Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Rui-chan
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1644
Csatlakozott: 2009.06.08. 13:10
Nem:
Kapcsolat:

Re: Horror

Hozzászólás Szerző: Rui-chan »

Megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok bajban a pontozással. :D (Egyébként a műfajt továbbra sem kedveltette meg velem, úgyhogy szépen visszaslattyogok a komfortzónámba.)
Kép
Avatar
pintergreg
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 431
Csatlakozott: 2017.04.11. 21:04
Nem: Férfi

Re: Horror

Hozzászólás Szerző: pintergreg »

Junchi írta: 2018.11.03. 12:21 Főleg akkor üt igazán, ha semmit nem tud róla az ember, és úgy vág bele.
Ez rám igaz, szóval majd kipróbálom. XD
"If you immediately know the candlelight is fire, then the meal was cooked a long time ago." | MAL | Snitt
Kép
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Horror

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Gonjiam

Találtam egy újabb említésre méltó footage horrort... még ha majdnem ugyanaz is volt, mint a Grave Encounters, csak koreai verzióban. Nem, de most komolyan, ez egy-az-egyben az a film volt, csak ázsiai szereplőkkel. Ugyanaz a helyszín, ugyanaz a felállás, ugyanaz a kibontakozás.

Egyébként teljesen véletlenül bukkantam rá, de nem kellett sok, hogy nyomban rá is cuppanjak, már csak azért is, mert a helyszín egyben a kulcsszó is volt számomra: elhagyatott/kihalt szanatórium/kórház/elmegyógyintézet. Ráadásképp ez egy valós placc, bár ez inkább csak ráadás, nekem sokat nem szoktak hozzáadni az élményhez az ilyen marketing-gyanús szövegek.

Hogy mi a probléma? Ugyanaz, mint ami a GE esetében is volt: Jónak jó, az átlagszar tengerből bőven kicsúcsosodik, de messze nem lép meg horrorszinten olyanokat és annyit, amit és amennyit a cucc elbírna. Mert mi is kell egy ilyen para cucchoz? Sztori? Valami alap, hogy miért lett az épület állapota olyan, amilyen. Ennyi elég. A karakterek? Ne idegesítsenek. Utána már lehetnek sablonosak vagy üresek is akár. Nem ez számít úgysem, hanem, hogy horrorként üssön. És üt! Csak nem úgy és annyit, amennyit szerettem volna. Külön mínusz pont, hogy irgalmatlanul sokat kell várni, a másfél órából gyak 40 perc marad a lényegre, de az viszont (a kevésségé és sokszor kihasználatlansága ellenére is) üt... sőt, rúg! Pláne sötétben, egyedül... Nagyon gonosz pillanatai is vannak, ráadásul nem jump scare-ekkel éri el a hatást (bár azzal nálam egyre nehezebben lehet).

7/10, biztos megnézem még párszor, de azért egy kis keserű szájíz maradt a számban.
Avatar
Junchi
Koffein Kondenzátor
Koffein Kondenzátor
Hozzászólások: 2524
Csatlakozott: 2007.06.23. 14:28
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Azuchi

Re: Horror

Hozzászólás Szerző: Junchi »

Jövök egy kicsit ide is dicsérni ezt a Host című filmet, ami egy alacsony költségvetésből készült, alig egy órás, one note karakterekkel operáló... horror remekmű.

Nem, de tényleg, lehet, hogy csak durván ki voltam már éhezve valami tényleg para horror filmre, egy olyanra, ahol a híg f*s észrevétlenül kúszik lefelé a combon át a térdemig, majd nagy tócsában gyűlik össze a szőnyegemen. Persze próbálkoztam ismét az utóbbi hónapokban nem kevéssel, de egyik sem ütötte még az 5/10-es mércét sem, szóval kezdtem újfent szinte felhagyni a műfajjal, mire kapom a közvetett fülest, hogy ez egy jó cucc, talán ez az, amit keresek. És igen, ez volt az!

A kezdő mondatomból mondjuk kifelejtettem valamit, méghozzá megemlíteni azt, hogy ez a film voltaképpen az Unfriended újragondolása, vagyis végig egy online videós alkalmazás (itt Zoom) fut és annak öt-hét képernyőjén figyelhetjük az eseményeket. A sztori talán még az említett referenciafilmhez képest is lazább (démont idéznek, mert az egyik nem veszi komolyan és kitalál egy akasztott osztálytársat), viszont mindezek ellenére nekem sokkal jobban bejött, mint az, méghozzá azért, mert mocsok mód hatásos. Oké, jump scare-ekkel dolgozik a játékidő nagy részében, oké, a frászkeltő pillanatok zöme előre látható, de valahogy mégis ott van benne a remek időzítés, hogy megugrasz, annak ellenére, hogy tudod, mi jön. Szóval nem árul zsákbamacskát, de a készítők nagyon jól tudták, mire van szüksége mind a műfaj rajongóinak, mind a zsánernek úgy általában.

Apró szépséghibája, hogy túl rövid, szóval ezt meg pont néztem volna tovább, mikor egyszer csak hirtelen véget ér, bár lehet a kompromisszumkötés kedvéért faragtak így bele, hogy meglegyen a hatása, mert ha egyszer beindul, onnantól kezdve nincs megállás. Persze így sem biztos a tuti siker, olvastam olyan rivjút is, akiből semmi reakciót vagy hatást nem váltott ki, de mindenesetre ez nálam most telibe beletrafált.

7/10, bár napok óta Micimackó-filozofálok azon, hogy felviszem 8-ra.
Válasz küldése