Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Az internet már kb. 2012 karácsonya óta anyázik azért, hogy miért háromszor három órában akarja Hollywood elmesélni Tolkien 200 oldalas meséjét. Mert pénz. Ezért hozzá kell dobni kitalált dolgokat, át kell írni dolgokat, hogy több akció jelenetnek való anyag legyen, hozzá kell tenni a GyU függelékből dolgokat, hogy "komolyabb" legyen és jobban illeszkedjen a GyU trilógiához stb.

Anno Tolkien papa egyszer azt mondta, hogy a GyU után úgy gondolta, hogy újra kéne írni / átdolgozni a Hobbitot, mert az így most utólag mind témában, mind "szabályokban", mind hangulatában elüt a nagy epikus és hatszor olyan hosszú GyUtól. És tudjátok mire jutott? Arra, hogy akárhogy próbálkozik csak elrontja. A változtatásoktól mindig csak vesztett a mű az eredeti varázsából. ... szal miért is gondolta PJ és a stúdiója, hogy nekik menni fog ami az eredeti írónak nem ment?
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Én nem tudtam előre, hogy 3 órás lesz. :( És a szerelmi szálon kívül nincs is bajom a turbósítással, meg a GyU-elemekkel*, csak szerintem bőven le lehetett volna ugyanezt rendezni olyan 2 órában. És attól az még ugyanannyi pénzbevétel, nem?

*Bár mondom, a könyvet nem olvastam, csak közvetett információim vannak róla, hogy milyen is kábé.

Arról, hogy Tolkien mit tudott és mit nem: női karaktert alkotni például nem. A GyU-ban Éowyn volt az egyetlen női szereplő, aki csinált valamit, de az ő karakterén is sikerrel dobtak a filmesek. Nem tudom, hogy mennyire ismerte John-bácsi a nőket, de ahogy olvasom, a feleségének pont volt olyan balszerencsés előélete, hogy lehessen róla tökéletes tündeúrhölgyeket mintázni.
Csak azért mondom, mert attól, hogy ő nem tudta átírni a saját művét (amit megértek), attól még másnak sikerülhet a dolog.

Szerk (dec 19): Most néztem csak meg a Hollywood Hírügynökség videóját a filmről. Öszméletlenül eltaláltuk egymás véleményét! :LOL: Le a felesleges szerelmi szálakkal! (Ahogyan pedig a férfiideálokat kielemezte, attól lehidaltam! XDDD)
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ronin 47

Mintha egy animét néztem volna végig. Remélem lesz belőle japán szinkronos verzió, mert ahogy beszéltek angolul azzal a japán akcentussal, meg a sok lord ésatöbbi megszólítás, nekem minden csengett a fejemben japánul. :D

Szóval tegnap láttam a moziban és nagyon tetszett. : ) Sok-sok apró részletre figyeltek és így szép lett a film és élvezhető is. Pluszpont a jelmeztervezőnek. Megjegyzés: az emberkét akivel voltam kb 15 percenként japánról szóló fun facttekkel traktáltam amitől még jobb lett a film XD De komolyan, én nagyon élveztem és alig várom, hogy újranézzem.

A 3D sem volt rossz, bár mintha a film második felében megfeledkeztek volna róla. A CG viszont sok helyen furcsa volt, de nem is baj, nekem ettől még animésebb hangilatom lett.

A szereplők nevei is nagyon ,,kreatívak" voltak, de nem láma volt inkább csak mosolyognivaló.

Örülök, hogy a film nem akart megfelelni a sok nyugati frinc-francnak. Bár az elemeket észre lehetett venni, attól még olyan jól illeszkedett, hogy gratula.

: )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Hát, nekem a 47 Ronin NAGYON NEM jött be. :/ Nem akarlak megsérteni, vagy ilyesmi, de szerintem szörnyen rossz volt.
Ayla írta:
Szóval tegnap láttam a moziban és nagyon tetszett. : ) Sok-sok apró részletre figyeltek és így szép lett a film és élvezhető is. Pluszpont a jelmeztervezőnek.
A részletek... Hát nem tudom... Szerintem egyáltalán nem volt valósághű (nem a fantasy elemekről beszélek most, mert én nagyon szeretem a fantasyt, hanem úgy általában arról, ahogy megmutatták Japánt. Persze, voltak benne kis részletek amik valósak voltak, de azok is, valahogy hamisak voltak. A jelmezeket én magam kifejezetten nevetségesnek találtam. Főként a főszereplő csaj ruháit. Kötve hiszem, hogy akkoriban a japán hölgyikák fehér müanyag hálószerű izéket hordtak volna a ruhájuk alatt (igen, valami ilyesmi volt rajta valamelyik jelenetben) Plusz az egyik ruhája olyan volt mint egy picit japánosított űrruha lenne. :/
Ayla írta:
A 3D sem volt rossz, bár mintha a film második felében megfeledkeztek volna róla. A CG viszont sok helyen furcsa volt, de nem is baj, nekem ettől még animésebb hangilatom lett.
Én azért néztem meg a filmet, mert a) Japánban játszódik, b) azt hallottam nagyon szépek benne a képek. Oké, tényleg volt benne egy-két szép kép, de annyi. A róka-csajszi repkedése egy darabig jópofa volt, aztán halál unalmas lett. Egyértelmű filmes "erőfitogtatás" volt, hogy ők még ilyet is tudnak. Amit be kell látnom hogy jól nézett ki, ahogy a tengukat megoldották, de ennyi az egész. A látvánnyal volt még egy problémám: a helyszínek nem keltették azokat a hangulatokat, amiket kelteniük kellett volna. Egy régi, CG nélküli fekete-fehér filmben milliószor jobbak a helyszinek.
Ayla írta:
A szereplők nevei is nagyon ,,kreatívak" voltak, de nem láma volt inkább csak mosolyognivaló.
Amikor megtudtuk, hogy a főgonosz neve Kira, öcsémmel egyszerre kezdtünk röhögni, és a szüleink nem értették a problémánkat. XD Talán azért a pillanatért jó volt elmenni megnézni.
Ayla írta:
Örülök, hogy a film nem akart megfelelni a sok nyugati frinc-francnak. Bár az elemeket észre lehetett venni, attól még olyan jól illeszkedett, hogy gratula.
Szerintem túlságosan megfelelt a sok nyugati frinc-francnak. :/ Összegezve én egy szép Japán történet ostoba tönkretételének tartom ezt a filmet.

