CG rajzfilmek

Filmek, sorozatok, animék a TV-ben, moziban.

Szted melyik volt jobb mese?

Shrek
43
72%
Cápamese
3
5%
Finding Nemo
14
23%
 
Szavazatok száma: 60

Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Látta valaki a Verdákat. Nem tudom, egyáltalán érdemes-e megnézni....
Avatar
Mesi
Profi
Profi
Hozzászólások: 236
Csatlakozott: 2006.06.27. 20:07
Tartózkodási hely: Szeged

Hozzászólás Szerző: Mesi »

Én nem szeretem a 3D-s rajzfilmeket. Valahogy nem fognak meg.
Mert egy rajzfilm (ahogy a nevében is van) legyen rajzolt!!!
És ha már 3D akkor eggyetértek Ssj2Viko-val.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

Én szeretem az ilyen típusú filmeket is, ha jók, de azért inkább a klasszikus rajzoláshoz húzok. A Shreket nagyon szeretem, a Nemo nyomábant is^^ a Cápamesét még nem láttam. Amit még említettetek a topicban, és nekem is nagyon tetszett: Jégkorszak, Hihetetlen család:)
"I believe in miracles... They happen every day"
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

anubys a Cars történileg egy oltári nagy nulla a én véleményem szerint de képileg fantasztikusan van összerakva. Mondjuk én alapból imádom az autókat szóval...de ahogyan még a fények is megcsillannak a fényezésen, a rozsda rétegződése az autókon szóval szerintem gyönyörű.

szeretem amúgy ezeket a filmeket, csak sajnos mióta tömbben nyomja hollywood azóta nem sokat érnek. Elég lenne egyet csinálni vagy kettőt, de az történetben is legyen vászonra való.
Kép
Avatar
Shinji
Profi
Profi
Hozzászólások: 304
Csatlakozott: 2004.04.23. 17:31

Hozzászólás Szerző: Shinji »

Hát... a Verdák-hoz nekem sem volt szerencsém ^.^"" Amiket most néztem meg : Over the Hedge , Flushed away. Eszméletlen nagy királyosságosság mind a kettő! XD Az a francia béka Pfffff...
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Andro »

Over the Hedge tényleg nagyon jó, én végigröhögtem. A Cars-t én sem láttam, de nem is tartottam érdemesnek előzetes alapján megnézni. Most még kb. egy hónapja a Pirosszkát néztem meg, ami nem is volt olyan rossz, mint vártam. Ok, nem egy maradandó mű, de egyszeri kikapcsolódásra nagyon is jó.
Kép
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ne nézzétek meg a Harmadik Shreket, nagyon lapos.

Egyébként én már nagyon unom ezeket a számítógépes animációs filmeket. A Toy Story meg az első Shrek még izgalmas volt, mert újdonság volt, de most már kifejezetten idegesít, hogy nem képesek szép, kézzel készült rajzfilmeket csinálni. Törődjek bele, mondjak le róluk?
Avatar
iskariotes
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1173
Csatlakozott: 2007.04.11. 10:37
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Springfild, Evergreen Terrace 742

Hozzászólás Szerző: iskariotes »

^^ Én a helyedben bele törödnék kézzel sokkal lassabban müködik a dolog meg több ember meg pénz meg kézzel jaj de uncsi! Ámbár ha jól olvastam Miyazaki mester most készülő filmjében csak és kizárolag kézzel rajzolt/festett dolog lesz. szóval a remény még él, igaz pislákol.
"A barát olyan ellenség, aki még nem támadott meg." /Madagaszkár pingvinjei - Kapitány/
"Semmit sem tenni könnyű - megbocsátani viszont nehéz." /Avatar az utolsó léghajlító - Aang/
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Én nem ásnám el sem a CG-s, sem pedig a kézzel készített műveket. :) Azonban a Shrek 3 nem azért rossz, mert CG, hanem mert rosszak a poénok, már nem tudnak mit felmutatni már (ugyanis az introban már minden jó poént leadtak XD)

Miyazaki művére pedig várjunk izgalommal :)
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Aiko írta:Azonban a Shrek 3 nem azért rossz, mert CG, hanem mert rosszak a poénok, már nem tudnak mit felmutatni már
Én is erre gondoltam.
Avatar
Aqualuna
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2007.07.15. 17:05
Nem:
Tartózkodási hely: Nem a vízben, nem is a Holdon...

