Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Hát meg tudom érteni, hogy ha valaki nem nagyon bírja Lestatot, annak kínszenvedés lehet ezeket a könyveket olvasni. Én személy szerint kedvelem, bár lehet az is közre játszott ebben, hogy az első könyvben ne ő a főszereplő... Én úgy általában nem bírom a főszereplőket, amiatt is, mert körülöttük forog a világ.... Mindenesetre az első könyvben ő volt a kedvencem, és bár már a 3. könyvben is ő a főszereplő, még sem tudom nem szeretni :)
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én nagyon szeretem az Édentől Keletre című könyvet ;) legalább is néhány éve nagyon tetszett.. bár úgy rémlik, kicsit szájbarágós Steinbeck stílusa, de a könyv maga érdekes volt.
A Gyűrűk ura sztem is elég unalmas, 12 évesen elolvastam és tetszett, de azóta se bírtam ezt megismételni ^^" csak az első kötetig (Boromirt szeretem:))
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Miharu-chan
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 388
Csatlakozott: 2005.05.08. 13:54
Tartózkodási hely: inglend

Hozzászólás Szerző: Miharu-chan »

Húha, SZEL, soxerencsét kívánok hozzá... nekem 3 hétbe telt elolvasni a 3 könyvet, mikor általában csak pár óra kell... nagyon brutális szerintem, de egy fantasy-szerető embernek kötelező olvasmány :(
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Gyűrűk Ura ::jthrill:: *me fan*

5 nap alatt olvastam el mind a három könyvet, de úgy, hogy le nem tudtam tenni. Reggel suli, aztán du. 3-ra hazaértem, és megállás nélkül olvastam, míg csak el nem aludtam. Reggel vettem csak észre, hogy egész éjjel égett a fejem felett a villany. ^_^
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Lionela
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2005.01.05. 16:28
Tartózkodási hely: Álmok Világa

Hozzászólás Szerző: Lionela »

Surci írta:Gyűrűk Ura ::jthrill:: *me fan*

5 nap alatt olvastam el mind a három könyvet, de úgy, hogy le nem tudtam tenni. Reggel suli, aztán du. 3-ra hazaértem, és megállás nélkül olvastam, míg csak el nem aludtam. Reggel vettem csak észre, hogy egész éjjel égett a fejem felett a villany. ^_^
Detto. Ülve, állva, fekve, evés közben, egyzserűen egyfolytában olvastam. Nem bírtam ki míg a végére nem érek. Az első kötet elég unalmasra sikerült de a többi szerintem nagyon is hogy jó. A kedvencem az utolsó kötet vége, mikor a hobbitok hazamennek, és otthon is rendet raknak.
De MIÉRT pont EZT NEM filmesítették meg?
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Most fejeztem be Thomas Mann-tól a Buddenbrook házat, és nagyon tetszett. Az első 50 oldalt vagy 3 hónapja olvastam, de akkor nem fogott meg túlságosan, aztán kb. 1 hete újra elővettem. Ahogy kezdtem megismerni a szereplőket, úgy lett egyre jobb és jobb a történet (csak kár, hogy a végét már a könyv borítóján elspoilerezték -_-). A legjobban Tony-t szerettem, és ingerelt, amikor az asszonynevén szólították ^^. A vége azért kicsit furcsa volt, Hanno-t elég gyorsan eltette láb alól az író... Szegény... Szal tetszett, na. ^_^

Mostanában olvastam Vaszary Gábor: Ketten Párizs ellen c. könyvét is, az is marha jó volt, főleg a stílusa tetszett nagyon, rengeteget nevettem. ^^ És némi megszívlelendő tanulsággal is szolgál az olyan idiótáknak, akik 10 fillérrel is képesek lennének nekivágni a világnak XD XD Mint pl. én... XD XD

A következő könyv sztem a Mester és Margarita lesz, már elég régóta el akarom olvasni azt is.

Egyébként aki teheti, járjon antikváriumba! Most a héten 500 ft-ért vettem egy könyvet teljesen jó állapotban és olyan kötésben, amiért könyvesboltban legalább 2500 Ft-ot biztos elkértek volna.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem ma a Tale of the Body Thiefet, és elkezdtem Puskin: Anyeginjét olvasni újra, és azt is befejeztem, úgyhogy most elkezdem Anne Ricetól a Memnoch the Devilt. XD
Az Anyegint elolvastam újra, mert:
- nagyon tetszik
- nagyon szeretem Anyegint meg Lenszkijt
- és mert érettségi tétel is :dirr:
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

A Mester és Margarita

Az elején elég fura volt ez a "regény" (végig úgy éreztem, drámát olvasok, abszolút nem volt regény-"feelingje" ^^), és hogy összevissza ugrál az író a helyszínek (és egyben dimenziók, vagy minek nevezzem őket ^^) között, de utána iszonyúan megtetszett, főleg, amikor Woland és kísérete szórakozik az emberekkel. Wolandék nagyon XD XD XD Eh, lehet, hogy ő a Gonosz, a kísérete meg démonok, de nagyon szimpatikusak voltak mindannyian. Korovjovon meg Behemóton mindig hülyére röhögtem magam ^^ Ajánlom mindenkinek.

