Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Persze, hogy pont. Rowling már annak idején megmondta, hogy csak 7 könyv lesz, mióta befejezte az utolsót, azóta meg majdnem minden interjúban elmondta, hogy ezzel lezárta Harry történetét.
Én úgy vagyok vele, hogy nem is baj ez, csak remélem, hogy minden kérdésemre választ kapok a 7. kötetben (vagy ha nem, akkor Rowling még összedob egy kis enciklopédiát). ^^
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

igen, én is ebben reménykedem.
Mellesleg nehogy úgyjárjon mint ahogy Carlo Collodi, a Pinocchio írója..majd át kell írja a történetet a rajongók miatt! XD
szerintem ha befejeződik a regény jópár kiegészítő könyv lesz talán lesz legalább egy Rowlingtól is..
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Én tegnap néztem meg belőle az 5. filmet. Ti láttátok már?
Szerintetek mi lesz a vége?
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Hát pedig hetes könyv után pont.

amúgy... Rowling interjúk ide vagy oda... nekem meggyőződésem hogy Tenshi második kérdésére a válasz: NEM.
Kép
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

1\ Igen. Úgy emlékszem Harry beszél is a szellem haverjával aki mondta, hogy igen meghalt, csak azért nem lett belőle szellem, mert "tovább ment" vagy valami ilyesmi.
2\ Én örülnék neki, ha tényleg igen, de sajnos már készen van egy teóriám arról, hogy mi lesz, és Piton hősi halált hal benne, de közben is borzasztó undok marad.
Az áruló pedig az a ringyó McGalagony lesz aki rögtön az első könyvben úgy kezdte, hogy megpróbálta Dumbledoret lebeszélni róla, hogy a kis Harryt a fidelius (valahogy így hívták asszem) bűbáj oltalma alá helyezze. A hatos könyv végén pedig ármányos módon Dumbledore titkait próbálta meg kicsikarni Harryből.
(Milyen interjúk? Adj valami linket had olvassak/hallgassak/nézzek én is)
3\ Nem mert Piton végülis (még ha csupa jóindulatból is) megölte Dumbledore-t. Gyilkosság = Főbűn = pokol hetedig bugyrában fog pörkölődni. Ha meg tényleg áruló akkor az meg akkora nagy bűn, hogy azonnal megy Cassiust fölváltani Lucifer szájába, minthogy 10x nagyobb áruló, ráadásul bunkó is. Sirius ezzel szemben a pokol tornácán fog pipázgatni, mert nincs megkeresztelve.
4\ lol :D Amennyiben, valami furcsa oknál fogva mégis egy helyre kerülnek akkor kétségtelenül örökké tartó csatát fognak vívni. Legalábbis nagyon remélem. Az alternatíva sokkal ijesztőbb.

Shin írta:Szerintetek mi lesz a vége?
Harry a szeretet erejével legyőzi Voldemortot, összeházasodik Ginnyvel és sok gyerekük születik.
Hermione lesz a mágiaügyi miniszter, hozzámegy Ronhoz és sok gyerekük születik.
Lupin elveszi Tonksot feleségül és sok kis cuki rózsaszintappancsú kölykük születik.
Hagrid lesz a Roxfort igazgatója, frígye Madame Maximmal a 2 iskola közötti kapcsolatot erősíti (ami egy cserediák program keretében teljesedik ki). Születik pár félmázsás óriásbébi.
Bill és Fleur pedig meglepő módon összeházasodnak és egy tucat új taggal örvendeztetik meg a már így is terebélyes Weasley familiát.
Csámpás és Mrs. Norris bár igencsak megkedvelik egymást, de nem lesz kölykük.
Szerintem.