Hozzászólás Szerző: Aqualuna »

Ami engem illet, én is toronymagasan a rendes rajzfilmeket preferálom. A CG-k közül, amit láttam, nekem a Nemo nyomában tetszett a legjobban, az volt a legaranyosabb, és szerintem nagyon jól eltalálták benne a "hangulatokat" pl. korallszirt, tengeri áramlás stb. És még mondanivalója is volt, nem csak a poénok tartották össze. Az olyanokat abszolút nem szeretem, amiben más sincs, csak jópofizás meg humorosnak tartott duma.
A Nemo után, de azért lentebb, a Jégkorszak van a tetszési listámon. És ezzel kb. egy szintben az AntZ (Z, a hangya), ami például sokkal jobb szerintem, mint a valamelyest hasonló témájú Egy bogár élete. Arról nem is beszélve, hogy a hangya nem bogár, mert "Minden bogár rovar ugyan, de nem minden rovar bogár.", szóval még félre is tájékoztatják a nagyérdeműt.
Mellesleg, nem ez utóbbi volt a legelső (még a Toy Story előtt)? :?:

Ami meg az abszolút negatív bajnok, az a Vadgalambok.
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Aqualuna írta:Ami meg az abszolút negatív bajnok, az a Vadgalambok.
Egyetértek.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

A Vadgalambokat nem láttam, de ezek szerint jobb is. Aminek azonban már a reklámja is idegesít, az a L'Ecsó. Egyszerűen nem akarom megnézni... A Shrek 3 meg szerintem sem volt nagy durranás, kis esti mozinak elmegy, de többnek nem.
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem a Szörny Rt. nagyon nagyon tetszett. már megnéztem v 5x de még akkor is élveztem :) olyan aranyos az a kislány benne :p
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Narumi írta:Aminek azonban már a reklámja is idegesít, az a L'Ecsó. Egyszerűen nem akarom megnézni...
Én meg azóta meg akarom nézni, amióta jó régen láttam az előzetesét moziban. Meg is jegyeztem, hogy milyen messze van még 2007 nyara... Na de holnaptól fogják játszani, és ma megvettem a jegyet a 18:45-ös előadásra. :D Olyan aranyos az a kis patkány. ^^ Még azt is feledtetni tudja, hogy ez is gagyi CG rajzfilm... ^^' És a játékboltban már árulják a plüsspatkányokat. Ha jó lesz a film, beszerzek egy kis dagi barnát. XD
U.i.: nem láttam az Elvitte a víz c. filmet (bár már legalább egy hónapja azt nyomatják a Media Marktban...), de szerintem az sokkal rosszabb ennél...
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Én a HP5 előtt láttam a film előzetesek között a bemutatóját. Itthon nem hiszem hogy bárkit el tudok tá rángatni, de ha még szeptemberben is műsoron lesz Pécsett egy barátnőmmel elmegyek rá. A Lecsót meg kell nézni :P annyira édes! Yuriko-chan, téged meg majd kifaggatlak róla. YD
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Kiharu írta:Itthon nem hiszem hogy bárkit el tudok tá rángatni, de ha még szeptemberben is műsoron lesz Pécsett egy barátnőmmel elmegyek rá.
Én is megyek veletek. :P Szívesen megnézném mégegyszer. ^^
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: shizu »

