Sorozatok

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Mammooth
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2003.09.03. 20:54
Tartózkodási hely: Budapest, Hungary

Hozzászólás Szerző: Mammooth »

Én már évek óta nem nézek TVt, de régebben
néztem egypár sorozatot is:
Űrháború: 2063
Stargate
Sliders

És az abszolut kedvenc:
Outer Limits (Végtelen Határok)
Ez utóbbi kiemelkedő Sci-Fi ötleteket dobott be a köztudatba...
Ezeket később pofátlanul felhasználták sok Hollywoodi
mozifilmhez, EREDETI ötletként lobogtatva... :(
"Hello Darkness my old friend..."
--Sound of Silence--
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Áhh, igen. Végtelen határok, Alkonyzóna (aka. Szürkületi~ aka. Homály~)... Fújtam is anno a Mátrixra, mikor szóról-szóra ugyanazokat az ötleteket láttam viszont benne, mint ezekben a sorozatokban (nem hasonlóan megvalósítva, hanem ugyanúgy).
Most Twin Peaks-re vadászom. Kisgyerekként nem volt szabad néznem (na, vajon miért...), minek következtében azóta megöl a kíváncsiság. Pláne, hogy a zenéjét mindig is bírtam. Ennyi jutott nekem Lynch remekművéből :roll:. Meg a Mulholland Drive, de az más tészta...
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Őrnagy írta:teljesen ötlettelen és szabványosan lebutított archetípus szereplőket felvonultató amerikai vígjáték sorozatokért
Hát nem tudom, hogy te hány részt néztél meg belőle, de nem hiszem, hogy sokat. Kérlekszépen a négy nő semmikiéppen sem archetípus, mivel semmi ősi szimbólumot nem testesítenek meg. Véleményem szerint nem igen találsz olyan mitológiát ahol a nőknek ekkora a szabadságuk. Itt nemcsak a társadalomra, hanem a gondolkodásmódjukra is gondolok.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Nekem annyi jött le az egészből, hogy keresnek valamit... maguk se tudják, mit. Talán a tökéletes embert. Aztán mindegyik jelentkezőről kiderül, hogy nem jó, valahol defektes. Végül Bredsó kisasszony bepötyögi az egészet a gépébe, persze még nagyobb feneket kerítve a dolognak. És ez van ciklusba ágyazva -> kész a sorozat.
De biztos bennem van a hiba. Ahogy Pelikán József gátőr mondta: "Virág elvtárs, én ehhez ideológiailag nem vagyok elég képzett." :hammer:
Avatar
Misato
Profi
Profi
Hozzászólások: 271
Csatlakozott: 2003.11.27. 22:01
Tartózkodási hely: egy topicban

Hozzászólás Szerző: Misato »

Szerintem nem egészen erről van szó. Hiszen könyörgöm minden ember keresi az igazit. S nem erről szól minden rész. Tanulnak a hibáikból, s a dolgokat több szemszögből is bemutatják. Ezt azzal tudják elérni, hogy Bredso kisasszony minden rész végén úgymond összegzi a "tanulságot". Nem azt mondom, hogy ez egy tökéletes sporozat. Természetesen nem is azt, hogy a 10 évesek ebből tanulják meg a szexuális élet rejtelmeit, de igenis ha egy érett szemel nézi az ember akkor van számára tanulság is . Persze ehhez el kel tudni különíteni a valóságot és a sorozatbeli "spontán" történéseket.
...Kicsoda vagy tehát?
Az erő része, mely
Örökké rosszra tör, s örökké jót művel.
Goethe: Faust
Avatar
Őrnagy
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2003.08.16. 19:38
Tartózkodási hely: Ahol szükség van rám.

Hozzászólás Szerző: Őrnagy »

Misato: nekem pusztán annyi a bajom, hogy ezekben a sorozatokban nem látok semmilyen választási lehetőséget, vagy alternatívát. A szereplők futószalagon gyártottak, ugyanolyan a hajszínük, ugyanazt az öltönyt / estélyit hordják, a lelkiviláguk kimerül a jó pasi / jó nő, kocsi, nyaraló, meg egyéb, pusztán anyagi jellegű dolgokban. Nekem ez nem tetszik, nem találom benne azokat, akikkel azonosulni tudnék, akiknek ettől különböző, más vágyaik, céljaik vannak.

A másik, hogy gyakorlatilag azon kívül semmi nem érdekli őket, hogy legyen kivel ágyba bújni a hétvégén. Ez engem nem érdekel, nekem az élet nem áll itt meg, mi közöm nekem mások magánéletéhez? Van nekem elég bajom a sajátommal (:dirr:), miért kelljen nekem a másén csámcsogni?

