Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem csípem a horrorfilmeket, és sztem ez sem igazán horror (inkább thriller), de imho Stephen Kingtől az Évszázad vihara c. 6 részes sorozat nagyon jó lett. Egyszer még mindenképpen meg akarom nézni.

Amiben csalódtam, az a Rémkoppantók volt. Kisebb koromban én féltem a horrorfilmektől, de azon bealudtam...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Én Stephen King filmeken álandóan bealszok. Egyszerűen nem tudják a filmvásznon a könyvek hangulatát visszaadni! Az Évszázad Vihara viszont nekem is tetszett. A Ragyogásra Jack Nicholsonnal a főszerepben lennék még kiváncsi, az még kimaradt az életemből.
Amúgy én szeretem a horrort és a trillert is. Az ünnepek közt beválaltam egy Félelem.com-féle filmet...nem jött be. Elég zagyva a történet és fenemód akart Ringu-színvonalat produkálni, de belesült.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

A Stephen KIng filmek tényleg nagyon jók!! Általában jó színészekkel és jó rendezéssel valósítjál meg a könyvet a filmvásznon! Az évszázad vihara pedig szerintem egy mestermű!
Lesz Silent hill film? A játékok nagyon jók voltak!! Imádom!!
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én sok Stephen King filmet láttam, de kevés jött be. Az egyik amelyik nagyon tetszett az a Holtsáv ( vagy Halálzóna mások szerint ). meg a Ragyogás. Azért az Évszázad vihara sem volt rossz. Én az újított Ragyogást láttam amiben nem Jack Nicholson szerepelt. Ebben a verzíóban benne van az a sövényállatos rész amit sokan hiányoltak. Amelyik nagyon nem tetszett az a Sorvadj el! című filme. Azon én inkább sírva fakadtam vagy röhögtem rajta. :lol:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A Sorvadj el tényleg naagyon xar volt. Főleg mikor a faszi nekiállt lövöldözni a cigókra gépfegyverrel.
Piracy is charity.
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Ok ok a sorvadj el az télen egy &@> lett és aton a cigós jeleneten én is nagyon röhögtem...hááát ez komolyan rossz film volt :D
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Megnéztem a Ferike, a démon című filmet a TV2 Napló előadásában. Na, ettől hetekig nem fogok aludni... Kép

Láttam egy trailer-t valami The Grudge c. alkotásból. Ha jól kapargattam össze az infokat, ez valami félig japán horror. Tud valaki valami közelebbit? Az IMDb-féle spoilerfest-et nem akarom átnyálazni, míg nem tudok róla valami közelebbit.
Avatar
Chronos
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2003.07.15. 08:20

Hozzászólás Szerző: Chronos »

JAFO írta:Láttam egy trailer-t valami The Grudge c. alkotásból. Ha jól kapargattam össze az infokat, ez valami félig japán horror. Tud valaki valami közelebbit? Az IMDb-féle spoilerfest-et nem akarom átnyálazni, míg nem tudok róla valami közelebbit.
Ez a japán Ju-On: The Grudge című film amerikai remake-je, de a rendezőnek meghagyták az eredeti japán rendezőt...:)
Egész jó lett a film, de szerintem a japán filmek sokkal jobbak...
Pár jelenetet tartalmaz a film, amit a japán verziók nem...

És mégvalami: a Ju-on filmeket egyedül kell nézni, úgy hatásos...:)

ui: nagyon jó film, nézd meg...:)

CHRONOS
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Ju-On: The Grudge című filmről jut eszembe, hogy ki látta a Ringu című filmet (ebből készült az amerikai Kör változat). Mert én sajnos még nem láttam és olvastam róla, hogy sokkal jobb mint az amcsi verzió. Ja és japánban van már Ringu 2 is. Egy jó hír, hogy készül az am.-i Kör 2 is, de rendezni ugyan az fogja aki a japán Ringu-t is csinálta. Parás lesz az garantált. :D Csak győzzem kivárni! :D
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

wolfi írta:olvastam róla, hogy sokkal jobb mint az amcsi verzió.
Igen, mindenhol ezt olvasni, ennek ellenére (szerintem) messzemenően jobb lett az amerikai változat, mint a japán. (És a "pöttyöződő" o_o képre, valamint a zúgó hangra a low-cost jelző sem lehet mentség. Egész egyszerűen úgy néz ki a japán változat, mint egy '75-ös, hibás szalagra vett film). Mellesleg az amerikaiak kissé kibővítették a cselekményt, így számos kérdésre választ kapunk, amire a japán verzióban nem (ja és a hullák is durvábban néznek ki :dirr:).
Szóval imho jobb az amerikai.
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

hát, én ismerek olyat, aki szerint meg a japán sokkal jobb :roll: ráadásul nagy horrorrajongó az illető. szóval ez ízlés dolga. én csak az amerikait láttam, az egy életre elég volt a horror műfajből:)

még láttam (2x is) az Ördögűzőt, sztem jó a maga műfajában, de azt sem akarom még egyszer megnézni...
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Chronos írta:ui: nagyon jó film, nézd meg...:)
Thenkjú. Majd megpróbálom megszerezni az amcsi verziót, mert a japánra annyi esélyem van, mint a trójai falónak az Epsoni Derby-n...
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