Úgy gondoltam, elmondom mi a véleményem, hisz ez egy fórum erre való. Remélem nem sértettelek meg vele. ^^
Ó, és remélem tényleg ugyanarról a filmről beszélünk. ha nem, akkor bocsánatot kérek.
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A csodálatos Pókember 2

Tekintve, hogy talán a Zöld lámpás óta nem volt olyan szuperhősfilm, amit ennyire felváltva csesztetett volna a fandom és a kritikusok egyaránt, én most megpróbálom valamennyire védeni a filmet, ugyanis nekem semmi komoly gondom nem volt vele, sőt, nem egy jelenete kifejezetten tetszett. (Ez főleg annak fényében vicces, hogy az első rész ilyen "oké, egynek elment, oszt amúgy?"-érzést váltott ki belőlem és attól mégis mindenki oda meg vissza volt, erre fel pont amikor végre a második résszel kilépett a sorozat a korábbi trilógia árnyékából, akkor mindenki osztani kezdi.) Tény, nem tökéletes, a szuperhős-akciózásból egy kicsivel több, a szerelmes-szenvedésből pedig egy kicsivel kevesebb elkelt volna, de ettől még szépen továbbvitte az első rész sztoriját. (Engem már csak az érdekelne, ki lehet a folyton "sötétben lévő" kalapos fazon, mert az még mindig nem derült ki... XD) Külön jó pont a zene, Hans Zimmer megint alkotott. :) Az egyetlen komoly bajom talán csak az volt, hogy a stáblista közti/utáni jelenet is lehetett volna valami Pókemberhez kötődő extra, nem pedig egy sokadik "X-men: Az eljövendő múlt napjai"-reklám. :-P De ez legyen a legkevesebb. XD A sokat emlegetett "film végi nagy spoiler" pedig kifejezetten érdekessé tette a sztorit, kíváncsi vagyok, hogy ezzel a szállal mit fognak kezdeni a következő filmben.
Kép
Avatar
Mittyke
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2012.07.14. 12:51
Nem:
Tartózkodási hely: Internet csodálatos világa~!

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mittyke »

Az idő urai

Régi francia-magyar rajzfilm, ami nekem nagyon tetszett. Az animációval itt ott voltak problémáim, néha kifejezetten zavaró volt, de annak ellenére vég néztem, amit nem is bántam meg.
Ha Puzsért nem hallottam volna róla beszélni, az elejéről azt hittem volna, hogy valami aranyos gyerekeknek szóló sci-fi. Aztán jön a jelenet a véres haldokló emberről, és a néző rájön, hogy ez mégsem gyerekfilm.
Imádtam a történetet, a lényeket amikkel a kisfiú találkozott, az öreg bácsit, azokat az arc nélküli angyal-szerű embereket, és a meglepő végét.
A filmet úgy kezdtem el nézni, hogy "Ááá, ez uncsi." "Ó, ez de bénán van megrajzolva" "Nem szimpi nekem az a herceg" (aki nem is volt szimpinek szánva). Aztán úgy fejeztem be, hogy "Egy marha jó filmet láttam az előbb!"
A neveket ugyan az film végéig sem sikerült megjegyeznem, se a bolygók, és a különböző fajok nevét. És kicsit rövidnek találtam az egészet.
Nem tudom innen hányan látták, és kiknek tetszett, kiknek nem, de nekem mindenképpen egyik kedvenc rajzfilmem lesz, és a képzeletbeli film-toplistámon is magas helyezést kap. És hasznos volt a zsebkendő, amit anyukám a film elején a kezembe nyomott. (Remélem ez nem számít spoilernek ^^")
"Wings that can't fly have no meaning" Thono (Air)
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

2001: Űrodüsszeia

Ez is egy olyan film, aminek a megnézését már régóta halogatom, de minekutána pár hete sikerült egy saját példányt szereznem belőle, így úgy éreztem, ezt már nem lehet tovább húzni, ezt a filmet meg _kell_ néznem! Több okból is, de a legfőbb húzótényező még mindig a fél-Isten Stanley Kubrick rendező aranyba foglalt neve.

In a nutshell, azt kell mondjam, ismét grandiózusat alkotott. A film maga ugyan közel sem olyan zseniális, mint a Clockwork Orange, bár a minőségi távolság korántsem leküzdhetetlen - bizonyos elemei/részei jobbak, noha itt Alex-féle komplex jellemekkel nem fogunk találkozni, ellenben a vizuális megvalósítás és a temérdek felvetett kérdés bőségesen kompenzálják ezt. Igen, felvetett kérdések. Az Űrodüsszeia végig a nézőt faggatja, méghozzá úgy, hogy mi magunk újabb kérdéssel vagy kérdésekkel "felelünk" a filmnek. Válaszokat ne is várjon senki, itt mindenki csak magára számíthat - mi az, ami végső soron lejön neki ebből a több mint 2 órás, szürreális, elvont, kvázi-művészi filmből.

Mindezek az elemek teszik az Űrodüsszeiát tagadhatatlanul rétegfilmmé, sőt, bizonyos elemei egyenesen ellene szólnak. 10-ből 7 ember a vontatottsága miatt fog panaszkodni; ugyanebből a 10-ből 5 nem fog egy kukkot sem érteni belőle; 4-nek nem fog tetszeni a dialógusok majdhogynem abszolút hiánya; 3-nak túl régi, 2 pedig a robbanásokat fogja hiányolni. Legyen végső soron 1 az, aki értékelni is tudja a látottakat. No, de mielőtt valaki máris postázná a gigantikus kockacukrot a magas lovamnak, amin ülök, közölném, nekem is csak gyenge lábakon álló értelmezésem van a filmre. Nem olvastam utána, hogy akár a hazai, akár a külföldi nézők hogyan vélekednek róla (pláne a végéről), de mindenképp megejtem majd, már csak azért is, hogy lesz-e valaki, aki hasonlóan gondolkodott, mint én.

SPOILER: Az eleje szerintem elég egyértelmű, az emberiség hajnalával, a majmokkal, a fejlődés lehetőségével, amit ezúttal nem Istennek tulajdonítanak, hanem egy "kézzelfoghatóbb", elérhetőbb, extraterresztikus objektumnak (igen, a fekete alien tábláról beszélek). Időugrás, az ember végül eljutott az űrbe, leküzdve ezzel az utolsónak tűnő akadályokat, a tér kitágult előtte, nincs már számára lehetetlen. A tábla látszólag minden tudást átadott a kiválasztott fajnak. Vagy mégsem? A Holdon ismét előkerül (mondjuk, hogy hogy került oda, arra azért lehetnek magyarázatok), egy kutatócsapat nagy érdeklődést mutat iránta, viszont hamar rá kell döbbenünk, ezek még bőven nem az emberiség határai. Ennél van tovább is. Eltelik 1,5 év, és már arra leszünk figyelmesek, hogy a Jupiterre emberek készülnek egy expedíció végett (a tábla rádiójelei a Holdról a Jupiter felé irányulnak, és hát az emberi kíváncsiság ugye határtalan). A HAL 9000 nevű szuperszámítógép, mint "hatodik tag", jelen van a(z egyébként fájdalmasan bugyután kinéző) űrhajón. Ezzel látszólag egy újabb falat sikerült lebontania fajtánknak, azonban a robotka túlságosan is emberszerű, már-már valós érzésekkel, sőt messze túl is mutat rajtunk, már csak az "intelligenciája" végett. Ezért is képes a legénység 4/5-ét játszi könnyedséggel likvidálni. Ezzel az emberiség egy újabb kudarchoz érkezett - annyira a gépekre támaszkodunk, hogy itt szó szerint az életünket is rájuk bíztuk, elég csak a legénység három hibernált tagjára gondolni, vagy az összes többi működtetési mechanizmusra. Az utolsó fazon azonban képes kijátszani a meghibbant MI-t, felülkerekedik rajta és végül a Jupiterre is eljut (sem az idő, sem a tér nem akadály többé). Nincs már több korlát a homo sapiens-sapiens számára, a tábla ismét előkerül (bár itt szerintem inkább már csak, mint szimbólum van jelen), mellyel megszületik a tökéletes ember, a Világ minden tudása belészáll (gondolom az LSD-s színkavalkád scene az ősrobbanás-szerű effekttel és társaival ezt szerette volna a tudtunkra adni), nincs már többé kiszolgáltatva senkinek és semminek: Nincs az univerzumban felsőbbrendű létforma.