Azt sugallja számomra ez az egész, hogy hivalkodjon mindenki lehetőleg minél hangosabban olyan dolgokkal, amiket én személy szerint sokkal bensőségesebb dolognak tartok.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy ne nézd, ha neked tetszik, de ha már felhoztad a témát, hát hozzáfűzöm a véleményem (még akkor is, ha nem kéri senki :dirr: ).
Fry
Profi
Profi
Hozzászólások: 257
Csatlakozott: 2003.08.15. 11:50

Hozzászólás Szerző: Fry »

Őrnagy írta:
Misato írta:A szex és New York is egy nagyon jó sorozat.
Már akkor is hányinger tört rám, amikor a Pro7-en (vagy melyik német csatornán) nyomták. :dirr: Amúgy sem repesek a kaptafára készülő, teljesen ötlettelen és szabványosan lebutított archetípus szereplőket felvonultató amerikai vígjáték sorozatokért, de ez aztán tényleg a nonminusultra... Kép
Én 2 részt láttam, s bár csak hosszas könyörgések után, előítéletekkel telve voltam hajlandó leülni a tévé elé, az kell mondjam, egyáltalán nem rossz, és cseppet sem átlagos sorozat. Nézni azé' nem fogom ('ottan' van nekem a Shield =P), de ha nő lennék, imádnám az tuti... Az mondjuk tény, hogy kb. 3 perc alatt teljesen képbe lehet kerülni, szal annyira nem bonyolult sorozat :D
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Sorozatok. Nézzük. :D

Mindenkori kedvenc : Stargate-SG1. :D Itthon az 5. évad megy, USA-ban kb. 1 hete mutatták be a 8. évadot. Egy új SG sorozatnak is nemrégiben volt a premierje. Ez nem más, mint a Stargate Atlantis. Belenéztem, tetszik. :D A kinti részeket nem fogom nyomon követni, mert a 6, 7. évad kimaradt, sok értelme nem lenne. :D

Aktuális kedvenc : 24. :D Izgalmas, kitűnő karakterek, jó szinkron. :D
Egy kis kedvcsináló :D :

***

Kiefer Sutherland főszereplésével forgatott tévésorozat valódi szenvedélybetegséget okozhat: aki elkezdi nézni, képtelen lesz abbahagyni! Talán nem véletlen, hogy az egyedi koncepció alapján készült sorozat 2004. január végén elnyerte a legjobb amerikai tévésorozat kategóriában az Arany Glóbusz díjat!

Éjfélt ütött az óra, elkezdődik egy újabb nap. Jack Bauer, egy különleges terrorista-elhárító egység, a CTU parancsnoka még nem sejti, hogy ez lesz élete leghosszabb napja. Aztán megcsörren a telefon, és Jack munkához lát. A központban tájékoztatják, hogy az Egyesült Államok első fekete elnök-jelöltje ezen a napon a kaliforniai előválasztásra készülve nyilvános beszédet akar tartani. Hírszerzési információk szerint nagy az esély arra, hogy a következő 24 órában szélsőséges szervezetek merényletet készülnek elkövetni a jelölt ellen. A terrorista-elhárítók számára rutinmunka kezdődik, de Jack számára ez egy pokoli nap kezdete. Újra megcsörren a telefon, de ezúttal a felesége, Teri van a vonal végén, akitől Jack megtudja, hogy lányuk, Kimberly eltűnt otthonról. Vajon van-e összefüggés a lány eltűnése és az állítólagos merényletterv között? 24 óra alatt minden kiderül!

***

Az mtv asszem tavaly vetítette először az első évadot, nem rég kezdték újra. :D Hála égnek hétköznap esténként adják. Nem is tudom, hogy bírnám ki az epizódok közé eső hetet. :D
"A vita célja az, hogy elferdítse az igazságot..."
akbar

Hozzászólás Szerző: akbar »

Sziasztok!

A tv 2-en futó Halhatatlan c. sorozat eddig leadott részeit keresem.Valaki tud segíteni?
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

a Stargate Atlantis így az első rész után ígéretesnek tűnik, remélem jobb és jobb lesz, de már a falat kaparom a köv. részig :shock:
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Galb írta:a Stargate Atlantis így az első rész után ígéretesnek tűnik, remélem jobb és jobb lesz, de már a falat kaparom a köv. részig :shock:
Nem vagy ezzel egyedül, több ilyen embert "ismerek". :D Olyan véleményekkel találkoztam, hogy karakterileg nem nagyon mertek elszakadni az SG1-tól. Majd meglátjuk. :D
"A vita célja az, hogy elferdítse az igazságot..."
Avatar
Luminas
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2004.06.06. 20:17
Tartózkodási hely: Everywhere but not anywhere

Hozzászólás Szerző: Luminas »

Van már sub hozzá? A duplarészt már az első nap leszedtem, de sub nélkül sajna nem tudom megnézni :cry:
Mondjuk addig is anime-zek:)
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Luminas írta:Van már sub hozzá? A duplarészt már az első nap leszedtem, de sub nélkül sajna nem tudom megnézni :cry:
Mondjuk addig is anime-zek:)
A 8x01-8x02 már kész van, az Atlantis feliratán már dolgoznak.
"A vita célja az, hogy elferdítse az igazságot..."
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Bár nem nézek/néztem sok sorozatot, van 1-2, ami tetszett azok közül, amiket láttam... ilyen pl. a Jóbarátok meg a Szex és New York... meg az örök kedvenc, a Dallas (az első 40 rész kivételével végig láttam... általános iskolás elsős koromtól egészen hetedikes koromig néztem... akkor azonban sajnálatos módon végetért... *szipp*)...
Valamint láttam még néhányat azokközül a sorozatok közül, amelyekben az Olsen-ikrek szerepeltek... zseniálisak...

