Milyen jó filmet láttál mostanában?

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Az éneklésre nem is mondtam rosszat. Amúgy én imádom a musicaleket. ::jsmile::

Másrészt, hogy kinek milyen az igazi vér, inkább hagyjuk. Ízlések és pofonok. Mint mondtam, engem a sztori érdekelt, a színészi alakítás és a dalok, nem a vér színe. Mellesleg, a film direkt volt sötét, pont jó volt az úgy, hogy alig volt, kivéve a vér vörös színét. Ennyi, részemről téma off ezzel kapcsolatban.
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Andro írta: Másrészt, hogy kinek milyen az igazi vér, inkább hagyjuk.
No. Olyat lehet mondani, hogy "kinek milyen az igazi vámpír", mert mivel igaziigazi nincs, ezért mindenki azt fogadja el "igazinak", ami neki szimpatikus. Olyanról is hallottam, akinek a csillogós jön be.
De mivel igazi vér létezik ( ::are:: ), ezért itt nem sok létjogosultsága van az ízlésnek. ^^;

De amúgy most komolyan, SB: akiknek ezt elsősorban készítik, azok mikor láttak vért nagy mennyiségben? Esélyesen elég ritkán. Vagy soha. Rengeteg dolog van, amit a nézők kedvéért megváltoztatnak a filmekben, gondolj csak az űrben terjedő hangra. De ha csak a külcsínyben tesznek ilyen jellegű ráncfelvarrást, az még mindig jobb, mintha mondjuk hülyeségre épülne az egész film, szóval nyugodtan szemet lehet hunyni az ilyesmi felett.
Vagy pl: a Cowboy Bebop egy remek sorozat, és az sem von le az értékéből, hogy az egyik jelenetben Spike nagy levegőt vesz, és kilebeg az űrbe. Nyílván szétröhögtem magam elsőre, de simán elnéztem nekik. ;)

Én is imádom a musical-eket! :thumb: http://www.youtube.com/watch?v=LN8parxJtkc Imádom, ahogy néha valami totál apróságtól dalra fakadnak, táncra perdülnek, és tiszta abszurd dolgokat csinálnak, na meg amikor egy csomó random ember beáll az ének- és tánckarba!! Olyan aranyos! :lol:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Oké, de az űrre szinte nulla esélye van az embernek, hogy valaha testközelből látja, vért meg azért gyakrabban. Gondoljunk csak a nőkre, ők nagyon is tudják, milyen színe/állaga van. Ez tényleg csak azért bosszant, mert ha a CGI-be milliókat ölnek, akkor a vérbe miért nem tudnak pár ezret? A jó művérhez nem kell sem éves tervezés, kivitelezés, még csak fene nagy kreativitás sem, megvágja valaki az ujját, összegyűjt egy kevés vért, alaposan megnézi ÉS LEMÁSOLJA. Ennyi. Számomra az ilyen apróságok tesznek hitelesebbé dolgokat.
Bár én a vér miatt nagyon hepciás vagyok. Olyan régóta használatos dolog a művér, és sokszor annyira el van szúrva. Másnak a vámpír, nekem ez.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:Vagy pl: a Cowboy Bebop egy remek sorozat, és az sem von le az értékéből, hogy az egyik jelenetben Spike nagy levegőt vesz, és kilebeg az űrbe. Nyílván szétröhögtem magam elsőre, de simán elnéztem nekik. ;)
De nem pont a CB-ban volt, hogy a füülét is bedugaszolta, és nem is teljesen a nyílt űrben történt, ráadásul nem is rövid ideig. Messze ez a leghihetőbb felszerelés nélküli űr séta.
Szóval szerintem a 19. rész vagy a két a toronyból kizuhanás lenne a jobb példa. :D
Vagy a bohócos rész, esetleg a szamurájos, sőt várjunk volt egy halhatatlan gyerek is, nem?

A CB szerintem nem volt jó példa. :vigyor: (De nekem pont ezek miatt a kedvencem.)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Szerintem ez a vér dolog már túl van tárgyalva. Szóval lapozzunk emberek. ::hehe::
Kép
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Kdanni írta: A CB szerintem nem volt jó példa. :vigyor:
Jó, nyílván nem várom el egy ilyen sorozattól, hogy teljesen fizikahű legyen, de ez annyira nyílvánvalónak tűnt... Mikor elindult kifelé, megrohantak a gondolatok, hogy "Ne, Spike! Egyből megfagysz! Kiugrik a szemed! Súlyos sugárzási sérüléseket szenvedsz... he? Ja, hogy ez biztonságos? ::hoo:: "