Szerintetek mi a fene az a deathly hallow? A szavakat külön értem, de így egyben elég furán hangzik.
Kép
Avatar
Shin
Profi
Profi
Hozzászólások: 258
Csatlakozott: 2007.01.19. 21:42
Tartózkodási hely: Százhalombatta

Hozzászólás Szerző: Shin »

Hát elég érdekes egy vége lenne ha télleg ez lenne :lol: :lol: :lol: :lol:
Mondjuk vannak dolgok amik elég érthetőek, de sztem az h Harry a szeretet erejével legyőzi Voldemort-ot az egy elég ratyak végezet. Túlzottan olyan amit mindenki elvárna, és a lehető legegyszerűbb is, és nincs benne semmi extra.
De az poén lenne, ha Hermione lenne a mágiaügyi miniszter XD
Amúgy Harry Potter és a halálos szentek. Ez a 7. címe, tehát így fordítsd le a két szót együtt :wink:
Konoha Forum Team: Ahol zajlik az élet. Jó társaság, jó bulik. Csatlakozz te is!
http://forum.konoha.hu/
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Az még egyelőre nem biztos, hogy szentek lesz a magyar címe, ez majd az angol könyv megjelenése után derül ki. A hallow több dolgot jelenthet, és a svéd cím, ha jól tudom, Relics of Death, vagyis a Halál ereklyéi fordítást kapta hivatalosan. Ez valamivel logikusabbnak tűnik, hiszen utalhat arra, hogy Harry a további horcruxokat (biztos rosszul írom, sorry) fogja keresni, illetve az angol borító is erről árulkodik. De majd kiderül, egyelőre nem lehet biztosan tudni.
Kép
miyume
Nagymester
Nagymester
Hozzászólások: 985
Csatlakozott: 2006.05.19. 16:54

Hozzászólás Szerző: miyume »

Sister Tenshi írta:Persze, hogy pont. Rowling már annak idején megmondta, hogy csak 7 könyv lesz, mióta befejezte az utolsót, azóta meg majdnem minden interjúban elmondta, hogy ezzel lezárta Harry történetét.
jaja, és azt se felejtsük el hogy napvilágot látott már elég régen -nem számít már szerintem spoilernek, hogy- Harry halálával ér véget a történet, főszereplő nélkül meg elég bajos lenne folytatni. én részemről maximálisan elégedett vagyok ezzel, nem is lehetne máshogy méltóképpen befejezni a történetet mert egyszerűen nem illene hozzá. sztem Voldemortot is magával fogja vinni minimum, és még a jóég tudja ki hal meg
Tenshi korábbi kérdéseire én is igennel tippelnék (sajnos... Sirius kedvenc volt T__T és egyébként sem fair- bár amit ezekből a könyvekből megtanultam, hogy "fair" nem létezik)
az uccsó könyvet én is nagyon várom, valszeg még a német kiadást megveszem a magyar elött- egyrészt mert hamarabb kintvan, másrészt mert jobb a német fordítás a magyarnál valamivel
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Szerintem Harry Potter és a Halálos Ereklyék (ereklye) lesz a címe, mert azt is jelenti a hollow.. és ha logikusan nézzük talán jobban kijön ...

az alábbit nemtudom hogy fehérrel írjam-e vagy sem... szóval majd edöntik a moderátorok..
szerintem a vége az lesz hogy Harry meghal Voldemorttal együtt mert rájön hogy ő az utsó horcrux (persze közben megleli az összeset azokat elpusztítja, stb. ) mert az már a legeslegelő könyvből tudjuk hogy azon az estén Voldemort Harrybe helyezte lényének egy részét, vagyis tudtán kívül (talán) pontosan ugyanazt csinálta mint a horcruxaival. És a jóslat szerint nemélhet az egyik míg él a másik, de ha a fentieket nézzük, szerintem ez képtelenség. Mármint vagymindkettő él vagy egyikse.
Szerintem a halottakat már nemigazán foglya bolygatni az írónő... az már sok lenne.
Ginnyvel nemlesz semmi, sem egy másik csajjal Harrynek nemsok ideje marad a romantikára :D
Tonks meg Lupin tutira összejönnek és Billék házassága lesz talán az egyetlen igazán boldog jelenség a könyvben. Pitonnal fogalmam sincs mi lesz...
Engem az zavar a leginkább hogy a hatos könyv úgy volt befejezve hogy Harry azt mondta nemmegyvissza a Roxfortba... Roxfort nélküli HP-könyv..nemistudom...remélem lesz kárpótlás :D


