Harry Potter

Írások, regények, kedvenc könyvek, könyvajánlók
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Andro »

Nekem a hetedik könyv vége nem tetszett. Rowling inkább írta volna úgy, ahogy eredetileg akarta. Mármint, ölte volna meg Harry-t. De rajongói nyomásra ugye kötelező happy end lett a vége. Valahogy nem ezt vártam.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: anubys »

Nekem a hetedik könyv is nagyon tetszett, várom is már a (két) lezáró filmet. Legalább így, hogy kettészedik, nem kell majd a plot kétharmadától búcsút vennünk. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ez utóbbira nem vennék azért mérget.
Kép
Avatar
Mariko
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2362
Csatlakozott: 2006.11.25. 10:48
Nem:
Tartózkodási hely: Sound Horizon Kingdom
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Mariko »

Andro írta:Nekem a hetedik könyv vége nem tetszett. Rowling inkább írta volna úgy, ahogy eredetileg akarta. Mármint, ölte volna meg Harry-t. De rajongói nyomásra ugye kötelező happy end lett a vége. Valahogy nem ezt vártam.
Ez az infó honnan származik, hogy ilyet akart? Szerintem soha meg se fordult a fejében, csak tudatosan terjesztették el a pletykát, hogy lázban tartsák a rajongókat.
Kép
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Andro »

Néhány internetes hírből. Meg pár elejtett interjúmorzsából. Mindegy. A vége szar lett, simán meg lehetett volna ölni Harryt, úgyis ő az egyik legnépszerűtlenebb karakter. Mindenki Pitonért, Remusért, meg Draco-ért van oda.
Kép
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: anubys »

Andro írta:Ez utóbbira nem vennék azért mérget.
:dirr:
Igaz. Lehet, hogy még az a cirka öt óra sem lesz elég, hogy minden fontos eseményt beletegyenek.
Amúgy én is emlékszem valami olyasmire, hogy Rowling számára már kissé terhet volt az egész, és ki akarja csinálni Harry-t. Legalább egyedi színfolt lett volna így az irodalomtörténetben. :twisted:
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Avatar
Andro
Fanatikus
Fanatikus
Hozzászólások: 1823
Csatlakozott: 2003.07.27. 13:14
Nem:
Tartózkodási hely: sajnos még mindig nem Tokióban :(
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Andro »

Ja, de a rajongók ezt nem akarták. Pedig jó lett volna. Harry olyan kis tutyimutyi. Ha nem lett volna körülötte állandóan egy hadsereg, az első könyv végét sem érte volna meg. ::japtoun::
Kép
Avatar
Sister Tenshi
Loli Mod
Loli Mod
Hozzászólások: 1464
Csatlakozott: 2004.01.07. 11:24
Nem:
Tartózkodási hely: Sky Temple családi étterem
Kapcsolat:

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Sister Tenshi »

Soha nem volt semmi hivatalos hír, se kiszivárogtatás arról, hogy Harry meg fog hallni, ez, mint sok más, csak az elterjedt pletykák egyike volt. Rowling egy a könyv megjelenése után adott interjúban válaszolta, hogy nagyon sokáig nyitott volt számára a kérdés, hogy meghaljon-e valaki a három gyerekből, végül így döntött. Rowlingra egyébként is jellemző volt az egész sorozat alatt, hogy folyton variált. Elég csak az írásait olvasgatni az oldalán. :D
Nekem egyébként tetszett a vége.
Kép
Avatar
Ayla
Félisten
Félisten
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2007.02.18. 16:59
Tartózkodási hely: sehol és mindenhol

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: Ayla »

Nekem a prológus kevésbé....

nah, de mért is vagyok itt.

Asszem megvan egy éve, hogy az angol vizsgadolgozatomat emlegettem, arról szól, hogy a filmek és könyvek közötti különbségek.

Úgy néz ki, e hét péntekén le kell adjam, átnézetni, szóval kb. jövőhéttől megkereshettek egy mailben, vagy msn-en, hogyha érdekel még valakit.

Azért írok, hogy akkor, akit érdekel püzzön meg a címével, mert mostanság NAGYONSOK spamot kapok.

Amúgy 21-22-edjére olvasva a HP és a bölcsek kövét, úgy, hogy azt már legalább 5 éve nem olvastam, kimondottan más. Nagyrészt azért mert megváltozott a szemszög amiből olvasom. Akkor még 10 éves körül voltam, amikor elősször olvastam, most meg már nem. Érdemes elővenni újra és újra, egyre több szereplőt lehet hamarabb kiismerni vagy még apróbb részleteket észrevenni.

Szóval majd legközelebb a kölykömnek olvasom fel, addig meg van még 10 év ^^
Avatar
anubys
Kamisama
Kamisama
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2005.08.16. 14:12
Nem: Férfi

Re: Harry Potter

Hozzászólás Szerző: anubys »

Ebbôl viszont azt vontam le, hogy sokadjára olvasva sem tartod rossznak, pláne, ha még hajlandó leszel a gyerekednek is felolvasni majd. :)
Én is tervezek még egy magyar újraolvasást. (Más nyelveken szerintem többet is.) De arra majd gyanítom, hogy az utolsó film érkeztekor fogok sort keríteni. :)
Jelenleg nézem: Rebuild of EVA movies, Hellsing Ultimate
Válasz küldése