Szal jah... megmozgatja az ember szürkeállományát, ez egyszer biztos. Ami viszont igazán megdöbbentővé teszi, az az, hogy ma is simán megállja a helyét, gondolok most nem csak a közvetített üzenetre, hanem a technikai kivitelezésre. Ezen felül tudományos szempontból is meglepően korrekt (csak a rekord kedvéért: a film egy évvel a Holdra szállás előtt készült), noha az a "berobbantom magam" a hajóra jelenet kissé bullshit-matéria, ahogy a kompok lábairól is hiányoltam kissé a talajérzékelő szondákat, valamint a Holdon valahogy megfeledkeztek a g/6-os értékről, ami mondjuk elég súlyos baki (már így mai szemmel), viszont a többi részlet a legmesszebbmenőkig kárpótolt.

Verdikt: 9 (alá)/10. Egy top 10-es listába valsz nem raknám be, de egy húszasba lazán befér.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

X-men: Az eljövendő múlt napjai

Na, ugyan eleinte már a trailerek alapján is berzenkedtem ettől a filmtől és nem nagyon tetszett ez az "ugrálunk azt időben" koncepció, végülis egész jól sült el a dolog. Ugyan nálam Az elsők-et nem verte meg, de legalább korrektül sikerült. Mondjuk nem azért, de mind akció, mind szereplőszám szempontjából viríthattak volna többet is. A jövőben még érhető, hogy nem nagyon tudtak mit kitalálni, mert egyrészt a sztori szerint kevés mutáns maradt, másrészt akármennyire is trükköznek, a terminátorok...izé, az őrrobotok végül úgyis mindig kivégzik őket. Viszont kissé gáz, hogy a múltban is kb. csak a Charles-Eric duó, Rozsomák, Bestia és Misztik szerepeltek érdemben. Az pl. eléggé fájt, hogy a halál laza és halál szórakoztató, fénysebességgel mozgó srácot Magneto kiszabadítása után egyből kiírták a sztoriból. (Oké, értem, ha ő velük van, legyőzhetetlenek lettek volna, de azért egy picit még szerepelhetett volna, vagy legalább adtak volna neki valami "mellékmunkát" addig, amíg ők a fő szálon dolgoznak, így nem érződött volna úgy, hogy túltápolt az X-csapat, de mégis lett volna valami szerepe. Bár Rozsi szavaiból úgy vettem ki, hogy ő szerepelt idősebben a korábbi filmekben, szóval hátha látom még, lévén nekem a 2-3 anno kimaradt. XD) De igazából Az elsők stábját is hiányoltam picit, eléggé gáz, hogy az idő múlását úgy próbálták a legjobban szemléltetni a két film között, hogy Magneto elmondta, hogy Azazeltől kezdve szinte az összes mutáns haverja meghalt, akik az első film végén még éltek. Plusz azért valami magyarázatra kíváncsi lettem volna, hogy mégis hogy került Eric a szuperbörtönbe, egyáltalán hogy sikerült elfogni, ha minden filmben prezentálja, hogy közel félisteni ereje van. (Apropó, lehet én maradtam le valamiről, de valamelyik filmben elmondják, hogy Magneto hogyan tud repülni? Fémpáncélt hord és azt repteti magával együtt, vagy mi?)

Szóval ahhoz képest, hogy több, mint két órás a film, kb. másfélnek érződik, de nem azért, mert annyira bitang jó, hanem mert a cselekmény nem igazán pörög. (Korábban netszerte fikázta mindenki a Csodálatos Pókember 2-t, hogy mennyire gáz már, túl sok szereplő, túl sok esemény, stb. Lehet akkor én vagyok a túlpörgött narkós, de nekem az csak egy kicsit volt gyors és százszor inkább néznék meg egy hasonlóan pörgő filmet, ahol szinte minden jelenetnek van valami értelme, mint pl. itt, ahol a játékidő nagy része a fiatal Charles emózásával ment el, a másik része meg egy olyan jövő mutogatásával, amiről tudtuk, hogy a film végére úgyis felülíródik.)

Na és innentől spoilerek jönnek, aki még nem látta a filmet, az ne olvassa tovább:

1. Rájöttem, mi volt ennek az egész "megváltoztatjuk a történelmet" sztorinak a legnagyobb értelme: nem csak a sötét, őrrobotos jövőt írták át, hanem a borzalmasan elcseszett történetű Az ellenállás vége történetét is. :D Jó volt látni, hogy Jeanne újra él, sőt, ebben nem vagyok biztos, de mintha rémlene, hogy még meghaltak páran abban a filmben, pl. Küklopsz is, így jó volt látni, hogy magát a franchise-t is megmentették. :D XD

2. Aki olvasta a képregényt, vagy jobban otthon van az "X univerzumban", az el tudná nekem mondani, hogy ki volt az a "piramist építek a semmiből, miközben egész Egyiptom engem imád" fazon a stáblista után? Én elsőre azt hittem, hogy Magneto lett még erősebb (fura, hogy a film végén kvázi ő irányítja az összes őrrobotot és ennek mégsem lett kihatása a jövőre... XD), de végül látjuk az arcát és számomra egy totál ismeretlen kari. (Nem tudom, hogy ő most egy olyan szereplő, aki még eddig egyik filmben sem szerepelt, vagy pedig egy korábbi karakter, akinek nagyon megváltozott az élete?) Ja, apropó: mi az, hogy Rozsit kiszedik a vízből és ráadásul pont Misztik? Nem úgy volt, hogy ő törlődik abból az idővonalból, miután helyrehozta a dolgokat? És van annak jelentősége, hogy pont Misztik talál rá, vagy csak ezzel próbálták bemutatni, hogy most már ő is "jólány", esetleg épp ellenkezőleg?

Szóval nem volt rossz, egynek elment, viszont amennyire hypolva volt a film éveken át, ahhoz képest azért többet vártam volna tőle. (Pl. azt értem, hogy a Misztik alakváltó képességével felvértezett robotok már annyira táposak, hogy esélyük sincs ellenük, de hogy még a prototípusok is elkenjék a szájukat, az kissé fájt. Ott vártam volna némi mutáns vs. őrrobot harcot. Meg úgy összességében egy picivel szövevényesebb sztorit, ami több karaktert mozgat a múltban, de ezt már írtam.)
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Az elefántember

Alighanem az egyik legsúlyosabb és legdepresszívebb film, amit valaha láttam. Bár a Radírfej című guanó után gyorsan el is döntöttem, nem vagyok hajlandó Lynch munkásságával foglalkozni, valahogy mégis sikerült rávennem magam, hogy megnézzem ezt a filmet. Isteni közbeavatkozás, I guess.