Így a legbiztonságosabb. ^^
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Júúúj, hogy én erre nem gondoltam. Egyébként barátnőimmel együtt mindenről úgy vélekedünk mi is ahogy leírtad, csak az elsőről nem gondoltuk hogy ez lehet az oka. Mert az egyértelmű hogy neki is az lesz a sorsa, mint Voldinak, de hogy ez lehet az oka. Mondtál valamit! *Veri a fejét a falba.*
Avatar
Yuriko-chan
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1107
Csatlakozott: 2007.06.20. 08:55
Nem:
Tartózkodási hely: Pécs

Hozzászólás Szerző: Yuriko-chan »

Ayumie írta:szerintem a vége az lesz hogy Harry meghal Voldemorttal együtt mert rájön hogy ő az utsó horcrux (persze közben megleli az összeset azokat elpusztítja, stb. ) mert az már a legeslegelő könyvből tudjuk hogy azon az estén Voldemort Harrybe helyezte lényének egy részét, vagyis tudtán kívül (talán) pontosan ugyanazt csinálta mint a horcruxaival. És a jóslat szerint nemélhet az egyik míg él a másik, de ha a fentieket nézzük, szerintem ez képtelenség. Mármint vagymindkettő él vagy egyikse.
Én nagyon nem vagyok otthon a Harry Potter világában, nem is érdekel (nem tudom, mit keresek itt XD), de ha ez lenne a vége, amit írtál, az tök olyan lenne, mint a Sárkányszív. Csak abban fordítva volt, a jó szereplő egy része (pontosabban a szívének egy darabja) került bele a gonosz szereplőbe. Bocsi, hogy belepofáztam, de nekem rögtön ez ugrott be.
Avatar
Darken
Gyakorlott
Gyakorlott
Hozzászólások: 52
Csatlakozott: 2007.07.08. 22:44

Hozzászólás Szerző: Darken »

hello! én jártam más HP fórumokon, és egyébként nagyon sokan gondolják úgy, hogy Harry meghal, méghozzá azért (mint ahogy Ayumie leírta), mert általánosan elterjedté vált az az elmélet, hogy Harry egy horcrux, ezért kell neki is mindenképp meghalnia, hogy el tudják pusztítani Voldit. Még azt is sokan mondják, hogy Piton jó, mindannak ellenére, amit tett. Én is ezen az állásponton vagyok utóbbival kapcs :wink: , én csak a horcux elmélettel nem értek egyet.

Arra, hogy Piton jó, egyébként rengeteg bizonyítékot találtak elrejtve a könyvben, főleg a hatosban. Mint Piton és Dumbledore titkos beszélgetését, vmi megállapodásról, amit Piton mégse akart megycsinálni, vagy azt a bizonyos dolgot, amiért Dumbledore annyira bízik Pitonban. Nem hiszem h csak a szép szavai miatt fogadta a bizalmába, mint ahogy Piton ezt Bellatrixnak mondta a hatosban. Meg még ezt lehetne sorolni...
"Csak két dolog végtelen: a világegyetem és az emberi hülyeség. De a világegyetemben nem vagyok olyan biztos."
"Azt nem tudom, hogy a harmadik világháborút milyen fegyverekkel fogják megvívni, de a negyediket biztos, hogy botokkal és kövekkel." - A. Einstein

"Álmomban két macska voltam és egymással játszottam."
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Yuriko-chan... annyi bajlegyen, amúgy most hogy mondod tényleg abban van hasonló jelenség eddig ez eszembe sem jutott.

Kiharu... én csak feltételezek.

