A+ / Animax

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Kiharu, én meg azt szeretném ha minimax nem is lenne XD lehet mondani, hogy a kisebbeknek is kell nézni valamit de 1.nem kell. sztem egy akkora gyerek menjen le labdázni, többre megy vele, 2. elég agyrohasztó cucokat nyomatnak rajta, nem hinném hogy pozitív hatásai vannak...
nagyon kíváncsi vagyok már az animaxra, meg hogy mikor kerül műsorra az FMA- feliratkoztam értesítésra a csatornával kapcsolatos infókra de még nem jött semmi T_T
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

miyume írta:Kiharu, én meg azt szeretném ha minimax nem is lenne
Ezt csak azért nem mondtam, mert nem akarom a kezemet túlságosan bilibe lógatni.
miyume írta: meg hogy mikor kerül műsorra az FMA- feliratkoztam értesítésra a csatornával kapcsolatos infókra de még nem jött semmi T_T
Mi? Mimimimiiiiiiiii? Erről lemaradtam! Nem mondod hogy....wááááááá, tényleg lehetséges hogy le fogják adni?! Nagyon-nagyon imádom az FMA-t!
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

yep, olvass vissza picit, ezen örömködünk már egy ideje :D (meg lesz még bleach és death note is ha minden igaz)
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Istenem de gyökér voltam. :P Yippíííííííííííííííííí! Most végre nekem is minden leesett és örömködhetek. Yippííííííííííííííííííííí ::jthrill:: ::jthrill:: ::jthrill:: ::jhihi:: ::jhihi:: ::jhihi::
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

miyume írta:Kiharu, én meg azt szeretném ha minimax nem is lenne XD lehet mondani, hogy a kisebbeknek is kell nézni valamit de 1.nem kell. sztem egy akkora gyerek menjen le labdázni, többre megy vele, 2. elég agyrohasztó cucokat nyomatnak rajta, nem hinném hogy pozitív hatásai vannak...
egyetértek. a minimax az totál hulyeség.. nem sok normális mese van rajta ami jot tesz a kölyköknek.. talán va n pár, de a legtöbb az mind agyrém.. én nem tom mégis mit gondolnak ezek a minimaxosok...
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

a minimaxtól agygörcsöt kapok.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Animax körül forgó gondolatok :) :

Emellett szerintem mindegy már, hogy szinkron vagy nem szinkron. Én megbízom a magyar hangokban, és a leleményességükben, mely abban mutatkozik meg, hogy milyen találó hangokat keresnek az adott karakterhez. Én inkább azon izgulok, hogy a felirat/szinkron esetében ugyanaz a mondanivaló jöjjön le, mint az eredeti japán műben. Arra gondolok, hogy a fordítás remek legyen. Habár engem nem zavar a Slayers "Verselő" Linája mégis csak, tudtommal legalábbis, nem versel Lina. Habár hívhatjuk ezt magyar leleményességnek, vagy magyar eredetiségnek, mindenképpen hiba..., nem?

Szerintem a Minimax nem lenne rossz, kell valami a gyermekeknek is. Én nem érzem azt, hogy fölösleges lenne, persze örülnék neki, ha kifizetödő lenne az anime csatornának is kibontakoznia egy egész napos csatornává.

Ami pedig nekem szemet ütött az a német Animax. Ott is "csupán" este felé adnak új részeket, és a reggel - délután teli van ismétléssel. Persze nehéz "megszerezni" mondjuk az X/1999-et, vagy a One Piece -t. Szóval ők itt tartanak XD
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

na elindult az animax... hát... az A+ dizájnja sokkal de sokkal jobban tetszett... ez most olyan mintha a jetixet nézném- nekem nem jön be kicsit sem- és ugye az az angol nyelvű YuGiOh GX promo magyar felirattal csak valami vicc vagy véletlen volt?
>___<
edit: most meg volt egy Inuyasha promo japán szinkronnal- na ennek viszont nagyon örülnék- de nem hinném hogy valaha is úgy fogják leadni... na majd meglátjuk, a remény hal meg utóljára xD akkor is ha már van hozzájuk magyar szinkron ^^"
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