Összevetve: bár vicces volt, mikor Gokut lesodorta az űrhajóról az ellenszél, de azt eszembe sem jutott felhánytorgatni neki, mert ez tényleg nem az a sorozat. :lol:
Kdanni írta: ráadásul nem is rövid ideig.
De ez miért pro érv? :weh: Vagy a "nem" csak véletlenül került bele?
Avatar
Kdanni
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 531
Csatlakozott: 2010.09.01. 17:58
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kdanni »

A mordályos nyul írta:
Kdanni írta: ráadásul nem is rövid ideig.
De ez miért pro érv? :weh: Vagy a "nem" csak véletlenül került bele?
Ja, az nem is hosszú ideig akart lenni. :D

(Amúgy az az egyik kedvenc részem. :P)
"I'm Lovely and Charming but I Summon Death"
-MAL profilom- -blogom-
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6177
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Bosszúállók

Hajj, de még milyen jó volt! :D OK, nem a világ legjobb filmje, de ritkán látni olyan filmet, ami ennyire jól össze van rakva. A szerencsére minimálisra zsugorított lassú felvezetés után nem állnak meg egészen a végéig. :D (Jó, kivéve az amerikai filmekben kötelező emós részt a közepe körül, de azt is hamar lezavarták. XD) A sztori persze rém egyszerű, de az is hülye, aki ezt amiatt nézi, itt ugyanis kezdettől fogva arról szólt az egész, hogy kedvenc Marvel hőseink ezúttal egyazon filmben szerepeljenek. És tették ezt igen jól, nem csak arról van szó, hogy kb. mindegyik megkapta a maga pillanatait, és igazságosan osztották el köztük a screentime-ot, hanem a poénokról, amikkel tömve van a film, és a legtöbb az adott hős hülyeségeit figurázza ki. XD Ahogy egyik haverom ajánlotta a filmet: "ebben több poén volt, mint a direkt vígjátékként reklámozott filmekben", és milyen igaz! :D Sajnos sokan a Nolan-féle Batman sikerét próbálták lemásolni úgy, hogy mindegyik szuperhősös film komoly és sötét legyen, szerencsére itt nem ezt választották, így a poénok miatt még duplájára emelkedik a film újranézhetőségi értéke, amit a karakterek és a látványos harcok amúgy is garantálnak. Az a pár apró hiba is inkább csak olyan forgatókönyvi húzás, ami szerintem hülyén vette ki magát, de nem komoly dolgok. Mindenkinek ajánlom, hacsak nem allergiás magára a műfajra, mert baromi szórakoztató volt ez a több mint két óra, amit a moziban töltöttem. :) 10/10 természetesen. (Ja és köszönöm a forgalmazónak, vagy aki közbenjárt az ügyben, hogy az "alfa verziós" Bosszú angyalai címből végül simán csak Bosszúállók lett, ez nem az a film, aminek jól áll, ha kreatívkodik a fordító a címmel.)
Kép
Avatar
scineram
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1540
Csatlakozott: 2006.05.30. 13:43
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Green Hell
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: scineram »

Ezt látta valaki? Vagy a Viccekbe kellene?

Best fucking engrish ever.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Miért nem lep meg, hogy ez ugyanonnan jött, mint a Machine Girl és a Robogeisha. :lol: Vajon a fickó komolyan gondolja ezeket a filmeket? XD
Kép
Avatar
alvaro
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1050
Csatlakozott: 2007.05.09. 09:12
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: gyászmenet
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: alvaro »

Gyász :vigyor:
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Ayla »

::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki:: AVENGERS ::daisuki:: ::daisuki:: ::daisuki::

elég érthető voltam? MENJETEK MOZIBA ÉS NÉZZÉTEK MEG. Én még vagy 2x elmegyek, mert legalább 3x akarom AKKORÁBAN látni és hallani <3
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem rég láttam a Hugo-t nagyon kellemes kis film elképesztően gyönyörű látvány világgal...

