Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Született gyilkosok - Nagyon beteg film... Nem is tudom, láttam-e már ennyi gyilkolást másfél órába belesűrítve. Ráadásul a kamera- és a színkezelés is rátesz a sokkra néhány lapáttal, és az egész kb. olyan, mintha egy narkós halucinációit látnánk. Viszont elégjól rávilágít a média által gerjesztett tömeghisztériák okaira-következményeire (a gyilkos szerelmespárból egy karrierista riporter sztárt akar csinálni, és a "tévézombik" vevők is lesznek a dologra). Abbahagyhatatlan, de tényleg durva, szal aki nem bírja a sok vért, annak nem ajánlom ^^

A bukás - Hitler utolsó napjai - Iszonyat jó! Egyébként is imádom a történelmet, és ebben a filmben az tetszett különösen, hogy végre HŰEN mutatta be a német nép szenvedéseit is a háború idején. Itt végre a német katonák is lehettek hazájukat szerető, kitartó, bátor emberek, nemcsak ostorral a kézben rohangáló, ordítozó, érzelmileg halott vadállatok. Szóval a film megpróbál leszámolni a klisékkel, és ez imho sikerül is. Szintén jó pont, hogy nem amerikai (hollywood-i) a film, és így hál' Istennek mentes mindenféle szirupos, hollywood-i filmekre jellemző felesleges érzelgősségtől és "happy end"-várástól. Kötelező mindenkinek, aki szereti a történelmet, és/vagy érdekli a 2. világháború. Meg annak is, akinek elege van abból, hogy a németeket mindig csak elmebeteg állatoknak tudják lefesteni a háborús filmekben.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Született gyilkosokat először múlt nyáron láttam, Ponyvaregénnyel egyetemben. A Ponyvaregény a Született gyilkosokkal ellentétben szórakoztató, értem ezalatta azt, hogy sokkal kevésbé sokkoló és több elismerést kapott világszerte, mint az Oliver Stone alkotás, bár az ötlet itt is Tarantinotól származik, csak Stone megvette tőle. Mindkét mű azt feszegeti, hogy hogyan lehetne megállítani az "erőszak erőszakot szül" mechanizmust. Lehetne folytatni az összehasonlítgatást, de én ezt most kihagynám, lévén hajnali 4, és az időpont nem alkalmas az ilyesfajta gondolatok rögzítésére ^^;;
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Ponyvaregényen még nevetni is tudtam, de a Született gyilkosokon már nagyon nem sikerült... Különben már az elején sejtettem, hogy Tarantinonak köze lehet az SZ.GY.-hez, annyira jellegzetesek voltak a kameraállások és a "színkezelés" ha lehet ilyet mondani ^^ + ez is különböző epizódokból van összeállítva, mint egy videoklip, főleg az eleje.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Surci írta:Különben már az elején sejtettem, hogy Tarantinonak köze lehet az SZ.GY.-hez, annyira jellegzetesek voltak a kameraállások és a "színkezelés" ha lehet ilyet mondani ^^ + ez is különböző epizódokból van összeállítva, mint egy videoklip, főleg az eleje.
Ami azt illeti, Tarantino az eredeti forgatókönyvét írta a Született gyilkosoknak, amit aztán Oliver Stone keményen átdolgozott, annyira, hogy Tarantino vissza is akarta vonni a nevét a stáblistáról (nem emlékszem, sikerült-e neki végül). Az eredeti forgatókönyv iirc sok szempontból teljesen más, mint a film, nekem jobban is tetszett... a filmet értelmetlen és öntetszelgő, mindenáron sokkolni vágyó erőszakorgiának találtam. Sz'al ha valakit nem sokkol az omg!erőszak, akkor annak csak valami erőltetett és eléggé megkérdőjeleznető mondanivaló marad a filmből. (A zenéje viszont király.)

Ami a Ponyvaregény "mondanivalóját" illeti... nem tudom, szerintem pont az a film az, amiben bármiféle komoly és mély mondanivalót látni teljesen belemagyarázás. ^^;; Az egész egy stílusgyakorlat és puszta szórakoztatás. (Btw, Tarantinónak imo még mindig a Kutyaszorítóban a legjobb filmje.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Ishi
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2005.04.08. 20:32
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

Hozzászólás Szerző: Ishi »

Batman: kezdődik RULES!!!! ::sugoi:: Eszméletlenül tetszett. Egész eddig nem bírtam Batmant, de egy lovastáboros ismerősöm + Masazaku Katsura eljuttatott odáig, h meg akarjam nézni a filmet. Nagyon jól megcsinálták! Legjobban az tetszett, h nem egy szuperhősről van szó, hanem egy emberről (akinek van egy-két felesleges milliója ^^). Sz'al nem a megszokott szuperhős-sablon, hanem egy nagyon jól kidolgozott előtörténet. Egyik kedvenc filmemmé vált. ::jeye::
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ishi írta:Legjobban az tetszett, h nem egy szuperhősről van szó, hanem egy emberről (akinek van egy-két felesleges milliója ^^).
ez mondjuk eddig is így volt ^^'
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Kae-channal megnéztük a Charlie és a csokigyár csímű filmet. A film jó volt... de másfél órán keresztűl egy elvetemült Johny Depp fangirl nyálát felmosni...az már gázos votl...
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

