Vampire the masquerade és egyéb vámpíros könyvek

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Vampire the masquerade és egyéb vámpíros könyvek

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Nos mint a cím is mutatja szeretném ha ide mindenki leírná a véleményét a különböző vámpíros könyekről. Így aki, mint én is nagy fan megtalálhatja mit érdemes ebből a témából leginkább elolvasni, ki a kedvenc írótok stb. Ja és jöhetnek a world of darkness és hasonló jellegű könyvek is de főként a vámpírosak. Személy szerint kedvenc íróm ebben a témában Robert Weinberg (Vörös halál trilógia+horizontháború trilógia, ha valaki esetleg tud ezek folytatásáról légyszi íeja ide!!) :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára fuzik 2006.02.17. 07:38-kor.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ez nem egy szerepjáték? :weh: És az nem masquerade :?: amúgy én ilyen vámpírosat csak Darren Shan-t olvastam :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
fuzik
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 132
Csatlakozott: 2003.10.09. 14:14
Tartózkodási hely: valahol tolnamegyében

Hozzászólás Szerző: fuzik »

Van belőle szerepjáék is. Amugy javítottam a dolgot. Mondjuk Darren Shan-t még nem olvastam de arról is jöhetnek az infók. Megjelenések ilyesmi vagy amit akartok.
Dont worry be happy
/az élet túl hosszú ahhoz hogy rossz dolgokkal töltsük/
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

Ok :wink: Darren Shan--olyan fantasy, vannak benne lightosabb részek is, de a vége felé eléggé eldurvul. Hát arról szól, hogy egy gyerekből vámpír lesz :-P . Csak az nem tetszett benne, hogy 12X200 oldal, nem pedig mondjuk4-5kötet :weh:
Most amúgy egy Farkasemberes könyvet ír.. :cool:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Neerson
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 122
Csatlakozott: 2006.02.05. 19:21
Tartózkodási hely: Cegléd-Budapest

Hozzászólás Szerző: Neerson »

Stephen King - Borzalmak Városa , más vámpíros könyvet nem olvastam, de ez igen jóra sikeredett :)
Avatar
Kaen
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 401
Csatlakozott: 2004.09.02. 14:09
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kaen »

Én csak a szerepjáték alapkönyvét szoktam olvasgatni.. pl tegnap és ma, karakteralkotáshoz + játékhoz :roll:

Egy ilyen regénybe beleolvastam, de hát irodalmilag nagyon nulla volt (a toreadoros). Mondjuk biztos van jobb is..., de kicsit elvette a kedvem.
"Nem a dolgok lépnek be a tudatba, hanem az a mód, ahogyan hozzájuk viszonyulunk..."
Nietzsche
Avatar
wolfi
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2004.11.30. 18:51
Tartózkodási hely: Pápa - Eger
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: wolfi »

HellRaiseR írta: Most amúgy egy Farkasemberes könyvet ír.. :cool:
Nem a Démonmester című könyvére gondolsz? Mert hát abban volt farkasember és nem rég jött ki. Én már kiolvastam és mit is mondja igen brutkó lett. :D
Kép
Avatar
Gendo
Profi
Profi
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2004.11.17. 18:39
Tartózkodási hely: Pápa
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gendo »

Mellesleg ott az avatarodon is :cool: Szerintem túl aranyosra sikeredett ahhoz hogy ijesztő legyen :)
Kép
Akkor...hol van az álmom? - Az a valóság folytatása.
És hol van a valóság? - Az álmod végén.
Avatar
HellRaiseR
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2006.01.20. 20:05
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: főváros
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: HellRaiseR »

wolfi írta:Nem a Démonmester című könyvére gondolsz? Mert hát abban volt farkasember és nem rég jött ki. Én már kiolvastam és mit is mondja igen brutkó lett. :D
De arra. Én is olvastam, de ez már asszem tavaly jött ki. :roll:
Kép
Az Ördög a részletekben rejlik...
,,We're trapped in the belly of this horrible machine...and the machine is bleeding to death."
Avatar
Kuresz
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2006.03.01. 03:21
Tartózkodási hely: Silent Hill