A Piton körüli dolgok elég zavarosak.Én szeretném hogy jó legyen de hát nemistudom..annyira talán nemérdekel a szerepe hogy jobban utánanézzek-figyeljek a könyvekeben.
A Roxfort titkai c. könyv után az ötös és hatos könyv olvasása sokkal izgalmasabb volt. Mégtöbb apró dologra figyeltem fel azután a könyv után...
enegem a leginkább most a R.A.B. -körüli dolgok érdekelnek, meg hogy ki is az... de már arra is vannak tippeim ^^ :D
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Ayumie írta:enegem a leginkább most a R.A.B. -körüli dolgok érdekelnek, meg hogy ki is az... de már arra is vannak tippeim ^^ :D
Regulus "Akármilehetaközépsőneve" Black nagyon meg lennék lepve ha nem ő lenne
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

LOL.
Jah jah.... XD
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
SoonDead
Törzskommentelő
Törzskommentelő
Hozzászólások: 471
Csatlakozott: 2006.05.19. 12:12
Tartózkodási hely: Legott
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: SoonDead »

Ayumie írta:szerintem a vége az lesz hogy Harry meghal Voldemorttal együtt mert rájön hogy ő az utsó horcrux (persze közben megleli az összeset azokat elpusztítja, stb. ) mert az már a legeslegelő könyvből tudjuk hogy azon az estén Voldemort Harrybe helyezte lényének egy részét, vagyis tudtán kívül (talán) pontosan ugyanazt csinálta mint a horcruxaival. És a jóslat szerint nemélhet az egyik míg él a másik, de ha a fentieket nézzük, szerintem ez képtelenség.
Ezt a Harry-horcrux elméletet már több helyről hallottam, de nagyon NEM tudok vele egyetérteni. Többek közt amiatt a fránya jóslat miatt amit te is említettél (és az csak mellékes, hogy elég lehangoló lenne hatalmas végső csata helyett azt kapni, hogy Harry sok vívódás után végez magával...)
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Arról nem is beszélve, hogy Rowling azt mondta, ezt se találta eddig még el senki.

A közeledő megjelenésre való tekintettel szeretnék megkérni mindenkit pár dologra:
Mivel sokan nem kapják rögtön kézhez az angol könyvet, mégtöbben pedig a magyar kiadást várják majd, ami februárra várható, minden, ami a 7. kötetben történik spoilernek számít, ezért azt szokás szerint fehérrel írjátok! _Semmi_ nem számít magától értetődőnek, egy szereplő halála se.
Ne rontsuk el mások szórakozását (nekem különösen rossz tapasztalataim voltak ilyen téren :().
Köszi szépen!
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Meglesz. Én holnap megyek hetes kötetet olvasni a boltba, mert előbb a magyart akarom megvenni de addig úgyis elolvasom vagy 2x.

SoonDead: Igen, a jóslat az gátolja eme elméletet.Az pedig hogy Harry netán öngyilkos lesz elég morbid lenne, túlmorbid. Mondjuk én nemdőlnékkitőle :dirr:
Heppi end akkorse jó (a túl nagy heppi end) mert az meg már olyan amcsis.És ez a könyv Angol. =)
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

Jelentem a könyv kétharmadánál tartok (már tegnap fent volt jó minőségben szken). Csak azt tudom mondani, hogy akiknek az utóbbi két kötet tetszett, azoknak ez is fog. Nagyon is. Szpojlereket meg nem mondok. Akit érdekel ott van wikipedián a plot.

Btw... I was right about Snape. :-P
Kép
Avatar
AyaDid
Fórumfüggő
Fórumfüggő
Hozzászólások: 1042
Csatlakozott: 2003.10.20. 17:34
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: AyaDid »

A könyv felénél járok... háááát, érdekes... :-P Rossz szokásomhoz hiven belelapoztam, szóval már a nagy kérdésekre tudom a választ. Bár elképzelni sem tudom, hogy fogunk ilyen dolgokhoz kilyukadni. Külön mosolygásra és felhúzott szemekre (:)) késztetett az utolsó bekezdés.