Hiba lett volna kihagyni, bár ezek után nem is tudom, mit gondoljak Lynchről?! Egyszerre művész és kókler? Kiválóan pocsék rendező? Pocsékul kiváló? Persze lehetne ezeket az ötlettelen oximoronokat még nyomatni, de a lényeg lényeg marad: amit Lynch az Elefántemberrel alkotott, az valami egészen példaértékű. Egy torzszülött fickó megpróbáltatásai a kegyetlen valóság színpadán. Az átlag ember számára attrakció, legtöbbjük még fizet is azért, hogy láthassa. Az orvos fickó és a dilemmája, hogy az elefántember előző "gazdájához" hasonlóan ő is csak egy lehetőséget lát benne vagy magát az embert. A torz főhős, aki csak külsőleg különbözik az átlagostól, belülről ugyanaz, sőt, több is annál. Intelligens. Egyesek felkarolják, míg mások a szarba nyomják, mialatt velős társadalomkritika ömlik ki a képernyőből. A vége kissé lackluster, melynek oka a katarzis hiánya, de addig, amit ad, az valami egészen megismételhetetlen és egyedi élmény.

A színészek brillíroznak, a rendezői húzások nagyon erősek. (Az kiváltképp tetszett, hogy kábé a film negyedéig nem is látjuk, hogyan is néz ki a fickó, épp csak következtetni tudunk rá az elhangzott infók alapján, de mikor először belép hozzá az egyik nővérke, akkor látjuk mi is élesben, mintegy ugyanazt a hatást generálva. Később is volt egy hasonló scene, mikor az öreg suttyó ismét mutogatja a pornépnek, de akkor már az eltorzult testét is szemügyre vehetjük, hasonló hatást kiváltva.)

Ironikus dolog, de a filmet mindezek után sem tudom zseniálisnak nevezni. Szimplán csak nagyon jónak. Miért? Mert sokszor otrombán túloz, felnagyít és sarkít. Így megy át a cucc egy kisebb része hatásosból pozőrbe. Gondolok itt elsősorban arra a jelenetre, mikor csapatostul rontanak be az "otthonába", hogy jól megfingassák a szerencsétlent. A másik a végén a vonatállomásos jelenet, mikor MINDENKI arra lesz kíváncsi, miért takarja el a fickó a fejét, majd fejvesztve rohannak utána és az egész állomás síri csendben figyeli a fazon reakcióját. Még a vonatok és a tömeg is elhallgatnak. Hatásvadászat felső fokon!

Szóval jah... Az elefántember egy rendkívül hatásos, komoly, de erősen túlzó darab, ami miatt végül lecsúszott nálam a maximális értékelésről, de még a kilencesről, sőt a nyolcasról is majdnem. De az azért jár neki.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Na 10 nap alatt csak eljutok oda, hogy válaszoljak. (10 napig volt nyitva a tab, hogy válaszoljak már. XD)
Titkos írta:Bár Rozsi szavaiból úgy vettem ki, hogy ő szerepelt idősebben a korábbi filmekben, szóval hátha látom még, lévén nekem a 2-3 anno kimaradt. XD
Nem szerepelt, még csak utalás sem volt szerintem rá. Pedig Magneto fia. :dirr: ... Btw nővérével szerepelni fog az Avengers 2-ben, értelemszerűen más színész által játszva és egy szót nem szólva arról, hogy mutánsok.
Titkos írta:(Apropó, lehet én maradtam le valamiről, de valamelyik filmben elmondják, hogy Magneto hogyan tud repülni? Fémpáncélt hord és azt repteti magával együtt, vagy mi?)
Nem mondják, de pont így.

Titkos írta:Szóval ahhoz képest, hogy több, mint két órás a film, kb. másfélnek érződik, de nem azért, mert annyira bitang jó, hanem mert a cselekmény nem igazán pörög. (Korábban netszerte fikázta mindenki a Csodálatos Pókember 2-t, hogy mennyire gáz már, túl sok szereplő, túl sok esemény, stb. Lehet akkor én vagyok a túlpörgött narkós, de nekem az csak egy kicsit volt gyors és százszor inkább néznék meg egy hasonlóan pörgő filmet, ahol szinte minden jelenetnek van valami értelme, mint pl. itt, ahol a játékidő nagy része a fiatal Charles emózásával ment el, a másik része meg egy olyan jövő mutogatásával, amiről tudtuk, hogy a film végére úgyis felülíródik.)
This. A jövő számomra kb. teljesen súlytalan volt egyszerűen azért mert az ottaniak kb. felét sosem láttuk a filmekben, most meg nem nagyon volt alkalmuk karakterizálásra. .. Így viszont miért érdekeljen az, hogy ha valakik meghalnak, akiknek jó ha a nevét tudom.

Titkos írta:Rájöttem, mi volt ennek az egész "megváltoztatjuk a történelmet" sztorinak a legnagyobb értelme: nem csak a sötét, őrrobotos jövőt írták át, hanem a borzalmasan elcseszett történetű Az ellenállás vége történetét is. :D)
Yep, that was the point. Ez a Wolverine Origins című borzalmat is elnegálta.
Titkos írta:Aki olvasta a képregényt, vagy jobban otthon van az "X univerzumban", az el tudná nekem mondani, hogy ki volt az a "piramist építek a semmiből, miközben egész Egyiptom engem imád" fazon a stáblista után?
Mondták a nevét pedig a kántáló egyiptomiak: En Sabah Nur. d: másnéven Apocalypse. Annyit kell róla tudni, hogy ő az első mutáns, azóta életben van és brutál erős és hozzá is tartozik egy jól elnegálható pesszimista jövő, az Age of Apocalypse. Ezenkívül, mindig van négy lovasa, mert ugye mit tud egy átlag amerikai középosztálybeli arról, hogy Apokalipszis. Ezeket futólag lehetett látni a háttérben abban a stáblista utáni jelenetben. "Jelenkori" mutánsok közül talán a legközismertebb akiből lovast csinált magának az Angel (a madár szárnyas, nem a bogár szárnyas). 5 perces gyorstalpaló róla, itt

Amúgy kb. hasonló véleményen vagyok én is a filmmel. A First Class a kedvenc X-men filmem, és az egyik kedvenc szuperhős képregény filmem. Ez kb. a nyomába sem ért. (Emlékszik valaki az Argentínás jelenetre First Classból? IMHO az az egy jelenet rendezésében, karakter bemutatásában, fényeivel, a három nyelvű dialógusával fényévekkel körözi ezt az egész filmet.)
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Cruel Angel írta:Na 10 nap alatt csak eljutok oda, hogy válaszoljak. (10 napig volt nyitva a tab, hogy válaszoljak már. XD)
Detto. :dirr: Mentségemre szolgáljon, hogy kicsit összetorlódtak így hó végére a vizsgáim, szóval volt olyan, hogy 4 nap is be kellett mennem a suliba. Meg aztán Game of Porns... khm Thrones maratont tartottam, amiről majd a sorozatok topicjában fogok írni. (Not today! - Elnézést, remélem valaki értette. XD)

Bevallom nekem legalább annyira tetszett, mint anno az Elsők, sőt a trilógiát mérföldekkel felülmúlta! Abból nekem mindig is a második rész volt a kedvencem, akkor éreztem úgy, hogy megvan az igazi X-men feeling. ^^ Nekem anno nagy sérelmem volt, hogy Vadóc egész karakterét kiforgatták és a vagány csajból konkrétan ilyen "damsel in distress" szereplőt csináltak. Oké, a fehér hajtincset mondjuk ügyesen megoldották, de kb. ennyi! A 2. részben kicsit emlékeztettet arra, akire vágytam, hogy legyen, nem félt az erejétől, hanem használta. Tudom, hogy nem szabad copypaste feldolgozást várni, de attól még nem ártott volna egy normálisabb személyiség szegény Vadócnak.
Rátérve az Elsőkre, ott szintén ez volt a helyzet, csak Emma Frost-tal. Majdnem sírva fakadtam, amikor megláttam az első előzetest, amiben szerepelt. Bevallom őszintén, a színésznő nagyon csinos, viszont baromira nem illett White Queen-hez. -___-" A gyémánt alakját pedig inkább nem részletezném. (A borzalmas X-men Origins: Wolverine-ban tök szép volt Emma gyémánt alakja és csaj is megfelelőbb választás lett volna.) Szerencsére a többi eleme nagyon bejött, így el tudtam nézni ezt a hibát.

