The Lord of the Rings

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók

Melyik faj lennél legszivesebben?

ember
6
22%
elf/tünde
15
56%
törp
0
0 szavazat
hobbit
4
15%
ork
2
7%
 
Szavazatok száma: 27

Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

Lehet, hogy ez a hiányos angol tudásomnak köszönhető, de én semmi bántót nem találtam ebben a videóban... Viszont az a Gyűrűk ura paródia, amitől lefordultam a székről, a Clerks 2-ben van. Pedig én is szeretem a Lotr-t, meg minden elismerésem Tolkien-nek, de sztem nem baj az, ha valaki mindenben megtalálja azt, amit ki lehet figurázni. Így tudtam hívőként végigröhögni a Dogmát is :lol:
Nade az említett videó: http://uk.youtube.com/watch?v=b0sc-gS9AqM&NR=1
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

::japhaha:: nos, elismerem h talán tulreagáltam a dolgot, de csak azért mert kb olyan vagyok mint az a két csávo a videodban shizu, csak lány formátumban :P
Így tudtam hívőként végigröhögni a Dogmát is
én is hivőnek tartom magam.. és nem hinném h hiányzik belőlem a humorérzék, de dogma picit durva volt azért..
Kép

life is pain, get over it
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

Hát ez qva jó! :D
Én nem tartom magam hívőnek, és már kaptam is érte hogy inkább írok bele mint hogy kutatnék utána mint a lexikonnyelvű fórumozótársaim...
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

visszatérve a témához, most jut eszembe h nekem olyanom is van h A hobbit, másnéve A babó. elég béna forditás sztem.. nah de nem ez a lényeg. kérdés h ki olvasta és mi a véleménye? amugy aki nem tudja annak infoként, ez a babo könyv leirja Bilbo történetét, h hogyan szerezte be az egy gyürűt.

én még nem fejeztem be a könyvet. kicsit más a stilusa mint a Gyürűk urának. ez inkább mese kategoria gyerekek számára, de amugy egész jo :)
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Én olvastam még A Gyűrűk Ura előtt. Jó volt. Már nem nagyon emlékszem rá... A lényeg még megvan. :)
Kép
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A babó azért olyan amilyen mert anno JRRT bácsi a kicsi fiának írta. Mesének. A fordítás jó :D

U.i.: Azért az új kiadásban szvsz átkonvertálhatták volna a neveket GyU konvertibilisre...
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mariko »

A hobbitot/babót én is olvastam, mondjuk én a GYU után. Nekem tetszett, nár tényleg van egy kis mesés beütése.
Amúgy úgy tudom, van neki új kiadása, ami már A hobbit néven fut.
Kép
Avatar
shizu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2007.09.14. 14:37
Nem:
Tartózkodási hely: mindig úton...

Hozzászólás Szerző: shizu »

matsuo-chan írta:én is hivőnek tartom magam.. és nem hinném h hiányzik belőlem a humorérzék, de dogma picit durva volt azért..
Naja, ahhoz hogy hívő, mondjuk hozzá szoktam tenni, hogy a magam módján... Amúgy állítólag néha elég morbid a humorom ::jeye:: Mindegy, az a lényeg, hogy az ember tudjon nevetni akár saját magán is!
A hobbit nálam is tervbe van véve, csak mindig tolódik vmi másik könyv miatt... :?
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Nekem megvan A babó, tetszett anno, de már nem tudnám felidézni a történetet. Azon röhögtem mondjuk, amikor kiadták újra A hobbit címmel. Ez a "aki nem merült el Tolkien világában és nem tudja hogy a babó mi az kapj fel a fejét a hobbit szóra".

A 2. kötetnél tartok még mindig, van egy ilyen rossz szokásom hogy a 2. kötetben 1 fejezetet a "3. könyvből", egy fejezetet a "4. könyvből" olvasok el, nem tudom más nem-e unta magát Gollamon, de nekem kicsit tömény az a rész, és így jobban szeretem, mint túlesni a jó részeken és aztán a drágaszágot olvasgatani fél könyvön át...... :-P A filmen bealudtam volna, ha ugyanolyan lett volna a felépítése, mint a könyvnek (jó persze várható volt, hogy nem olyan lesz).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Khaos
Profi
Profi
Hozzászólások: 217
Csatlakozott: 2007.09.30. 22:36
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Khaos »

A filmben is van azért nyoma.
Haverom beszólásával élve:
"Frodós részeket mi mindig átpörgetjük."
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

nekem sokszor olyan érzésem volt h az már másik film amikor Frodo a sziklák között bolyong. volt h ugy belefeletkeztem az eseményekbe, h mikor jött megint a Frodos jelenet akkor nagyot néztem.. h jééé még ezek is vannak
Kép

life is pain, get over it
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Épp keresgéltem kötelező társtud tárgyat, amikor erre bukkantam:
http://hps.elte.hu/idei_html/74182610.html :D

Előzetesben felvettem, de lehet fog ütközni más órámmal... meg sajnos túl komolynak tűnik ahhoz képest, amennyi időm lesz. Ellenörző kérdések a Szilmarilokból LOL (egyik kedvenc könyvem, de kb. 3 név maradt meg bennem :dirr:).
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

pfáááj ember.. mekkora szerencséd van h neked ien is van.. én bármi áron felvenném :D amugy a szilmarilokat már régota hajkurászom.. de nem tudom honnan szerezzem be.. talán láttam 1x debrecenben az alexandriában, de nem volt nálam elég pénz h megyvegyem. de az is lehet h akkor vettem a hobbitot és már nem maradt pénzem a szilmarilokra :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
DDv
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 89
Csatlakozott: 2007.11.29. 14:11
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Göd

Hozzászólás Szerző: DDv »

Hát nekem max elfek, hobbitok, orkok és más természetfeletti lények anatómiája lehetne tantárgy, de ez ugye elég képtelenül hangzik. :lol:
Kép
Avatar
matsuo-chan
Veterán
Veterán
Hozzászólások: 668
Csatlakozott: 2007.01.20. 18:59
Tartózkodási hely: Drakula bácsi őshazája
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: matsuo-chan »

én szivesen tanulnék bármit ami lotr-hoz kapcsolodik :D
Kép

life is pain, get over it
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Megvolt az első óra, nagyon tetszett, pedig jórészt csak Tolkien életéről meg életének műveira gyakorolt hatásáról volt szó. A baj az, hogy nagyon kemény félév áll előttem, nem hiszem, hogy hű de jól fel tudnék ebből készülni, de azért megteszek minden tőlem telhetőt...
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ronja
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.10.03. 11:50
Nem:
Tartózkodási hely: Vadon
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Ronja »

tök jó lehet *.* én is hallgatnék ilyet...
"I believe in miracles... They happen every day"
Válasz küldése