Aki már olvasta: Csak nekem tűnt úgy, hogy Woland karaktere burkolt utalás Sztálinra?
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Arashi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 102
Csatlakozott: 2003.12.05. 17:14

Hozzászólás Szerző: Arashi »

Surci írta:A Mester és Margarita

Az elején elég fura volt ez a "regény" (végig úgy éreztem, drámát olvasok, abszolút nem volt regény-"feelingje" ^^), és hogy összevissza ugrál az író a helyszínek (és egyben dimenziók, vagy minek nevezzem őket ^^) között, de utána iszonyúan megtetszett, főleg, amikor Woland és kísérete szórakozik az emberekkel. Wolandék nagyon XD XD XD Eh, lehet, hogy ő a Gonosz, a kísérete meg démonok, de nagyon szimpatikusak voltak mindannyian. Korovjovon meg Behemóton mindig hülyére röhögtem magam ^^ Ajánlom mindenkinek.

Aki már olvasta: Csak nekem tűnt úgy, hogy Woland karaktere burkolt utalás Sztálinra?
A Mester és Margarita nagyon jóóóóó, az egyik kedvencem. :) A burkolt utalás Sztálinra: nem tudom, többféle értelmezése van. Minden bizonnyal politikai szatíra is, de sztem érthető egyszerűen úgyis, hogy az emberi ostobaságot figurázzák ki a természetfeletti erők - ebben az esetben Wolandék (akik egyébként tényleg XD, és tényleg szimpatikusak. :D)
悪い だって 分かってる
けど まだ 愛する もの を 毀ぼちつづける
Avatar
Ginsa
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2005.06.07. 07:09
Tartózkodási hely: Szaturnusz:)

Hozzászólás Szerző: Ginsa »

nekilódultam Hemingway Öreg Halász és a Tenger c. művének, bár újabban igen elhanyagoltam, bármily kevéske oldalból is áll... nem baj, majd nyáron bepótolom X)
Avatar
Lyllyme
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2005.05.04. 10:28
Tartózkodási hely: Korlátokon túl

Hozzászólás Szerző: Lyllyme »

Most fejeztem be Móricztól a Rokonokat.. tuodm hogy kötelező olvasmány meg minden .. őő.. de jobb késöbb mint soha..
Szóval engem nagyon kiborított..szóval az elején még láttam v.reményt meg minden.. de a vége... szóval eléggé illuzió romboló.. Tudom hogy ilyen a világ.. szóval hogy ez a világ, de akkor is! Rám nagyon nem jellemző hogy kb. fél percet kibírjak mosolygás nélkül..de ezek után két hétig tiszta antiszoc voltam..
Még azt nem értem hogy hogy lehet egy ilyen könyv kötelező olvasmány!!! Ez már komoly lázító szöveg! Mondjuk csak azok számára lehet ez akár egy cseppet is elgondolkoztató aki egy valamennyire érzékeny..
Amikor órán beszéltünk róla alig vártam hogy a többiek elmondják a véleményük.. Nem hittem volna hogy ennyi érzéketlen beszűkült hétközpokba belesüppedt ember vesz körül!!!! A könyvek jók csak a hétköznapok megölnek minden jót, nem hagyják hogyhassanak rád.. Ezért kell hétvégén olvasni :D
" Oh... isn't it nice ?!.... "
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Nos igen, épp most olvasom a Szép asszonyok egy gazdag házban c. kínai "klasszikust", számomra az hasonlóan lehangoló.

Amúgy szerintem a Rokonok teljesen korrekt módon kötelező olvasmány, én inkább azt nem értem, miért volt nekünk pl. a Legyek ura 8. osztályban kötelező (6osztályos tanterv; de már általános iskolás ismerősöm is mondta, hogy nekik is az lesz). Na azt szerintem elég felesleges olyan korán elolvastatni az emberrel. :\
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
Surci
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1879
Csatlakozott: 2004.03.05. 18:42
Tartózkodási hely: SkyEye Corporation

Hozzászólás Szerző: Surci »

Kaen írta:(...)azt nem értem, miért volt nekünk pl. a Legyek ura 8. osztályban kötelező (6osztályos tanterv; de már általános iskolás ismerősöm is mondta, hogy nekik is az lesz). Na azt szerintem elég felesleges olyan korán elolvastatni az emberrel. :\
Szerintem is. Bár nekem mondjuk alapból nem tetszett az egész, pedig régen szerettem a "Robinson"-történeteket.

