CG rajzfilmek

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Szted melyik volt jobb mese?

Shrek
43
72%
Cápamese
3
5%
Finding Nemo
14
23%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az.
Kép
bogcsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2009.03.05. 21:12
Nem:

Re:

Hozzászólás Szerző: bogcsa »

Ssj2Viko írta: Na azt hogy a Hihetetlen család a CG műfaj csúcsa azt Erősen kétlem ugyan is van egy FF VII AC ami igencsak lealázza a Pixart minden tekintetben.
Én itt arra gondoltam hogy az FF játékok egyik védjegye mindig az volt hogy az adott korszakhoz mérten lenyűgöző CG filmekkel tették tele a játékokat. Én csak a 7.-ik résztől ismerem az FF-t ami 97-es játék és hát azok a videók abban az időben a topon voltak. Késöbb a 8.-ik rész videói pedig közismerten nagy szenzáció volt, forradalmi. És így tovább a 10 és az az utáni részekben. Én erre gondoltam amikor azt mondtam hogy az FF, pontosaban a Square kezdte el igazán a CG animációkat.

Ja, a Pixar ilyen szempontból a fülét-farkát behúzhatja. Csak azt sajnálom, hogy az FF AC-t nem játszották itthon a mozik (DVD-n még szinkron sincs :( ). Amúgy valamikor a tavasz folyamán várható a bővített változat (sajna egyelőre Japánban). De a három közül a Shrek volt az, ami igazán tetszett, de ez is piskóta az előbb említetthez képest. Amúgy találtam még egy CG-s "szépséget" (öcsém kedvence :cool: ):
http://www.youtube.com/watch?v=ZX8xLZVIviI
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Sajnos nálunk az Up! csak valamikor októberre várható, pedig nagyon várom már az újabb Pixar remekművet. :(
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Bolt
Az elvárásaimhoz képest igen jól teljesített, bár sem a poénok, sem az árnyaltság nem volt kiemelkedô. Ennek ellenére egyszer nézhetô volt.


Ahogy nézem, az utobbi idôben a CG rajzfilmek annyira átvették a hatalmat, hogy hagyományos nagyjátékfilm már alig-alig készül. Pedig annak is megvan a maga varázsa.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Aranyhaj és a nagy gubanc
Nagyon aranyos volt és vicces. Ja, és ebben a rajzfilmben szerepel a világ legkirályabb lova! XD
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Én sajnos inkább az Index cikkével értek egyet.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Azért az indexesek is jók, gyakorlatilag felróják egy Disney filmnek, hogy Disney film. :vigyor:
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rangot valaki megnézte már? Mostaniak közül jóformán az az egyedüli ami akár csak minimálisan is érdekel.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Rangot valaki megnézte már? Mostaniak közül jóformán az az egyedüli ami akár csak minimálisan is érdekel.
Épp most, a "négy napos ünnep" alatt tervezem, hogy moziba is kéne már menni, majd nyilatkozom róla. :) *kb. tavaly ősz óta ezt a filmet várja XD*
Kép
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Titkos írta:
anubys írta:Rangot valaki megnézte már? Mostaniak közül jóformán az az egyedüli ami akár csak minimálisan is érdekel.
Épp most, a "négy napos ünnep" alatt tervezem, hogy moziba is kéne már menni, majd nyilatkozom róla. :) *kb. tavaly ősz óta ezt a filmet várja XD*
Ma meg is néztem. Határozottan nem rossz, egyszer szerintem mindenképpen megéri megnézni. :) Bár a poénok nagy része nem az ütős beszólásokból táplálkozik, mint ahogy az ilyen rajzfilmekben megszokhattuk, inkább a "lol, Johhny Depp, mint kaméleon! XD"-faktorra épít, de még így is bőven szórakoztató marad, az ígért westernfeeling pedig abszolút a helyén volt. :) SPOILER: ÉS IGEN, CLINT EASTWOOD IS TISZTELETÉT TETTE! XDDDDDDDDD A mozijegy árát mindenképpen megéri. Talán csak az zavart, hogy néha a filozofálgatást, néha meg a természetfeletti elemeket vitték egy csöppet túlzásba, amiket mindenféle magyarázat nélkül kellett lenyelnie a nézőnek. Ez pl. egy fantasy filmben nyilván egyáltalán nem követelmény, ott minden rákenhető arra, hogy "it's magic!", de itt azért párszor fura volt, szerencsére nem olyan mértékben, hogy zavaró legyen. (Bár azért a sétáló kaktuszok... XD Na mindegy, lehet csak engem zavart. XD)
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Andro »

anubys írta:Rangot valaki megnézte már? Mostaniak közül jóformán az az egyedüli ami akár csak minimálisan is érdekel.
Ezt a filmet én is beterveztem már magamnak, csak nem megyek el rá moziba. Inkább leszedem angolul. ^^
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