Hozzászólás Szerző: Kuresz »

Nem tudja valaki,hogy honnan tudnám beszerezni a Vampire:The masquarade könyvet?Honnan tudnám megrendelni vagy valami
Kép
Kép
Kép
Avatar
kukurbuki
Sensei
Sensei
Hozzászólások: 524
Csatlakozott: 2004.06.23. 22:58
Tartózkodási hely: In a rotten little kingdom where kings and clows alike...
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kukurbuki »

Melyiket?
Ha storyteller's handbook, vagy guide to the sabbath kell, akkor jó áron eladom neked.
Piracy is charity.
Avatar
Kyssifur
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2006.02.07. 14:14
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Kyssifur »

A Darren Shan könyveket én is olvastam. Az eleje még bejött, de az utolsó 3 részt már nem bírtam végigolvasni.
Avatar
Chiigirl
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 437
Csatlakozott: 2006.03.29. 15:11
Nem:

Hozzászólás Szerző: Chiigirl »

Én Vampire-t olvastam,mindenkinek ajánlom akit érdekel...(Vampire kártya + szerepjátékok) ::jthrill::
"You come on dance with me to the end of the world..."
Avatar
Amy Jade
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2004.08.29. 10:53
Tartózkodási hely: koncerten akar!!! *____*
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Amy Jade »

én a Vörös halál trilogiát olvastam, azt teljesen király volt! a Vérkötelékek meg a Rosszabb a halálnál is jo volt. belevágtam, hogy elolvasom a klánregényeket, de egysezrüen nem visz rá a lélek, hogy tuljussak az eddigi huszonvalahány oldalon. olyan szinten sz*r, hogy el se hiszem... :P ennél még én is klasszisokkal jobban irok. és vki ezért pénzt kapott... *sigh*
Kép
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Amy Jade írta:belevágtam, hogy elolvasom a klánregényeket, de egysezrüen nem visz rá a lélek, hogy tuljussak az eddigi huszonvalahány oldalon. olyan szinten sz*r, hogy el se hiszem...
Nekem volt dolgom egy-két klánregénnyel, és a többségük tényleg kritikán aluli. Egyedül a Giovannit tudom mindenkinek ajánlani, szerintem az tökéletesen visszaadja a Vampire szerpjáték hangulatát- vagyis, hogy az egyik írója szerint milyen is ez a hangulat. (Persze csak ha nem zavar a sok káromkodás és perverzió, dehát a Vampire hülyén is nézne ki ::tenshii:: "szelíden").
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
Mayu
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2006.07.02. 12:35

Hozzászólás Szerző: Mayu »

Stephen King - Borzalmak Városa, meg a Darren Shan vámpírkönyveket,mást nem is olvastam ebben a műfajban :weh:
Avatar
Rossi
Profi
Profi
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2006.05.15. 10:35
Tartózkodási hely: Na'conxy... izé, Nagoya
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Rossi »

Ó, igen, hogy is hagyhattam ki?

George R. R. Martin: Lázálom

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a legjobb vámpíros regény, amit valaha olvastam!!! És könnyen lehet, hogy a legjobb, amit ebben a műfajban valaha írtak...
"Történetem teljes egészében igaz, mivel az elejétől a végéig én magam találtam ki." XD
http://thebiggestdreamer09.blogspot.com/
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

én is a Darren Shan sorozatot olvastam, az újnak is nekikezdtem. bejön a stílusa nagyon, néha kifekszel a röhögéstől, néha rosszul leszel az igen részletes és érzékletes leírásától a harcoknak, aztán meg bőgsz egyet egy-egy karakter halálán... sztem rendben van
mást nagyon még nem olvastam a témában de ami késik az nem múlik :D
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Hozzászólás Szerző: anubys »

Rossi írta:Ó, igen, hogy is hagyhattam ki?

