Horror

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Evil Dead 1-2 kissé régi de azért nem rossz. A 3. rész meg már inkább komédia, nekem ez a kedvencem
Nekem a 2.
Az élőhalottak visszatérnek szériából csak a 2-3-at láttam, a 3. nagyon ütős. A 2-ről viszont szerintem elég ha annyit mondok, hogy a végén maga Jacko is megjelenik, szóval elég furcsa.
Nekem az 1 volt meg, de az nagyon ott van.
Piracy is charity.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Ki látta a John Carpenter's: The Fog (A köd) című másik remekét? Szerintem ez is igen jó lett. Nem is olyan rég hallottam, hogy most készült el az újított változata. Nagyon kiváncsi vagyok, hogy vajon hogyan sikerült visszahozni a réginek a hangulatát. Ha már a 80-as évek elején járunk az igazi horror rajongóknak ajánlom akiknek van gyomra is, hogy nézze meg a Cannibal Holocaust című filmet. Sokan látták már gondolom. Nekem bejött a film (egy két résztől eltekintve), de a zenéje az még inkább bejött. A film végén a professornak van egy tök jó beszólása. Aki látta az tudja mire gondolok. :D
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Ha már a 80-as évek elején járunk az igazi horror rajongóknak ajánlom akiknek van gyomra is, hogy nézze meg a Cannibal Holocaust című filmet.
Én láttam még nagyon régen, de egyáltalán nem tetszett. Végig se néztem. Pedig a gyomrom elég erős.
Piracy is charity.
Lullaby
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2005.10.17. 14:29

Hozzászólás Szerző: Lullaby »

Én a Hullajó-val voltam így...Nekem már túl undorító, bár az a film inkább komédia :?
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nekem az egyik kedvencem. Főleg a fűnyírós rész. :)
Piracy is charity.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

A Hullajót még nem láttam (gondolom :weh: nem emlékszek rá), de azt hallottam róla a legtöbbször, hogy komédia horroros beütéssel. A Magasfeszültséget ki látta? Sokaknak nem tetszett, sokaknak meg igen, köztük nekem is :wink: . Amit én nagyon meg akarok szerezni az a City of the Living Dead című zombis film amit Lucio Fulci rendezet. Olvastam róla, hogy igen brutkó és igen jó. Gonolom akkor csak jó lehet. :D Én a misztikus, rejtélyes és persze a zombis horrorokért vagyok oda. Persze a többit is megnézzem. :D
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Hát Fulcival az van, hogyha szereted a nagyon nagy, és nagyon gagyi belezéses effekteket, és nem zavar ha néha nincs semmi szerepük a történetben, csak úgy vannak, és mindezért cserébe meg tudod bocsátani a vonatott és gyakran ötletszegény sztorivezetést, akkor neked találták ki. Én ededig csak a The Beyondot láttam tőle, de az bejött.
Piracy is charity.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Melyik az a zombis/elohalottas film amikor egy temeto melletti hazba megy be egy no az elejen, majd razuhan egy hulla az emeletrol, majd hirtelen este lesz, s jonnek az elohalottak, akik lassuak es benak...majd hirtelen sokan lesznek az emberek, es be akarnak torni a hazba a halottak..aztan a vegere mar nem emlekszem, csak arra h a benzinkuthoz eljutottak nehanyan, es ott az egyik eldobta a cigijet, es ettol felrobbantak kb 3an...(kb ennyire volt ertelme a filmnek is..es reg lattam, ugyh nem emlekszem pontosan)
Lehet h ez a Night of the Living Dead?
ja, es eleg regi..
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Igen, valószínűleg a NotLD '90.
Piracy is charity.
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Hogy érted, Hogy régi? Színes volt vagy fekete fehér? Mert az Élőhalottak éjszakája (NotLD) két változata van. Van a 1968-as amit a nagyszerű George A. Romero készített és enne van egy újbóli feldogozása amit 1990-ben készítettek. Én sajnos csak az újat láttam. De megszerzem a régit is. Az újváltozatott még az HBO-ról vettem fel hajdan. :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hat...ööö...en sztem az 1990eset lattam (mert szinesnek szines volt), es en telleg nem akarok megbantani senkit, meg minden, de ennel gagyibb "sztorit" meg ugy osszesegeben filmet nem nagyon lattam...(az a baj h reg volt mar amikor megneztem, igy nem emlekszem pontosan), de vhogy semminek se volt ertelme, minden csak ugy lett, az elohalottak is csak ugy lettek, ugy oda lettek teremtodve, meg aztan az emberek akik csatlakoztak annak se volt semmie rtelme h honnan jonnek, meg miert, aztan ah kihajtottak a kocsival meg felrobbantak a benzinkutnal, az vegkepp betett :shock:
nemtom, lehet h 90ben ez akkor nagy durranas volt, de en joval kesobb lattam, es akkor nem a felelem, hanem a rohogogorcs kerulgetett..
de mivel regen lattam, lehet csak a rossz maradt meg bennem :?:
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Az élőholtak éjszakájában épp az a lényeg, hogy fogalmad sincs mi van, csak hirtelen belecsöppensz az eseményekbe. Minden figyelmeztető jel nélkül egyszercsak felkelnek a halottak, és megeszik az élőket. Szerintem ennél jobb sztori egy horrorban nem lehet. Az, hogy a szereplők számára semmi nem derül ki a zombik eredetéről, csak még hátborzongatóbbá teszi őket. A film egyébként nem a zombik körül forog, inkább a szélsőséges helyzetben összezárt emberek reakcióiról. Ahelyett hogy összedolgoznának természetesen összevesznek a tévén (az eredetiben a rádión, de aztán rájönnek, hogy a pincében nincs is vétel :) ) Egyébként szerintem a Romero féle eredetiben sokkal hihetőbb a karakterek viselkedése, legalábbis Barbaráé mindenképpen (nem lesz beőle mesterlövész az élményx hatására, mint a remake-ben). A '68-asnak egyébként a vége is durvább szerintem.