No, akkor lehet, hogy idővel én is sort kerítek rá, mondjuk az még nem garantált, hogy az a moziban lesz.
Ahogy néztem a Mars Needs Moms képében meg is van az év legnagyobb fiaskója. Mondjuk nekem már az alapötlet is igen abszurdnak tűnik.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

A Mars Needs Moms már a trailer alapján is tipikusan az a "WTF is this shit?" kategória volt. XD Persze voltak már filmek, amiknek a trailerje nem tudta visszaadni a valódi film hangulatát/szépségét, de valahogy éreztem, hogy ez nem az lesz. XD Azért a poén kedvéért majd lehet megnézem letöltve. XD
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Titkos írta:Azért a poén kedvéért majd lehet megnézem letöltve. XD
Az emberek nagytöbbsége hasonlóképp dönthetett, ugyanis a 150 millás költségvetéshez képest sikerült az első két hét alatt kemény 15 milliót összekalapoznia.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Ayla »

megnéztem az Aranyhajat.

hát röhögtem vagy 5x, de kábé ennyi. Egyszerűen már majdnem megpattant az agyam az előre kiszámítható dolgoktól. Meg a sok copy pastettől. Az index cikk meg külön poén. XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Ayla írta:megnéztem az Aranyhajat.

hát röhögtem vagy 5x, de kábé ennyi. Egyszerűen már majdnem megpattant az agyam az előre kiszámítható dolgoktól. Meg a sok copy pastettől. Az index cikk meg külön poén. XD

Hát ha azért nézted meg a rajzfilmet, hogy röhögjél akkor bocs, de hibáztasd magad. Mert ezt a filmet nem csak a poénjaiért lenne érdemes megnézni.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ha már ennyiszer előjön az Aranyhaj: azért szerintem azt igazságtalanság a Pixaros filmekhez hasonlítani (a Dreamworks-ösökhöz meg főleg), én a Disney saját gyártású 3D-s rajzfilmjeihez hasonlítottam, ilyenek voltak a Csodacsibe, Vadkaland, Volt, és ha jól emlékszem, a most említett "zseniális" "ANYÁD!...A Marsra!" (jó, nem pont ez a címe... XD) is. Ezekhez képest az Aranyhaj szerintem egy aranyos, közepesen vicces, és egész jól eltalált mese volt, ami persze nem tudta levetkőzni a szokásos Disney-kliséket, de azért egyszer-kétszer megnézve bőven szórakoztató. Nyilván soha nem lesz egy Shrek, vagy Megaagy, de én nem is vártam tőle. (Amúgy meg végre egy Disney film, ahol a gonosz nem attól félelmetes, mert hatszor erősebb, hanem a nagyon ravasz pszichológiai terror eszközeivel él. Nekem ez már üdítő változatosság volt.) Ha pedig még a 2D-s Disney rajzfilmeket is beleveszem, akkor talán az 1999-es Tarzan óta nem csináltak teljesen maguktól ilyen jót. :) (Nem úgy, mint a Hercegnő és a Béka, ami hülyére volt hypolva, de a coolos főgonosz, meg a szép rajzolás kivételével az egészet ki lehetne vágni a kukába...)
Kép
Avatar
Ridley44Lev
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 166
Csatlakozott: 2005.12.15. 19:40
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Ridley44Lev »

Titkos írta:Ha már ennyiszer előjön az Aranyhaj: azért szerintem azt igazságtalanság a Pixaros filmekhez hasonlítani (a Dreamworks-ösökhöz meg főleg), én a Disney saját gyártású 3D-s rajzfilmjeihez hasonlítottam, ilyenek voltak a Csodacsibe, Vadkaland, Volt, és ha jól emlékszem, a most említett "zseniális" "ANYÁD!...A Marsra!" (jó, nem pont ez a címe... XD) is. Ezekhez képest az Aranyhaj szerintem egy aranyos, közepesen vicces, és egész jól eltalált mese volt, ami persze nem tudta levetkőzni a szokásos Disney-kliséket, de azért egyszer-kétszer megnézve bőven szórakoztató. Nyilván soha nem lesz egy Shrek, vagy Megaagy, de én nem is vártam tőle. (Amúgy meg végre egy Disney film, ahol a gonosz nem attól félelmetes, mert hatszor erősebb, hanem a nagyon ravasz pszichológiai terror eszközeivel él. Nekem ez már üdítő változatosság volt.) Ha pedig még a 2D-s Disney rajzfilmeket is beleveszem, akkor talán az 1999-es Tarzan óta nem csináltak teljesen maguktól ilyen jót. :) (Nem úgy, mint a Hercegnő és a Béka, ami hülyére volt hypolva, de a coolos főgonosz, meg a szép rajzolás kivételével az egészet ki lehetne vágni a kukába...)