Akkor az új filmről is kicsit. Azt tudni kell, hogy a képregényhez képest nagyon megváltoztatták. Amiért nekem mégis bejött, mert a képregényeket nem ismerő haverommal néztem meg és neki is teljesen összeállt a történet, alig kellett pár dolgot utána magyaráznom neki. A stáblista utáni jelenetet ő sem vágta, azt gyorsan letisztáztam miután kijöttünk a moziból. Ami miatt nekem bejött, azok az apró kis dolgok, amiket szerintem Bryan Singer direkt csempészett bele, amolyan easter eggekként. Ilyen volt nem elhanyagolhatóan Peter (egyébként hivatalosan Pietro, de ez mellékes) megszólalása: "Anyám is randizott egy ilyen fazonnal.", amiből a képregényolvasóknak egyből lejött, hogy ő bizony Magneto fia. Amúgy tényleg keveset szerepelt, nagy arc a gyerek, a zene és a lassított jelenetei pedig tovább fokozták a lulz faktort. Vagy, amikor a repülőn Logan kiengedi a karmait az újságba, amit éppen Erik készül elvenni, mire Erik megjegyzi, jó hogy nem fémből vannak. XD Utalás arra, hogy a trilógiában többször is meggyűlt Rozsi baja Magnetoval, mert a testében lévő fémet és a karmokat ellene felhasználta. A legnagyobb jelenet mégis az volt számomra, amikor Logan átsétált a fémdetektoron és nem riasztott be. Aztán az a fej, ahogy beletörődött ebbe. :lol: Az egész mozi hangosan felröhögött.
A legnagyobb félelmem az volt, hogy megint Logan lesz a főszerepben, amit szerencsére nem léptek meg. Igaz, hogy ő volt az összekötő jövő és múlt között, de ennyi. A fiatal Charles és Magneto még mindig remek páros, a színészek annyira jól alakítják mindkét szerepet, hogy öröm őket vásznon látni. Az elkezdődő sakkjátszma mosolyt csalt az arcomra. Nekem nem volt gondom a depis Charles-szal, mert teljesen megértettem a fájdalmát. Először lazán azt gondoltam, hogy lövi magát, aztán magyarázták meg, hogy az a gyógyszere, amitől tud járni. ^^"
A jövőt szépen felvezették, nem húzták el feleslegesen a bemutatását, a Professzor elbeszéléséből minden kiderült. A harcok tetszettek, bár Harcos és Bishop elég keveset szerepeltek, mármint ahhoz képest, amennyi idő jutott a többiekre. Blink nagyon epic volt, a színésznő tökéletesen illett hozzá (végre!), szóval nála mindent eltaláltak, még ha a kicsit meg is változtatták a megjelenését. (Az első trailer alapján Psylocke-nak néztem, de ő meg nem tud átjárókat nyitni, úgyhogy hamar rájöttem a tévedésemre.)
Cruel Angel írta:
Titkos írta:(Apropó, lehet én maradtam le valamiről, de valamelyik filmben elmondják, hogy Magneto hogyan tud repülni? Fémpáncélt hord és azt repteti magával együtt, vagy mi?)
Nem mondják, de pont így.
Ööö... én még úgy tudom, hogy az elektromágneses erőket manipulálja maga körül, ezeknek a segítségével tud repülni. A ruhás magyarázatot csak később olvastam, amikor próbáltak kevésbé tudományos magyarázattal előállni. Mondjuk, aki képes atomi szinten is használni az erejét, nem hiszem, hogy holmi fémdarabokra lenne utalva. ^^
Cruel Angel írta:
Titkos írta:Rájöttem, mi volt ennek az egész "megváltoztatjuk a történelmet" sztorinak a legnagyobb értelme: nem csak a sötét, őrrobotos jövőt írták át, hanem a borzalmasan elcseszett történetű Az ellenállás vége történetét is. :D)
Yep, that was the point. Ez a Wolverine Origins című borzalmat is elnegálta.
:thumb: Azért Logan csontkarmait ide is áthozták, mert anélkül nem tudott volna kaszabolni. A vízágyat is kilyukasztotta még az elején. XD Azt viszont én se tudom, hogy így mi lett a rajta végzett kísérletekkel és a fémcsontvázával, hiszen erre nem tértek ki. Misztik felvette Striker alakját, szóval simán lehet, hogy végül ő csinálta az egészet. Amúgy jó ötlet volt belerakni a fiatal Striker-t, bár szerintem ez is inkább a fanok miatt volt. Egy biztos, Bryan Singer jobban érti a dolgát, mint Bret Rattner, Az ellenállás vége olyan szinten kiherélte az egész Dark Phoenix sztorit, hogy majdnem a kardomba dőltem. :knife:
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

Demóna

Mondhat nekem akárki akármit, nekem nagyon tetszett a film. Látványos, ötletes, és bár Angelina Jolie nem a szívem csücske, de itt még ő is nagyon jól játszott. Örültem, hogy nem egy újabb, csontig lerágott Csipkerózsika adaptációt láttam, hanem a film ezúttal egy másik oldalról közelítette meg az ismert sztorit.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

No, legalább a "tetszés" (ami totál szubjektív dolog) hadd ne függjön már más véleményétől. :wink:

Nekem főleg azért volt csalódás az a film, mert egy ismerősöm azt posztolta ki a filmmel kapcsolatban (mármint valami Jolie-s képhez), hogy
"A gonosz boszorkányok azok a hercegnők, akiket nem mentettek meg."
és én úgy felspannoltam magam, hogy ez lesz a film alapötlete, hogy kénytelen voltam koppanni vele egy nagyot. Azóta még nem döntöttem el, hogy ha vajon ezt a csalódást lehámozva végülis tetszett-e, vagy sem. Voltak benne jö ötletek is, de más helyeken meg húztam a számat, hogy miért? Ja, meg persze volt benne giccs is, de hát meseadaptáció, elfér.

Ahogy lement a film, odafordultam haverokhoz, hogy:
- Na, és mi a tanulság? Az, hogy ha átvág a sárc, öld meg.

Most mándjátok azt, hogy nem! ::hoo::
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Pi (revaccs)

Zöldfülű gimnazistaként volt utoljára szerencsém ehhez a filmhez - már akkor is sikerült teljesen megbabonáznia, de meg nem tudtam volna mondani, miért. (Illetve azért próbálkozgattam, lévén az egyik beadandó fogalmazást erről a filmről írtam. Ah~, good ol' days.)

