok idő telt el a két verzió megnézése között, elsőre nekem sem esett le, hogy mi a hiba, csak elég sokáig zavart a gondolat, hogy mintha a moziban több értelme lett volna a sztorinak.
Jah, ha már panaszkodtam erről, akkor bocsi. :drop:
És mivel steampunk, feltétlenül bele fogok nézni a képregényverzióba is. :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

A mordályos nyul írta:Azt az eredeti képregény fanjai rendesen gyűlölték, és nem is szeretnek róla beszélni azóta se. :vigyor:
Aha, ezt hallottam. XD De tudod, én úgy vagyok vele, hogyha az eredeti nem jutott el hozzám, akkor élvezem az adaptációt. A Wiedzmin sorozatot is elkezdtem, és úgy ahogy tetszett is, de mind tudjuk, hogy a regényig soha nem érnek fel.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nemtudom kitörölni a saját posztomat. Ez mindig így volt?

Dorian Gray... igen azthiszem ezt már leírtam valahol korábban, hogy mennyire vágytam arra a szőke kékszemű Dorianra és errefel barna. Nah de mindegy, mert jól csinálták és csúnyák sem voltak XD

Ebből van képregény? Online? Hol?
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Van képregény, ilyen: http://wiki.uiowa.edu/download/attachme ... -500pi.jpg

Hogy online van-e, azt sajna nem tudom. Torrentet találtam.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Nemtudom kitörölni a saját posztomat. Ez mindig így volt?
Mindig csak a legfrissebbet tudod, szóval ha beírtál egyet úgy, hogy "majd kitörlöm", de utána még postoltál öt másikat, akkor szépen sorban visszafelé el kell kezdened törölni őket, amíg el nem jutsz addig, amit tényleg ki akarsz, különben nem fog menni. Legalábbis én valami hasonló logikát fedeztem fel benne, gondolom az van, hogy amire már reagálhattak mások, azt ne tudd csak úgy törölni, különben egyes beszélgetések elég átláthatatlanok lennének.