Shinji írta:Kae-channal megnéztük a Charlie és a csokigyár csímű filmet. A film jó volt...
mi is megnéztük SZMAK-ilag! szegény többi ember, aki még bent volt... végig röhögtük az egészet, még az olyan részeket is, ahol mindenki elhülve bámult. :D
de a film király volt!!! igaz ezt is Jonny Depp menetette meg, de mind1. most megyünk mindenhova plakátot lootolni!! :mrgreen:
Kép
Avatar
XTea
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2005.04.20. 18:50
Tartózkodási hely: Magyarország
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: XTea »

Nos, nem rég volt egy film a RTL klubbon...asszem..mindegy. A lényeg, hogy Rossz álmok volt a címe, asszem. Angolul pedig The gift. Cate Blanchett és Keanu Reeves játszott benne. Nekem nagyon tetszett. Nagyon jó volt a film. Nekem spec tetszett, hogy olyan látomásai voltak a nőnek, hátborzongatóvá tette a filmet, szal egy párszor megijedtem rajta. :-P :D Ez is lélekre hatott, ami sokkal jobb, mintha a látványra mennek, úgyértem nem folyt liternyi vér meg csonkítás sem volt, meg ilyesmi... bár ez thriller. de tőlem a horror kategóriájába is beillett volna, ha a Sikolyt annak titulálják... szerintem ennek több köze volt a horrorhoz, mint annak...Na, mindegy. A film nagyon jó volt, ajánlom mindenkinek. Cate szerintem jól alakította szerepét.
Külön jó pont még,hogy nem tudtam megállapítani ki a gyilkos... az lett az, akire a legutolsó pillanatban gondolna az ember. Na, mindegy. Szuper volt. Csak rövid..XDD néztem volna még tovább is. :D
Kép
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

K@e-chan írta:kikérem magamnak :D ilyen helyes csávóra te mit csináltál volna :P
Jelzem, nem ez az a film, amiben a leghelyesebb ^^;;
Nálam is várólistán van egyébként.
1, mert imádom a csokit
2, mert csípem Johnny Deppet
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Aki nem látta a Pofonok földje című filmet, az feltétlenül nézze meg. ::onigiri::
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ma este lesz asszema Kúúlon egy cápás film, de a bemutatója alapján valami iszonyaz sz*r XD szóval úgy döntöttem, h leülök és megnézem ^^
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Világok harca

Na nézzük. Meg lehetett nézni, sőt, a közepe nem is olyan rossz, de ahhoz képest, hogy Spielberg film... hát... kicsit jobbat vártam. A vége, olyan hülyére sikerült... Vagy legalábbis úgy érzi az ember, hogy elfogyott a pénz, na, akkor vágjuk el a szálakat :weh: maga a befejezés nekem amúgy tetszett volna (mármint az oka, hogy eltűnnek a lények), de például az a happy family újra együtt... áhhh, az valami rémes volt >.<
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayanami írta:Világok harca

Na nézzük. Meg lehetett nézni, sőt, a közepe nem is olyan rossz, de ahhoz képest, hogy Spielberg film... hát... kicsit jobbat vártam. A vége, olyan hülyére sikerült... Vagy legalábbis úgy érzi az ember, hogy elfogyott a pénz, na, akkor vágjuk el a szálakat :weh: maga a befejezés nekem amúgy tetszett volna (mármint az oka, hogy eltűnnek a lények), de például az a happy family újra együtt... áhhh, az valami rémes volt >.<
Nem hinném, hogy Spielbergnél a pénz téma lenne.
Direkt úgy ültem be a filmre, hogy nem vártam semmit. Nem is kaptam... "kicsi rossz" a befejezés ( vigyázat spoiler!!!), a szuperfejlett civilizáció, ami már 1000000 évvel ezelőtt elhatározta, hogy majd jól meghódítja bolygónkat, valami "apróságról" megfeledkezik. Bocsi fiúkák, de az űrruháról megfeledkeztünk... Szóval LOL

Elképzelem ahogy az emberiség első képviselője a Marsra lép. Egy szál alsógatyában...
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Filmek:

Sky kapitány és a holnap világa. tetszett,a képi világ nagyon megfogott, a téma sem volt túl rossz, sőt, nekem ez is bejött, és valahogy egy olyan kellemes nahh most kikapcsolódtam érzés maradt utána.