Immáron, 10 év távlatából van róla sejtésem, mit szeretett ebben a cuccban az akkori énem: a "megfoghatatlanságot". Ugyanezt érzi a jelenbeli énem is, épp csak kiegészítve ezzel-azzal: A Pi sokrétű. Baromi sok. Egyszerre művész- és kommerszfilm (persze a mérleg két karja azért nincs egyensúlyban). Valóság és képzelet váltakozása. Tudomány vs vallás (vs misztika). Racionalitás kontra irracionalitás. Az őrület határán álló paranoiás, üldözési mániás matematikus, aki a világ igazságát keresi a számok segítségével. Minden leírható a matematika nyelvén, melyek mintákat adnak, a minták megfejthetőek és velük a Világ működése is megérthető. Mindezt úgy akarja emberünk elérni, hogy közben teljesen elzárkózik a külvilágtól, kvázi kivonja magát belőle. Ambivalens. Az egész film az, az egész erre épül, lásd a fentebb említett dolgokat. A metaforák is erre utalnak (Ikarusz, mint aki magasra tör, de végül belebukik vs Arkhimédész, aki hasonlóan cselekszik, végül mégis célba ér), a mellékkarakterek motivációi is. Mialatt a főhős szépen-lassan felemésztődik, beleőrül és végül feladja. Mert a Világ bizony nem ilyen "egyszerű".

Mindezt a katyvasznak tűnő katyvaszt profi direktori munka kíséri, ami nem is csoda, hisz aki ismeri Darren Aronofsky munkásságát, annak tulképp nem is kell mondanom semmit. A Rekviem egy Álomért vérprofi alkotás és mondanám a Fekete Hattyút is, ha nem lenne orbitális Perfect Blue kópia.
Egyszerűen utánozhatatlan az az atmoszféra, amit Aronofsky ebben a filmben létrehozott. Jó, talán negatív kedvencem, a Radírfej már ellőtt korábban egy teljesen hasonló légkört (f*ck you, Lynch, amiért ezzel a filmmel kvázi-kultuszt teremtettél, ellenben az Elefántembert sokszor méltatlanul hanyagolják), de a maga nemében azért így is páratlan. A zaklatott kamerakezelés, a sokszor idegtépő hangulat, a profi hangeffektek és az üldözöttség érzése kiválóan átjön, ahogy a fickó leépülésének minden mozzanatát teljes pompájában élhetjük át. Az állomáson játszódó, sokszor pszicho-horrorba illő jeleneteket pedig aligha lehet elfelejteni.

8/10
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Szerdán a Majmok bolygója: Forradalmat, csütörtökön pedig a Galaxis őrzőit. Asszem az év filmjeivel van dolgunk. Az első méltó folytatása lett a 2011-es Lázadásnak (most már nagyon szurkolok, hogy a két év múlva érkező lezáró részt se szúrják el), a második pedig szerencsére hozta azt a színvonalat, amit a nézők a kb. két éve folyamatosan működtetett hype-gépezet hatására elvártak tőle. :D (Utóbbinál eszembe is jutott, hogy vajon hová tudják ezt még fokozni a jövőben, az utóbbi időben minden Marvel filmnél olyan érzésem volt, mintha megpróbálná felülmúlni az összes korábbit, pedig azért felső határ is van, nem fogják tudni a végtelenségig fokozni a filmjeiket, de ez mondjuk már legyen a stúdió baja. XD) Ja, Marvel filmnél ugye alapszabály, hogy nem megyünk ki a moziból addig, amíg az utolsó sor is el nem tűnt a stáblistából, ez a szabály viszont hatványozottan igaz ebben az esetben, szörnyű bűnt követ el saját maga ellen, aki mégis megteszi. (Aki pedig megvárja a végét, de mégsem érti a jelenetet, annak azzal a tudattal kell együtt élnie a továbbiakban, hogy anno valami pótolhatatlan maradt ki a gyermekkorából. :lol: )
Kép
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Titkos írta:Szerdán a Majmok bolygója: Forradalmat
Jó is, hogy megemlítetted, mert így meg tudom kérdezni: ez mennyire kötődik a 2001-es Majmok bolygója filmhez? Mintha olvastam volna olyasmit, hogy ez a trilógia valami előzményfilm és végül abba fog kifutni az egész. Megmondom őszintén, nekem a 2001-es nem tetszett (és már alig emlékszem belőle valamire), ezért nem is igazán volt kedvem megnézni ezeket sem. De, ha így önállóan is megállják a helyüket, akkor lehet mégis bevállalom mindkét részt.
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Rui-chan írta:
Titkos írta:Szerdán a Majmok bolygója: Forradalmat
Jó is, hogy megemlítetted, mert így meg tudom kérdezni: ez mennyire kötődik a 2001-es Majmok bolygója filmhez? Mintha olvastam volna olyasmit, hogy ez a trilógia valami előzményfilm és végül abba fog kifutni az egész. Megmondom őszintén, nekem a 2001-es nem tetszett (és már alig emlékszem belőle valamire), ezért nem is igazán volt kedvem megnézni ezeket sem. De, ha így önállóan is megállják a helyüket, akkor lehet mégis bevállalom mindkét részt.
Bár én egy árva MB filmet nem láttam, de legjobb tudomásom szerint ez az új (leendő) trilógia ez egy reboot. Nem sok közük van az eredeti kánonhoz.
Kép
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A Rózsa neve

Igaz, hogy majdnem egy harminc (!) éves filmről van szó, de újranézve még mindig a frászt hozza rám. Jó értelemben, mert tényleg borzongató a maga nyers, középkori valójában. A regényt sosem olvastam (listán van amúgy), de a filmet a mai napig az egyik legjobbnak tartom a világon. Ehhez nagyon nagy köze van Sir Sean Connary fantasztikus alakításának, az egész környezetnek, valamint annak a borzongató, néhol már horrorisztikus hangulatnak, amit a film áraszt. Pont pár napja néztem meg újra, és még mindig képes a hatása alatt tartani.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Cruel jól mondja, ez egy reboot, igazából nem kell hozzá sem a könyvet, sem a korábbi filmek akármelyiket ismerni, ez egy különálló trilógia. Szóval ha megnézed a 2011-est, utána meg ezt, az már bőven elég. :) De mivel többé-kevésbé fanboy vagyok, ezért ha már kérdezted, hogy melyiknek mi köze van egymáshoz, szerintem leírom a fontosabb "állomásait" a franchise-nak.

1. Van az 1963-as francia regény, ami elindította az egészet. Meglepően rövid és mégis szórakoztató/elgondolkoztató, igazából mindenkinek bátran merem ajánlani, már csak azért is, mert sokan a legelső filmadaptációt tekintik "alapnak", de igazából már az is eltért nem egy helyen a könyvtől. Plusz mind a régi, mind a Tim Burton féle film befejezése totálisan depresszív, míg a könyvé inkább nyitott, az olvasóra van bízva a vége és minimális happy enddel is kecsegtet, mármint az adott helyzethez képest. XD A rebootig én igazából "meglepő módon" ezt tartottam a legjobb változatnak.

