Kedvenc könyv

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Corot
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2006.12.29. 00:09

Hozzászólás Szerző: Corot »

Teljesen kiment a fejemből!!!! :hammer:
Elég rég olvastam, de a mai napig imádatom egyik tárgya (rajta van a kedvenceim listán) MAURICE DRUON: AZ ELÁTKOZOTT KIRÁLYOK című több kötetes sorozata. Sajnos én csak két kötetet olvastam, tudomásom szerint ezeken kívül van még egy (de lehet hogy több is). Ez egy isteni történelmi dráma, kétszer is elolvastam, ez persze annak is köszönhető, hogy rengeteg benne a (francia)név és természetesen mindenki mindenkinek a rokona, úgyhogy nem könnyű kiigazodni. Ha lesz egy kis időm biztos levadászom a harmadik kötetet is.
Légy önmagad! - mindenki más már foglalt. /Gilbert Perreira/
Avatar
jason-san
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2007.06.23. 04:09
Nem: Férfi
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: jason-san »

Az én Kedvencem a Battle Royale
a Története negyvenkét középsulis diákról szól akit kényszerít a kormány [Japán kormány ellenezte a könyv megjelenését], hogy életre halálra megvívjanak egymással egy program keretében amelyet két éve rendez emg a kormány, a programnak csak egy Túlélője lehet aki a GYŐZTES! persze a diákok keresztbetesznek a kormánynak de nem lövöm le a poént:P írtójó, vérés könyv, értelmes érzelmi szállakkal és történettel:)

Stephen king csak ennyit írt róla: "...őrülten szórakoztató..."
Kép
Life is too short to think all through, Life is too short to waste it all!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

felkeltette az érdeklődésem... hány oldalas? (nemmintha számítana :P )
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

738. De én vizsgaidőszakban két nap meg egy pici alatt végeztem vele. Észre sem veszed és máris kiolvastad.
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Kösz, asszem megvan mitolvasok augusztusban =)
Battle Royale.... :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Nagyon sok van így inkább írókat írók.

Heather Graham, Kinley Macgregor, Gayle Callen, Bertrice Small, Mary
Putney
Mcnaught, Lindsey, Woodiwiss, Marylyle Rogers
Garwood, Deveraux, Lorraine Heath, Barbara Wood

Ezek az írók akiknek mindig megveszem a könyveit. Csak a krimiket nem.

Ezeken kivűl a Ló népe ami nagyon jó még, pedig már 16 éve olvastam előszőr.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Miguel de Cervantes (Radnóti Miklós átdolgozásával) Don Quijote
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Elhaym írta:Nagyon sok van így inkább írókat írók.

Heather Graham, Kinley Macgregor, Gayle Callen, Bertrice Small, Mary
Putney
Mcnaught, Lindsey, Woodiwiss, Marylyle Rogers
Garwood, Deveraux, Lorraine Heath, Barbara Wood

Ezek az írók akiknek mindig megveszem a könyveit. Csak a krimiket nem.

Ezeken kivűl a Ló népe ami nagyon jó még, pedig már 16 éve olvastam előszőr.
Kinley MacGregor?Melyik könyvek vannak neked meg tőle?(nem tudom hány van.....kövezz meg nyugodtan....:P)Vettem tőle 2 könyvet,most így nem akar eszembe jutni a címük......de nagyon tetszettek!:D

nyah és még ez a topic megmenekült tőlem????Pedig mintha irtam volna már ide....*elgondolkodik*......
Nah mnd1!
nekem ezek/ők a kedvencem:
-Melissa Moretti könyvei(különösképpen a Völgy asszonya,és a Messze még a holnap)
-Margit sandemo Jéghegyek népe könyvsorozata(ebből kb 39-et olvastam a 47-ből....de úgy össze-vissza.....asszem pl a 12-ik könyv nem volt meg a könyvtárban....)
-Margit S. boszorkánymester könyvsorozata(4 volt meg a 15-ből a könyvtárban)
-Harry Potter könyvek(a 3-ik nálam a favourit)
-Margaret Moore -tól van egy szerelmesregényem,ami szintén nagyon tetszik(Sorry,de régen olvastam és nem tom már a címét....meg költözködünk és nemtom melyik doboz mélyén van....)
-Darren Shan vámpírkönyvek(a démonosból is olvastam,de az nem tetszik)
-A szellemleopárd(Íróját per pill nem tom.XD)
-Mindenféle állatokról,fotózásról,régészetről szóló enciklopédia,meg egyéb könyv:3
-Erick Knight:Lassie hazatér

Most hirtelen ennyi jutott eszembe.:3
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Namiyo Kaminaga(Qinga) írta:-Darren Shan vámpírkönyvek
:cool:
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

A démonosok is jók :wevil:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

HellRaiseR írta:Miguel de Cervantes (Radnóti Miklós átdolgozásával) Don Quijote
Megpróbálkoztam a Don Quijoteval spanyolul 3szor is :D De egyszer sem jutottam messzire :D (magyarul nem olvastam :D )

Nekem unalmas volt, és nyilván az sem segített, hogy spanyolul nagyon nehéz olvasni, mert tele van régi kifejezésekkel :D

De nagyon dekoratív példányban van meg és jól mutat a polcon :D (szerintem az egyetlen börkötéses könyvem, mindent gazdaságos paperback kiadásban veszünk, de ezt ajándékba kaptam :D )
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Hű azt én is elkezdtem 1x magyarul, nem jutottam sokáig, de mentségemre legyen szólva, még csak 12-14 körül lehettem. :D azóta tervezem újra elkezdeni...

