Mit olvasol mostanában?

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Könyves oldalakon láttam, hogy sokan eltervezték, hogy egy év alatt elolvasnak 100 könyvet. Tavaly sajnos nem tudtam elolvasni egy év alatt ennyit, de remélem idén sikerül. Időm nincs sok, napi 100 oldalnál többre nem is jut idő, de olyan nap nincs amikor ne vennék a kezembe könyvet.

Olvasni szeretőknek ajánlom a Moly oldalt. Értékelni lehet a könyveket, be lehet jelölni a kedvenceidet. Azt is, hogy mit olvasol éppen, vagy mely könyvek vannak a várólistádon, mely könyvet szeretnéd megvenni stb. Könyvszeretők kedvenc oldala. :)

http://elhaym.wordpress.com/2010/07/16/telen-olvastam/

http://elhaym.wordpress.com/2010/07/16/ ... -olvastam/
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A blogodat látva hasonló az ízlésünk. Én is szeretem az emberfeletti sötét erőkről szóló könyveket.
Tudok neked ajánlani egy magyar könyvet: Böszörményi Gyula- 9...8...7... Ez egy trilógia tehát a visszaszámlálás folytatódása a kövi könyvek címe. Én elolvastam és tetszett! (még csak az első két könyvet)
Én is írogatok, szóval, ha egy pár év múlva (reméljük annyi se) meglátsz ezzel az írói névvel készült művet, akkor tudd, hogy volt egyszer valaki aki írt neked egy fórumon és valóraváltotta az álmát.
Hol szerzed be a mangákat és a könyveket?
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

A blogodat látva hasonló az ízlésünk. Én is szeretem az emberfeletti sötét erőkről szóló könyveket.
:) Olvastál is ezektől az íróktól? Nem lehet bennük csalódni, nagyon izgalmasak.
Hol szerzed be a mangákat és a könyveket?
Bookline, Alexandra.

Remélem sikeres író leszel.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Arthur Herzog:A cet
A rajzás írójának ebben a művében egy intelligens, bosszúszomjas kardszárnyú delfin és egy tengerész küzdelmét láthatjuk.
Gondolom már ennyiből is kitaláltátok, hogy ez egy csúnya Moby Dick koppintás, de azért nem olyan rossz.
A könyvön lévő ,,A rómaiak halálhozónak hívták" felirat már idegesítően hatásvadász.A könyv az egynapos kategóriába tartozik, egy hosszabb út alatt simán ki lehet olvasni.
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Elhaym írta:Könyves oldalakon láttam, hogy sokan eltervezték, hogy egy év alatt elolvasnak 100 könyvet. Tavaly sajnos nem tudtam elolvasni egy év alatt ennyit, de remélem idén sikerül. Időm nincs sok, napi 100 oldalnál többre nem is jut idő, de olyan nap nincs amikor ne vennék a kezembe könyvet.
Anno a középiskolás éveim szóltak az olvasásról. Akkoriban évi 120-150 könyvet "fogyasztottam", de azóta lényegesen kevesebb idôm jut rá. Pedig lenne mit olvasni, egy teljes polcnyi íromány van a szekrényemen, várva, hogy elolvassam. Ráadásul mivel könyvkiadónál dolgozom, így van pár nagyker partnerünk, akiktôl elég szép kedvezménnyel tudok vásárolni, úgyhogy utánpótlás terén sincsenek gondjaim. Csak a szabadidô...
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Van Vogt:Linn varázslója (sci-fi)
Egy űrháborúban kipusztulnak az emberek, majd újjáélednek, de a gonosz riskek újra jönnek...
A sztoriról ennyi elég is, beszélek inkább a borítóról, mert ez már művészi szinten ronda. Megpróbálták odamásolni Luke Skywalkert, de a képen lévő srác sokkal jobban hasonlít egy jedi ruhás Zámbó Jimmy imitátorra, akinek menstruációs fájdalmai vannak...
Ennek ellenére ez egy jó könyv, nem kihagyhatatlan, de egy olvasást simán megér.

(Ebben az évben ez nekem kb. a 40. szóval még meglehet a 100)
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A Twilight trilógiát senkinek sem ajánlom! Megint a kisebbségbe tartozom, ha azt mondom sz@r!
Arról ír, hogy milyen mély a depressziója a csajnak. túl sok leírás! Egyetlen rész jó benne: a farkasokról szóló.

utólag ajánlanám a boszorányos meséskönyveket kedvelőknek: a Witch alkotóitól- Az ikrek titka trilógiát. ez főleg lányoknak szól, sok benne a mesés elem, de azért olvasható.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hakuma Riyuichi írta:A Twilight trilógiát senkinek sem ajánlom! Megint a kisebbségbe tartozom, ha azt mondom sz@r!
Nem tartozol a kisebbségbe, csak rossz társoságba jársz. d:
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Lehat hogy igazad van, a suliban rengeteg fan van. Elég durva: egész nap az edwödörről szóló sikojokat kell hallgatnod amikor 3 tz is lesz egy nap. Ez volt az év leggázabb része!

