Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
GoldDrake
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.04.18. 20:38
Tartózkodási hely: Távol a földtől, távol ettől a veszett világtól.

Hozzászólás Szerző: GoldDrake »

Stephen King: Napkutya. Hááát, ennél már jobbat is olvastam...
...Always stray! No regrets cause I've got nothing to lose.
Ever stray! So I'm gonna live to life as I choose. Cause all things fall...
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Stephen King-től nekem a Christine a kedvencem, meg a Ragyogás. A Tortúra is tetszik. A Napkutyát még nem olvastam... de akkor majd elolvasom, hogy alkothassak rola véleményt...
Avatar
GoldDrake
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2004.04.18. 20:38
Tartózkodási hely: Távol a földtől, távol ettől a veszett világtól.

Hozzászólás Szerző: GoldDrake »

Konomi írta:Stephen King-től nekem a Christine a kedvencem, meg a Ragyogás. A Tortúra is tetszik. A Napkutyát még nem olvastam... de akkor majd elolvasom, hogy alkothassak rola véleményt...
A Ragyogást, a Rémkoppantókat, a Mágust én is olvastam tőle és tetszettek, de ez valahogy nem. Kitalálható és valahogy a hangulata sem az igazi.
...Always stray! No regrets cause I've got nothing to lose.
Ever stray! So I'm gonna live to life as I choose. Cause all things fall...
Avatar
Meroko
Profi
Profi
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2003.02.19. 14:14
Tartózkodási hely: Verona. Azon belül is Tybalt karjaiban^^

Hozzászólás Szerző: Meroko »

Galb írta: nem tuggya vki hol lehet még esetleg kapni a Kitchent? Kéne az is...
nekem megvanXD tavaj Barátnőmmel vagy 4 helyen megkérdeztük mire találtunk..és akkor még új volt...Úgyhogy ne nagyon reménykedj
Kép
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Én most egy olyan könyvet olvaok, amit olyanoknak irtak, akik öngyilkosok akarnak lenni. A címét sajnos nem tudom pontosan... de elég érdekes a könyv!
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem a Little Princesst. Valószínq pár UFO- és Hihetetlen magazin után a Bridget Jones's diary-t fogom angolul elolvasni ^^
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
DeluksZ
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 530
Csatlakozott: 2004.07.29. 22:44
Tartózkodási hely: Szeged-Budapest

Hozzászólás Szerző: DeluksZ »

Aya: érdekelnek az ilyendolgok? Van az a "Nahát" ujság.. abban is ilyesmik vannak.. persze ha érdekel. Meg adhatok neked egy könyvet ami nekem nem kell... ilyen különleges teremtményekről szól, mint a Jeti, meg a Lokknesszi (tom hogy nem így irják) szörny..stbstbstb. Nekem nem kell:)
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Loch Ness, mindegy :mrgreen:.

Istenem, mennyi ilyen van nekem is itthon. Anno (boldog gyerekkor) literszámra gyűjtöttem az UFO-s, paranormális jelenségeket leíró könyveket és újságokat. Minden ismerős, családtag megdobott eggyel. Hargitai Károly, Nemere István, Déri János... az egész kétes csapat itt van együtt :dirr:.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Ayanami írta:Valószínq pár UFO- és Hihetetlen magazin után a Bridget Jones's diary-t fogom angolul elolvasni ^^
Na arra én is kiváncsi vagyok... a filmet láttam, de igazábol az angolul íródott könyv az ami érdekel... az eredeti poénok stb. miatt...
Avatar
Xell
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 514
Csatlakozott: 2003.11.24. 16:21
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Bp.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Xell »

Laura és a hét hold pecsétje-t olvasom. A Laura és az Aventerra titkai c. gyerekkönyv folytatása.
Lolrus presidenshul canditate, four moar buckets
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Újraolvasom épp a Grettis sagát... vagyis végre neki kéne állnom újraolvasni, mert alig emlékszem rá. ._. Emlékeim szerint mondjuk jópofa sztori, de sose voltam oda érte... na hátha majd most. (Sajna Grettir nem túl szimpatikus fazon... jó, nem lehet mindenki Sigurd meg Sinfjötli, de Grettir még csak nem is humoros, ha jól emlékszem.)
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Anatolij Ribakov - Az Arbat gyermekei. Az 1933-34-es években játszódik a nagy Szovjetunióban, a Népek Atyjának, Sztálinnak "uralkodása" alatt. Szerintem nagyon jó. (lehet, hogy emiatt álmodozok össze minden hülyeséget mostanság...)