Amúgy meg biztos beírtam már, de Félkegyelmű by Dosztojevszkij. Meg Háború és béke Tolsztojtól, mert szeretem a hosszú regényeket.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
marci_attila
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.06.20. 23:30
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: itt
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: marci_attila »

Óóóó, a Háború és Békét én is nagyon szerettem, szegény félkegyelművel viszont háromszori nekifutásra se tudtam végezni, pedig amúgy szeretem Dosztojevszkijt...

Hááát, hosszúnak a Don Quijote is hosszú... legalábbis a spanyol kiadásom háromszor vastagabb, mint a diákkönyvtáras :D bár szép lapra van nyomva, ja, meg ha spanyolul olvasod, akkor 5ször lassabban is haladsz, lehet ezért is tűnik végtelennek..., meg számomra rém unalmas :D
Am I a wanna-be transexual just because play a female character? ;)
Avatar
Dakota
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2007.07.23. 14:30
Tartózkodási hely: O_O OMG
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dakota »

Kedvenc könyv hmm sok van de ezek közül leginkább Stephen King: Carrie . Egy lányról szól akinek az anyja vallási mániában szenved ezért a lányának megtilt minden szórakozást. Az iskolában folyton piszkálják a lányok kinevetik, gúnyolódnak rajta stb. Aztán az érettségizők bálján megválasztják bálkirálynővé. Viszont páran nem tudják elfogadni és egy tervet eszelnek ki ellene (ami persze nem valami apró kis csíny ) és akkor Carrie-nek betellik a pohár és elszabadul a pokol mert elengedi az erelyét.
Remek kis könyv egy unalmas délutánt jól feldob :wink:
Puedes ser solamente una persona para el mundo, pero para una persona tú eres el mundo.
-Lehet hogy csak egy ember vagy ezen a világon, de valakinek te jelentheted az egész világot!
Kép
Avatar
Rii
Profi
Profi
Hozzászólások: 263
Csatlakozott: 2007.06.18. 09:47
Tartózkodási hely: szobám
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rii »

HP, Neveletlen hercegnő és kb ennyi :D Jane Eyre se rossz csak kicsit nyomasztó.
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

Sok könyv tetszett, de akkor most olyanokat írok, amik a érzelmileg a legnagyobb hatással voltak rám. Ilyen a Harry Potter sorozat, ami életemben egy meghatározó időtartam volt. Másik pedig Jane Austen Büszkeség és balítéletje. Szörnyen romantikus vagyok. :oops: :)

Fantasyk közül: Weis/Hickman: Az őszi alkony sárkányai és A téli éj sárkányai, sajnos a többi részt még nem olvastam, de igyekszem pótolni. Akkor J. Stroud: Bartimeaus-trilógia, valamint a Bűbájos Mary és a folytatása, a Farkasszem. Igazából a kettő közül utóbbi, a Farkasszem tetszett jobban.
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Darken írta: Fantasyk közül: Weis/Hickman: Az őszi alkony sárkányai és A téli éj sárkányai, sajnos a többi részt még nem olvastam, de igyekszem pótolni.
Húúúúúúúúúúúú. Épp most fejeztem be Az ikrek próbája című könyvet. Ez is Raistlinről és Caramonról szólt, de ez a sorozat (5 könyv azt hiszem, ha jól emlékszem) a Sárkánydárda háború (vagy mi) utáni eseményeket dolgozza fel. És már csak egy könyv van vissza, ami a drága Raistlin gyermekkoráról szól. :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Fantasy-k közül nekem is a Dragonlance könyvek a kedvenceim. Azok közül is a Krónikák trilógia.

Amúgy már nálunk is megjelent a War of Souls trilógia első kötete!
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Sora
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 559
Csatlakozott: 2003.07.19. 12:08
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Sora »

Jack London - A vadon szava
Tudom, gyerekes...de nagyon régóta szeretem :)
~Itt vagyok, vagy csak álmodom? Egy történet, mely végét nem tudom...~
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Sora írta:Jack London - A vadon szava
Nekem ezt anno gimiben angolul kellett volna elolvasnom, de nem bírtam. A Virágot Algernonnak és a Tom Sawyer simán ment (főleg, hogy utóbbit magyarul már rongyosra olvastam), de a kutyuli kifogott rajtam.
Avatar
Tom
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.23. 11:35
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Tom »

Dragon Lance-t én is szeretem nagyon...pár napja sikerült csak hozzájutnom a Tavaszi - .... c. részhez

másik amit nagyon szeretek az a Shannara sorozat....sajna itthon már rég nem adnak ki belőle új könyveket, de attól még jó könyv

és amit v. 5-ször is kiolvstam a LOTR....azt is imádom :D
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Ah, Dragonlance... Az egyik kedvenc sorozatom. :) Sajnos már elolvastam az összeset, ami Raistlinről/Caramonról és leszármazottaikról szól. Remélem lesz folytatás. :D

Mellesleg, ha jól tudom a War of the Souls trilógiával van vége. Tud valaki folytatásról? :weh:
Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Folytatásról sajnos nem tudok, viszont hallottam, hogy mozi készül az őszi alkony sárkányaiból. Félek tőle, de ettől függetlenül rettenetesen várom.
Avatar
Tom
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2007.12.23. 11:35
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Tom »

a filmre kiváncsi lennék :D.....nem hiszem, hogy oan jó lehet majd mint a könyv....de mindig érhetnek meglepetések :D
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Kizárt, hogy jó legyen. :( Az ún. D&D filmet is vártam, aztán valahogy eltűnt és csak később derült ki számomra, hogy mégis láttam csak mivel a címben nem volt benne, hogy D&D és a sztorinak/világnak semmi köze sem volt hozzá, így nem vettem észre... Elég "gyenge" lett.
Kép
Válasz küldése