az /+ eredetibb volt az igaz.
Nekem ez is teccik,csak...
túlmecházták szerintem, sőt...meg ezek a 3D-s effektek... hát noh..nemrossz csak új és szokatlan.
A bemutató reklámok engem most jobban megfognak és jó hogy lent ki is van írva mikor mi lesz.
A narrátor... izé... kicsit irritál a hanglejtése engem...
de teccik a színe! jó ez a kék! feldobja!
mondjuk az idegesít hogy azután hogy ANIMAX még bemondják hogy Sony blabala... de a szlogen az kúl: A másik éned.

:cool: :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

miyume írta:az A+ dizájnja sokkal de sokkal jobban tetszett... ez most olyan mintha a jetixet nézném- nekem
igen nekem is a jetix jut róla eszembe. Nem vagyok tőle annyira oda. Meg oda lesz egy kicsit az a tipikus apluszos feelingem meg minden. Nem lesz meg a megszokott reklámzene meg ilyesmi. Hiányozni fog. De majd biztos megszokom ezt is.
The time has come to say goodbye
The sun is setting in the sky
The truth’s turned out to be a lie
It’s over, over
Hum yourself a lullaby
This is the end but baby don’t you cry
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nos.. én is azokhoz csatlakoznék akik a régebbi /+-t szerették... ez se rossz mondjuk, de azért vmi eredetibbre számitottam. nekem jobban tetszettek a reklám izék, meg a zene is amit az idő alatt beaktak, valahogy sokkal hangulatosabb volt. nah de mindig nehéz megszokni az ujat. valoszinüleg ezt is meg fogom szokni pár hét után :)

amugy meg wow.. adják a jigoku shoujo-t is majd? nem semmi. én azt elkezdtem nézni. kb 2-3 részt néztem belőle.. elég durva azért. remélem h jo későre teszik majd :)

én legjobban a Bleach-et várom, mert annyit hallotam már rola és kiváncsi vagyok rá :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

YEAH! Én legjobban a Death Note-t várom, remélem, hogy feliratos lesz, mert a japán seiyuuk varázslatosan jók!! Yagami Light :P Mamuro Miyano (Kicsi Tamakira nem is lehet ráismerni OHSHC) ÉS ő Zero Kiryuu hangja a DRAMA CD-n, imádom :)
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Seszták Szabolcs nagyon jó, bemutatókra ráfért az újítás, mert már unalmasak voltak.
Kék a kedvenc színem, így ezzel sincs baj.
Már csak a magyar felirat hiányzik, mert még csak a bemutatók alatt van. Meg még a Miragét várom, ezzel az animével lesz igazán jó az animax.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Fura ez nekem. Bár alapban tetszik, de akkor is meg kell szoknom. Azok a mecha figurák nem tetszenek nekem, de nagyon nem. Meg a logó, egyébként meg a kék szép, de az /+ narancssárgája jobban tetszett. Én várakozással tekintek minden elé, igazából azt remélem összeszedettebb lesz a csatorna, és nem lesznek olyan bakik mint az /+ idején. Az előzetesek szövegei viszont sokkal jobban tetszenek, a régiektől falra tudtam mászni. O_o.
Tegnap este barátosnéimmal tartottunk egy kis beszélgetős, jó sokat iszogatós csajbulit (mint ahogy tisztes dolgozó nőkhöz illik :P) és éjfélkor mikor köszöntgettünk el egymástól jutott eszembe hogy úristen ma már Animax van! Rohantam lélekszakadva haza! :P Még jó hogy csak 2 utcát kellett megtennem. Szóval nem sokat tapasztaltam, de abból amit igen ennyi jött le, amit fentebb már írtam.
Avatar
zlay
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2006.12.07. 20:08
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zlay »