DC++-ról le lehet tölteni a japánt is.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

Hm, Ördögűző... Megnéztem, de 1-2 borzasztó jeleneten kívúl számomra nem volt annyira nagy alkotás. Ebből a műfajból mondjuk az Omen 1-3 az ami igazán ütött!
Avatar
A.Hidekai
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2004.12.17. 10:08

Hozzászólás Szerző: A.Hidekai »

Ezt látnotok kell!!! A cime The Eye! Aszem kynai vagy Japán film..most hirtelen nem tudom megmondani! De a film nagyon ütős nagyon jó!! Dvd-en néztem és bizony a lemez tökéletes volt...magyar dts..feliratok mindenhova! Nagyon jó munka és a film számomra fantasztikus volt!!
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Piracy is charity.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

A.Hidekai írta:A Stephen KIng filmek tényleg nagyon jók!! Általában jó színészekkel és jó rendezéssel valósítjál meg a könyvet a filmvásznon! Az évszázad vihara pedig szerintem egy mestermű!
Im King fan!

De szerintem a legtöbb megfilmesítése sz*r :DDDD
talán az Évszázad vihara kivétel, meg a Holtsáv, Tortura és a Remény rabjai (ami ugyan oszkárt is kaphatot volna, ha nem egy évben a Forest Gump-pal jelenik meg :mad: )
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

talán az Évszázad vihara kivétel, meg a Holtsáv, Tortura és a Remény rabjai
Halálsoron? Titkos ablak? Ragyogás?
Piracy is charity.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Christine, Ragyogás, Tortúra a kedvenceim...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Állítólag a Doom filmet 12-es besorolással fogják forgalomba hozni. :shock:
Piracy is charity.
Avatar
ein
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 515
Csatlakozott: 2003.12.01. 23:20

Hozzászólás Szerző: ein »

kukurbuki írta:
talán az Évszázad vihara kivétel, meg a Holtsáv, Tortura és a Remény rabjai
Halálsoron? Titkos ablak? Ragyogás?
Halálsoront ma láttam WOW nagyon jó, Titkos ablak könyvben 6x jobb Ragyogás e... nem nagyon bírom
"Where has my dearest gone to?
Where sings now my maiden fair?
Beneath the darksome waters
Underneath the moonlit waves"
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Rohadtjó ez a Dawn of the Dead '78. Itt egy pici kóstoló:
http://www.badmovies.org/multimedia/mov ... ndead1.mpg
Piracy is charity.
Avatar
Morigan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 410
Csatlakozott: 2004.10.15. 10:30
Nem:
Tartózkodási hely: Hajdúnánás

Hozzászólás Szerző: Morigan »

A hétvégén megnéztem a Stephen King-féle Álomfogo című filmet...hát kár volt. Nem ismerem a könyvet, de az egészen érződik, hogy King már nem a régi. :neutral: Sci-fi és horror keverék, sokszor jó filmek születnek ebből a koncepcióból, de ez nem az a film. A szörnyek valóban borzalmasak voltak, bár ezt bármely B kategóriás horror-ra rá lehet húzni, ettől még nem lesz jobb a film. Hiányoznak a jó karakterek (a szereplőkön látszott, hogy a saját szerepükkel sem tudnak mit kezdeni), meg egyáltalán az érdekes történet! Legfőképpen a rettegést hiányoltam, ami a régi King könyvekben és filmekben fellelhető volt. A gonosznak nem feltétlenül kell szörnyalakban megjelennie, hogy rettegjünk tőle...úgy látszik az író ezt már elfelejtette. Kár!
Avatar
Rage
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2003.09.21. 14:51
Tartózkodási hely: Durva Duó HQ

Hozzászólás Szerző: Rage »

Morigan írta:Kár!
... hogy nem olvastad a könyvet. :dirr: Én most olvasom (angolul), és egészen zseniális ötletek vannak benne. A szereplők bemutatása is több, mint kielégítő mértékű. A filmet még nem láttam, de amiket hallottam róla, az alátámasztja a véleményed... Úgyhogy egyelőre maradok a könyvnél. :dirr:
Give me a chance to redeem myself, and I will sin no more.
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Azt már a Tortúra óta lehet tudni, mennyit ér egy SK köny filmes adaptációja...

Én most két csodára vadászom: The Wicker Man, The Last Broadcast. Viszonylag kevés IMDb-s fogalmam van mindkét filmről, mert nem akartam porrá spoilerezni őket. Állítólag akinek tetszett a Blair Witch Project, annak érdemes megnéznie az utóbbit, ha egy jó filmet is akar látni hasonló kategóriában :^_^:.
Válasz küldése