Amúgy valahol olvastam egy olyan véleményt, hogy olyan, mintha Rowling túl sok fanfictiont olvasott volna, és ezekből rakta volna össze a 7. részt. Néha ilyen érzésem van :weh: Mivel az órák a kedvenc részeim, ezért nekem ez a könyv már alapból nem lehet favourite.

Ja meg már hallottam valami olyasmit, hogy elkészit egy 8. kötetet is Rowling. Csak nem pénzszűke van otthon? :P
Odi et amo. Quare id faciam fortass requiris: nescio, sed fieri sentio et excrucior.
Avatar
Cruel Angel
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2036
Csatlakozott: 2003.11.17. 14:33
Nem: Férfi
Tartózkodási hely: Két hely között valahol / e két hely Mennyország s Pokol

Hozzászólás Szerző: Cruel Angel »

AyaDid írta:Ja meg már hallottam valami olyasmit, hogy elkészit egy 8. kötetet is Rowling. Csak nem pénzszűke van otthon? :P
Baseless rumor
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

AyaDid írta:Amúgy valahol olvastam egy olyan véleményt, hogy olyan, mintha Rowling túl sok fanfictiont olvasott volna, és ezekből rakta volna össze a 7. részt.
Én a 13. fejezet elejénél járok, de konkrétan a 12. elején jutott nekem is ez az eszembe. Szal ami ott kiderült, arra én pár napja poénból gondoltam, hogy mekkora marhaság lenne... erre megcsinálta! :dirr:
Mindenesetre asszem annál a résznél az illető szereplő teljes rajongótábora egyszerre ordított fel (ki fájdalmában, ki zavarában, ki másban). :dirr:
Kép
Avatar
Kiharu
Szakértő
Szakértő
Hozzászólások: 183
Csatlakozott: 2007.06.26. 18:21
Tartózkodási hely: Pécs, Szombathely

Hozzászólás Szerző: Kiharu »

Én kivárom a fordítást, köszönet gyatra angol nyelvismeretemnek, viszont rengeteg fanfictiont olvastam és most nem tudom hirtelen mire gondoljak, mert ha arra amire szeretnék akkor ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁá nem bírom ki a magyar kiadás megjelenéséig!
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Hozzászólás Szerző: Ayla »

hüp..nemakarok spoilert...hüp hetes könyvet akarok...erős vagyok és nemolvasok spoilert...
amúgy én eddig egyetlen jó fanfiction-t sem leltem HP-vel kapcsoltban .A legtöbbe amibe belekezdtem kb a felénél abbahagytam mert szörnyű volt..kérekszépen egy jó linket esteleg... :cry:
Shotaaa!! Lolííí! Shotaa!! Lolíí!! Sho- LOLI! :D He. | hol vagy, Pantalaimon?
Avatar
Aiko
Profi
Profi
Hozzászólások: 260
Csatlakozott: 2007.05.25. 13:47
Tartózkodási hely: Otthon ^^"

Hozzászólás Szerző: Aiko »

Most, ahogy így olvasgattam a napi lapokat, elég információt talán a Blikk és Bors nyújthat. Tükör olvasással lehet megnézni, hogy mi lesz a lényeg a hetedik kötetben a Blikkben, és visszafele és fordított pozícióban pedig a Borsban.

Erősen spoilerezett!
Piton jó oldalon áll, ez abban mutatkozik meg, hogy ha Harry iránt nem is, de Lilly Potter iránt sokat érzett, és Albus és közte kötetett titok ebben nyilvánulhat meg, hogy milyen érzelmeket táplált Harry édesanyja felé. Azonban Piton meghal, és kiderül az is, hogy Albus kérésére ölte meg magát a nagy varázslót. Ebben nem tudom, hogy mi a logika, de majd kiderül. Harry nem hal meg, hanem valamelyik barátjától kell megválnunk. (Lényegében nem a Blikk, hanem a TV-ben informálódtam XD) De a Pitonos részt anya vette ki nekem a tükör írásból :)
Válasz küldése