George R. R. Martin: Lázálom

Túlzás nélkül állíthatom, hogy a legjobb vámpíros regény, amit valaha olvastam!!! És könnyen lehet, hogy a legjobb, amit ebben a műfajban valaha írtak...
Teljesen egyet értek az előttem szólóval. Aki bármiféle érdeklődést mutat a vámpíros könyvek iránt, azok számára Kötelező!!!!
Avatar
pukk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.11.24. 20:10

Hozzászólás Szerző: pukk »

miyume írta:én is a Darren Shan sorozatot olvastam, az újnak is nekikezdtem. bejön a stílusa nagyon, néha kifekszel a röhögéstől, néha rosszul leszel az igen részletes és érzékletes leírásától a harcoknak, aztán meg bőgsz egyet egy-egy karakter halálán... sztem rendben van
fúú miyume ebben tökéletesen egyet értek veled!


sztem egyébk fergetegesen jók...fenomenálisan...
Avatar
aya-chan
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2006.12.02. 19:45

Hozzászólás Szerző: aya-chan »

pukk írta:
miyume írta:én is a Darren Shan sorozatot olvastam, az újnak is nekikezdtem. bejön a stílusa nagyon, néha kifekszel a röhögéstől, néha rosszul leszel az igen részletes és érzékletes leírásától a harcoknak, aztán meg bőgsz egyet egy-egy karakter halálán... sztem rendben van
fúú miyume ebben tökéletesen egyet értek veled!


sztem egyébk fergetegesen jók...fenomenálisan...
Nos, Vámpírkönyvek, első három kötet nagyon jóra sikeredett, 5 kötettől csak pangott az egész, majd a végén újra felpörögtek az események.

Démonvilág, első kötet nagyon jó és végre megmutatkozik benne egy kis humor is, amit személy szerint a Vámpírkönyvekből hiányoltam. A második kötet egyszóval unalmas volt és a történet kiszámítható volt.
A harmadik kötet kedvencem a sorozatból, fordulatos a történet, visszatérnek a jól ismert szereplők. Meg hát Grubbs beszólásai hatalmasak. :D
"(...) Van vmi szennyesed? - Ugyanis a ház körüli teendőket én láttam el, amíg Dervish szobanövény volt. A szokás hatalma. (...)"
:mrgreen:
Avatar
pukk
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2006.11.24. 20:10

Hozzászólás Szerző: pukk »

én azt a vérfüredet vagy mit még nem vettem meg de már tervezem... igen nekem is az 1. jobban tetszett... de én nem hiányoltam annyira a humort a vámpírköyvekből mert az... nemtom az úgy volt jó ahogy van. najó, lehet hogy kissé elfogult vagyok de nekem így tetszett és nemtudom... gondolom egy kis humorral fűszerezve is jó lett volna de nekem így is megfelelt. sőt :)
Avatar
Namiyo Kaminaga(Qinga)
Profi
Profi
Hozzászólások: 210
Csatlakozott: 2007.01.13. 15:45
Nem:
Kapcsolat:

Huhhh...

Hozzászólás Szerző: Namiyo Kaminaga(Qinga) »

Én elolvastam az összes DS kötetet(Kivéve az új démonosat,abból csak az elsőt.).Eleinte nagyon tetszett(Igaz az 1-2 kötetet olvastam el utoljára),aztán már valamivel kavésbé...az utolsó kötet nem vmi nagy szám szerintem....:P
A démonos könyvsorozatának első része ...hhááát...érdekes....viszont azt reméltem hogy hasonló lesz a második kötet is,de az már nem tetszik(Nem olvastam,csak beleolvasgattam...)
"Vagyok,mint romlott befőtt a rossz polcon!"/Qinga/
Avatar
Kyra
Újonc
Újonc
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2006.04.11. 07:41

Hozzászólás Szerző: Kyra »

Ha valaki megtudja nekem mondani hogy a Vampir hunter D honnét lehet könyvben megszerezni azzonnal szóljatok.
Renia
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2007.03.19. 23:27
Tartózkodási hely: Budapest

Hozzászólás Szerző: Renia »

Kyra írta:Ha valaki megtudja nekem mondani hogy a Vampir hunter D honnét lehet könyvben megszerezni azzonnal szóljatok.
Barátnőm a képregényfesztiválon vette...asszem a Fumax/Comicinvest-nél, de nem tuti. ^^'
Válasz küldése