Igazi felnőtt mese. :D
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Miért felnőtt?
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Nem tudom ez amolyan személyes véleményem ... ::^_^::

Így éreztem miközben néztem.
Tökéletesen megalapozatlanul. :D
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

The Dark Crystal by Jim Henson.
Ja, a Labirintus után már csak idő kérdése volt, hogy megnézzem ezt is (már csak a Mirrormask hiányzik a listáról a témában). Emlékszem, a trélerben említettek valami "wonderful fantasy adventure"-t.
Aha, megvolt. De meg ám.
A film 1982-es, szóval a CGI valami hihetetlenül minimális... de megkockáztatom, hogy még így is részletgazdagabb, mint mondjuk egy Avatar (ami nálam nagy szó, tekintve, hogy az Avatar animátor szemmel zseniális volt). És hogy az milyen? Azt hiszem a két plakát igen leíró tud lenni. (Jut is eszembe, manapság miért nem gyártanak ilyen epic plakátokat?)
Szóval: sztori eredeti, a karakterek nagyszerűek (főleg Aughra, a tudományos jós, óriási a vén szatyor XD), a helyszínek páratlanul szépek, a zene pedig fülbemászó. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Igen, szóval majd Mirrormask. A lista így jön: Dark Crystal (írta Jim Henson), fantasy -> Labyrinth (írta Terry Jones, tudjuk, Monty Python), dark fantasy -> Mirrormask (írta Neil Gaiman, őt is ismerjük, ó hogyne), lidércnyomás. Egyébként ez utóbbi eleinte a Labirintus folytatása lett volna, sajnos hál istennek nem lett belőle semmi.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Sárkánybaby írta:The Dark Crystal
A 2011-es EuroCosplay győztese: http://www.manylemons.co.uk/nertcam/mcm ... 7.JPG.html

A Tükörálarc nem a hagyományos fantasy, de jó film.
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Sárkánybaby írta:The Dark Crystal by Jim Henson.
Ja, a Labirintus után már csak idő kérdése volt, hogy megnézzem ezt is (már csak a Mirrormask hiányzik a listáról a témában). Emlékszem, a trélerben említettek valami "wonderful fantasy adventure"-t.
Aha, megvolt. De meg ám.
A film 1982-es, szóval a CGI valami hihetetlenül minimális... de megkockáztatom, hogy még így is részletgazdagabb, mint mondjuk egy Avatar (ami nálam nagy szó, tekintve, hogy az Avatar animátor szemmel zseniális volt). És hogy az milyen? Azt hiszem a két plakát igen leíró tud lenni. (Jut is eszembe, manapság miért nem gyártanak ilyen epic plakátokat?)
Szóval: sztori eredeti, a karakterek nagyszerűek (főleg Aughra, a tudományos jós, óriási a vén szatyor XD), a helyszínek páratlanul szépek, a zene pedig fülbemászó. Csak ajánlani tudom mindenkinek!

Igen, szóval majd Mirrormask. A lista így jön: Dark Crystal (írta Jim Henson), fantasy -> Labyrinth (írta Terry Jones, tudjuk, Monty Python), dark fantasy -> Mirrormask (írta Neil Gaiman, őt is ismerjük, ó hogyne), lidércnyomás. Egyébként ez utóbbi eleinte a Labirintus folytatása lett volna, sajnos hál istennek nem lett belőle semmi.
Hol lehet ezt a filmet beszerezni? Vagy letölteni?
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Írtam neked pü-t. :)
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Andro »

Yuriko-chan írta:Írtam neked pü-t. :)
Köszi szépen! Putlocker oldalt én is kedvelem. ^^
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Na megnéztem én is A sötét kristályt, köszi a kedvcsinálót, Sárkánybaby! Bábfilm-fantasy műfajban ajánlom még mindenkinek a Zsinóron (Strings) c. alkotást.

Jut eszembe, a tavalyi EuroCosplayen a Labirintusból is volt karakter: http://www.manylemons.co.uk/nertcam/mcm ... 3.JPG.html :D
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Yuriko-chan írta:Jut eszembe, a tavalyi EuroCosplayen a Labirintusból is volt karakter: http://www.manylemons.co.uk/nertcam/mcm ... 3.JPG.html :D
A tűsarkú némileg ront kicsit az imidzsen. XD (De legalább a golyója megvan. d: )
Kép
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Szerintem a Jareth-cosplayben ez a csávó viszi a prímet.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
A mordályos nyul
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1889
Csatlakozott: 2006.11.12. 11:53
Nem:
Tartózkodási hely: Kő alatt

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: A mordályos nyul »

Várj... azt akarod mondani, hogy ez komolyan egy cosplay, nem pedig valami forgatáson kívüli fotó??? :shock:
Avatar
Sárkánybaby
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 949
Csatlakozott: 2011.10.14. 22:41

Re: Milyen jó filmet láttál mostanában?

Hozzászólás Szerző: Sárkánybaby »

Igen, lol, ismerős érzés. XDDD
Van itt másik.
Elvis lives on in our hearts, in his music and in a trailer park outside Milwaukee.
Válasz küldése