Bennem elég vegyes érzéseket keltett. Már nagyon megszoktam az /+ hangulatát, de ez is tetszik, különösen az átvezető animációk. Egyszerűen csak hozzá kell szokni.
Jó pont nálam, hogy megint van R.O.D.!!! ::hehe::
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Nekem tetszik, igaz még meg kell szoknom, de nem esik nehezemre. Valahogy a kéket jobban szeretem, és a kitalált reklám figurák is szimpatikusak, tehát kitűnő recept egy jó kis csatorna építgetésére :)

A minap épp mentem a Combinoval, mikor látok egy nagyon ötletes reklámot. Rajta van kedvenc karakterem, és épp a fiú kivetkőzik magából. (A másik éned) Igazán ötletes, és végre terjeszkedik az anime őrület.

A másik kellemes tapasztalatom a hang volt, aki az egészet kommentálja. Seszták Szabolcs volt. habár szerettem Kerekes Józsefet, de valahogy a fiatalosabb külcsíny megkíván egy vagányabb hangot :)
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én nem értem h h jön oda "a másik énem" :P mi köze van a másik énemnek 1 tv csatornához? mondjuk jol hangzik csak nem értem a kapcsolatot :P bocsi :P
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Mindjárt kifejtem, hogy nekem miért jön be. Azért mert van egy rejtett éned, amit felfedezhetsz az Animax által. Igazából sokan, mint én, olyan társaságban örlődünk, ahol a többiek elnyomnak minket, engem megnyugtat, hogy a reklám is kivetkőzik önmagából :) és fellendíti az anime piacot
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

Aiko írta:YEAH! Én legjobban a Death Note-t várom, remélem, hogy feliratos lesz, mert a japán seiyuuk varázslatosan jók!!
Ezek szerint lesz az Animaxon a Death Note??!!
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Igen, MAJD lesz.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Animax bejelentette, hogy idővel ezek is lesznek a csatornán. Kérdés, hogy mikor? :) Remélem, hogy még ebben az évben, bár én tudok várni :)
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

Hol jelentette be? Vagyis hol tudom megnézni? :roll:
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Egyébként itt is megnézheted hírekben, de megnézem, és kilinkelem neked külön :) Én itt találtam meg :)

"Az elsősorban a fiatalok érdeklődésére számot tartó Animax az eddig A+ néven futó csatorna helyébe lép. A friss külsővel induló Animax megtartja az A+ jelenleg is futó sikersorozatait – mint például Inuyasha, Yu Yu Hakusho, Gravitation Cowboy Bebop, vagy a Trigun -, ám jelentősen bővíti a programkínálatot, így a jövőben a legújabb, legütősebb filmek és sorozatok is láthatóak lesznek majd a csatornán, úgymint Bleach, Death Note, Honey & Clover és Fullmetal Alchemist. "

Link: http://www.japanimania.hu/forum/viewtop ... 945ebc43a9
kirafan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2007.07.03. 20:44

Hozzászólás Szerző: kirafan »

ez az Bleach meg FMA is lesz a Death Note mellett!! azt hiszem megimádtam ezt a csatornát! xD
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Aiko írta:mert van egy rejtett éned, amit felfedezhetsz az Animax által.


Ehh, rejtett ének...nekem abból nagyon, nagyon sok van. Krónikus tudathasadásban szenvedek. :P Legalábbis meg vagyok győződve erről.

Tegnap sikerült elcsípnem az adáskezdetet és végre megnézhettem a reklámokat a műsorok között. Tegnap direkt erre utaztam. A feliratos Yugioh GX valami förtelem lesz. Eddig sem néztem, csak nagy ritkán, de még a szinkronja volt a legjobb. Ezt most miért kell elszúrni? Viszont a feliratos InyYasha meg elég ígéretesnek nézett ki, pedig imádom a szinkronját. Azon kevés animék közé tartozik, amiknek a szinkronjába is beleszerettem.
A csatorna figurái pedig továbbra sem tetszenek. Az a női figura számomra pedig direkt riasztó és gusztustalan, de ez egyéni probléma. O_o
Válasz küldése