Erről van szó kérem.
In the nuclear world, the true enemy is war itself.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Titkos: :goodpost:
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Hát szorri, de én elvárnám az újabb Disneytől, hogy a régi jó formáját hozza. :/ Mert Disney. :)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ayla írta:megnéztem az Aranyhajat.

hát röhögtem vagy 5x, de kábé ennyi. Egyszerűen már majdnem megpattant az agyam az előre kiszámítható dolgoktól. Meg a sok copy pastettől. Az index cikk meg külön poén. XD
Mi kb 2 napja néztük meg. Sok elvárásom nem volt felé, így kellemesen csalódtam. Pont az a színvonal volt, mint a közepesen "régi" alkotásaik (Oroszlánkirály utáni éra) hoztak, csak 3D-ben. Egyszeri kikapcsolódásra szerintem teljesen ideális volt. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

Ayla írta:Hát szorri, de én elvárnám az újabb Disneytől, hogy a régi jó formáját hozza. :/ Mert Disney. :)
Annak én is örülnék mondjuk, de várni már nem várom, kb. tényleg a 90-es évek első felében csinálták a legjobb rajzfilmjeiket, a második felében még megjelent 1-1 jobb cucc (pl. a Herkulest a mai napig imádom :D), de 2000 óta tényleg örülni kell, ha egy Aranyhaj-színvonalú "egyszer-kétszer megnézed" filmet össze tudnak dobni, mert a legtöbb filmjük még ezt a szintet sem éri el. ^^" (sajnos) És mondom, most Pixarékat ne keverjük ide, ők rulzanak. :D
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Ámen.
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Párommal nekiálltunk és megnéztük egybe a Toy Story mindhárom részét. Nem a kedvenceim a Pixartól, de csak azért, mert annyira magasan van a léc. Ettől eltekintve mindegyik kiváló darab. És érdekes volt látni a 3D-animáció fejlődését a részek között. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Titkos
Grafomán
Grafomán
Hozzászólások: 6174
Csatlakozott: 2003.04.20. 12:27
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Titkos »

anubys írta:Párommal nekiálltunk és megnéztük egybe a Toy Story mindhárom részét. Nem a kedvenceim a Pixartól, de csak azért, mert annyira magasan van a léc. Ettől eltekintve mindegyik kiváló darab. És érdekes volt látni a 3D-animáció fejlődését a részek között. :D
Klasszikusok. :) Igazából így belegondolva nálam talán csak 1-2 Dreamworks film veri, de amúgy az egyik kedvencem a mai napig, amikor nem olyan rég megjelent a trilógia egy dobozban, gyorsan be is szereztem. :) (Meg ugye eleve ritka az olyan sorozat, ahol a folytatások még jobbak is, mint az eredeti.)

Más: A héten megnéztem a Riót, és ahogy az egyik netes kritika írta: "Jobb, mint amit vársz...de csak egy kicsivel." És tényleg. Volt benne pár jó poén, és még a szereplőket is úgy-ahogy eltalálták, de még rajzfilmhez képest is iszonyú kiszámítható volt minden mozzanata, és volt benne 1-2 hülyeség is, pl. a főgonosz-madarat egy kakadu alakítja. :dirr: Egyrészt az egyik legviccesebb madár, emiatt gonoszként szinte nem lehetett komolyan venni, másfelől meg "biology fail", mert ha hőseink arapapagájok, akkor kb. kétszer akkorának kéne lenniük, mint neki, ergo, hülyére vernék fél perc alatt. :dirr: És ha már Toy Story: amikor a végén a fináléban elhangzott, hogy "Azúr, te repülsz!", már szinte hiányoltam, hogy "Ugyan már, dehogy is...épp csak...elegánsan zuhanok." :dirr: A zenei betétek voltak még érdekesek, volt a legelső szám, amiben a kórust sikerült úgy megcsinálni, hogy a sok hang miatt alig érteni, mit énekelnek, volt a kakadu dala, ami közel jár a "leggázabb dal animációs filmben, amit valaha láttam" kategóriához, illetve még 1-2 másik szám, amikben az volt a érdekes, hogy valamiért nem fordították le őket magyarra, pedig az előzőeket igen. :dirr: Szóval messze nem tökéletes a film, de végülis nem rossz, pont az a fajta, amit egyszer megnézel a moziban kikapcsolódásként, de utána nem töltöd le, nem veszed meg DVD-n, stb. Bár akkor már inkább ajánlom a múltkori Rangót, az azért számomra sokkal funabb volt. XD
Kép
Válasz küldése