Kedvenc író, költö

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: zebra »

HellRaiseR írta:Csáth Géza
Őt de imádtam még 2-3 éve! :vigyor: Eszméletlen beteg az a világ, ami elé tárul a művei alapján...

Azt hiszem, örök kedvencem marad Kurt Vonnegut. Belőle vhogy eddig még soha nem sikerült kiszeretnem, gimi óta konstans imádom. ::^_^::
Avatar
ElemenT
Profi
Profi
Hozzászólások: 204
Csatlakozott: 2009.04.05. 23:31
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Vajdaság, Temerin
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: ElemenT »

Uh, nem nagyon vagyok oda a könyvekért, de ha valami jóra ráakadok akkor azt megolvasom elég gyorsan, mint például a Tigrisvér vagy a Tiz kicsi néger (And Then There Were None).
De a többi könyveit is kedvelem és kedvenceim e két iró: Rejtő Jenő (P. Howard) és Agatha Christie!
Rejtőnek nem olvastam olyan könyvit ami nem tetszet!
The world is my country, science is my religion.

Kép
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Nálam az örök kedvenc Jókai Mór marad, már gimis korom óta imádom, és nem nagyon értem, miért mondják rá sokan, hogy nehéz olvasni. Volt kötelező, nekem már akkor sem jelentett problémát befogadni Jókai stílusát, ami igen egyedi, ez tény, de nehéznek, vagy érthetetlennek közel sem mondanám. Legfeljebb a régies szavak okozhatnak problémát, de ott a Bakos szótár és legalább bővül az ember szókincse és kulturális nézőpontja. Plusz azt is meglátja, mi is az igazi irodalom.

Ha valaki nagyon jó történelmi regényt szeretne olvasni a középkori Erdélyről, ajánlom Makkai Sándortól az Ördögszekeret, az egyik legjobb 20. századi regény, amit eddig olvastam.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Dark-san írta:Nálam az örök kedvenc Jókai Mór marad, már gimis korom óta imádom, és nem nagyon értem, miért mondják rá sokan, hogy nehéz olvasni.
Az emberek többségének, ahogy nekem is, a leírásokkal van baja Jókainál. Amikor már a harmadik oldalon írja le ugyanazt a szorost, a legapróbb részletekbe is belemerülve, akkor egyszerűen elveszítem a fonalat, és elmegy a kedvem az olvasástól. ^^' Nekünk anno A kőszívű ember fiai volt kötelező tőle, ami alapjában véve még tetszett is, de nagyon meg kellett szenvednem az olvasással.
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen Jókai hidája a hoszúúú leíró részek. a twilightnál is ez a bajom: minden a legrészletesebben próbál leírni és elkanyarodik a cselekméntő, aztán mint a kutyatöke cseresen kanyar vissza az eseményekhez amiket szintén túl hosszan boncolgat párbeszéd nélkül.
visszatérve jókaira: kőszivű ember szinte emészthetetlen! eredeti kiadás, régies nyelv+latin, német fordítás nélkül... nekünk az Ábel a rengetegben volt a kötelező, de ezt is el kellett olvasni mint alapműt.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Azért Jókait inkább nem hasonlítgassuk Steph Meyerhez, nagyon nem egy súlycsoportba tartoznak. ::^_^::
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

igen tudom csak a leíró részból jött ez is szal.. na mind1.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
ViharTáncos
Fórummániás
Fórummániás
Hozzászólások: 1553
Csatlakozott: 2010.08.07. 14:34
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: ViharTáncos »

Én jelenleg Lord Valentine Kastélyát olvasom és naon jó. Bár elég lassan haladok vele mer csak hétvégén tudom olvasni.

http://www.alexandra.hu/scripts/cgi/web ... ZgodKkKntw
Avatar
Dark-san
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.06.01. 11:48
Nem: Férfi

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Dark-san »

Mariko írta: Az emberek többségének, ahogy nekem is, a leírásokkal van baja Jókainál. Amikor már a harmadik oldalon írja le ugyanazt a szorost, a legapróbb részletekbe is belemerülve, akkor egyszerűen elveszítem a fonalat, és elmegy a kedvem az olvasástól. ^^'
Na igen, ezt aláírom, a leírásaihoz tényleg kell cérna, de engem ezek is megfogtak, még a kortársaknál sincsenek nagyon ilyen részletesen leíró, nyelvi bravúroktól hemzsegő betétek (talán csak Hugo-val említhető egy lapon), nem hogy a manapság irodalomnak csúfolt összegányolt borzalmakban.
Kép
Avatar
zebra
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 837
Csatlakozott: 2008.09.22. 20:56
Nem:
Tartózkodási hely: Heves megye

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: zebra »

Mariko írta:Az emberek többségének, ahogy nekem is, a leírásokkal van baja Jókainál.
Én is gyorsan letettem Jókairól a leírások miatt. Hát, igen, a romantika irodalmában a sok-sok leíró rész szinte alapkövetelmény volt, mint mondjuk a klasszicizmus esetében a töméntelen utalás. Az is mekkora agyrém, amikor egy vershez tartozik vagy egy oldalnyi lábjegyzet. :vigyor:
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: anubys »

A leírásokról nekem Passuth László jutott eszembe. Ha épp olyan a hangulatom, akkor nagyon be tud jönni a stílusa, tényleg remek író, de nem arra valók az írásai, hogy pár megállós út alatt is olvassa az ember.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Juhú5000
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2022.04.14. 17:29
Nem: Férfi

Re: Kedvenc író, költö

Hozzászólás Szerző: Juhú5000 »

Hmmm igazából ez műfajtól függ mivel, fantasy-ban Rick Riorden és James Dawson, viszont thrillerben egyértelműen Rick Carter (nagyon brutál a csávó és ráadásul ő maga is kriminológus)
Válasz küldése