2. Az 1968-ban készült első filmadaptáció, amit sokan az "eredetinek" tekintenek. Mondjuk már elég rég láttam, ráadásul én is ezt néztem meg hamarabb és csak utána olvastam el a könyvet. Nagy vonalakban a sztorija követi a regényt, viszont pont az elhíresült szabadságszobros zárójelenet az, ami totál eltér a könyv végétől, kvázi a filmnek original endingje van. XD Nekem a könyv vége jobban tetszett. (Meg úgy a könyv egésze is... XD) Ettől persze még ez a verzió is nézhető, bár vannak hibái, pl. a nevetséges majommaszkok. (Mondjuk Nova... *_____* Ehm, fanboyism, sorry... XD)

(Ezután a 68-as filmnek kijött vagy öt folytatása, azokról viszont nem beszélek, egyrészt, mert egyiket sem láttam, másrészt, mert gagyi bőrlehúzásokról mit lehet mesélni? XD Egyiket sem ajánlom. XD)

3. A 2001-es Majmok bolygója film, avagy a leggagyibb a "nagy filmek" közül. (Vagyis ha a 68-as film folytatásait nem számítjuk, szerintem messze ez lett a leggázabb adaptáció.) Tim Burton az egyik kedvenc rendezőm, de ezt alaposan elcseszte. A regényhez vagy a 68-as filmhez szinte semmi köze nincs az egésznek, persze ettől még lehetne jó, viszont annyira átlagos és unalmas sci-fi akciófilm, hogy egyrészt bealszol rajta, másrészt az arcodat marad a gagyi/logikátlan jelenetek tömkelegén. Egyik legröhejesebb öngól pl., hogy az emberek igazából egyáltalán nem "hülyébbek" a majmoknál, sőt, még csak nem is két külön nyelvet beszélnek. Ergo érthetetlen, miért állítják be őket alsóbbrendű állatnak a majmok, vagy hogy azok miért tűrik sokszor teljesen némán, ahogy a majmok megalázzák őket. (Még főhősünk is, aki egy napja szállt le a bolygón és totál nincs képben.) Viszont sikerült a majmokat is elcsesznie, egy csomó hülye jelenet van, aminek semmi értelme, azon kívül, hogy az egyik majom agya elborul és ostoba állatként visítozik vagy fél percen keresztül. LOL, ezek lennének az "okosabb faj", akik leigáztak minket? Hangulatban és komolyságban kb. annyira passzol az eredetihez, mintha az EP I-et összehasonlítjuk a régi Star Wars akármelyik korábbi részével. A végén ráadásul megpróbálja reprodukálni a könyv végét, de mivel a sztori egészen odáig totál más volt, ezért csak egy hatalmas WTF az ending. Igazából ez is valami reboot-féleség lett volna tudtommal, de úgy megbukott az egész, hogy tíz évre elrakták pihenni az egész franchise-t. XD Az egyetlen pozitívum, amit fel tudok hozni a film mellett, hogy végre normális maszkmesterek dolgoztak a majmokon, de ez kevés az üdvösséghez.

4. A 2011-es reboot (Lázadás) és annak 2014-es folytatása (Forradalom), amiknek még elvileg lesz egy harmadik része, ami lezárja a trilógia történetét. A könyvhöz már végképp semmi közük és mégis zseniális filmek. Teljesen saját sztorit írtak az egésznek, ugyanakkor a könyvben megjelenő gondolatok és kérdések ugyanúgy megjelennek ebben a változatban is. Így igazából aki eddig egy Majmok bolygója filmet sem látott soha, annak is bátran merem ajánlani. A majmok itt már teljesen CG-k, de nagyon élethűek, a film érzelmi töltete pedig talán még a könyvét is veri. Sci-fi akciófilmek persze ezek is, de a érzelmesebb, gondolkodósabb fajtából, szóval nem Michael Bay-féle förtelmekre kell gondolni. Persze a Forradalmat senki ne nézze meg a Lázadás nélkül, mert ezek egymáshoz kapcsolódnak, de mivel eddig mindkét film nagyon jó volt (és remélhetőleg a harmadik rész sem okoz majd csalódást), ezért igazából nem is érződik annyira folytatásnak a második film sem, inkább olyan, mintha egy baromi hosszú filmet néznél három részre bontva, á la Star Wars.

Szóval Rui-chan, szerintem bátran nézd meg ezt a két új filmet, nem csak a 2001-es változatot verik meg magasról, de úgy az összes Majmok bolygója filmmel összevetve is az egyik legjobb (ha nem "a legjobb") darabjai a szériának. :) (Igazából beugrott, hogy nem is az SW a legjobb példa, sokkal inkább az Így neveld a sárkányod széria. XD Az áll most ugyanígy: kijött belőle eddig két film, ahol az első is király volt, de a második még minden szempontból rátett egy lapáttal az előzőre és már csak abban reménykedhetünk, hogy a harmadik rész méltó módon zárja le majd a trilógiát, mivel eddig közel hibátlan. XD) Ezt én is hallottam már több embertől, hogy elvileg ez nem csak reboot, de egyfajta prequel is, viszont ez így ebben a formában nem igaz, ugyanis sem a 2001-es, sem az 1968-as filmmel nem passzolna össze a sztori történetileg. Spoiler:Mindkét korábbi film végén az volt a csattanó, hogy amikor a főhős elindult az űrbe, még minden "normális" volt, de mire visszatér, a Földet intelligens majmok uralják. Az új rebootban ellenben már a második rész közepe körül kiderül, hogy él egy intelligens majomcsapat az erdőben és úgy van vége a filmnek, hogy kialakul egy "majmok vs emberek" háború, aminek a végkifejletét valószínűleg a harmadik filmből tudjuk majd meg. Űrutazásról pedig eddig még szó sem volt. Persze lehet, hogy lesz valami utalás a régi filmre, vagy valami idióta módon megpróbálják összekötni vele a harmadik film sztoriját a vége felé, de szvsz ez igen nehezen menne logikai bukfenc nélkül és igazából remélem, hogy nem ezt az irányt fogják követni.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Titkos írta:Az 1968-ban ... nevetséges majommaszkok.
Milyen volt akkoriban a standard?
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Az 1968-ban ... nevetséges majommaszkok.
Milyen volt akkoriban a standard?
Meg mondjuk hozzá kéne tenni, hogy eleve kevés pénzből forgatták, és a film nem mai, majdnem 50 éves. Nekem mégis messzemenően jobban bejön, mint a 2011-es, szerintem borzalmas Lázadás c. reboot. Bár a Tim Burton filmnél egy fél fokkal jobb. Az ideit még nem láttam, de nem is akarom. Ez egyébként nagyrészt A mordályos nyúl hozzászólására volt válasz, csak nem akartam kettőt írni.
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Miért találtad borzalmasnak? Én még nem láttam.
Androsama
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2014.07.12. 09:14
Nem:
Tartózkodási hely: Amestris
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Androsama »

A mordályos nyul írta:Miért találtad borzalmasnak? Én még nem láttam.
Most melyikre gondolsz? A 2011-es szerintem egyszerűen nézhetetlen. Igazából azon kívül, hogy a végén van némi akció, az egész filmet végigdumálják, meg végigmutogatják. A színészek borzalmasak, a majmok egyformák, semmi mimika, semmi érdekesség. A sztori lapos és kiszámítható. Még úgy is, ha az ember nem ismeri az eredeti sztorit (én láttam az eredeti sorozat mind az öt részét, többször is, meg is van). Bár egy fél fokkal jobb a 2001-esnél. Tim Burtont tisztelem, imádom, de a 2001-es Majmok bolygóját a büdös életben nem bocsátom meg neki! :evil:

Az idei új filmet pedig nem óhajtom megnézni, bőven elég a trailer, még sok is. És most jöttem rá, hogy nem neked akartam az előbb írni, hanem Titkosnak, csak félreírtam a nevet. Na, mindegy, a lényeg a lényeg, hogy most már érthető szerintem. Több szót nem akarok rá vesztegetni. ::japtoun::
"Az élethez életet kell áldozni"

(Envy - Fullmetal Alchemist)

Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Azt értettem, hogy azt a részt nem nekem írtad, csak kiváncsi lettem, hogy a Lázadást miért tartottad rossznak, mert eddig más véleményeket hallottam róla. Nem mintha számítana, csak meglepődtem. Engem mondjuk nem zavar, ha egy filmben végig csak beszélnek... kiváncsi leszek, hogy nekem mi lesz a véleményem.
Csak az a "kár", hogy pár napja belémhasított az az érzés, hogy újra megnézzem az Inceptiont. Mert muszáj. Tudjátok, hogy megy ez... :vigyor:

.
.
.