Dorian Gray meg lehet, hogy szőke volt a képregényben, és talán az egyik ok, amiért a fanok anyázzák a filmet, az pont a hajszíne. XD (Én nem tudom, nem olvastam, de lehet... XD)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta: Dorian Gray meg lehet, hogy szőke volt a képregényben, és talán az egyik ok, amiért a fanok anyázzák a filmet, az pont a hajszíne. XD (Én nem tudom, nem olvastam, de lehet... XD)
A regényben is szőke. Ott mondom, rendesen ki van emelve, hogy fúúúúú de a angyali a srác, 45 évesen is húsz (najó, az a festmény miatt van). Nekem sem bökné a csőröm, komolyan, de Wilde annyira kiemelte a szőkeségét, hogy legalább annyira meghátorozza a karaktert, mint a festmény, és a történet maga.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:a képregényben
http://en.wikipedia.org/wiki/Dorian_Gray
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby írta:
A mordályos nyul írta:Azt az eredeti képregény fanjai rendesen gyűlölték, és nem is szeretnek róla beszélni azóta se. :vigyor:
Aha, ezt hallottam. XD De tudod, én úgy vagyok vele, hogyha az eredeti nem jutott el hozzám, akkor élvezem az adaptációt. A Wiedzmin sorozatot is elkezdtem, és úgy ahogy tetszett is, de mind tudjuk, hogy a regényig soha nem érnek fel.
Másrészt, egy regényt, vagy képregényt amúgyis lehetetlen egy az egyben filmre vinni. És lehetetlen mindenkinek a kedvére tenni. Mindig lesznek fanyalgók és rajongók is.
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Úristen csajok, ennyire nem kell hülyének hinni. :dirr: Tudom, hogy a "The Picture of Dorian Gray" eredetileg egy Oscar Wilde regény (ott nyomatták már gimiben is angolórán, olyan klasszikusok mellett, mint pl. a Christmas Carol), csak azt magyarázom, hogy a "The League of Extraordinary Gentlemen" film nem a regényből, hanem az azonos című képregényből készült, és még azt sem követte pontosan. Szóval az speciel szerintem most tökmindegy, hogy a faszi szőke -e a regényben, mert ha a képregényben teszem azt barna, akkor tök okés, hogy a filmben is. Ellenben ha a képregényben is szőke, úgy már tényleg a film sara. XD (Mint ahogy a Thor című filmnél sem lehetne azzal jönni, hogy "de a skandináv mitológiában a Bifröst egy szivárványhíd, nem egy ilyen hi-tech izé, mint a filmben", mivel az sem az eredeti mítoszon, hanem a szintén Thor című Marvel képregényen alapul.)
Andro írta:Másrészt, egy regényt, vagy képregényt amúgyis lehetetlen egy az egyben filmre vinni.
Ebben van valami, de azért van különbség a totális szétbarmolás, meg a "csak annyira írtam át, hogy épp ne fessen hülyén mozgóképen" között. :)
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Titkos írta:
Andro írta:Másrészt, egy regényt, vagy képregényt amúgyis lehetetlen egy az egyben filmre vinni.
Ebben van valami, de azért van különbség a totális szétbarmolás, meg a "csak annyira írtam át, hogy épp ne fessen hülyén mozgóképen" között. :)
Erről a Watchmen jutott az eszembe, ami állítólag egész jól visszaadja a képregényt... ami viszont állítólag inkább ilyen pszichológiai cucc, így nem sok "filmes anyag" van benne. Van ebben valami keserédes: Az ember olvas valami jó könyvet/képregényt/mangát/stb, és szeretné, ha lenne belőle film, miközben tudja, hogy köbö képtelenség lenne megcsinálni. Szívem minden melegével gondolok itt most az Alapítvány sorozatra (by Isaac Asimov), ami nagyjából arról szól, hogy emberek egymással beszélgetnek az elmúlt, a jelenlegi, és az elkövetkező politikai/gazdasági/szellemi helyzetről. Ó persze, van cselekmény is... hogy magyarázza, vagy éppen alapozza a beszélgetést és annak tárgyát. Rohadtul izgalmas, rohadtul érdekes, és rohadtul nem lehet belőle filmet csinálni.
Bele kéne nézni ebbe a Watchmen képregénybe...
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Sárkánybaby írta:Bár ha Dorian Grayről van szó, mindig olyan jókat tudok rajta háborogni... Dorian szőke volt, annyira kiemelték a könyvben, hogy a szőke haj-kék szem kombináció mennyire angyalivá tette az arcát...
Engem jobban zavart a kung-fuzó (vagy milyen harcművészetet tolt) Némó kapitány, és Mr. Hyde se volt éppen regényhűen ábrázolva, de ettől függetlenül élveztem a filmet. ^^
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Stepford-i feleségek

Kövezzetek meg, de nekem tetszett a film úgy is, hogy előtte elolvastam a regényt. Szerintem nagyon jó, bárki bármit is mond. A színészi játékon mondjuk lehetett volna javítani csöppet, de összességében a látvány, a történet magával ragadó, és elég elgondolkodtató. Én nem nevezném kifejezetten vígjátéknak, inkább amolyan vígjáték és dráma közötti átmenetnek. Nicole Kidman meg kivételesen jó volt Joanna szerepében.

8/10
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ha téged, akkor engem is. Nem tegnap láttam ugyan, határozottan tetszett. A csavart a végén nagyon bírtam. A regényben tényleg tök más?
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerintem is jó film volt, mondjuk a regényt nem olvastam, meg annyira messze nem kötött le, de filmben úgy egyszer-kétszer simán megnézi az ember. :)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

scineram írta:Ha téged, akkor engem is. Nem tegnap láttam ugyan, határozottan tetszett. A csavart a végén nagyon bírtam. A regényben tényleg tök más?
Annyiban a regény vége sem más azért, inkább meglepő.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Lopott idő

Pörgős, lényegretörő kevés értelmetlenséggel. Nagyon szimpatikus kis film volt, asszem még újranézem majd valamikor.