Asimovtól az Alapítvány-trilógia is tervbe van véve. Nem ismeri esetleg valaki Duncan Shelley-től az Elme gyilkosait és a Téboly katonáit?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Kim/Kimi. Angolul olvasom, nem túl nehéz megérteni ^^". Egy félig amerikai, félig japán lányról szól, aki szeretné megtalálni a japán Qseit...hazafelé a buszon pont jó kikapcsolás... :D
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Robert Browning: Téboly da cella

nagyon szeretem az egyik kedvenc költőm.
Kép
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Nem tudom, olvasta-e valaki Vágvölgyi B. András Tokyo Underground c. könyvét, amiben a Frei-műsorban is hivatkoztak... Én most olvastam el az első néhány fejezetet + azokat, amik az animéről és a mangáról szól(ná)nak...

Hát nem ajánlom senkinek... Olcsó, közönséges + szexorientált, ponyvaízű maszlagnak tűnik nekem. Tele van pakolva japán szavakkal, de nem hiszem, hogy itt az információközlés lenne az író célja, hanem inkább olyan "na, most majd megmutatom, mennyit tudok a szexmániás, debil japánokról" mentalitás jött át.

A véleményem szigorúan imho, de én senkinek nem ajánlom, hogy ez alapján ismerkedjen a japán popkultúrával...
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Olvasta valaki a Nyakig a miszóban c. művet? :lol:
Avatar
JAFO
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 491
Csatlakozott: 2003.10.14. 21:41
Tartózkodási hely: "Going faster is the system job"

Hozzászólás Szerző: JAFO »

Konomi írta:Olvasta valaki a Nyakig a miszóban c. művet? :lol:
Valaki már lehúzta itt pár oldallal visszább.

Lassan belekezdek Milne: A Vörös Ház relytélye c. könyvébe. Állítólag jó kis krimi.
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

JAFO írta:Valaki már lehúzta itt pár oldallal visszább.
Bocs... akkó megyek és megnézem...
Avatar
Galb
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 127
Csatlakozott: 2004.05.17. 20:15
Tartózkodási hely: a Gundamom cockpitjéből netelek
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Galb »

Hidasi Judit írt könyveket Japánról azokat olvasgatom, valamint lassan elolvasom Az öt elem könyvét...
"Élj hangosan és szenvedj csendben..."
|[ Gh ]|
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én mostanság a kötelező olvasmányaimat olvasom... Ki se látszok mögülük... Most a Bűn és bűnhődést olvasom... :!:
Avatar
mufurc
Fórumdémon
Fórumdémon
Hozzászólások: 1792
Csatlakozott: 2003.03.12. 15:52
Tartózkodási hely: Neue Sansoucci, Odin

Hozzászólás Szerző: mufurc »

Konyveket a normannokrol. Sok konyvet a normannokrol. Ma harmon ragtam at magam, meg ketto van hatra.... @___@ Imadom a normannokat, a legzsenalisabb kozepkori banda voltak, de ennyi meg beloluk is sok. >___>
現実は現実
アイドルはアイドル
それはそれ、これはこれだ!
Konomi

Hozzászólás Szerző: Konomi »

Találtam egy könyvet a bulldogokról és molosszer típusú (közérthetőbben azok a kutyusok, akiknek több ránc van a buksiján az átlagosnál) kutyákról az egyik dobozomban (nemrég költöztünk, a könyvek 3/4-e még a garázsban és egyéb nehezen hozzáférhető helyeken van...), szép nagy könyv, sok jó képpel és érdekes dolgokkal sajnos holnapra már be fogom fejezni, úgyhogy meheek megint garázst túrni... *pya*
Avatar
Hoc
Profi
Profi
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2004.10.01. 23:33
Tartózkodási hely: magam alatt

Hozzászólás Szerző: Hoc »

Antigoné.... maaaarha jóóóóóó..... ::z::
Szét unom rajta az agyam és még ráadásul érthetetlen is..:neutral:
Avatar
SZEL
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.08.12. 20:57
Tartózkodási hely: Mikor hol

Hozzászólás Szerző: SZEL »

Én mostanság a Gyűrűk urát olvasom. Bár vannak benne unalmas tájleíró részek, amit hosszan regél, de nekem tetszik, mert vannak benne izgalmas részek is. Érdemes elolvasni, ha ajálhatom.
Az ember felelős, a saját élete és jövője alakításáért.
Avatar
Zelmor
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2003.10.14. 19:04
Tartózkodási hely: Árnyékmagyarország

Hozzászólás Szerző: Zelmor »

James Clavell: A sógun

Most kezdtem a második kötetet. Izgalmas mű, bár már túl sok spontán csavar van benne, amivel az író elősegíti Blackthorn 'előmenetelét'. És nagyon látszik, mi lesz a vége, de remélem lesz valami olyan,a mire most még nem számítok.
Válasz küldése