Na jó, az ok, ami elültette bennem az inceptiont, az egy (asszem) indexes összeállítás volt emlékezetes filmes improvizációkról. Igaz, hogy az Inception impró csak egy szó volt, de belekerült a listába, nekem meg a nézendők listájára. :D
ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉSVISZONT linkelték --->>>ezteztezteztezt<<<--- a videót, és nézzétek 2:25-től (nézhetitek az egészet is, de ezt a részt nagyon!) Szóóóóval... Robert Downey Jr. gyakorlatilag leimprózta a teljes Vasember 1-et....... ::are:: Huuuuuuuuuuuhhhhhhh! Nagggyon komoly! Asszem teljesen jogosan állítja magáról a fickó, hogy "Én vagyok Vasember", mert kábé. :D Úgyhogy azt is újra kell néznem, aztán hivatalosan is beállok a RDj-fanok közé. :D (Meg az impró miatt tartozik ide, hogy Bill Murray filmeket is kellene néznem. Filmeket kellene néznem <- asszem ez a fő megoldás a bajomra...)
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Androsama írta:
A mordályos nyul írta:
Titkos írta:Az 1968-ban ... nevetséges majommaszkok.
Milyen volt akkoriban a standard?
Meg mondjuk hozzá kéne tenni, hogy eleve kevés pénzből forgatták, és a film nem mai, majdnem 50 éves. Nekem mégis messzemenően jobban bejön, mint a 2011-es, szerintem borzalmas Lázadás c. reboot. Bár a Tim Burton filmnél egy fél fokkal jobb. Az ideit még nem láttam, de nem is akarom. Ez egyébként nagyrészt A mordályos nyúl hozzászólására volt válasz, csak nem akartam kettőt írni.
Nem tudom, hogy mik voltak az akkori standardok, de míg egy CGI-nél fel lehet hozni, hogy "hát igen, régen még ilyen gagyi volt, mert az akkori számítógépek csak ennyire voltak képesek" egy maszknál semmibe nem kerül jól megcsinálni. (Ja de: pénzbe. De low budgettel ne forgassunk bestsellerből készült filmet.) A Tim Burton verzióban is maszkos-jelmezes majmok voltak, de azok ebből a szempontból közel perfektek. Egyébként a '68-as verziót kb. mindenki ekézi a maszkok miatt, így gondolom már a saját korában sem számítottak kiemelkedő teljesítménynek.
Androsama írta:Most melyikre gondolsz? A 2011-es szerintem egyszerűen nézhetetlen.
Wow...elismerésem, főleg úgy, hogy írod, hogy a '68-as folytatásait mindet lenyomtad... Azok közül egyikkel sem volt bajod?
Androsama írta:Igazából azon kívül, hogy a végén van némi akció, az egész filmet végigdumálják, meg végigmutogatják.
Ugyanez igaz a '68-asra, ahol a film első felében lévő "emberbefogás az ültetvényeken" jeleneten kívül nem is igazán van egyéb jelentős akció. A film nagy része arról szól, hogy dumálással és jelekkel Charlton Heston megpróbálja megértetni a majmokkal, hogy ő nem tökhülye, amit csak néha színesítenek olyan jelenetek, amikor tettlegességig fajul a helyzet, de annak sincs sok értelme, hiszen a gorrillaőrök egy perc alatt leverik. XD A végén meg ugye a szökés, de az sem arról szól, hogy gépfegyverrel lövi halomra a majmokat, vagy ilyesmi, hanem ők lovagolnak elől és sietni kell, mert a majmok meg lovagolnak utánuk, kb. ennyi. Fura, hogy a réginél neked ez tök oké, míg a Lázadást pont emiatt szólod le. (Btw, ha akcióra vágysz, nézd meg a Forradalmat, jól mondta Szirmai, nem igazán lehet azt a jelenetet felülmúlni, amikor egy majom vágtat feléd lovon és közben két kézzel két külön gépfegyverből osztja az áldást. :lol: Igaz, annak a filmnek is csak a második fele akció és még abba is vegyül egy csomó dumálós rész, de én épp ezért szeretem ezt a franchise-t. :))
Androsama írta:A színészek borzalmasak
Melyikük? James Franco, vagy Andy Serkis? *sarcasm*
Androsama írta:a majmok egyformák
Nyilván nem fogják egy 50 fős majomhorda minden egyes tagját egyedi arccal kidolgozni (főleg, ha jó részük csak a háttérben mozog, vagy akciójelenetben ugrál XD), de a fontosabb szereplők még ugyan megkülönböztethetőek. Ez főleg a Forradalomban jön le jól, ahol már csak csimpánzból van vagy 4-5 fontosabb karakter, mégis elég ránézni az arcukra és egyből tudod, hogy ki kicsoda.
Androsama írta:semmi mimika
Andy CGI arcáról is simán le lehet olvasni az összes érzelmet, mindezt úgy, hogy kb. egyetlen mondata van az egész filmben, de oké...
Androsama írta:semmi érdekesség. A sztori lapos és kiszámítható.
Na még talán ebben van valami, de mondjuk mivel a végkifejlet előre "be volt ígérve", egy kissé olyan számonkérni ezt a filmen, mintha valaki az SW Ep I-II-III-at szólná le, hogy "semmi érdekesség, előre tudtam, hogy Anakinből Vader lesz a végén". Bár laposnak nem mondanám, mivel a végét ugyan sejtjük, viszont mindkét filmben (Lázadás, Forradalom) gyönyörűen végigvezetik, hogy hogyan fajul el az egész helyzet sokszor pár apróságon múlva, amik ha másképp történnek, lehet elkerülték volna a háborút.
Androsama írta:Az idei új filmet pedig nem óhajtom megnézni, bőven elég a trailer, még sok is.
Nem lehet, hogy szimplán megint előjött a nosztalgiaszemüveggel kevert CGI-undorod? :-P Csak azért, mert mintha már más filmeket is szóltál volna le pusztán ilyen alapon, pl. volt valami olyasmi kommented, hogy minden mai Disney/Dreamworks rajzfilm szar, pusztán azért, mert nem kézzel rajzolják őket. Ebben meg ugye a majmok vannak CGI-vel megoldva, ergo a film már ettől szarabb, mint a régi, ami legalább maszkos volt, még ha gagyi maszkos is. :dirr:
Kép
Válasz küldése