Ha már jó könyv kell inkább olvasok vmi értelmes horrort, ahol részletesen leírják, hogy niffan ki valaki és nincs olyan, hogy nem mertél odanézni, vagy nem voltál ott.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Annak idején el akartam olvasni a Twilight könyveket, de még nem kerítettem rájuk sort. Tényleg olvashatatlan?

Weöres Sándor: A teljesség felé
"Minden napra egy gondolat" felépítése van és tényleg érdemes elolvasni. Mondjuk reggelente egy-egy szösszenetet iskolába/munkába indulás előtt.
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A köny önmagában nem gáz. lvasható, csak szerintem túl sok benne bella. nagyon depi a new moon-ban, de a farkasok tetszettek. a twilightos vélemények az írói véleményeim, ezek a könyvről az emberi kritikák.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: anubys »

Akkor lehet, hogy teljesen kimaradnak majd az életemből. Így is akad jócskán olvasnivaló. :D
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

jobban teszed. én is csak kényszerből olvasom.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Hakuma Riyuichi írta:edwödör
Ez nagyon tetszik! Mostantól csak így fogok utalni a kis csillogós vámpírficsúrra. XD

Egyébként ki kényszerít téged Twilight olvasásra?
Kép
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

A fájdalom és az unalom. amikor nincs ötletem mit írjak, vagy mit rajzoljak olvasok. mindeközben zenét hallgatok vagy tévézek esetleg gépezek.
örülök, hogy tetszik a gúnynév. egy írónak legyen mit kitalálni.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Örülök, hogy nem csak szerintem fos a twilight. Az íróját legszívesebben megkéselném.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

min író én is egyetértek
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
Avatar
Kashim
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 460
Csatlakozott: 2007.09.20. 14:07
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Kashim »

Én csak olvasnák mert amire most fáj a fogam az egyenlőre tudtommal csak oroszul jelent meg!Ez lenne az!
Dmitry A. Glukhovsky: Metro 2033
Egy nagyon jó történet főleg hogy a játék adaptációja is az volt!Szerintem a fő témája hogy az embert még az apokalipszis sem téríti jobb belátásra mégpedig arra ne öld ember társaidat!
Egyszerűbb embereknek a történet 4-es metró horror elemekkel! :D

2034-ról meg ne is beszéljünk!
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

Mostanában inkáb a sajátomra koncentrálok így nincs időm olvasni
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Most jelenleg Arthur Heailey Bankemberek című könyvét olvasom. A témájáról azt hittem, hogy 20 o. után megunom, de szerencsére tévedtem, durvajó.
Avatar
Elhaym
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 926
Csatlakozott: 2005.02.11. 16:16
Nem:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Elhaym »

Hakuma Riyuichi írta:A Twilight trilógiát senkinek sem ajánlom! Megint a kisebbségbe tartozom, ha azt mondom sz@r!
Nem vagy vele egyedül. Nekem sem tetszik. Tinis, csöpögős.

Alkonyatot az egyik ismerősöm foglalta jól össze.

"egy túlnyálasított, unalmas és eseménytelen tinimaszlag. A főszereplő csaj irritáló és totál jellemtelen, a főszereplő fiúról nem is beszélve."

Ward, Kenyon, Showalter, Frost és Cole sokkal jobb.
Jobb az olyan történet ahol a szerelmi szál nem csöpögős, tele van a könyv izgalommal, fordulattal és szerethető szereplőkkel.

Alkonyatban még hosszú szemfoguk sincs a vámpíroknak.
Kép
Olvasom: http://moly.hu/tagok/elhaym
Blogom szavazás augusztus 31.-ig.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

ez is igaz nekem nagyobb van!
egyszóval fos. ha már vámpírok legyen benne vér és horror, meg várak vagy valami ilyesmi
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Hakuma, te szadista.
Olvasd el Stephen King Borzalmak városa című könyvét, és máris jobb kedved lesz.
Avatar
Armin Doyle
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 643
Csatlakozott: 2010.07.15. 12:41
Kapcsolat:

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: Armin Doyle »

horror? akkor jöhet! :twisted:
nem vok teljesen szadista, de majdnem. az elvem: ha jó a képzelőerőd, akkor horrort olvasni is jó.
hallottam már róla és lehet meg is veszem. remélem jobb mint... most inkább nem ingerlem magam hülyeségekkel.
"Being considered 'crazy' by those who are still victims of cultural conditioning is a compliment" -Jason Hairston-
dani576
Profi
Profi
Hozzászólások: 255
Csatlakozott: 2010.07.16. 08:48
Nem: Férfi

Re: Mit olvasol mostanában?

Hozzászólás Szerző: dani576 »

Ne aggódj, Stephen Kingben nem lehet csalódni, de ha már horrort akarsz, H. P. Lovecraft és E. A. Poe műveit se hagyd ki.
Válasz küldése