Ja, és ez '68-ban volt nagy durranás, mivel ez teremtete meg a zombis túlélőhorrort. Nélküle nem lenne pl. Resident Evil sem.
Piracy is charity.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

hat nem tudom, en reszemrol jobban szeretem az atgondoltabb sztorikat, mint pl a Kor, ahol azert meg van magyarazva egy-ket minden...amugy meg egyreszt a regi biztos jobb (mint altalaban ) masreszt meg nem is nagyon szeretem a zombis sztorikat, ugyh en mint "laikus" mondtam csak...es sztem hatborzongato nincs egy lassu, buta zombiban, akirol nem tudok semmit..sokkal felelmetesebb ha tudom miert, meg hogy. Amugy lehet h meg kene neznem megegyszer..
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

Én sem azért nézzem a zombis filmeket, hogy reszkessek rajtuk. Hanem azért, mert szeretem. Ne kérdezétek! Nem tom miért! :D De azért jobb a zombis filmek a többi más filmtől, mert meglehet nézni őket többször (a története miatt). Míg mondjuk a Kör-t megnézni meglehet többször is, de akkor már tudni fogjuk a film végét. Szerintem. :D
Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Ketsegtelen h azokat a filmeket mint pl a Kor csak egyszer v max ketszer "izgalmas"vegignezni, mert utana mar ugyebar le van love a poen, nem tudsz tobbet izgulni, csak megjegyezni magadban h milyen buta voltal h ezen meg azon megijedtel (legalabbis velem ez szokott lenni :lol: )
es azokat meg ahol eleve nem volt tortenet tobbszor vegignezni mindig ugyanolyan elmenyt nyujt, ez is igaz, csak szamomra vhogy eleve nem eri meg azokat tobbszor vegignezni...
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

A Notld-nek van története. Még fordulatok is vannak benne.
Piracy is charity.
Avatar
nOOdle
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 155
Csatlakozott: 2003.12.02. 17:19
Tartózkodási hely: DrEaMwOrLd ^.^
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nOOdle »

Ördögűző - Dominium ::: Ez nekik horror film? :lol: Nem ajánlom senkinek! :x_x:
Kép Kép
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

En tegnap neztem meg a Motel cimu filmet..es hat azt sem ajanlom senkinek..nem is felelmetes egyaltalan, viszont gyomorforgatoan undorito es izlestelen..(legalabbis sztem)
es megeskudtem magamnak h ezentul figyelmesen vegigolmason az ismertetot (en vmiert azt hittem h vannak benne marslakok, meg alienek..) :weh:
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Régebben én is szerettem a horrort de így idősebb fejel unalmasnak tartom, már nincsenek rám különösebb hatással. Mostanában a komolyabb, reálisabb filmeket szeretem. Amiben nincs annyi túlzás (ezt most emberi képességekre gondolok főkkép)
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Mostanában a komolyabb, reálisabb filmeket szeretem. Amiben nincs annyi túlzás (ezt most emberi képességekre gondolok főkkép)
Ezért lettél animerajongó, mi? :D
Piracy is charity.
Havoc
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.03.28. 20:19
Tartózkodási hely: Mi? 28

Hozzászólás Szerző: Havoc »

Most megfogtál. Túl nagy különbségek vannak. Akik a főszerepet játszák/vagy akik a jó oldalon vannak azok álltalában sokkal jobbak mint a többi szereplő, legyen az mellékszereplő vagy negatív hős. Az animoknál általában nincsenek ekkora különbségek (most nem azt mondom, hogy egyiknél sincs) de ez ebben mégis csak jobb mint a legtöbb filmnél.
Az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy azért ezeket is megnézem. De akkor is a reálisabbakat tartom a legjobbaknak. Anim rajongó? Hát azért nem mondanám túl nagy rajongónak magam.
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Vajon melyik klasszikus horror remake-jét mutatják be 06. 06. 06-án?

Sanguis Bibimus!
Corpus Edimus!
Tolle Corpus Satani!

:cool:

http://www.apple.com/trailers/fox/theomen/
Piracy is charity.
Avatar
Xelloss
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 939
Csatlakozott: 2006.05.03. 10:35
Tartózkodási hely: A hátad mögött

Hozzászólás Szerző: Xelloss »

A Stephen King, vagy Alfred Hitchcock művek is nagyon jók.
Avatar
IloveRenji
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1575
Csatlakozott: 2005.10.24. 21:06
Nem:
Tartózkodási hely: Pt.Pleasant Beach Arcade (lélekben ottmaradtam)
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: IloveRenji »

Nem tudom, en soha nem szerettem az ilyesmi tipusu horrorokat..amikor megszall vkit az ordog..Azt hiszem lattam az eredetit, es nem nagyon fogott meg..de az tetszik h a premier 06.06.06-an, az otletes... :D
Meg a Sziklak szeme utan most egy darabig nem ohajtok horrort nezni..
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Nem szállja meg a sátán, ő az antikrisztus.
Piracy is charity.
Válasz küldése