Hogy ONtopic is legyek: Bary Árpád - A teljesség vágya. Egy orvos-festő életútja.
今度こそ... 決着をつけてやる! - This time... I'll end it all!
-----------------------------------------------------------------
Kép
MAL
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Dan Brown: A Da Vinci-kód :cool:
Kép
Avatar
Maron
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 523
Csatlakozott: 2003.02.20. 19:58
Nem:
Tartózkodási hely: Beika Block 22 1/b
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Maron »

Matthew Stover: A Sith-ek bosszúja - végre befejeztem, a 6 könyvből sztem a legjobban sikerült, a rajongóknak érdemes elolvasni (főleg a sok, a filmből végül kimaradt jelenetekért *_*)

És most kezdem a Narnia krónikáinak 1. kötetét, A varázsló unokaöccsét C.S. Lewis-tól^^
Kép
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Kon-san írta:Dan Brown: A Da Vinci-kód :cool:
én is most olvastam... ütős, csak kéne tudni hozzá hogy hány % benne a kamu és hány% ami nem, szal pl. jójó h volt Sion rend, de mondjuk valóban a Grált védelmezik, és hogy Mária MAgdolna valóban királyi vér-e stb
Kép
Avatar
Ynah
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 593
Csatlakozott: 2003.06.10. 20:02
Nem:

Hozzászólás Szerző: Ynah »

Hát csak azt tudom, hogy olvasás közben élénken hsználatba vettem a Google-t, meglesni a könyvben említett műveket. És hát meglepő élményben volt részem...az a része nem kamu...a többiben lehet van sőt biztosan van körítés..valamennyi. Hihetetlen könyv. :cool:
Kép
Avatar
Kevin
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2005.06.13. 21:14
Tartózkodási hely: Tennis Court

Hozzászólás Szerző: Kevin »

Most olvasom ujra a Dune Gyermekei-t (miutan kivegeztem a Dune-t es a Dune Messiasat) es meg mindig olyan jo mint eddig.. :)

Ajanlom mindenkinek! :) :)
Kép
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Surci írta: Egyébként aki teheti, járjon antikváriumba!
Teljesen igazad van! ::jsmile::

Nem is olyan régen 3 Asimov Teljes Alapítvány és Robotikát láttam szinte makulátlan állapotba leárazva antikba. Csak már másnapra elvitték. ::jumph::
Avatar
Antras
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2005.06.25. 09:56
Tartózkodási hely: Zeg

Hozzászólás Szerző: Antras »

Van egy kérdésem hozzátok. Hogy lehet a nevünk alá képet beilleszteni?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Antras írta:Van egy kérdésem hozzátok. Hogy lehet a nevünk alá képet beilleszteni?
van egy tök jó másik topik ami foglalkozik ezzel... most ide fognak jönni a modok és jól lehordanak készülj fel rá... addig is kérdezősködj erre, vagy privátban:
http://aoianime.animehq.hu/forum/viewto ... &start=465
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

Befejeztem a Memnoch, the Devilt, elkezdem a The Vampire Armand-ot. Aztán kicsit leállok Anne Rice-szal, meg amúgy sem rendeltettem új könyveket. Tetszettek (főleg az Interview with the Vampire, a The Vampire Lestat, meg a Tale of the Body Thief), de szerintem egy kis szünet nem árt ^^'. Meg egyre jobban kiakadok azokon, amit ír... @.@ s bár Lestat a második kedvencem a történetekben, kicsit békén lehetne már hagyni, mert szerintem már elment a józan esze is ^^'''.
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Narumi
Hikikomori
Hikikomori
Hozzászólások: 1388
Csatlakozott: 2004.05.04. 14:36

Hozzászólás Szerző: Narumi »

Én most a Szent Péter esernyőjét olvasom, csak úgy önszántamból. Rájöttem, hogy mennyi mindent lehet csinálni buszozás közben. ^_^
Kép
心在るが故にお前のすべてを欲する
"Because I have a heart, I lust for all that you are"
nadjp
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2003.10.01. 18:31
Tartózkodási hely: s00pRONE
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: nadjp »

Szökevény. Egy utcalány naplója :arrow:
Elég durva
The last Angel...
Avatar
Yui
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 146
Csatlakozott: 2005.06.11. 17:30
Tartózkodási hely: Eva 01

Hozzászólás Szerző: Yui »

Az ember tragédiája. Csodálatos ifjúság. Az alkimista. És mennyi mindent kéne még... :D

-----

Harry Potter and the Half-Blood Prince. Van itt valaki, aki szintén belevágott angolul elolvasni? :) Hátha jobban tud, mint én.. :wink:
IKARI YUI
1977-2004-?
(still alive..?)
Válasz küldése