A sziget. Borzalmas volt, felkavaró,megrendítő és egyértelmű, hogy a klónozási kérdés mérlegét melyik oldalra szeretnék vele billenteni az alkotók. Realisztikus világot jelenített meg számomra, a jövő lehetséges világát ahol a pénz még inkább meghatározó mint a jelenünkben...nahh mindegy igen mély benyomást tett rám, lehet a magánéleti problémák miatt is..no comment

fantasztikus Négyes. Tekintve, hogy rengeteg képregényem van gyermekkoromból valahol elásva a lakásban, és mióta az eszemet tudom Marvel képregénybuzi avgyok, úgy gondolom,hogy az én véleményem itt nem mérvadó, de halkan megjegyzem hogy imádom..és jó lenne, ha csinálnának egy részt amiben Peter Parker, a Fantasztikus Négyes, és az X-menek együtt küzdenek... :vigyor:

A világok harcának a befejezéséról pedig annyit, hogy mivel pont hogy ök x-y idővel ezelött eldöntötték hogy amjd meghódítják a Földet és eltűntek, nem lehettek részesei a folyamatos fejlődésnek, az evolúciónak ami során a világunkon fellelhető élőlények egyre inkább ellenállóbbá váltak a világ jelenleg is legkegyetlenebb és legvérszomjasabb ragadozójának a vírusoknak és baktériumoknak amiknek a mai napig vannak olyan törzseik amik akár egy várost is elpusztíthatnak nagyon rövid idő alatt.
Kicsit többről volt szó a befejezésnél mint a van-e vagy nincsen űrruhájuk....logikus és szerintem szépen felépített befejezés volt. A happy end meg kicsit bleehh..de várható volt...hollywoodban szeretik a happy endet :wink:
Kép
Avatar
pink girl
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.05.10. 19:11

Hozzászólás Szerző: pink girl »

Szerintem ami nagy film az a túszdráma és a édes kis semmiség nagyon jók!^^
Avatar
Minerva
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2005.06.03. 09:59
Tartózkodási hely: Álomföld
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Minerva »

Csontdaráló.
Iszonyat vicces, szórakoztató és pörgős, jó dumákkal és izgalmas "drukkolnivalóval" ;) (aranyos Vadmacskák utánérzés, de nem baj az :))
"Gods fade away by my curse."
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Most megy a Dűne a csigatévén.
Böfögve beszélnek. :shock:
Piracy is charity.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Sid és Nancy.Tuti nem láttátok...A Sex Pistols egyik tagjáról szól, nagyon jó motívumokkal.
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

The Count of Monte Cristo (2002-es verzió)
Na hát a történet eleje kisebb-nagyobb eltérésekkel a könyvet adja vissza, de a szabadulás után... uhh... :shock: na, teljesen át lett írva, és 50 perc alatt le lesz zavarva az egész bosszúállás. Ettől függetlenül jó kis film, habár 50 perc után semmi köze nincs a könyvhöz ^^. Anyumnak spec. tetszett az a befejezés, hogy kiderül, Albert a gróf fia, meg összejön Mercedessel, nekem ez utóbbi viszont nem... ha nem olvastam volna a könyvet, akkor sem tetszett volna ez a Happy End... Amúgy voltak benne jó jelenetek meg beszólások is :dirr: pl.: "- Kegyelem! - Gróf vagyok nem szent"; meg amikor Villfortot elviszik, és nem veszi hasznát a pisztolynak XDDDDDDDD na az nagyon durva.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DinkaMailer
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2005.07.31. 19:21
Tartózkodási hely: In da' land of pulykakakas :) [Debrecen rulez!]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: DinkaMailer »

Öcsivel tegnap néztük meg a Szamurájt (Zatoichi)... Elég vad volt (:knife:), de tetszett :)
Kép
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Zatoichi baromi jó film! Nekem kötelező jelleggel kellett megnézem média-óra keretében. Sokan utálták. Engem azzal küldtek moziba, hogy próbáljam összeszámolni, hogy hány embert ölnek meg. XD
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Sid és Nancy.Tuti nem láttátok...A Sex Pistols egyik tagjáról szól, nagyon jó motívumokkal.
Ezt majd megnézem akkor. Bár a végét sejtem (love kills).
Piracy is charity.
Avatar
Tokubei
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 176
Csatlakozott: 2004.10.06. 20:27
Tartózkodási hely: Soul Society

Hozzászólás Szerző: Tokubei »

Ha megnézted írj, hogy hogy tetszett.
Kép
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Tokubei írta:Sid és Nancy.Tuti nem láttátok...
Szeretem az általánosításokat. :P Én pl láttam, bár jó régen, és tetszett is (bár nem tudom, mennyire hiteles... de mindegy, ez nem dokumentumfilm).
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Válasz küldése