Edited by me:

Van most egy sorozat, amit minden szerdán későeste adnak asszem a kettesen... Spielberg-től a Taken-ről beszélek... nézi vki? Én tavaly láttam, és tök örülök, hogy adják most. Eddig ugyan elég unalmas volt, de innentöl lesz izgalmas... hogy megjelent a kiscsaj...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Kedden lesz a Buffy befejező része. --> Szerdán az újrakezdődik a második évaddal, ha jól tudom. Nézzétek!

A Takent nem nézem, az időpontja miatt. Pedig mondják hogy jó.
Piracy is charity.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Én is nézném, de nekem is túl késön van :( . Pedig kedvenc rendezöm filmje :cry:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Későn... o_O eddig fel se tűnt...
Mondjuk ebben a házban sose alszik senki...
Mindig mindenki zajozik, szal jó, ha 2 óra fele ágyba megyek...
Takenröl még annyit, h mikor először láttam, tök összekevertem a szereplőket, ki melyik család tagja... sohasem tudtam megkülönböztetni néhányukat... és persze zavaros is volt, mint az állat, a folytonos tér-idő ugrálások miatt... de most, h másodszor nézem, már kezd kitisztulni a dolog... (még csak most :dirr: )
Hobart
Haladó
Haladó
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2004.05.07. 15:02
Tartózkodási hely: Arrakis

Hozzászólás Szerző: Hobart »

Taken jó sori! :D Átrakták péntekre, kb. fél12 fele fogják vetíteni a hátralévő részeket. :D Sokkal nézhetőbb időpont! :D

Amúgy nem akarok senkit sem elkeseríteni, de Spielbergnek nem sok köze van a minisorozathoz. Kb annyi, hogy a Dreamworks csinálja, és belement, hogy a nevével adják el. :D

-==24==-

Még mindig istenkirály sorozat! :D
"A vita célja az, hogy elferdítse az igazságot..."
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Vége a Buffynak. Szpááááááááááájk T.T
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Dru
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2004.02.08. 15:39
Tartózkodási hely: Sanctuary
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dru »

Szegény Spike-ot én is megsírattam...
Azért nem volt semmi.
Nem lettem volna a baseballozó kiscsaj meccsén ellenséges fogójátékos.
Az Inamorati egy nagyon sötét történet...
szinte mindig éjszaka van.
-----------------------------
inamorati.freeblog.hu
drudeimos.deviantart.com
freethelight.freeblog.hu
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Spike legalább boldogan halt meg. Vagy legalábbis röhögve (És egyébként sem olyan jó fej mióta visszakapta a lelkét). Amúgy sem lett volna más lehetőség, mivel visszatért a "falu bikája", a nyálas és nagydarab, ostoba arcberendezésű Angel. akivel egyébként nem szimpatizálok.

Én mondjuk több áldozatra számítottam. Pl. Wood vagy Faith simán ottmaradhatott volna, egyiket se siratnám meg...

Azért kár hogy végetért. Na mindegy, kezdődhet előlről. :D
Piracy is charity.
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Nem értem, hogy miért utálja szinte mindenki az Angelt. Például nekem nincs vele semmi bajom.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Mostanság minden este nézem az Elveszett Világot a Coolon. A tegnapi meg a tegnapelötti rész überdurva volt... avagy hogy öljünk meg mindenkit, hogy vége legyen a sorozatnak, és aztán hogy támasszunk fel mindenkit a kövi részben, mert rájövünk, nem kéne abbahagyni XD miért van az, hgy akármilyen jó is egy sorozat, egyszerüen az utsó évadokat képtelenség végignézni? :weh: A szombati Sliderstöl meg Elveszett Világtól már komolyan a falra tudok mászni, X-files utsó évadjáról nem is beszélve...#_#
Vészhelyzet. Na, ezek meg kinyírták a kedvenc szereplöm (Romano), erröl ennyit >_> nem hogy azt a kölyköt tennék már ki belöle...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Ayanami írta: Vészhelyzet. Na, ezek meg kinyírták a kedvenc szereplöm (Romano), erröl ennyit >_> nem hogy azt a kölyköt tennék már ki belöle...
Romano mocsoksag volt, a kolyok meg elmegy, de mi a francert nem tudjak ujra osszehozni Lukat es Abbyt!! >____< Jo, annak orulok, hogy Luka megin' normalis (amit az elozo szezonokban muveltek vele az szornyu volt), de akkor is. >_>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Arra emlékszek, hogy Lukát is bírtam egy ideig, de azután teljesen meghülyült @__@'. Amúgy szerintem is szép pár lennének ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Válasz küldése