Egyúttal rádöbbentett még jobban arra, hogy nem akarok megöregedni és minden egyes percet ki kell használni. : )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ayla írta:Lopott idő

Pörgős, lényegretörő kevés értelmetlenséggel. Nagyon szimpatikus kis film volt, asszem még újranézem majd valamikor.

Egyúttal rádöbbentett még jobban arra, hogy nem akarok megöregedni és minden egyes percet ki kell használni. : )
Ebben a filmben én óriásit csalódtam. Egy jó kis történetre számítottam, de igazából csak futnak, lőnek, autóznak benne. Semmi érdekes, és kár volt a remek alapötletet így elszúrni. Számomra halálosan unalmas volt.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én már ránézésre éreztem, hogy olyasmi lesz, mint a Limitless (Csúcshatás): jó alapötlet, látványos megvalósítás, de a végére félremegy az egész. Az eddig látott kritika alapján tényleg ez van...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

A szenzáció áldozatai

Bár elég régi film - 1981-es -, mégis elbűvölt, és egyben meg is botránkoztatott. Tipikusan azt mutatja be, nem éppen szépen, hogyan képes egy pletyka, és néhány túlbuzgó újságíró tönkretenni valaki életét úgy, hogy a végén az ártatlanul meghurcolt személy öngyilkosságba menekül. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Életszagú, drámai, és szerintem cseppet sem túlzó alkotás. Mellesleg pont tegnap láttam a Filmmúzeumon.

10/10
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Föltévedtem IMDB-re, és találtam egy akárki által, szubjektíven összerakott top 135-ös "underrated actors" listát. Nem szoktam filmeket nézni, nagyon, nagyon sok lemaradásom van ezen a téren, de mégis, úgy éreztem, pár nevet ki kell emelnem.
Jeff Daniels nevét nagyon sokszor látom kiírva helyeken, de a fönti defektusomból adódóan én régen a "101 kiskutyás pasas" jelzővel bélyegeztem meg, nagyon is helytelenül. Pár évre rá zseniálisan alakított egy zseniális filmben, a Pleasantville-ben. Bárki bármit mond, az a film nekem simán ott van a top 5-ben.
Ha el kell képzelnem egy velehéig romlott, mindenre képes gonosz királyt/hadvezért/főszemétládát, Tim Curry ugrik be, pedig neki sem láttam sok filmjét. A csávó ezért is zseniális, ehez nem tudok mit hozzáfűzni.
Mivel sorozatokat sem nézek, Giovanni Ribisiről is elmondható, hogy mindössze egyetlen filmet láttam tőle. Az Avatart, igen. És aaz ő karaktere volt számomra a legélvezetesebb. Ha ne adj isten mégegyszer végignézem ("still a better love story than Twilight"), akkor az miatta lesz.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Amikor megláttam a listát, az első gondolatom az volt, hogy mit keres rajta Tim Curry, Gabriel Byrne meg Jeff Daniels? Ennyire underrated lenne mindegyikük?
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Inception

Én még csak most jutottam ela ddig, hogy megnézzem.
Szerintem nincs miről beszéljek: egy szóval: profi. *ki van ütve*

De azért nekem az Arany mesekönyv jutott az eszembe :D vagy a kékben volt az a rengeteg mese a mesében? Emlélszem a 7. mese a mesénél már nem tudtam követni és abbahagytam.... de mostígy... lehet még ma előkeresem azt a könyvet!

Szerk. A Kék mesekönyv!! Benedek Elek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ayla 2012.03.03. 19:58-kor.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Toy Story

Bárki bármit is mond, még mindig jó kis mese. Főleg az első része. Igaz, mai szemmel nézve picit már gagyi, de megvan a bája.

10/10
Kép
Válasz küldése