Karácsonyra barátomtól össze-se-tudom-számolni-hány DVD-ből álló Disney- pakkot kaptam (többek között). Az ünnepek alatt neki is ugrottunk és megnéztük a Tarzant, az Aladdint meg az Atlantiszt. Hát nagyon jók, bár a rajzolásuk nem mindig tetszik, 20 éves fejjel is jól szórakoztam rajtuk. Az Atlantisz talán gyengébb, de a kristály- téma érdekel mostanában így kíváncsian néztem, hogy a készítők mit hoztak ki belőle. Tarzant eddig még nem láttam, nagyon szép történet, Aladdint már kicsiként is imádtam, és most is szanaszét röhögtem magam rajta. És Dzsinni mint Mikó István... ::daisuki::
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

(Elnézést, a szerver hiba miatt nem tudok rendesen idézni.)

"Az Atlantisz talán gyengébb, de a kristály- téma érdekel mostanában így kíváncsian néztem, hogy a készítők mit hoztak ki belőle."

Jaj. Ez az a rajzfilm, ami majdnem egy az egyben a Fushigi no Umi no Nadia koppintása és még tagadták is. Már a trailer wtf volt (emlékszem, teljes ledöbbennéssel mutogattam és mondogattam, hogy ez tök ugyanúgy néz ki mint xy, az meg mint zzs XD), utána az első 10 perc elég volt, hogy kikapcsoljam. Utána elolvastam a történetet inkább, elég is volt. Eszem megáll a Disneytől néha, a Lion King legalább nem volt ennyire nyílvánvaló (max. annak, akik olvasta a Jungle Taitei mangát).

Btw. ez rendes rajzfilm, a CG azt hiszem ebben a témában a Shrek és hasonló dolgokra vonatkozik.
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: shizu »

Uuupsz, bocsi, hirtelen nem találtam megfelelőbb topicot, de majd utánanézek, mert fogok még ebben a témában postolni szerintem :cool:
Mellesleg Atlantisz során (főleg a vége felé) nekem olyan erős Laputa- utánérzéseim voltak, hogy végig azon gondolkoztam, melyik volt előbb, de még nem néztem utána. Az általad említettet nem ismerem.
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Az Atlantiszról nekem is a Laputa ugrott be, a főhős meg tisztára olyan mintha Daniel Jackson lenne a Csillagkapuból, csak animálva. :D
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Nézd akkor majd meg a Nadiát, a Gainax egyik régebbi munkája, szerintem nagyon jó (bár nekem egy-két ponton kicsit vontatott volt). Mellesleg a Laputás utánérzés is a Nadiából jött, amit tényleg picit a Laputa ihletett, ha jól emlékszem.

Hogy ne legyek teljesen off, nekem eddig igazán csak a Hihetetlen család tetszett a CG-s rajzfilmek közül, és a Némó nyomában se volt rossz. A Szörny rt. aranyos volt, a Cápamesét nem láttam, a Shrek-et pedig nem hiszem, hogy meg fogom nézni, de a fene se tudja.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: anubys »

Tegnap volt "szerencsém" megtekinteni a Sövényen túl"-t. Dreamworks munka lévén igyekeztem nem túl nagy elvárásokkal leülni elé, de még azt sem tudta teljesíteni. Hiába a 3d-s technika, ha a karakterek kétdimenziósak, az emberek ábrázolása nevetséges, a történet bugyuta. Egyetlen pozitívuma számomra a rövidsége volt.

2/10
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Re: CG rajzfilmek

Hozzászólás Szerző: shizu »

Cruel Angel írta:Engem ez érdekelne majd:
http://geekz.blog.hu/2008/12/24/trailer_a_fa_alatt_9
Megnéztem a trailert, remélem szeptemberig nem felejtem el, :lol: mert nekem is felkeltette az érdeklődésemet. Imádom a Tim Burton- féle látványvilágot. Mellesleg ez CG? Bocsi, nem értek hozzá...
El tudsz aludni akkor, ha fáj valamid. Ám akkor nem, ha másoknak okozol fájdalmat.
Válasz küldése